|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2021 - 2022

[Copy link]
Post time: 8-11-2021 22:56
| Show all posts |Read mode
Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2021 - 2022

Continental Championship - 9 November 2011 - 23 March 2022




Qualified Teams

  • AK Zadruga Aich/Dob
  • UVC Holding Graz
  • Shakhtior Soligorsk
  • Decospan VT Menen
  • Volley Haasrode Leuven
  • OK Mladost Brcko
  • Neftohimik Burgas
  • Mladost Zagreb
  • ČEZ Karlovarsko
  •   Jihostroj České Budějovice
  • SKV Usti nad Labem
  • VK Dukla Liberec
  • VK Lvi Praha
  • IBB Polonia London
  • Bigbank Tartu
  • Ford Levoranta Sastamala
  • Chaumont VB 52
  • Montpellier HSC VB
  • Tours VB
  • SVG Lüneburg
  • SWD powervolleys Dueren
  • United Voleys Frankfurt
  • Foinikas Syros Onex VC
  • Olympiacos Piraeus
  • Perkinelmer Leo Shoes Modena
  • Vero Volley Monza
  • Budva Volley
  • Amysoft Lycurgus Groningen
  • Draisma Dynamo Apeldoorn
  • Orion Doettinchem
  • PGE Skra Bełchatów
  • CSM Arcada Galati
  • CSS CNE Lapi DEJ-SCM Zalau
  • Dinamo Bucuresti
  • Kuzbass Kemerovo
  • Zenit Kazan
  • Ribnica Kraljevo
  • Rieker UJS Komárno
  • Calcit Kamnik
  • CDV Guaguas Las Palmas
  •   Chênois Geneve
  • Lindaren Volley Amriswil
  • TSV Jona
  • Arkas Izmir
  • Galatasaray HDI Istanbul
  • SK Ankara


Competition Format

Novemner 9th - November 18th, 2021
30 Teams, the 15 winning Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 32
December 1st - December 9th, 2021
32 Teams, the winnig Teams will qualify for the Quarterfinals
I
Round of 16
Janaury 11th - January 20th, 2022
16 Teams, the winnig Teams will qualify for the Quarterfinals
February 1st - February 10th, 2022
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I

Semifinals
February 23rd  - March 1st, 2022
4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I

Final
March 16th  - March 23rd, 2022
2 Teams, the winning Team will be the Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2021 - 2022 Champion

 Author| Post time: 9-11-2021 10:43
| Show all posts
Qualifying Round
Novemner 9th - November 18th, 2021
30 Teams, the 15 winning Teams will qualify for the Round of 16

  • UVC Holding Graz
  • Shakhtior Soligorsk
  • Volley Haasrode Leuven
  • OK Mladost Brcko
  • Mladost Zagreb
  •   Jihostroj České Budějovice
  • SKV Usti nad Labem
  • VK Lvi Praha
  • IBB Polonia London
  • Bigbank Tartu
  • Ford Levoranta Sastamala
  • Montpellier HSC VB
  • Tours VB
  • SVG Lüneburg
  • SWD powervolleys Dueren
  • Perinelmer Leo Shoes Modena
  • Budva Volley
  • Draisma Dynamo Apeldoorn
  • Orion Doettinchem
  • PGE Skra Bełchatów
  • CSM Arcada Galati
  • Dinamo Bucuresti
  • Zenit Kazan
  • Ribnica Kraljevo
  • Rieker UJS Komárno
  • Calcit Kamnik
  • CDV Guaguas Las Palmas
  •   Chênois Geneve
  • Lindaren Volley Amriswil
  • Arkas Izmir



First Leg

Budva Volley 2 - 3   Volley Haasrode Leuven
20-25, 25-21, 25-21, 22-25, 7-15
November 10th 2021, h. 18:00 (GMT +1), Zupa, Tivat

CDV Guaguas Las Palmas 3 - 0   Calcit Kamnik
25-20, 25-22, 25-22
November 10th 2021, h. 19:30 (GMT +1), Centro Insular de Deportes, Las Palmas

