|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ICF World Cup 2022

[Copy link]
Post time: 10-6-2022 13:40
| Show all posts |Read mode
Slalom Canoeing ICF World Cup 2022

Multi-Stage Event - 10 June 2022 - 4 September 2022


Official Website | Totallympics Discussion Thread


Calendar

DatesVenue
Event
Gender
Status
June 10th - June 12th, 2022 Prague
Men's+Women's
Completed
June 17th - June 19th, 2022 Krakow
Men's+Women's
Completed
June 24th - June 26th, 2022 Ljubljana
Men's+Women's
Completed
August 26th - August 28th, 2022 Pau
Men's+Women's
Completed
September 2nd - September 4th, 2022 La seu dĀ“Urgell
Men's+Women's
Completed


Total Events

Event
Total
Men's K1
5
Men's C1
5
Men's Extreme Kayak
5
Women's K1
5
Women's C1
5
Women's Extreme Kayak
5


Points System

Men's K1

Place
Points
1st
60
2nd
55
3rd
50
4th
44
5th
43
6th
42
7th
41
8th
40
9th
39
10th
38
11th
34
12th
33
13th
32
14th
31
15th
30
16th
29
17th
28
18th
27
19th
26
20th
25
21st
24
22nd
23
23rd
22
24th
21
25th
20
26th
19
27th
18
28th
17
29th
16
30th
15
31st
14
32nd
13
33rd
12
34th
11
35th
10
36th
9
37th
8
38th
7
39th
6
40th
5
41st...
2

Men's C1, Women's K1, Women's C1

Place
Points
1st
60
2nd
55
3rd
50
4th
46
5th
44
6th
42
7th
40
8th
38
9th
36
10th
34
11th
32
12th
31
13th
30
14th
29
15th
28
16th
27
17th
26
18th
25
19th
24
20th
23
21st
22
22nd
21
23rd
19
24th
17
25th
15
26th
13
27th
11
28th
9
29th
7
30th
5
31st...
2
 Author| Post time: 10-6-2022 13:41
| Show all posts
Men's K1
Provisional Ranking After Events 0/5

 Author| Post time: 10-6-2022 13:41
| Show all posts
Men's C1
Provisional Ranking After Events 0/5

 Author| Post time: 10-6-2022 13:41
| Show all posts
Men's Extreme Kayak
Provisional Ranking After Events 0/5

 Author| Post time: 10-6-2022 13:41
| Show all posts
Women's K1
Provisional Ranking After Events 0/5

 Author| Post time: 10-6-2022 13:42
| Show all posts
Women's C1
Provisional Ranking After Events 0/5

 Author| Post time: 10-6-2022 13:42
| Show all posts
Women's Extreme Kayak
Provisional Ranking After Events 0/5

 Author| Post time: 10-6-2022 13:49
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022




Events

  • Men's K1 (1/5)
  • Men's C1 (1/5)
  • Men's Extreme Kayak (1/5)
  • Women's K1 (1/5)
  • Women's C1 (1/5)
  • Women's Extreme Kayak (1/5)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, June 12th
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
10:00 Men's K1 Heats, Run 1
11:17 Women's K1 Heats, Run 2
11:55 Men's K1 Heats, Run 1

14:15 Women's C1 Heats, Run 1
15:05 Men's C1 Heats, Run 1
16:07 Women's C1 Heats, Run 2
16:36 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, June 13th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:03 Women's K1 Final
12:40 Men's K1 Final
16:00 Women's
Extreme Kayak Trial Run
16:45 Men's
Extreme Kayak Trial Run

Sunday, June 14th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:33 Women's C1 Final
12:10 Men's C1 Final
15:30 Women's Extreme Kayak Heats
15:55 Men's
Extreme Kayak Heats
16:33 Women's Extreme Kayak Quarterfinals
16:51 Men's Extreme Kayak Quarterfinals
17:09 Women's
Extreme Kayak Semifinals
17:18 Men's
Extreme Kayak Semifinals
17:29 Women's Extreme Kayak Final
17:35 Men's
Extreme Kayak Final
 Author| Post time: 10-6-2022 14:11
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's K1 (1/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FISEROVA Tereza
95.53
2
FOX Jessica
95.83
3
HORN Stefanie
96.33
4
MINTALOVA Eliska
97.23
5
FRANKLIN Mallory
97.48
6
PRIGENT Camille
98.53
7
FUNK Ricarda
98.75
8
WEGMAN Martina
99.58
9
PACIERPNIK Natalia
100.18
10
PRIGENT Romane
100.67
11
WOODS Kimberley
100.70
12
LILIK Elena
100.82
13
SATILA Ana
101.51
14
WOLFFHARDT Viktoria
101.65
15
VALIKOVA Barbora
101.79
16
DORIA VILARRUBLA Monica
101.83
17
TEUNISSEN Lena
102.51
18
LEIBFARTH Evy
102.77
19
YAZAWA Aki
103.28
20
GALUSKOVA Antonie
103.45
21
US Viktoriia
103.64
22
TERCELJ Eva
103.97
23
HAMER-EVANS Megan
104.17
24
HOCEVAR Eva Alina
104.51
25
VUITTON Emma
104.79
26
CORCORAN Madison
104.86
27
LAZKANO Miren
104.88
28
YAN Jiahua
105.79
29
COSTA Carmen
106.03
30
COLLIN Georgina
107.04
31
LI Tong
107.23
32
WILLIAMS Courtney
107.89
33
ZWOLINSKA Klaudia
108.74
34
SRIBAR Ria
110.52
35
GLEJTEKOVA Simona
110.55
36
NOVAK Ajda
111.48
37
THOMAS Hannah
112.01
38
BALDONI Lea
112.02
39
KRIESINGER Janina
112.14
40
SCHORNBERG Jasmin
115.10
41
ITO Kurumi
116.79
42
REINOSO Sofia
120.69
43
ZOU Xiaolin
123.18
44
KOECHER Johanna
126.06
45
BETTERIDGE Lois
126.73
46
OTTEN Maartje
138.85
47
NIAMTHONG Jaruwan
144.65
48
PANKOVA Zuzana
148.89
49
FOX Noemie
153.11
50
BOUZIDI Carole
155.60
51
MAHEU Florence
161.58
52
MISHIMA Ren
165.87
53
ALTMAN Marcella
187.95

