|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ICF World Cup 2022

[Copy link]
 Author| Post time: 17-6-2022 15:44
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's C1 (2/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
BENUS Matej
96.43
2
HEDWIG Grzegorz
96.53
3
BURGESS Adam
97.84
3
GESTIN Nicolas
97.84
5
GARGAUD CHANUT Denis
97.94
6
TUCHSCHERER Lennard
98.45
7
CECCON Paolo
99.18
8
MIRGORODSKY Marko
99.21
9
TRAVE Miquel
99.31
10
CHALOUPKA Vaclav
99.38
10
DEBLIQUY Mewen
99.38
12
LINKSTED Peter
99.77
13
ROHAN Lukas
99.93
14
COLAZINGARI Roberto
100.17
15
WESTLEY Ryan
100.69
16
SLAFKOVSKY Alexander
101.08
17
IVALDI Raffaello
101.33
18
TRUMMER Timo
101.94
19
JEGOU Liam
101.99
20
CARTER Tristan
102.04
21
BOZIC Luka
102.30
22
BERCIC Anze
102.31
23
SAVSEK Benjamin
103.06
24
SZTUBA Kacper
103.16
25
HANEDA Takuya
103.38
26
BOURHIS Jean Pierre
104.26
27
CRAWFORD Brodie
104.91
28
RAK Tomas
105.50
29
COCHRANE Jake
105.62
30
LOKKEN Zachary
105.97
31
HENDRICK Robert
106.78
32
ELOSEGI Ander
106.90
33
ZHANG Zhicheng
109.91
34
XIE Yuancong
110.40
35
BALDONI Alex
110.42
36
BOURHIS Yves
110.65
37
WIERCIOCH Michal
112.60
38
FRANCIS Nathaniel
114.21
39
SARAMANDIF Terence
114.90
40
SAITO Shota
116.02
41
OTTEN Joris
118.96
42
MCEWAN Devin
121.10
43
DIACHUK Oleksii
121.84
44
CHOOAMPAI Rattanajet
131.42
45
CHAIDET Yutthakan
132.07
46
POLISHCHUK Bohdan
142.33
47
VARSLAVANS Emils
142.92
48
KOMPANIIEC Denys
147.27
49
FERNANDEZ Luis
158.19
50
PARRY Daniel
169.05
51
BASSETT Kaylen
169.25

 Author| Post time: 17-6-2022 15:47
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's C1 (2/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
OGILVIE Sophie
112.24
2
WOODS Kimberley
113.65
3
LEIBFARTH Evy
114.59
4
HOCEVAR Eva Alina
115.61
5
NOVAK Lea
116.13
6
FOX Noemie
117.91
7
LAMEIRO Ainhoa
118.37
8
DOBROTVORSKA Viktoriia
121.01
9
CORCORAN Michaela
121.95
10
BETTERIDGE Lois
122.04
11
STANOVSKA Sona
123.51
12
ECKHARDT Kate
123.73
13
MACEKOVA Simona
124.37
14
LYU Minzhen
126.89
15
HUANG Yanzhi
130.59
16
DUANGLAWA Atcharaporn
134.53
17
YANG Liu
140.46
18
HOIYOI Pattamapon
219.38

 Author| Post time: 17-6-2022 16:18
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's C1 (2/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
HENDRICK Robert
99.00
2
SZTUBA Kacper
99.55
3
ELOSEGI Ander
100.62
4
BOZIC Luka
100.80
5
LOKKEN Zachary
101.53
6
SAVSEK Benjamin
101.54
7
BOURHIS Jean Pierre
101.72
8
FERNANDEZ Luis
101.93
9
HANEDA Takuya
102.22
10
CRAWFORD Brodie
102.29
11
RAK Tomas
103.16
12
BERCIC Anze
103.17
13
BALDONI Alex
105.66
14
OTTEN Joris
105.74
15
WIERCIOCH Michal
105.98
16
BASSETT Kaylen
107.22
17
BOURHIS Yves
107.83
18
XIE Yuancong
108.00
19
SAITO Shota
113.13
20
DIACHUK Oleksii
115.81
21
PARRY Daniel
117.60
22
MCEWAN Devin
119.81
23
CHAIDET Yutthakan
120.67
24
FRANCIS Nathaniel
122.62
25
CHOOAMPAI Rattanajet
125.26
26
KOMPANIIEC Denys
126.35
27
VARSLAVANS Emils
134.09
28
POLISHCHUK Bohdan
139.94
29
COCHRANE Jake
152.25
30
SARAMANDIF Terence
176.53
31
ZHANG Zhicheng
207.95

 Author| Post time: 18-6-2022 10:33
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's K1 (2/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZWOLINSKA Klaudia
94.42
2
FOX Jessica
95.11
3
HILGERTOVA Amalie
96.71
4
PRIGENT Camille
96.96
5
FISEROVA Tereza
97.42
6
SATILA Ana
98.23
7
VUITTON Emma
98.31
8
PRIGENT Romane
98.46
9
NOVAK Ajda
98.68
10
US Viktoriia
99.69
11
STANOVSKA Sona
100.12
12
PACIERPNIK Natalia
100.31
13
DORIA VILARRUBLA Monica
101.17
14
WOLFFHARDT Viktoria
101.27
15
TERCELJ Eva
101.74
16
WOODS Kimberley
102.07
17
SRIBAR Ria
102.16
18
HORN Stefanie
102.29
19
HOCEVAR Eva Alina
102.76
20
WEGMAN Martina
102.88
21
KUHNLE Corinna
102.97
22
YAN Jiahua
103.33
23
LEIBFARTH Evy
103.43
24
FRANKLIN Mallory
103.53
25
VALIKOVA Barbora
105.03
26
BOUZIDI Carole
105.43
27
SORRIBES Laia
150.97
28
FOX Noemie
153.59