  Rieker UJS Komárno 1 - 3  Arkas Izmir
25-23, 20-25, 13-25, 10-25
November 10th 2021, h. 20:15 (GMT +1), City Hall, Nitra

Mladost Zagreb 3 - 0   SKV Usti nad Labem
26-24, 25-23, 25-12
November 11th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Dom Odbojke Bojan Stranic, Zagreb

Bigbank Tartu 1 - 3   Zenit Kazan
21-25, 18-25, 25-20, 23-25
November 9th 2021, h. 19:00 (GMT +2), Sports Hall University of Tartu, Tartu

IBB Polonia London 0 - 3   Orion Doettinchem
Awarded

bye   Montpellier HSC VB

bye   Jihostroj České Budějovice

Lindaren Volley Amriswil 3 - 1    Chênois Geneve
19-25, 25-21, 25-17, 25-21
November 10th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Sporthalle Tellenfeld 4-6, Amriswil

OK Mladost Brcko 0 - 3   PGE Skra Bełchatów
17-25, 23-25, 14-25
November 16th 2021, h. 18:00 (GMT +1), Energia, Bełchatów

UVC Holding Graz 1 - 3 Dinamo Bucuresti
17-25, 19-25, 31-29, 22-25
November 10th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Reiffeisen Sportpark, Graz/B

CSM Arcada Galati 3 - 1 VK Lvi Praha
25-19, 25-17, 22-25, 25-21
November 10th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati

Draisma Dynamo Apeldoorn 1 - 3 Tours VB
22-25, 17-25, 25-19, 16-25
November 10th 2021, h. 19:30 (GMT +1), Omnisportcentrum, Apeldoorn

Ford Levoranta Sastamala 0 - 3 Perinelmer Leo Shoes Modena
18-25, 19-25, 23-25
November 10th 2021, h. 18:30 (GMT +2), Vexve Areena, Sastamala

  SVG Lüneburg 3 - 0   Ribnica Kraljevo
25-20, 25-21, 25-22
November 10th 2021, h. 19:00 (GMT +1), LKH Arena, Luneburg

Shakhtior Soligorsk 0 - 3 SWD powervolleys Dueren
20-25, 22-25, 21-25
November 9th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Arena Kreis Duren




Second Leg

(6) Volley Haasrode Leuven   3 - 1 Budva Volley (3)
25-8, 17-25, 25-22, 25-19
November 17th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Sport Oase, Leuven


(1) Calcit Kamnik 1 - 3 CDV Guaguas Las Palmas (6)
24-26, 25-19, 21-25, 21-25
November 17th 2021, h. 20:00 (GMT +1), Sportna Dvorana, Kamnik

(6) Arkas Izmir   3 - 0 Rieker UJS Komárno (1)
25-20, 2516, 25-20
November 17th 2021, h. 19:00 (GMT +3), Ataturk Voleybol Salonu, Izmir

(1) SKV Usti nad Labem   1 - 3 Mladost Zagreb (6)
25-21, 21-25, 23-25, 21-25
November 17th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Sportcentrum Sluneta, Usti nad Labem

(6) Zenit Kazan   3 - 0 Bigbank Tartu (1)
25-21, 25-17, 25-19
November 10th 2021, h. 19:00 (GMT +3), Saint Petersburg, Kazan

(6) Orion Doettinchem   3 - 2   IBB Polonia London (2)
21-25, 25-19, 25-22, 21-25, 15-12
November 17th 2021, h. 20:00 (GMT +1), Sa Za Topsporthal, Doetinchem

Montpellier HSC VB vs bye

Jihostroj České Budějovice vs bye

(4+)   Chênois Geneve   3 - 0    Lindaren Volley Amriswil (4)
25-23, 25-23, 25-18, Golden Set: 15-10
November 17th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Centre Sportif de Sous-Moulin, Thonex

(6) PGE Skra Bełchatów   3 - 0   OK Mladost Brcko (0)
25-20, 25-8, 25-14
November 18th 2021, h. 18:00 (GMT +1), Energia, Bełchatów