KUHNLE Corinna
DNS

 Author| Post time: 10-6-2022 14:18
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's K1 (1/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE GENNARO Giovanni
85.04
2
OSCHMAUTZ Felix
86.72
3
BOWERS Christopher
86.96
4
LLORENTE David
87.14
5
GILBERT Callum
87.30
6
PRINDIS Vit
87.31
7
PASIUT Michal
87.70
8
PRSKAVEC Jiri
87.73
9
GRIGAR Jakub
87.85
10
QUAN Xin
88.41
11
TUNKA Ondrej
88.99
12
BRZEZINSKI Jakub
89.13
13
QUEMENEUR Malo
89.19
14
GONCALVES Pedro
89.27
15
DELFOUR Lucien
89.36
16
KAUZER Peter
89.47
17
CLARKE Joseph
89.54
18
DESNOS Mathieu
89.64
19
FORBES-CRYANS Bradley
89.89
20
CHIARELLO Gelindo
90.25
21
BUTCHER Finn
90.43
22
POPIELA Dariusz
90.66
23
OHRSTROM Isak
90.81
24
JAKSE Zan
91.36
25
NEVEU Boris
91.63
26
DOUGOUD Martin
91.72
27
LEITNER Mario
91.75
28
HEGGE Noah
92.32
29
JOSEPH Joshua
92.42
30
MCCREERY Alistair
92.57
31
HOLMER Erik
92.70
32
SRABOTNIK Martin
93.17
33
BEDA Marcello
93.43
34
ANDERSON Timothy
93.65
35
ADACHI Kazuya
93.77
36
GJOSHI Lorand
94.20
37
SOUDI Mathis
94.66
38
GONSENICA Adam
96.13
39
VIANELLO Marco
96.75
40
MACUS Ondrej
96.90
41
KORPES Ren
96.98
42
WESTFALL Tyler
97.79
43
TANAKA Yuuki
98.17
44
DE COSTER Gabriel
99.89
45
SHERMAN Jordan
101.89
46
HENDRICK Noel
102.45
47
BALDONI Alex
104.05
48
LACOUR Thibaud
109.93
49
SOVKO Serhii
110.13
50
BOYD Trevor
112.00
51
KOETSUK Piyanath
114.91
52
WERRO Lukas
115.80
53
RIVARD Mael
117.00
54
POPE Benjamin
138.77
55
CASTRYCK Titouan
139.44
56
HENGST Stefan
140.33
57
MUTO Yusuke
145.50
58
ECHANIZ Pau
147.28
59
HUANG Liman
147.33
60
AIGNER Hannes
148.85
61
YU Haijie
150.00
62
WAHLEN Fredrik
152.69
63
MANGJIT Janyawut
166.19
64
KURVINS Ivo
189.24
65
BENGERI Roko
196.47

CONTRERAS Matias
DNS

PETRUSHEV Angel
DNS

 Author| Post time: 10-6-2022 14:22
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's K1 (1/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZWOLINSKA Klaudia
93.85
2
PANKOVA Zuzana
97.02
3
NOVAK Ajda
97.96
4
US Viktoriia
98.01
5
WILLIAMS Courtney
101.01
6
VUITTON Emma
102.37
7
SCHORNBERG Jasmin
102.69
8
THOMAS Hannah
102.82
9
BOUZIDI Carole
103.11
10
LAZKANO Miren
103.96
11
YAN Jiahua
105.41
12
FOX Noemie
106.34
13
LI Tong
106.51
14
GLEJTEKOVA Simona
106.61
15
HOCEVAR Eva Alina
107.67
16
HAMER-EVANS Megan
109.84
17
COSTA Carmen
110.03
18
SRIBAR Ria
112.57
19
ZOU Xiaolin
113.26
20
BETTERIDGE Lois
113.50
21
ALTMAN Marcella
113.77
22
MAHEU Florence
114.48
23
CORCORAN Madison
115.24
24
BALDONI Lea
116.44
25
KRIESINGER Janina
118.67
26
REINOSO Sofia
120.50
27
MISHIMA Ren
120.66
28
OTTEN Maartje
131.32
29
KOECHER Johanna
134.72
30
TERCELJ Eva
157.52
31
ITO Kurumi
175.25
32
NIAMTHONG Jaruwan
241.69

KUHNLE Corinna
DNS

COLLIN Georgina
DSQ

 Author| Post time: 10-6-2022 14:26
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's K1 (1/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
AIGNER Hannes
87.07
2
POPE Benjamin
87.43
3
ADACHI Kazuya
87.51
4
SRABOTNIK Martin
87.86
5
BEDA Marcello
88.08
6
ANDERSON Timothy
88.12
7
DE COSTER Gabriel
88.62
8
HENGST Stefan
88.69
9
WERRO Lukas
88.80
9
SOUDI Mathis
88.80
11
VIANELLO Marco
88.98
12
ECHANIZ Pau
89.15
13
HUANG Liman
90.79
14
CASTRYCK Titouan
91.57
15
HOLMER Erik
91.60
16
WAHLEN Fredrik
91.67
17
MACUS Ondrej
91.86
18
HENDRICK Noel
91.90
19
BENGERI Roko
93.41
20
YU Haijie
94.25
21
BOYD Trevor
95.21
22
SHERMAN Jordan
95.27
23
GJOSHI Lorand
98.21
24
LACOUR Thibaud
98.47
25
SOVKO Serhii
98.54
26
BALDONI Alex
100.41
27
RIVARD Mael
112.57
28
KURVINS Ivo
129.00
29
KOETSUK Piyanath
130.45
30
MUTO Yusuke
143.47
31
TANAKA Yuuki
144.71
32
KORPES Ren
145.50
33
GONSENICA Adam
156.21
34
MANGJIT Janyawut
179.92
35
WESTFALL Tyler
195.65

