Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: frantic13poland

Track Cycling ACC Asian Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 9-2-2017 16:12
| Show all posts
Men's 1km Time Trial
Non-Olympic Event

Qualifying Round Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NA Junggyu
1:03.257
2
DANESHVARKHOURRAM Moham.
1:03.361
4
HSIAO Shih Hsin
1:03.977
5
ICHIMARU Shogo
1:03.990
6
LEUNG Ka Yu
1:04.336
7
MOHAMED YUSOFF Mohamed El.
1:05.764
8
SANANDARAJ Sanuraj Paul
1:06.507
9
EDY SUHAIDEE Muhammad Da. A.
1:06.872
10
ALKHUWAYTIM Abdul Aziz
1:07.603
11
SIANGLAM Satjakul
1:07.830
12
GAO Jian Wei
1:08.053
13
AMANGELDIYEV Rovshen
1:12.361

ALI ASKARI Ali
DNF

 Author| Post time: 9-2-2017 16:12
| Show all posts
Men's Junior Points Race
Final Results

KIM Euro
19

HUANG Chien Chang
10

CHAIYASOMBAT Thanakhan
8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SATO Ken
7
5
JAMSHIDIAN GHALEHSEFIDI
5
6
NOR Muhammad Hakimi
3
7
ERDENEBAT Batdelger
0
8
ALMUSHAYKHIS Abdullah
0
9
PATIL Ashwin
-8
10
TSO Kai Kwong
-14
11
SUWAIDAN Rashed
-39

CHI SON Ieong
DNF

NURMEDOV Arazmuhammet
DNF

GLAZUNOV Dmitriy
DNF

 Author| Post time: 9-2-2017 16:12
| Show all posts
Men's Omnium
Elimination Race (Event 3/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIRALIYEV Sultanmurat
-
2
LIU Hao
-
3
KOBAYASHI Taisei
-
4
KIM Okcheol
-
5
LEUNG Chun Wing
-
6
AZMAN Muhamad Zawawi
-
7
ASIRI Sultan
-
8
TEGSHAYAR Batsaikhan
-
9
IZMAYLOV Andrey
-
10
PHONARJITHAN Patompob
-
11
BISHNOI Manohar Lal
-
12
LI Wen Chao
-
13
GOH Choon Huat
-
14
CHAICHIRAGHIMI Muhammadesmeil
-
15
LONG San Lao
-
HOJAGULYYEV Akmyat
DSQ

 Author| Post time: 9-2-2017 16:12
| Show all posts
Men's Points Race
Non-Olympic Event

Final Results

KURABAYASHI Takuto
48

CHEN Chien Chou
46

MIRZA ALHAMMADI Yousif
44

Rank
Athletes
Nation
Result
4
QIN Chen Lu
36
5
MIN Kyeongho
34
6
RAJABLOU Mohammad
31
7
PANASSENKO Nikita
13
8
MANO Yuttana
5
9
SATBIR Satbir
2
10
MOHD BAKRI Sofian Nabil Omar
2
11
MUM WA Kok
-20
12
SIM Teck Kwang Calvin
-40

MEDVEDEV Sergey
DNF

CHEUNG King Lok
DNF

OVEZMYRADOV Yhlas
DNF

ALJUMAH Hassan
DNF

 Author| Post time: 9-2-2017 16:32
| Show all posts
Women's Junior Sprint
Quarterfinals Results
The 1st Athlete from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHEN Chao Yue
2
2
HOSOYA Yumena
0


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HU Jia Fang
2
2
SHAPOVALOVA Anastassya
0


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JEONG Seolhwa
2
2
REJI Aleena
0


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MATSUMOTO Shino
2
2
QIU Jing Wen
1

 Author| Post time: 9-2-2017 16:32
| Show all posts
Women's Sprint
Quarterfinals Results
The 1st Athlete from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LEE Wai Sze
2
2
ZHANG Lin Yin
0


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KIM Wongyeong
2
2
LIN Jun Hong
1


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
OHTA Riyu
2
2
MAEDA Kayono
0


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LEE Hyejin
2
2
HSIAO Mei Yu
0

 Author| Post time: 9-2-2017 16:37
| Show all posts
Women's Junior Individual Pursuit
Final Results

KIM Hyesu
2:28.9Gold Medal Race

BATRIYA Chaniporn
2:36.5Gold Medal Race

MATSUI Yuka
2:36.6Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MYRXINA Veronika
2:36.7B.M.R.

 Author| Post time: 9-2-2017 16:37
| Show all posts
Women's Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Final Results

LEE Jumi
3:41.3Gold Medal Race

KAJIHARA Yumi
3:42.1Gold Medal Race

HUANG Dong Yan
3:43.6Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HUANG Ting Ying
3:48.4B.M.R.

 Author| Post time: 9-2-2017 19:51
| Show all posts
Men's Junior 1km Time Trial
Final Results

PARK Hyunoh
1:05.207

ZENG Jhih Hong
1:06.322

YAMANE Keita
1:06.786

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SAMNGAMMA Chetawan
1:07.917
5
BAGHERPOUR Kasra
1:07.991
6
RUDER Bogdan
1:08.034
7
MOHD SHUKRI Taib Azamuddin

1:09.215

 Author| Post time: 9-2-2017 19:59
| Show all posts
Men's 1km Time Trial
Non-Olympic Event

Final Results

DANESHVARKHOURRAM Mohammad
1:03.129

HSIAO Shih Hsin
1:03.651

NA Junggyu
1:03.669

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ICHIMARU Shogo
1:04.180
5
NALYOTOV Maxium
1:04.185
6
LEUNG Ka Yu
1:04.700
7
MOHAMED YUSOFF Mohamed Ely.
1:05.843
8
SANANDARAJ Sanuraj Paul
1:06.857

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-11-2019 07:21 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list