|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Men's Water Polo LEN European Champions League 2021 - 2022

[Copy link]
Post time: 22-9-2021 12:37
| Show all posts |Read mode
Men's Water Polo LEN European Champions League 2021 - 2022

Continental Championship - 11 November 2020 - 5 June 2021




Qualified Teams

  • HAVK Mladost Zagreb
  • Jadran Split
  •   Jug Adriatic Osig.
  • VK Jadran Split
  • CN Marseille
  • CN Noisy-le-Sec
  • Montpellier WP
  • Dinamo Tbilisi
  • Spandau 04
  • Waspo 98 Hannover
  • GS Apollon Smyrnis
  • NC Vouliagmeni
  • Olympiacos Piraeus
  • FTC-Telekom Waterpolo
  • OSC Budapest
  • Szolnok VSC
  • AN Brescia
  • Pro Recco
  • RN Savona
  • EVK Žaibas
  • Jadran Herceg Novi
  • Primorac Kotor
  • AZS UW Warsaw
  • Vitoria Guimaraes
  • CSM Digi Oradea
  • Steaua Bucharest
  • Sintez Kazan
  • Crvena Zvezda
  • Radnički Kragujevac
  • Novi Beograd
  • CN Barcelona
  • CN Terrassa
  • Zodiac-Atletic Barceloneta
  • Enka Istanbul


Competition Format

September 24th - September 26th, 2021
13 Teams, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Teams will qualify for Second Qualifying Round
I

Second Qualyfing Round
October 8th - October 10th, 2021
16 Teams, 4 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Groupwill qualify for Third Qualifying Round

I
Third Qualyfing Round
October 16th - October 20th, 2021
8 Teams, Home and Away Matches, the winning Teams from each Group will qualify for Preliminary Round
I
October 26th, 2021 - June 5th, 2022
16 Teams, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and Novi Beograd from Group A, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Teams from Group B will qualify for the Final 8
I
Final 8
June 30th - July 2nd, 2021
8 Teams, Placement Matches, Quarterfinals, Semifinals, 3rd Place Match and Final, the winning Team will be the Men's Water Polo LEN European Champions League 2021 - 2022 Champion

 Author| Post time: 22-9-2021 12:53
| Show all posts
First Qulaifying Round
September 24th - September 26th, 2021
13 Teams, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Teams will qualify for Second Qualifying Round




Group A

  • Montpellier WP
  • RN Savona
  • Primorac Kotor
  • AZS UW Warsaw
  • Vitoria Guimaraes
  • CN Terrassa

Group B

  • Jadran Split
  • GS Apollon Smyrnis
  • OSC Budapest
  • EVK Žaibas
  • Jadran Herceg Novi
  • Sintez Kazan
  • Enka Istanbul





Group A
Central European Summer Time (GMT +2)

Primorac Kotor 22 - 4 AZS UW Warsaw
Quarter-by-Quarter: 3-0, 6-2, 8-1, 5-1
September 23rd 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

CN Terrassa 12 - 12 Montpellier WP
Quarter-by-Quarter: 0-1, 4-4, 4-2, 4-5
September 23rd 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

RN Savona 26 - 6 Vitoria Guimaraes
Quarter-by-Quarter: 9-0, 7-3, 7-2, 3-1
September 23rd 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

Montpellier WP 17 - 9 Vitoria Guimaraes
Quarter-by-Quarter: 5-2, 5-1, 5-2, 2-4
September 24th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

CN Terrassa 11 - 8 Primorac Kotor
Quarter-by-Quarter: 2-3, 4-2, 4-1, 1-2
September 24th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

RN Savona 29 - 4 AZS UW Warsaw
Quarter-by-Quarter: 7-0, 10-1, 8-3, 4-0
September 24th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

Primorac Kotor 18 - 6 Vitoria Guimaraes
Quarter-by-Quarter: 3-2, 5-1, 6-2, 4-1
September 24th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

AZS UW Warsaw 5 - 26 CN Terrassa
Quarter-by-Quarter: 1-8, 2-5, 2-8, 0-5
September 24th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

RN Savona 9 - 10 Montpellier WP
Quarter-by-Quarter: 2-3, 2-1, 4-2, 1-4
September 24th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

Vitoria Guimaraes 17 - 13 AZS UW Warsaw
Quarter-by-Quarter: 6-3, 2-1, 4-3, 5-6
September 25th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

Montpellier WP 11 - 11 Primorac Kotor
Quarter-by-Quarter: 1-4, 6-0, 3-2, 1-5
September 25th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

RN Savona 13 - 12 CN Terrassa
Quarter-by-Quarter: 2-1, 3-6, 6-4, 2-1
September 25th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

AZS UW Warsaw   0 - 10 Montpellier WP
Disqualified

Vitoria Guimaraes 0 - 10 CN Terrassa
Disqualified

RN Savona 11 - 9 Primorac Kotor
Quarter-by-Quarter: 4-2, 2-2, 2-3, 3-2
September 25th 2021, h. 18:00, Piscina Carlo Zanelli, Savona

