|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2022- 2023

[Copy link]
Post time: 10-10-2022 13:22
| Show all posts |Read mode
Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2022- 2023

Continental Championship - 11 October 2012 - 5 April 2023




Qualified Teams

  • Union Raiffeisen Waldviertel
  • SK Zadruga Aich/Dob
  • Greenyard Maaseik
  • Knack Roeselare
  • Caruur Volley Gent
  • Mladost Brčko
  • Neftohimik Burgas
  • Mladost Zagreb
  • Mursa Osijek
  •   Jihostroj České Budějovice
  • Dukla Liberec
  • ČEZ Karlovarsko
  • VK Lvi Praha
  • Ford Levoranta Sastamala
  • Savo Volley Kuopio
  • Arago de Sete
  • Chaumont VB 52
  • Montpellier Volley UC
  • Narbonne Volley
  • TSV Herrsching
  • SVG Lüneburg
  • Fino Kaposvár
  •   Modena Volley
  • Bluenergy Daiko Volley Piacenza
  • Budva Budva
  • Dynamo Apeldoorn
  • Lycurgus Groningen
  • OK Strumica Nikob
  • PGE Skra Bełchatów
  • C.S. Arcada Galati
  • SCM Craiova
  • Dinamo Bucuresti
  • Crvena Zvezda Beograd
  • ACH Volley Ljubljana
  • Partizan Beograd
  • Radnicki Kragujevac
  • Calcit Kamnik
  •   Chênois Geneve
  • Lindaren Volley Amriswil
  • Volley Schönenwerd
  • Arkas Izmir
  • Fenerbahçe HDI Istanbul
  • Galatasaray HDI Istanbul


Competition Format

October 11th - October 26th, 2022
16 Teams, the 8 winning Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 32
November 8th - November 16th, 2022
32 Teams, the 16 winnig Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 16
November 29th - December 14th, 2023
16 Teams, the 8 winnig Teams will qualify for the Play Off
I
January 10th - January 26th, 2023
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Quartelfinals
I
February 7th - February 15th, 2023
8 Teams (4 Temas from Men's European Pool Round Champions League 2022-2023), Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I

Semifinals
March 7th - March 15th, 2023
4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I
March 29th - April 5th, 2023
2 Teams, the winning Team will be the Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2022 - 2023 Champion

 Author| Post time: 10-10-2022 15:16
| Show all posts
Qualifying Round
October 11th - October 26th, 2022
14 Teams, the 7 winning Teams will qualify for the Round of 16




  • SK Zadruga Aich/Dob
  • Mladost Brčko
  • Mursa Osijek
  • TSV Herrsching
  • SVG Lüneburg
  • Budva Budva
  • Dynamo Apeldoorn
  • OK Strumica Nikob
  • PGE Skra Bełchatów
  • C.S. Arcada Galati
  • Crvena Zvezda Beograd
  • Radnicki Kragujevac
  • Calcit Kamnik
  • Lindaren Volley Amriswil



First Leg

  Mladost Brčko  0 - 3 Crvena Zvezda Beograd
13-25, 19-25, 12-25
October 11th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sportska Dvorana Magnet, Brcko

OK Strumica Nikob 2 - 3 Mursa Osijek
22-25, 25-23, 12-25, 25-22, 16-18
October 11th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Park Strumica, Strumica

Budva Budva   0 - 3 SVG Lüneburg
14-25, 19-25, 10-25
October 12th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Zupa, Tivat

C.S. Arcada Galati 3 - 0 Radnicki Kragujevac
25-22, 25-20, 25-20
October 19th 2022, h. 18:00 (GMT +3), Sports Hall, Galati

SK Zadruga Aich/Dob 1 - 3    Calcit Kamnik
24-26, 19-25, 27-25, 21-25
October 19th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Jufa Arena, Bleiburg

TSV Herrsching 2 - 3 Lindaren Volley Amriswil
23-25, 22-25, 25-18, 25-22, 11-15
October 19th 2022, h. 20:00 (GMT +2), Audi Dome, Munchen

Dynamo Apeldoorn 0 - 3 PGE Skra Bełchatów
16-25, 13-25, 19-25
October 4th 2022, h. 19:30 (GMT +2), Omnisportcentrum, Apeldoorn



Second Leg


(6)   Crvena Zvezda Beograd 3 - 0 Mladost Brčko (0)
25-6, 25-14, 25-12
October 18th 2022, h. 17:00 (GMT +2), Ustanova Sportski Centar "Vazdovac", Belgrade

