|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Track Cycling UEC European Championships 2021

[Copy link]
 Author| Post time: 8-10-2021 14:00
| Show all posts
Men's Omnium
Tempo Race (Event 2/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MALMBERG Matias
9
2
BANASZEK Alan
6
3
WOOD Oliver
5
4
BOUDAT Thomas
3
5
TEUTENBERG Tim Torn
3
6
van den BOSSCHE Fabio
3
7
MURPHY Jb
2
8
LAMON Francesco
1
9
VITZTHUM Simon
1
10
EEFTING Roy
0
11
MORA VEDRI Sebastian
0
12
MATIAS Joao
0
13
VASYLIEV Maksym
0
14
MAZUR Dzianis
0
15
FILUTAS Viktor
0
16
RUGOVAC Denis
0
17
BENIUŠIS Justas
-18
18
CRISTA Daniel
-19
19
SYRITSA Gleb
-20
20
SOULIOS Zisis
-20
21
EINHORN Itamar
-20
22
GRAF Andreas
-40
23
CHREN Martin
-40
24
GENOV Nikolay
DNF

 Author| Post time: 8-10-2021 20:11
| Show all posts
Men's Sprint
Semifinals Results
The 1st Athletes from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Race

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAVREYSEN Harrie
2
2
IAKOVLEV Mikhail
0


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOOGLAND Jeffrey
2
2
VIGIER Sebastien
0

 Author| Post time: 8-10-2021 20:17
| Show all posts
Men's Omnium
Elimination Race (Event 3/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUDAT Thomas
-
2
MALMBERG Matias
-
3
BANASZEK Alan
-
4
van den BOSSCHE Fabio
-
5
TEUTENBERG Tim Torn
-
6
RUGOVAC Denis
-
7
MORA VEDRI Sebastian
-
8
WOOD Oliver
-
9
VITZTHUM Simon
-
10
FILUTAS Viktor
-
11
MATIAS Joao
-
12
VASYLIEV Maksym
-
13
MAZUR Dzianis
-
14
SYRITSA Gleb
-
15
LAMON Francesco
-
16
BENIUŠIS Justas
-
17
EINHORN Itamar
-
18
GENOV Nikolay
-
19
GRAF Andreas
-
20
EEFTING Roy
-
21
SOULIOS Zisis
-
22
MURPHY Jb
-
23
CRISTA Daniel
-
24
CHREN Martin
-

 Author| Post time: 8-10-2021 20:21
| Show all posts
Women's 500m Time Trial
Non-Olympic Event

Final Results

SHMELEVA Daria
33.086

GRABOSCH Pauline Sophie
33.336

TYSHCHENKO Yana
33.534

Rank
Athletes
Nation
Result
4
van der PEET Steffie
33.641
5
VECE Miriam
33.679
6
LAMBERINK Kyra
33.844
7
PROPSTER Alessa-Catriona
34.286
8
LOS Urszula
24.546

 Author| Post time: 8-10-2021 20:23
| Show all posts
Women's Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Final Results

BRENNAUER Lisa
3:19.548WR|Gold Medal Race

BORRAS Marion
3:23.297Gold Medal Race

KROGER Mieke
3:21.646Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ALZINI Martina
OVLB.M.R.

 Author| Post time: 8-10-2021 20:30
| Show all posts
Men's Omnium
Final Results

BANASZEK Alan
136

van den BOSSCHE Fabio
130

MALMBERG Matias
124

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WOOD Oliver
117
5
TEUTENBERG Tim Torn
116
6
LAMON Francesco
116
7
BOUDAT Thomas
115
8
MORA VEDRI Sebastian
113
9
EEFTING Roy
105
10
MATIAS Joao
89
11
MURPHY Jb
89
12
RUGOVAC Denis
88
13
VITZTHUM Simon
85
14
VASYLIEV Maksym
62
15
FILUTAS Viktor
40
16
MAZUR Dzianis
40
17
CRISTA Daniel
25
18
SYRITSA Gleb
24
19
EINHORN Itamar
24
20
BENIUŠIS Justas
23
21
SOULIOS Zisis
10
22
GRAF Andreas
-29
23
CHREN Martin
-7
24
GENOV Nikolay
-72

 Author| Post time: 8-10-2021 20:32
| Show all posts
Men's Sprint
Final Results

LAVREYSEN Harrie
2Gold Medal Race

HOOGLAND Jeffrey
0Gold Medal Race

IAKOVLEV Mikhail
2Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VIGIER Sebastien
0B.M.R.

