|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Men's Volleyball CEV European Champions League 2022 - 2023

[Copy link]
Post time: 20-9-2022 15:32
| Show all posts |Read mode
Men's Volleyball CEV European Champions League 2022 - 2023

Continental Championship - 20 September 2022 - TBD May 2023




Qualified Teams

  • SK Zadruga Aich/Dob
  • Decospan VT Menen
  • Knack Roeselare
  • Mladost Brčko
  • Hebar Pazardzhik
  • Mladost Zagreb
  • ČEZ Karlovarsko
  • Ford Levoranta Sastamala
  • Montpellier Volley UC
  • Tours VB
  • Berlin Recycling Volleys
  •   SWD powervolleys Düren
  • VfB Friedrichshafen
  • Cucine Lube Civitanova
  • Sir Sicoma Monini Perugia
  • Trentino Itas
  • Budva Budva
  • Dynamo Apeldoorn
  • OK Strumica Nikob
  • Aluron CMC Warta Zawiercie
  • Jastrzębski Węgiel
  • Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle
  • Sport Lisboa e Benfica
  • C.S. Arcada Galati
  • Vojvodina NS Seme Novi Sad
  • ACH Volley Ljubljana
  • Lindaren Volley Amriswil
  • Halkbank Ankara
  • Ziraat Bank Ankara


Competition Format

September 20th - September 28th, 2022
7 Teams, the 4 winning Team from will qualify for the Second Round
I

Second Round
October 5th - October 13th, 2022
8 Teams,
the 4 winning Team will qualify for the Third Round
I

Third Round
October 19th - October 27th, 2022
4 Teams, the 2 winning Team from each Group will qualify for the Pools Round
November 8th, 2022 - January 25th, 2023
20 Teams, 5 Groups, the 1st Teams from each Group  Groups will qualify for the Quarterfinals, the 2nd Teams from each Group and 1 best Team between the all Group will qualify for the Play Offs
I
February 7th - February 15th, 2023
6 Teams, Home and Away Matches, the 3 winning Teams will qualify for the Quartelfinals
I
Quartelfinals
TBD, 2023
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I
Semifinals
TBD, 2023
4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I

Final
May TBD, 2023
                2 Teams, the winning Team will be the Men's Volleyball CEV European Champions League 2022 - 2023 Champion   

 Author| Post time: 20-9-2022 16:43
| Show all posts
First Round
September 20th - September 28th, 2022
7 Teams, the 4 winning Team will qualify for the Second Round



  • SK Zadruga Aich/Dob
  • Mladost Brčko
  • Hebar Pazardzhik
  • Budva Budva
  • Dynamo Apeldoorn
  • OK Strumica Nikob
  • Lindaren Volley Amriswil



First Leg


Budva Budva   0 - 3   SK Zadruga Aich/Dob
19-25, 15-25, 21-25
September 20th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Mediteranski Sportski Centar, Budva

Dynamo Apeldoorn 3 - 0   OK Strumica Nikob
25-20, 25-13, 25-16
September 20th 2022, h. 19:30 (GMT +2), Omnisportcentrum, Apeldoorn

Mladost Brčko 0 - 3   Lindaren Volley Amriswil
12-25, 13-25, 10-25
September 21st 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sportska Dvorana Magnet, Brcko

Bye Hebar Pazardzhik




Second Leg

(6) SK Zadruga Aich/Dob 3 - 1 Budva Budva (1)
37-35, 25-27, 25-21, 25-18
September 27th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Jufa Arena, Bleiburg

(3) OK Strumica Nikob 3 - 1   Dynamo Apeldoorn (4)
22-25, 27-25, 25-23, 25-21
September 27th 2022, h. 19:00 (GMT +2), SC Jane Sandanski, Skopje

(6) Lindaren Volley Amriswil 3 - 0   Mladost Brčko (0)
25-12, 25-9, 25-13
September 28th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sporthalle Tellenfeld4-6, Amriswil