(6) SVG Lüneburg 3 - 1 Budva Budva (1)
25-12, 25-19, 25-28, 25-18
October 19th 2022, h. 19:00 (GMT +2), LKH Arena, Luneburg

() Mursa Osijek 3 - 1 OK Strumica Nikob ()
21-25, 25-17, 25-19, 25-15
October 19th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Nastavno-Sportska Dvorana Gradski Vrt-Small Hall, Osijek

(6) Calcit Kamnik 3 - 2 SK Zadruga Aich/Dob (3)
25-20, 25-23, 18-25, 21-25, 15-11
October 26th 2022, h. 17:00 (GMT +2), Sportna Dvorana, Kamnik

(6) PGE Skra Bełchatów 3 - 0 Dynamo Apeldoorn (0)
25-18, 25-16, 25-19
October 26th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Energia, Belchatow

(3) Radnicki Kragujevac 3 - 2 C.S. Arcada Galati (5)
25-23, 18-25, 25-18, 18-25, 18-16
October 26th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Hala Sportova "Jezero", Kragujevac

(+5) Lindaren Volley Amriswil 2 - 3 TSV Herrsching (5)
22-25, 23-25, 25-23, 27-25, 6-15, Golden Set: 15-11
October 26th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sporthalle Tellenfeld 4-6, Amriswil

 Author| Post time: 7-11-2022 15:15
| Show all posts
Round of 32
November 8th - November 16th, 2022
32 Teams, the 16 winnig Teams will qualify for the Round of 16





  • Union Raiffeisen Waldviertel
  • Greenyard Maaseik
  • Caruur Volley Gent
  • Neftohimik Burgas
  • Mladost Zagreb
  • Mursa Osijek
  •   Jihostroj České Budějovice
  • Dukla Liberec
  • VK Lvi Praha
  • Ford Levoranta Sastamala
  • Savo Volley Kuopio
  • Arago de Sete
  • Chaumont VB 52
  • Narbonne Volley
  • SVG Lüneburg
  • Fino Kaposvár
  •   Modena Volley
  • Bluenergy Daiko Volley Piacenza
  • Lycurgus Groningen
  • PGE Skra Bełchatów
  • C.S. Arcada Galati
  • SCM Craiova
  • Dinamo Bucuresti
  • Crvena Zvezda Beograd
  • Partizan Beograd
  • Calcit Kamnik
  •   Chênois Geneve
  • Lindaren Volley Amriswil
  • Volley Schönenwerd
  • Arkas Izmir
  • Fenerbahçe HDI Istanbul
  • Galatasaray HDI Istanbul



First Leg

Crvena Zvezda Beograd 3 - 2 Savo Volley Kuopio
25-18, 29-27, 24-26, 23+25, 15-10
November 8thth 2022, h. 16:30 (GMT +1), Ustanova Sportski Centar "Vazdovac", Belgrade

Dukla Liberec 1 - 3    Chênois Geneve
26-24, 20-25, 22-25, 23-25
November 8th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Dukla Liberec, Liberec

Arago de Sete 1 - 3 Narbonne Volley
13-25, 25-19, 20-25, 17-25
November 8th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Halle des Sports Louis Marty, Sete

Mladost Zagreb 0 - 3 Greenyard Maaseik
23-25, 16-25, 23-25
November 9th 2022, h. 16:30 (GMT +1), Dom Odbojke Bojan Stranic, Zagreb

C.S. Arcada Galati 3 - 1 Neftohimik Burgas
25-16, 24-26, 25-17, 25-21
November 9th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati

SCM Craiova 3 - 1 Fenerbahçe HDI Istanbul
18-25, 27-25, 25-22, 25-23
November 9th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Sala Polivalenta Oltenia, Craiova

SVG Lüneburg 2 - 3 Dinamo Bucuresti
25-22, 25-23, 19-25, 21-25, 9-15
November 9th 2022, h. 19:00 (GMT +1), LKH Arena, Luneburg

Lindaren Volley Amriswil 3 - 2 Partizan Beograd
25-15, 25-23, 24-26, 17-25, 15-9
November 9th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sporthalle Tellefeld 4-6, Amriswil

Mursa Osijek 0 - 3   Jihostroj České Budějovice
17-25, 15-25, 23-25
November 9th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Nastavno-Sportska Dvorana Gradski Vrt-Small Hall, Osijek

Galatasaray HDI Istanbul 3 - 0   Union Raiffeisen Waldviertel
25-19, 25-17, 25-23
November 9th 2022, h. 19:30 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul

