|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Men's Football UEFA Under 17 European Championship 2022

[Copy link]
Post time: 23-9-2021 09:56
| Show all posts |Read mode
Men's Football UEFA Under 17 European Championship 2022

Various Cities (ISR) - 16 May 2022 - 1 June 2022





Qualified Nations

  • Belgium
  • Bulgaria
  • Denmark
  • France
  • Germany
  • Israel
  • Italy
  • Luxembourg
  • Netherlands
  • Poland
  • Portugal
  • Scotland
  • Serbia
  • Spain
  • Sweden
  • Turkey


Competition Format

May 16th - May 23rd, 2022
16 Nations, 4 Groups,  the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Quartelfinals
I
Knockout Round
May 25th - July 1st, 2022
8  Nations, Quartelfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, the winning Nation will be the Men's Football UEFA Under 17 European Championship 2022 Champion

 Author| Post time: 23-9-2021 10:15
| Show all posts
Qualification Format

September 23rd - November 16th, 2021
52 Nations, 13 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group and the 4 best Nation between the all Groups will qualify for the Elite Round
I

Elite Round
March 23rd - April 26th, 2022
32 Nations, 8 Groups, the 1st Nations from each Group and the best 7 Nations between the All Groups will qualify for Final Round




Registered Nations
Qualified, Eliminated, In Progress

  • Albania (Qualifying Round)
  • Andorra (Qualifying Round)
  • Armenia (Qualifying Round)
  • Austria (Qualifying Round)
  • Azerbaijan (Qualifying Round)
  • Belarus (Qualifying Round)
  • Belgium (Qualifying Round, Elite Round)
  • Bosnia and Herzegovina (Qualifying Round, Elite Round)
  • Bulgaria (Qualifying Round, Elite Round)
  • Croatia (Qualifying Round)
  • Czech Republic (Qualifying Round, Elite Round)
  • Cyprus (Qualifying Round)
  • Denmark (Qualifying Round, Elite Round)
  • England (Qualifying Round, Elite Round)
  • Estonia (Qualifying Round, Elite Round)
  • Faroe Islands (Qualifying Round)
  • Finland (Qualifying Round, Elite Round)
  • France (Qualifying Round, Elite Round)
  • Georgia (Qualifying Round, Elite Round)
  • Germany (Qualifying Round, Elite Round)
  • Gibraltar (Qualifying Round)
  • Greece (Qualifying Round, Elite Round)
  • Hungary (Qualifying Round, Elite Round)
  • Iceland (Qualifying Round)
  • Ireland (Qualifying Round, Elite Round)
  • Israel (Host Nation)
  • Italy (Qualifying Round, Elite Round)
  • Kazakhstan (Qualifying Round)
  • Kosovo (Qualifying Round, Elite Round)
  • Latvia (Qualifying Round, Elite Round)
  • Liechtenstein (Qualifying Round)
  • Lithuania (Qualifying Round)
  • Luxembourg (Qualifying Round, Elite Round)
  • Malta (Qualifying Round)
  • Moldova (Qualifying Round)
  • Montenegro (Qualifying Round)
  • Netherlands (Elite Round)
  • North Macedonia (Qualifying Round)
  • Northern Ireland (Qualifying Round)
  • Norway (Qualifying Round)
  • Poland (Qualifying Round, Elite Round)
  • Portugal (Qualifying Round, Elite Round)
  • Romania (Qualifying Round)
  • Russia (Qualifying Round, Elite Round, Banned)
  • San Marino (Qualifying Round)
  • Scotland (Qualifying Round, Elite Round)
  • Serbia (Qualifying Round, Elite Round)
  • Slovakia (Qualifying Round, Elite Round)
  • Slovenia (Qualifying Round, Elite Round)
  • Spain (Elite Round)
  • Sweden (Qualifying Round, Elite Round)
  • Switzerland (Qualifying Round, Elite Round)
  • Turkey (Qualifying Round, Elite Round)
  • Ukraine (Qualifying Round, Elite Round)
  • Wales (Qualifying Round, Elite Round)

 Author| Post time: 23-9-2021 10:44
| Show all posts
Qualifying Round
September 23rd - November 16th, 2021
52 Nations, 13 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group and the 4 best Nation between the all Groups will qualify for the Elite Round


Group 1

  • Denmark
  • Malta
  • Montenegro
  • Turkey

Group 2

  • Czech Republic
  • Latvia
  • Lithuania
  • Sweden

Group 3

  • Azerbaijan
  • Belgium
  • Luxembourg
  • Norway

Group 4

  • Estonia
  • Georgia
  • Hungary
  • Iceland

Group 5

  • Andorra
  • Ireland
  • North Macedonia
  • Poland

Group 6

  • Germany
  • Romania
  • Russia
  • San Marino

Group 7

  • Bosnia and Herzegovina
  • Finland
  • Gibraltar
  • Switzerland

Group 8

  • Cyprus
  • France
  • Greece
  • Moldova

Group 9

  • Austria
  • Faroe Islands
  • Kosovo
  • Slovenia

Group 10

  • Bulgaria
  • Croatia
  • Liechtenstein
  • Serbia

Group 11

  • Kazakhstan
  • Portugal
  • Ukraine
  • Wales

Group 12

  • Albania
  • Italy
  • Northern Ireland
  • Scotland

Group 13

  • Armenia
  • Belarus
  • England
  • Slovakia



Group 1
Central European Summer Time (GMT +2)

