|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Luge FIL Junior Natural Track World Cup 2016 - 2017

[Copy link]
Post time: 19-9-2016 09:16
| Show all posts |Read mode
Luge FIL Junior Natural Track World Cup 2016 - 2017

Multi-Stage Event - 29 December 2016 - 22 January 2017


No Official Website | Totallympics Discussion Thread


Calendar

DatesVenue
Event
Gender
Status
December 29th - December 30th, 2016 Obdach-Winterleiten
Men's+Women's
Completed
January 5th, 2017 Latzfons
Men's+Women's
Completed
January 15th, 2017 Laas
Men's+Women's
Completed
January 21st - January 22nd, 2017 Unterammergau
Men's+Women's
Completed


Total Events

Event
Total
Men's Junior Natural Track Singles
4
Women's Junior Natural Track Singles
4
Open Junior Natural Track Doubles
4


Points System
Luge FIL Junior Natural Track World Cup 2016 - 2017 Ranking

Place
Points
1st
100
2nd
85
3rd
70
4th
60
5th
55
6th
50
7th
46
8th
42
9th
39
10th
36
11th
34
12th
32
13th
30
14th
28
15th
26
16th
25
17th
24
18th
23
19th
22
20th
21
21st
20
22nd
19
23rd
18
24th
17
25th
16
26th
15
27th
14
28th
13
29th
12
30th
11
31st
10
32nd
9
33rd
8
34th
7
35th
6
36th
5
37th
4
38th
3
39th
2
40th...
1
 Author| Post time: 19-9-2016 12:03
| Show all posts
Men's Junior Natural Track Singles
Final Ranking

Achenrainer Fabian
345

Markt Florian
330

Leslie Jack
325

Rank
Athletes
Nation
Points
4
Kompatscher Laurin Jakob
240
5
Haselrieder Florian
210
6
Zyrianov Aleksandr
171
7
Gruber Daniel
159
8
Haselrieder Philip
153
9
Gruber Elias
150
10
Gaio Manuel
149
11
Limmer Josef
137
12
Geiger Johannes
135
13
Demchuk Andriy
132
14
Brugger Miguel
113
15
Schiller Oliver
108
16
Kravchuk Kirill
102
17
Lenko Myroslav
83
18
Debertolis Nicolo
76
18
Zasuwa Rafal
76
20
Maier Dominik
71
21
Kogler Christoph
65
22
Budny Patryk
60
22
Limmer Florian
60
24
Mark Lukas
53
25
Leiner Maxi
50
26
Batukhtin Nikita
48
27
Pichler Maximilian
44
28
Sitkowski Marcin
42
29
Dimitrov Yordan
34
29
Shulgin Nikolai
34
31
Ciobantuc Denis
31
32
Hirniak Andrii
26
33
Stepulenok Matvei
24
34
Kraus Josef
23
34
Hasek Tomas
23
36
Mekina Bine
21
37
Yuri Assine Gregorio
20
38
Gacanin Dzevad
19
39
Unterholzner Stefan
18
39
Dilva Leonardo
18
41
Jadwiszczok Sylwester
16
41
De Oliveira Silva Leonardo
16
43
Micka Martin
13
44
Ozcan Yusuf
11
44
Marjanovic Luka
11
46
Rejnart Karel
8
46
Smith Dakota
8
48
Dragicevic Matic
5
49
Zuber Mateusz
1
49
Corona Alessio
1

 Author| Post time: 19-9-2016 12:03
| Show all posts
Women's Junior Natural Track Singles
Final Ranking

Mittermair Daniela
370

Singer Camilla
290

Staffler Nadine
260

Rank
Athletes
Nation
Points
4
Walch Lisa
225
5
Oberrauch Greta
202
6
Unterholzner Christa
198
7
Markt Vanessa
173
8
Maurer Theresa
155
9
Suvorova Aleksandra
153
10
Kuntner Andrea
134
11
Rowold Regina
130
12
Plowy Julia
120
13
Pfattner Alexandra
100
14
Yarunich Viktoria
90
15
Mustic Zarina
83
16
Bartova Tereza
77
17
Burlui Nicoleta
68
18
Shchekaleva Marina
64
19
Cruz Delicio Ana Luiza
49
20
Mustic Berina
48
21
Mijatovic Javana
47
22
Slyusar Anastasiya
34
23
Vidlund Tristen
28
24
Orszulik Zuzanna
25
24
Bagnetova Anastasia
25
26
Stavic Nina
24
27
Buyukpolat Aybuke
22