CONTRERAS Matias
DNS

PETRUSHEV Angel
DNS

 Author| Post time: 10-6-2022 14:31
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's C1 (1/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
SATKOVA Gabriela
101.35
2
HERZOG Andrea
103.90
3
US Viktoriia
103.98
4
FISEROVA Tereza
104.27
5
FOX Jessica
104.36
6
FRANKLIN Mallory
104.55
7
OGILVIE Sophie
106.83
8
SATKOVA Martina
107.95
9
WOLFFHARDT Viktoria
108.23
10
BAUDU Lucie
108.26
11
LILIK Elena
108.30
12
ZWOLINSKA Klaudia
108.49
13
BERTONCELLI Marta
108.55
14
ROISIN Laurene
109.01
15
STACH Aleksandra
109.33
16
BORGHI Elena
109.67
17
DOBROTVORSKA Viktoriia
110.12
18
LUKNAROVA Emanuela
110.22
19
FOX Noemie
111.07
20
SATILA Ana
111.23
21
HUANG Yanzhi
111.31
22
PANKOVA Zuzana
112.55
23
DORIA VILARRUBLA Monica
113.62
24
HOCEVAR Eva Alina
114.13
25
WOODS Kimberley
117.88
26
THOMAS Hannah
118.29
27
LYU Minzhen
119.07
28
BETTERIDGE Lois
119.30
29
STANOVSKA Sona
120.82
30
LEIBFARTH Evy
121.66
31
GONZALEZ Clara
122.50
32
BAYN Nele
123.83
33
YANG Liu
126.12
34
CORCORAN Michaela
130.49
35
DUANGLAWA Atcharaporn
137.36
36
MISHIMA Ren
138.73
37
NOVAK Lea
138.92
38
HOIYOI Pattamapon
140.75
39
DELASSUS Marjorie
155.13
40
LAZKANO Miren
158.05
41
ALTMAN Isabella
160.07
42
TEUNISSEN Lena
164.15
43
KOZOROG Alja
171.74
44
ALTMAN Marcella
191.99
45
OKAZAKI Haruka
240.90

 Author| Post time: 10-6-2022 15:14
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's C1 (1/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SZTUBA Kacper
90.66
2
ANTON Franz
90.74
3
SAVSEK Benjamin
91.38
4
BURGESS Adam
92.08
5
TRUMMER Timo
92.12
6
ROHAN Lukas
92.87
7
SLAFKOVSKY Alexander
92.97
8
HEGER Vojtech
93.22
9
GARGAUD CHANUT Denis
93.28
10
BOZIC Luka
93.48
11
BENUS Matej
93.59
12
GESTIN Nicolas
93.72
12
CECCON Paolo
93.72
14
CHALOUPKA Vaclav
93.85
15
BERCIC Anze
93.89
16
MIRGORODSKY Marko
94.06
17
DEBLIQUY Mewen
94.34
18
TASIADIS Sideris
94.58
19
COLAZINGARI Roberto
94.64
20
HEDWIG Grzegorz
94.85
21
IVALDI Raffaello
95.71
22
WESTLEY Ryan
95.83
23
HANEDA Takuya
96.22
24
BENGERI Roko
96.37
25
JEGOU Liam
96.52
26
LOKKEN Zachary
96.56
27
ZHANG Zhicheng
96.92
28
PEREZ Daniel
99.13
29
KULIKOV Alexandr
99.23
30
BURGOS David
99.79
31
LINKSTED Peter
99.95
32
WIERCIOCH Michal
100.87
33
XIE Yuancong
101.14
34
SASAKI Shota
101.33
35
HENDRICK Robert
102.10
36
CARTER Tristan
102.26
37
BOURHIS Jean Pierre
103.63
38
BALDONI Alex
104.75
39
YERENGAIPOV Kuanysh
107.81
40
BOURHIS Yves
108.00
41
FRANCIS Nathaniel
108.03
42
SARAMANDIF Terence
109.29
43
BASSETT Kaylen
109.57
44
MCEWAN Devin
118.05
45
PARRY Daniel
118.68
46
SAITO Shota
120.75
47
CHAIDET Yutthakan
125.27
48
AMANBAYEV Adil
125.40
49
CRAWFORD Brodie
148.99
50
MARINIC Matija
149.46
51
COCHRANE Jake
150.87
52
CHOOAMPAI Rattanajet
173.63


 Author| Post time: 10-6-2022 15:56
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's C1 (1/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
DELASSUS Marjorie
101.96
2
LAZKANO Miren
109.39
3
DORIA VILARRUBLA Monica
110.56
4
PANKOVA Zuzana
110.73
5
LEIBFARTH Evy
111.23
6
HOCEVAR Eva Alina
111.86
7
BAYN Nele
113.01
8
WOODS Kimberley
115.78
9
CORCORAN Michaela
117.35
10
THOMAS Hannah
117.68
11
STANOVSKA Sona
119.20
12
KOZOROG Alja
120.96
13
LYU Minzhen
122.52
14
BETTERIDGE Lois
125.24
15
TEUNISSEN Lena
130.05
16
YANG Liu
131.49
17
OKAZAKI Haruka
161.12
18
ALTMAN Isabella
162.46
19
NOVAK Lea
163.09
20
ALTMAN Marcella
190.28
21
GONZALEZ Clara
191.67
22
DUANGLAWA Atcharaporn
194.05
23
MISHIMA Ren
210.15
24
HOIYOI Pattamapon
210.27
25
HUANG Yanzhi
221.63

