Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ISSF World Cup 2017

[Copy link]
Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 2-5-2017 08:17
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Men's Skeet (3/4)
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ACHILLEOS Georgios
50
1
BIN FUTTAIS Saif
50
1
ELLIOTT Christian
50
1
GIL Federico
50
1
LLEWELLIN Ben William David
50
1
PETERSEN Mikkel
50
1
ZEMLIN Alexander
50
8
STAFFEN Mark
49
9
DELAUNAY Eric
49
10
ASTAKHOV Anton
49
11
MITAS Efthimios
49
12
ARAMBURU Juan Jose
49
12
KHAN Mairaj Ahmad
49
12
LODDE Luigi
49
12
YECHSHENKO Alexandr
49
16
LAITINEN Timo
49
17
HWANG Jung Soo
49
17
TAKANEN Tommi
49
19
KOSSI Oskari
49
20
ZHANG Fan
48
21
ABUSHARIB Saeed
48
22
TERRAS Anthony
48
23
CASSANDRO Tammaro
48
24
BAJWA Angad Vir Singh
48
25
GILLIGAN Michael
48
26
UNDSETH Ole Eilif
48
27
LIU Jiangchi
48
28
MAVROMMATIS Nikolaos
48
29
PETIT Emmanuel
48
30
JENSEN Tom Beier
48
31
GAZZOTTI Fernando Luis
48
32
GHETU Vlad-Mihail
47
33
KRCMAR Dominik
47
34
AL-ATTIYA Nasser
47
35
MILCHEV Mikola
47
36
TEPLYY Nikolay
47
37
PETERSEN Emil Kjelgaard
47
38
INESHIN Andrei
47
39
HANSEN Jesper
47
40
NYDRLE Tomas
47
41
SVENSSON Marcus
47
42
TAYLOR Dustan
47
43
AHMAD Mohamed
47
44
KVATADZE Givi
47
45
KORTE Sven
47
46
FILTVEDT Jonas
47
47
FRITZE Tilo
47
48
ZEMKO Stefan
47
49
PACHECO ESPINOSA Nicolas
46
50
WILSON Michael Paul
46
51
AL-ATIAYA A-Aziz
46
52
LAUKO Dominik
46
53
ANTONOV Viktor
46
54
SAMAHA Alain
46
55
GKOGKOLAKIS Ioannis
46
56
MOBERG Edvin
46
57
NILSSON Stefan
46
58
KUNTSCHIK Sebastian
46
59
SLAVICEK Milos
46
60
VELLESTE Reino
45
61
SIMEONOV Vladislav
45
62
FROLOV Andrey
45
63
SHEIKH Sheeraz
45
64
CHASIKOS Andreas
45
65
AL ZAHLI Bader
45
66
BIRD Jeremy Harry
45
67
FARRUGIA Clive
45
68
POCHIVALOV David
45
69
SARKIS Samer
45
70
YANAGI Hideshi
44
71
GEORGIEV Georgi
44
72
CHMIELINSKI Adam
44
73
ANDREOU Antonakis
44
74
BENET Christian
44
75
ALNASSERI Yasir
44
76
DIMITROV Bozhidar Vasilev
44
77
KVATADZE David
44
78
MORIARTY Christopher
44
79
AL SAUD Saud
44
80
LOIK Ivan
44
81
NARCHEMASHVILI Vladimir
43
82
WANG Ying
43
83
ZAMECNIK Jan
43
84
BUCHANAN Clement Alexander
43
85
HACKMANN Burkhard
43
86
FEILHAMMER Martin
43
87
CHO Yongseong
43
88
FULOP Alexandru-Attila
42
89
IPATOV Heorhiy
41
90
UPELNIEKS Dainis
41
91
ALDAWSARI Saad Abdullah R.
40
92
INAM Khurram
40
93
ALHARBI Dhawi Kurayzi D.
39
94
RACINSKAS Ronaldas
39