Turkey 6 - 1 Malta
Half-Time: 3-0
October 6th 2021, h. 11:00, Hibernians Stadium, Paola


Montenegro 0 - 2 Denmark
Half-Time: 0-0
October 6th 2021, h. 16:00,
Hibernians Stadium, Paola

Turkey 1 - 0 Montenegro
Half-Time: 1-0
October 9th 2021, h. 11:00,
Hibernians Stadium, Paola

Denmark 5 - 1 Malta
Half-Time: 2-1
October 9th 2021, h.16:00,
Hibernians Stadium, Paola

Denmark PSO353 - 4PSO6 Turkey
Half-Time: 3-2, Full Timer: 3-3, Penalites Shoot-Out: 5-6
October 12th 2021, h. 11:00,
Hibernians Stadium, Paola

Malta 0 - 3 Montenegro
Half-Time: 0-0
October 12th 2021, h.16:00,
Hibernians Stadium, Paola

Group Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Turkey
3
2
1
0
10
4
+6
7
Denmark
3
2
1
0
10
4
+6
7
Montenegro
3
1
0
2
3
3
0
3
Malta
3
0
0
3
2
14
-12
0


Group 2
Eastern European Summer Time (GMT +3)

Sweden 8 - 0 Lithuania
Half-Time: 6-0
September 23rd 2021, h. 13:00, SB Arkadija, Riga


Latvia 0 - 1 Czech Republic
Half-Time: 0-1
September 23rd 2021, h. 16:00, Zemgale Olympic Center, Jelgava

Czech Republic 4 - 0 Lithuania
Half-Time: 1-0
September 26th 2021, h. 13:00, Zemgale Olympic Center, Jelgava


Czech Republic 2 - 2 Sweden
Half-Time: 1-1
September 29th 2021, h. 16:00, SB Arkadija, Riga


Lithuania 1 - 4 Latvia
Half-Time: 1-1
October 31st 2021, h. 12:00, Zemgale Olympic Center, Jelgava

Sweden 2 - 2 Latvia
Half-Time: 2-0
Novenber 23rd 2021, h. 18:00, Bravida Arena, Gothenburg

Group 2 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Czech Republic
3
2
1
0
7
2
+5
7
Sweden
3
1
2
0
12
4
+8
5
Latvia
3
1
1
1
6
4
+2
4
Lithuania
3
0
0
3
1
16
-15
0


Group 3
Central European Summer Time (GMT +2)

Belgium 0 - 1 Luxembourg
Half-Time: 0-0
October 6th 2021, h. 18:00, National Training Centre Tubize, Tubize


Azerbaijan 0 - 3 Norway
Cancelled

Belgium 3 - 0 Azerbaijan
Cancelled

Norway 2 - 2 Luxembourg
Half-Time: 2-0
October 9th 2021, h. 11:00,
National Training Centre Tubize, Tubize

Norway 0 - 2 Belgium
Half-Time: 0-0
October 12th 2021, h. 16:00,
Stade Leburton, Tubize

Luxembourg 3 - 0 Azerbaijan
Cancelled

Group 3 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Luxembourg
3
2
1
0
6
2
+4
7
Belgium
3
2
0
1
5
1
+4
6
Norway
3
1
1
1
5
4
+1
4
Azerbaijan
3
0
0
3
0
9
-9
0



Group 4
Central European Summer Time (GMT +2)

Hungary 3 - 0 Estonia
Half-Time: 2-0
October 22nd 2021, h. 17:00,Globall Football Park, Telki


Georgia 1 - 1 Iceland
Half-Time: 1-0
October 22nd 2021, h. 17:00,
Budaorsi Varosi Stadion, Budaors

Hungary 0 - 1 Georgia
Half-Time: 0-0
October 25th 2021, h.
17:00,Globall Football Park, Telki

Iceland 1 - 2 Estonia
Half-Time: 1-1
October 25th 2021, h. 17:00, Bicskei Sportpalya, Bicske


Iceland 0 - 0 Hungary
Half-Time: 0-0
October 28th 2021, h.
17:00,Globall Football Park, Telki

Estonia 1 - 0 Georgia
Half-Time: 1-0
October 28th 2021, h.
17:00, Bicskei Sportpalya, Bicske

Group 4 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Estonia
3
2
0
1
3
4
-1
6
Georgia
3
1
1
1
2
2
0
4
Hungary
3
1
1
1
3
1
+2
4
Iceland
3
0
2
1
2
3
-1
2