LILIK Elena
DNS

FUNK Ricarda
DNS

 Author| Post time: 18-6-2022 10:38
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's K1 (2/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
PRSKAVEC Jiri
83.93
2
KAUZER Peter
85.30
3
CLARKE Joseph
85.92
4
CASTRYCK Titouan
86.02
5
TUNKA Ondrej
86.51
6
NEVEU Boris
87.46
7
DOUGOUD Martin
87.48
8
BEDA Marcello
87.58
9
PRINDIS Vit
87.72
10
QUEMENEUR Malo
87.76
11
PASIUT Michal
87.77
12
OHRSTROM Isak
88.17
13
GRIGAR Jakub
88.24
14
CHIARELLO Gelindo
88.32
15
POPE Benjamin
88.72
16
MARX Dimitri
88.83
17
WESTFALL Tyler
89.33
18
DELFOUR Lucien
89.36
19
FORBES-CRYANS Bradley
89.46
20
DE GENNARO Giovanni
89.62
21
BRZEZINSKI Jakub
89.67
22
BUTCHER Finn
89.93
23
TRAVE Miquel
90.11
24
IVALDI Zeno
90.25
25
QUAN Xin
90.37
26
LEITNER Mario
90.68
27
ANDERSON Timothy
90.73
28
OSCHMAUTZ Felix
91.34
29
HALCIN Martin
92.05
30
SRABOTNIK Martin
92.86
30
DESNOS Mathieu
92.86
32
POPIELA Dariusz
93.80
33
JOSEPH Joshua
94.07
34
OCHOA Manuel
94.31
35
ADACHI Kazuya
95.44
36
PETRUSHEV Angel
96.07
37
BOWERS Christopher
137.34
38
GONCALVES Pedro
139.19

HENGST Stefan
DNS

HEGGE Noah
DNS

 Author| Post time: 18-6-2022 12:09
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's K1 (2/5)
Final Results

Jessica FOX
91.29

Tereza FISEROVA
93.87

Amalie HILGERTOVA
94.26

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZWOLINSKA Klaudia
95.87
5
PRIGENT Romane
96.71
6
PRIGENT Camille
97.14
7
US Viktoriia
99.05
8
SATILA Ana
101.02
9
NOVAK Ajda
104.52
10
VUITTON Emma
146.70

 Author| Post time: 18-6-2022 12:20
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's K1 (2/5)
Final Results

Vit PRINDIS
84.94

Joseph CLARKE
85.10

Jiri PRSKAVEC
85.46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
QUEMENEUR Malo
87.03
5
TUNKA Ondrej
88.98
6
BEDA Marcello
89.23
7
DOUGOUD Martin
90.00
8
KAUZER Peter
135.02
9
CASTRYCK Titouan
135.23
10
NEVEU Boris
191.23

 Author| Post time: 18-6-2022 16:21
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's Extreme Kayak (2/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
DORIA VILARRUBLA Monica
57.45
2
FISEROVA Tereza
58.12
3
DELASSUS Marjorie
58.28
4
FRANKLIN Mallory
58.60
5
US Viktoriia
58.85
6
SATKOVA Martina
58.95
7
BAUDU Lucie
59.18
8
FOX Noemie
59.28
9
SETCHELL Nikita
59.74
10
WEGMAN Martina
59.88
11
YAN Jiahua
59.99
12
FOX Jessica
60.03
13
HAMER-EVANS Megan
60.04
13
CUCHI Julia
60.04
15
PRIGENT Camille
60.42
16
HORN Stefanie
60.50
17
WOODS Kimberley
60.55
18
PRIGENT Romane
60.84
19
OLAZABAL Klara
60.97
19
HILGERTOVA Amalie
60.97
21
SATILA Ana
61.10
22
BETTERIDGE Lois
61.11
23
LI Tong
61.26
24
ZWOLINSKA Klaudia
61.33
25
LAZKANO Miren
62.41
26
DURECOVA Kristina
62.57
27
WILLIAMS Courtney
63.08
28
ARREGUI Olatz
63.13
29
VALIKOVA Barbora
63.41
30
PELLICER CHICA Laura
64.03
31
KOECHER Johanna
64.22
32
ECKHARDT Kate
64.54
33
MAHEU Florence
64.85
34
NOVAK Ajda
65.00
35
KUHNLE Corinna
65.29
36
STACH Aleksandra
65.83
37
BALDONI Lea
66.50
38
REINOSO Sofia
67.79
39
ZOU Xiaolin
70.09
40
WOLFFHARDT Viktoria
70.78
41
HOIYOI Pattamapon
79.63
42
LYCHKO Anna
74.33
43
DOBROTVORSKA Viktoriia
55.99
44
LEIBFARTH Evy
61.77
45
NIAMTHONG Jaruwan
DNF

STANOVSKA Sona
DNS

TROMPETER Caroline
DNS

FUNK Ricarda
DNS

LILIK Elena
DNS

SRIBAR Ria
DNS

APEL Emily
DNS

DUANGLAWA Atcharaporn
DNS

HASSOVA Michaela
DSQ

 Author| Post time: 18-6-2022 16:55
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's Extreme Kayak (2/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
CLARKE Joseph
53.11
2
DE GENNARO Giovanni
54.09
3
BOWERS Christopher
54.30
4
CHAPPELL Etienne
54.56
5
BUTCHER Finn
54.63
6
OSCHMAUTZ Felix
54.73
7
OCHOA Manuel
54.74
8
PRINDIS Vit
54.79
9
CHIARELLO Gelindo
55.05
10
IVALDI Zeno
55.15
11
FORBES-CRYANS Bradley
55.32
12
VIANELLO Marco
55.38
13
DESVIGNES Theo
55.39
14
PRSKAVEC Jiri
55.56
15
KUDER MARUSIC Vid
55.65
16
LEITNER Mario
55.67
17
ADISSON Gael
55.75
18
DOUGOUD Martin
55.76
19
PASIUT Michal
55.82
19
BRZEZINSKI Jakub
55.82
21
TRAVE Miquel
55.84
22
LLORENTE David
55.89
23
POPE Benjamin
56.34
24
POLACZYK Mateusz
56.58
25
NEVEU Boris
56.74
26
DELFOUR Lucien
56.85
27
OHRSTROM Isak
56.90
28
BALDONI Alex
56.96
29
HUANG Liman
56.98
30
QUAN Xin
57.08
31
HOLMER Erik
57.32
32
ANDERSON Timothy
57.34
33
DESNOS Mathieu
57.37
34
STANOVSKY Jakub
57.84
35
CASTRYCK Titouan
57.89
36
YU Haijie
58.47
37
MARX Dimitri
59.55
38
GALOVIC Maximilian
60.23
39
BOYD Trevor
60.36
40
PARRY Daniel
61.25
41
SOVKO Serhii
61.42
42
SAKHNO Bohdan
61.74
43
CONTRERAS Matias
62.94
44
LOKKEN Zachary
63.12
45
BASSETT Kaylen
64.61
46
PLAUDIS Martins
64.68
47
VOLKOV Valentyn
64.95
48
LYU Luhui
65.08
49
MCCREERY Alistair
65.65
50
POLISHCHUK Bohdan
66.73
51
GRAVITIS Edgars
67.02
52
KARLIVANS Toms
67.37
53
KOETSUK Piyanath
68.99
54
CHAIDET Yutthakan
69.33
55
MANGJIT Janyawut
79.06
56
CHOOAMPAI Rattanajet
68.81
57
GONCALVES Pedro
54.23
58
CRESPO Joan
55.81
59
WAHLEN Fredrik
61.42
60
SRABOTNIK Martin
69.67
61
MAYER Kean
74.29

