|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ECA European Championships 2022

[Copy link]
Post time: 27-5-2022 19:36
| Show all posts |Read mode
    Slalom Canoeing ECA European Championships 2022

         Liptovský Mikuláš (SVK) - 26 May 2022 - 29 May 2022


        



Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, May 26th
09:30 Women's K1 Heats, Run 1
10:20 Men's K1 Heats, Run 1
11:25 Women's K1 Heats, Run 2
12:00 Men's K1 Heats, Run 2
14:10 Women's Team K1
14:45 Men's Team K1

Friday, May 27th
09:30 Women's C1 Heats, Run 1
10:10 Men's C1 Heats, Run 1
10:55 Women's C1 Heats, Run 2
11:20 Men's C1 Heats, Run 2

13:10 Women's Team C1
13:40 Men's Team C1


Saturday, May 28th
09:05 Women's K1 Semifinal
09:54 Men's K1 Semifinal
12:06 Women's K1 Final
12:41 Men's K1 Final
15:40 Women's K1 Slalom Cross Trial Run
16:10 Men's K1 Slalom Cross Trial Run


Sunday, May 29th
09:05 Women's K1 Semifinal
09:55 Men's C1 Semifinal
12:07 Women's K1 Final
12:42 Men's C1 Final

15:05 Women's K1 Slalom Cross Quarterfinals
15:18 Men's K1 Slalom Cross Quarterfinals
15:33 Women's K1 Slalom Cross Semifinals
15:42 Men's K1 Slalom Cross Semifinals
15:52 Women's K1 Slalom Cross Final
15:59 Men's K1 Slalom Cross Final

 Author| Post time: 27-5-2022 19:38
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Czech Republic
3
0
2
5
2
Slovakia
2
0
0
2
3
Great Britain
1
2
1
4
4
France
1
2
0
3
5
Germany
1
1
1
3
6
Italy
1
1
0
2
7
Slovenia
1
0
1
2
8
Switzerland
1
0
0
1
9
Poland
0
2
1
3
10
Austria
0
1
2
3
11
Spain
0
0
2
2
Total
Road
to Paris 2024
11
9
10
30


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Czech Republic
2
0
1
3
2
Great Britain
1
1
1
3
3
Italy
1
1
0
2
4
Slovenia
1
0
1
2
5
Slovakia
1
0
0
1
5
Switzerland
1
0
0
1
7
Austria
0
1
2
3
8
France
0
1
0
1
8
Germany
0
1
0
1
10
Spain
0
0
1
1
Total
Road
to
Paris 2024
7
5
6
18
 Author| Post time: 27-5-2022 19:44
| Show all posts
Women's K1
Heats, Run 1 Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
1
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
101.64
2
Mallory FRANKLIN
106.43
3
Monica DORIA VILARRUBLA
108.97
4
Elena BORGHI
109.66
5
Gabriela SATKOVA
110.08
6
Nele BAYN
110.60
7
Lucie BAUDU
110.82
8
Tereza FISEROVA
111.17
9
Aleksandra STACH
111.39
10
Emanuela LUKNAROVA
111.89
11
Elena LILIK
112.02
12
Viktoria WOLFFHARDT
112.67
13
Eva Alina HOCEVAR
112.96
14
Alena MARX
113.55
15
Klara OLAZABAL
113.76
16
Marjorie DELASSUS
114.01
17
Sona STANOVSKA
114.61
18
Lea NOVAK
115.27
19
Martina SATKOVA
116.26
20
Alja KOZOROG
116.93
21
Sophie OGILVIE
116.95
22
Viktoriia US
117.20
23
Miren LAZKANO
117.61
24
Andrea HERZOG
119.78
25
Klaudia ZWOLINSKA
124.14
26
Marta BERTONCELLI
124.70
27
Michaela CORCORAN
131.75
28
Katarzyna LIBER
133.94
29
Zuzana PANKOVA
159.87
30
Ainhoa LAMEIRO
161.23
31
Viktoriia DOBROTVORSKA
177.18
32
Lena TEUNISSEN
187.69
33
Laurene ROISIN
271.86

