Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ISSF World Cup 2017

[Copy link]
Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 15-6-2017 14:16
| Show all posts
Stage 5

Gabala (AZE) - 8 June 2017 - 13 June 2017


Women's 50m Rifle 3 Positions (3/4)
Preliminary Round Results
The Top 26 Athletes from Group 1 and the Top 29 Athletes from Group 2 will qualify for the Qualification

Group 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BEER Jolyn
593-33x
2
QIU Yehan
593-29x
3
CHRISTEN Nina
588-28x
4
IBSEN Rikke Maeng
586-26x
5
GLEESON Katie
585-29x
6
NAGAY Agnieszka
585-27x
7
SAWANT Tejaswini
583-27x
8
FAYOLLE Marie
582-32x
9
MCINTOSH Seonaid
582-29x
10
HOFMANN Olivia
582-29x
11
ZHANG Binbin
581-28x
12
AHMADI Elaheh
581-28x
13
PLENGSAENGTHONG Ratchadap.
581-21x
14
BOGACKA Sylwia
580-23x
15
BAE Sang Hee
579-18x
16
SHIMIZU Ayano
576-23x
17
WANKAEW Supamas
575-28x
18
TUDOSE Roxana
575-23x
19
YUSHKOVA Tatiyana
575-23x
20
MATSUMOTO Yasuyo
574-22x
21
DVORSAK Ziva
574-19x
22
ZELJKOVIC Marta
573-25x
23
SHCHERBATSEVICH Sviatlana
573-13x
24
HOLSOPPLE Emily
572-16x
25
NITHYANADAM Gaayathri
570-20x
26
HYRKAS Emmi
568-20x
27
MARTINKEVICH Mariya
563-14x
28
AL HASANI Siham
562-18x
29
LAINE Katariina
560-18x


Group 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ILIE Laura Georgeta
589-23x
2
KALNYSH Natallia
586-30x
3
MCINTOSH Jennifer
586-24x
4
MALINOVSKAYA Alexandra
585-25x
5
SHI Mengyao
584-28x
6
NIELSEN Stine
584-22x
7
PEER Franziska
583-24x
8
GSCHWANDTNER Selina
582-30x
9
LUSTENBERGER Petra
581-27x
10
MATTE Romane
581-25x
11
MUELLER Lisa
581-23x
12
NIZKOSHAPSKAIA Alena
580-28x
13
NORDAHL May Elisabeth
580-25x
14
JEONG Mira
580-23x
15
PAVLIC Sandra
580-23x
16
HOFSTETTER Vanessa
579-28x
17
HYBLEROVA Jana
579-20x
18
KHEDMATI Najmeh
579-20x
19
UNGERANK Nadine
578-29x
20
TOISHI Mai
578-24x
21
KOSHY Elizabeth Susan
576-25x
22
KOWALCZYK Karolina
575-19x
23
SER Xiang Wei Jasmine
574-24x
24
BRIZE Laurence
574-21x
25
KUHARIC Urska
573-19x
26
STAROSTINA Violetta
572-23x
27
LEE Eunseo
572-23x
28
SIHVONEN Annika
572-21x
29
ARSOVIC Andrea
571-17x
30
ZHUKOVA Anna
569-20x
31
MAJCHACHEEP Sununta
568-20x
32
AL TARSHI Amina
561-15x

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 15-6-2017 14:31
| Show all posts
Stage 5

Gabala (AZE) - 8 June 2017 - 13 June 2017


Men's 50m Rifle 3 Positions (3/4)
Preliminary Round Results
The Top 25 Athletes from Group 1 and the Top 30 Athletes from Group 2 will qualify for the Qualification

Group 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PENI Istvan
1180-60x
2
HUI Zicheng
1173-64x
3
GEUTHER Andreas
1172-62x
4
SHCHERBATSEVICH Yury
1171-64x
5
NOROUZIYAN Pourya
1171-60x
6
PLETIKOSIC Stevan
1167-60x
7
KULISH Serhiy
1167-50x
8
STEFANOVIC Milutin
1165-46x
9
BUBNOVICH Vitali
1164-54x
10
DURKOVIC Bojan
1163-52x
11
TSARKOV Oleh
1163-48x
12
PICKL Bernhard
1163-40x
13
KLEIMYONOV Alexey
1162-56x
14
KRUGLOV Sergey
1162-56x
15
KURKI Juho
1161-61x
16
KIM Jonghyun
1161-58x
17
SAMPSON Dane
1160-60x
18
CLAUSSEN Simon
1159-47x
19
KIM Hyeonjun
1155-51x
20
SOMOGYI Peter
1154-51x
21
DUERR Christoph
1154-47x
22
ALKHATRI Hamed Said
1153-48x
23
SINGH Satyendra
1153-44x
24
GRAFF Cyril
1151-45x
25
BALAZ Zoltan
1151-41x
26
WOJTASIAK Maciej
1150-42x
27
MARKOJA Robert
1147-46x
28
HASHIZUME Kazuma
1147-38x
29
VONGSUKDEE Thongphaphum
1145-37x
30
ALJUHAYDILI Abdulrahman Saa. A.
1140-41x
31
MOREIRA Leonardo
1135-43x
32
AL MALKI Salyem
1116-27x


