|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ICF World Cup 2022

[Copy link]
 Author| Post time: 26-6-2022 15:42
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's Extreme Kayak (3/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Corinna KUHNLE
-
2
Coline CHAREL
-
3
Caroline TROMPETER
FLT
4
Zita Maria LAKNER
FLT

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martina SATKOVA
-
2
Eva TERCELJ
-
3
Franziska HANKE
-
4
Phoebe SPICER
FLT

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Nikita SETCHELL
-
2
Lois BETTERIDGE
-
3
Kate ECKHARDT
-
4
Veronika VOJTOVA
-

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noeie FOX
-
2
Tereza FISEROVA
-
3
Viktoriia US
-
4
Pattamapon HOIYOI
FLT

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
-
2
Evy LEIBFARTH
-
3
Sofia REINOSO
-
4
Michaela HASSOVA
-

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miren LAZKANO
-
2
YAN Jiahua
-
3
LI Tong
-
4
Ajda NOVAK
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Barbora VALIKOVA
-
2
Lena TEUNISSEN
-
3
Olatz ARREGUI
FLT
4
Angele HUG
FLT

Heat 8
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Viktoria WOLFFHARDT
-
2
Elena LILIK
-
3
Martina WEGMAN
-
4
Klaudia ZWOLINSKA
DNS

 Author| Post time: 26-6-2022 15:52
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's Extreme Kayak (3/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Isak OHRSTROM
-
2
Vit PRINDIS
-
3
Dimitri MARX
-
4
Joris OTTEN
DNS

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HUANG Liman
-
2
Christopher BOWERS
FLT
3
Felix OSCHMAUTZ
FLT
4
Callum GILBERT
FLT

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Bradley FORBES-CRYANS
-
2
Zeno IVALDI
-
3
Ren KORPES
-
4
Lucien DELFOUR
FLT

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Benjamin RENIA
-
2
Erik HOLMER
-
3
Jean Pierre BOURHIS
-
4
Joseph CLARKE
FLT

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ondrej TUNKA
-
2
Michal PASIUT
-
3
Zachary LOKKEN
-
4
Vid KUDER MARUSIC
DNS

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Anatole DELASSUS
-
2
Alistair MCCREERY
-
3
Pedro GONCALVES
-
4
Mateusz POLACZYK
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tine KANCLER
-
2
Jakub STANOVSKY
-
3
Vinzenz HARTL
-
4
Alex BALDONI
-

Heat 8
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noah HEGGE
-
2
Gelindo CHIARELLO
-
3
Pau ECHANIZ
-
4
Kuanysh YERENGAIPOV
-

 Author| Post time: 26-6-2022 15:59
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's Extreme Kayak (3/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Corinna KUHNLE
-
2
Eva TERCELJ
-
3
Martina SATKOVA
-
4
Coline CHAREL
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Noemie FOX
-
3
Lois BETTERIDGE
-
4
Nikita SETCHELL
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
-
2
YAN Jiahua
-
3
Miren LAZKANO
FLT
4
Evy LEIBFARTH
FLT


Quarterfinal 4
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Viktoria WOLFFHARDT
-
2
Elena LILIK
-
3
Lena TEUNISSEN
-
4
Barbora VALIKOVA
FLT

 Author| Post time: 26-6-2022 16:07
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's Extreme Kayak (3/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Isak OHRSTROM
-
2
Vit PRINDIS
-
3
HUANG Liman
-
4
Christopher BOWERS
FLT

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Erik HOLMER
-
2
Zeno IVALDI
FLT
3
Bradley FORBES-CRYANS
FLT
4
Benjamin RENIA
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Anatole DELASSUS
-
2
Ondrej TUNKA
-
3
Alistair MCCREERY
-
4
Michal PASIUT
FLT


Quarterfinal 4
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tine KANCLER
-
2
Gelindo CHIARELLO
-
3
Jakub STANOVSKY
-
4
Noah HEGGE
FLT

 Author| Post time: 26-6-2022 16:16
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's Extreme Kayak (3/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Corinna KUHNLE
-
2
Tereza FISEROVA
-
3
Eva TERCELJ
-
4
Noemie FOX
-

Semifinal 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
-
2
Viktoria WOLFFHARDT
-
3
Elena LILIK
-
4
YAN Jiahua
-

 Author| Post time: 26-6-2022 16:33
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's Extreme Kayak (3/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Isak OHRSTROM
-
2
Vit PRINDIS
-
3
Erik HOLMER
-
4
Zeno IVALDI
DNS

Semifinal 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tine KANCLER
-
2
Anatole DELASSUS
-
3
Gelindo CHIARELLO
-
4
Ondrej TUNKA
-

 Author| Post time: 26-6-2022 16:35
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Women's Extreme Kayak (3/5)
Final Results

Kimberley WOODS
-

Corinna KUHNLE
-

Viktoria WOLFFHARDT
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Tereza FISEROVA
FLT

 Author| Post time: 26-6-2022 16:41
| Show all posts
Stage 3

Ljubljana (SLO) - 24 June 2022 - 26 June 2022


Men's Extreme Kayak (3/5)
Final Results

Isak OHRSTROM
-

Vit PRINDIS
-

Anatole DELASSUS
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Tine KANCLER
FLT

 Author| Post time: 26-8-2022 14:03
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022




Events

  • Men's K1 (4/5)
  • Men's C1 (4/5)
  • Men's Extreme Kayak (4/5)
  • Women's K1 (4/5)
  • Women's C1 (4/5)
  • Women's Extreme Kayak (4/5)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, August 26th
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
10:01 Men's K1 Heats, Run 1
11:20 Women's K1 Heats, Run 2
12:01 Men's K1 Heats, Run 1

14:15 Women's C1 Heats, Run 1
15:03 Men's C1 Heats, Run 1
16:05 Women's C1 Heats, Run 2
16:34 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, August 27th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:04 Women's K1 Final
12:41 Men's K1 Final
15:45 Women's Extreme Kayak Trial Run
16:28 Men's Extreme Kayak Trial Run
18:15 Women's Extreme Kayak Heats
18:39 Men's
Extreme Kayak Heats