Volley Schönenwerd 3 - 0   Fino Kaposvár
25-17, 25-20, 25-21
November 9th 2022, h. 19:30 (GMT +1), Betoncoupe Arena, Schonenwerd

Calcit Kamnik 3 - 0 Lycurgus Groningen
25-15, 25-19, 25-17
November 9th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sportna Dvorana, Kamnik

Caruur Volley Gent 2 - 3 Arkas Izmir
23-25, 25-21, 23-25, 25-20, 10-15
November 9th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Edugo Topsporthal, Oostakker

Bluenergy Daiko Volley Piacenza 3 - 0 VK Lvi Praha
25-21, 25-19, 25-20
November 9th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Palabanca, Piacenza

PGE Skra Bełchatów 3 - 2 Chaumont VB 52
25-23, 25-23, 22-25, 23-25, 15-10
November 10th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Energia, Belchatow

Ford Levoranta Sastamala 0 - 3   Modena Volley
18-25, 22-25, 21-25
November 10th 2022, h. 18:30 (GMT +2),Kauppi Sports Centar, Tampere




Second Leg

(6) Jihostroj České Budějovice 3 - 0 Mursa Osijek (0)
25-19, 25-17, 25-14
November 15th 2022, h. 17:00 (GMT +1), Sportovni Hala, Ceske Budejovice

(1) VK Lvi Praha 1 - 3 Bluenergy Daiko Volley Piacenza (6)
19-25, 26-28, 25-23, 21-25
November 15th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Arena Sparta Podvinny Mlyn, Praha

(0) Union Raiffeisen Waldviertel 0 - 3 Galatasaray HDI Istanbul (6)
26-28, 22-25, 21-25
November 15th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sporthalle, Zwettl

(3) Partizan Beograd 1 - 3 Lindaren Volley Amriswil (6)
21-25, 23-25, 26-24, 21-25
November 16th 2022, h. 18:00 (GMT +1), SC Master, Zemun

() Fino Kaposvár 2 - 3 Volley Schönenwerd ()
23-25, 25-20, 21-25, 26-24, 11-15
November 16th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Kaposvar Arena, Kaposvar

(1) Neftohimik Burgas 0 - 3 C.S. Arcada Galati (6)
18-25, 19-25, 22-25
November 16th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Mladost, Bourgas

() Dinamo Bucuresti 0 - 3 SVG Lüneburg ()
23-25, 23-25, 20-25
November 16th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Dinamo, Bucuresti

(6) Arkas Izmir 3 - 1   Caruur Volley Gent (3)
25-19, 19-25, 25-17, 25-17
November 16th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Ataturk Voleybol Salonu, Izmir

(5) Savo Volley Kuopio 3 - 1 Crvena Zvezda Beograd (4)
22-25, 25-18, 25-22, 27-25
November 16th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Kuopio-Halli, Kuopio

(4) Fenerbahçe HDI Istanbul 3 - 0 SCM Craiova (3)
25-15, 25-14, 25-18, Golden Set: 15-11
November 16th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul

(6) Narbonne Volley 3 - 0 Arago de Sete (1)
25-15, 25-18, 25-23
November 16th 2022, h. 19:0 (GMT +1), Narbonne Arena, Narbonne

(6) Chênois Geneve 3 - 1 Dukla Liberec (2)
25-18, 25-18, 13-25, 25-18
November 16th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Centre Sportif de Sous-Moulin, Thonex

(2) Chaumont VB 52 0 - 3 PGE Skra Bełchatów (6)
21-25, 17-25, 27-29
November 16th 2022, h. 20:00 (GMT +1),Palestra, Chaumont

(6) Modena Volley 3 - 1 Ford Levoranta Sastamala (1)
21-25, 25-20, 25-20, 25-18
November 16th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

(6) Greenyard Maaseik 3 - 0 Mladost Zagreb (0)
25-22, 25-22, 26-24
November 16th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Steengoed Arena, Maaseik

(+3) Lycurgus Groningen 3 - 0 Calcit Kamnik (3)
25-19, 25-23, 25-20, Golden Set: 15-13
November 16th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Alfa-College Sportcentrum, Groningen

 Author| Post time: 28-11-2022 15:23
| Show all posts
Round of 16
November 29th - December 14th, 2023
16 Teams, the 8 winnig Teams will qualify for the Quarterfinals