Group 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CAO Yifei
1186-67xEQWR
2
RAYNAUD Alexis
1185-66x
3
LOCHBIHLER Jan
1178-67x
4
GORSA Petar
1176-62x
5
BARTNIK Tomasz
1174-58x
6
VLASOV Fedor
1173-61x
7
TORTUNGPANICH Napis
1172-58x
8
MATHIS Thomas
1172-54x
9
YAO Yuncong
1171-64x
10
CHARHEIKA Illia
1171-59x
11
SAUVEPLANE Valerian
1169-57x
12
SUKHORUKOV Yuriy
1168-59x
13
RAJPUT Sanjeev
1168-57x
14
SIDI Peter
1167-61x
15
SCHMIRL Alexander
1167-53x
16
YURKOV Yuriy
1167-51x
17
LEPPA Aleksi
1166-55x
18
MATSUMOTO Takayuki
1165-56x
19
CHOI Young Jeon
1164-54x
20
LOUGINETS Nazar
1164-52x
21
CERINA Marin
1163-57x
22
JANY Patrik
1163-51x
23
FRIMAN Cristian
1163-51x
24
YAMASHITA Toshikazu
1161-55x
25
JAKOBSEN Esben
1160-47x
26
SEBIC Milenko
1158-52x
27
HOLKO Ondrej
1156-48x
28
DEBEVEC Rajmond
1155-45x
29
BAGHERI Hossein
1154-45x
30
MAJCHARCHEEP Tavarit
1153-39x
31
FRAENKLE Bernd
1149-43x
32
RIPPEL Cassio Cesar
1148-46x
33
ABT Markus
1148-45x
34
PARR Kenneth
1146-51x
35
AL BALUSHI Issam
1146-47x
36
ALANAZI Abdulaziz Khalid Z.
1144-43x
37
LORETAN Pascal
1143-41x
38
YERMAKOV Alexandr
1142-37x

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 15-6-2017 14:47
| Show all posts
Stage 5

Gabala (AZE) - 8 June 2017 - 13 June 2017


Women's 50m Rifle 3 Positions (3/4)
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BEER Jolyn
590-29x
2
SHI Mengyao
589-35x
3
NIELSEN Stine
588-26x
4
PEER Franziska
585-26x
5
UNGERANK Nadine
585-23x
6
LUSTENBERGER Petra
584-29x
7
CHRISTEN Nina
584-29x
8
ZHANG Binbin
584-29x
9
ILIE Laura Georgeta
584-26x
10
MCINTOSH Jennifer
584-26x
11
AHMADI Elaheh
583-29x
12
NIZKOSHAPSKAIA Alena
583-27x
13
KALNYSH Natallia
582-32x
14
HOFMANN Olivia
582-30x
15
MUELLER Lisa
582-26x
16
ARSOVIC Andrea
582-25x
17
TOISHI Mai
581-24x
18
KHEDMATI Najmeh
581-24x
19
NAGAY Agnieszka
580-28x
20
FAYOLLE Marie
580-27x
21
NORDAHL May Elisabeth
580-26x
22
QIU Yehan
580-24x
23
IBSEN Rikke Maeng
580-17x
24
GSCHWANDTNER Selina
579-25x
25
MALINOVSKAYA Alexandra
579-23x
26
LEE Eunseo
579-22x
27
DVORSAK Ziva
579-21x
28
BRIZE Laurence
579-20x
29
HOFSTETTER Vanessa
578-29x
30
BAE Sang Hee
578-28x
31
NITHYANADAM Gaayathri
578-22x
32
KOWALCZYK Karolina
577-25x
33
HYBLEROVA Jana
577-23x
34
SHCHERBATSEVICH Sviatlana
576-25x
35
MATTE Romane
576-22x
36
SER Xiang Wei Jasmine
576-20x
37
HOLSOPPLE Emily
576-17x
38
GLEESON Katie
575-19x
39
SAWANT Tejaswini
574-25x
40
BOGACKA Sylwia
574-24x
41
STAROSTINA Violetta
573-21x
42
ZELJKOVIC Marta
573-19x
43
SHIMIZU Ayano
572-23x
44
WANKAEW Supamas
571-23x
45
HYRKAS Emmi
571-11x
46
JEONG Mira
570-14x
47
SIHVONEN Annika
569-24x
48
MCINTOSH Seonaid
569-22x
49
PAVLIC Sandra
569-21x
50
YUSHKOVA Tatiyana
569-18x
51
PLENGSAENGTHONG Ratchadapor.
569-17x
52
MATSUMOTO Yasuyo
567-17x
53
KOSHY Elizabeth Susan
566-17x
54
TUDOSE Roxana
565-20x
55
KUHARIC Urska
564-19x