Laura PELLICER CHICA
DNS

 Author| Post time: 27-5-2022 19:52
| Show all posts
Men's K1
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Felix OSCHMAUTZ
86.93
2
Jakub GRIGAR
87.49
3
Joseph CLARKE
87.55
4
Martin DOUGOUD
87.82
5
Gelindo CHIARELLO
88.99
6
Malo QUEMENEUR
89.73
7
Miquel TRAVE
89.77
8
Lukas WERRO
90.21
9
Marco VIANELLO
90.28
10
Erik HOLMER
90.32
11
Michal PASIUT
90.52
12
Bradley FORBES-CRYANS
90.54
13
Marcello BEDA
90.87
14
Giovanni DE GENNARO
90.90
15
Jakub BRZEZINSKI
91.09
16
Vit PRINDIS
91.39
17
Hannes AIGNER
91.54
18
Joan CRESPO
92.19
19
Adam GONSENICA
92.42
20
Dariusz POPIELA
92.48
21
Ondrej TUNKA
92.63
22
Jiri PRSKAVEC
92.73
23
Martin HALCIN
92.91
24
Fredrik WAHLEN
93.06
25
Noah HEGGE
93.34
26
Martin SRABOTNIK
93.43
27
Titouan CASTRYCK
93.88
28
Mario LEITNER
94.02
29
Angel PETRUSHEV
94.19
30
Christopher BOWERS
94.54
31
Mathurin MADORE
94.72
32
Noel HENDRICK
95.21
33
Peter KAUZER
95.56
34
Alistair MCCREERY
95.83
35
Ren KORPES
96.29
36
Gabriel DE COSTER
97.71
37
Ritvars CELMINS
101.24
38
Koppany RACZ
101.53
39
Paul PREISL
103.01
40
Vilius RASIMAVICIUS
107.48
41
Marko DORDEVIC
107.74
42
Mustafa Arda ACAR
109.70
43
Milos JEVTIC
110.24
44
Tarik TUGCU
116.43
45
Edgars GRAVITIS
117.17
46
Oleksandr FEDORENKO
119.69
47
Vuk BAZIC
121.29
48
Mantas ATMANAVICIUS
129.29
49
Isak OHRSTROM
139.25
50
Stefan HENGST
144.02
51
Lorand GJOSHI
147.99
52
Samuel CURTIS
151.99
53
Ulan VALANT
161.01
54
Ivo KURVINS
167.61
55
Yusuf ERTEK
170.32
56
Artem IVCHENKO
180.76
57
Manuel OCHOA
194.55
58
Kipras TALACKA
215.96
59
Serhii SOVKO
256.44



 Author| Post time: 27-5-2022 19:57
| Show all posts
Women's K1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Eva Alina HOCEVAR
101.00
2
Emma VUITTON
101.08
3
Camille PRIGENT
101.35
4
Viktoriia US
101.47
5
Monica DORIA VILARRUBLA
102.26
6
Kimberley WOODS
102.86
7
Alena MARX
103.33
8
Megan HAMER-EVANS
105.59
9
Marta BERTONCELLI
105.71
10
Zuzana PANKOVA
107.25
11
Klara OLAZABAL
113.82
12
Naemi BRAENDLE
115.81
13
Madison CORCORAN
115.88
14
Barbora VALIKOVA
119.69
15
Laura PELLICER CHICA
119.93
16
Ajda NOVAK
120.32
17
Sara Timea SEPRENYI
144.19
18
Annkatrin PLOCHMANN
156.88
19
Julia CUCHI
159.17
20
Simona GLEJTEKOVA
162.15
21
Maartje OTTEN
173.74
22
Anna LYCHKO
176.87
23
Veronika SALASEVICIUTE-TURBINOVA
186.26
24
Lena TEUNISSEN
206.70
25
Laia SORRIBES
208.78
26
Iris SOMMERNES
246.65
27
Mariia LISOVSKA
286.06