Group 5
Irish Standard Time (GMT +1)

Ireland 5 - 0 Andorra
Half-Time: 1-0
October 7th 2021, h. 14:00,
Mardyke, Cork

North Macedonia 0 - 0 Poland
Half-Time: 0-0
October 7th 2021, h. 15:00,
Turner's Cross, Cork

Ireland 2 - 0 North Macedonia
Half-Time: 1-0
October 10th 2021, h. 19:00
Turner's Cross, Cork

Poland 1 - 0 Andorra
Half-Time: 0-0
October 10th 2021, h14:00, Mardyke, Cork

Poland 2 - 2 Ireland
Half-Time: 2-1
October 13th 2021, h. 13:00,
Turner's Cross, Cork

Andorra 0 - 6 North Macedonia
Half-Time: 0-2
October 13th 2021, h. 13:00, Mardyke, Cork

Group 5 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Ireland
3
2
1
0
9
2
+7
7
Poland
3
1
2
0
3
2
+1
5
North Macedonia
3
1
1
1
6
2
+4
4
Andorra
3
0
0
3
0
12
-12
0


Group 6
Eastern European Summer Time (GMT +3)

Germany 11 - 0 San Marino
Half-Time: 5-0
October 20th 2021, h. 14:00
Stadionul CNAF, Buftea

Romania 0 - 2 Russia
Half-Time: 0-1
October 20th 2021, h. 19:00
, Stadionul Mogosoaia Mogosoaia

Germany 5 - 0 Romania
Half-Time: 1-0
October 23rd 2021, h. 19:00,
Stadionul Mogosoaia Mogosoaia

Russia 6 - 1 San Marino
Half-Time: 2-0
October 23rd 2021, h. 15:00,
Stadionul CNAF, Buftea

Russia 1 - 2 Germany
Half-Time: 1-0
October 26th 2021, h. 18:00,
Stadionul CNAF, Buftea

San Marino 0 - 5 Romania
Half-Time: 0-2
October 26th 2021, h. 18:00,
Stadionul Mogosoaia Mogosoaia

Group 6 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Germany
3
3
0
0
18
1
+17
9
Russia
3
2
0
1
9
3
+6
6
Romania
3
1
0
2
5
7
-2
3
San Marino
3
0
0
3
1
22
-21
0


Group 7
Eastern European Summer Time (GMT +3)

Bosnia and Herzegovina 6 - 1 Gibraltar
Half-Time: 2-0
October 7th 2021, h. 13:00, Myyrmaki Stadium, Vantaa


Finland 1 - 1 Switzerland
Half-Time: 0-1
October 7th 2021, h. 19:00,
Myyrmaki Stadium, Vantaa

Bosnia and Herzegovina 1 - 0 Finland
Half-Time: 1-0
October 10th 2021, h. 13:00,
Myyrmaki Stadium, Vantaa

Switzerland 7 - 0 Gibraltar
Half-Time: 1-0
October 10th 2021, h. 19:00,
Myyrmaki Stadium, Vantaa

Switzerland 1 - 0 Bosnia and Herzegovina
Half-Time: 1-0
October 13th 2021, h. 14:00,
Bolt Arena, Helsinki

Gibraltar 0 - 4 Finland
Half-Time: 0-2
October 13th 2021, h. 14:00,
Myyrmaki Stadium, Vantaa

Group 7 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Switzerland
3
2
1
0
9
1
+8
7
Finland
3
1
2
0
6
2
+4
5
Bosnia and Herzeg.
3
1
1
1
7
3
+4
4
Gibraltar
3
0
0
3
1
17
-16
0



Group 8
Until Saturday, October 30th: Eastern European Summer Time (GMT +3)
From Sunday, October 31st: Eastern European Time (GMT +2)

France 3 - 0 Moldova
Half-Time: 2-0
October 26th 2021, h. 14:00, Katerini Municipal Stadium, Katerini


Cyprus 0 - 3 Greece
Half-Time: 0-1
October 26th 2021, h. 15:00, Svoronos Minicipal Stadium "Lazaros Xanthopoulos", Svoronis Pierias


France 1 - 1 Cyprus
Half-Time: 1-0
October 29th 2021, h. 14:00,
Katerini Municipal Stadium, Katerini

Greece 0 - 0 Moldova
Half-Time: 0-0
October 29th 2021, h. 15:00,
Svoronos Minicipal Stadium "Lazaros Xanthopoulos", Svoronis Pierias

Greece 1 - 0 France
Half-Time: 0-0
November 1st 2021, h. 15:00,
Katerini Municipal Stadium, Katerini

Moldova 0 - 1 Cyprus
Half-Time: 0-1
November 1st 2021, h. 15:00,
Svoronos Minicipal Stadium "Lazaros Xanthopoulos", Svoronis Pierias