 Author| Post time: 10-6-2022 16:21
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's C1 (1/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
HENDRICK Robert
92.38
2
WESTLEY Ryan
92.86
3
HANEDA Takuya
93.00
4
JEGOU Liam
94.94
5
IVALDI Raffaello
95.86
6
ZHANG Zhicheng
97.00
7
CARTER Tristan
97.06
8
LINKSTED Peter
97.17
9
COCHRANE Jake
97.27
10
BOURHIS Jean Pierre
97.44
11
CRAWFORD Brodie
97.52
12
KULIKOV Alexandr
97.64
13
BOURHIS Yves
98.53
14
XIE Yuancong
99.39
15
MARINIC Matija
100.03
16
LOKKEN Zachary
101.40
17
BALDONI Alex
101.42
18
WIERCIOCH Michal
102.01
19
SASAKI Shota
102.20
20
BENGERI Roko
102.94
21
SARAMANDIF Terence
105.18
22
PEREZ Daniel
109.39
23
CHAIDET Yutthakan
109.80
24
BASSETT Kaylen
110.62
25
BURGOS David
118.79
26
CHOOAMPAI Rattanajet
130.14
27
SAITO Shota
137.01
28
YERENGAIPOV Kuanysh
153.11
29
FRANCIS Nathaniel
156.73
30
MCEWAN Devin
167.39
31
PARRY Daniel
175.28
32
AMANBAYEV Adil
181.27

 Author| Post time: 11-6-2022 09:22
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's K1 (1/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FUNK Ricarda
102.26
2
LILIK Elena
104.51
3
PRIGENT Camille
105.14
4
MINTALOVA Eliska
105.89
5
GALUSKOVA Antonie
106.64
6
FISEROVA Tereza
108.17
7
FOX Jessica
108.28
8
HORN Stefanie
108.63
9
SATILA Ana
109.24
10
FRANKLIN Mallory
109.86
11
ZWOLINSKA Klaudia
110.54
12
WOODS Kimberley
111.28
13
US Viktoriia
111.35
14
SCHORNBERG Jasmin
111.94
15
DORIA VILARRUBLA Monica
112.32
16
NOVAK Ajda
112.57
17
PRIGENT Romane
113.10
18
VUITTON Emma
113.33
19
LEIBFARTH Evy
113.49
20
YAZAWA Aki
113.51
21
BOUZIDI Carole
114.10
22
WOLFFHARDT Viktoria
114.27
23
VALIKOVA Barbora
116.65
24
WEGMAN Martina
117.01
25
PANKOVA Zuzana
117.23
26
TEUNISSEN Lena
118.05
27
LAZKANO Miren
125.58
28
WILLIAMS Courtney
126.06
29
PACIERPNIK Natalia
161.60
30
THOMAS Hannah
165.36

 Author| Post time: 11-6-2022 10:36
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's K1 (1/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRIGAR Jakub
95.29
1
BRZEZINSKI Jakub
95.29
3
AIGNER Hannes
95.44
4
DE GENNARO Giovanni
95.70
5
PRSKAVEC Jiri
96.33
6
HENGST Stefan
96.45
7
GONCALVES Pedro
96.74
8
DOUGOUD Martin
96.81
9
LEITNER Mario
96.93
10
KAUZER Peter
97.18
11
OSCHMAUTZ Felix
97.38
12
HEGGE Noah
97.45
13
NEVEU Boris
98.08
14
PRINDIS Vit
98.22
15
FORBES-CRYANS Bradley
98.52
16
QUEMENEUR Malo
98.72
17
ADACHI Kazuya
98.82
18
BUTCHER Finn
99.30
19
GILBERT Callum
99.43
20
OHRSTROM Isak
99.61
21
ANDERSON Timothy
100.57
22
TUNKA Ondrej
102.52
23
WERRO Lukas
102.62
24
LLORENTE David
102.72
25
DESNOS Mathieu
104.56
26
PASIUT Michal
105.61
27
JOSEPH Joshua
106.54
28
DE COSTER Gabriel
146.68
29
POPIELA Dariusz
148.12
30
CHIARELLO Gelindo
148.18
31
CLARKE Joseph
148.32
32
BEDA Marcello
148.39
33
BOWERS Christopher
150.04
34
SRABOTNIK Martin
150.39
35
DELFOUR Lucien
152.06
36
SOUDI Mathis
152.60
37
JAKSE Zan
154.52
38
POPE Benjamin
157.12
39
QUAN Xin
202.65
40
MCCREERY Alistair
206.88

 Author| Post time: 11-6-2022 11:47
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's K1 (1/5)
Final Results

Jessica FOX
103.91

Elena LILIK
104.80

Camille PRIGENT
105.33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FRANKLIN Mallory
106.15
5
FISEROVA Tereza
107.09
6
SATILA Ana
108.74
7
FUNK Ricarda
111.54
8
HORN Stefanie
112.59
9
GALUSKOVA Antonie
113.58
10
MINTALOVA Eliska
159.59

 Author| Post time: 11-6-2022 12:18
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's K1 (1/5)
Final Results

Peter KAUZER
95.54

Giovanni DE GENNARO
96.49

Martin DOUGOUD
97.28

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PRSKAVEC Jiri
97.57
5
AIGNER Hannes
98.32
6
GRIGAR Jakub
100.94
7
LEITNER Mario
101.06
8
BRZEZINSKI Jakub
104.61
9
HENGST Stefan
151.62
10
GONCALVES Pedro
152.01