 Author| Post time: 27-5-2022 20:04
| Show all posts
Men's K1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jiri PRSKAVEC
87.72
2
Christopher BOWERS
89.97
3
Martin HALCIN
90.29
4
Martin SRABOTNIK
90.95
5
Mario LEITNER
91.15
6
Noah HEGGE
91.23
7
Titouan CASTRYCK
91.36
8
Manuel OCHOA
91.41
9
Ondrej TUNKA
91.85
10
Mathurin MADORE
92.07
11
Gabriel DE COSTER
92.16
12
Noel HENDRICK
94.54
13
Angel PETRUSHEV
95.53
14
Peter KAUZER
96.38
15
Stefan HENGST
96.55
16
Koppany RACZ
96.67
17
Isak OHRSTROM
96.95
18
Alistair MCCREERY
97.54
19
Ulan VALANT
100.01
20
Ren KORPES
101.96
21
Serhii SOVKO
104.30
22
Samuel CURTIS
104.43
23
Oleksandr FEDORENKO
108.42
24
Tarik TUGCU
108.44
25
Artem IVCHENKO
110.48
26
Mantas ATMANAVICIUS
113.36
27
Marko DORDEVIC
113.85
28
Edgars GRAVITIS
116.81
29
Yusuf ERTEK
127.60
30
Kipras TALACKA
138.93
31
Ritvars CELMINS
141.43
32
Fredrik WAHLEN
148.38
33
Lorand GJOSHI
149.22
34
Milos JEVTIC
156.37
35
Ivo KURVINS
174.30
36
Vilius RASIMAVICIUS
219.94
37
Paul PREISL
252.05
38
Mustafa Arda ACAR
260.75
39
Vuk BAZIC
431.28

 Author| Post time: 27-5-2022 20:16
| Show all posts
Women's Team K1
Non-Olympic Event

Final Results

France
PRIGENT Camille
PRIGENT Romane
VUITTON Emma

115.30

Great Britain
WOODS Kimberley
FRANKLIN Mallory
HAMER-EVANS Megan
118.64

Poland
ZWOLINSKA Klaudia
PACIERPNIK Natalia
BRZESKA Dominika
121.23

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VALIKOVA Barbora
FISEROVA Tereza
GALUSKOVA Antonie
121.57
5
FUNK Ricarda
LILIK Elena
PLOCHMANN Annkatrin
121.83
6
TERCELJ Eva
HOCEVAR Eva Alina
NOVAK Ajda
121.97
7
MINTALOVA Eliska
PANKOVA Zuzana
GLEJTEKOVA Simona
124.88
8
WEGMAN Martina
TEUNISSEN Lena
OTTEN Maartje
127.62
9
SORRIBES Laia
CUCHI Julia
OLAZABAL Klara
130.91
 Author| Post time: 27-5-2022 20:35
| Show all posts
Men's Team K1
Non-Olympic Event

Final Results

Czech Republic
PRSKAVEC Jiri
TUNKA Ondrej
PRINDIS Vit
99.40

Poland
PASIUT Michal
BRZEZINSKI Jakub
POPIELA Dariusz
101.09

Germany
AIGNER Hannes
HEGGE Noah
HENGST Stefan
101.47

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HALCIN Martin
GRIGAR Jakub
GONSENICA Adam
101.67
5
MADORE Mathurin
QUEMENEUR Malo
CASTRYCK Titouan
103.43
6
CHIARELLO Gelindo
DOUGOUD Martin
WERRO Lukas
104.99
7
CRESPO Joan
OCHOA Manuel
TRAVE Miquel
106.16
8
DE GENNARO Giovanni
BEDA Marcello
VIANELLO Marco
107.20
9
OHRSTROM Isak
WAHLEN Fredrik
HOLMER Erik
108.25
10
CLARKE Joseph
BOWERS Christopher
FORBES-CRYANS Bradley
109.37
11
KAUZER Peter
SRABOTNIK Martin
VALANT Ulan
110.57
12
OSCHMAUTZ Felix
LEITNER Mario
PREISL Paul
116.41
13
FEDORENKO Oleksandr
SOVKO Serhii
IVCHENKO Artem
140.23
14
BAZIC Vuk
DORDEVIC Marko
JEVTIC Milos
142.52
15
ACAR Mustafa Arda
ERTEK Yusuf
TUGCU Tarik
143.11
16
CELMINS Ritvars
GRAVITIS Edgars
KURVINS Ivo
160.80
17
MCCREERY Alistair
HENDRICK Noel
CURTIS Samuel
171.51
18
ATMANAVICIUS Mantas
RASIMAVICIUS Vilius
TALACKA Kipras
223.19