 Author| Post time: 8-10-2021 20:38
| Show all posts
Women's Points Race
Non-Olympic Event

Final Results

KHATUNTSEVA Gulnaz
35

BOSSUYT Shar
28

UNEKEN Lonneke
22

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BALEISYTE Olivija
21
5
ZANARDI Silvia
18
6
FORTIN Valentine
15
7
KARASIEWICZ Karolina
14
8
SUSSEMILCH Laura
10
9
CAMPOS Daniela
8
10
EVANS Neah
6
11
METTRAUX Lena
5
12
MACHACOVA Jarmila
1
13
MEDVEDOVA Tereza
0
14
KIPTSIKAVA Nastassia
-10
15
SHARPE Alice
-20

CALVO BARBERO Tania
DNF

LASZLO Tamara
DNF

YAROSHENKO Viktoriia
DNF

 Author| Post time: 9-10-2021 13:23
| Show all posts
Women's Keirin
First Round Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Second Round, the other Athletes will qualify for the Repechages

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GROS Mathilde
W
2
CAPEWELL Sophie
+0.078
3
LOS Urszula
+0.371
4
JABORNIKOVA Veronika
+0..473
5
LOHVINIUK Oleksandra
+0.858


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRIEDRICH Lea Sophie
W
2
DEGRENDELE Nicky
+0.142
3
SHMELEVA Daria
+0.246
4
van der WOUW Hetty
+0.335
5
CASAS ROIGE Helena
0.532
6
KARWACKA Marlena
+1.692


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BRASPENNINCX Shanne
W
2
TYSHCHENKO Yana
+0.205
3
PROPSTER Alessa-Catriona
+0.333
4
STARIKOVA Olena
0.431
5
BATE Lauren
+0.478
6
BISSOLATI Elena
+0.546


 Author| Post time: 9-10-2021 13:33
| Show all posts
Men's Keirin
First Round Results
The 1st Athletes from each Heat will qualify for the Second Round, the other Athletes will qualify for the Repechages

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAVREYSEN Harrie
W
2
EILERS Joachim
+0.109
3
BABEK Tomaš
+0.270
4
JIMENEZ ELIZONDO Ekain
+5.649


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOOGLAND Jeffrey
W
2
ROCHNA Daniel
+0.073
3
DMITRIEV Denis
+0.082
4
JURCZYK Marc
+0.148
5
MINCHEV Miroslav
+4.576


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TURNBULL Hamish
W
2
HELAL Rayan
+0.019
3
NOVIK Uladzislau
+0.123
4
DANYLCHUK Bohdan
+1.381
5
BRETAS Sotirios
+1.576


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
IAKOVLEV Mikhail
W
2
CECHMAN Martin
+0.116
3
HLOVA Aliaksandr
+0.245
4
SZALONTAY Sandor
+0.407
5
LENDEL Vasilijus
+0.486



Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RAJKOWSKI Patryk
W
2
MARTINEZ CHORRO Alejandro
+0.081
3
LOVASSY Patrik Romeo
+0.277
4
DENYSENKO Vladyslav
+0.515

BOSCARO Davide
DNS


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DERACHE Tom
W
2
JONAUSKAS Svajunas
+0.077
3
TRUMAN Joseph
+0.545
4
BIANCHI Matteo
+1.254
5
LIVANOS Konstantinos
+1.525

 Author| Post time: 9-10-2021 13:38
| Show all posts
Women's Keirin
Repechages Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Repechage will qualify for the Second Round

Repechage 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
van der WOUW Hetty
W
2
STARIKOVA Olena
+0.013
3
CASAS ROIGE Helena
+0.057
4
LOS Urszula
+0.111
5
BISSOLATI Elena
+0.220


Repechage 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PROPSTER Alessa-Catriona
W
2
SHMELEVA Daria
+0.046
3
KARWACKA Marlena
+0.124
4
JABORNIKOVA Veronika
+0.380
5
LOHVINIUK Oleksandra
+0.446
6
BATE Lauren
+0.736

 Author| Post time: 9-10-2021 15:56
| Show all posts
Men's Keirin
Repechages Results
The 1st Athletes from each Repechage will qualify for the Second Round

Repechage 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
EILERS Joachim
W
2
DANYLCHUK Bohdan
+0.790
3
TRUMAN Joseph
+1.213


Repechage 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ROCHNA Daniel
W
2
LIVANOS Konstantinos
+0.559
3
JIMENEZ ELIZONDO Ekain
+0.722
4
LOVASSY Patrik Romeo
+0.760


Repechage 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HELAL Rayan
W
2
DENYSENKO Vladyslav
+0.103
3
HLOVA Aliaksandr
+0.454
4
MINCHEV Miroslav
+0.968


Repechage 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CECHMAN Martin
W
2
NOVIK Uladzislau
+0.013
3
BIANCHI Matteo
+0.421


Repechage 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JURCZYK Marc
W
2
DMITRIEV Denis
+0.098
3
MARTINEZ CHORRO Alejandro
+0.106
4
LENDEL Vasilijus
+0.284


Repechage 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BABEK Tomaš
W
2
BRETAS Sotirios
+0.189
3
JONAUSKAS Svajunas
+0.256
4
SZALONTAY Sandor
+0.342

 Author| Post time: 9-10-2021 20:49
| Show all posts
Women's Keirin
Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final, the other Athletes will qualify for the 7th-12th Places Race

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DEGRENDELE Nicky
-
2
TYSHCHENKO Yana
-
3
STARIKOVA Olena
-
4
GROS Mathilde
DNF
5
PROPSTER Alessa-Catriona
DNF
6
KARWACKA Marlena
DNF


