|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Women's Volleyball CEV European Challenge Cup 2022 - 2023

[Copy link]
Post time: 21-11-2022 18:33
| Show all posts |Read mode
Women's Volleyball CEV European Challenge Cup 2022 - 2023

Continental Championship - 22 November 2022 - TBD 2023




Qualified Teams

  •   Askö Steelvolleys Linz/Steg
  • ATSC Kelag Klagenfurt
  • VB Niederösterreich Sokol/Post
  • UVC Holding Graz
  • Azerrail Baku
  • Asterix Avo Beveren
  • Tchalaou Chapelle-lez-Herlaimont
  • OK Gacko
  • UOK Voley Banja Luka
  •   Ribola Kaštela
  • TJ Ostrava
  • Apollon Limassol
  • VK Prostejov
  • Holte IF
  • Hämeenlinna
  • LP Salo
  • Nantes VB
  • Neptunes Nantes
  • RC Cannes
  • USC Münster
  • VC Wiesbaden
  • VfB Suhl Thüringen
  • Aris Thessaloniki
  • ASP Thetis Voula
  • Panathinaikos Athens
  • Fatum Nyíregyháza
  • Haifa VC
  • Hapoel Kfar Saba
  • Reale Mutua Fenera Chieri
  • Rigas Volejbola Skola
  • TK Kaunas VDU
  • RSR Walfer
  •   Galeb Liko Soho Bar
  • OK Herceg Novi
  • Apollo 8 Borne
  • Sliedrecht Sport
  • Rabotnicki Skopje
  •   BK Tromsø
  • Randaberg IL
  • Legionovia S.A.
  • Kairos Ponta Delgada
  • AJM FC Porto
  • CS Dinamo Bucuresti
  • C.S.M. Lugoj
  • Rapid Bucuresti
  • Jedinstvo Stara Pazova
  • Partizan Beograd
  • Tent Ibrenovac
  • Zok Ub
  • Slavia EU Bratislava
  • VK Brusno
  • VP UKF Nitra
  • OD Krim Ljubljana
  • Avarca de Menorca
  • Sm'Aesch Pfeffingen
  • VBC Cheseaux
  • Kanti Schaffhausen
  • TS Volley Düdingen
  • Volley Lugano
  • PTT AS Ankara


Competition Format


November 22nd - December 1st, 2022
36 Teams, Home and Away Matches, the 18 winning Teams will qualify for the Round of 32
I
Round of 32
December 13th - December 22nd, 2022
32 Teams, the winnig Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 16
Janaury 10th - January 18th, 2023
16 Teams, the winnig Teams will qualify for the Quarterfinals
I
February 1st - February 9th, 2023
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I

Semifinals
TBD, 2023
4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I

Final
TBD, 2023
2 Teams, the winning Team will be the Women's Volleyball CEV European Challenge Cup 2022 - 2023 Champion

 Author| Post time: 21-11-2022 20:00
| Show all posts
Qualifying Round
November 22nd - December 1st, 2022
36 Teams, Home and Away Matches, the 18 winning Teams will qualify for the Round of 32



  •   Askö Steelvolleys Linz/Steg
  • ATSC Kelag Klagenfurt
  • VB Niederösterreich Sokol/Post
  • Azerrail Baku
  • Tchalaou Chapelle-lez-Herlaimont
  • OK Gacko
  • Apollon Limassol
  • VK Prostejov
  • Holte IF
  • LP Salo
  • ASP Thetis Voula
  • Panathinaikos Athens
  • Haifa VC
  • Hapoel Kfar Saba
  • Reale Mutua Fenera Chieri
  • Rigas Volejbola Skola
  • TK Kaunas VDU
  • RSR Walfer
  •   Galeb Liko Soho Bar
  • OK Herceg Novi
  • Apollo 8 Borne
  • Sliedrecht Sport
  •   BK Tromsø
  • Randaberg IL
  • Legionovia S.A.
  • Kairos Ponta Delgada
  • AJM FC Porto
  • Rapid Bucuresti
  • Tent Ibrenovac
  • Zok Ub
  • Slavia EU Bratislava
  • VK Brusno
  • VP UKF Nitra
  • Sm'Aesch Pfeffingen
  • TS Volley Düdingen
  • PTT AS Ankara