(6) Dinamo Bucuresti   3 - 1   UVC Holding Graz (1)
20-25, 25-12, 25-23, 25-21
November 17th 2021, h. 19:00 (GMT +2), Dinamo, Bucuresti

(4) VK Lvi Praha   3 - 2 CSM Arcada Galati (5)
23-25, 25-18, 17-25, 25-19, 15-12
November 17th 2021, h. 19:00 (GMT +1),Arena Sparta Podvinny Mlyn, Praha


(6) Tours VB   3 - 0 Draisma Dynamo Apeldoorn (1)
25-14, 25-14, 25-17
November 17th 2021, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

(6) Perinelmer Leo Shoes Modena   3 - 0 Ford Levoranta Sastamala (0)
25-21, 25-14, 25-14
November 17th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

(4+)   Ribnica Kraljevo 3 - 1   SVG Lüneburg (4)
25-18, 25-22, 21-25, 25-18, Golden Set: 15-10
November 17th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Hala Sportova, Kraljevo

(6) SWD powervolleys Dueren   3 - 0 Shakhtior Soligorsk (0)
25-16, 25-21, 25-23
November 10th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Arena Kreis Duren




 Author| Post time: 29-11-2021 15:02
| Show all posts
Round of 32
December 1st - December 9th, 2021
32 Teams, the winnig Teams will qualify for the Quarterfinals




  • AK Zadruga Aich/Dob
  • Decospan VT Menen
  • Volley Haasrode Leuven
  • Neftohimik Burgas
  • Mladost Zagreb
  • ČEZ Karlovarsko
  •   Jihostroj České Budějovice
  • VK Dukla Liberec
  • Chaumont VB 52
  • Montpellier HSC VB
  • Tours VB
  • SWD powervolleys Dueren
  • United Voleys Frankfurt
  • Foinikas Syros Onex VC
  • Olympiacos Piraeus
  • Perkinelmer Leo Shoes Modena
  • Vero Volley Monza
  • Amysoft Lycurgus Groningen
  • Orion Doettinchem
  • PGE Skra Bełchatów
  • CSM Arcada Galati
  • CSS CNE Lapi DEJ-SCM Zalau
  • Dinamo Bucuresti
  • Kuzbass Kemerovo
  • Zenit Kazan
  • Ribnica Kraljevo
  • CDV Guaguas Las Palmas
  •   Chênois Geneve
  • TSV Jona
  • Arkas Izmir
  • Galatasaray HDI Istanbul
  • SK Ankara





First Leg

Volley Haasrode Leuven   3 - 0 Foinikas Syros Onex VC
25-21, 28-26, 25-19
December 1st 2021, h. 20:30 (GMT +1), Sport Oase, Leuven


CDV Guaguas Las Palmas 3 - 1 Decospan VT Menen
19-25, 25-17, 25-16, 25-15
December 1st 2021, h. 19:30 (GMT +1), Centro Insular de Deportes, Las Palmas

Arkas Izmir   3 - 2   SK Ankara
25-21, 25-22, 21-25, 17-25, 15-7
December 1st 2021, h. 19:00 (GMT +3), Ataturk Voleybol Salonu, Izmir

Mladost Zagreb 1 - 3 Vero Volley Monza
16-25, 25-18, 24-26, 22-25
December 1st 2021, h. 19:00 (GMT +1), Dom Odbojke Bojan Stranic, Zagreb

Zenit Kazan   3 - 0 AK Zadruga Aich/Dob   
25-17, 25-23, 25-12
December 9th 2021, h. 19:00 (GMT +3), Saint Petersburg, Kazan

Orion Doettinchem   3 - 0 TSV Jona
25-16, 25-18, 25-20
December 2nd 2021, h. 20:00 (GMT +1), Sa Za Topsporthal, Doetinchem

Montpellier HSC VB 3 - 0   Olympiacos Piraeus
25-20, 25-22, 25-14
December 1st 2021, h. 20:00 (GMT +1), Palais des Sports Jacques Chaban Delmas, Castelnau le Lez