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRIEDRICH Lea Sophie
W
2
CAPEWELL Sophie
+0.063
3
CASAS ROIGE Helena
+0.109
4
BRASPENNINCX Shanne
+0.148
5
SHMELEVA Daria
+0.270
6
van der WOUW Hetty
+0.300

 Author| Post time: 9-10-2021 20:53
| Show all posts
Men's Keirin
Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final, the other Athletes will qualify for the 7th-12th Places Race

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAVREYSEN Harrie
W
2
RAJKOWSKI Patryk
+0.116
3
IAKOVLEV Mikhail
+0.165
4
BABEK Tomaš
+0.377
5
ROCHNA Daniel
+0.488
6
HELAL Rayan
+2.058


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOOGLAND Jeffrey
W
2
DERACHE Tom
+0.010
3
EILERS Joachim
+0.052
4
JURCZYK Marc
+0.078
5
CECHMAN Martin
+0.102
6
TURNBULL Hamish
+0.467

 Author| Post time: 9-10-2021 21:01
| Show all posts
Women's Madison
Final Results

Great Britain
ARCHIBALD Katie
EVANS Neah
63

Denmark
DIDERIKSEN Amalie
LETH Julie
50

France
BERTEAU Victoire
BORRAS Marion
49

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ANDRES Michelle
METTRAUX Lena
23
5
MILIAEVA Mariia
NOVOLODSKAIA Mariia
22
6
BARBIERI Rachele
FIDANZA Martina
19
7
PIKULIK Wiktoria
PLOSAJ Niko
8
8
RAAIJMAKERS Marit
van der DUIN Maike
6
9
REISSNER Lena Charlotte
TEUTENBERG Lea Lin
2
10
BOSSUYT Shari
de CLERCQ Katrijn
1
11
CALVO BARBERO Tania
LARRARTE ARTEAGA Euken
0
12
FEDOTOVA Kseniia
KLIMCHENKO Tetyana
0
13
KAY Emily
SHARPE Alice
-40
14
MACHACOVA Jarmila
SEVCIKOVA Petra
-60
15
KIPTSIKAVA Nastassia
TSERAKH Hanna
-80

BORISSZA Johanna Kitti
LASZLO Tamara
DNF

 Author| Post time: 9-10-2021 21:04
| Show all posts
Women's Keirin
7th-12th Places Race
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BRASPENNINCX Shanne
W
2
van der WOUW Hetty
+0.670
3
SHMELEVA Daria
+1.149
4
KARWACKA Marlena
+2.148
5
GROS Mathilde
DNS
6
PROPSTER Alessa-Catriona
DNS

 Author| Post time: 9-10-2021 21:06
| Show all posts
Women's Keirin
Final Results

FRIEDRICH Lea Sophie
W

STARIKOVA Olena
+0.112

TYSHCHENKO Yana
+0.243

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CAPEWELL Sophie
+0.243
5
DEGRENDELE Nicky
+0.333
6
CASAS ROIGE Helena
+0.357

 Author| Post time: 9-10-2021 21:08
| Show all posts
Men's Keirin
7th-12th Places Race
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JURCZYK Marc
W
2
ROCHNA Daniel
+0.209
3
TURNBULL Hamish
+0.501
4
CECHMAN Martin
+0.524
5
BABEK Tomaš
+0.920
6
HELAL Rayan
+1.077

 Author| Post time: 9-10-2021 21:10
| Show all posts
Men's Keirin
Final Results

HOOGLAND Jeffrey
W

DERACHE Tom
+0.034

EILERS Joachim
+0.176

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IAKOVLEV Mikhail
+0.433
5
RAJKOWSKI Patryk
+0.534
6
LAVREYSEN Harrie
+1.087

 Author| Post time: 9-10-2021 21:18
| Show all posts
Men's Madison
Final Results

Netherlands
HAVIK Yoerivan
SCHIP Jan Willem
60

Belgium
de KETELE Kenny
de VYLDER Lindsay
56

Portugal
LEITAO Iuri
OLIVEIRA Rui
49

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VIVIANI Elia
SCARTEZZINI Michele
37
5
GONOV Lev
SHICHKIN Vlas
34
6
BOUDAT Thomas
KNEISKY Morgan
19
7
TEUTENBERG Tim Torn
REINHARDT Theo
11
8
BRITTON Rhys
WOOD Oliver
8
9
WANDAHL Frederik
MALMBERG Matias
7
10
MARGUET Tristan
IMHOF Claudio
6
11
GLADYSH Roman
HRYNIV Vitaliy
-17
12
BABOR Daniel
RUGOVAC Deni
-55
13
MARTORELL HAGA Erik
MORA VEDRI Sebastian
-70

RUDYK Bartosz
BANASZEK Alan
DNF

KARALIOK Yauheni
MAZUR Dzianis
DNF

CHRISTAKOS Dimitrios
SOULIOS Zisis
DNF


EINHORN Itamar
TENE Rotem
DNF

LOVASSY Krisztian
FILUTAS Viktor
DNF

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2021 00:03 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list