 Author| Post time: 19-9-2016 12:03
| Show all posts
Open Junior Natural Track Doubles
Final Ranking

Austria
Achenrainer Fabian
Brugger Miguel

385

Italy
Gaio Manuel
Debertolis Nicolo

315

Russia
Kravchuk Kirill
Zyrianov Aleksandr

285

Rank
Athletes
Nation
Points
4
Limmer Josef
Dietz Simon
225
5
Demchuk Andriy
Lenko Myroslav
215
6
Zasuwa Rafal
Spratek Kacper
50
6
Sitkowski Marcin
Spratek Kacper
50
6
Sergushkin Aleksei
Obedin Evgenii
50
9
Sitkowski Marcin
Budny Patryk
46

Post time: 20-12-2016 15:02
| Show all posts
Stage 1

Obdach-Winterleiten (AUT) - 29 December 2016 - 30 December 2016


No Official Website | Totallympics Discussion Thread


Events

  • Men's Junior Natural Track Singles (1/4)
  • Women's Junior Natural Track Singles (1/4)
  • Open Junior Natural Track Doubles (1/4)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, December 29th
12:45 Open Junior Natural Track Doubles Run 1
14:00 Open Junior Natural Track Doubles Run 2


Friday, December 30th
09:00 Men's Junior Natural Track Singles Run 1
09:00 Women's Junior Natural Track Singles Run 1
13:00 Men's Junior Natural Track Singles Run 2
13:00 Women's Junior Natural Track Singles Run 2


Post time: 30-12-2016 09:43
| Show all posts
Stage 1

Obdach-Winterleiten (AUT) - 29 December 2016 - 30 December 2016


Open Junior Natural Track Doubles (1/4)
Final Results

Austria
Achenrainer Fabian
Brugger Miguel

2:46.961:23.33+1:23.63

Ukraine
Demchuk Andriy
Lenko Myroslav

2:48.831:24.28+1:24.55

Russia
Kravchuk Kirill
Zyrianov Aleksandr

2:49.001:25.57+1:23.43

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Gaio Manuel
Debertolis Nicolo
1:24.87
1:24.27
2:49.14
5
Limmer Josef
Dietz Simon
1:25.49
1:25.30
2:50.79
6
Zasuwa Rafal
Spratek Kacper
1:46.09
1:43.56
3:29.65