 Author| Post time: 27-5-2022 20:41
| Show all posts
Women's C1
Heats, Run 1 Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
101.64
2
Mallory FRANKLIN
106.43
3
Monica DORIA VILARRUBLA
108.97
4
Elena BORGHI
109.66
5
Gabriela SATKOVA
110.08
6
Nele BAYN
110.60
7
Lucie BAUDU
110.82
8
Tereza FISEROVA
111.17
9
Aleksandra STACH
111.39
10
Emanuela LUKNAROVA
111.89
11
Elena LILIK
112.02
12
Viktoria WOLFFHARDT
112.67
13
Eva Alina HOCEVAR
112.96
14
Alena MARX
113.55
15
Klara OLAZABAL
113.76
16
Marjorie DELASSUS
114.01
17
Sona STANOVSKA
114.61
18
Lea NOVAK
115.27
19
Martina SATKOVA
116.26
20
Alja KOZOROG
116.93
21
Sophie OGILVIE
116.95
22
Viktoriia US
117.20
23
Miren LAZKANO
117.61
24
Andrea HERZOG
119.78
25
Klaudia ZWOLINSKA
124.14
26
Marta BERTONCELLI
124.70
27
Michaela CORCORAN
131.75
28
Katarzyna LIBER
133.94
29
Zuzana PANKOVA
159.87
30
Ainhoa LAMEIRO
161.23
31
Viktoriia DOBROTVORSKA
177.18
32
Lena TEUNISSEN
187.69
33
Laurene ROISIN
271.86

Laura PELLICER CHICA
DNS

 Author| Post time: 27-5-2022 20:45
| Show all posts
Men's C1
Heats, Run 1 Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Matej BENUS
90.74
2
Alexander SLAFKOVSKY
93.40
3
Marko MIRGORODSKY
95.19
4
Sideris TASIADIS
95.34
5
Benjamin SAVSEK
95.55
6
Paolo CECCON
95.77
7
Nicolas GESTIN
95.81
8
Miquel TRAVE
95.89
9
Kacper SZTUBA
96.36
10
Luka BOZIC
96.51
11
Adam BURGESS
96.69
12
Franz ANTON
96.96
13
Raffaello IVALDI
97.82
14
Ryan WESTLEY
97.94
15
Liam JEGOU
98.12
16
Jake COCHRANE
98.68
17
Anze BERCIC
98.75
18
Lukas ROHAN
100.23
19
Luis FERNANDEZ
100.53
20
Vaclav CHALOUPKA
101.63
21
Joris OTTEN
102.95
22
Roberto COLAZINGARI
103.17
23
Grzegorz HEDWIG
103.84
24
Timo TRUMMER
104.42
25
Robert HENDRICK
104.61
26
Thomas KOECHLIN
109.39
27
Ander ELOSEGI
111.75
28
Christos TSAKMAKIS
113.94
29
Muhammet USTA
120.61
30
Michal WIERCIOCH
121.49
31
Oleksii DIACHUK
128.76
32
Vojtech HEGER
147.05
33
Denis GARGAUD CHANUT
148.00
34
Matija MARINIC
154.38
35
Peter LINKSTED
156.41
36
Kyrylo KUSHNIR
226.64
37
Denys KOMPANIIEC
236.55
38
Emir Fazil YAZICI
255.54
39
Mewen DEBLIQUY
263.98

 Author| Post time: 27-5-2022 20:47
| Show all posts
Women's C1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marjorie DELASSUS
107.10
2
Klaudia ZWOLINSKA
107.22
3
Viktoriia US
109.09
4
Zuzana PANKOVA
109.62
5
Ainhoa LAMEIRO
113.61
6
Viktoriia DOBROTVORSKA
115.00
7
Miren LAZKANO
115.71
8
Marta BERTONCELLI
116.85
9
Sona STANOVSKA
118.17
10
Lea NOVAK
119.29
11
Laurene ROISIN
120.71
12
Alja KOZOROG
120.91
13
Michaela CORCORAN
120.99
14
Sophie OGILVIE
121.07
15
Katarzyna LIBER
142.97
16
Martina SATKOVA
164.43
17
Andrea HERZOG
166.49
18
Lena TEUNISSEN
178.89