Group A Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
RN Savona
5
4
0
1
88
41
+47
12
Montpellier WP
5
3
0
2
60
41
+19
11
CN Terrassa
5
3
1
1
71
38
+33
10
Primorac Kotor
5
2
1
2
68
43
+25
7
Vitoria Guimaraes
5
1
0
4
38
84
-46
3
AZS UW Warsaw
5
0
0
5
26
104
-78
0

Group B
Central European Summer Time (GMT +2)

GS Apollon Smyrnis 18 - 15 Sintez Kazan
Quarter-by-Quarter: 3-7, 5-2, 4-2, 6-4
September 22nd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Jadran Herceg Novi 10 - 15 VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 3-4, 4-4, 2-4, 1-3
September 22nd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

EVK Žaibas 9 - 18 Enka Istanbul
Quarter-by-Quarter: 0-3, 3-6, 2-5, 4-4
September 22nd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

OSC Budapest 15 - 8 GS Apollon Smyrnis
Quarter-by-Quarter: 4-2, 4-3, 4-1, 3-2
September 23rd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Jadran Herceg Novi 25 - 9 EVK Žaibas
Quarter-by-Quarter: 8-1, 7-3, 4-3, 6-2
September 23rd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Sintez Kazan 12 - 6 Enka Istanbul
Quarter-by-Quarter: 3-1, 4-1, 3-1, 2-3
September 23rd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

GS Apollon Smyrnis 11 - 19 VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 3-4, 3-4, 3-6, 2-5
September 23rd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Jadran Herceg Novi 15 - 5 Enka Istanbul
Quarter-by-Quarter: 2-2, 4-0, 5-2, 4-1
September 23rd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

OSC Budapest 15 - 12 Sintez Kazan
Quarter-by-Quarter: 5-4, 4-3, 3-2, 3-3
September 23rd 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

GS Apollon Smyrnis 21 - 6 EVK Žaibas
Quarter-by-Quarter: 7-1, 6-1, 4-2, 4-2
September 24th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Jadran Herceg Novi 12 - 6 Sintez Kazan
Quarter-by-Quarter: 3-1, 3-4, 3-1, 3-0
September 24th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

OSC Budapest 14 - 9 VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 3-3, 6-3, 5-1, 0-2
September 24th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

EVK Žaibas 6 - 21 OSC Budapest
Quarter-by-Quarter: 6-5, 0-6, 0-5, 0-5
September 25th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

VK Jadran Split 14 - 11 Sintez Kazan
Quarter-by-Quarter: 6-3, 3-3, 2-2, 3-3
September 25th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Enka Istanbul 9 - 12 GS Apollon Smyrnis
Quarter-by-Quarter: 3-2, 3-3, 0-4, 3-3
September 25th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

VK Jadran Split 18 - 6 EVK Žaibas
Quarter-by-Quarter: 2-1, 5-2, 5-1, 6-2
September 25th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Jadran Herceg Novi 14 - 8 GS Apollon Smyrnis
Quarter-by-Quarter: 3-2, 4-3, 4-2, 3-1
September 25th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

OSC Budapest 17 - 11 Enka Istanbul
Quarter-by-Quarter: 4-4, 5+4, 3-0, 5-3
September 25th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

EVK Žaibas 7 - 19 Sintez Kazan
Quarter-by-Quarter: 1-7, 1-4, 2-4, 3-4
September 26th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Jadran Herceg Novi 9 - 12 OSC Budapest
Quarter-by-Quarter: 3-2, 3-4, 2-3, 1-3
September 26th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Enka Istanbul 11 - 22 VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 5-6, 2-6, 1-6, 3-4
September 26th 2021, h. 16:30, SC Moraca, Podgorica

Group B Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
OSC Budapest
6
6
0
0
94
55
+39
18
Jadran Split
6
5
0
1
97
63
+34
15
Jadran Herceg Novi
6
4
0
2
85
55
+30
12
GS Apollon Smyrnis
6
3
0
3
78
78
0
9
Sintez Kazan
6
2
0
4
75
72
+3
6
Enka Istanbul
6
1
0
5
60
87
-27
3
EVK Žaibas
6
0
0
6
43
122
-79
0


 Author| Post time: 7-10-2021 20:33
| Show all posts
Second Qualifying Round
October 8th - October 10th, 2021
16 Teams, 4 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Groupwill qualify for Third Qualifying Round




Group C

  • VK Jadran Split
  • NC Vouliagmeni
  • Szolnok VSC
  • RN Savona

Group D

  • HAVK Mladost Zagreb
  • Montpellier WP
  • GS Apollon Smyrnis
  • Crvena Zvezda



Group E

  • CN Noisy-le-Sec
  • OSC Budapest
  • AN Brescia
  • CN Terrassa

Group F

  • Jadran Split
  • Primorac Kotor
  • CSM Digi Oradea
  • CN Barcelona




Group C
Central European Summer Time (GMT +2)