Post time: 30-12-2016 20:44
| Show all posts
Stage 1

Obdach-Winterleiten (AUT) - 29 December 2016 - 30 December 2016


Men's Junior Natural Track Singles (1/4)
Final Results

Achenrainer Fabian
2:30.241:14.78+1:15.46

Markt Florian
2:31.221:15.49+1:15.73

Leslie Jack
2:31.241:15.10+1:16.14

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Kompatscher Laurin Jakob
1:17.01
1:16.22
2:33.23
5
Geiger Johannes
1:16.81
1:16.52
2:33.33
6
Haselrieder Florian
1:16.62
1:16.91
2:33.53
7
Gruber Elias
1:16.92
1:17.97
2:34.89
8
Limmer Josef
1:18.33
1:18.16
2:36.49
9
Gruber Daniel
1:17.57
1:19.18
2:36.75
10
Zyrianov Aleksandr
1:18.16
1:18.89
2:37.05
11
Kravchuk Kirill
1:18.31
1:18.82
2:37.13
12
Demchuk Andriy
1:18.81
1:18.72
2:37.53
13
Gaio Manuel
1:18.64
1:19.46
2:38.10
14
Schiller Oliver
1:19.36
1:19.29
2:38.65
15
Leiner Maxi
1:19.17
1:20.39
2:39.56
16
Brugger Miguel
1:20.52
1:20.52
2:41.04
17
Maier Dominik
1:22.72
1:22.86
2:45.58
18
Kogler Christoph
1:23.41
1:23.27
2:46.68
19
Pichler Maximilian
1:23.17
1:24.48
2:47.65
20
Mekina Bine
1:23.93
1:23.86
2:47.79
21
Dimitrov Yordan
1:25.16
1:23.94
2:49.10
22
Batukhtin Nikita
1:27.27
1:26.67
2:53.94
23
Lenko Myroslav
1:33.44
1:23.64
2:57.08
24
Mark Lukas
1:29.62
1:28.54
2:58.16
25
Zasuwa Rafal
1:27.81
1:30.46
2:58.27
26
Stepulenok Matvei
1:35.72
1:27.15
3:02.87
27
Debertolis Nicolo
1:33.27
1:29.85
3:03.12
28
Limmer Florian
1:31.95
1:33.63
3:05.58
29
Gacanin Dzevad
1:35.73
1:33.49
3:09.22
30
Micka Martin
1:35.57
1:34.30
3:09.87
31
Budny Patryk
1:42.29
1:29.31
3:11.60
32
Hirniak Andrii
1:47.33
1:35.92
3:23.25
33
Hasek Tomas
1:43.43
1:49.76
3:33.19
34
Rejnart Karel
1:49.75
1:57.78
3:47.53

Kraus Josef
DNF
-
DNF

Berger Elias
1:31.16
DNF
DNF

Dragicevic Matic
DNS
-
DNS

Kogler J├╝rgen
DNS
-
DNS

Boban Vedran
DNS
-
DNS

Potzgruber Paul
DNS
-
DNS

Post time: 30-12-2016 21:03
| Show all posts
Stage 1

Obdach-Winterleiten (AUT) - 29 December 2016 - 30 December 2016


Women's Junior Natural Track Singles (1/4)
Final Results

Mittermair Daniela
2:34.081:16.53+1:17.55

Maurer Theresa
2:34.111:17.27+1:16.84

Singer Camilla
2:34.121:16.77+1:17.35

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Walch Lisa
1:17.22
1:17.18
2:34.40
5
Staffler Nadine
1:17.18
1:17.61
2:34.79
6
Oberrauch Greta
1:17.12
1:18.86
2:35.98
7
Kuntner Andrea
1:20.10
1:20.11
2:40.21
8
Markt Vanessa
1:19.94
1:20.43
2:40.37
9
Unterholzner Christa
1:21.10
1:20.62
2:41.72
10
Suvorova Aleksandra
1:23.17
1:24.28
2:47.45
11
Slyusar Anastasiya
1:23.83
1:24.29
2:48.12
12
Rowold Regina
1:26.30
1:27.52
2:53.82
13
Shchekaleva Marina
1:27.53
1:27.04
2:54.57
14
Yarunich Viktoria
1:27.23
1:33.37
3:00.60
15
Plowy Julia
1:38.16
1:29.76
3:07.92
16
Orszulik Zuzanna
1:40.23
1:40.68
3:20.91

Bartova Tereza
DNS
-
DNS

Kleinhofer Sabrina
DNS
-
DNS

Post time: 30-12-2016 21:15
| Show all posts
Stage 2

Latzfons (ITA) - 5 January 2017




Events

  • Men's Junior Natural Track Singles (2/4)
  • Women's Junior Natural Track Singles (2/4)
  • Open Junior Natural Track Doubles (2/4)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, January 5th
09:00 Men's Junior Natural Track Singles Run 1
09:00 Women's Junior Natural Track Singles Run 1
11:00 Men's Junior Natural Track Singles Run 2
11:00 Women's Junior Natural Track Singles Run 2
12:30 Open Junior Natural Track Doubles Run 1
13:00 Open Junior Natural Track Doubles Run 2