Sunday, August 28th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:34 Women's C1 Final
12:11 Men's C1 Final
16:34 Women's Extreme Kayak Quarterfinals
16:52 Men's Extreme Kayak Quarterfinals
17:10 Women's
Extreme Kayak Semifinals
17:19 Men's
Extreme Kayak Semifinals
17:30 Women's Extreme Kayak Final
17:37 Men's
Extreme Kayak Final
 Author| Post time: 26-8-2022 14:13
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's K1 (4/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
MINTALOVA Eliska
102.97
2
FUNK Ricarda
103.21
3
LILIK Elena
104.15
4
WOODS Kimberley
105.58
5
FOX Noemie
105.92
6
DORIA VILARRUBLA Monica
106.29
7
FOX Jessica
106.62
8
KUHNLE Corinna
107.16
9
US Viktoriia
107.32
10
TERCELJ Eva
107.36
11
PRIGENT Camille
107.50
12
GALUSKOVA Antonie
107.64
13
PANKOVA Zuzana
108.28
14
SPICER Phoebe
108.47
15
ZWOLINSKA Klaudia
109.15
16
HORN Stefanie
109.44
17
WOLFFHARDT Viktoria
109.68
18
APEL Emily
109.99
19
BOUZIDI Carole
110.23
20
PRIGENT Romane
110.26
21
HOCEVAR Eva Alina
111.30
22
TEUNISSEN Lena
111.32
23
MARX Alena
111.41
24
PACIERPNIK Natalia
112.22
25
CHOURRAUT Maialen
112.33
26
NOVAK Ajda
112.60
27
BALDONI Lea
112.70
28
SATILA Ana
113.01
29
VUITTON Emma
113.10
30
YAN Jiahua
113.24
31
MAHEU Florence
113.53
32
COLLIN Georgina
114.89
33
SORRIBES Laia
115.15
34
VALIKOVA Barbora
115.22
35
BERTONCELLI Marta
116.16
36
WILLIAMS Courtney
117.49
37
FISEROVA Tereza
118.50
38
CUCHI Julia
118.58
39
MISHIMA Ren
120.88
40
LEENDERS Claudia
120.99
41
WEGMAN Martina
122.35
42
SRIBAR Ria
123.55
43
BRZESKA Dominika
123.65
44
GLEJTEKOVA Simona
126.18
45
CASTIGLIONE Nerea
126.82
46
PELLICER CHICA Laura
132.71
47
CASSINI Maria Luz
136.48
48
ZOU Xiaolin
136.64
49
JODAR Celia
145.63
50
RAZEGHIAN Roxana
153.21
51
CHOU Chih-Chin
154.71
52
SOMMERNES Iris
166.70
53
LI Tong
166.72
54
BETTERIDGE Lois
184.98
55
FRANKLIN Mallory
188.61
56
RIQUELME Nadia
204.29

REINOSO Sofia
DNS

 Author| Post time: 26-8-2022 14:20
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's K1 (4/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
CASTRYCK Titouan
92.97
2
DOUGOUD Martin
93.43
3
PRSKAVEC Jiri
93.52
4
ANDERSON Timothy
94.02
5
DELFOUR Lucien
94.08
6
DE GENNARO Giovanni
94.46
7
QUEMENEUR Malo
94.56
8
TRAVE Miquel
94.83
9
CLARKE Joseph
94.84
10
HAYLETT Ben
95.24
11
PRINDIS Vit
95.66
12
SOUDI Mathis
95.76
13
PASIUT Michal
95.84
14
OSCHMAUTZ Felix
95.94
15
KAUZER Peter
95.98
16
HENGST Stefan
96.09
17
NEVEU Boris
96.20
17
HEGGE Noah
96.20
19
TUNKA Ondrej
96.29
20
DE COSTER Gabriel
96.55
21
POPIELA Dariusz
96.85
22
QUAN Xin
97.25
23
BREMER Tim
97.60
24
GONCALVES Pedro
97.83
25
HALCIN Martin
98.11
26
BEDA Marcello
98.14
27
SRABOTNIK Martin
98.34
28
LEITNER Mario
98.52
29
CHIARELLO Gelindo
98.93
30
YU Haijie
98.98
31
BRZEZINSKI Jakub
99.37
32
BALDONI Alex
99.50
33
POPE Benjamin
99.63
34
OCHOA Manuel
99.72
35
OHRSTROM Isak
100.28
36
HOLMER Erik
100.29
37
ROSSI Lucas
100.94
38
CORTEZ Geronimo
101.29
39
GONSENICA Adam
101.44
40
JACOB Lucas
102.06
41
VALANT Ulan
102.07
42
UKALOVIC Thomas
102.10
43
HUANG Liman
102.13
44
CURTIS Samuel
102.40
45
WAHLEN Fredrik
102.98
46
MCCREERY Alistair
103.16
47
GILBERT Callum
104.23
48
CRESPO Joan
104.85
49
MACUS Ondrej
105.04
50
SHERMAN Jordan
105.47
51
HENNIN Victor
105.64
52
LACOUR Thibaud
106.48
53
RACZ Koppany
106.51
54
SOVKO Serhii
107.10
55
FRIEDENSON Kaelin
107.23
56
CASTIGLIONE Tobias
109.03
57
CUNHA Joao
110.37
58
BOYD Trevor
110.87
59
NESHIME Daisuke
112.92
60
AIT KADDOUR Nour
114.70
61
WELLING Yoeri
118.26
62
DICKSON Jonny
146.38
63
BUTCHER Finn
148.78
64
WERRO Lukas
151.69
65
AUBERTIN Maxime
152.62
66
RIVARD Mael
154.47
67
LIN Chao-Jun
159.06

REINOSO Antonio
DNS

 Author| Post time: 26-8-2022 14:32
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's K1 (4/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
VUITTON Emma
106.11
2
FISEROVA Tereza
106.58
3
PACIERPNIK Natalia
106.71
4
FRANKLIN Mallory
109.40
5
SATILA Ana
109.53
6
HOCEVAR Eva Alina
109.63
7
MARX Alena
109.97
8
TEUNISSEN Lena
110.00
9
CHOURRAUT Maialen
110.23
10
MAHEU Florence
110.39
11
SORRIBES Laia
110.70
12
WEGMAN Martina
111.58
13
YAN Jiahua
112.61
14
NOVAK Ajda
113.44
15
LI Tong
113.97
16
COLLIN Georgina
114.76
17
BRZESKA Dominika
115.66
18
BERTONCELLI Marta
115.78
19
VALIKOVA Barbora
116.08
20
PELLICER CHICA Laura
118.63
21
GLEJTEKOVA Simona
120.01
22
CASSINI Maria Luz
120.23
23
BALDONI Lea
122.11
24
MISHIMA Ren
122.66
25
ZOU Xiaolin
123.85
26
LEENDERS Claudia
125.30
27
BETTERIDGE Lois
126.49
28
CUCHI Julia
127.87
29
RIQUELME Nadia
136.97
30
CHOU Chih-Chin
138.71
31
JODAR Celia
145.33
32
SOMMERNES Iris
165.27
33
WILLIAMS Courtney
169.12
34
CASTIGLIONE Nerea
175.76
35
RAZEGHIAN Roxana
188.36
36
SRIBAR Ria
218.80