  • Greenyard Maaseik
  •   Jihostroj České Budějovice
  • Savo Volley Kuopio
  • Narbonne Volley
  • SVG Lüneburg
  •   Modena Volley
  • Bluenergy Daiko Volley Piacenza
  • Lycurgus Groningen
  • PGE Skra Bełchatów
  • C.S. Arcada Galati
  •   Chênois Geneve
  • Lindaren Volley Amriswil
  • Volley Schönenwerd
  • Arkas Izmir
  • Fenerbahçe HDI Istanbul
  • Galatasaray HDI Istanbul



First Leg

Narbonne Volley 0 - 3 PGE Skra Bełchatów
19-25, 20-25, 22-25
November 29th 2022, h. 19:30 (GMT +1), Narbonne Arena, Narbonne

Galatasaray HDI Istanbul 2 - 3    Chênois Geneve
22-25, 26-24, 25-23, 19-25, 13-15
November 29th 2022, h. 20:00 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul

Savo Volley Kuopio 1 - 3 C.S. Arcada Galati
27-25, 21-25, 15-25, 20-25
November 30th 2022, h. 18:30 (GMT +2), Kuopio-Halli, Kuopio

Arkas Izmir 0 - 3   Modena Volley
20-25, 25-27, 18-25
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Ataturk Voleybol Salonu, Izmir

Lindaren Volley Amriswil 2 - 3 Greenyard Maaseik
29-27, 25-18, 22-25, 22-25, 19-21
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sporthalle Tellefeld 4-6, Amriswil

Volley Schönenwerd 1 - 3   Jihostroj České Budějovice
25-15, 22-25, 18-25, 22-25
November 30th 2022, h. 19:30 (GMT +1), Betoncoupe Arena, Schonenwerd

Bluenergy Daiko Volley Piacenza 3 - 1 Fenerbahçe HDI Istanbul
25-13, 24-26, 25-15, 25-20
November 30th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Palabanca, Piacenza

Lycurgus Groningen 2 - 3 SVG Lüneburg
15-25, 16-25, 25-18, 25-21, 12-15
December 1st 2022, h. 20:00 (GMT +1), Alfa-College Sportcentrum, Groningen



Second Leg

(6) Jihostroj České Budějovice 3 - 2 Volley Schönenwerd (3)
22-25, 25-21, 25-18, 18-25, 15-10
December 13th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Sportovni Hala, Ceske Budejovice

(6) PGE Skra Bełchatów 3 - 2 Narbonne Volley (2)
25-19, 22-25, 22-25, 25-20, 15-11
December 14th 2022, h. 16:00 (GMT +1), Energia, Belchatow

(2) Fenerbahçe HDI Istanbul 1 - 3 Bluenergy Daiko Volley Piacenza (6)
25-22, 23-25, 24-26, 19-25
December 14th 2022, h. 16:00 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul

(6) C.S. Arcada Galati 3 - 1 Savo Volley Kuopio (2)
25-15, 28-30, 25-18, 25-21
December 14th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati

(6) SVG Lüneburg 3 - 0 Lycurgus Groningen (2)
25-22, 25-17, 25-20
December 14th 2022, h. 19:00 (GMT +1), LKH Arena, Luneburg

(3) Chênois Geneve 0 - 3 Galatasaray HDI Istanbul (5)
14-25, 22-25, 22-25
December 14th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Centre Sportif de Sous-Moulin, Thonex

(6) Modena Volley 3 - 0 Arkas Izmir (0)
25-19, 25-16, 25-15
December 14th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

(6) Greenyard Maaseik 3 - 0 Lindaren Volley Amriswil (2)
25-15, 25-14, 25-17
December 14th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Steengoed Arena, Maaseik


 Author| Post time: 31-12-2022 12:41
| Show all posts
Play Off
January 10th - January 26th, 2023
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Quartelfinals




  • Greenyard Maaseik
  •   Jihostroj České Budějovice
  • SVG Lüneburg
  •   Modena Volley
  • Bluenergy Daiko Volley Piacenza
  • PGE Skra Bełchatów
  • C.S. Arcada Galati
  • Galatasaray HDI Istanbul



First Leg

C.S. Arcada Galati 0 - 3 Bluenergy Daiko Volley Piacenza
24-26, 22-25, 18-25
January 10th 2023, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati

Galatasaray HDI Istanbul 1 - 3 PGE Skra Bełchatów
20-25, 25-17, 22-25, 21-25
January 10th 2023, h. 20:00 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul

SVG Lüneburg 3 - 2   Modena Volley
25-19, 26-28, 28-26, 18-25, 17-15
January 11th 2023, h. 19:00 (GMT +1), LKH Arena, Luneburg

Greenyard Maaseik 3 - 1   Jihostroj České Budějovice
25-22, 20-25, 25-17, 25-22
January 11th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Steengoed Arena, Maaseik