Post time: 5-1-2017 14:44
| Show all posts
Stage 2

Latzfons (ITA) - 5 January 2017


Men's Junior Natural Track Singles (2/4)
Final Results

Markt Florian
2:08.111:04.06+1:04.05

Leslie Jack
2:09.101:05.04+1:04.06

Haselrieder Philip
2:09.201:04.18+1:05.02

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Achenrainer Fabian
1:04.54
1:04.83
2:09.37
5
Kompatscher Laurin Jakob
1:04.59
1:04.94
2:09.53
6
Haselrieder Florian
1:05.31
1:04.54
2:09.85
7
Zyrianov Aleksandr
1:05.82
1:06.36
2:12.18
8
Gruber Elias
1:05.86
1:06.74
2:12.60
9
Gaio Manuel
1:06.42
1:06.44
2:12.86
10
Gruber Daniel
1:07.09
1:06.21
2:13.30
11
Geiger Johannes
1:05.26
1:08.06
2:13.32
12
Demchuk Andriy
1:07.23
1:06.81
2:14.04
13
Limmer Josef
1:06.84
1:07.41
2:14.25
14
Brugger Miguel
1:07.87
1:07.38
2:15.25
15
Kravchuk Kirill
1:08.17
1:08.31
2:16.48
16
Schiller Oliver
1:09.61
1:08.51
2:18.12
17
Leiner Maxi
1:09.42
1:09.72
2:19.14
18
Maier Dominik
1:12.65
1:09.21
2:21.86
19
Pichler Maximilian
1:11.39
1:12.29
2:23.68
20
Kogler Christoph
1:12.14
1:11.89
2:24.03
21
Sitkowski Marcin
1:12.17
1:12.06
2:24.23
22
Lenko Myroslav
1:11.99
1:12.33
2:24.32
23
Unterholzner Stefan
1:13.56
1:11.49
2:25.05
24
Debertolis Nicolo
1:13.07
1:12.07
2:25.14
25
Mark Lukas
1:14.22
1:12.76
2:26.98
26
Budny Patryk
1:14.58
1:14.04
2:28.62
27
Dimitrov Yordan
1:14.85
1:13.99
2:28.84
28
Zasuwa Rafal
1:15.94
1:15.65
2:31.59
29
Limmer Florian
1:16.85
1:14.76
2:31.61
30
Ozcan Yusuf
1:17.76
1:14.29
2:32.05
31
Batukhtin Nikita
1:16.56
1:15.96
2:32.52
32
Stepulenok Matvei
1:16.16
1:16.85
2:33.01
33
Smith Dakota
1:19.82
1:16.08
2:35.90
34
Gacanin Dzevad
1:26.55
1:12.64
2:39.19
35
Kraus Josef
1:20.66
1:19.20
2:39.86
36
Dragicevic Matic
1:22.03
1:19.55
2:41.58
37
Yuri Assine Gregorio
1:24.44
1:18.78
2:43.22
38
Hirniak Andrii
1:22.98
1:21.63
2:44.61
39
Micka Martin
1:25.16
1:20.79
2:45.95
40
Rejnart Karel
1:26.44
1:21.33
2:47.23
41
Zuber Mateusz
1:26.12
1:23.82
2:49.94
42
Hasek Tomas
1:27.10
1:23.67
2:50.77
43
Corona Alessio
1:22.10
1:29.00
2:51.10
44
Jadwiszczok Sylwester
1:32.59
1:30.70
3:03.29