Group 8 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Greece
3
2
1
0
4
0
+4
7
France
3
1
1
1
4
2
+2
4
Cyprus
3
1
1
1
2
4
-2
4
Moldova
3
0
1
2
0
4
-4
1



Group 9
Central European Summer Time (GMT +2)

Austria 0 - 1 Kosovo
Half-Time: 0-0
October 6th 2021, h. 18:30,
Venue, Enzesfeld-Lindabrunn

Faroe Islands 0 - 8 Slovenia
Half-Time: 0-4
October 6th 2021, h. 11:00,
Venue, Traiskirchen

Austria 2 - 0 Faroe Islands
Half-Time: 1-0
October 9th 2021, h. TBD,
Venue, Traiskirchen

Slovenia 1 - 0 Kosovo
Half-Time: 0-0
October 9th 2021, h. TBD,
Venue, Enzesfeld-Lindabrunn

Slovenia 4 - 0 Austria
Half-Time: 3-0
October 12th 2021, h. 15:30,
Venue, Traiskirchen

Kosovo 1 - 0 Faroe Islands
Half-Time: 0-0
October 12th 2021, h. 15:30,
Venue, Enzesfeld-Lindabrunn

Group 9 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Slovenia
3
3
0
0
13
0
+13
9
Kosovo
3
2
0
1
2
1
+1
6
Austria
3
1
0
2
2
5
-3
3
Faroe Islands
3
0
0
3
0
11
-11
0


Group 10
Central European Summer Time (GMT +3)

Serbia 11 - 0 Liechtenstein
Half-Time: 4-0
October 21st 2021, h. 18:00, Sport Center of FA of Serbia-pitch 1, Stara Pazova


Bulgaria 1 - 0 Croatia
Half-Time: 1-0
October 21st 2021, h. 12:00
, Sport Center of FA of Serbia-pitch 1, Stara Pazova

Serbia 0 - 2 Bulgaria
Half-Time: 0-0
October 24th 2021, h. 18
:00, Sport Center of FA of Serbia-pitch 1, Stara Pazova

Croatia 3 - 0 Liechtenstein
Half-Time: 1-0
October 24th 2021, h. 12:00
, Sport Center of FA of Serbia-pitch 1, Stara Pazova

Croatia   0 - 1 Serbia
Half-Time: 0-0
October 27th 2021, h. 14:00
, Sport Center of FA of Serbia-pitch 1, Stara Pazova

Liechtenstein 0 - 5 Bulgaria
Half-Time: 0-3
October 27th 2021, h. 14:00
, Sport Center of FA of Serbia-pitch 6, Stara Pazova

Group 10 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Bulgaria
3
3
0
0
8
0
+8
9
Serbia
3
2
0
1
12
2
+10
6
Croatia
3
1
0
2
3
2
+1
3
Liechtenstein
3
0
0
3
0
19
-19
0



Group 11
Western European Summer Time (GMT)

Portugal 5 - 0 Kazakhstan
Half-Time: 2-0
November 10th 2021, h. 17:00,
Estadio Algarve, Faro-Loule

Wales 3 - 1 Ukraine
Half-Time: 1-0
November 10th 2021, h. 17:00, Estadio Municipal de Albufeira, Albufeira

Portugal 2 - 0 Wales
Half-Time: 1-0
November 13th 2021, h. 17:00,
Estadio Algarve, Faro-Loule

Ukraine 3 - 0 Kazakhstan
Half-Time: 2-0
November 13th 2021, h. 17:00,
Estadio Municipal de Albufeira, Albufeira

Ukraine 3 - 2 Ukraine
Half-Time: 1-1
November 16th 2021, h. 15:00,
Estadio Algarve, Faro-Loule

Kazakhstan 1 - 1 Wales
Half-Time: 1-1
November 16th 2021, h. 15:00,
Estadio Municipal de Albufeira, Albufeira

Group 11 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Ukraine
3
2
0
1
7
5
+2
6
Portugal
3
2
0
1
9
3
+6
6
Wales
3
1
1
1
4
4
0
4
Kazakhstan
3
0
1
2
1
9
-8
1



Group 12
Until Saturday, October 27th:Irish Standard Time (GMT)
From Sunday, October 28th: Irish Standard Time (GMT +1)

Italy 5 - 0 Albania
Half-Time: 2-0
October 27th 2021, h. 19:00, Mourneview Park, Lurgan


Northern Ireland 2 - 3 Scotland
Half-Time: 2-1
October 27th 2021, h. 15:00, Shamrock Park, Portadown

Italy 2 - 0 Northern Ireland
Half-Time: 0-0
October 30th 2021, h. 15:00, Inver Park, Larne


Scotland 3 - 2 Albania
Half-Time: 1-1
October 30th 2021, h. 19:00, Seaview, Belfast

Scotland 0 - 3 Italy
Half-Time: 0-1
November 2nd 2021, h. 15:00,
Seaview, Belfast