 Author| Post time: 11-6-2022 16:40
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's K1 Slalom Cross (1/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAZKANO Miren
67.61
2
DELASSUS Marjorie
67.63
3
FOX Jessica
67.79
4
PRIGENT Camille
68.38
5
FISEROVA Tereza
68.43
6
WEGMAN Martina
68.84
7
THOMAS Hannah
69.45
8
SATILA Ana
69.67
9
TERCELJ Eva
69.86
10
PRIGENT Romane
70.01
11
ZWOLINSKA Klaudia
70.21
12
SETCHELL Nikita
70.40
13
TROMPETER Caroline
70.60
14
FRANKLIN Mallory
70.61
15
FUNK Ricarda
70.71
16
LEIBFARTH Evy
70.87
17
FOX Noemie
71.00
18
NOVAK Ajda
71.03
18
SILVIN Marie-Amelie
71.03
20
HAMER-EVANS Megan
71.18
21
YAN Jiahua
71.79
22
HORN Stefanie
71.97
23
SRIBAR Ria
72.21
24
BETTERIDGE Lois
72.40
25
LI Tong
72.58
26
WOLFFHARDT Viktoria
72.84
27
DORIA VILARRUBLA Monica
73.25
28
GALUSKOVA Antonie
73.32
29
COSTA Carmen
74.09
30
WOODS Kimberley
74.30
31
TEUNISSEN Lena
74.41
32
MAHEU Florence
76.99
33
VALIKOVA Barbora
77.93
34
WILLIAMS Courtney
79.54
35
GONZALEZ Clara
80.15
36
KOECHER Johanna
82.02
37
REINOSO Sofia
82.22
38
ZOU Xiaolin
88.15
39
OKAZAKI Haruka
88.24
40
ITO Kurumi
88.72
41
NIAMTHONG Jaruwan
100.81
42
HOIYOI Pattamapon
97.24
43
US Viktoriia
68.13
44
LILIK Elena
69.45
45
SATKOVA Martina
70.46
46
STACH Aleksandra
73.64
47
DUANGLAWA Atcharaporn
DNF
48
BALDONI Lea
DNF

STANOVSKA Sona
DNS

KUHNLE Corinna
DNS

COLLIN Georgina
DNS

PANKOVA Zuzana
DNS

DOBROTVORSKA Viktoriia
DNS

 Author| Post time: 11-6-2022 16:52
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's K1 Slalom Cross (1/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
MARX Dimitri
60.99
2
CLARKE Joseph
61.81
3
AIGNER Hannes
61.85
4
GONCALVES Pedro
62.26
5
OHRSTROM Isak
62.48
6
HOLMER Erik
63.23
7
KUDER MARUSIC Vid
63.34
8
PRINDIS Vit
63.47
9
ANDERSON Timothy
63.69
10
BOWERS Christopher
63.70
11
HENGST Stefan
63.82
12
GILBERT Callum
64.02
13
DESVIGNES Theo
64.06
14
LEITNER Mario
64.14
15
DELFOUR Lucien
64.15
16
PRSKAVEC Jiri
64.16
17
HEGER Vojtech
64.35
18
IVALDI Zeno
64.51
18
POLACZYK Mateusz
64.51
20
CHIARELLO Gelindo
64.57
21
CASTRYCK Titouan
64.60
22
LLORENTE David
64.63
23
DOUGOUD Martin
64.72
24
BUTCHER Finn
64.74
25
QUAN Xin
64.78
26
OSCHMAUTZ Felix
64.79
27
GRIGAR Jakub
65.01
28
PASIUT Michal
65.10
28
DE GENNARO Giovanni
65.10
30
JAKSE Zan
65.11
31
SRABOTNIK Martin
65.13
32
TUNKA Ondrej
65.20
33
HARTL Vinzenz
65.28
34
NEVEU Boris
65.34
35
BALDONI Alex
65.84
36
POPE Benjamin
65.86
37
ECHANIZ Pau
65.91
38
MUNSCH Manuel
66.47
39
LYU Luhui
66.81
40
YU Haijie
67.13
41
DE COSTER Gabriel
67.15
42
RIVARD Mael
67.29
43
HEGGE Noah
67.31
44
MCCREERY Alistair
67.59
45
FORBES-CRYANS Bradley
67.72
46
BOYD Trevor
67.84
47
STANOVSKY Jakub
67.86
48
HUANG Liman
68.16
49
SOVKO Serhii
68.21
50
VIANELLO Marco
68.41
51
GJOSHI Lorand
69.19
52
BRZEZINSKI Jakub
70.42
53
BOURHIS Jean Pierre
70.46
54
YERENGAIPOV Kuanysh
70.66
55
PEREZ Daniel
70.69
56
PARRY Daniel
71.36
57
KULIKOV Alexandr
75.63
58
BURGOS David
77.20
59
KOETSUK Piyanath
77.73
60
AMANBAYEV Adil
83.18
61
CHOOAMPAI Rattanajet
83.70
62
MANGJIT Janyawut
89.38
63
ADISSON Gael
97.61
64
MUTO Yusuke
79.73
65
WAHLEN Fredrik
71.35
66
LOKKEN Zachary
86.59
67
CRAWFORD Brodie
69.32
68
HAYLETT Ben
69.33
69
MACUS Ondrej
DNF

DESNOS Mathieu
DNS

CONTRERAS Matias
DNS

KURVINS Ivo
DNS

BENUS Matej
DNS

CHAIDET Yutthakan
DNS

 Author| Post time: 12-6-2022 09:11
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's C1 (1/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FISEROVA Tereza
111.53
2
PANKOVA Zuzana
112.67
3
SATKOVA Martina
112.97
4
SATKOVA Gabriela
113.05
5
LILIK Elena
113.52
6
WOODS Kimberley
116.88
7
DELASSUS Marjorie
117.13
8
FRANKLIN Mallory
117.91
9
BAUDU Lucie
119.68
10
BORGHI Elena
120.16
11
LAZKANO Miren
120.84
12
BERTONCELLI Marta
121.38
13
HOCEVAR Eva Alina
121.62
14
LUKNAROVA Emanuela
122.35
15
ROISIN Laurene
124.26
16
DORIA VILARRUBLA Monica
124.51
17
LEIBFARTH Evy
124.95
18
WOLFFHARDT Viktoria
126.62
19
BAYN Nele
129.44
20
SATILA Ana
131.00
21
HERZOG Andrea
131.23
22
US Viktoriia
132.20
23
THOMAS Hannah
132.52
24
FOX Jessica
133.32
25
OGILVIE Sophie
134.44
26
FOX Noemie
136.33
27
CORCORAN Michaela
141.46
28
DOBROTVORSKA Viktoriia
186.81
29
ZWOLINSKA Klaudia
237.86
30
STACH Aleksandra
242.96