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 2-5-2017 08:19
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Women's Skeet (3/4)
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RHODE Kimberly
73
2
SCOCCHETTI Simona
71+22
3
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
71+21
4
WEI Meng
71+13+10
5
CAINERO Chiara
71+13+9
6
VIZZI Dania Jo
71+11
7
ELEFTHERIOU Andri
71+5
8
ORYNBAY Assem
71+3
9
BORDA OLAECHEA Daniella
70
10
BARTEKOVA Danka
70
11
WIESLHUBER Katrin
69
12
LU Min
69
13
SZAMREJ Natalia
68
14
ANASTASSIOU Lucie
68
15
SIMONTON Samantha
68
16
TIPPLE Chloe
68
17
ALLEN Elena
68
18
MESSERSCHMIDT Nadine
68
19
MIKLOS Roxana
67
20
JAHODOVA Libuse
67
21
MALOVICHKO Iryna
67
22
LUNDQVIST Therese
67
23
NASSYROVA Rinata
67
24
ISHIHARA Naoko
67
25
SUMOVA Barbora
67
26
SHI Hong Yan
67
27
GIL Melisa
67
28
KRAKHMALEVA Anastasia
66
29
HAUFF Vanessa
66
30
KIM Minji
65
31
KATZOURAKI Emmanouela
65
32
NIKOLAOU Konstantia
65
33
PANARINA Olga
65
34
LEJEUNE Marine
64
35
KONOVALOVA Nadezda
64
36
PANAS Nataliya
64
37
BELIKOVA Marina
64
38
BREIVIK Barbro
64
39
BARTOLOMEI Martina
64
40
ADAMKOVA Hana
64
41
HILL Amber
64
42
AALTONEN Niina
63
43
JARMOLINSKA Aleksandra
63
44
SYKOROVA Veronika
62
45
ANDREOU Panagiota
62
46
SAKELLAROPOULOU Stavroula-Myrto
61
47
HEINONEN Marjut
61
48
BOGDANOVA Alisa
60
49
MOLDRUP CELIUS Karoline
60
50
SIERACKA Agnieszka
60
51
CHERVIAKOVA Viktoriia
60
52
FARSJO Malin
59
53
STRANOVSKA Andrea
59
54
WRIGHT Sarah
58
55
KEFALIDOU Artemis
58
56
HAMALAINEN Heidi
57
57
TARANENKO Olha
56
58
LO Chien-Ya
54

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 2-5-2017 08:21
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Women's Skeet (3/4)
Final Results

WEI Meng
54

RHODE Kimberly
52

JIEWCHALOEMMIT Sutiya
41

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SCOCCHETTI Simona
30
5
CAINERO Chiara
22
6
VIZZI Dania Jo
15