Albania 2 - 2 Northern Ireland
Half-Time: 1-0
November 2nd 2021, h. 15:00, The Oval, Belfast

Group 12 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Italy
3
3
0
0
10
0
+10
9
Scotland
3
2
0
1
6
7
-1
6
Northern Ireland
3
0
1
2
4
7
-3
1
Albania
3
0
1
2
4
10
-6
1



Group 13
Eastern European Summer Time (GMT +3)

England 7 - 0 Armenia
Half-Time: 2-0
October 16th 2021, h. 15:00
, Dinamo Stadium, Minsk

Belarus 0 - 0 Slovakia
Half-Time: 0-0
October 16th 2021, h. 17:00
, Borisov Arena, Barysaw

England 1 - 0 Belarus
Half-Time: 1-0
October 19th 2021, h. 15:00
, Traktor Stadium, Minsk

Slovakia 5 - 0 Armenia
Half-Time: 3-0
October 19th 2021, h. 18:00,
Haradski Stadium, Barysaw

Slovakia 2 - 2 England
Half-Time: 2-0
October 22nd 2021, h. 17:00
, Borisov Arena, Barysaw

Armenia 0 - 2 Belarus
Half-Time: 0-1
October 22nd 2021, h. 17:00
, Haradski Stadium, Barysaw

Group 13 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
England
3
2
1
0
10
2
+8
7
Slovakia
3
1
2
0
7
2
+5
5
Belarus
3
1
1
1
2
1
+1
4
Armenia
3
0
0
3
0
14
-14
0


 Author| Post time: 21-3-2022 18:39
| Show all posts
  Elite Round
March 23rd - April 26th, 2022
32 Nations, 8 Groups, the 1st Nations from each Group and the best 7 Nations between the All Groups will qualify for Final Round





Group 1

  • Greece
  • Hungary
  • Netherlands
  • Slovakia

Group 2

  • Denmark
  • Latvia
  • Sweden
  • Switzerland

Group 3

  • Czech Republic
  • Georgia
  • Germany
  • Scotland

Group 4

  • Belgium
  • Bosnia and Herzegovina
  • Estonia
  • Spain

Group 5

  • England
  • France
  • Luxembourg

Group 6

  • Italy
  • Kosovo
  • Poland
  • Ukraine

Group 7

  • Serbia
  • Slovenia
  • Turkey
  • Wales

Group 8

  • Bulgaria
  • Finland
  • Ireland
  • Portugal


Group 1
Until Saturday, March 26th: Central European Time (GMT +1)
From Sunday, March 27th: Central European Summer Time (GMT +2)

Netherlands 2 - 0 Hungary
Half-Time: 1-0
March 24th 2022, h. 16:00, Sportpark Parkzicht, Uden


Slovakia 1 - 1 Greece
Half-Time: 0-1
March 24th 2022, h. 19:00, De Wieen, Venray

Greece 1 - 1 Hungary
Half-Time: 1-0
March 27th 2022, h. 12:00,
Sportpark Parkzicht, Uden

Netherlands 1 - 1 Slovakia
Half-Time: 0-1
March 27th 2022, h. 16:00,
De Wieen, Venray

Greece 0 - 0 Netherlands
Half-Time: 0-0
March 30th 2022, h. 16:00,
Sportpark Parkzicht, Uden

Hungary 3 - 1 Slovakia
Half-Time: 2-1
March 30th 2022, h. 16:00,
Sportpark Parkzicht, Uden

Group 1 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Netherlands
3
1
2
0
3
1
+2
5
Hungary
3
1
1
1
4
4
0
4
Greece
3
0
3
0
2
2
0
3
Slovakia
3
0
2
1
3
5
-2
2




Group 2
Until Saturday, March 26th: Central European Time (GMT +1)
From Sunday, March 27th: Central European Summer Time (GMT +2)

Switzerland 1 - 0 Latvia
Half-Time: 0-0
March 23rd 2022, h. 13:00, Silkeborg Stadium, Silkeborg


Sweden 2 - 2 Denmark
Half-Time: 0-2
March 23rd 2022, h. 19:00,
Silkeborg Stadium, Silkeborg

Switzerland 0 - 2 Sweden
Half-Time: 0-1
March 26th 2022, h. 13:00,
Silkeborg Stadium, Silkeborg

Denmark 3 - 2 Latvia
Half-Time: 3-0
March 26th 2022, h. 19:00,
Silkeborg Stadium, Silkeborg

Denmark 5 - 0 Switzerland
Half-Time: 2-0
March 29th 2022, h. 14:00,
Ikast Stadium, Ikast

Latvia 0 - 0 Sweden
Half-Time: 0-0
March 29th 2022, h. 14:00,
Silkeborg Stadium, Silkeborg