Laura PELLICER CHICA
DNS

 Author| Post time: 27-5-2022 20:51
| Show all posts
Men's C1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Athletes will qualify for the Semifinal
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mewen DEBLIQUY
93.38
2
Lukas ROHAN
93.59
3
Denis GARGAUD CHANUT
94.60
4
Jake COCHRANE
95.28
5
Thomas KOECHLIN
96.02
6
Vaclav CHALOUPKA
96.54
7
Roberto COLAZINGARI
96.92
8
Vojtech HEGER
96.92
9
Grzegorz HEDWIG
98.02
10
Luis FERNANDEZ
99.05
11
Peter LINKSTED
99.19
12
Timo TRUMMER
99.57
13
Matija MARINIC
101.66
14
Michal WIERCIOCH
101.97
15
Anze BERCIC
106.51
16
Joris OTTEN
112.28
17
Christos TSAKMAKIS
112.76
18
Denys KOMPANIIEC
113.27
19
Emir Fazil YAZICI
119.84
20
Ander ELOSEGI
154.84
21
Robert HENDRICK
155.41
22
Muhammet USTA
168.67
23
Oleksii DIACHUK
217.14
24
Kyrylo KUSHNIR
277.19

 Author| Post time: 27-5-2022 21:01
| Show all posts
Women's Team C1
Non-Olympic Event

Final Results

Slovakia
LUKNAROVA Emanuela
PANKOVA Zuzana
STANOVSKA Sona
131.13

France
ROISIN Laurene
DELASSUS Marjorie
BAUDU Lucie
132.57

Czech Republic
SATKOVA Gabriela
FISEROVA Tereza
SATKOVA Martina
132.81

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WOODS Kimberley
FRANKLIN Mallory
OGILVIE Sophie
177.52
5
LILIK Elena
HERZOG Andrea
BAYN Nele
182.91
6
KOZOROG Alja
HOCEVAR Eva Alina
NOVAK Lea
244.90
7
LAZKANO Miren
LAMEIRO Ainhoa
OLAZABAL Klara
266.51

STACH Aleksandra
ZWOLINSKA Klaudia
LIBER Katarzyna
DNS

 Author| Post time: 27-5-2022 21:15
| Show all posts
Men's Team C1
Non-Olympic Event

Final Results

Germany
TASIADIS Sideris
ANTON Franz
TRUMMER Timo

107.94

Poland
HEDWIG Grzegorz
SZTUBA Kacper
WIERCIOCH Michal
110.88

Spain
FERNANDEZ Luis
TRAVE Miquel
ELOSEGI Ander
112.39

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BENUS Matej
MIRGORODSKY Marko
SLAFKOVSKY Alexander
113.50
5
COLAZINGARI Roberto
IVALDI Raffaello
CECCON Paolo
113.64
6
ROHAN Lukas
CHALOUPKA Vaclav
HEGER Vojtech
117.02
7
HENDRICK Robert
COCHRANE Jake
JEGOU Liam
119.00
8
BURGESS Adam
WESTLEY Ryan
LINKSTED Peter
119.82
9
GARGAUD CHANUT Denis
GESTIN Nicolas
DEBLIQUY Mewen
161.73
10
SAVSEK Benjamin
BOZIC Luka
BERCIC Anze
167.37