NC Vouliagmeni 10 - 10   RN Savona
Quarter-by-Quarter: 3-3, 3-3, 3-3, 1-1
October 8th 2021, h. 18:00, Tiszaligeti Swimming Pool, Szolonok

Szolnok VSC 11 - 9   VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 2-3, 4-1, 1-2, 4-3
October 8th 2021, h. 18:00, Tiszaligeti Swimming Pool, Szolonok

VK Jadran Split 11 - 11   NC Vouliagmeni
Quarter-by-Quarter: 2-5, 2-1, 4-3, 3-2
October 9th 2021, h. 18:00, Tiszaligeti Swimming Pool, Szolonok

Szolnok VSC 13 - 13   RN Savona
Quarter-by-Quarter: 4-2, 3-4, 4-4, 2-3
October 9th 2021, h. 18:00, Tiszaligeti Swimming Pool, Szolonok

RN Savona 11 - 11   VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 1-2, 3-3, 4-4, 3-2
October 10th 2021, h. 18:00, Tiszaligeti Swimming Pool, Szolonok

Szolnok VSC 13 - 12   NC Vouliagmeni
Quarter-by-Quarter: 6-4, 2-2, 3-3, 2-3
October 10th 2021, h. 18:00, Tiszaligeti Swimming Pool, Szolonok

Group C Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Szolnok VSC
3
2
0
1
37
34
+3
7
RN Savona
3
0
3
0
34
34
0
3
NC Vouliagmeni
3
0
2
1
33
34
-1
2
VK Jadran Split
3
0
1
2
31
33
-2
2



Group D
Central European Summer Time (GMT +2)

HAVK Mladost Zagreb 9 - 10   GS Apollon Smyrnis
Quarter-by-Quarter: 1-2, 4-3, 3-1, 1-4
October 8th 2021, h. 18:00, SRC Mladost, Zagreb

Crvena Zvezda 11 - 7 Montpellier WP
Quarter-by-Quarter: 2-1, 3-2, 3-1, 3-3
October 8th 2021, h. 18:00, SRC Mladost, Zagreb

Crvena Zvezda 14 - 8 GS Apollon Smyrnis
Quarter-by-Quarter: 5-1, 2-4, 5-2, 2-1
October 9th 2021, h. 18:00, SRC Mladost, Zagreb

HAVK Mladost Zagreb 10 - 7   Montpellier WP
Quarter-by-Quarter: 3-3, 2-1, 5-2, 0-1
October 9th 2021, h. 18:00, SRC Mladost, Zagreb

Montpellier WP 14 - 15   GS Apollon Smyrnis
Quarter-by-Quarter:
October 10th 2021, h. 18:00, SRC Mlado3-4, 2-4, 5-5, 4-2st, Zagreb

HAVK Mladost Zagreb 9 - 8   Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter: 1-1, 3-3, 3-3, 2-1
October 10th 2021, h. 18:00, SRC Mladost, Zagreb

Group D Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Crvena Zvezda
3
2
0
1
33
24
+9
6
HAVK Mladost Zagreb
3
2
0
1
28
25
+3
6
GS Apollon Smyrnis
3
2
0
1
33
37
-4
6
Montpellier WP
3
0
0
3
28
36
-8
0


Group E
Central European Summer Time (GMT +2)

AN Brescia 10 - 10   OSC Budapest
Quarter-by-Quarter: 3-3, 2-4, 2-2, 3-1
October 8th 2021, h. 18:00, Piscine Edouard-Herriot, Noisy-le-Sec

CN Noisy-le-Sec 13 - 6   CN Terrassa
Quarter-by-Quarter: 4-1, 5-1, 2-2, 2-2
October 8th 2021, h. 18:00, Piscine Edouard-Herriot, Noisy-le-Sec

OSC Budapest 8 - 7   CN Terrassa
Quarter-by-Quarter: 4-2, 1-2, 2-1, 1-2
October 9th 2021, h. 18:00, Piscine Edouard-Herriot, Noisy-le-Sec

CN Noisy-le-Sec 11 - 16   AN Brescia
Quarter-by-Quarter: 3-4, 3-5, 1-2, 4-5
October 9th 2021, h. 18:00, Piscine Edouard-Herriot, Noisy-le-Sec

CN Terrassa 7 - 9   AN Brescia
Quarter-by-Quarter: 4-2, 1-3, 1-3, 1-1
October 10th 2021, h. 18:00, Piscine Edouard-Herriot, Noisy-le-Sec

CN Noisy-le-Sec 7 - 10   OSC Budapest
Quarter-by-Quarter: 1-1, 0-1, 2-3, 4-5
October 10th 2021, h. 18:00, Piscine Edouard-Herriot, Noisy-le-Sec

Group E Final Standing


Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
AN Brescia
3
2
1
0
35
28
+7
7
OSC Budapest
3
2
1
0
28
24
+4
7
CN Noisy-le-Sec
3
1
0
2
31
32
-1
3
CN Terrassa
3
0
0
3
20
30
-10
0



Group F
Central European Summer Time (GMT +2)