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 2-5-2017 08:23
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Men's Skeet (3/4)
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BIN FUTTAIS Saif
124
2
LLEWELLIN Ben William David
123+8
3
ZEMLIN Alexander
123+7
4
GIL Federico
122+2
5
ACHILLEOS Georgios
122+1+2
6
KOSSI Oskari
122+1+1
7
PETERSEN Emil Kjelgaard
121
8
LIU Jiangchi
121
9
UNDSETH Ole Eilif
121
10
TAKANEN Tommi
121
11
PETERSEN Mikkel
121
12
DELAUNAY Eric
121
13
AL-ATIAYA A-Aziz
120
14
GAZZOTTI Fernando Luis
120
15
HWANG Jung Soo
120
16
FILTVEDT Jonas
120
17
TERRAS Anthony
120
18
TEPLYY Nikolay
120
19
CASSANDRO Tammaro
120
20
STAFFEN Mark
120
21
ELLIOTT Christian
120
22
KHAN Mairaj Ahmad
120
23
AL-ATTIYA Nasser
119
24
JENSEN Tom Beier
119
25
ASTAKHOV Anton
119
26
KUNTSCHIK Sebastian
118
27
HANSEN Jesper
118
28
LODDE Luigi
118
29
KORTE Sven
118
30
PACHECO ESPINOSA Nicolas
118
31
BAJWA Angad Vir Singh
118
32
ABUSHARIB Saeed
118
33
NYDRLE Tomas
118
34
ARAMBURU Juan Jose
118
35
ANDREOU Antonakis
117
36
NILSSON Stefan
117
37
GILLIGAN Michael
117
38
CHASIKOS Andreas
117
39
WILSON Michael Paul
117
40
MILCHEV Mikola
117
41
MITAS Efthimios
117
42
INESHIN Andrei
117
43
ZHANG Fan
117
44
LAITINEN Timo
117
45
MAVROMMATIS Nikolaos
117
46
SLAVICEK Milos
116
47
GKOGKOLAKIS Ioannis
116
48
AHMAD Mohamed
116
49
PETIT Emmanuel
116
50
YECHSHENKO Alexandr
116
51
KRCMAR Dominik
115
52
ZEMKO Stefan
115
53
BIRD Jeremy Harry
114
54
CHMIELINSKI Adam
114
55
KVATADZE David
114
56
GHETU Vlad-Mihail
114
57
TAYLOR Dustan
114
58
KVATADZE Givi
114
59
CHO Yongseong
113
60
FROLOV Andrey
113
61
LAUKO Dominik
113
62
VELLESTE Reino
113
63
BUCHANAN Clement Alexander
112
64
WANG Ying
112
65
SARKIS Samer
112
66
FARRUGIA Clive
111
67
SVENSSON Marcus
111
68
SAMAHA Alain
111
69
AL ZAHLI Bader
111
70
MOBERG Edvin
111
71
ZAMECNIK Jan
110
72
LOIK Ivan
110
73
SIMEONOV Vladislav
110
74
FRITZE Tilo
110
75
UPELNIEKS Dainis
109
76
DIMITROV Bozhidar Vasilev
109
77
SHEIKH Sheeraz
109
78
HACKMANN Burkhard
109
79
FEILHAMMER Martin
109
80
BENET Christian
109
81
POCHIVALOV David
109
82
ALNASSERI Yasir
108
83
GEORGIEV Georgi
106
84
INAM Khurram
105
85
AL SAUD Saud
105
86
ANTONOV Viktor
104
87
RACINSKAS Ronaldas
103
88
MORIARTY Christopher
103
89
NARCHEMASHVILI Vladimir
102
90
IPATOV Heorhiy
102
91
YANAGI Hideshi
102
92
FULOP Alexandru-Attila
100
93
ALDAWSARI Saad Abdullah R.
97
94
ALHARBI Dhawi Kurayzi D.
89

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 2-5-2017 08:24
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Men's Skeet (3/4)
Final Results

GIL Federico
56

ACHILLEOS Georgios
55

ZEMLIN Alexander
44

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LLEWELLIN Ben
34
5
KOSSI Oskari
25
6
BIN FUTTAIS Saif
16

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 8-5-2017 09:12
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Men's Double Trap (3/4)
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MOSIN Vasily
142
2
NEKRASOV Artem
138+16
3
DI SPIGNO Daniele
138+15
4
BHARADWAJ Shapath
135+22
5
GASPARINI Davide
135+21
6
CHETCUTI Gianluca
135+5
7
CHIANESE Alessandro
135+3
8
CHETCUTI William
133
9
QI Ying
132
10
CHEN Xinyu
132
11
FOKEEV Vitaly
131
12
RITSILA Sami
130
13
OLEJNIK Hubert Andrzej
128
14
DEDMAN James
127
15
YANG Yiyang
127
16
ALKAABI Khaled
127
17
DAHIYA Sangram
127
18
DAHLBY Hakan
127
19
MITTAL Ankur
127
20
WILSON Scott
126
21
FRASER Calum James
126
22
AL HABSI Mohammed
124
23
LEONTIOU Leontios
124
24
SHIN Hyun Woo
123
25
GEREBICS Roland
122
26
YLONEN Miki
121
27
ALMHEIRI Yahya
119
28
AL SHUHOUMI Hussein Rashid
116
29
TURNER Thomas
115
30
IQBAL Aamer
114
31
SAVVIDES Jovannis
110
ALMAKTOUM Juma
DNS