DIACHUK Oleksii
KOMPANIIEC Denys
KUSHNIR Kyrylo
DNS

 Author| Post time: 28-5-2022 10:57
| Show all posts
Women's K1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefanie HORN
106.73
2
Mallory FRANKLIN
108.19
3
Corinna KUHNLE
108.81
4
Eva TERCELJ
110.34
5
Monica DORIA VILARRUBLA
111.86
6
Eliska MINTALOVA
111.88
7
Martina WEGMAN
112.76
8
Natalia PACIERPNIK
113.91
9
Emma VUITTON
114.37
10
Tereza FISEROVA
114.73
11
Elena LILIK
115.91
12
Camille PRIGENT
117.03
13
Viktoriia US
117.92
14
Ricarda FUNK
119.82
15
Eva Alina HOCEVAR
121.49
16
Viktoria WOLFFHARDT
123.18
17
Antonie GALUSKOVA
124.25
18
Dominika BRZESKA
127.04
19
Romane PRIGENT
129.47
20
Klaudia ZWOLINSKA
254.20

 Author| Post time: 28-5-2022 11:06
| Show all posts
Men's K1
Semifinal Results
The Top 15th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jiri PRSKAVEC
96.64
2
Felix OSCHMAUTZ
97.46
3
Giovanni DE GENNARO
97.92
4
Jakub GRIGAR
98.23
5
Vit PRINDIS
98.75
6
Dariusz POPIELA
99.74
7
Hannes AIGNER
99.91
8
Martin DOUGOUD
99.92
9
Joseph CLARKE
99.96
10
Martin SRABOTNIK
100.28
11
Malo QUEMENEUR
100.42
12
Ondrej TUNKA
101.25
13
Mario LEITNER
101.35
14
Michal PASIUT
101.48
15
Miquel TRAVE
101.65
16
Christopher BOWERS
102.06
17
Mathurin MADORE
103.23
18
Lukas WERRO
103.61
19
Jakub BRZEZINSKI
103.74
20
Adam GONSENICA
104.80
21
Erik HOLMER
105.22
22
Noah HEGGE
105.48
23
Bradley FORBES-CRYANS
105.50
24
Marco VIANELLO
107.05
25
Marcello BEDA
107.57
26
Joan CRESPO
107.96
27
Manuel OCHOA
116.74
28
Gelindo CHIARELLO
116.92
29
Martin HALCIN
119.54
30
Titouan CASTRYCK
154.14

 Author| Post time: 28-5-2022 11:40
| Show all posts
Women's K1
Final Results

Stefanie HORN
107.24
Eliska MINTALOVA
107.24

Mallory FRANKLIN
110.29

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Martina WEGMAN
110.32
5
Eva TERCELJ
111.75
6
Natalia PACIERPNIK
112.01
7
Corinna KUHNLE
116.34
8
Monica DORIA VILARRUBLA
118.20
9
Tereza FISEROVA
121.05
10
Emma VUITTON
127.22

 Author| Post time: 28-5-2022 12:24
| Show all posts
Men's K1
Final Results

Jiri PRSKAVEC
96.35

Giovanni DE GENNARO
97.67

Felix OSCHMAUTZ
99.45

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Joseph CLARKE
99.61
5
Ondrej TUNKA
99.70
6
Martin DOUGOUD
99.85
7
Malo QUEMENEUR
100.31
8
Dariusz POPIELA
100.76
9
Mario LEITNER
100.79
10
Miquel TRAVE
100.82
11
Martin SRABOTNIK
101.54
12
Jakub GRIGAR
102.34
13
Hannes AIGNER
102.65
14
Vit PRINDIS
148.24
15
Michal PASIUT
153.96

 Author| Post time: 28-5-2022 18:09
| Show all posts
Women's Extreme Canoe Slalom
Trial Run Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Quarterfinals
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
39.12
2
Mallory FRANKLIN
39.37
3
Monica DORIA VILARRUBLA
40.87
4
Marjorie DELASSUS
41.08
5
Tereza FISEROVA
41.18
6
Antonie GALUSKOVA
41.70
7
Ricarda FUNK
41.89
8
Corinna KUHNLE
41.92
9
Klaudia ZWOLINSKA
42.07
10
Camille PRIGENT
42.15
11
Eliska MINTALOVA
42.20
12
Romane PRIGENT
42.28
13
Klara OLAZABAL
42.58
14
Ajda NOVAK
42.67
15
Sona STANOVSKA
42.70
16
Zuzana PANKOVA
42.70
17
Laura PELLICER CHICA
42.81
18
Lena TEUNISSEN
43.17
19
Elena LILIK
43.19
20
Megan HAMER-EVANS
43.20
21
Alena MARX
43.26
22
Martina WEGMAN
43.28
23
Martina SATKOVA
43.70
24
Naemi BRAENDLE
44.01
25
Viktoriia US
44.06
26
Olatz ARREGUI
44.35
27
Aleksandra STACH
44.73
28
Viktoriia DOBROTVORSKA
45.08
29
Viktoria WOLFFHARDT
45.13
30
Eva Alina HOCEVAR
45.93
31
Caroline TROMPETER
50.17
32
Katarzyna LIBER
59.81
33
Eva TERCELJ
39.00
34
Miren LAZKANO
43.06