 Author| Post time: 12-6-2022 10:24
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's C1 (1/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIRGORODSKY Marko
99.56
2
SAVSEK Benjamin
100.28
3
TASIADIS Sideris
101.79
4
JEGOU Liam
102.79
5
HEGER Vojtech
102.87
6
ROHAN Lukas
103.68
7
BOZIC Luka
104.15
8
GESTIN Nicolas
104.45
9
COCHRANE Jake
105.68
10
BENUS Matej
106.13
11
DEBLIQUY Mewen
106.52
12
COLAZINGARI Roberto
106.84
13
SLAFKOVSKY Alexander
106.87
14
WESTLEY Ryan
107.27
15
HANEDA Takuya
108.19
16
TRUMMER Timo
108.34
17
BERCIC Anze
108.49
18
HENDRICK Robert
110.30
19
CARTER Tristan
110.46
20
BURGESS Adam
111.36
21
LINKSTED Peter
111.76
22
HEDWIG Grzegorz
113.62
23
BOURHIS Jean Pierre
113.98
24
ZHANG Zhicheng
116.92
25
IVALDI Raffaello
118.19
26
CECCON Paolo
128.05
27
CHALOUPKA Vaclav
156.50
28
GARGAUD CHANUT Denis
156.67
29
ANTON Franz
160.91
30
SZTUBA Kacper
183.92

 Author| Post time: 12-6-2022 11:12
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's C1 (1/5)
Final Results

Tereza FISEROVA
111.80

Elena LILIK
112.80

Martina SATKOVA
113.35

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PANKOVA Zuzana
114.47
5
SATKOVA Gabriela
115.89
6
WOODS Kimberley
116.08
7
BORGHI Elena
124.41
8
DELASSUS Marjorie
130.72
9
BAUDU Lucie
133.82
10
FRANKLIN Mallory
162.13

 Author| Post time: 12-6-2022 11:50
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's C1 (1/5)
Final Results

Luka BOZIC
97.75

Nicolas GESTIN
98.71

Lukas ROHAN
99.88

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TASIADIS Sideris
100.42
5
HEGER Vojtech
101.26
6
SAVSEK Benjamin
101.96
7
MIRGORODSKY Marko
103.55
8
JEGOU Liam
104.03
9
BENUS Matej
124.53
10
COCHRANE Jake
158.59

 Author| Post time: 12-6-2022 15:25
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's Extreme Kayak (1/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noemie FOX
-
2
Miren LAZKANO
-
3
Viktoriia US
-
4
Evy LEIBFARTH
-

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Eva TERCELJ
-
2
LI Tong
-
3
Lois BETTERIDGE
-
4
Ana SATILA
-

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
YAN Jiahua
-
3
Nikita SETCHELL
-
4
Johanna KOECHER
FLT

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Camille PRIGENT
-
2
Megan HAMER-EVANS
-
3
Caroline TROMPETER
-
4
Sofia REINOSO
-

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
-
2
Jessica FOX
-
3
Marie-Emilie SILVIN
-
4
Haruka OKAZAKI
-

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Klaudia ZWOLINSKA
-
2
Martina WEGMAN
-
3
Monica DORIA VILARRUBLA
-
4
Stefanie HORN
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Hannah THOMAS
-
2
Ria SRIBAR
-
3
Viktoria WOLFFHARDT
-
4
Romane PRIGENT
FLT

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marjorie DELASSUS
-
2
Ricarda FUNK
-
3
Ajda NOVAK
-
4
Jaruwan NIAMTHONG
FLT

 Author| Post time: 12-6-2022 15:38
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's Extreme Kayak (1/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vojtech HEGER
-
2
Dimitri MARX
-
3
Yusuke MUTO
-
4
Jiri PRSKAVEC
FLT

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Gabriel DE COSTER
-
2
Timothy ANDERSON
-
3
Vit PRINDIS
-
4
Alex BALDONI
-

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Callum GILBERT
-
2
Isak OHRSTROM
-
3
David LLORENTE
-
4
Lorand GJOSHI
-

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Jean Pierre BOURHIS
-
3
Gelindo CHIARELLO
FLT
4
Theo DESVIGNES
FLT

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Hannes AIGNER
-
2
Mario LEITNER
-
3
Mateusz POLACZYK
FLT
4
Kuanysh YERENGAIPOV
FLT

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Serhii SOVKO
-
3
Erik HOLMER
-
4
QUAN Xin
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vid KUDER MARUSIC
-
2
Christopher BOWERS
-
3
Jakub GRIGAR
-
4
Alistair MCCREERY
-

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Zeno IVALDI
-
2
Joseph CLARKE
-
3
Lucien DELFOUR
-
4
Piyanath KOETSUK
FLT

 Author| Post time: 12-6-2022 16:02
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's Extreme Kayak (1/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noemie FOX
-
2
Miren LAZKANO
-
3
Eva TERCELJ
-
4
LI Tong
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
YAN Jiahua
-
3
Megan HAMER-EVANS
-
4
Camille PRIGENT
-

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
-
2
Klaudia ZWOLINSKA
-
3
Jessica FOX
-
4
Martina WEGMAN
FLT


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ricarda FUNK
-
2
Hannah THOMAS
-
3
Marjorie DELASSUS
-
4
Ria SRIBAR
FLT

 Author| Post time: 12-6-2022 16:09
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's Extreme Kayak (1/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Dimitri MARX
-
2
Timothy ANDERSON
-
3
Vojtech HEGER
-
4
Gebriel DE COSTER
FLT

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Callum GILBERT
-
3
Isak OHRSTROM
-
4
Jean Pierre BOURHIS
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Hannes AIGNER
-
3
Mario LEITNER
FLT
4
Serhii SOVKO
FLT


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joseph CLARKE
-
2
Zeno IVALDI
-
3
Vid KUDER MARUSIC
-
4
Christopher BORROWS
-

 Author| Post time: 12-6-2022 16:17
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's Extreme Kayak (1/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Noemie FOX
-
3
Miren LAZKANO
-
4
YAN Jiahua
FLT