First Leg

PTT AS Ankara   3 - 0 Tchalaou Chapelle-lez-Herlaimont
25-15, 25-17, 25-20
November 22nd 2022, h. 18:00 (GMT +3), TVF SC BaskentSports Hall Ankara/A, Ankara

AJM FC Porto 3 - 0 Apollo 8 Borne
25-20, 25-17, 25-18
November 22nd 2022, h. 20:00 (GMT), Dragao Arena, Porto

Panathinaikos Athens 3 - 0   Sm'Aesch Pfeffingen
25-15, 25-13, 25-20
November 23rd 2022, h. 18:00 (GMT +2), Municipal Hall of St. Thomas, Marousi-Athens

VK Brusno 0 - 3 Rigas Volejbola Skola
21-25, 20-25, 19-25
November 23rd 2022, h. 18:00 (GMT +1), Sport Hall, Slovenska L'upca

ATSC Kelag Klagenfurt 1 - 3   VK Prostejov
16-25, 16-25, 25-21, 20-25
November 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sporthalle Lerchenfeld, Klagenfurt

  VB Niederösterreich Sokol/Post 3 - 0 Holte IF
25-21, 25-16, 25-21
November 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +1), Posthalle, Wien

Zok Ub 3 - 0 Apollon Limassol
25-20, 25-16, 25-16
November 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sports Hall, Ub

Tent Ibrenovac 0 - 3 Rapid Bucuresti
20-25, 16-25, 29-31
November 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sportsko Kulturni Centar-SLC, Obrenovac

  Askö Steelvolleys Linz/Steg   3 - 0 RSR Walfer
25-23, 25-21, 25-13
November 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +1), SMNS Kleinmuchen, Linz

Randaberg IL 3 - 0   VP UKF Nitra
25-21, 25-17, 25-17
November 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +1), Randaberghallen, Randenberg

Sliedrecht Sport   3 - 0    Galeb Liko Soho Bar
25-12, 25-21, 26-24-
November 23rd 2022, h. 19:30 (GMT +1), Sporthal de Basis, Sliedrecht

Reale Mutua Fenera Chieri 3 - 0   OK Gacko
25-15, 25-20, 25-16
November 23rd 2022, h. 20:00 (GMT +1), PalaFenera, Chieri

ASP Thetis Voula 3 - 0 Legionovia S.A.
25-12, 25-17, 25-16
November 23rd 2022, h. 20:00 (GMT +2), Melina Merkouri, Rentis

Haifa VC 3 - 0 TK Kaunas VDU
25-17, 25-19, 25-14
November 24th 2022, h. 17:00 (GMT +2), Romema Sports Arena, Haifa

LP Salo 1 - 3 Hapoel Kfar Saba  
25-22, 16-25, 15-25, 26-28
November 24th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Salohalli, Salo

TS Volley Düdingen   1 - 3 Kairos Ponta Delgada
12-25, 25-27, 25-21, 13-25
November 24th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Salle Omnisport St. Leonard, Fribourg

Azerrail Baku 3 - 1 Slavia EU Bratislava
25-20, 25-19, 19-25, 25-20
November 29th 2022, h. 18:00 (GMT +4), A.Y.S. Sport Hall, Baku

OK Herceg Novi   3 - 0    BK Tromsø
25-9, 25-10, 25-10
November 29th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sportski Centar Igalo, Herceg Novi



Second Leg

(0) TK Kaunas VDU 0 - 3 Haifa VC (6)
16-25, 12-25, 22-25
November 25th 2022, h. 15:00 (GMT +2), Romema Sports Arena, Haifa

(4)   Holte IF 3 - 1VB Niederösterreich Sokol/Post (3)
26-24, 17-25, 25-22, 27-25, Golden Set: 18-16
November 29th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Holtehallen, Holte

(6) Rapid Bucuresti 3 - 0   Tent Ibrenovac (0)
25-18, 25-19, 25-20
November 30th 2022, h. 17:00 (GMT +2), Rapid Hall, Bucuresti

(1) Slavia EU Bratislava 0 - 3   Azerrail Baku (6)
24-26, 14-25, 21-25
November 30th 2022, h. 18:00 (GMT +4), A.Y.S. Sport Hall, baku