Post time: 5-1-2017 14:56
| Show all posts
Stage 2

Latzfons (ITA) - 5 January 2017


Women's Junior Natural Track Singles (2/4)
Final Results

Pfattner Alexandra
2:07.171:04.02+1:03.15

Mittermair Daniela
2:11.151:05.10+1:06.05

Staffler Nadine
2:12.301:06.10+1:06.20

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Oberrauch Greta
1:06.26
1:06.52
2:12.78
5
Walch Lisa
1:06.55
1:06.88
2:13.43
6
Singer Camilla
1:07.36
1:07.74
2:14.10
7
Markt Vanessa
1:08.56
1:08.54
2:17.10
8
Kuntner Andrea
1:07.97
1:09.53
2:17.50
9
Unterholzner Christa
1:09.24
1:08.63
2:17.87
10
Suvorova Aleksandra
1:11.34
1:09.32
2:20.66
11
Shchekaleva Marina
1:13.27
1:11.02
2:24.29
12
Yarunich Viktoria
1:14.95
1:13.16
2:28.11
13
Rowold Regina
1:16.22
1:15.11
2:31.33
14
Vidlund Tristen
1:18.34
1:15.76
2:34.10
15
Plowy Julia
1:25.41
1:18.83
2:44.24
16
Mustic Zarina
1:25.46
1:21.92
2:47.38
17
Mustic Berina
1:29.43
1:24.03
2:53.46
18
Bartova Tereza
1:30.55
1:33.05
3:03.60
19
Buyukpolat Aybuke
1:35.32
1:33.02
3:08.34

Post time: 5-1-2017 17:28
| Show all posts
Stage 2

Latzfons (ITA) - 5 January 2017


Open Junior Natural Track Doubles (2/4)
Final Results

Austria
Achenrainer Fabian
Brugger Miguel

2:19.361:09.23+1:10.13

Russia
Kravchuk Kirill
Zyrianov Aleksandr

2:22.821:10.73+1:12.09

Italy
Gaio Manuel
Debertolis Nicolo

2:23.241:11.70+1:11.54

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Demchuk Andriy
Lenko Myroslav
1:12.69
1:12.61
2:25.30
5
Limmer Josef
Dietz Simon
1:13.59
1:13.11
2:26.70
6
Sitkowski Marcin
Spratek Kacper
1:30.50
1:29.06
2:59.56

Post time: 5-1-2017 17:34
| Show all posts
Stage 3

Laas (ITA) - 15 January 2017




Events

  • Men's Junior Natural Track Singles (3/4)
  • Women's Junior Natural Track Singles (3/4)
  • Open Junior Natural Track Doubles (3/4)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Sunday, January 15th
09:00 Men's Junior Natural Track Singles Run 1
09:00 Women's Junior Natural Track Singles Run 1
11:00 Men's Junior Natural Track Singles Run 2
11:00 Women's Junior Natural Track Singles Run 2
12:30 Open Junior Natural Track Doubles Run 1
13:00 Open Junior Natural Track Doubles Run 2


Post time: 15-1-2017 14:20
| Show all posts
Stage 3

Laas (ITA) - 15 January 2017


Men's Junior Natural Track Singles (3/4)
Final Results

Leslie Jack
2:04.161:01.87+1:02.29

Achenrainer Fabian
2:04.281:01.95+1:02.33

Kompatscher Laurin Jakob
2:06.111:03.31+1:02.80

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Markt Florian
1:02.82
1:03.40
2:06.22
5
Haselrieder Philip
1:03.01
1:03.22
2:06.23
6
Haselrieder Florian
1:03.50
1:03.44
2:06.94
7
Geiger Johannes
1:03.95
1:03.85
2:07.80
8
Gruber Daniel
1:03.79
1:04.32
2:08.11
9
Zyrianov Aleksandr
1:04.16
1:04.89
2:09.05
10
Gruber Elias
1:04.88
1:04.77
2:09.65
11
Gaio Manuel
1:04.72
1:05.08
2:09.80
12
Demchuk Andriy
1:05.80
1:05.48
2:11.28
13
Kravchuk Kirill
1:05.58
1:05.74
2:11.32
14
Brugger Miguel
1:06.02
1:06.11
2:12.13
15
Limmer Josef
1:05.89
1:06.32
2:12.21
16
Schiller Oliver
1:06.45
1:06.31
2:12.76
17
Maier Dominik
1:09.65
1:08.03
2:17.68
18
Lenko Myroslav
1:08.82
1:09.57
2:18.39
19
Zasuwa Rafal
1:09.33
1:09.80
2:19.13
20
Debertolis Nicolo
1:10.22
1:09.38
2:19.60
21
Budny Patryk
1:10.93
1:11.10
2:22.03
22
Limmer Florian
1:13.37
1:12.47
2:25.84
23
Ciobantuc Denis
1:15.10
1:13.14
2:28.24
24
Yuri Assine Gregorio
1:13.93
1:15.30
2:29.23
25
De Oliveira Silva Leonardo
1:14.37
1:15.78
2:30.15
26
Jadwiszczok Sylwester
1:29.20
1:26.82
2:56.02
27
Hasek Tomas
1:34.22
1:25.04
2:59.26