REINOSO Sofia
DNS

 Author| Post time: 26-8-2022 14:37
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's K1 (4/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
BALDONI Alex
96.45
2
CRESPO Joan
97.56
3
BUTCHER Finn
98.05
4
DICKSON Jonny
98.19
5
POPE Benjamin
98.50
6
GILBERT Callum
99.15
7
HUANG Liman
99.36
8
CURTIS Samuel
99.51
9
GONSENICA Adam
99.74
10
OCHOA Manuel
99.94
11
HOLMER Erik
99.99
12
WAHLEN Fredrik
100.33
13
WERRO Lukas
100.38
14
AUBERTIN Maxime
100.40
15
VALANT Ulan
100.85
16
ROSSI Lucas
100.91
17
BRZEZINSKI Jakub
101.06
18
MCCREERY Alistair
101.58
19
JACOB Lucas
102.23
20
MACUS Ondrej
103.02
21
RIVARD Mael
103.85
22
SHERMAN Jordan
104.77
23
CORTEZ Geronimo
104.82
24
HENNIN Victor
105.06
25
BOYD Trevor
105.27
26
RACZ Koppany
105.99
27
CASTIGLIONE Tobias
107.11
28
SOVKO Serhii
111.16
29
UKALOVIC Thomas
116.35
30
AIT KADDOUR Nour
118.18
31
LACOUR Thibaud
119.63
32
WELLING Yoeri
121.02
33
LIN Chao-Jun
142.43
34
FRIEDENSON Kaelin
150.24
35
OHRSTROM Isak
206.16
36
NESHIME Daisuke
214.49
37
CUNHA Joao
217.64

REINOSO Antonio
DNS

 Author| Post time: 26-8-2022 14:43
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's C1 (4/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
PANKOVA Zuzana
111.39
2
WOODS Kimberley
112.01
3
FOX Jessica
112.49
4
DORIA VILARRUBLA Monica
113.31
5
LILIK Elena
114.43
6
LUKNAROVA Emanuela
114.91
7
LAMEIRO Ainhoa
115.75
8
FOX Noemie
116.16
9
LAZKANO Miren
116.31
10
ROISIN Laurene
116.49
11
SATKOVA Gabriela
116.87
12
FRANKLIN Mallory
117.96
13
HOCEVAR Eva Alina
118.04
14
HERZOG Andrea
118.11
15
SATKOVA Martina
118.62
16
DELASSUS Marjorie
118.72
17
BAUDU Lucie
118.76
18
BERTONCELLI Marta
119.46
19
WOLFFHARDT Viktoria
119.84
20
BORGHI Elena
120.18
21
US Viktoriia
120.26
22
TEUNISSEN Lena
121.11
23
ZWOLINSKA Klaudia
121.39
24
NOVAK Lea
121.55
25
KOZOROG Alja
121.95
26
OLAZABAL Klara
121.98
27
MILLER Ellis
122.39
28
BAYN Nele
124.20
29
DOBROTVORSKA Viktoriia
124.38
30
FISEROVA Tereza
124.49
31
SATILA Ana
127.68
32
STANOVSKA Sona
127.73
33
BETTERIDGE Lois
131.24
34
LYU Minzhen
131.26
35
CHEN Wei-Han
132.78
36
MISHIMA Ren
133.51
37
PELLICER CHICA Laura
135.56
38
MARX Alena
137.57
39
HUANG Yanzhi
139.49
40
CASTIGLIONE Nerea
145.76
41
CHOU Chih-Chin
164.36
42
OKAZAKI Haruka
171.00
43
CEJAS Macarena
362.41

YANG Liu
DNS

 Author| Post time: 26-8-2022 15:15
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's C1 (4/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
GARGAUD CHANUT Denis
98.19
2
TRAVE Miquel
99.19
3
DEBLIQUY Mewen
99.55
4
BOZIC Luka
99.72
5
CARTER Tristan
101.23
6
SAVSEK Benjamin
101.93
7
ROHAN Lukas
101.96
8
IVALDI Raffaello
102.08
9
GESTIN Nicolas
102.25
10
BALDONI Alex
102.30
11
BENUS Matej
102.74
12
BURGESS Adam
103.18
13
MIRGORODSKY Marko
103.54
14
KOECHLIN Thomas
103.61
15
BOURHIS Jean Pierre
103.64
16
LOKKEN Zachary
103.70
17
JEGOU Liam
103.89
18
HENDRICK Robert
104.16
19
BASSETT Kaylen
104.35
20
CECCON Paolo
104.55
21
CHALOUPKA Vaclav
104.88
22
FERNANDEZ Luis
104.92
23
BERCIC Anze
104.95
24
HEGER Vojtech
105.35
25
FRANCIS Nathaniel
105.74
26
OTTEN Joris
106.25
27
TUCHSCHERER Lennard
106.27
28
COCHRANE Jake
106.73
29
BOURHIS Yves
106.81
30
HEDWIG Grzegorz
107.25
31
CRAWFORD Brodie
107.55
32
KIES Benjamin
108.36
33
MARTIKAN Michal
108.68
34
COLAZINGARI Roberto
109.04
35
ROZENTALS Kurts
109.35
36
BURGOS David
110.14
37
SASAKI Shota
110.54
38
KETTLE James
110.87
39
ZHANG Zhicheng
113.73
40
TRIPANO Manuel
115.92
41
PARRY Daniel
116.73
42
SARAMANDIF Terence
117.47
43
PUCHNER Oliver
118.29
44
XIE Yuancong
118.42
45
MCEWAN Devin
120.18
46
FANTINI Tobias
121.44
47
LIU Chin-Han
126.41
48
MUSEVYCH Vadym
138.24
49
TRIPANO Nicolas
145.93
50
TRUMMER Timo
169.18
51
ZIMMERMAN Isaac
193.24
52
CHANG Fu-Hua
194.04