Jihostroj České Budějovice 2 - 3 Kuzbass Kemerovo
23-25, 25-19, 25-21, 22-25, 20-22
December 1st 2021, h. 17:00 (GMT +1), Sportovni Hala, Ceske Budejovice

Chênois Geneve    2 - 3 Neftohimik Burgas   
23-25, 25-18, 19-25, 25-19, 14-16
November 30th 2021, h. 20:00 (GMT +1), Centre Sportif de Sous-Moulin, Thonex

PGE Skra Bełchatów   3 - 0 VK Dukla Liberec  
25-15, 25-20, 25-21
December 1st 2021, h. 18:00 (GMT +1), Energia, Bełchatów

Dinamo Bucuresti   2 - 3 United Voleys Frankfurt   
26-28, 25-19, 21-25, 25-21, 11-15
December 1st 2021, h. 17:00 (GMT +2), Dinamo, Bucuresti

CSM Arcada Galati 3 - 0   Chaumont VB 52
25-18, 25-23, 31-29
December 1st 2021, h. 19:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati

Tours VB   3 - 1 Amysoft Lycurgus Groningen   
25-15, 19-25, 25-17, 25-15
December 1st 2021, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

Perkinelmer Leo Shoes Modena    3 - 1 CSS CNE Lapi DEJ-SCM Zalau   
25-15, 25-17, 20-25, 25-21
November 30th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

  Ribnica Kraljevo 1 - 3 ČEZ Karlovarsko
19-25, 25-20, 16-25, 18-25
December 1st 2021, h. 19:00 (GMT +1), Hala Sportova, Kraljevo

SWD powervolleys Dueren   2 - 3   Galatasaray HDI Istanbul
19-25, 26-24, 25-23, 23-25, 14-16
December 7th 2021, h. 19:00 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul



Second Leg

(3) Foinikas Syros Onex VC   3 - 1 Volley Haasrode Leuven   (4)
21-25, 25-17, 25-15, 25-17, Golden Set 13-15
December 8th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Dimitros Vikelas Hala, Syros


(1)   Decospan VT Menen 0 - 3 CDV Guaguas Las Palmas (6)
22-25, 20-25, 19-25
December 8th, h. 20:00 (GMT +1), Tomabel Hall, Roeselare

(5) SK Ankara   3 - 1 Arkas Izmir (4)
25-19, 25-20, 23-25, 25-20
December 9th, h. 19:00 (GMT +3), TVF SC Baskent Sports Hall, Ankara/A

(6)   Vero Volley Monza 3 - 1 Mladost Zagreb (2)
23-25, 25-14, 25-15, 25-20
December 9th, h. 19:00 (GMT +1), Arena Di Monza, Monza

(0) AK Zadruga Aich/Dob   0 - 3 Zenit Kazan (6)
12-25, 18-25, 19-25
December 8th 2021, h. 19:00 (GMT +3), Saint Petersburg, Kazan

(1) TSV Jona   1 - 3 Orion Doettinchem (6)
23-25, 18-25, 25-23, 11-25
December 16th, h. 20:00 (GMT +1), Sporthalle Grunfeld, Jona

(2) Olympiacos Piraeus 2 - 3 Montpellier HSC VB (6)
19-25, 20-25, 25-23, 26-24, 15-17
December 7th, h. 20:00 (GMT +2), Melina Merkouri, Rentis

(6) Kuzbass Kemerovo 3 - 1 Jihostroj České Budějovice (3)
25-21, 19-25, 25-14, 25-21
December 9th, h. 19:00 (GMT +7), Kuzbass Arena, Kemerovo

(6) Neftohimik Burgas     3 - 1 Chênois Geneve (3)   
17-25, 29-27, 25-21, 25-20
December 16th, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall Mladost, Burgas

(1)   VK Dukla Liberec   1 - 3 PGE Skra Bełchatów (6)
20-25, 17-25, 25-23, 23-25
December 9th, h. 18:00 (GMT +1), Dukla, Liberec

(6) United Voleys Frankfurt   3 - 2 Dinamo Bucuresti (4)   
23-25, 25-13, 24-26, 25-23, 15-9
December 8th, h. 19:00 (GMT +1), Fraport Arena, Frankfuert/Main