Hebar Pazardzhik    Bye  


 Author| Post time: 4-10-2022 09:06
| Show all posts
Second Round
October 5th - October 13th, 2022
8 Teams,
the 4 winning Team will qualify for the Third Round




  • SK Zadruga Aich/Dob
  • Hebar Pazardzhik
  • Mladost Zagreb
  • Ford Levoranta Sastamala
  • Dynamo Apeldoorn
  • Sport Lisboa e Benfica
  • C.S. Arcada Galati
  • Lindaren Volley Amriswil



First Leg


Dynamo Apeldoorn 1 - 3 Sport Lisboa e Benfica
12-25, 25-20, 18-25, 12-25
October 4th 2022, h. 19:30 (GMT +2), Omnisportcentrum, Apeldoorn

SK Zadruga Aich/Dob 3 - 2 Ford Levoranta Sastamala
16-25, 25-20, 25-23, 22-25, 19-17
October 5th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Jufa Arena, Bleiburg

Hebar Pazardzhik   0 - 3   C.S. Arcada Galati
22-25, 19-25, 24-26
October 5th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Vassil Levski, Pazardjik

Lindaren Volley Amriswil 3 - 1 Mladost Zagreb
25-18, 19-25, 25-21, 25-22
October 5th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sporthalle Tellenfeld 4-6, Amriswil



Second Leg


(4) C.S. Arcada Galati 1 - 3 Hebar Pazardzhik (3)
25-27, 23-25, 25-17, 22-25, Golden Set: 10-15
October 12th 2022, h. 18:00 (GMT +3), Sports Hall, Galati

(6) Sport Lisboa e Benfica 3 - 0 Dynamo Apeldoorn (1)
31-29, 25-16, 25-21
October 12th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sports Hall Benfica, Lisboa

(5) Ford Levoranta Sastamala   3 - 1   SK Zadruga Aich/Dob (4)
25-16, 23-25, 25-17, 25-23
October 13th 2022, h. 18:30 (GMT +3), Vexve Areena, Sastamala

(5)   Mladost Zagreb 3 - 0 Lindaren Volley Amriswil (3)
25-22, 25-22, 25-21, Golden Set: 15-8
October 13th 2022, h. 20:30 (GMT +2), Dom Odbojke Bojan Stranic, Zagreb

 Author| Post time: 17-10-2022 19:03
| Show all posts
Third Round
October 19th - October 27th, 2022
4 Teams, the 2 winning Team from each Group will qualify for the Pools Round




  • Hebar Pazardzhik
  • Mladost Zagreb
  • Ford Levoranta Sastamala
  • Sport Lisboa e Benfica



First Leg


Hebar Pazardzhik 3 - 1 Mladost Zagreb
25-27, 25-21, 25-14, 25-15
October 19th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Vassil Levski, Pazardjik

Ford Levoranta Sastamala   1 - 3 Sport Lisboa e Benfica
21-25, 25-21, 22-25, 17-25
October 20th 2022, h. 18:30 (GMT +3), Vexve Areena, Sastamala



Second Leg

(6) Sport Lisboa e Benfica 3 - 1 Ford Levoranta Sastamala (2)
25-16, 20-25, 25-23, 25-18
October 26th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sports Hall Benfica, Lisboa

(2)   Mladost Zagreb 1 - 3   Hebar Pazardzhik (6)
28-26, 20-25, 17-25, 10-25
October 27th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Dom Odbojke Bojan Stranic, Zagreb

 Author| Post time: 7-11-2022 17:39
| Show all posts
Pools Round
November 8th, 2022 - January 25th, 2023
20 Teams, 5 Groups, the 1st Teams from each Group  Groups will qualify for the Quarterfinals, the 2nd Teams from each Group and 1 best Team between the all Group will qualify for the Play Offs




Group A

  • Montpellier Volley UC
  • VfB Friedrichshafen
  • Jastrzębski Węgiel
  • Vojvodina NS Seme Novi Sad

Group B

  • Hebar Pazardzhik
  • Berlin Recycling Volleys
  • Aluron CMC Warta Zawiercie
  • Halkbank Ankara