 Author| Post time: 26-8-2022 15:42
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's C1 (4/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FISEROVA Tereza
114.36
2
NOVAK Lea
114.82
3
OLAZABAL Klara
117.78
4
ZWOLINSKA Klaudia
118.40
5
US Viktoriia
119.39
6
MILLER Ellis
121.30
7
MARX Alena
121.81
8
KOZOROG Alja
123.11
9
TEUNISSEN Lena
123.75
10
SATILA Ana
126.29
11
PELLICER CHICA Laura
128.53
12
STANOVSKA Sona
128.59
13
CHEN Wei-Han
132.60
14
HUANG Yanzhi
136.76
15
BAYN Nele
140.36
16
MISHIMA Ren
141.62
17
BETTERIDGE Lois
142.51
18
CASTIGLIONE Nerea
163.09
19
DOBROTVORSKA Viktoriia
176.96
20
CHOU Chih-Chin
191.07
21
LYU Minzhen
237.96
22
OKAZAKI Haruka
296.91
23
CEJAS Macarena
319.35

YANG Liu
DNS

 Author| Post time: 26-8-2022 16:35
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's C1 (4/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHALOUPKA Vaclav
101.42
2
HEGER Vojtech
102.46
3
MARTIKAN Michal
104.04
4
TUCHSCHERER Lennard
104.19
5
FERNANDEZ Luis
104.40
6
OTTEN Joris
106.04
7
COCHRANE Jake
106.09
8
TRUMMER Timo
107.06
9
BERCIC Anze
107.33
10
KIES Benjamin
107.41
11
SARAMANDIF Terence
107.53
12
BURGOS David
107.98
13
COLAZINGARI Roberto
108.61
14
ROZENTALS Kurts
108.97
15
ZHANG Zhicheng
110.55
16
BOURHIS Yves
110.92
17
HEDWIG Grzegorz
112.28
18
CRAWFORD Brodie
113.33
19
SASAKI Shota
114.05
20
TRIPANO Manuel
114.45
21
FANTINI Tobias
114.74
22
PUCHNER Oliver
117.11
23
PARRY Daniel
117.19
24
FRANCIS Nathaniel
126.54
25
TRIPANO Nicolas
128.28
26
MCEWAN Devin
128.92
27
MUSEVYCH Vadym
141.06
28
ZIMMERMAN Isaac
153.31
29
KETTLE James
154.28
30
XIE Yuancong
156.87
31
LIU Chin-Han
165.84
32
CHANG Fu-Hua
188.98

 Author| Post time: 27-8-2022 09:50
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's K1 (4/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FOX Jessica
107.05
2
HORN Stefanie
109.38
3
FUNK Ricarda
110.25
4
TERCELJ Eva
110.72
5
VUITTON Emma
111.38
6
CHOURRAUT Maialen
111.64
7
FISEROVA Tereza
111.90
8
PACIERPNIK Natalia
112.13
9
HOCEVAR Eva Alina
112.77
10
WOLFFHARDT Viktoria
113.27
11
PANKOVA Zuzana
113.87
12
ZWOLINSKA Klaudia
113.88
13
GALUSKOVA Antonie
114.36
14
US Viktoriia
114.37
15
DORIA VILARRUBLA Monica
116.03
16
FRANKLIN Mallory
116.24
17
KUHNLE Corinna
116.52
18
TEUNISSEN Lena
116.60
19
PRIGENT Romane
117.07
20
FOX Noemie
117.69
21
BOUZIDI Carole
118.17
22
SATILA Ana
118.59
23
MARX Alena
119.29
24
SPICER Phoebe
120.99
25
MAHEU Florence
122.79
26
WOODS Kimberley
131.01
27
PRIGENT Camille
160.69
28
MINTALOVA Eliska
163.75
29
LILIK Elena
172.86
30
APEL Emily
213.77

 Author| Post time: 27-8-2022 11:24
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's K1 (4/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
PRSKAVEC Jiri
97.61
2
DOUGOUD Martin
98.63
3
TRAVE Miquel
99.08
4
TUNKA Ondrej
99.70
5
BUTCHER Finn
99.80
6
DE COSTER Gabriel
100.60
7
CHIARELLO Gelindo
100.83
8
QUAN Xin
100.85
9
NEVEU Boris
101.06
10
HEGGE Noah
101.11
11
LEITNER Mario
101.38
12
HALCIN Martin
101.46
13
CRESPO Joan
102.17
14
QUEMENEUR Malo
102.19
15
ANDERSON Timothy
102.21
16
BREMER Tim
102.26
17
CASTRYCK Titouan
102.30
18
PRINDIS Vit
102.59
19
POPIELA Dariusz
102.95
20
HENGST Stefan
103.11
21
OCHOA Manuel
103.20
22
DELFOUR Lucien
103.26
23
DICKSON Jonny
103.68
24
POPE Benjamin
104.36
25
BEDA Marcello
104.41
26
GONSENICA Adam
104.79
27
GONCALVES Pedro
105.33
28
BALDONI Alex
107.77
29
PASIUT Michal
107.99
30
SOUDI Mathis
108.45
31
HUANG Liman
110.55
32
YU Haijie
111.41
33
SRABOTNIK Martin
145.35
34
OSCHMAUTZ Felix
149.05
35
CLARKE Joseph
150.06
36
HAYLETT Ben
150.20
37
DE GENNARO Giovanni
150.74
38
CURTIS Samuel
160.05
39
GILBERT Callum
166.38
40
KAUZER Peter
169.89

 Author| Post time: 27-8-2022 11:58
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's K1 (4/5)
Final Results

Jessica FOX
108.20

Natalia PACIERPNIK
110.00

Tereza FISEROVA
110.63

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FUNK Ricarda
111.37
5
TERCELJ Eva
111.68
6
WOLFFHARDT Viktoria
113.74
7
HOCEVAR Eva Alina
114.34
8
HORN Stefanie
116.90
9
CHOURRAUT Maialen
163.23
10
VUITTON Emma
163.74

 Author| Post time: 27-8-2022 12:39
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's K1 (4/5)
Final Results