Group 2 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Denmark
3
2
1
0
10
4
+6
7
Sweden
3
1
2
0
4
2
+2
5
Switzerland
3
1
0
2
1
7
-6
3
Latvia
3
0
1
2
2
4
-2
1



Group 3
Until Saturday, March 26th: Greenwich Mean Time (GMT +1)
From Sunday, March 27th: Greenwich Mean Summer Time (GMT +2)

Scotland 2 - 2 Czech Republic
Half-Time: 0-2
March 23rd 2022, h. 13:00, Falkirk Stadium, Falkirk


Germany 3 - 0 Georgia
Half-Time: 1-0
March 23rd 2022, h. 19:00,
Falkirk Stadium, Falkirk

Germany 4 - 0 Scotland
Half-Time: 1-0
March 26th 2022, h. 13:00,
Falkirk Stadium, Falkirk

Czech Republic 1 - 2 Georgia
Half-Time: 0-1
March 26th 2022, h. 19:00,
Falkirk Stadium, Falkirk

Czech Republic 2 - 5 Germany
Half-Time: 1-3
March 29th 2022, h. 18:30,
New Douglas park, Hamilton

Georgia 1 - 6 Scotland
Half-Time: 0-3
March 29th 2022, h. 18:30,
Falkirk Stadium, Falkirk

Group 3 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Germany
3
3
0
0
12
2
+10
9
Scotland
3
1
1
1
8
7
+1
4
Georgia
3
1
0
2
3
10
-7
3
Czech Republic
3
0
1
2
5
9
-4
1


Group 4
Until Saturday, March 26th: Central European Time (GMT +1)
From Sunday, March 27th: Central European Summer Time (GMT +2)

Spain 4 - 1 Bosnia and Herzegovina
Half-Time: 1-0
March 23rd 2022, h. 15:00, Stadium Etno Selo Stansici, Bijeljina


Belgium 8 - 1 Estonia
Half-Time: 4-1
March 23rd 2022, h. 15:00,
Novi Gradski Stadion, Ugljevik

Spain 1 - 0 Belgium
Half-Time: 1-0
March 26th 2022, h. 15:00,
Stadium Etno Selo Stansici, Bijeljina

Estonia 1 - 2 Bosnia and Herzegovina
Half-Time: 1-1
March 26th 2022, h. 15:00,
Novi Gradski Stadion, Ugljevik

Estonia 0 - 4 Spain
Half-Time: 0-1
March 29th 2022, h. 15:00,
Novi Gradski Stadion, Ugljevik

Bosnia and Herzegovina 0 - 6 Belgium
Half-Time: 0-4
March 29th 2022, h. 15:00,
Stadium Etno Selo Stansici, Bijeljina

Group 4 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Spain
3
3
0
0
9
1
+8
9
Belgium
3
2
0
1
14
2
+12
6
Bosnia and Herzeg.
3
1
0
2
3
11
-8
3
Estonia
3
0
0
3
2
14
-12
0


Group 5
Until Saturday, March 26th: Central European Time (GMT +1)
From Sunday, March 27th: Central European Summer Time (GMT +2)

Luxembourg 0 - 2 France
Half-Time: 0-1
March 23rd 2022, h. 18:00, Stade Alphonse Theis, Hesperange


France 3 - 1 England
Half-Time: 1-1
March 26th 2022, h. 16:00,
Stade Alphonse Theis, Hesperange

England 0 - 2 Luxembourg
Half-Time: 0-1
March 29th 2022, h. 14:00,
Stade Alphonse Theis, Hesperange

Group 5 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
France
2
2
0
0
5
1
+4
6
Luxembourg
2
1
0
1
2
2
0
3
England
2
0
0
2
1
5
-4
0


Group 6
Central European Summer Time (GMT +3)

Kosovo 0 - 2 Ukraine
Half-Time: 0-0
April 20th 2022, h. 12:00, Stado Comunale Stefano Lotti, Poggibonsi

Italy 1 - 0 Poland
Half-Time: 0-0
April 20th 2022, h. 15:00,
Stadio Artemio Franchi, Siena

Ukraine 2 - 3 Poland
Half-Time: 0-2
April 23rd 2022, h. 12:00,
Stadio Comunale Gino Manni, Colle di Val

Italy 1 - 0 Kosovo
Half-Time: 0-0
April 23rd 2022, h. 15:00,
Stadio Comunale Stefano Lotti, Poggibonsi

Ukraine 1 - 3 Italy
Half-Time: 0-1
April 26th 2022, h. 15:00,
Stadio Artemio Franchi, Siena

Poland 2 - 1 Kosovo
Half-Time: 0-1
April 26th 2022, h. 15:00,
Stadio Comunale Gino Manni, Colle di Val d'Elsa

Group 6 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Italy
3
3
0
0
5
1
+4
9
Poland
3
2
0
1
5
4
+1
6
Ukraine
3
1
0
2
5
6
-1
3
Kosovo
3
0
0
3
1
5
-4
0