Jadran Split 16 - 7   Primorac Kotor
Quarter-by-Quarter: 4-2, 3-1, 6-2, 3-2
October 8th 2021, h. 18:00, Sports Center Poljud, Split

CN Barcelona 15 - 6   CSM Digi Oradea
Quarter-by-Quarter: 4-1, 4-2, 3-2, 4-1
October 8th 2021, h. 18:00, Sports Center Poljud, Split

Jadran Split 8 - 4   CN Barcelona
Quarter-by-Quarter: 1-0, 1-1, 4-3, 2-0
October 9th 2021, h. 18:00, Sports Center Poljud, Split

Primorac Kotor 8 - 6   CSM Digi Oradea
Quarter-by-Quarter: 3-1, 2-1, 0-2, 3-2
October 9th 2021, h. 18:00, Sports Center Poljud, Split

CN Barcelona 14 - 10   Primorac Kotor
Quarter-by-Quarter: 3-1, 3-2, 5-3, 3-4
October 10th 2021, h. 18:00, Sports Center Poljud, Split

CSM Digi Oradea 8 - 18   Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 1-4, 2-4, 3-5, 2-5
October 10th 2021, h. 18:00, Sports Center Poljud, Split

Group F Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Jadran Split
3
3
0
0
42
19
+23
9
CN Barcelona
3
2
0
1
33
24
+9
6
Primorac Kotor
3
1
0
2
25
36
-11
3
CSM Digi Oradea
3
0
0
3
20
41
-21
0



 Author| Post time: 16-10-2021 12:38
| Show all posts
Third Qualyfing Round
October 16th - October 20th, 2021
8 Teams, Home and Away Matches, the winning Teams from each Group will qualify for Preliminary Round




Group A

  • HAVK Mladost Zagreb
  • Jadran Split

Group B

  • OSC Budapest
  • Szolnok VSC

Group C

  • RN Savona
  • Crvena Zvezda

Group D

  • AN Brescia
  • CN Barcelona




Group A
Central European Summer Time (GMT +2)

VK Jadran Split 14 - 7   HAVK Mladost Zagreb
Quarter-by-Quarter: 1-3, 6-2, 3-1, 4-1
October 16th 2021, h. 18:30, Bazen Jadran, Split

(10)   HAVK Mladost Zagreb 3 - 7   VK Jadran Split (21)
Quarter-by-Quarter: 1-2, 0-2, 0-3, 2-0
October 20th 2021, h. 20:00, SRC Mladost, Zagreb



Group B
Central European Summer Time (GMT +2)

Szolnok VSC 6 - 15   OSC Budapest
Quarter-by-Quarter: 1-4, 1-4, 3-5, 1-2
October 8th 2021, h. 18:30, Vizilabda Arena Szolnok, Szolnok

(25) OSC Budapest 10 - 12   Szolnok VSC (18)
Quarter-by-Quarter: 2-1, 2-1, 3-5, 3-5
October 20th 2021, h. 19:00, Nyeki Imre  uszoda, Budapest



Group C
Central European Summer Time (GMT +2)

RN Savona 8 - 9 Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter: 1-1, 2-3, 2-1, 3-4
October 16th 2021, h. 18:30, Piscina Carlo Zanelli, Savona

(20) Crvena Zvezda 11 - 11   RN Savona (19)
Quarter-by-Quarter: 4-2, 2-3, 1-3, 4-3
October 20th 2021, h. 20:00, Stark Arena, Beograd


Group D
Central European Summer Time (GMT +2)

CN Barcelona 13 - 17   AN Brescia
Quarter-by-Quarter: 4-5, 3-3, 3-3, 3-6
October 16th 2021, h. 19:00, Piscina Sant Sebastia, Barcelona

(33) AN Brescia 16 - 13   CN Barcelona (26)
Quarter-by-Quarter: 2-1, 4-5, 5-3, 5-4
October 20th 2021, h. 20:00, Centro Natatorio Mompiano, Brescia


 Author| Post time: 25-10-2021 22:48
| Show all posts
Preliminary Round
October 26th, 2021 - June 5th, 2022
16 Teams, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and Novi Beograd from Group A, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Teams from Group B will qualify for the Final 8




Group A

  • VK Jadran Split
  • Dinamo Tbilisi
  • Olympiacos Piraeus
  • FTC-Telekom Waterpolo
  • AN Brescia
  • Radnički Kragujevac
  • Novi Beograd
  • Zodiac-Atletic Barceloneta

Group B

  •   Jug Adriatic Osig.
  • CN Marseille
  • Spandau 04
  • Waspo 98 Hannover
  • OSC Budapest
  • Pro Recco
  • Steaua Bucharest
  • Crvena Zvezda





Group A

Zodiac-Atletic Barceloneta 11 - 6 VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter: 3-2, 4-0, 2-3, 2-1
October 26th 2021, h. 19:15
(GMT +2), Piscina Sant Sebastia, Barcelona

  Novi Beograd 16 - 10   Radnički Kragujevac
Quarter-by-Quarter: 3-3, 5-4, 4-0, 4-3
October 26th 2021, h. 19:45 (GMT +2), SC 11, april, New Belgrade