Group C

  • Knack Roeselare
  • Tours VB
  • Cucine Lube Civitanova
  • Sport Lisboa e Benfica

Group D

  • Decospan VT Menen
  • ČEZ Karlovarsko
  • Trentino Itas
  • Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle

Group E

  •   SWD powervolleys Düren
  • Sir Sicoma Monini Perugia
  • ACH Volley Ljubljana
  • Ziraat Bank Ankara


Group A

Jastrzębski Węgiel 3 - 0 Vojvodina NS Seme Novi Sad
25-23, 25-19, 25-20
November 8th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie Zdrój

VfB Friedrichshafen 3 - 2 Montpellier Volley UC
20-25, 20-25, 25-22, 25-23, 15-11
November 10th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Ratiopharm-Arena, Neu-Ulm

Montpellier Volley UC 1 - 3 Jastrzębski Węgiel
25-23, 19-25, 23-25, 20-25
November 16th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Palais des Sports Jacques Chaban Delmas, Castelnau le Lez

Vojvodina NS Seme Novi Sad 0 - 3 VfB Friedrichshafen
20-25, 17-25, 17-25
November 16th 2022, h. 20:00 (GMT +1), SPC Vojvodina Novi Sad-Big Hall, Novi Sad

VfB Friedrichshafen 1 - 3 Jastrzębski Węgiel
25-18, 31-33, 14-25, 22-25
November 29th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Messehalle B3, Friedrichshafen

Vojvodina NS Seme Novi Sad 3 - 1 Montpellier Volley UC
19-25, 30-28, 25-17, 25-23
November 30th 2022, h. 20:00 (GMT +1), SPC Vojvodina Novi Sad-Big Hall, Novi Sad

Jastrzębski Węgiel 3 - 0 Montpellier Volley UC
25-23, 27-25, 25-20
December 13th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie Zdrój

VfB Friedrichshafen 3 - 1 Vojvodina NS Seme Novi Sad
20-25, 25-17, 25-16, 25-23
December 13th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Messehalle B3, Friedrichshafen

Montpellier Volley UC 2 - 3 VfB Friedrichshafen
26-28, 25-22, 23-25, 25-23, 13-15
January 10th 2023, h. 19:00 (GMT +1), Palais des Sports Jacques Chaban Delmas, Castelnau le Lez

Vojvodina NS Seme Novi Sad 0 - 3 Jastrzębski Węgiel
22-25, 16-25, 14-25
January 11th 2023, h. 18:00 (GMT +1), SPC Vojvodina Novi Sad-Big Hall, Novi Sad

Jastrzębski Węgiel 3 - 0 VfB Friedrichshafen
25-22, 26-24, 28-26
January 25th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie Zdrój

Montpellier Volley UC 3 - 0 Vojvodina NS Seme Novi Sad
25-19, 25-21, 25-16
January 25th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Palais des Sports Jacques Chaban Delmas, Castelnau le Lez

Group A Final Standing

Team
P
Matches
W
Matches
L
Matches
Points
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
Jastrzębski Węgiel
6
6
0
18
18
2
9.000
505
433
1.166
VfB Friedrichshafen
6
4
2
10
13
11
1.182
552
533
1.036
Montpellier Volley UC
6
1
5
5
9
15
0.600
541
548
0.987
Vojvodina NS Seme Novi Sad
6
1
5
3
4
16
0.250
404
488
0.828



Group B

Berlin Recycling Volleys 3 - 2   Hebar Pazardzhik
23-25, 23-25, 25-17, 28-26, 15-12
November 8th 2022, h. 19:30 (GMT +1), Max-Schmeling-Halle, Berlin

Aluron CMC Warta Zawiercie 3 - 1 Halkbank Ankara
23-25, 26-24, 25-21, 25-15
November 10th 2022, h. 18:00 (GMT +1), "Centrum", Dabrowa Górnicza