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 8-5-2017 09:13
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Men's Double Trap (3/4)
Final Results

DI SPIGNO Daniele
78WR

NEKRASOV Artem
72

GASPARINI Davide
56

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CHETCUTI Gianluca
45
5
MOSIN Vasily
35
6
BHARADWAJ Shapath
26

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 8-5-2017 09:23
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Men's Trap (3/4)
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KRAGSRUD Sindre
50
2
MAKRI Andreas
49
3
GUERRERO Sebastien
49
4
FERNANDEZ Alberto
49
5
BURNETT Derek
49
6
TURNER Thomas
49
7
AKTERZI Nihat
49
7
WOJTASIEWICZ Jaromir
49
9
MIOTTO Luca
49
10
ALIPOV Alexey
49
11
CERNOGORAZ Giovanni
49
12
BAILON Antonio
48
13
GRAZINI Valerio
48
14
KULL Andres
48
15
ROMANO Mario Imre
48
16
KOSTELECKY David
48
17
KOMPAN Ivo
48
18
SILVA Manuel
48
19
HEGYI Norbert
48
20
HALDEMAN Derek
48
21
BRUNO FARIA Jose Manuel
48
22
OBLET Dorian
48
23
SCHILLER Matthew James
48
24
AHN Daemyeong
47
25
GARCIA Joan
47
26
PEETERS Yannick
47
27
ALMUTAIRI Fahad Makin A.
47
28
WALLACE Casey
47
29
CHENAI Kynan
47
30
TORNROOS Vesa
47
31
DE SOUZA FERREIRA Alessandro
47
32
DA SILVA LOUREIRO Fabio
47
33
STANKO Boris
47
34
GERMIN Marko
47
35
OYAMA Shigetaka
47
36
SILVA Jose
47
37
LARSEN Martin
47
38
NORLEN Andreas
47
39
SZOLLAR Andras
47
40
COWARD-HOLLEY Matthew John
47
41
O SULLIVAN Ian
47
42
LIPTAK Jiri
47
43
SCHERHAUFER Andreas
47
44
BOIVIN Herve
47
45
LEVIN-ANDERSSON Rickard
46
46
TONDAIMAN Prithviraj
46
47
MUNARETTO Emanuel
46
48
KOWALCZYK Piotr
46
49
SCHMITS Roberto
46
50
ZOTOV Denis
46
51
KOVACOCY Marian
46
52
GROCHOWSKI Jakub
46
53
ALGHTANI Delem Jaber S.
46
54
STANISIC Ivo
46
55
WIXEY Michael
46
56
CAVARA Roman
46
57
ALSHRIEDH Mohammed Mansour S.
45
58
SANDHU Zoravar Singh
45
59
MOTTET Maxime
45
60
BORELLO Fernando
45
61
ALKENDI Hamad
45
62
XU Weichao
45
63
NAVRATIL Josef
45
64
SMYKOV Maksim
45
65
WARD Michael
45
66
MOGILEVSKIY Andrey
45
67
BUCCOLIERI Emanuele
45
68
PIGORSCH Paul
45
69
DU Zhongjun
45
70
VATOVEC Denis
45
71
MINY Marc
44
72
DAVIS Bradley
44
73
LAAKSO Jukka
44
74
NEDIC Pera
44
75
SRESTHAPORN Savate
44
76
EL NAJJAR Walid
44
77
VASILJEVIC Borko
44
78
MALONE Todd
44
79
MYLONAS Adonis
44
80
GLASNOVIC Josip
44
81
SHIH Jung Hung
44
82
BLAZINSEK Tomaz
44
83
BERTI Gian Marco
44
84
VEIT Stefan Siegfried
44
85
CHAFIC MOTRAN Antoine
44
86
MARKOVIC Jovica
44
87
KYYRONEN Mirka
44
88
SOLYOM Laszlo
44
89
SMILJANIC Nemanja
43
90
MOUSSA Alain
43
91
GALEA Brian
43
92
MANCINI Manuel
43
93
SHIN Hyun Woo
43
94
FAULSTICH Luca
43
95
IQBAL Aamer
42
96
AL NASRI Saleem
42
97
ALHAMMADI Ahmed
42
98
YOUSIF Barzan
42
99
PACE Frans
42
100
UL HAQ Zafar
42
101
AL MAQBALI Khamis
42
102
BIRZGALIS Rolands
42
103
MOSSCROP David Richard
42
104
BECKMANN Bradley
42
105
LAYARD Jeremy James
42
106
MITTERMAYR Michael
42
107
KHASSYANOV Victor
41
108
JUNG Changhee
41
109
BUHALIBA Abdulla
41
110
CHIKULAYEV Artyom
41
111
TOMAS ROCA Joan
41
112
KALYKAS Angelos
40
113
GAO Bo
40
114
BUHAGIAR Mario
40
115
QURESHI Fakhar-Ul-Islam
40
116
RGHIOUI Nadir
39
117
OTTAVIANI Mirko
39
118
GRANQVIST Niklas
39
119
CARLIEZ Clement
39
120
SARMIENTO Agustin
39
121
PERISIC Nikola
39
122
SEAH Yee Sheau
39
123
PANAGOPOULOS Konstantinos
38
124
MIAH Quaysoor
37
125
SHMARLOUSKI Yury
34
126
MCDONALD Marc John
31
127
HOFFMANNS Rogan
23
HAMADE Jad
DSQ