AN Brescia 8 8   FTC-Telekom Waterpolo
Quarter-by-Quarter: 1-2, 2-2, 3-3, 2-1
October 26th 2021, h. 20:30 (GMT +2), Centro Natatorio Mompaiano, Brescia

Olympiacos Piraeus 20 - 9   Dinamo Tbilisi
Quarter-by-Quarter: 5-2, 4-2, 4-3, 7-2
October 26th 2021, h. 19:15 (GMT +3), Papastrateio Hall Piraeus, Piraeus

AN Brescia 14 - 12   Zodiac-Atletic Barceloneta
Quarter-by-Quarter: 4-3, 3-3, 4-2, 3-4
November 9th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Centro Natatorio Mompaiano, Brescia

Novi Beograd   9 - 12   Olympiacos Piraeus
Quarter-by-Quarter: 2-4, 3-2, 0-4, 4-2
November 9th 2021, h. 19:45 (GMT +1), SC 11, april, New Belgrade

VK Jadran Split 15 - 13   Dinamo Tbilisi
Quarter-by-Quarter: 3-2, 7-3, 4-2, 1-6
November 9th 2021, h. 19:15 (GMT +1), Sports Center Poljud, Split

Radnički Kragujevac   11 - 11   FTC-Telekom Waterpolo
Quarter-by-Quarter: 2-2, 4-4, 1-2, 4-3
November 9th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Sport Center Park, Kragujevac

Dinamo Tbilisi 7 - 20   Zodiac-Atletic Barceloneta
Quarter-by-Quarter: 2-7, 2-4, 2-3, 1-6
November 19th 2021, h. 19:00 (GMT +4), Swimming Pool Olimpiuri, Tbilisi

FTC-Telekom Waterpolo 9 - 9   Olympiacos Piraeus
Quarter-by-Quarter: 3-1, 0-3, 1-2, 5-3
November 19th 2021, h. 18:30 (GMT +1), Nepliget, Budapest

Radnički Kragujevac   8 - 14   AN Brescia
Quarter-by-Quarter: 3-4, 1-5, 1-2, 3-3
November 19th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Sport Center Park, Kragujevac

VK Jadran Split 12 - 17 Novi Beograd
Quarter-by-Quarter: 4-5, 2-4, 3-3, 3-5
November 19th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Sports Center Poljud, Split

Olympiacos Piraeus 8 - 4   Zodiac-Atletic Barceloneta
Quarter-by-Quarter: 1-0, 2-1, 3-2, 2-1
November 30th 2021, h. 20:00 (GMT +2), Papastrateio Hall Piraeus, Piraeus

Dinamo Tbilisi 11 - 19   AN Brescia
Quarter-by-Quarter: 2-5, 2-4, 3-5, 4-5
November 30th 2021, h. 19:00 (GMT +4), Swimming Pool Olimpiuri, Tbilisi

FTC-Telekom Waterpolo 11 - 10 Novi Beograd
Quarter-by-Quarter: 3-3, 4-4, 4-2, 0-1
November 30th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Nepliget, Budapest

VK Jadran Split 9 - 8   Radnički Kragujevac
Quarter-by-Quarter: 2-1, 2-2, 0-1, 5-4
November 30th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Sports Center Poljud, Split

Zodiac-Atletic Barceloneta vs FTC-Telekom Waterpolo
Quarter-by-Quarter:
December 14th 2021, h. 20:15
(GMT +1), Piscina Sant Sebastia, Barcelona

Radnički Kragujevac   vs   Dinamo Tbilisi
Quarter-by-Quarter:
December 14th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Sport Center Park, Kragujevac

Olympiacos Piraeus vs   VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter:
December 14th 2021, h. 20:00 (GMT +2), Papastrateio Hall Piraeus, Piraeus

Novi Beograd   vs AN Brescia
Quarter-by-Quarter:
December 14th 2021, h. 19:45 (GMT +1), SC 11, april, New Belgrade

Zodiac-Atletic Barceloneta vs Radnički Kragujevac
Quarter-by-Quarter:
December 21st 2021, h. 20:15
(GMT +1), Piscina Sant Sebastia, Barcelona

FTC-Telekom Waterpolo vs VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter:
December 21st 2021, h. 20:30 (GMT +1), Nepliget, Budapest

AN Brescia vs Olympiacos Piraeus
Quarter-by-Quarter:
December 21st 2021, h. 20:30 (GMT +1), Centro Natatorio Mompaiano, Brescia

Dinamo Tbilisi vs   Novi Beograd
Quarter-by-Quarter:
December 22nd 2021, h. 19:00 (GMT +4), Swimming Pool Olimpiuri, Tbilisi

Zodiac-Atletic Barceloneta vs   Novi Beograd
Quarter-by-Quarter:
January 11th 2022, h. 20:15
(GMT +1), Piscina Sant Sebastia, Barcelona

AN Brescia vs VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter:
January 11th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Centro Natatorio Mompaiano, Brescia