HENGST Stefan
DNS

GILBERT Callum
DNS

RIVARD Mael
DNS

AIGNER Hannes
DNS

GRIGAR Jakub
DNS

TUNKA Ondrej
DNS

ADACHI Kazuya
DNS

HEGGE Noah
DNS

HENDRICK Noel
DNS

HARTL Vinzenz
DNS

 Author| Post time: 19-6-2022 10:45
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's C1 (2/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FOX Jessica
102.28
2
LEIBFARTH Evy
106.57
3
SATKOVA Martina
107.06
4
BORGHI Elena
108.61
5
STACH Aleksandra
109.07
6
FRANKLIN Mallory
109.92
7
ZWOLINSKA Klaudia
110.60
8
KOZOROG Alja
110.66
9
DELASSUS Marjorie
110.71
10
FOX Noemie
110.92
11
BAUDU Lucie
111.08
12
MATULKOVA Jana
111.25
13
DORIA VILARRUBLA Monica
111.33
14
WOLFFHARDT Viktoria
112.14
15
US Viktoriia
112.17
16
LAMEIRO Ainhoa
112.40
17
LAZKANO Miren
112.75
18
FISEROVA Tereza
112.85
19
SATILA Ana
115.04
20
ROISIN Laurene
115.82
21
NOVAK Lea
116.26
22
HOCEVAR Eva Alina
116.33
23
OGILVIE Sophie
117.74
24
WOODS Kimberley
117.90
25
CORCORAN Michaela
118.74
26
DOBROTVORSKA Viktoriia
120.54
27
BETTERIDGE Lois
124.60
28
OLAZABAL Klara
170.65

BAYN Nele
DNS

LILIK Elena
DNS

 Author| Post time: 19-6-2022 10:49
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's C1 (2/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
SAVSEK Benjamin
93.35
2
BURGESS Adam
93.38
3
GESTIN Nicolas
93.64
4
CHALOUPKA Vaclav
93.69
5
GARGAUD CHANUT Denis
93.91
6
BENUS Matej
94.18
7
IVALDI Raffaello
94.40
8
SZTUBA Kacper
95.07
9
BOURHIS Jean Pierre
95.92
10
WESTLEY Ryan
96.17
11
BOZIC Luka
96.74
12
DEBLIQUY Mewen
97.15
13
HEDWIG Grzegorz
97.77
14
HENDRICK Robert
98.25
15
LOKKEN Zachary
98.31
16
FERNANDEZ Luis
98.51
17
JEGOU Liam
98.64
18
ROHAN Lukas
98.84
19
HANEDA Takuya
99.45
20
ELOSEGI Ander
100.21
21
SLAFKOVSKY Alexander
100.88
22
CECCON Paolo
101.04
23
MIRGORODSKY Marko
101.22
24
TRAVE Miquel
101.81
25
LINKSTED Peter
102.40
26
CRAWFORD Brodie
102.63
27
COLAZINGARI Roberto
102.75
28
CARTER Tristan
106.24

TRUMMER Timo
DNS

TUCHSCHERER Lennard
DNS

 Author| Post time: 19-6-2022 11:11
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's C1 (2/5)
Final Results

Mallory FRANKLIN
103.31

Marjorie DELASSUS
104.48

Martina SATKOVA
107.83

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BORGHI Elena
109.00
5
FOX Jessica
109.58
6
ZWOLINSKA Klaudia
109.81
7
STACH Aleksandra
110.75
8
KOZOROG Alja
111.89
9
FOX Noemie
112.66
10
LEIBFARTH Evy
120.75


 Author| Post time: 19-6-2022 11:49
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's C1 (2/5)
Final Results

Nicolas GESTIN
93.14

Benjamin SAVSEK
93.18

Adam BURGESS
93.49

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BENUS Matej
93.88
5
CHALOUPKA Vaclav
93.90
6
GARGAUD CHANUT Denis
95.05
7
WESTLEY Ryan
95.33
8
SZTUBA Kacper
97.29
9
IVALDI Raffaello
97.54
10
BOURHIS Jean Pierre
105.39



 Author| Post time: 19-6-2022 15:30
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's Extreme Kayak (2/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
-
2
Evy LEIBFRATH
-
3
Stefanie HORN
-
4
Monica DORIA VILARRUBLA
-

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Klaudia ZWOLINSKA
-
2
Noemie FOX
-
3
Nikita SETCHELL
-
4
Kristina DURECOVA
FLT

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
-
2
Viktoriia US
-
3
Ajda NOVAK
-
4
Ana SATILA
FLT

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Megan HAMER-EVANS
-
2
Corinna KUHNLE
-
3
Amalie HILGERTOVA
-
4
Mallory FRANKLIN
-

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marjorie DELASSUS
-
2
Julia CUCHI
-
3
Sofia REINOSO
-
4
Klara OLAZABAL
FLT

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martina SATKOVA
-
2
Lois BETTERIDGE
-
3
Johanna KOECHER
-
4
YAN Jiahua
FLT

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martina WEGMAN
-
2
Lucie BAUDU
-
3
LI Tong
FLT
4
Courtney WILLIAMS
FLT

Heat 8
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Romane PRIGENT
-
3
Camille PRIGENT
-
4
Pattamapon HOIYOI
-

 Author| Post time: 19-6-2022 15:39
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's Extreme Kayak (2/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joseph CLARKE
-
2
Mario LEITNER
-
3
Gael ADISSON
-
4
Piyanath KOETSUK
FLT