(0) Galeb Liko Soho Bar   0 - 3   Sliedrecht Sport (6)
16-25, 19-25, 20-25
November 30th 2022, h. 18:00 (GMT +1)  Topolica, Bar

(2) VP UKF Nitra 2 - 3   Randaberg IL (6)
25-14, 26-24, 19-25, 18-25, 10-15
November 30th 2022, h. 18:00 (GMT +1), City Hall, Nitra

(6) Hapoel Kfar Saba 3 - 0 LP Salo (1)
25-11, 25-17, 28-26
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Green Hall, Kfar Saba

(0) OK Gacko 0 - 3   Reale Mutua Fenera Chieri (6)
12-25, 16-25, 13-25
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Dvorana Kulturno-Sportskog Centra, Gacko

(4) Legionovia S.A. 3 - 0 ASP Thetis Voula (3)
25-19, 25-16, 25-20, Golden Set: 15-10
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +1),Ił. Capital Arena, Legionowo

(6) Rigas Volejbola Skola 3 - 2   VK Brusno (2)
25-18, 22-25, 24-26, 25-126, 15-6
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Tdaps Sport Complex, Riga

(0) BK Tromsø   0 - 3   OK Herceg Novi (6)
10-25, 15-25, 12-25
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sportski Centar Igalo, Herceg Novi

(2) Sm'Aesch Pfeffingen 2 - 3 Panathinaikos Athens (6)
31-29, 23-25, 15-25, 25-23, 13-15
November 30th 2022, h. 19:30 (GMT +1), MZH Lohrenacker, Aesch

(1)   RSR Walfer   1 - 3   Askö Steelvolleys Linz/Steg (6)
21-25, 17-25, 25-21, 18-25
November 30th 2022, h. 19:30 (GMT +1), Hall Omnisport New Walferdange, Walferdange

(2) Apollon Limassol   2 - 3 Zok Ub (6)
25-17, 22-25, 19-25, 25-22, 15-17
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Apollon Hall, Limassol

(3) Apollo 8 Borne 3 - 0 AJM FC Porto (4)
25-23, 25-15, 25-20, Golden Set: 10-15
November 30th 2022, h. 20:00 (GMT +1), De Veste, Borne

(1) Tchalaou Chapelle-lez-Herlaimont   1 - 3 PTT AS Ankara (6)
22-25, 12-25, 25-20, 20-25
November 30th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Bernard Pignon Couvidome, Couvin

(6) Kairos Ponta Delgada   3 - 0   TS Volley Düdingen (1)
25-22, 27-25, 25-23
November 30th 2022, h. 20:45 (GMT), Complexo Desportivo das Larankjeiras, Ponta Delgada

(6) VK Prostejov 3 - 0 ATSC Kelag Klagenfurt (1)
25-22, 25-23, 25-16
December 1st 2022, h. 17:00 (GMT +1), Sport Centrum, Prostejov


 Author| Post time: 12-12-2022 21:15
| Show all posts
Round of 32
December 13th - December 22nd, 2022
32 Teams, the winnig Teams will qualify for the Round of 16




  •   Askö Steelvolleys Linz/Steg
  • UVC Holding Graz
  • Azerrail Baku
  • Asterix Avo Beveren
  •   Ribola Kaštela
  • TJ Ostrava
  • VK Prostejov
  • Holte IF
  • Hämeenlinna
  • Neptunes Nantes
  • VfB Suhl Thüringen
  • Aris Thessaloniki
  • Panathinaikos Athens
  • Fatum Nyíregyháza
  • Haifa VC
  • Hapoel Kfar Saba
  • Reale Mutua Fenera Chieri
  • Rigas Volejbola Skola
  • OK Herceg Novi
  • Randaberg IL
  • Legionovia S.A.
  • Kairos Ponta Delgada
  • AJM FC Porto
  • C.S.M. Lugoj
  • Rapid Bucuresti
  • Jedinstvo Stara Pazova
  • Zok Ub
  • Avarca de Menorca
  • Kanti Schaffhausen
  • PTT AS Ankara



First Leg

  Holte IF 3 - 0 Hämeenlinna
25-23, 26-24, 25-19
December 13th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Holtehallen, Holte