(3)   Chaumont VB 52 3 - 2   CSM Arcada Galati (5)
25-20, 22-25, 20-25, 25-23, 17-15
December 8th, h. 20:00 (GMT +1), Palestra, Chaumont

(1) Amysoft Lycurgus Groningen   0 - 3 Tours VB (6)   
11-25, 21-25, 22-25
December 8th, h. 20:00 (GMT +1), Alfa-College Sportcentrum, Groningen

(1) CSS CNE Lapi DEJ-SCM Zalau    0 - 3 Perkinelmer Leo Shoes Modena (6)
13-25, 14-25, 15-25
December 1st 2021, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

(6)   ČEZ Karlovarsko 3 - 1   Ribnica Kraljevo (2)
20-25, 28-26, 25-18, 25-17
December 8th, h. 18:00 (GMT +1), Sport Hall for Indoor Games, Karlovy Vary

(6) Galatasaray HDI Istanbul   3 - 0 SWD powervolleys Dueren (2)
25-17, 25-19, 23-25
December 8th 2021, h. 21:00 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul

 Author| Post time: 10-1-2022 10:26
| Show all posts
Round of 16
Janaury 11th - January 20th, 2022
16 Teams, the winnig Teams will qualify for the Quarterfinals





  • Volley Haasrode Leuven
  • Neftohimik Burgas
  • ČEZ Karlovarsko
  • Montpellier HSC VB
  • Tours VB
  • United Voleys Frankfurt
  • Perkinelmer Leo Shoes Modena
  • Vero Volley Monza
  • Orion Doettinchem
  • PGE Skra Bełchatów
  • CSM Arcada Galati
  • Kuzbass Kemerovo
  • Zenit Kazan
  • CDV Guaguas Las Palmas
  • Galatasaray HDI Istanbul
  • SK Ankara




First Leg

Neftohimik Burgas     2 - 3 PGE Skra Bełchatów
22-25, 26-24, 24-26, 25-21, 12-15
January 11th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sports Hall Mladost, Burgas

  ČEZ Karlovarsko 3 - 0 Galatasaray HDI Istanbul
25-23, 25-18, 25-16
January 12th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Sport Hall for Indoor Games, Karlovy Vary

SK Ankara   0 - 3 Vero Volley Monza
12-25, 16-25, 18-25
January 12th 2022, h. 19:00 (GMT +3), TVF SC Baskent Sports Hall, Ankara/A

Zenit Kazan   3 - 0 Orion Doettinchem
25-12, 25-19, 25-14
January 12th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Saint Petersburg, Kazan

Montpellier HSC VB 0 - 3   Kuzbass Kemerovo
Awarded

Tours VB   3 - 1 Perkinelmer Leo Shoes Modena   
22-25, 25-23, 27-25, 25-19
January 12th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

Volley Haasrode Leuven   0 - 3 CDV Guaguas Las Palmas   
16-25, 22-25, 21-25
January 12th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Sport Oase, Leuven

United Voleys Frankfurt   0 - 3 CSM Arcada Galati
0-25, 0-25, 0-25
January 18th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati


Second Leg

(6) PGE Skra Bełchatów   3 - 1 Neftohimik Burgas (3)
25-10, 24-26, 25-15, 24-14
January 18th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Energia, Bełchatów


(6)   Vero Volley Monza 3 - 0 SK Ankara (0)
25-18, 25-18, 25-20
January 19th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Arena Di Monza, Monza

(6) Kuzbass Kemerovo 3 - 0 Montpellier HSC VB (0)
Awarded

(6) CDV Guaguas Las Palmas 3 - 0 Volley Haasrode Leuven   (0)
27-25. 25-21, 25-20
January 26th 2022, h. 19:30 (GMT +1), Centro Insular de Deportes, Las Palmas

(4) Perkinelmer Leo Shoes Modena    3 - 2 Tours VB (5)
25-17, 24-26, 33-25, 25-19, 15-13
January 19th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Palapanini, Modena