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
-
2
Klaudia ZWOLINSKA
-
3
Ricarda FUNK
-
4
Hannah THOMAS
FLT

 Author| Post time: 12-6-2022 16:26
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's Extreme Kayak (1/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Timothy ANDERSON
-
3
Callum GILBERT
-
4
Dimitri MARX
-

Semifinal 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Joseph CLARKE
-
3
Zeno IVALDI
-
4
Hannes AIGNER
-

 Author| Post time: 12-6-2022 16:31
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Women's Extreme Kayak (1/5)
Final Results

Tereza FISEROVA
-

Klaudia ZWOLINSKA
-

Mallory FRANKLIN
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Noemie FOX
-

 Author| Post time: 12-6-2022 16:40
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 10 June 2022 - 12 June 2022


Men's Extreme Kayak (1/5)
Final Results

Stefan HENGST
-

Joseph CLARKE
-

Pedro GONCALVES
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Timothy ANDERSON
-

 Author| Post time: 17-6-2022 09:51
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022




Events

  • Men's K1 (2/5)
  • Men's C1 (2/5)
  • Men's Extreme Kayak (2/5)
  • Women's K1 (2/5)
  • Women's C1 (2/5)
  • Women's Extreme Kayak (2/5)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, June 17th
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
10:00 Men's K1 Heats, Run 1
11:15 Women's K1 Heats, Run 2
11:55 Men's K1 Heats, Run 1

14:15 Women's C1 Heats, Run 1
15:00 Men's C1 Heats, Run 1
16:00 Women's C1 Heats, Run 2
16:25 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, June 18th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:04 Women's K1 Final
12:41 Men's K1 Final
16:00 Women's Extreme Kayak Trial Run
16:44 Men's
Extreme Kayak Trial Run

Sunday, June 19th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:34 Women's C1 Final
12:11 Men's C1 Final
15:15 Women's Extreme Kayak Heats
15:57 Men's
Extreme Kayak Heats
16:34 Women's Extreme Kayak Quarterfinals
16:52 Men's Extreme Kayak Quarterfinals
17:10 Women's
Extreme Kayak Semifinals
17:19 Men's
Extreme Kayak Semifinals
17:30 Women's Extreme Kayak Final
17:36 Men's
Extreme Kayak Final
 Author| Post time: 17-6-2022 10:07
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's K1 (2/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FUNK Ricarda
98.32
2
HILGERTOVA Amalie
99.18
3
FOX Jessica
100.11
4
FRANKLIN Mallory
100.28
5
DORIA VILARRUBLA Monica
101.62
6
LILIK Elena
101.80
7
ZWOLINSKA Klaudia
102.31
8
WOODS Kimberley
103.05
9
FISEROVA Tereza
103.08
10
KUHNLE Corinna
103.35
11
VUITTON Emma
104.08
12
SATILA Ana
104.55
12
WOLFFHARDT Viktoria
104.55
14
LEIBFARTH Evy
104.73
15
VALIKOVA Barbora
104.96
16
TERCELJ Eva
105.04
17
PRIGENT Romane
105.13
18
WEGMAN Martina
105.73
19
PACIERPNIK Natalia
106.36
20
PRIGENT Camille
106.39
21
ECKHARDT Kate
106.50
22
BOUZIDI Carole
106.72
23
HAMER-EVANS Megan
107.40
24
HOCEVAR Eva Alina
107.50
25
NOVAK Ajda
107.62
26
SORRIBES Laia
108.55
27
FOX Noemie
108.74
28
YAN Jiahua
110.83
29
STANOVSKA Sona
113.17
30
LI Tong
113.31
31
US Viktoriia
113.36
32
DURECOVA Kristina
114.13
33
SRIBAR Ria
114.42
34
APEL Emily
114.45
35
CUCHI Julia
116.67
36
MAHEU Florence
117.03
37
PELLICER CHICA Laura
118.68
38
BALDONI Lea
119.09
39
LEENDERS Claudia
121.20
40
REINOSO Sofia
123.23
41
STACH Aleksandra
123.34
42
BETTERIDGE Lois
128.46
43
ZOU Xiaolin
129.36
44
SEPRENYI Sara Timea
133.03
45
NIAMTHONG Jaruwan
133.16
46
LYCHKO Anna
142.29
47
HORN Stefanie
159.44
48
HASSOVA Michaela
161.03
49
OLAZABAL Klara
162.01
50
WILLIAMS Courtney
164.18
51
CORCORAN Madison
170.36
52
KOECHER Johanna
172.28

 Author| Post time: 17-6-2022 11:33
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's K1 (2/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE GENNARO Giovanni
88.99
2
SRABOTNIK Martin
89.22
3
FORBES-CRYANS Bradley
89.42
4
PRSKAVEC Jiri
90.09
5
ANDERSON Timothy
90.12
6
BOWERS Christopher
90.75
7
POPIELA Dariusz
90.82
8
LEITNER Mario
91.09
9
GRIGAR Jakub
91.80
10
QUEMENEUR Malo
91.83
11
IVALDI Zeno
92.11
12
PRINDIS Vit
92.13
13
KAUZER Peter
92.52
14
CASTRYCK Titouan
92.78
15
QUAN Xin
92.90
16
CHIARELLO Gelindo
93.30
17
TUNKA Ondrej
93.32
18
HEGGE Noah
93.74
19
BRZEZINSKI Jakub
93.77
20
NEVEU Boris
93.99
21
JOSEPH Joshua
94.04
22
OSCHMAUTZ Felix
94.21
23
OCHOA Manuel
94.25
24
HALCIN Martin
94.31
25
GONCALVES Pedro
94.34
26
POPE Benjamin
94.36
27
PASIUT Michal
94.40
28
MARX Dimitri
94.68
29
PETRUSHEV Angel
94.78
30
DELFOUR Lucien
94.84
31
CLARKE Joseph
94.94
32
DESNOS Mathieu
94.97
33
KUDER MARUSIC Vid
95.05
34
BEDA Marcello
95.28
35
HOLMER Erik
95.84
36
TRAVE Miquel
95.86
37
CRESPO Joan
96.61
38
GILBERT Callum
96.67
39
TANAKA Yuuki
97.44
40
HENGST Stefan
97.63
41
HUANG Liman
98.57
42
ADACHI Kazuya
98.74
43
WAHLEN Fredrik
98.96
44
WESTFALL Tyler
99.56
45
SAITO Kosuke
99.82
46
LYU Luhui
100.38
47
OHRSTROM Isak
101.23
48
BALDONI Alex
101.29
49
CONTRERAS Matias
101.75
50
MCCREERY Alistair
102.09
51
RIVARD Mael
104.43
52
SOVKO Serhii
106.63
53
GALOVIC Maximilian
107.68
54
SHERMAN Jordan
107.73
55
GRAVITIS Edgars
113.34
56
FEDORENKO Oleksandr
113.94
57
KOETSUK Piyanath
115.22
58
PLAUDIS Martins
115.70
59
KARLIVANS Toms
120.45
60
IVCHENKO Artem
121.85
61
MANGJIT Janyawut
126.91
62
DOUGOUD Martin
141.27
63
BUTCHER Finn
146.45
64
BOYD Trevor
158.65
65
HENDRICK Noel
162.88