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
-
2
Gelindo CHIARELLO
-
3
Mathieu DESNOS
-
4
HUANG Liman
-

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Finn BUTCHER
-
2
Marco VIANELLO
-
3
Matias CONTRERAS
-
4
Benjamin POPE
-

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Etienne CHAPPELL
-
2
Zachary LOKKEN
-
3
Theo DESVIGNES
-
4
Jakub BRZEZINSKI
FLT

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jiri PRSKAVEC
-
2
Christopher BOWERS
-
3
Martins PLAUDIS
-
4
Michal PASIUT
FLT

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Isak OHRSTROM
-
2
Bradley FORBES-CRYANS
-
3
Felix OSCHMAUTZ
-
4
Serhii SOVKO
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Manuel OCHOA
-
2
Jakub STANOVSKY
-
3
Zeno IVALDI
FLT
4
Alex BALDONI
FLT

Heat 8
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Giovanni DE GENNARO
-
2
Vid KUDER MARUSIC
-
3
Alistair MCCREERY
-
4
Martin DOUGOUD
FLT

 Author| Post time: 19-6-2022 15:53
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's Extreme Kayak (2/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
-
2
Noemie FOX
-
3
Evy LEIBFARTH
-
4
Klaudia ZWOLINSKA
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Viktoriia US
-
2
Corinna KUHNLE
-
3
Megan HAMER-EVANS
-
4
Jessica FOX
-

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marjorie DELASSUS
-
2
Martina SATKOVA
-
3
Julia CUCHI
FLT
4
Lois BETTERIDGE
FLT


Quarterfinal 4
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Martina WEGMAN
-
3
Romane PRIGENT
-
4
Lucie BAUDU
-

 Author| Post time: 19-6-2022 16:15
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's Extreme Kayak (2/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joseph CLARKE
-
2
Mario LEITNER
-
3
Gelindo CHIARELLO
-
4
Vit PRINDIS
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Etienne CHAPPELL
-
2
Finn BUTCHER
-
3
Zachary LOKKEN
-
4
Marco VIANELLO
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Christopher BOWERS
-
2
Jiri PRSKAVEC
-
3
Bradley FORBES-CRYANS
-
4
Isak OHRSTROM
FLT


Quarterfinal 4
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vid KUDER MARUSIC
-
2
Jakub STANOVSKY
-
3
Giovanni DE GENNARO
-
4
Manuel OCHOA
FLT

 Author| Post time: 19-6-2022 16:19
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's Extreme Kayak (2/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noemie FOX
-
2
Viktoriia US
-
3
Corinna KUHNLE
-
4
Kimberley WOODS
-

Semifinal 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Martina WEGMAN
-
3
Martina SATKOVA
-
4
Marjorie DELASSUS
FLT

 Author| Post time: 19-6-2022 16:25
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's Extreme Kayak (2/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joseph CLARKE
-
2
Etienne CHAPPELL
-
3
Mario LEITNER
-
4
Finn BUTCHER
FLT

Semifinal 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vid KUDER MARUSIC
-
2
Christopher BOWERS
-
3
Jiri PRSKAVEC
-
4
Jakub STANOVSKY
-

 Author| Post time: 19-6-2022 16:29
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's Extreme Kayak (2/5)
Final Results

Martina WEGMAN
-

Noemie FOX
-

Viktoriia US
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Tereza FISEROVA
FLT

 Author| Post time: 19-6-2022 16:37
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's Extreme Kayak (2/5)
Final Results

Christopher BOWERS
-

Vid KUDER MARUSIC
-

Joseph CLARKE
FLT

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Etienne CHAPPELL
FLT

 Author| Post time: 24-6-2022 11:22
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022




Events

  • Men's K1 (3/5)
  • Men's C1 (3/5)
  • Men's Extreme Kayak (3/5)
  • Women's K1 (3/5)
  • Women's C1 (3/5)
  • Women's Extreme Kayak (3/5)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, June 24th
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
09:56 Men's K1 Heats, Run 1
11:10 Women's K1 Heats, Run 2
11:47 Men's K1 Heats, Run 1

14:15 Women's C1 Heats, Run 1
15:00 Men's C1 Heats, Run 1
16:00 Women's C1 Heats, Run 2
16:25 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, June 25th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:04 Women's K1 Final
12:41 Men's K1 Final
16:00 Women's Extreme Kayak Trial Run
16:40 Men's
Extreme Kayak Trial Run

Sunday, June 26th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:34 Women's C1 Final
12:11 Men's C1 Final
15:15 Women's Extreme Kayak Heats
15:39 Men's
Extreme Kayak Heats
16:34 Women's Extreme Kayak Quarterfinals
16:52 Men's Extreme Kayak Quarterfinals
17:10 Women's
Extreme Kayak Semifinals
17:19 Men's
Extreme Kayak Semifinals
17:30 Women's Extreme Kayak Final
17:36 Men's
Extreme Kayak Final
 Author| Post time: 24-6-2022 11:37
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's K1 (3/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
LILIK Elena
88.49
2
WOODS Kimberley
89.00
3
SATILA Ana
89.66
4
FRANKLIN Mallory
90.08
5
KUHNLE Corinna
90.53
6
FOX Jessica
91.67
7
ZWOLINSKA Klaudia
92.22
8
US Viktoriia
92.24
9
STANOVSKA Sona
92.36
10
TEUNISSEN Lena
94.74
11
HORN Stefanie
94.84
12
TERCELJ Eva
94.88
13
SPICER Phoebe
95.32
14
WOLFFHARDT Viktoria
95.46
15
BOUZIDI Carole
95.92
16
CHAREL Coline
96.03
16
PIETRACHA Eva
96.03
18
HASSOVA Michaela
96.16
19
VALIKOVA Barbora
96.42
20
LI Tong
96.70
21
FISEROVA Tereza
96.91
22
FOX Noemie
97.09
23
SORRIBES Laia
99.30
24
HOCEVAR Eva Alina
99.64
25
SRIBAR Ria
99.85
26
LEIBFARTH Evy
100.02
27
WEGMAN Martina
100.51
28
BETTERIDGE Lois
100.57
29
YAN Jiahua
101.28
30
OLAZABAL Klara
102.34
31
CORCORAN Madison
102.58
32
COLLIN Georgina
102.84
33
DELASSUS Doriane
103.46
34
ZOU Xiaolin
105.23
35
NOVAK Ajda
108.91
36
LEENDERS Claudia
113.31
37
BENGERI Katja
115.46
38
VOJTOVA Veronika
116.33
39
YAZAWA Aki
118.88
40
ITO Kurumi
158.50
41
GLEJTEKOVA Simona
163.79
42
HANKE Franziska
164.84
43
NIAMTHONG Jaruwan
167.25
44
REINOSO Sofia
171.36
45
SEPRENYI Sara Timea
183.96
46
LAZKANO Miren
201.06