(6) CSM Arcada Galati 3 - 2   United Voleys Frankfurt (2)
25-20, 27-29, 27-25, 15-11
January 20th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati

(1) Galatasaray HDI Istanbul   1 - 3 ČEZ Karlovarsko (6)
25-17, 17-25, 18-25, 22-25
January 20th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul

(0) Orion Doettinchem   0 - 3 Zenit Kazan 6)
17-25, 12-25, 17-25
January 20th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sa Za Topsporthal, Doetinchem


 Author| Post time: 1-2-2022 21:36
| Show all posts
Quartelfinals
February 1st - February 10th, 2022
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals





  • ČEZ Karlovarsko
  • Tours VB
  • Vero Volley Monza
  • PGE Skra Bełchatów
  • CSM Arcada Galati
  • Kuzbass Kemerovo
  • Zenit Kazan
  • CDV Guaguas Las Palmas




First Leg

PGE Skra Bełchatów   3 - 2 CSM Arcada Galati
25-21, 26-24, 19-25, 2125, 15-13
February 1st 2022, h. 18:00 (GMT +1), Energia, Bełchatów

CDV Guaguas Las Palmas 0 - 3 Vero Volley Monza
15-25, 23-25, 23-25
February 2nd 2022, h. 19:30 (GMT +1), Centro Insular de Deportes, Las Palmas

Tours VB   3 - 0 ČEZ Karlovarsko
25-22, 27-25, 25-22
February 2nd 2022, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

Zenit Kazan   3 - 0 Kuzbass Kemerovo
26-24, 25-17, 25-17
February 9th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Saint Petersburg, Kazan




Second Leg

(3) CSM Arcada Galati 1 - 3   PGE Skra Bełchatów   (6)
21-25, 25-19, 19-25, 23-25
February 8th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Sports Hall, Galati

(6)   Vero Volley Monza 3 - 1 CDV Guaguas Las Palmas   (1)
25-17, 25-12, 24-26, 25-19
February 8th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Arena Di Monza, Monza

(1)   ČEZ Karlovarsko 1 - 3 Tours VB (6)
28-30, 23-25, 25-21, 26-28
February 10th 2022, h. 17:00 (GMT +1), Sport Hall for Indoor Games, Karlovy Vary

(1) Kuzbass Kemerovo 1 - 3 Zenit Kazan (6)
18-25, 13-25, 25-22, 14-25
February 10th 2022, h. 19:00 (GMT +3), Saint Petersburg, Kazan


 Author| Post time: 21-2-2022 16:26
| Show all posts
Semifinals
February 23rd  - March 1st, 2022
4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final



  • Tours VB
  • Vero Volley Monza
  • PGE Skra Bełchatów
  • Zenit Kazan





First Leg

PGE Skra Bełchatów    3 - 2 Tours VB
24-26, 25-22, 25-20, 22-25, 15-13
February 24th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Energia, Bełchatów
I
  Vero Volley Monza 1 - 3 Zenit Kazan
14-25, 20-25, 25-19, 19-25
February 24th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Arena Di Monza, Monza



Second Leg

(3) Zenit Kazan   vs Vero Volley Monza (4)
Walkover
I
(5) Tours VB   3 - 1 PGE Skra Bełchatów   (4)
25-21, 25-20, 21-25, 25-20
March 2nd 2022, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

 Author| Post time: 15-3-2022 10:40
| Show all posts
Final
March 15th  - March 22nd, 2022
2 Teams, the winning Team will be the Men's Volleyball CEV European CEV Cup 2021 - 2022 Champion



  • Tours VB
  • Vero Volley Monza





First Leg

  Vero Volley Monza 3 - 0 Tours VB
25-19, 25-19, 25-22
March 16th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Arena Di Monza, Monza



Second Leg

(0) Tours VB   0 - 3 Vero Volley Monza (6)
24-26, 18-25, 18-25
March 23rd 2022, h. 20:00 (GMT +1), Salle Robert Grenon, Tours

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-6-2024 15:18 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2024, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2024 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list