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 8-5-2017 09:26
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Women's Trap (3/4)
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PERILLI Alessandra
72
2
IEZZI Alessia
71+1
3
WANG Xiaojing
71+0
4
ROONEY Natalie
70+4
5
BASSIL Ray
70+3+1
6
GALVEZ Fatima
70+3+0
7
SALMI Marika
70+2
8
HANSEN Pia
70+2
9
CARROLL Ashley
70+2
10
DMITRIYENKO Mariya
70+1
11
VEROMAA Mopsi
69
12
POVEY Caroline
69
13
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
69
14
MARTINEZ Beatriz
69
15
CAPORUSCIO Federica
69
16
TKACH Elena
68
17
ZHANG Xinqiu
68
18
COUZY Melanie
68
19
ZHANG Xiaoqian
68
20
GORMALLY Aoife
68
21
BARNEY WEINHEIMER Caitlin
68
22
QUOOSS Katrin
67
23
REAU Delphine
67
24
ROSSI Jessica
67
25
KUMARI Rajeshwari
67
26
RODRIGUES Ana Rita
67
27
MAKELA-NUMMELA Satu
66
28
KANG Geeeun
65
29
QUINTANAL ZUBIZARRETA Maria
65
30
TUGOLUKOVA Yulia
65
31
WIXEY Sarah
65
32
NIVEN Sharon
64
33
MACEK Jasmina
64
34
SCHEIBL Sonja
64
35
TOMAR Seema
63
36
MEZEIOVA Jana
63
37
DAVYDOVA Anastassiya
63
38
MACHACOVA Nikola
63
39
FOCAN Anne
61
40
KEER Manisha
61
41
DUNN Gemma Patricia
61
42
OKHOTSKA Olena
61
43
LONGLEY Elizabeth Grace
61
44
COGDELL Corey
60
45
GOEHRING Christiane
60
46
RABAYA Ekaterina
59
47
KONSTANTINIDOU Georgia
59
48
NATTRASS Susan
58
49
CHO Seonah
55
50
SEREDA Oxana
54
51
NONGPROMMA Thitithan
53
52
ZAUNER Gerlinde
51
53
AL GAHAFFI Fakhari
50
54
YANEVA Krasimira Petrova
41

AL HOUSNI Reem
DNS

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 8-5-2017 09:27
| Show all posts
Stage 3

Larnaka (CYP) - 30 April 2017 - 6 May 2017


Women's Trap (3/4)
Final Results

WANG Xiaojing
45WR

BASSIL Ray
42

PERILLI Alessandra
33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IEZZI Alessia
28
5
ROONEY Natalie
23
6
GALVEZ Fatima
18

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 15:39 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list