Halkbank Ankara 3 - 1 Berlin Recycling Volleys
25-21, 25-19, 22-25, 25-23
November 16th 2022, h. 17:30 (GMT +3), TVF SC Baskent Sports Hall Ankara/A, Ankara

Hebar Pazardzhik   1 - 3 Aluron CMC Warta Zawiercie
22-25, 25-21, 18-25, 26-28
November 16th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Vassil Levski, Pazardjik

Aluron CMC Warta Zawiercie 1 - 3 VfB Friedrichshafen
21-25, 25-20, 27-29, 25-27
November 30th 2022, h. 18:00 (GMT +1), "Centrum", Dabrowa Górnicza

Hebar Pazardzhik   2 - 3 Halkbank Ankara
19-25, 20-25, 25-19, 25-22, 7-15
November 30th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Vassil Levski, Pazardjik

Berlin Recycling Volleys 0 - 3   Halkbank Ankara
16-26, 33-35, 22-25
December 13th 2022, h. 19:30 (GMT +1), Max-Schmeling-Halle, Berlin

Aluron CMC Warta Zawiercie 3 - 0 Hebar Pazardzhik
26-24, 25-15, 25-17
December 14th 2022, h. 18:00 (GMT +1), "Centrum", Dabrowa Górnicza

Halkbank Ankara 3 - 2 Aluron CMC Warta Zawiercie
21-25, 25-23, 23-25, 25-23, 19-17
January 11th 2023, h. 20:30 (GMT +3), TVF SC Baskent Sports Hall Ankara/A, Ankara

Hebar Pazardzhik   0 - 3 Berlin Recycling Volleys
20-25, 16-25, 20-25
January 12th 2023, h. 19:00 (GMT +2), Vassil Levski, Pazardjik

Halkbank Ankara 3 - 0 Hebar Pazardzhik
25-22, 27-25, 25-19
January 25th 2023, h. 17:30 (GMT +3), TVF SC Baskent Sports Hall Ankara/A, Ankara

Berlin Recycling Volleys 3 - 0   Aluron CMC Warta Zawiercie
25-22, 25-17, 25-19
January 25th 2023, h. 19:30 (GMT +1), Max-Schmeling-Halle, Berlin

Group B Final Standing

Team
P
Matches
W
Matches
L
Matches
Points
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
Halkbank Ankara
6
5
1
13
16
8
2.000
563
533
1.056
Berlin Recycling Volleys
6
4
2
11
13
9
1.444
524
499
1.050
Aluron CMC Warta Zawiercie
6
3
3
10
12
11
1.091
543
521
1.042
Hebar Pazardzhik
6
0
6
2
5
18
0.278
470
547
0.859



Group C

Cucine Lube Civitanova 3 - 2 Sport Lisboa e Benfica
23-25, 21-25, 25-19, 25-22, 15-13
November 9th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Eurosuole Forum, Civitanova Marche

Knack Roeselare   0 - 3 Tours VB
22-25, 19-25, 20-25
November 10th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

Sport Lisboa e Benfica 2 - 3 Knack Roeselare
25-23, 24-26, 23-25, 25-22, 9-15
November 16th 2022, h. 18:15 (GMT), Sports Hall Benfica, Lisboa

Tours VB 1 - 3 Cucine Lube Civitanova
25-20, 20-25, 22-25, 13-25
November 16th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

Sport Lisboa e Benfica 1 - 3 Tours VB
30-28, 21-25, 19-25, 21-25
November 29th 2022, h. 20:15 (GMT), Sports Hall Benfica, Lisboa

Knack Roeselare   1 - 3 Cucine Lube Civitanova
19-25, 25-21, 23-25, 27-29
November 30th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

Knack Roeselare   3 - 0 Sport Lisboa e Benfica
25-18, 25-22, 25-16
December 13th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

Cucine Lube Civitanova 3 - 0 Tours VB
25-23, 25-13, 25-17
December 14th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Eurosuole Forum, Civitanova Marche