Gabriel DE COSTER
97.94

Martin DUGOUD
98.55

Boris NEVEU
98.64

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BUTCHER Finn
98.69
5
PRSKAVEC Jiri
99.92
6
QUAN Xin
100.33
7
TUNKA Ondrej
101.49
8
TRAVE Miquel
101.94
9
CHIARELLO Gelindo
102.41
10
HEGGE Noah
107.23

 Author| Post time: 27-8-2022 17:25
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's Extreme Kayak (4/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
TERCELJ Eva
63.48
2
FUNK Ricarda
64.02
3
ZWOLINSKA Klaudia
64.79
4
FRANKLIN Mallory
64.97
5
WOODS Kimberley
65.03
6
SATILA Ana
65.04
7
LILIK Elena
65.46
8
FOX Noemie
65.78
9
WEGMAN Martina
65.91
10
FOX Jessica
65.96
11
ARREGUI Olatz
66.14
12
SATKOVA Martina
66.32
13
DELASSUS Marjorie
66.44
14
OLAZABAL Klara
66.64
15
MILLER Ellis
66.78
16
WOLFFHARDT Viktoria
66.89
17
NOVAK Ajda
67.13
18
GALUSKOVA Antonie
67.20
19
US Viktoriia
67.32
20
PRIGENT Camille
67.92
21
YAN Jiahua
68.42
22
PRIGENT Romane
68.49
23
LI Tong
68.51
24
VUITTON Emma
68.87
25
DORIA VILARRUBLA Monica
69.00
26
LAZKANO Miren
69.08
27
PELLICER CHICA Laura
69.22
28
BETTERIDGE Lois
69.82
29
CHOURRAUT Maialen
70.11
30
STANOVSKA Sona
70.22
31
TEUNISSEN Lena
70.30
32
SPICER Phoebe
70.35
33
SRIBAR Ria
71.34
34
KUHNLE Corinna
71.59
35
MAHEU Florence
71.90
36
WILLIAMS Courtney
72.22
37
HORN Stefanie
72.39
38
FISEROVA Tereza
74.85
39
DOBROTVORSKA Viktoriia
75.23
40
CASTIGLIONE Nerea
75.60
41
ZOU Xiaolin
76.87
42
CASSINI Maria Luz
77.71
43
BALDONI Lea
79.81
44
SOMMERNES Iris
98.82
45
BOUZIDI Carole
66.24
46
PACIERPNIK Natalia
69.56
47
MARX Alena
69.60
48
OKAZAKI Haruka
78.69
49
MINTALOVA Eliska
67.77
50
RIQUELME Nadia
DNF

REINOSO Sofia
DNS

VALIKOVA Barbora
DNS

CEJAS Macarena
DNS

 Author| Post time: 27-8-2022 17:34
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's Extreme Kayak (4/5)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes,
Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats
Rank
Athletes
Nation
Result
1
MARX Dimitri
59.13
2
OCHOA Manuel
59.85
3
DESVIGNES Theo
59.86
4
LEITNER Mario
60.10
5
GONCALVES Pedro
60.34
6
TUNKA Ondrej
60.48
7
DELFOUR Lucien
60.66
8
HEGER Vojtech
60.75
9
BALDONI Alex
60.81
10
DE GENNARO Giovanni
60.95
11
NEVEU Boris
61.08
12
HENGST Stefan
61.28
13
PASIUT Michal
61.29
13
BOWERS Christopher
61.29
15
KANCLER Tine
61.36
15
RENIA Benjamin
61.36
17
CLARKE Joseph
61.37
18
BUTCHER Finn
61.38
19
POPE Benjamin
61.46
20
MCCREERY Alistair
61.65
21
ANDERSON Timothy
61.67
22
PRINDIS Vit
61.81
23
OHRSTROM Isak
62.11
24
LLORENTE David
62.31
25
HOLMER Erik
62.35
26
HEGGE Noah
62.38
27
CHAPPELL Etienne
62.48
28
BREMER Tim
62.56
29
CHIARELLO Gelindo
62.57
30
DOUGOUD Martin
62.58
31
KUDER MARUSIC Vid
62.59
32
AUBERTIN Maxime
62.61
33
OSCHMAUTZ Felix
62.74
34
YU Haijie
62.81
35
UKALOVIC Thomas
62.89
36
BOYD Trevor
62.98
37
DICKSON Jonny
63.05
38
ADISSON Gael
63.09
39
SRABOTNIK Martin
63.25
40
CORTEZ Geronimo
63.61
41
WAHLEN Fredrik
63.79
42
FRIEDENSON Kaelin
64.41
43
HUANG Liman
64.52
44
ROHAN Lukas
64.62
45
KOECHLIN Thomas
65.25
46
QUAN Xin
65.29
47
BASSETT Kaylen
66.14
48
PARRY Daniel
66.81
49
CASTIGLIONE Tobias
67.07
50
SOVKO Serhii
67.31
51
LACOUR Thibaud
67.38
52
SOUDI Mathis
67.42
53
STANOVSKY Jakub
67.46
54
CRESPO Joan
68.05
55
ZIMMERMAN Isaac
68.30
56
LIU Chin-Han
68.47
57
LYU Luhui
68.71
58
HENNIN Victor
69.78
59
FANTINI Tobias
70.53
60
BRZEZINSKI Jakub
72.28
61
LOKKEN Zachary
74.16
62
IVANOV Yevhenii
77.28
63
DE COSTER Gabriel
60.11
64
CUNHA Joao
68.14
65
TRIPANO Nicolas
74.07
66
HALCIN Martin
62.74

BOURHIS Jean Pierre
DNS

AIT KADDOUR Nour
DNS

GONSENICA Adam
DNS

TRAVE Miquel
DNS

SARAMANDIF Terence
DNS

REINOSO Antonio
DNS

 Author| Post time: 27-8-2022 17:49
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's Extreme Kayak (4/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ajda NOVAK
-
2
Eva TERCELJ
-
3
Viktoria WOLFFHARDT
-
4
Haruka OKAZAKI
FLT

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noemie FOX
-
2
Sona STANOVSKA
-
3
Martina WEGMAN
-
4
Ria SRIBAR
FLT

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YAN Jiahua
-
2
Kimbrley WOODS
-
3
Martina SATKOVA
-
4
Nerea CASTIGLIONE
-