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 15-6-2017 15:01
| Show all posts
Stage 5

Gabala (AZE) - 8 June 2017 - 13 June 2017


Men's 50m Rifle 3 Positions (3/4)
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GORSA Petar
1182-69x
2
PENI Istvan
1182-64x
3
KULISH Serhiy
1179-66x
4
BARTNIK Tomasz
1175-59x
5
YURKOV Yuriy
1174-64x
6
HUI Zicheng
1173-64x
7
LOCHBIHLER Jan
1173-62x
8
SINGH Satyendra
1173-61x
9
PLETIKOSIC Stevan
1172--56x
10
KIM Jonghyun
1172-54x
11
SHCHERBATSEVICH Yury
1171-61x
12
CHOI Young Jeon
1171-60x
13
KLEIMYONOV Alexey
1171-54x
14
MATHIS Thomas
1171-51x
15
BUBNOVICH Vitali
1170-64x
16
SAUVEPLANE Valerian
1170-62x
17
SCHMIRL Alexander
1170-60x
18
STEFANOVIC Milutin
1170-59x
19
CAO Yifei
1170-58x
20
LEPPA Aleksi
1170-57x
21
LOUGINETS Nazar
1170-54x
22
VLASOV Fedor
1169-66x
23
RAYNAUD Alexis
1168-56x
24
SIDI Peter
1168-55x
25
SEBIC Milenko
1168-55x
26
TSARKOV Oleh
1167-60x
27
TORTUNGPANICH Napis
1167-56x
28
DEBEVEC Rajmond
1166-54x
29
GRAFF Cyril
1165-62x
30
YAMASHITA Toshikazu
1165-57x
31
ALKHATRI Hamed Said
1165-52x
32
MATSUMOTO Takayuki
1165-47x
33
KURKI Juho
1164-56x
34
PICKL Bernhard
1164-51x
35
CHARHEIKA Illia
1162-58x
36
BAGHERI Hossein
1162-50x
37
DURKOVIC Bojan
1161-55x
38
SAMPSON Dane
1161-51x
39
NOROUZIYAN Pourya
1161-50x
40
YAO Yuncong
1160-55x
41
SUKHORUKOV Yuriy
1160-51x
42
FRIMAN Cristian
1160-42x
43
JAKOBSEN Esben
1159-48x
44
CLAUSSEN Simon
1158-52x
45
RAJPUT Sanjeev
1157-54x
46
GEUTHER Andreas
1157-52x
47
KRUGLOV Sergey
1157-46x
48
KIM Hyeonjun
1155-59x
49
BALAZ Zoltan
1153-47x
50
SOMOGYI Peter
1153-46x
51
JANY Patrik
1153-43x
52
HOLKO Ondrej
1145-54x
53
DUERR Christoph
1144-35x
54
MAJCHARCHEEP Tavarit
1141-41x
55
CERINA Marin
1137-35x

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 15-6-2017 15:03
| Show all posts
Stage 5

Gabala (AZE) - 8 June 2017 - 13 June 2017


Women's 50m Rifle 3 Positions (3/4)
Final Results

SHI Mengyao
459.0WRJ

UNGERANK Nadine
455.2

NIELSEN Stine
444.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PEER Franziska
433.4
5
CHRISTEN Nina
424.5
6
ZHANG Binbin
413.5
7
LUSTENBERGER Petra
404.0
8
BEER Jolyn
403.6

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 15-6-2017 15:06
| Show all posts
Stage 5

Gabala (AZE) - 8 June 2017 - 13 June 2017


Men's 50m Rifle 3 Positions (3/4)
Final Results

PENI Istvan
458.4

HUI Zicheng
457.4

BARTNIK Tomasz
444.4

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LOCHBIHLER Jan
433.8
5
GORSA Petar
424.8
6
YURKOV Yuriy
414.0
7
KULISH Serhiy
404.7
8
SINGH Satyendra
396.7

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 23:27 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list