Sport Lisboa e Benfica 0 - 3 Cucine Lube Civitanova
18-25, 19-25, 18-25
January 10th 2023, h. 20:00 (GMT), Sports Hall Benfica, Lisboa

Tours VB 2 - 3 Knack Roeselare
23-25, 26-24, 213-25, 30-28, 9-15
January 11th 2023, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

Cucine Lube Civitanova 3 - 2   Knack Roeselare
25-23, 26-28, 23-25, 25-17, 15-9
January 25th 2023, h. 20:00 (GMT +1), Eurosuole Forum, Civitanova Marche

Tours VB 3 - 0 Sport Lisboa e Benfica
27-25, 28-10, 25-18
January 25th 2023, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

Group C Final Standing

Team
P
Matches
W
Matches
L
Matches
Points
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
Cucine Lube Civitanova
6
6
0
15
18
6
3.000
568
488
1.164
Tours VB
6
3
3
10
12
10
1.200
499
492
1.014
Knack Roeselare
6
3
3
8
12
13
0.923
560
562
0.996
Sport Lisboa e Benfica
6
0
6
2
5
18
0.278
465
550
0.845


Group D

Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle 3 - 1   ČEZ Karlovarsko
25-22, 25-21, 24-26, 26-24
November 9th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Azoty Kędzierzyn Koźle, Kędzierzyn Koźle

Trentino Itas 3 - 0   Decospan VT Menen
25-16, 25-17, 25-12
November 10th 2022, h. 20:30 (GMT +1), BLM Group Arena, Trento

ČEZ Karlovarsko 1 - 3 Trentino Itas
19-25, 20-25, 25-21, 13-25
November 16th 2022, h. 18:00 (GMT +1),Sport Hall for Indoor Games, Karlovy Vary

Decospan VT Menen 0 - 3 Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle
17-25, 22-25, 21-25
November 16th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

Trentino Itas 3 - 1 Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle
25-20, 17-25, 26-24, 25-23
November 29th 2022, h. 20:30 (GMT +1), BLM Group Arena, Trento

ČEZ Karlovarsko 3 - 0 Decospan VT Menen
28-26, 26-24, 25-17
November 30th 2022, h. 18:00 (GMT +1),Sport Hall for Indoor Games, Karlovy Vary

Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle 3 - 0   Decospan VT Menen
25-16, 25-17, 25-21
December 14th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Azoty Kędzierzyn Koźle, Kędzierzyn Koźle

Trentino Itas 3 - 0 ČEZ Karlovarsko
25-17, 25-15, 25-17
December 15th 2022, h. 20:30 (GMT +1), BLM Group Arena, Trento

ČEZ Karlovarsko 2 - 3 Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle
25-23, 21-25, 18-25, 25-23, 18-15
January 11th 2023, h. 17:00 (GMT +1),Sport Hall for Indoor Games, Karlovy Vary

Decospan VT Menen 0 - 3 Trentino Itas
15-25, 19-25, 16-25
January 11th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle 2 - 3   Trentino Itas
25-17, 25-15, 18-25, 23-25, 12-15
January 25th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Azoty Kędzierzyn Koźle, Kędzierzyn Koźle

Decospan VT Menen 0 - 3 ČEZ Karlovarsko
24-26, 20-25, 17-25
January 25th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

Group D Final Standing

Team
P
Matches
W
Matches
L
Matches
Points
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
Trentino Itas
6
6
0
17
18
4
4.500
511
416
1.228
Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle
6
4
2
12
15
9
1.667
556
499
1.114
ČEZ Karlovarsko
6
2
4
7
10
12
0.833
473
510
0.933
Decospan VT Menen
6
0
6
0
0
18
0.000
337
455
0.741



Group E

Sir Sicoma Monini Perugia 3 - 0   ACH Volley Ljubljana
25-19, 25-16, 25-19
November 9th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Pala Barton, Perugia

SWD powervolleys Düren 3 - 1 Ziraat Bank Ankara
25-23, 25-18, 21-25, 25-16
November 9th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Arena Kreis, Duren