Second Leg

(4) Jihostroj České Budějovice 3 - 0 Greenyard Maaseik (4+)
27-25, 25-21, 25-16, Golden Set: 9-15
January 25th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Sportovni Hala, Ceske Budejovice

(5) Modena Volley 3 - 1 SVG Lüneburg (4)
27-25, 23-25, 25-17, 25-21
January 25th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

(6) Bluenergy Daiko Volley Piacenza 3 - 1   C.S. Arcada Galati (1)
29-31, 25-10, 25-12, 25-23
January 25th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Palabanca, Piacenza

(6) PGE Skra Bełchatów 3 - 2 Galatasaray HDI Istanbul (3)
25-23, 19-25, 26-24, 23-25, 15-13
January 26th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Energia, Belchatow
-  
 Author| Post time: 31-1-2023 17:34
| Show all posts
Quartelfinals
February 7th - February 15th, 2023
8 Teams (4 Temas from Men's European Pool Round Champions League 2022-2023), Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals




  • Greenyard Maaseik
  • Knack Roeselare
  • ČEZ Karlovarsko
  • Montpellier Volley UC
  •   Modena Volley
  • Bluenergy Daiko Volley Piacenza
  • PGE Skra Bełchatów
  • ACH Volley Ljubljana



First Leg

Montpellier Volley UC 3 - 1 Bluenergy Daiko Volley Piacenza
23-25, 25-23, 25-22, 25-20
February 7th 2023, h. 20:00 (GMT +1), Palais des Sports Jacques Chaban Delmas, Castelnau le Lez

ACH Volley Ljubljana 1 - 3   Modena Volley
18-25, 25-17, 16-25, 22-25
February 8th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Sportna Dvorana Tivoli, Ljubljana

ČEZ Karlovarsko 3 - 2 PGE Skra Bełchatów
25-23, 27-25, 13-25, 21-25, 15-11
February 8th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Sport Hall for Indoor Games, Karlovy Vary

Knack Roeselare   3 - 1 Greenyard Maaseik
25-23, 20-25, 25-23, 25-23
February 8th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare


Second Leg

(6) Modena Volley 3 - 0 ACH Volley Ljubljana   (1)
25-16, 25-16, 25-20
February 15th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

(4+) Greenyard Maaseik 3 - 0 Knack Roeselare (4)
25-23, 28-26, 28-26, Golden Set: 15-17
February 15th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Steengoed Arena, Maaseik

(4) Bluenergy Daiko Volley Piacenza 3 - 0   Montpellier Volley UC (3)
25-21, 25-19, 25-21, Golden Set: 15-7
February 15th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Palabanca, Piacenza

(5) PGE Skra Bełchatów 3 - 0 ČEZ Karlovarsko 3()
25-18, 26-24, 25-15
February 15th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Energia, Belchatow

 Author| Post time: 27-2-2023 20:11
| Show all posts
Semifinals
March 7th - March 15th, 2023
4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final



  • Knack Roeselare
  •   Modena Volley
  • Bluenergy Daiko Volley Piacenza
  • PGE Skra Bełchatów



First Leg

Knack Roeselare   3 - 0 Bluenergy Daiko Volley Piacenza
25-20, 25-23, 25-23
March 7th 2023, h. 20:15 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

Modena Volley 3 - 1 PGE Skra Bełchatów
25-20, 20-25, 25-18, 25-22
March 8th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena



Second Leg

(3) PGE Skra Bełchatów 2 - 3   Modena Volley (6)
25-22, 21-25, 25-21, 16-25, 14-16
March 15th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Energia, Belchatow

(3) Bluenergy Daiko Volley Piacenza 3 - 0 Knack Roeselare (4)
25-17, 25-19, 25-21, Golden Set: 12-15
March 15th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Palabanca, Piacenza


 Author| Post time: 20-3-2023 11:50
| Show all posts
Final
March 29th - April 5th, 2023
2 Teams, the winning Team will be the Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2022 - 2023 Champion



  • Knack Roeselare
  •   Modena Volley




First Leg

Modena Volley 0 - 3 Knack Roeselare
21-25, 23-25, 21-25
March 29th 2023, h. 20:30 (GMT +2), Palapanini, Modena



Second Leg

(3) Knack Roeselare   0 - 3   Modena Volley (4)
25-27, 22-25, 23-25, Golden Set: 9-15
April 5th 2023, h. 20:30 (GMT +2), Tomabel Hall, Roeselare

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-6-2024 13:55 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2024, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2024 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list