AJM FC Porto 3 - 0   Ribola Kaštela
25-8, 25-18, 25-15
December 13th 2022, h. 20:00 (GMT), Dragao Arena, Porto

OK Herceg Novi   1 - 3 Asterix Avo Beveren
16-25, 19-25, 25-23, 20-25
December 13th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sportski Centar Igalo, Herceg Novi

Panathinaikos Athens 3 - 1 Neptunes Nantes
23-25, 25-18, 25-19, 25-17
December 14th 2022, h. 16:30 (GMT +2), Municipal Hall of St. Thomas, Marousi-Athens

Rapid Bucuresti 3 - 1 TJ Ostrava
25-9, 18-25, 25-14, 25-12
December 14th 2022, h. 17:00 (GMT +2), Rapid Hall, Bucuresti

Hapoel Kfar Saba 2 - 3 Avarca de Menorca
20-25, 25-23, 18-25, 27-25, 13-15
December 14th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Green Hall, Kfar Saba

Azerrail Baku 1 - 3 VfB Suhl Thüringen
15-25, 25-23, 20-25, 16-25
December 14th 2022, h. 18900 (GMT +1), Antenne Thuringen Volleyball-Arena in der Suhler Wolfsgrube, Suhl

Rigas Volejbola Skola 0 - 3 Jedinstvo Stara Pazova
19-25, 16-25, 16-25
December 14th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sports Hall, "Daugva", Riga

Zok Ub 3 - 0 Kanti Schaffhausen
25-20, 25-15, 25-17
December 14th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sports Hall, Ub

  Askö Steelvolleys Linz/Steg   2 - 3 Aris Thessaloniki
18-25, 25-14, 18-25, 25-18, 12-15
December 14th 2022, h. 19:00 (GMT +1), SMNS Kleinmuchen, Linz

Randaberg IL 0 - 3 Kairos Ponta Delgada
19-25, 19-25, 19-25
December 14th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Randaberghallen, Randenberg

PTT AS Ankara   3 - 2 C.S.M. Lugoj
15-25, 25-22, 25-11, 15-25, 18-16
December 14th 2022, h. 19:00 (GMT +3), TVF SC BaskentSports Hall Ankara/A, Ankara

Reale Mutua Fenera Chieri 3 - 0 Legionovia S.A.
25-14, 25-18, 25-16
December 14th 2022, h. 20:00 (GMT +1), PalaFenera, Chieri

UVC Holding Graz 0 - 3 Haifa VC
18-25, 22-25, 15-25
December 20th 2022, h. 17800 (GMT +2), Ben Tsvi Hall, Haifa, Haifa

Fatum Nyíregyháza 2 - 3 VK Prostejov
25-19, 25-23, 19-25, 16-25, 6-15
December 21st 2022, h. 17:00 (GMT +1)National Sport Centre, Prostejov

Sliedrecht Sport Bye




Second Leg

(0) Ribola Kaštela 0 - 3 AJM FC Porto (6)
13-25, 10-25, 16-25
December 14th 2022, h. 21:30 (GMT), Dragao Arena, Porto

(6) VfB Suhl Thüringen 3 - 0 Azerrail Baku (1)
25-15, 25-17, 25-9
December 15th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Antenne Thuringen Volleyball-Arena in der Suhler Wolfsgrube, Suhl

(6)   Aris Thessaloniki     3 - 1   Askö Steelvolleys Linz/Steg   (3)
25-17, 25-21, 15-25, 25-22
December 15th 2022, h. 19:00 (GMT +1), SMNS Kleinmuchen, Linz

(6) Kairos Ponta Delgada 3 - 0 Randaberg IL (0)
25-22, 25-16, 25-12
December 15th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Randaberghallen, Randenberg

(0) Legionovia S.A. 0 - 3 Reale Mutua Fenera Chieri (6)
12-25, 18-25, 15-25
December 15th 2022, h. 20:00 (GMT +1), PalaFenera, Chieri

() Neptunes Nantes 1 - 3 Panathinaikos Athens ()
16-25, 18-25, 25-23, 19-25
December 20th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Mangin Beaulieu, Nantes