Vukasin Masevic
DNF
-
DNF

Zuber Mateusz
DNF
-
DNF

Micka Martin
DNF
-
DNF

Mark Lukas
1:12.22
DNF
DNF

Marjanovic Luka
1:51.76
DNS
DNF

Kraus Josef
1:22.50
DNS
DNF

Hirniak Andrii
1:16.20
DNS
DNF

Leiner Maxi
DNS
-
DNS

Post time: 15-1-2017 20:46
| Show all posts
Stage 3

Laas (ITA) - 15 January 2017


Women's Junior Natural Track Singles (3/4)
Final Results

Mittermair Daniela
2:07.351:03.63+1:03.72

Staffler Nadine
2:08.341:03.87+1:04.47

Singer Camilla
2:09.081:04.69+1:04.39

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Unterholzner Christa
1:04.86
1:04.73
2:09.59
5
Walch Lisa
1:05.30
1:04.55
2:09.85
6
Oberrauch Greta
1:05.29
1:04.75
2:10.04
7
Kuntner Andrea
1:05.55
1:05.11
2:10.66
8
Suvorova Aleksandra
1:07.11
1:06.34
2:13.45
9
Markt Vanessa
1:10.36
1:08.39
2:18.75
10
Plowy Julia
1:11.06
1:10.78
2:21.84
11
Rowold Regina
1:16.43
1:14.05
2:30.48
12
Burlui Nicoleta
1:16.98
1:15.21
2:32.19
13
Mustic Zarina
1:19.06
1:20.92
2:39.98
14
Bartova Tereza
1:23.46
1:24.45
2:47.91
15
Cruz Delicio Ana Luiza
1:32.38
1:32.52
3:04.90
16
Mijatovic Javana
1:33.92
1:37.42
3:11.34
17
Stavic Nina
1:34.13
1:48.07
3:22.20

Yarunich Viktoria
DNF
-
DNF

Post time: 15-1-2017 20:56
| Show all posts
Stage 3

Laas (ITA) - 15 January 2017


Open Junior Natural Track Doubles (3/4)
Final Results

Italy
Gaio Manuel
Debertolis Nicolo

2:17.511:08.99+1:08.52

Austria
Achenrainer Fabian
Brugger Miguel

2:17.601:09.74+1:07.86

Russia
Kravchuk Kirill
Zyrianov Aleksandr

2:19.561:09.30+1:10.26

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Limmer Josef
Dietz Simon
1:10.85
1:09.54
2:20.39

Limmer Josef
Dietz Simon
DNF
-
DNF

Post time: 18-1-2017 19:59
| Show all posts
Stage 4

Unterammergau (GER) - 21 January 2017 - 22 January 2017




Events

  • Men's Junior Natural Track Singles (4/4)
  • Women's Junior Natural Track Singles (4/4)
  • Open Junior Natural Track Doubles (4/4)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, January 21st
??:?? Open Junior Natural Track Doubles


Sunday, January 22nd
??:?? Men's Junior Natural Track Singles
??:?? Women's Junior Natural Track Singles


Post time: 22-1-2017 11:01
| Show all posts
Stage 4

Unterammergau (GER) - 21 January 2017 - 22 January 2017


Open Junior Natural Track Doubles (4/4)
Final Results

Austria
Achenrainer Fabian
Brugger Miguel

1:33.7746.75+47.02

Italy
Gaio Manuel
Debertolis Nicolo

1:34.0447.26+46.78

Ukraine
Demchuk Andriy
Lenko Myroslav

1:34.7247.88+46.84

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Kravchuk Kirill
Zyrianov Aleksandr
47.97
47.44
1:35.41
5
Limmer Josef
Dietz Simon
48.46
47.64
1:36.10
6
Sergushkin Aleksei
Obedin Evgenii
50.33
50.03
1:40.36
7
Sitkowski Marcin
Budny Patryk
55.52
54.52
1:50.04