CASTIGLIONE Iris Nerea
DNS

RIQUELME Nadia
DNS

CASSINI Maria Luz
DNS

 Author| Post time: 24-6-2022 11:44
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's K1 (3/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE GENNARO Giovanni
78.37
2
PRSKAVEC Jiri
79.55
3
FORBES-CRYANS Bradley
79.85
4
OSCHMAUTZ Felix
80.23
5
DOUGOUD Martin
80.35
6
PRINDIS Vit
81.06
7
DELFOUR Lucien
81.15
8
HEGGE Noah
81.54
9
CHIARELLO Gelindo
81.78
10
DELASSUS Anatole
82.12
11
SRABOTNIK Martin
82.16
12
KAUZER Peter
82.28
13
CLARKE Joseph
82.36
14
HOLMER Erik
82.43
15
HENGST Stefan
83.05
16
IVALDI Zeno
83.12
17
GRIGAR Jakub
83.14
18
ANDERSON Timothy
83.52
19
BIAZIZZO Mathieu
83.57
20
BOWERS Christopher
83.68
21
OHRSTROM Isak
83.71
22
GONCALVES Pedro
83.83
23
TANAKA Yuuki
83.90
24
POPIELA Dariusz
83.92
25
TUNKA Ondrej
84.03
26
QUAN Xin
84.12
27
HALCIN Martin
84.17
28
BEDA Marcello
84.19
29
CRESPO Joan
84.53
30
LEITNER Mario
84.63
31
MARX Dimitri
84.69
32
MUTO Yusuke
85.18
33
OCHOA Manuel
85.78
34
RENIA Benjamin
86.48
35
THOMPSON Angus
88.09
36
BALDONI Alex
88.72
37
DESNOS Mathieu
88.93
38
MCCREERY Alistair
89.06
39
HUANG Liman
91.11
40
BRZEZINSKI Jakub
91.33
41
SHERMAN Jordan
91.36
42
JOSEPH Joshua
92.00
43
SAITO Kosuke
92.34
44
LACOUR Thibaud
94.31
45
RIVARD Mael
95.04
46
BOYD Trevor
101.36
47
KOETSUK Piyanath
102.63
48
MANGJIT Janyawut
111.73
49
VALANT Ulan
133.49
50
PASIUT Michal
137.96
51
KORPES Ren
138.35
52
ECHANIZ Pau
138.39
53
STANOVSKY Jakub
138.59
54
BENGERI Roko
140.75
55
PETRUSHEV Angel
141.67
56
GILBERT Callum
143.65
57
KARLIVANS Toms
146.03
58
OLAR Matteo-Alexander
174.84
59
RACZ Koppany
187.16
60
LYU Luhui
189.88
61
WESTFALL Tyler
192.47
62
WAHLEN Fredrik
201.69

CONTRERAS Matias
DNS

CORTEZ Geronimo
DNS

ROSSI Lucas
DNS

 Author| Post time: 24-6-2022 11:47
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's K1 (3/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
SORRIBES Laia
92.51
2
YAZAWA Aki
93.72
3
FISEROVA Tereza
95.14
4
SRIBAR Ria
96.33
5
VOJTOVA Veronika
96.54
6
BENGERI Katja
96.57
7
LEIBFARTH Evy
96.82
8
DELASSUS Doriane
97.78
9
ITO Kurumi
97.82
10
HOCEVAR Eva Alina
98.21
11
NOVAK Ajda
98.43
12
YAN Jiahua
99.45
13
FOX Noemie
99.99
14
HANKE Franziska
100.96
15
LAZKANO Miren
102.31
16
COLLIN Georgina
106.05
17
LEENDERS Claudia
106.32
18
SEPRENYI Sara Timea
107.95
19
CORCORAN Madison
109.08
20
GLEJTEKOVA Simona
111.61
21
ZOU Xiaolin
113.68
22
REINOSO Sofia
114.15
23
NIAMTHONG Jaruwan
131.92
24
WEGMAN Martina
142.18
25
BETTERIDGE Lois
155.96
26
OLAZABAL Klara
208.79

CASTIGLIONE Iris Nerea
DNS

RIQUELME Nadia
DNS

CASSINI Maria Luz
DNS

 Author| Post time: 24-6-2022 11:51
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's K1 (3/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
MARX Dimitri
79.72
2
RENIA Benjamin
80.53
3
HUANG Liman
84.44
4
ECHANIZ Pau
84.53
5
DESNOS Mathieu
85.25
6
WAHLEN Fredrik
85.31
7
VALANT Ulan
85.54
8
OCHOA Manuel
85.66
9
MCCREERY Alistair
85.69
10
JOSEPH Joshua
86.55
11
PETRUSHEV Angel
86.72
12
LACOUR Thibaud
87.46
13
BENGERI Roko
87.89
14
WESTFALL Tyler
89.29
15
BRZEZINSKI Jakub
89.44
16
MUTO Yusuke
89.47
17
GILBERT Callum
90.17
18
RIVARD Mael
90.92
19
SAITO Kosuke
90.96
20
BOYD Trevor
91.41
21
STANOVSKY Jakub
92.09
22
SHERMAN Jordan
92.58
23
THOMPSON Angus
93.40
24
BALDONI Alex
93.99
25
LYU Luhui
94.66
26
KOETSUK Piyanath
97.81
27
MANGJIT Janyawut
125.26
28
PASIUT Michal
136.92
29
RACZ Koppany
137.14
30
KORPES Ren
139.22
31
OLAR Matteo-Alexander
187.60
32
KARLIVANS Toms
222.27