Olympiacos Piraeus vs Radnički Kragujevac
Quarter-by-Quarter:
January 11th 2022, h. 20:00 (GMT +2), Papastrateio Hall Piraeus, Piraeus

Dinamo Tbilisi vs FTC-Telekom Waterpolo
Quarter-by-Quarter:
January 11th 2022, h. 19:00 (GMT +4), Swimming Pool Olimpiuri, Tbilisi

Novi Beograd   vs Zodiac-Atletic Barceloneta
Quarter-by-Quarter:
January 26th 2022, h. 19:45 (GMT +1), SC 11, april, New Belgrade

VK Jadran Split vs AN Brescia
Quarter-by-Quarter:
January 26th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sports Center Poljud, Split

Radnički Kragujevac   vs Olympiacos Piraeus
Quarter-by-Quarter:
January 26th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Sport Center Park, Kragujevac

FTC-Telekom Waterpolo vs Dinamo Tbilisi
Quarter-by-Quarter:
January 26th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Nepliget, Budapest

Radnički Kragujevac   vs Zodiac-Atletic Barceloneta
Quarter-by-Quarter:
February 9th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sport Center Park, Kragujevac

VK Jadran Split vs FTC-Telekom Waterpolo
Quarter-by-Quarter:
February 9th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sports Center Poljud, Split

Olympiacos Piraeus vs AN Brescia
Quarter-by-Quarter:
February 9th 2022, h. 20:00 (GMT +2), Papastrateio Hall Piraeus, Piraeus

Novi Beograd    vs Dinamo Tbilisi
Quarter-by-Quarter:
February 9th 2022, h. TBD (GMT +1), SC 11, april, New Belgrade

FTC-Telekom Waterpolo vs Zodiac-Atletic Barceloneta
Quarter-by-Quarter:
February 23rd 2022, h. TBD (GMT +1), Nepliget, Budapest

Dinamo Tbilisi vs Radnički Kragujevac
Quarter-by-Quarter:
February 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +4), Venue TBD

VK Jadran Split vs Olympiacos Piraeus
Quarter-by-Quarter:
February 23rd 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sports Center Poljud, Split

AN Brescia vs   Novi Beograd
Quarter-by-Quarter:
February 23rd 2022, h. 20:30 (GMT +1), Centro Natatorio Mompaiano, Brescia

Zodiac-Atletic Barceloneta vs Olympiacos Piraeus
Quarter-by-Quarter:
March 19th 2022, h. 20:15
(GMT +1), Piscina Sant Sebastia, Barcelona

AN Brescia vs Dinamo Tbilisi
Quarter-by-Quarter:
March 19th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Centro Natatorio Mompaiano, Brescia

Novi Beograd   vs FTC-Telekom Waterpolo
Quarter-by-Quarter:
March 19th 2022, h. 19:45 (GMT +1), SC 11, april, New Belgrade

Radnički Kragujevac   vs VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter:
March 19th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Sport Center Park, Kragujevac

Zodiac-Atletic Barceloneta vs Dinamo Tbilisi
Quarter-by-Quarter:
March 30th 2022, h. 20:15
(GMT +1), Piscina Sant Sebastia, Barcelona

Olympiacos Piraeus vs FTC-Telekom Waterpolo
Quarter-by-Quarter:
March 30th 2022, h. 20:00 (GMT +2), Papastrateio Hall Piraeus, Piraeus

AN Brescia vs Radnički Kragujevac
Quarter-by-Quarter:
March 30th 2022, h. 20:30 (GMT +2), Centro Natatorio Mompaiano, Brescia

Novi Beograd   vs VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter:
March 30th 2022, h. 19:45 (GMT +2), SC 11, april, New Belgrade

Zodiac-Atletic Barceloneta vs AN Brescia
Quarter-by-Quarter:
June 8th 2022, h. 20:15
(GMT +2), Piscina Sant Sebastia, Barcelona

Olympiacos Piraeus vs   Novi Beograd
Quarter-by-Quarter:
June 8th 2022, h. 20:00 (GMT +3), Papastrateio Hall Piraeus, Piraeus

Dinamo Tbilisi vs VK Jadran Split
Quarter-by-Quarter:
June 8th 2022, h. 19:00 (GMT +4), Swimming Pool Olimpiuri, Tbilisi

FTC-Telekom Waterpolo vs Radnički Kragujevac
Quarter-by-Quarter:
June 8th 2022, h. TBD (GMT +2), Nepliget, Budapest

VK Jadran Split vs Zodiac-Atletic Barceloneta
Quarter-by-Quarter:
June 15th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sports Center Poljud, Split

Radnički Kragujevac   vs   Novi Beograd
Quarter-by-Quarter:
June 15th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Sport Center Park, Kragujevac

FTC-Telekom Waterpolo vs AN Brescia
Quarter-by-Quarter:
June 15th 2022, h. TBD (GMT +2), Nepliget, Budapest