Post time: 22-1-2017 20:07
| Show all posts
Stage 4

Unterammergau (GER) - 21 January 2017 - 22 January 2017


Men's Junior Natural Track Singles (4/4)
Final Results

Achenrainer Fabian
1:24.1742.35+41.82

Markt Florian
1:25.2442.61+42.63

Leslie Jack
1:26.6542.85+43.80

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Haselrieder Florian
43.21
43.70
1:26.91
5
Kompatscher Laurin Jakob
43.60
43.85
1:27.45
6
Zyrianov Aleksandr
44.46
43.32
1:27.78
7
Gaio Manuel
44.56
44.23
1:28.79
8
Gruber Daniel
44.81
44.41
1:29.22
9
Limmer Josef
45.15
44.36
1:29.51
10
Demchuk Andriy
44.45
45.10
1:29.55
11
Shulgin Nikolai
44.99
44.72
1:29.71
12
Brugger Miguel
45.18
44.82
1:30.00
13
Schiller Oliver
45.67
45.96
1:31.63
14
Haselrieder Philip
43.74
48.32
1:32.06
15
Gruber Elias
46.64
46.19
1:32.83
16
Zasuwa Rafal
48.09
48.75
1:36.84
17
Debertolis Nicolo
49.67
47.66
1:37.33
18
Lenko Myroslav
48.77
48.64
1:37.41
19
Sitkowski Marcin
49.17
48.66
1:37.83
20
Kogler Christoph
48.60
49.37
1:37.97
21
Mark Lukas
49.41
50.15
1:39.56
22
Batukhtin Nikita
48.42
51.28
1:39.70
23
Dilva Leonardo
50.71
49.94
1:40.65
24
Kraus Josef
50.36
50.41
1:40.77
25
Limmer Florian
50.69
50.81
1:41.50
26
Budny Patryk
51.67
50.67
1:42.34
27
Hirniak Andrii
52.03
51.72
1:43.75
28
Ciobantuc Denis
53.68
51.97
1:45.65
29
Kravchuk Kirill
1:17.02
48.06
2:05.08
30
Marjanovic Luka
1:26.08
1:09.58
2:35.66

Geiger Johannes
DNF
-
DNF

Hasek Tomas
DNS
-
DNS

Micka Martin
DNS
-
DNS

Maier Dominik
DNS
-
DNS

Post time: 22-1-2017 20:19
| Show all posts
Stage 4

Unterammergau (GER) - 21 January 2017 - 22 January 2017


Women's Junior Natural Track Singles (4/4)
Final Results

Singer Camilla
1:29.0344.45+44.58

Mittermair Daniela
1:29.3644.79+44.57

Maurer Theresa
1:29.7344.67+45.06

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
Unterholzner Christa
44.80
45.20
1:30.00
5
Walch Lisa
44.91
45.14
1:30.05
6
Staffler Nadine
45.29
45.00
1:30.29
7
Markt Vanessa
45.77
45.59
1:31.36
8
Oberrauch Greta
45.69
46.45
1:32.14
9
Suvorova Aleksandra
48.59
47.46
1:36.05
10
Burlui Nicoleta
49.65
49.02
1:38.67
11
Rowold Regina
49.67
49.60
1:39.27
12
Plowy Julia
49.69
49.70
1:39.39
13
Yarunich Viktoria
49.56
50.93
1:40.49
14
Mustic Zarina
51.16
53.52
1:44.68
15
Bartova Tereza
52.18
52.72
1:44.90
16
Bagnetova Anastasia
56.39
53.66
1:50.05
17
Mustic Berina
1:01.43
1:00.84
2:02.27
18
Cruz Delicio Ana Luiza
1:03.64
1:01.65
2:05.29
19
Mijatovic Javana
1:08.13
1:04.88
2:13.01

Stavic Nina
DNF
-
DNF

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-6-2024 14:33 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2024, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2024 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list