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
-
2
Marjorie DELASSUS
-
3
Iris SOMMERNES
-
4
Camille PRIGENT
FLT

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Viktoriia US
-
2
Klara OLAZABAL
-
3
Klaudia ZWOLINSKA
-
4
Carole BOUZIDI
-

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ana SATILA
-
2
Monica DORIA VILARRUBLA
-
3
Stefanie HORN
-
4
Olatz ARREGUI
FLT

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Elena LILIK
-
2
Jessica FOX
-
3
Lois BETTERIDGE
-
4
Courtney WILLIAMS
-

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alena MARX
-
2
Antonie GALUSKOVA
-
3
Ellis MILLER
FLT
4
Ricarda FUNK
FLT

 Author| Post time: 27-8-2022 18:05
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's Extreme Kayak (4/5)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Benjamin RENIA
-
2
Dimitri MARX
-
3
Joseph CLARKE
-
4
Joao CUNHA
-

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vojtech HEGER
-
2
Alex BALDONI
-
3
Geronimo CORTEZ
-
4
Thomas UKALOVIC
FLT

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Isak OHRSTROM
-
3
Thibaud LACOUR
-
4
Stefan HENGST
FLT

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mathis SOUDI
-
2
Mario LEITNER
-
3
Alistair MCCREERY
-
4
Michal PASIUT
FLT

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Theo DESVIGNES
-
2
Benjamin POPE
-
3
Christopher BOWERS
-
4
Jakub STANOVSKY
-

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Boris NEVEU
-
2
Maxime AUBERTIN
-
3
Ondrej TUNKA
-
4
Serhii SOVKO
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lucien DELFOUR
-
2
Giovanni DE GENNARO
-
3
Kaelin FRIEDENSON
-
4
YU Haijie
-

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Manuel OCHOA
-
2
Tine KANCLER
-
3
Finn BUTCHER
-
4
LIU Chin-Han
-


 Author| Post time: 28-8-2022 10:24
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's C1 (4/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
SATKOVA Gabriela
115.49
2
DELASSUS Marjorie
116.63
3
LILIK Elena
116.85
4
FOX Jessica
117.78
5
FISEROVA Tereza
118.25
6
SATILA Ana
118.80
7
BORGHI Elena
119.12
8
HERZOG Andrea
120.16
9
PANKOVA Zuzana
120.20
10
FRANKLIN Mallory
120.43
11
HOCEVAR Eva Alina
120.99
12
SATKOVA Martina
121.29
13
LAMEIRO Ainhoa
122.23
14
ROISIN Laurene
122.27
15
BERTONCELLI Marta
122.32
16
FOX Noemie
122.61
17
WOODS Kimberley
123.07
18
DORIA VILARRUBLA Monica
123.88
19
LUKNAROVA Emanuela
123.97
20
KOZOROG Alja
125.32
21
LAZKANO Miren
126.10
22
MARX Alena
126.14
23
US Viktoriia
127.42
24
TEUNISSEN Lena
130.52
25
WOLFFHARDT Viktoria
133.61
26
ZWOLINSKA Klaudia
145.42
27
NOVAK Lea
168.15
28
MILLER Ellis
185.73
29
OLAZABAL Klara
231.02
30
BAUDU Lucie
268.21

 Author| Post time: 28-8-2022 10:28
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's C1 (4/5)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
BENUS Matej
104.64
2
TRAVE Miquel
104.85
3
KOECHLIN Thomas
105.44
4
BOZIC Luka
106.25
5
GESTIN Nicolas
106.30
6
GARGAUD CHANUT Denis
106.73
7
DEBLIQUY Mewen
106.77
8
SAVSEK Benjamin
106.92
9
JEGOU Liam
107.94
10
BURGESS Adam
108.41
11
HEGER Vojtech
109.26
12
TRUMMER Timo
109.35
13
CHALOUPKA Vaclav
109.72
14
IVALDI Raffaello
109.94
15
CARTER Tristan
110.25
16
COCHRANE Jake
110.39
17
MARTIKAN Michal
110.96
18
OTTEN Joris
111.88
19
KIES Benjamin
112.50
20
TUCHSCHERER Lennard
113.06
21
BALDONI Alex
113.82
22
LOKKEN Zachary
115.54
23
BOURHIS Jean Pierre
115.79
24
BASSETT Kaylen
122.88
25
ROHAN Lukas
157.64
26
CECCON Paolo
158.58
27
MIRGORODSKY Marko
163.81
28
FERNANDEZ Luis
164.60
29
HENDRICK Robert
169.48
30
BERCIC Anze
210.97

 Author| Post time: 28-8-2022 11:13
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's C1 (4/5)
Final Results

Gabriela SATKOVA
113.54

Zuzana PANKOVA
117.94

Jessica FOX
118.43

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BORGHI Elena
122.51
5
DELASSUS Marjorie
122.82
6
HERZOG Andrea
123.06
7
SATILA Ana
123.25
8
LILIK Elena
124.83
9
FRANKLIN Mallory
167.00
10
FISEROVA Tereza
175.57

 Author| Post time: 28-8-2022 11:49
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's C1 (4/5)
Final Results

Denis GARGAUD CHANUT
103.73

Luka BOZIC
103.81

Benjamin SAVSEK
105.19

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GESTIN Nicolas
105.29
5
TRAVE Miquel
105.46
6
JEGOU Liam
105.78
7
DEBLIQUY Mewen
106.28
8
BENUS Matej
106.75
9
BURGESS Adam
108.14
10
KOECHLIN Thomas
215.82

 Author| Post time: 28-8-2022 16:06
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's Extreme Kayak (4/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ajda NOVAK
-
2
Eva TERCELJ
-
3
Noemie FOX
-
4
Sona STANOVSKA
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
-
2
Mallory FRANKLIN
-
3
Marjorie DELASSUS
FLT
4
YAN Jiahua
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ana SATILA
-
2
Monica DORIA VILARRUBLA
-
3
Klara OLAZABAL
-
4
Viktoriia US
-

Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
-
2
Alena MARX
-
3
Elena LILIK
-
4
Antonie GALUSKOVA
FLT


 Author| Post time: 28-8-2022 16:12
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's Extreme Kayak (4/5)
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vojtech HEGER
-
2
Benjamin RENIA
-
3
Dimitri MARX
-
4
Alex BALDONI
FLT