Group 7
Until Saturday, March 26th: Central European Time (GMT +1)
From Sunday, March 27th: Central European Summer Time (GMT +2)

Slovenia 5 - 0 Wales
Half-Time: 2-0
March 23rd 2022, h. 12:00, Sportni park Radenci, Radenci


Serbia 3 - 2 Turkey
Half-Time: 2-1
March 23rd 2022, h. 16:00,
TSC Trate Gornja Radgona, Gornja

Slovenia 2 - 2 Serbia
Half-Time: 1-0
March 26th 2022, h. 12:00,
Sportni park Radenci, Radenci

Turkey 5 - 2 Wales
Half-Time: 3-1
March 26th 2022, h. 16:00,
TSC Trate Gornja Radgona, Gornja

Turkey 4 - 3 Slovenia
Half-Time: 1-1
March 29th 2022, h. 16:00,
Sportni park Radenci, Radenci

Wales 2 - 4 Serbia
Half-Time:
March 29th 2022, h. 16:00,
TSC Trate Gornja Radgona, Gornja

Group 7 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Serbia
3
2
1
0
9
6
+3
7
Turkey
3
2
0
1
11
8
+3
6
Slovenia
3
1
1
1
10
6
+4
4
Wales
3
0
0
3
4
14
-10
0



Group 8
Until Saturday, March 26th: Western European Time (GMT)
From Sunday, March 27th: Western European Summer Time (GMT +1)

Bulgaria 1 - 0 Finland
Half-Time: 1-0
March 23rd 2022, h. 12:00, Estadio Municipal, Santa Comba Dao


Portugal 4 - 1 Ireland
Half-Time: 2-0
March 23rd 2022, h. 16:00, Estadio do Fontelo, Viseu

Ireland 2 - 3 Finland
Half-Time: 1-1
March 26th 2022, h. 12:00,
Parque Desportivo de Sant'Ana, Penalva do Castelo

Bulgaria 1 - 2 Portugal
Half-Time: 1-1
March 26th 2022, h. 17:00,
Estadio Joao Cardoso, Tondela

Ireland   2 - 2 Bulgaria
Half-Time: 0-2
March 29th 2022, h. 16:00,
Estadio Municipal, Santa Comba Dao

Finland 1 - 9 Portugal
Half-Time: 1-3
March 29th 2022, h. 16:00,
Estadio do Fontelo, Viseu

Group 8 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Portugal
3
3
0
0
15
3
+12
9
Bulgaria
3
1
1
1
4
4
0
4
Finland
3
1
0
2
4
12
-8
3
Ireland
3
0
1
2
5
9
-4
1


 Author| Post time: 16-5-2022 19:56
| Show all posts
Preliminary Round
May 16th - May 23rd, 2022
16 Nations, 4 Groups,  the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Quartelfinals


Group A

  • Germany
  • Israel
  • Italy
  • Luxembourg

Group B

  • Bulgaria
  • France
  • Netherlands
  • Poland

Group C

  • Belgium
  • Serbia
  • Spain
  • Turkey

Group D

  • Denmark
  • Portugal
  • Scotland
  • Sweden



Group A
Israel Daylight Time (GMT +3)

Italy 2 - 3 Germany
Half-Time: 1-2
May 16th 2022, h. 17:30,
Ness Ziona Stadium, Ness Ziona

Israel
3 - 0 Luxembourg
Half-Time: 0-0
May 16th 2022, h. 20:00, Haberfeld Stadium, Rishon LeZion

Germany 3 - 0 Luxembourg
Half-Time: 2-0
May 19th 2022, h. 17:30, Haberfeld Stadium, Rishon LeZion

Israel 0 - 1 Italy
Half-Time: 0-0
May 19th 2022, h. 20:00,
Ness Ziona Stadium, Ness Ziona

Germany 3 - 0 Israel
Half-Time: 0-0
May 22nd 2022, h. 20:00,
Lod Municipal Stadium, Lod

Luxembour 0 - 1 Italy
Half-Time: 0-1
May 22nd 2022, h. 20:00,
Ramat Gan Stadium, Ramat Gan

Group A Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Germany
3
3
0
0
9
2
+7
9
Italy
3
2
0
1
4
3
+1
6
Israel
3
1
0
2
3
4
-1
3
Luxembourg
3
0
0
3
0
7
-7
0



Group B
Israel Daylight Time (GMT +3)

France 6 - 1 Poland
Half-Time: 4-0
May 16th 2022, h. 17:30,
Ramat Gan Stadium, Ramat Gan

Bulgaria
1 - 3 Netherlands
Half-Time: 1-1
May 16th 2022, h. 20:00, Lod Municipal Stadium, Lod

Netherlands 2 - 1 Poland
Half-Time: 0-0
May 19th 2022, h. 17:30, Lod Municipal Stadium, Lod

France 4 - 0 Bulgaria
Half-Time: 2-0
May 19th 2022, h. 20:00,
Ramat Gan Stadium, Ramat Gan