CONTRERAS Matias
DNS

CORTEZ Geronimo
DNS

ROSSI Lucas
DNS

 Author| Post time: 24-6-2022 15:34
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's C1 (3/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FOX Jessica
91.89
2
WOODS Kimberley
92.23
3
FRANKLIN Mallory
95.91
4
OLAZABAL Klara
96.45
5
SATKOVA Martina
96.96
6
LUKNAROVA Emanuela
97.23
7
HUG Angele
97.69
8
KOZOROG Alja
97.76
9
US Viktoriia
98.04
10
NOVAK Lea
98.33
11
LILIK Elena
98.49
12
HOCEVAR Eva Alina
98.50
13
FISEROVA Tereza
98.64
14
SATILA Ana
100.07
15
LAZKANO Miren
101.02
16
WOLFFHARDT Viktoria
101.58
17
JANSSEN Fanchon
101.73
18
GLEJTEKOVA Simona
102.71
19
TEUNISSEN Lena
103.59
20
OGILVIE Sophie
103.60
21
CORCORAN Michaela
104.02
22
FOX Noemie
104.82
23
ECKHARDT Kate
104.87
24
MORENOVA Adriana
105.89
25
BETTERIDGE Lois
105.90
26
DELASSUS Doriane
107.64
27
LEIBFARTH Evy
108.38
28
HUANG Yanzhi
109.79
29
ZWOLINSKA Klaudia
111.64
30
SUESS Hannah
112.87
31
LYU Minzhen
113.97
32
YANG Liu
119.38
33
DUANGLAWA Atcharaporn
127.01
34
STANOVSKA Sona
148.25
35
HOIYOI Pattamapon
187.63

CEJAS Macarena
DNS

CASTIGLIONE Iris Nerea
DNS

CASSINI Maria Luz
DNS

BENGERI Katja
DNS

LAMEIRO Ainhoa
DNS

 Author| Post time: 24-6-2022 15:43
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's C1 (3/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
TASIADIS Sideris
82.11
2
TRAVE Miquel
83.24
3
IVALDI Raffaello
84.87
4
SLAFKOVSKY Alexander
85.52
5
WESTLEY Ryan
86.05
6
GESTIN Nicolas
86.26
7
BURGESS Adam
86.34
8
BENUS Matej
86.59
9
VETROVSKY Jan
86.71
10
BOZIC Luka
86.88
11
BASSETT Kaylen
86.95
12
MIRGORODSKY Marko
87.02
13
TUCHSCHERER Lennard
87.06
14
MARINIC Matija
87.32
15
FERNANDEZ Luis
87.50
16
BERNARDET Jules
87.61
17
JEGOU Liam
87.80
18
HEDWIG Grzegorz
87.82
19
SAVSEK Benjamin
88.05
20
CECCON Paolo
88.20
21
COLAZINGARI Roberto
88.36
22
ELOSEGI Ander
88.83
23
BERCIC Anze
88.85
24
LOKKEN Zachary
88.97
25
CARTER Tristan
89.68
26
BASSETT Lachlan
90.05
27
ROHAN Lukas
90.13
28
BALDONI Alex
90.33
29
KRAL Adam
90.61
30
KULIKOV Alexandr
91.06
31
YERENGAIPOV Kuanysh
93.04
32
OTTEN Joris
93.54
33
XIE Yuancong
93.67
34
BOURHIS Jean Pierre
94.38
35
WIERCIOCH Michal
94.54
36
BENGERI Roko
95.10
37
PARRY Daniel
95.20
38
COCHRANE Jake
96.56
39
BOURHIS Yves
96.86
40
KETTLE James
97.66
41
SAITO Shota
99.69
42
PUCHNER Oliver
99.88
43
CHOOAMPAI Rattanajet
104.78
44
CHAIDET Yutthakan
107.84
45
AMANBAYEV Adil
114.82
46
OLAR Matteo-Alexander
140.14
47
ZHANG Zhicheng
140.60
48
GARGAUD CHANUT Denis
142.13
49
MCEWAN Devin
154.39
50
KIES Benjamin
197.04

FANTINI Tobias
DNS

TRIPANO Manuel
DNS

TRIPANO Nicholas
DNS

 Author| Post time: 24-6-2022 15:46
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's C1 (3/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
LEIBFARTH Evy
98.95
2
ZWOLINSKA Klaudia
99.98
3
DELASSUS Doriane
100.04
4
CORCORAN Michaela
101.69
5
ECKHARDT Kate
105.96
6
FOX Noemie
106.47
7
STANOVSKA Sona
109.34
8
SUESS Hannah
109.78
9
HUANG Yanzhi
112.01
10
LYU Minzhen
112.75
11
YANG Liu
116.67
12
MORENOVA Adriana
122.29
13
BETTERIDGE Lois
125.87
14
HOIYOI Pattamapon
135.23
15
DUANGLAWA Atcharaporn
165.87

CEJAS Macarena
DNS

CASTIGLIONE Iris Nerea
DNS

CASSINI Maria Luz
DNS

BENGERI Katja
DNS

LAMEIRO Ainhoa
DNS

 Author| Post time: 24-6-2022 16:13
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's C1 (3/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
ROHAN Lukas
84.80
2
GARGAUD CHANUT Denis
87.59
3
LOKKEN Zachary
88.21
4
KRAL Adam
88.36
5
ZHANG Zhicheng
89.30
6
COLAZINGARI Roberto
89.44
7
BERCIC Anze
90.26
8
COCHRANE Jake
90.52
9
CARTER Tristan
91.12
10
KIES Benjamin
91.74
11
ELOSEGI Ander
92.17
12
BOURHIS Jean Pierre
92.59
13
KULIKOV Alexandr
92.99
14
WIERCIOCH Michal
95.01
15
BENGERI Roko
96.11
16
XIE Yuancong
96.69
17
YERENGAIPOV Kuanysh
97.35
18
KETTLE James
99.19
19
CHAIDET Yutthakan
99.22
20
BALDONI Alex
100.90
21
PUCHNER Oliver
102.30
22
CHOOAMPAI Rattanajet
108.14
23
MCEWAN Devin
108.18
24
AMANBAYEV Adil
116.51
25
OLAR Matteo-Alexander
122.46
26
BASSETT Lachlan
144.83
27
SAITO Shota
150.19
28
BOURHIS Yves
172.19
29
OTTEN Joris
197.36
30
PARRY Daniel
201.59