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Isak OHRSTROM
-
2
Pedro GONCALVES
-
3
Mario LEITNER
-
4
Mathis SOUDI
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Theo DESVIGNES
-
2
Boris NEVEU
-
3
Maxime AUBERTIN
-
4
Benjamin POPE
FLT

Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YU Haijie
-
2
Giovanni DE GENNARO
-
3
Manuel OCHOA
-
4
Tine KANCLER
-


 Author| Post time: 28-8-2022 16:17
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's Extreme Kayak (4/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ajda NOVAK
-
2
Eva TERCELJ
-
3
Kimberley WOODS
-
4
Mallory FRANKLIN
FLT

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
-
2
Ana SATILA
-
3
Monica DORIA VILARRUBLA
FLT
4
Alena MARX
FLT


 Author| Post time: 28-8-2022 16:27
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's Extreme Kayak (4/5)
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Vojtech HEGER
-
3
Benjamin RENIA
-
4
Isak OHRSTROM
FLT

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Boris NEVEU
-
2
Giovanni DE GENNARO
-
3
Theo DESVIGNES
-
4
YU Haijie
FLT


 Author| Post time: 28-8-2022 16:33
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Women's Extreme Kayak (4/5)
Final Results

Jessica FOX
-

Eva TERCELJ
-

Ajda NOVAK
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Ana SATILA
FLT

 Author| Post time: 28-8-2022 16:39
| Show all posts
Stage 4

Pau (FRA) - 26 August 2022 - 28 August 2022


Men's Extreme Kayak (4/5)
Final Results

Boris NEVEU
-

Giovanni DE GENNARO
-

Pedro GONCALVES
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Vojtech HEGER
DNF

 Author| Post time: 2-9-2022 13:06
| Show all posts
Stage 5

La Seu d´Urgell (ESP) - 2 September 2022 - 4 September 2022




Events

  • Men's K1 (5/5)
  • Men's C1 (5/5)
  • Men's Extreme Kayak (5/5)
  • Women's K1 (5/5)
  • Women's C1 (5/5)
  • Women's Extreme Kayak (5/5)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, September 2nd
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
10:10 Men's K1 Heats, Run 1
11:30 Women's K1 Heats, Run 2
12:15 Men's K1 Heats, Run 1

14:15 Women's C1 Heats, Run 1
15:10 Men's C1 Heats, Run 1
16:10 Women's C1 Heats, Run 2
16:40 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, September 3rd
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:04 Women's K1 Final
12:41 Men's K1 Final
15:45 Women's Extreme Kayak Trial Run
16:30 Men's Extreme Kayak Trial Run
18:30 Women's Extreme Kayak Heats
18:54 Men's
Extreme Kayak Heats

Sunday, September 4th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:34 Women's C1 Final
12:11 Men's C1 Final
16:34 Women's Extreme Kayak Quarterfinals
16:52 Men's Extreme Kayak Quarterfinals
17:10 Women's
Extreme Kayak Semifinals
17:19 Men's
Extreme Kayak Semifinals
17:30 Women's Extreme Kayak Final
17:37 Men's
Extreme Kayak Final
 Author| Post time: 2-9-2022 13:21
| Show all posts
Stage 5

La Seu d´Urgell (ESP) - 2 September 2022 - 4 September 2022


Women's K1 (5/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
FOX Jessica
88.31
2
FUNK Ricarda
88.57
3
FRANKLIN Mallory
89.05
4
HORN Stefanie
89.79
5
PRIGENT Romane
91.07
6
CHOURRAUT Maialen
91.17
7
US Viktoriia
91.42
8
ZWOLINSKA Klaudia
92.57
9
VUITTON Emma
92.61
10
TEUNISSEN Lena
92.73
11
PRIGENT Camille
92.81
12
TERCELJ Eva
93.31
13
WOLFFHARDT Viktoria
93.45
13
BOUZIDI Carole
93.45
15
SORRIBES Laia
93.62
16
KUHNLE Corinna
93.69
17
WOODS Kimberley
93.73
18
DORIA VILARRUBLA Monica
93.98
19
PANKOVA Zuzana
94.59
20
GALUSKOVA Antonie
94.67
21
SATILA Ana
94.80
22
VALIKOVA Barbora
95.29
23
WEGMAN Martina
95.78
24
LI Tong
96.03
25
FOX Noemie
96.13
26
YAZAWA Aki
96.25
27
KRIESINGER Janina
96.32
28
NOVAK Ajda
97.07
29
BERTONCELLI Marta
97.31
30
FISEROVA Tereza
98.15
31
CUCHI Julia
98.60
32
LEENDERS Claudia
98.72
33
APEL Emily
99.18
34
BRZESKA Dominika
99.59
35
HOCEVAR Eva Alina
99.66
36
PACIERPNIK Natalia
99.79
37
MARX Alena
100.60
38
MAHEU Florence
102.08
39
WILLIAMS Courtney
102.17
40
PELLICER CHICA Laura
102.23
41
SRIBAR Ria
102.27
42
GLEJTEKOVA Simona
102.97
43
BALDONI Lea
103.15
44
SPICER Phoebe
103.19
45
COLLIN Georgina
105.76
46
PISTONI Lucia
105.82
47
BETTERIDGE Lois
106.60
48
ITO Kurumi
110.27
49
CASSINI Maria Luz
111.84
50
MISHIMA Ren
112.98
51
RAZEGHIAN Roxana
121.27
52
ZOU Xiaolin
121.72
53
RIQUELME Nadia
136.59
54
YAN Jiahua
148.87
55
MINTALOVA Eliska
153.25
56
SOMMERNES Iris
154.50
57
REINOSO Sofia
163.61
58
LILIK Elena
194.45
59
CHOU Chih-Chin
253.35