(6) Haifa VC 3 - 1 UVC Holding Graz (1)
25-14, 25-19, 23-25, 25-18
December 21st 2022, h. 13:30 (GMT +2), Romema Sports Arena, Haifa

(1) TJ Ostrava 0 - 3 Rapid Bucuresti (6)
10-25, 19-25, 11-25
December 21st 2022, h. 18:00 (GMT +21, Hala Varenska, Ostrava

()   Hämeenlinna 3 - 0   Holte IF ()
25-19, 25-20, 25-18
December 21st 2022, h. 18:30 (GMT +2), Loimua Areena, Hameelinna

(5) C.S.M. Lugoj 3 - 1  PTT AS Ankara (4)
25-16, 25-18, 18-25, 25-23
December 21st 2022, h. 18:30 (GMT +2), I.K. Ghermansescu, Lugoj

(6) Jedinstvo Stara Pazova   3 - 0 Rigas Volejbola Skola (0)
25-17, 25-14, 25-16
December 21st 2022, h. 19:00 (GMT +1), Hala Sportova, Stara Pazova

(6)   Asterix Avo Beveren 3 - 0 OK Herceg Novi (1)
25-19, 25-18, 25-18
December 21st 2022, h. 19:30 (GMT +1), Topsporthal, Beveren

(6) Avarca de Menorca 3 - 2 Hapoel Kfar Saba (4)
22-25, 25-22, 21-25, 25-23, 15-8
December 21st 2022, h. 20:00 (GMT +1), Pavello Municipal de Ciutadella, Ciutadella

(3) Kanti Schaffhausen 3 - 1 Zok Ub (4)
26-24, 25-18, 18-25, 25-22, Golden Set: 16-18
December 21st 2022, h. 20:00 (GMT +1), Schweizersbild, Schaffhausen

(6) VK Prostejov 3 - 1 Fatum Nyíregyháza (3)
25-22, 31-29, 20-25, 25-22
December 22nd 2022, h. 17:00 (GMT +1), National Sport Centre, Prostejov

Bye Sliedrecht Sport


 Author| Post time: 31-12-2022 12:15
| Show all posts
Round of 16
Janaury 10th - January 18th, 2023
16 Teams, the winnig Teams will qualify for the Quarterfinals




  • Asterix Avo Beveren
  • VK Prostejov
  • Holte IF
  • VfB Suhl Thüringen
  • Aris Thessaloniki
  • Panathinaikos Athens
  • Haifa VC
  • Reale Mutua Fenera Chieri
  • Sliedrecht Sport
  • Kairos Ponta Delgada
  • AJM FC Porto
  • C.S.M. Lugoj
  • Rapid Bucuresti
  • Jedinstvo Stara Pazova
  • Zok Ub
  • Avarca de Menorca



First Leg

  Holte IF 0 - 3 Sliedrecht Sport
22-25, 16-25, 20-25
January 10th 2023, h. 19:00 (GMT +1), Holtehallen, Holte

Reale Mutua Fenera Chieri 3 - 0 Panathinaikos Athens
25-18, 25-17, 25-22
January 10th 2023, h. 20:00 (GMT +1), PalaFenera, Chieri

Jedinstvo Stara Pazova   2 - 3 Zok Ub
25-21, 18-25, 25-12, 24-26, 9-15
January 10th 2023, h. 19:00 (GMT +1), Hala Sportova, Stara Pazova

Haifa VC 1 - 3 VfB Suhl Thüringen
25-21, 15-25, 16-25, 14-25
January 11th 2023, h. 19:45 (GMT +2), Romema Sports Arena, Haifa

Avarca de Menorca 3 - 0 VK Prostejov
25-23, 25-23, 25-21
January 11th 2023, h. 20:00 (GMT +1), Pavello Municipal de Ciutadella, Ciutadella

  Aris Thessaloniki   1 - 3 Asterix Avo Beveren
22-25, 25-21, 23-25, 23-25
January 11th 2023, h. 20:00 (GMT +2), National Sport Centre of Mikra, Kalamaria-Thessaloniki

AJM FC Porto 3 - 2 Rapid Bucuresti
22-25, 28+26, 25-21, 23-25, 15-10
January 12th 2023, h. 20:00 (GMT), Dragao Arena, Porto