FANTINI Tobias
DNS

TRIPANO Manuel
DNS

TRIPANO Nicholas
DNS

 Author| Post time: 25-6-2022 11:00
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's K1 (3/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRANKLIN Mallory
91.27
2
KUHNLE Corinna
94.22
3
FOX Jessica
95.01
4
VALIKOVA Barbora
95.45
5
LEIBFARTH Evy
96.58
6
CHAREL Coline
96.84
7
HOCEVAR Eva Alina
96.95
8
TERCELJ Eva
97.17
9
SATILA Ana
97.44
10
US Viktoriia
98.65
11
PIETRACHA Eva
99.46
12
HORN Stefanie
99.80
13
WOLFFHARDT Viktoria
100.02
14
ZWOLINSKA Klaudia
100.16
15
STANOVSKA Sona
100.75
16
FISEROVA Tereza
100.83
17
SRIBAR Ria
101.16
18
BOUZIDI Carole
102.04
19
LI Tong
102.90
20
TEUNISSEN Lena
103.53
21
YAZAWA Aki
105.10
22
BENGERI Katja
109.58
23
DELASSUS Doriane
110.98
24
HASSOVA Michaela
111.89
25
SPICER Phoebe
112.79
26
WOODS Kimberley
116.95
27
ITO Kurumi
120.58
28
LILIK Elena
147.27
29
SORRIBES Laia
148.64
30
VOJTOVA Veronika
155.44

 Author| Post time: 25-6-2022 11:05
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's K1 (3/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE GENNARO Giovanni
81.23
2
KAUZER Peter
81.48
2
SRABOTNIK Martin
81.48
4
HEGGE Noah
82.44
5
RENIA Benjamin
84.24
6
PRSKAVEC Jiri
84.26
7
VALANT Ulan
84.51
8
BIAZIZZO Mathieu
84.57
9
LEITNER Mario
85.49
10
GRIGAR Jakub
85.63
11
PRINDIS Vit
85.80
12
ANDERSON Timothy
85.87
13
DELFOUR Lucien
86.01
14
FORBES-CRYANS Bradley
86.14
15
TUNKA Ondrej
86.38
16
CLARKE Joseph
86.45
17
MARX Dimitri
86.59
18
IVALDI Zeno
86.70
19
DOUGOUD Martin
86.77
20
OHRSTROM Isak
86.90
21
CHIARELLO Gelindo
87.23
22
DESNOS Mathieu
87.34
23
JOSEPH Joshua
87.57
24
HALCIN Martin
88.32
25
BEDA Marcello
88.48
26
HOLMER Erik
89.50
27
ECHANIZ Pau
91.17
28
QUAN Xin
91.50
29
TANAKA Yuuki
92.22
30
OCHOA Manuel
93.33
31
WAHLEN Fredrik
93.51
32
HUANG Liman
98.28
33
POPIELA Dariusz
134.99
34
OSCHMAUTZ Felix
135.32
35
DELASSUS Anatole
136.20
36
BOWERS Christopher
136.62
37
GONCALVES Pedro
136.97
38
CRESPO Joan
139.20
39
MCCREERY Alistair
146.02
40
HENGST Stefan
183.78

 Author| Post time: 25-6-2022 11:43
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's K1 (3/5)
Final Results

Jessica FOX
94.24

Mallory FRANKLIN
97.02

Viktoriia US
97.58

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEIBFARTH Evy
97.90
5
HOCEVAR Eva Alina
98.65
6
VALIKOVA Barbora
99.91
7
KUHNLE Corinna
102.26
8
TERCELJ Eva
144.70
9
SATILA Ana
148.18
10
CHAREL Coline
148.39


 Author| Post time: 25-6-2022 12:20
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's K1 (3/5)
Final Results

Jiri PRSKAVEC
79.79

Martin SRABOTNIK
81.16

Jakub GRIGAR
84.61

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KAUZER Peter
85.94
5
BIAZIZZO Mathieu
87.96
6
VALANT Ulan
89.90
7
RENIA Benjamin
91.01
8
LEITNER Mario
91.53
9
DE GENNARO Giovanni
130.70
10
HEGGE Noah
135.39

 Author| Post time: 25-6-2022 16:57
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's Extreme Kayak (3/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHAREL Coline
69.33
2
LILIK Elena
70.80
3
WOODS Kimberley
71.55
4
FISEROVA Tereza
72.11
5
SETCHELL Nikita
72.48
6
NOVAK Ajda
72.84
7
TEUNISSEN Lena
72.87
8
TERCELJ Eva
73.07
9
SATKOVA Martina
73.22
10
ARREGUI Olatz
73.30
11
LAZKANO Miren
73.51
12
VOJTOVA Veronika
73.98
13
US Viktoriia
74.04
14
LEIBFARTH Evy
74.70
15
WEGMAN Martina
75.16
16
KUHNLE Corinna
75.37
17
TROMPETER Caroline
75.41
18
WOLFFHARDT Viktoria
75.56
19
HASSOVA Michaela
76.52
20
FOX Noemie
76.58
21
ECKHARDT Kate
77.53
22
YAN Jiahua
77.88
23
HUG Angele
78.75
24
SPICER Phoebe
80.12
25
HANKE Franziska
80.80
26
VALIKOVA Barbora
81.23
27
LI Tong
81.24
28
DELASSUS Doriane
82.53
29
ZOU Xiaolin
85.42
30
SRIBAR Ria
85.89
31
OLAZABAL Klara
87.11
32
BETTERIDGE Lois
92.16
33
HOIYOI Pattamapon
99.42
34
DUANGLAWA Atcharaporn
107.71
35
OGILVIE Sophie
77.86
36
REINOSO Sofia
95.10
37
PIETRACHA Eva
82.05
38
ZWOLINSKA Klaudia
75.19
39
LAKNER Zita Maria
87.89