JODAR Celia
DNS

THOMAS Hannah
DNS

 Author| Post time: 2-9-2022 13:36
| Show all posts
Stage 5

La Seu d´Urgell (ESP) - 2 September 2022 - 4 September 2022


Men's K1 (5/5)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
PRSKAVEC Jiri
80.05
2
CRESPO Joan
80.18
3
TRAVE Miquel
80.19
4
PRINDIS Vit
80.67
5
HENGST Stefan
81.21
6
LEITNER Mario
81.77
7
CLARKE Joseph
81.89
8
OCHOA Manuel
81.98
9
QUAN Xin
82.26
10
BUTCHER Finn
82.85
11
PASIUT Michal
82.93
12
QUEMENEUR Malo
82.94
13
HENDRICK Noel
82.97
14
CHIARELLO Gelindo
82.99
15
DE GENNARO Giovanni
83.19
16
NEVEU Boris
83.35
17
BRZEZINSKI Jakub
83.51
18
DELFOUR Lucien
83.54
19
HEGGE Noah
83.55
20
DOUGOUD Martin
83.60
21
BREMER Tim
83.62
22
CASTRYCK Titouan
83.64
23
ADACHI Kazuya
83.82
24
KAUZER Peter
83.93
25
OSCHMAUTZ Felix
84.25
26
ANDERSON Timothy
84.37
27
WERRO Lukas
84.45
28
MUTO Yusuke
84.51
29
GONCALVES Pedro
84.56
30
OHRSTROM Isak
84.65
31
GILBERT Callum
84.76
32
TUNKA Ondrej
84.94
33
IVALDI Zeno
85.25
34
SRABOTNIK Martin
85.48
35
CURTIS Samuel
86.37
36
ROSSI Lucas
86.42
37
BEDA Marcello
86.48
38
GONSENICA Adam
86.57
39
DICKSON Jonny
86.65
40
POPE Benjamin
86.74
41
POPIELA Dariusz
86.77
42
DE COSTER Gabriel
87.02
43
HOLMER Erik
87.85
44
HAYLETT Ben
87.89
45
MACUS Ondrej
88.12
46
TANAKA Yuuki
88.35
47
HUANG Liman
88.58
48
MCCREERY Alistair
88.76
49
MUTTON Zack
89.91
49
BALDONI Alex
89.91
51
FRIEDENSON Kaelin
90.13
52
VALANT Ulan
90.44
53
WAHLEN Fredrik
90.45
54
JACOB Lucas
90.66
55
LACOUR Thibaud
90.89
56
AUBERTIN Maxime
92.17
57
RIVARD Mael
92.71
58
UKALOVIC Thomas
92.82
59
CUNHA Joao
92.92
60
YU Haijie
93.78
61
HALCIN Martin
94.62
62
SHERMAN Jordan
97.45
63
SOVKO Serhii
98.09
64
REINOSO Antonio
99.79
65
TRIPANO Manuel
100.31
66
BOYD Trevor
105.63
67
CORTEZ Geronimo
136.07
68
RACZ Koppany
140.93
69
HENNIN Victor
155.29
70
LIN Chao-Jun
219.53

AIT KADDOUR Nour
DNS

 Author| Post time: 2-9-2022 13:41
| Show all posts
Stage 5

La Seu d´Urgell (ESP) - 2 September 2022 - 4 September 2022


Women's K1 (5/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
LILIK Elena
90.51
2
FISEROVA Tereza
91.87
3
PACIERPNIK Natalia
91.92
4
APEL Emily
92.90
5
HOCEVAR Eva Alina
94.66
6
YAN Jiahua
94.83
7
WEGMAN Martina
94.87
8
FOX Noemie
95.20
9
NOVAK Ajda
95.27
10
VALIKOVA Barbora
95.46
11
LI Tong
95.58
12
SATILA Ana
95.99
13
MINTALOVA Eliska
96.99
14
SPICER Phoebe
97.11
15
CUCHI Julia
97.28
16
PELLICER CHICA Laura
97.30
17
MAHEU Florence
98.02
18
MARX Alena
98.58
19
YAZAWA Aki
98.83
20
SRIBAR Ria
99.14
21
LEENDERS Claudia
100.25
22
BERTONCELLI Marta
102.36
23
BETTERIDGE Lois
102.47
24
ITO Kurumi
102.86
25
BALDONI Lea
102.92
26
MISHIMA Ren
103.09
27
KRIESINGER Janina
105.05
28
GLEJTEKOVA Simona
106.67
29
ZOU Xiaolin
110.89
30
WILLIAMS Courtney
112.08
31
RIQUELME Nadia
114.63
32
REINOSO Sofia
114.75
33
CASSINI Maria Luz
115.58
34
RAZEGHIAN Roxana
117.19
35
CHOU Chih-Chin
138.35
36
SOMMERNES Iris
142.85
37
BRZESKA Dominika
150.82
38
COLLIN Georgina
152.30
39
PISTONI Lucia
157.48

JODAR Celia
DNS

THOMAS Hannah
DNS

 Author| Post time: 2-9-2022 13:45
| Show all posts
Stage 5

La Seu d´Urgell (ESP) - 2 September 2022 - 4 September 2022


Men's K1 (5/5)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
SRABOTNIK Martin
81.21
2
BEDA Marcello
82.12
3
POPIELA Dariusz
83.10
4
IVALDI Zeno
83.52
5
TUNKA Ondrej
84.45
6
ROSSI Lucas
84.95
7
DICKSON Jonny
85.02
8
POPE Benjamin
86.20
9
HUANG Liman
86.52
10
HALCIN Martin
86.60
11
CURTIS Samuel
86.73
12
MCCREERY Alistair
86.90
13
TANAKA Yuuki
87.76
14
DE COSTER Gabriel
87.79
15
JACOB Lucas
87.98
16
HOLMER Erik
88.48
17
CORTEZ Geronimo
89.10
18
GILBERT Callum
90.31
19
MACUS Ondrej
90.85
20
GONSENICA Adam
91.50
21
BALDONI Alex
92.08
22
VALANT Ulan
92.35
22
SHERMAN Jordan
92.35
24
MUTTON Zack
92.79
25
LACOUR Thibaud
94.93
26
TRIPANO Manuel
95.30
27
RIVARD Mael
95.87
28
RACZ Koppany
95.91
29
HAYLETT Ben
96.92
30
CUNHA Joao
97.94
31
SOVKO Serhii
99.66
32
REINOSO Antonio
101.11
33
YU Haijie
103.78
34
UKALOVIC Thomas
136.95
35
AUBERTIN Maxime
137.46
36
FRIEDENSON Kaelin
141.04
37
WAHLEN Fredrik
141.93
38
BOYD Trevor
204.15
39
LIN Chao-Jun
224.21

HENNIN Victor
DNS

AIT KADDOUR Nour
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

30-11-2022 11:06 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list