Kairos Ponta Delgada 0 - 3 C.S.M. Lugoj
17-25, 21.25, 15.-25
January 12th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Complexo Desportivo das Laranjeiras, Ponta Delgado



Second Leg

(4) VK Prostejov 3 - 0 Avarca de Menorca (3)
25-14, 25-15, 25-22, Golden Set: 15:13
January 18th 2023, h. 17:00 (GMT +1), National Sport Centre, Prostejov

(6) Rapid Bucuresti 3 - 2 AJM FC Porto (5)
21-25, 23-25, 25-23, 25-17, 15-12, Golden Set: 15:13
January 18th 2023, h. 17:00 (GMT +2), Rapid Hall, Bucuresti

(3) Zok Ub 0 - 3 Jedinstvo Stara Pazova (5)
26-28, 18-25, 20-25
January 18th 2023, h. 19800 (GMT +1), Sports Hall, Ub

(6) C.S.M. Lugoj 3 - 0 Kairos Ponta Delgada (0)
25-14, 25-22, 28-26
January 18th 2023, h. 18:30 (GMT +2), I.K. Ghermansescu, Lugoj

(6) VfB Suhl Thüringen 3 - 1 Haifa VC (2)
19-25, 25-8, 25-20, 25-12
January 18th 2023, h. 19:00 (GMT +1), Antenne Thuringen Volleyball-Arena in der Suhler Wolfsgrube, Suhl

(6) Sliedrecht Sport 3 - 1   Holte IF (1)
25-17,25-15, 19-25, 25-20
January 18th 2023, h. 19:30 (GMT +1), Sporthal De Basis, Sliedrecht

(6) Asterix Avo Beveren 3 - 1 Aris Thessaloniki (2)
25-10, 25-14, 20-25, 25-23
January 18th 2023, h. 19:30 (GMT +1), Topsporthal, Beveren

(2) Panathinaikos Athens 2 - 3 Reale Mutua Fenera Chieri (6)
14-25, 25-20, 19-25, 25-22, 10-15
January 18th 2023, h. 21:15 (GMT +2), Municipal Hall of St. Thomas, Marousi-Athens

 Author| Post time: 25-1-2023 18:48
| Show all posts
Quartelfinals
February 1st - February 9th, 2023
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals



  • Asterix Avo Beveren
  • VK Prostejov
  • VfB Suhl Thüringen
  • Reale Mutua Fenera Chieri
  • Sliedrecht Sport
  • AJM FC Porto
  • C.S.M. Lugoj
  • Jedinstvo Stara Pazova



First Leg

VfB Suhl Thüringen 3 - 1 VK Prostejov
25-19, 18-25, 25-18, 25-22
February 1st 2023, h. 19:00 (GMT +1), Antenne Thuringen Volleyball-Arena in der Suhler Wolfsgrube, Suhl

Jedinstvo Stara Pazova 3 - 0 AJM FC Porto
25-18, 25-23, 27-25
February 1st 2023, h. 19:00 (GMT +1), Hala Sportova, Stara Pazova

Sliedrecht Sport 0 - 3 Reale Mutua Fenera Chieri
18-25, 16-25, 18-25
February 1st 2023, h. 19:30 (GMT +1), Sporthal De Basis, Sliedrecht

Asterix Avo Beveren 2 - 3 C.S.M. Lugoj
24-26, 25-19, 21-25, 25-16, 12-15
February 1st 2023, h. 19:30 (GMT +1), Topsporthal, Beveren


Second Leg

() VK Prostejov    VfB Suhl Thüringen ()
-
February 7th 2023, h. 17:00 (GMT +1), Sport Centrum, Prostejov

() C.S.M. Lugoj    Asterix Avo Beveren ()
-
February 8th 2023, h. 18:30 (GMT +2), I.K. Ghermansescu, Lugoj

() Reale Mutua Fenera Chieri    Sliedrecht Sport ()
-
February 8th 2023, h. 20:00 (GMT +1), Palazzetto dello port Gianni Asti, Torino

() AJM FC Porto    Jedinstvo Stara Pazova ()
-
February 9th 2023, h. 20:00 (GMT), Dragao Arena, Porto


Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

3-2-2023 05:34 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2023, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2023 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list