Netherlands 3 - 1 France
Half-Time: 0-1
May 22nd 2022, h. 17:30,
Haberfeld Stadium, Rishon LeZion

Poland 1 - 1 Bulgaria
Half-Time: 0-0
May 22nd 2022, h. 17:30,
Ness Ziona Stadium, Ness Ziona

Group B Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
France
3
3
0
0
8
3
+5
9
Netherlands
3
2
0
1
11
4
+7
6
Poland
3
0
1
2
3
9
-6
1
Bulgaria
3
0
1
2
2
8
-6
1



Group C
Israel Daylight Time (GMT +3)

Serbia 1 - 1 Belgium
Half-Time: 0-1
May 17th 2022, h. 17:30,
Haberfeld Stadium, Rishon LeZion

Turkey
0 - 2 Spain
Half-Time: 0-1
May 17th 2022, h. 20:00,Ness Ziona Stadium, Ness Ziona

Serbia 2 - 1 Turkey
Half-Time: 1-1
May 20th 2022, h. 17:30, Haberfeld Stadium, Rishon LeZion

Spain 2 - 0 Belgium
Half-Time: 2-0
May 20th 2022, h. 20:00,
Ness Ziona Stadium, Ness Ziona

Spain 1 - 1 Serbia
Half-Time: 0-0
May 23rd 2022, h. 17:30,
Haberfeld Stadium, Rishon LeZion

Belgium 3 - 1 Turkey
Half-Time: 0-0
May 23rd 2022, h. 17:30,
Ness Ziona Stadium, Ness Ziona

Group C Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Spain
3
2
1
0
5
1
+4
7
Serbia
3
1
2
0
4
3
+1
5
Belgium
3
1
1
1
4
4
0
4
Turkey
3
0
0
3
2
7
-5
0



Group D
Israel Daylight Time (GMT +3)

Denmark 1 - 2 Sweden
Half-Time: 0-2
May 17th 2022, h. 17:30,
Ramat Gan Stadium, Ramat Gan

Scotland
1 - 5 Portugal
Half-Time: 0-3
May 17th 2022, h. 20:00, Lod Municipal Stadium, Lod

Denmark 3 - 1 Scotland
Half-Time: 1-1
May 20th 2022, h. 17:30, Ramat Gan Stadium, Ramat Gan

Portugal 4 - 2 Sweden
Half-Time: 3-1
May 20th 2022, h. 20:00,
Lod Municipal Stadium, Lod

Portugal 1 - 3 Denmark
Half-Time: 1-0
May 23rd 2022, h. 20:00,
Ramat Gan Stadium, Ramat Gan

Sweden 1 - 0 Scotland
Half-Time: 0-0
May 23rd 2022, h. 20:00,
Lod Municipal Stadium, Lod

Group D Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Denmark
3
2
0
1
7
4
+3
6
Portugal
3
2
0
1
10
6
+4
6
Sweden
3
2
0
1
5
5
0
6
Scotland
3
0
0
3
2
9
-7
0


 Author| Post time: 24-5-2022 07:02
| Show all posts

Knockout Round
May 25th - July 1st, 2022
8  Nations, Quartelfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, the winning Nation will be the Men's Football UEFA Under 17 European Championship 2022 Champion



  • Denmark
  • France
  • Germany
  • Italy
  • Netherlands
  • Portugal
  • Serbia
  • Spain


Quarterfinals
Israel Daylight Time (GMT +3)

Germany PSO31 - 2PSO4 France
Half-Time: 1-1, Full Time: 1-1, Penalty Shoot-Out: 3-4
May 25th 2022, h. 16:30, Haberfeld Stadium, Rishon LeZion
I
Spain 1 - 2 Portugal
Half-Time: 1-1
May 26th 2022, h. 19:00, Netanya Stadium, Netanya
I
I

Netherlands 2 - 1 Italy
Half-Time: 2-0
May 25th 2022, h. 19:00, Netanya Stadium, Netanya
I
Denmark 1 - 2 Serbia
Half-Time: 0-1
May 26th 2022, h. 16:30, Ness Ziona Stadium, Ness Ziona



Semifinals
Israel Daylight Time (GMT +3)

France PSO63 - 2PSO5 Portugal
Half-Time: 2-2, Full Time: 2-2, Penalty Shoot-Out: 6-5
May 29th 2022, h. 17:30, Netanya Stadium, Netanya
I
Netherlands PSO53 - 2PSO3 Serbia
Half-Time: 0-0, Full Time: 2-2, Penalty Shoot-Out: 5-3
May 29th 2022, h. 21:00, Netanya Stadium, Netanya



Gold Medal Match
Israel Daylight Time (GMT +3)

France 2 - 1 Netherlands
Half-Time: 0-0
June 1st 2022, h. 18:00, Netanya Stadium, Netanya

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

24-6-2022 23:30 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list