AIGNER Hannes
DNS

 Author| Post time: 17-6-2022 11:40
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's K1 (2/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
US Viktoriia
101.86
2
FOX Noemie
106.17
3
STANOVSKA Sona
106.64
4
HORN Stefanie
107.94
5
NOVAK Ajda
108.21
6
BOUZIDI Carole
109.63
7
SORRIBES Laia
109.66
8
SRIBAR Ria
109.82
9
HOCEVAR Eva Alina
110.80
10
YAN Jiahua
111.86
11
CUCHI Julia
112.33
12
DURECOVA Kristina
112.98
13
LI Tong
113.36
14
WILLIAMS Courtney
113.56
15
BALDONI Lea
113.58
16
BETTERIDGE Lois
113.83
17
APEL Emily
114.20
18
HASSOVA Michaela
114.94
19
LEENDERS Claudia
116.20
20
CORCORAN Madison
116.79
21
STACH Aleksandra
117.31
22
MAHEU Florence
119.57
23
ZOU Xiaolin
120.12
24
KOECHER Johanna
124.09
25
REINOSO Sofia
128.28
26
LYCHKO Anna
133.80
27
SEPRENYI Sara Timea
138.01
28
HAMER-EVANS Megan
154.09
29
OLAZABAL Klara
161.53
30
ECKHARDT Kate
163.49
31
PELLICER CHICA Laura
176.94
32
NIAMTHONG Jaruwan
181.13

 Author| Post time: 17-6-2022 12:11
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Men's K1 (2/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
CLARKE Joseph
89.35
2
DESNOS Mathieu
91.96
3
DOUGOUD Martin
92.46
4
TRAVE Miquel
92.72
5
HENGST Stefan
93.10
6
BUTCHER Finn
93.14
7
BEDA Marcello
93.24
8
ADACHI Kazuya
93.60
9
OHRSTROM Isak
94.07
10
WESTFALL Tyler
94.91
11
HOLMER Erik
95.70
12
TANAKA Yuuki
95.73
13
HUANG Liman
97.22
14
KUDER MARUSIC Vid
97.70
15
WAHLEN Fredrik
98.61
16
CONTRERAS Matias
98.93
17
SAITO Kosuke
99.29
18
LYU Luhui
100.01
19
GALOVIC Maximilian
100.78
20
SOVKO Serhii
102.47
21
FEDORENKO Oleksandr
102.95
22
GILBERT Callum
106.36
23
BALDONI Alex
107.98
24
PLAUDIS Martins
110.92
25
RIVARD Mael
112.39
26
KARLIVANS Toms
115.05
27
KOETSUK Piyanath
116.59
28
SHERMAN Jordan
117.78
29
GRAVITIS Edgars
121.74
30
CRESPO Joan
142.78
31
MCCREERY Alistair
151.87
32
BOYD Trevor
154.35
33
IVCHENKO Artem
165.32
34
MANGJIT Janyawut
182.07
35
HENDRICK Noel
257.58

AIGNER Hannes
DNS

 Author| Post time: 17-6-2022 14:26
| Show all posts
Stage 2

Krakow (POL) - 17 June 2022 - 19 June 2022


Women's C1 (2/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FISEROVA Tereza
107.25
2
DELASSUS Marjorie
107.77
3
LILIK Elena
108.93
4
FOX Jessica
110.96
5
FRANKLIN Mallory
111.61
6
BORGHI Elena
112.53
7
US Viktoriia
113.03
8
SATKOVA Martina
113.12
9
DORIA VILARRUBLA Monica
113.62
10
OLAZABAL Klara
113.64
11
MATULKOVA Jana
114.46
12
ROISIN Laurene
115.02
13
BAUDU Lucie
115.17
14
ZWOLINSKA Klaudia
115.18
15
BAYN Nele
115.30
16
LAZKANO Miren
115.56
17
STACH Aleksandra
116.14
18
KOZOROG Alja
116.26
19
WOLFFHARDT Viktoria
116.41
20
SATILA Ana
116.58
21
FOX Noemie
116.96
22
WOODS Kimberley
117.84
23
LEIBFARTH Evy
118.05
24
HOCEVAR Eva Alina
118.42
25
ECKHARDT Kate
119.48
26
DOBROTVORSKA Viktoriia
119.84
27
NOVAK Lea
119.94
28
STANOVSKA Sona
124.94
29
CORCORAN Michaela
125.32
30
MACEKOVA Simona
127.29
31
BETTERIDGE Lois
127.69
32
LYU Minzhen
130.51
33
HUANG Yanzhi
130.71
34
YANG Liu
131.87
35
LAMEIRO Ainhoa
135.54
36
DUANGLAWA Atcharaporn
147.29
37
OGILVIE Sophie
163.78

HOIYOI Pattamapon
DSQ

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-10-2022 16:58 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list