 Author| Post time: 28-5-2022 18:16
| Show all posts
Men's Extreme Canoe Slalom
Trial Run Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Quarterfinals
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Dimitri MARX
34.88
2
Jan ROHRER
35.40
3
Vit PRINDIS
36.23
4
Gelindo CHIARELLO
36.45
5
Mario LEITNER
36.46
6
Joseph CLARKE
36.48
7
Michal PASIUT
36.64
8
Felix OSCHMAUTZ
36.66
9
Stefan HENGST
36.86
10
Theo DESVIGNES
37.00
11
Bradley FORBES-CRYANS
37.09
12
Tine KANCLER
37.14
13
Joan CRESPO
37.38
14
Manuel OCHOA
37.44
15
Jakub GRIGAR
37.47
16
Giovanni DE GENNARO
37.54
17
Vid KUDER MARUSIC
37.65
18
Alistair MCCREERY
37.71
19
Noah HEGGE
37.94
20
Vojtech HEGER
38.14
21
Ondrej TUNKA
38.16
22
Isak OHRSTROM
38.34
23
Christopher BOWERS
38.74
24
Fredrik WAHLEN
38.76
25
Hannes AIGNER
38.78
26
Titouan CASTRYCK
38.78
27
Mateusz POLACZYK
38.81
28
Malo QUEMENEUR
39.03
29
Michal CIAGLO
39.70
30
Matej BENUS
40.19
31
Erik HOLMER
40.42
32
Marko PETEK
40.98
33
Ritvars CELMINS
41.80
34
Adam GONSENICA
41.95
35
Bohdan SAKHNO
43.82
36
Paul PREISL
45.14
37
Serhii SOVKO
46.01
38
Ren KORPES
47.11
39
David LLORENTE
35.77
40
Marcello BEDA
39.36
41
Gabriel DE COSTER
38.54
42
Lorand GJOSHI
39.19
43
Marco VIANELLO
39.58
44
Valentyn VOLKOV
56.97

 Author| Post time: 29-5-2022 10:15
| Show all posts
Women's C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
113.25
2
Marjorie DELASSUS
117.38
3
Gabriela SATKOVA
117.85
4
Elena LILIK
119.38
5
Monica DORIA VILARRUBLA
122.01
6
Nele BAYN
122.15
7
Tereza FISEROVA
122.26
8
Elena BORGHI
122.99
9
Viktoriia US
123.72
10
Ainhoa LAMEIRO
125.25
11
Eva Alina HOCEVAR
125.82
12
Zuzana PANKOVA
125.98
13
Emanuela LUKNAROVA
126.94
14
Viktoria WOLFFHARDT
128.31
15
Aleksandra STACH
128.41
16
Alena MARX
130.81
17
Klaudia ZWOLINSKA
145.50
18
Kimberley WOODS
147.15
19
Lucie BAUDU
172.29
20
Klara OLAZABAL
175.78

 Author| Post time: 29-5-2022 10:19
| Show all posts
Men's C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Denis GARGAUD CHANUT
101.23
2
Marko MIRGORODSKY
102.06
3
Franz ANTON
102.98
4
Matej BENUS
103.03
5
Raffaello IVALDI
103.62
6
Benjamin SAVSEK
103.81
7
Sideris TASIADIS
103.85
8
Miquel TRAVE
103.89
9
Thomas KOECHLIN
104.87
10
Paolo CECCON
105.10
11
Ryan WESTLEY
105.28
12
Mewen DEBLIQUY
105.36
13
Alexander SLAFKOVSKY
105.48
14
Kacper SZTUBA
106.66
15
Adam BURGESS
106.79
16
Liam JEGOU
107.54
17
Nicolas GESTIN
110.48
18
Luka BOZIC
110.79
19
Jake COCHRANE
111.80
20
Lukas ROHAN
155.62