ACH Volley Ljubljana 3 - 1 SWD powervolleys Düren
25-20, 25-22, 21-25, 25-13
November 16th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Sportna Dvorana Tivoli, Ljubljana

Ziraat Bank Ankara 1 - 3 Sir Sicoma Monini Perugia
26-24, 22-25, 20-25, 23-25
November 16th 2022, h. 20:00 (GMT +1), TVF SC BaskentSports Hall Ankara/A, Ankara

SWD powervolleys Düren 0 - 3 Sir Sicoma Monini Perugia
17-25, 23-25, 21-25
November 29th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Arena Kreis, Duren

ACH Volley Ljubljana 2 - 3 Ziraat Bank Ankara
17-25, 25-20, 25-23, 23-25, 12-15
November 30th 2022, h. 18:00 (GMT +1),
Sportna Dvorana Tivoli, Ljubljana

SWD powervolleys Düren 1 - 3   ACH Volley Ljubljana
21+25, 20-25, 25-19, 16-25
December 14th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Arena Kreis, Duren

Sir Sicoma Monini Perugia 3 - 1 Ziraat Bank Ankara
25-17, 19-25, 25-17, 25-17
December 15th 2022, h. 20:00 (GMT +1),
Pala Barton, Perugia

Ziraat Bank Ankara 3 - 0 SWD powervolleys Düren
27-25, 25-21, 25-13
January 11th 2023, h. 17:30 (GMT +1), TVF SC BaskentSports Hall Ankara/A, Ankara

ACH Volley Ljubljana 1 - 3 Sir Sicoma Monini Perugia
21-25, 15-25, 25-23, 15-25
January 11th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Sportna Dvorana Tivoli, Ljubljana

Ziraat Bank Ankara 3 - 2   ACH Volley Ljubljana
23-25, 25-23, 22-25, 25-21, 15-8
January 25th 2023, h. 20:00 (GMT +1), TVF SC BaskentSports Hall Ankara/A, Ankara

Sir Sicoma Monini Perugia 3 - 1 SWD powervolleys Düren
28+30, 26-24, 25-20, 25-19
January 25th 2023, h. 20:30 (GMT +1), Pala Barton, Perugia

Group E Provisiona Standing

Team
P
Matches
W
Matches
L
Matches
Points
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
Sir Sicoma Monini Perugia
6
6
0
18
18
4
4.500
545
451
1.208
Ziraat Bank Ankara
6
3
3
7
12
13
0.923
544
552
0.986
ACH Volley Ljubljana
6
2
4
8
11
14
0.786
524
553
0.948
SWD powervolleys Düren
6
1
5
3
6
16
0.375
471
528
0.892

 Author| Post time: 31-1-2023 18:25
| Show all posts
Play Off
February 7th - February 15th, 2023
6 Teams, Home and Away Matches, the 3 winning Teams will qualify for the Quartelfinals




  • Tours VB
  • Berlin Recycling Volleys
  • VfB Friedrichshafen
  • Aluron CMC Warta Zawiercie
  • Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle
  • Ziraat Bank Ankara



First Leg

Aluron CMC Warta Zawiercie    Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle
-
February 7th 2023, h. 18:00 (GMT +1), "Centrum", Dabrowa Górnicza

Ziraat Bank Ankara     Berlin Recycling Volleys
-
February 8th 2023, h. 19:00 (GMT +3), TVF SC BaskentSports Hall Ankara/A, Ankara

Tours VB    VfB Friedrichshafen
-
February 8th 2023, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours



Second Leg

() Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle     Aluron CMC Warta Zawiercie ()
-
February 15th 2023, h. 18:00 (GMT +1), Azoty Kędzierzyn Koźle, Kędzierzyn Koźle

() Berlin Recycling Volleys     Ziraat Bank Ankara ()
-
February 15th 2023, h. 19:30 (GMT +1), Max-Schmeling-Halle, Berlin

() VfB Friedrichshafen Tours VB ()
-
February 15th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Messehalle B3, Friedrichshafen

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

3-2-2023 05:29 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2023, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2023 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list