FOX Jessica
DNS

CASSINI Maria Luz
DNS

RIQUELME Nadia
DNS

CASTIGLIONE Iris Nerea
DNS

CEJAS Macarena
DNS

HORN Stefanie
DNS

SATILA Ana
DSQ

 Author| Post time: 25-6-2022 17:37
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's Extreme Kayak (3/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
PRINDIS Vit
63.60
2
HEGGE Noah
63.85
3
KUDER MARUSIC Vid
63.91
4
RENIA Benjamin
64.28
5
IVALDI Zeno
64.44
6
POLACZYK Mateusz
64.70
7
KANCLER Tine
64.96
8
OSCHMAUTZ Felix
65.20
9
BOWERS Christopher
65.28
10
HARTL Vinzenz
65.39
11
DELASSUS Anatole
65.58
12
FORBES-CRYANS Bradley
65.59
13
CLARKE Joseph
65.60
14
PASIUT Michal
65.65
15
CHIARELLO Gelindo
65.66
16
OHRSTROM Isak
65.85
17
MARX Dimitri
65.88
18
ECHANIZ Pau
65.89
19
TUNKA Ondrej
66.02
20
HOLMER Erik
66.08
21
DOUGOUD Martin
66.11
22
DELFOUR Lucien
66.17
23
HENGST Stefan
66.28
24
LEITNER Mario
66.86
25
PRSKAVEC Jiri
67.22
26
GONCALVES Pedro
67.24
27
THOMPSON Angus
67.31
28
STANOVSKY Jakub
67.71
29
DESNOS Mathieu
68.60
30
DELAHAYE Vincent
68.65
31
BRZEZINSKI Jakub
68.85
32
HUANG Liman
68.94
33
CRESPO Joan
69.03
34
YU Haijie
69.05
35
ANDERSON Timothy
69.55
36
QUAN Xin
70.57
37
GILBERT Callum
70.90
38
BROWN Jake
71.45
39
BALDONI Alex
71.47
40
MCCREERY Alistair
72.82
41
WAHLEN Fredrik
73.58
42
KORPES Ren
74.22
43
LYU Luhui
75.77
44
BASSETT Lachlan
76.24
45
BOYD Trevor
76.39
46
BOURHIS Jean Pierre
79.24
47
PARRY Daniel
80.13
48
LOKKEN Zachary
80.94
49
YERENGAIPOV Kuanysh
84.52
50
OTTEN Joris
86.37
51
OLAR Matteo-Alexander
89.30
52
RIVARD Mael
91.73
53
VIANELLO Marco
68.68
54
OCHOA Manuel
77.80
55
IVANOV Yevhenii
82.05
56
SRABOTNIK Martin
63.53
57
LLORENTE David
68.17
58
BIAZIZZO Mathieu
79.69
59
PETEK Marko
82.53
60
KARLIVANS Toms
DNF

DE GENNARO Giovanni
DNS

CORTEZ Geronimo
DNS

CONTRERAS Matias
DNS

TRIPANO Nicholas
DNS

FANTINI Tobias
DNS

 Author| Post time: 26-6-2022 09:19
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's C1 (3/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRANKLIN Mallory
99.09
2
LILIK Elena
100.76
3
WOODS Kimberley
102.27
4
HUG Angele
102.60
5
OLAZABAL Klara
102.76
6
LUKNAROVA Emanuela
103.05
7
HOCEVAR Eva Alina
103.77
8
LEIBFARTH Evy
104.28
9
US Viktoriia
104.92
10
SATILA Ana
106.60
11
FISEROVA Tereza
107.91
12
FOX Jessica
108.09
13
OGILVIE Sophie
110.01
14
WOLFFHARDT Viktoria
111.26
15
FOX Noemie
111.64
16
TEUNISSEN Lena
111.72
17
ECKHARDT Kate
111.81
18
KOZOROG Alja
111.93
19
CORCORAN Michaela
112.17
20
NOVAK Lea
113.74
21
LAZKANO Miren
114.11
22
HUANG Yanzhi
114.82
23
STANOVSKA Sona
114.85
24
GLEJTEKOVA Simona
115.03
25
ZWOLINSKA Klaudia
115.51
26
DELASSUS Doriane
116.03
27
JANSSEN Fanchon
175.26
28
LYU Minzhen
191.24
29
SATKOVA Martina
253.07
30
SUESS Hannah
304.76

 Author| Post time: 26-6-2022 10:25
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's C1 (3/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
SAVSEK Benjamin
85.18
2
GARGAUD CHANUT Denis
86.24
3
BURGESS Adam
87.02
4
TASIADIS Sideris
88.23
5
BOZIC Luka
88.33
6
IVALDI Raffaello
88.37
7
SLAFKOVSKY Alexander
88.44
8
TUCHSCHERER Lennard
88.54
9
MIRGORODSKY Marko
88.93
10
BERCIC Anze
89.64
11
BENUS Matej
89.78
12
CECCON Paolo
90.07
13
BERNARDET Jules
90.08
14
COLAZINGARI Roberto
90.11
15
GESTIN Nicolas
91.14
16
TRAVE Miquel
91.20
17
JEGOU Liam
91.32
18
LOKKEN Zachary
92.19
19
VETROVSKY Jan
93.46
20
WESTLEY Ryan
94.03
21
BASSETT Kaylen
94.50
22
KRAL Adam
95.19
23
MARINIC Matija
95.44
24
KIES Benjamin
95.98
25
FERNANDEZ Luis
96.55
26
COCHRANE Jake
99.57
27
CARTER Tristan
100.70
28
ZHANG Zhicheng
100.83
29
HEDWIG Grzegorz
101.36
30
ROHAN Lukas
101.72

 Author| Post time: 26-6-2022 11:20
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's C1 (3/5)
Final Results

Mallory FRANKLIN
96.52

Evy LEIBFARTH
98.27

Elena LILIK
101.51

Rank
Athletes
Nation
Result
4
US Viktoriia
103.68
5
OLAZABAL Klara
105.17
6
WOODS Kimberley
105.19
7
HOCEVAR Eva Alina
109.58
8
HUG Angele
110.07
9
LUKNAROVA Emanuela
117.69
10
SATILA Ana
129.38

 Author| Post time: 26-6-2022 11:51
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's C1 (3/5)
Final Results

Alexander SLAFKOVSKY
86.27

Luka BOZIC
86.44

Benjamin SAVSEK
86.83

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GARGAUD CHANUT Denis
87.30
5
TASIADIS Sideris
88.20
6
MIRGORODSKY Marko
88.89
7
IVALDI Raffaello
91.81
8
TUCHSCHERER Lennard
92.24
9
BURGESS Adam
92.46
10
BERCIC Anze
141.37

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

27-9-2022 18:47 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list