Dinamo Tbilisi vs Olympiacos Piraeus
Quarter-by-Quarter:
June 15th 2022, h. 19:00 (GMT +4), Swimming Pool Olimpiuri, Tbilisi

Group A Provisional Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Olympiacos Piraeus
4
3
1
0
49
31
+18
10
AN Brescia
4
3
1
0
55
39
+16
10
FTC-Telekom Water.
4
1
3
0
39
38
+1
6
Zodiac-Atletic Barcel.
4
2
0
2
47
35
+12
6
Novi Beograd
4
2
0
2
52
45
+7
6
VK Jadran Split
4
2
0
2
42
49
-7
6
Radnički Kragujevac
4
0
1
3
37
50
-13
1
Dinamo Tbilisi
4
0
0
4
40
74
-34
0



Group B

CN Marseille 7 - 13 Pro Recco
Quarter-by-Quarter: 1-1, 2-2, 1-6, 3-4
October 27th 2021, h. 19:00 (GMT +2), Bassin Olympique Pierre Garsau, Marseille

Crvena Zvezda 12 - 9   Spandau 04
Quarter-by-Quarter: 1-2, 4-3, 4-0, 3-4
October 27th 2021, h. 20:00 (GMT +2), Sports Center 25 May, Belgrade

Jug Adriatic Osig. 13 - 7   Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter: 5-0, 2-2, 5-1, 1-4
October 27th 2021, h. 19:00 (GMT +2), Bazen u Gruzu, Dubrovnik

OSC Budapest 14 - 8   Steaua Bucharest
Quarter-by-Quarter: 4-2, 3-2, 4-2, 3-2
October 27th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Nyeki Imre uszoda, Budapest

Jug Adriatic Osig. 9 - 14   CN Marseille
Quarter-by-Quarter: 0-3, 4-3, 4-5, 1-3
November 9th 2021, h. 19:00 (GMT +), Bazen u Gruzu, Dubrovnik

Crvena Zvezda   8 - 11   OSC Budapest
Quarter-by-Quarter: 0-2, 3-3, 1-3, 4-3
November 9th 2021, h. 20:00 (GMT +1), Sports Center 25 May, Belgrade

Pro Recco 23 - 5 Steaua Bucharest
Quarter-by-Quarter: 4-1, 5-2, 7-2, 7-0
November 9th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Piscinedi Albaro, Recco

Spandau 04   11 - 11 Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter: 3-2, 1-2, 4-1, 3-6
November 9th 2021, h. 20:00 (GMT +1), Schoneberg Indoor Swimming Pool, Berlin

Steaua Bucharest 6 - 14 CN Marseille
Quarter-by-Quarter: 2-2, 3-4, 1-5, 0-3
November 20th 2021, h. 19:00 (GMT +2), Complexul Sportiv Steua, Bucharest

Waspo 98 Hannover 12 - 12 OSC Budapest
Quarter-by-Quarter: 4-2, 2-6, 1-1, 5-3
November 20th 2021, h. 14:00 (GMT +1), Stadionbad, Hannover

Spandau 04   8 - 16 Jug Adriatic Osig.
Quarter-by-Quarter: 3-4, 1-5, 2-3, 2-4
November 20th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Schoneberg Indoor Swimming Pool, Berlin

Pro Recco 13 - 7 Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter: 4-3, 5-2, 2-1, 2-1
November 20th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Piscinedi Albaro, Recco

OSC Budapest 9 - 14   CN Marseille
Quarter-by-Quarter: 2-3, 2-4, 2-4, 3-3
December 1st 2021, h. TBD (GMT +1), Nyeki Imre uszoda, Budapest

Steaua Bucharest 8 - 10 Jug Adriatic Osig.
Quarter-by-Quarter: 2-5, 3-1, 2-1, 1-3
December 1st 2021, h. 20:00 (GMT +2), Complexul Sportiv Steua, Bucharest

Crvena Zvezda 12 - 15 Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter: 3-6, 4-4, 3-2, 2-3
December 1st 2021, h. 20:00 (GMT +1), Sports Center 25 May, Belgrade

Pro Recco 14 - 9 Spandau 04
Quarter-by-Quarter: 5-3, 5-3, 1-0, 3-3
December 1st 2021, h. 20:30 (GMT +1), Piscinedi Albaro, Recco

CN Marseille vs Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter:
December 15th 2021, h. 20:30 (GMT +1), Bassin Olympique Pierre Garsau, Marseille

Spandau 04   vs Steaua Bucharest
Quarter-by-Quarter:
December 15th 2021, h. 19:00 (GMT +1), Schoneberg Indoor Swimming Pool, Berlin

OSC Budapest vs   Pro Recco
Quarter-by-Quarter:
December 15th 2021, h. TBD (GMT +1), Nyeki Imre uszoda, Budapest

Crvena Zvezda   vs Jug Adriatic Osig.
Quarter-by-Quarter:
December 15th 2021, h. 20:00 (GMT +1), Sports Center 25 May, Belgrade