 Author| Post time: 29-5-2022 11:50
| Show all posts
Women's C1
Final Results

Mallory FRANKLIN
113.35

Marjorie DELASSUS
115.07

Tereza FISEROVA
115.77

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Viktoriia US
117.84
5
Elena LILIK
120.39
6
Monica DORIA VILARRUBLA
120.61
7
Ainhoa LAMEIRO
125.03
8
Gabriela SATKOVA
127.91
9
Nele BAYN
131.50
10
Elena BORGHI
171.27

 Author| Post time: 29-5-2022 12:27
| Show all posts
Men's C1
Final Results

Benjamin SAVSEK
100.44

Sideris TASIADIS
101.01

Miquel TRAVE
102.17

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Raffaello IVALDI
103.96
5
Franz ANTON
105.11
6
Marko MIRGORODSKY
105.45
7
Thomas KOECHLIN
107.34
8
Matej BENUS
107.79
9
Denis GARGAUD CHANUT
153.42
10
Paolo CECCON
159.56

 Author| Post time: 29-5-2022 16:01
| Show all posts
Women's Extreme Canoe Slalom
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Romane PRIGENT
-
2
Corinna KUHNLE
-
3
Kimberley WOODS
-
4
Zuzana PANKOVA
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Klaudia ZWOLINSKA
-
3
Klara OLAZABAL
-
4
Marjorie DELASSUS
-

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ajda NOVAK
-
2
Camille PRIGENT
-
3
Antonie GALUSKOVA

-
4
Monica DORIA VILLARUBLA
-

Quarterfinal 4
1
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
-
2
Eliska MINTALOVA
-
3
Ricarda FUNK
-
4
Sona STANOVSKA
-

 Author| Post time: 29-5-2022 16:06
| Show all posts
Men's Extreme Canoe Slalom
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Dimitri MARX
-
2
Felix OSCHMAUTZ
-
3
Tine KANCLER
-
4
Giovanni DE GENNARO
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Mario LEITNER
-
3
Joan CRESPO
-
4
Gelindo CHIARELLO
-

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Manuel OCHOA
-
2
Vit PRINDIS
-
3
Joseph CLARKE

-
4
Theo DESVIGNES
-

Quarterfinal 4
1
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jakub GRIGAR
-
2
Jan ROHRER
-
3
Michal PASIUT

-
4
Bradley FORBES-CRYANS
-

 Author| Post time: 29-5-2022 16:10
| Show all posts
Women's Extreme Canoe Slalom
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Corinna KUHNLE
-
3
Romane PRIGENT
-
4
Klaudia ZWOLINSKA
-

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
-
2
Ajda NOVAK
-
3
Camille PRIGENT
-
4
Eliska MINTALOVA
-


 Author| Post time: 29-5-2022 16:13
| Show all posts
Men's Extreme Canoe Slalom
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mario LEITNER
-
2
Felix OSCHMAUTZ
-
3
Dimitri MARX
-
4
Stefan HENGST
-

Semifinal 2
1
Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jan ROHRER
-
2
Jakub GRIGAR
-
3
Vit PRINDIS
-
4
Manuel OCHOA
-

 Author| Post time: 29-5-2022 16:15
| Show all posts
Women's Extreme Canoe slalom

Final Results

Tereza FISEROVA
-

Mallory FRANKLIN
-

Ajda NOVAK
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Corinna KUHNLE
-
 Author| Post time: 29-5-2022 16:20
| Show all posts
Men's Extreme Canoe slalom

Final Results

Jan ROHRER
-

Mario LEITNER
-

Felix OSCHMAUTZ
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Jakub GRIGAR
-

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

3-10-2022 08:30 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list