CN Marseille vs Spandau 04
Quarter-by-Quarter:
December 22nd 2021, h. 20:30 (GMT +1), Bassin Olympique Pierre Garsau, Marseille

Waspo 98 Hannover vs Pro Recco
Quarter-by-Quarter:
December 22nd 2021, h. 19:00 (GMT +1), Stadionbad, Hannover

Jug Adriatic Osig. vs OSC Budapest
Quarter-by-Quarter:
December 22nd 2021, h. 19:00 (GMT +), Bazen u Gruzu, Dubrovnik

Steaua Bucharest vs Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter:
December 22nd 2021, h. 20:00 (GMT +2), Complexul Sportiv Steua, Bucharest

CN Marseille vs Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter:
Janaury 12th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Bassin Olympique Pierre Garsau, Marseille

Jug Adriatic Osig. vs Pro Recco
Quarter-by-Quarter:
January 12th, h. 19:00 (GMT +), Bazen u Gruzu, Dubrovnik

OSC Budapest vs Spandau 04
Quarter-by-Quarter:
January 12th 2022, h. TBD (GMT +1), Nyeki Imre uszoda, Budapest

Steaua Bucharest vs Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter:
January 12th 2022, h. 20:00 (GMT +2), Complexul Sportiv Steua, Bucharest

Crvena Zvezda   vs CN Marseille
Quarter-by-Quarter:
January 25th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sports Center 25 May, Belgrade

Pro Recco vs Jug Adriatic Osig.
Quarter-by-Quarter:
January 25th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Piscinedi Albaro, Recco

Spandau 04   vs OSC Budapest
Quarter-by-Quarter:
January 25th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Schoneberg Indoor Swimming Pool, Berlin

Waspo 98 Hannover vs Steaua Bucharest
Quarter-by-Quarter:
January 25th 2022, h. 18:00 (GMT +1), Stadionbad, Hannover

Spandau 04   vs CN Marseille
Quarter-by-Quarter:
February 8th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Schoneberg Indoor Swimming Pool, Berlin

Pro Recco vs Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter:
February 8th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Piscinedi Albaro, Recco

OSC Budapest vs Jug Adriatic Osig.
Quarter-by-Quarter:
February 8th 2022, h. TBD (GMT +1), Nyeki Imre uszoda, Budapest

Crvena Zvezda   vs Steaua Bucharest
Quarter-by-Quarter:
February 8th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sports Center 25 May, Belgrade

Waspo 98 Hannover vs CN Marseille
Quarter-by-Quarter:
February 22nd 2022, h. 17:00 (GMT +1), Stadionbad, Hannover

Steaua Bucharest vs Spandau 04
Quarter-by-Quarter:
February 22nd 2022, h. 20:00 (GMT +2), Complexul Sportiv Steua, Bucharest

Pro Recco vs OSC Budapest
Quarter-by-Quarter:
February 22nd 2022, h. 20:30 (GMT +1), Piscinedi Albaro, Recco

Jug Adriatic Osig. vs Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter:
February 22nd, h. 19:00 (GMT +), Bazen u Gruzu, Dubrovnik

CN Marseille vs OSC Budapest
Quarter-by-Quarter:
March 18th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Bassin Olympique Pierre Garsau, Maresille

Jug Adriatic Osig. vs Steaua Bucharest
Quarter-by-Quarter:
March 18th, h. 19:00 (GMT +), Bazen u Gruzu, Dubrovnik

Crvena Zvezda   vs Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter:
March 18th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sports Center 25 May, Belgrade

Spandau 04   vs Pro Recco
Quarter-by-Quarter:
March 18th 2022, h. 19:00 (GMT +1), Schoneberg Indoor Swimming Pool, Berlin

CN Marseille vs Steaua Bucharest
Quarter-by-Quarter:
March 29th 2022, h. 20:30 (GMT +1), Bassin Olympique Pierre Garsau, Marseille

OSC Budapest vs Waspo 98 Hannover
Quarter-by-Quarter:
February 29th 2022, h. TBD (GMT +1), Nyeki Imre uszoda, Budapest

Jug Adriatic Osig. vs Spandau 04
Quarter-by-Quarter:
March 29th, h. 19:00 (GMT +), Bazen u Gruzu, Dubrovnik

Crvena Zvezda   vs Pro Recco
Quarter-by-Quarter:
March 29th 2022, h. 20:00 (GMT +1), Sports Center 25 May, Belgrade

CN Marseille vs Jug Adriatic Osig.
Quarter-by-Quarter:
June 7th 2022, h. 20:30 (GMT +2), Bassin Olympique Pierre Garsau, Marseille

OSC Budapest vs Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter:
June 7th 2022, h. TBD (GMT +2), Nyeki Imre uszoda, Budapest

Steaua Bucharest vs Pro Recco
Quarter-by-Quarter:
June 7th 2022, h. 20:00 (GMT +3), Complexul Sportiv Steua, Bucharest

Waspo 98 Hannover vs Spandau 04
Quarter-by-Quarter:
June 7th 2022, h. 17:00 (GMT +2), Stadionbad, Hannover

Pro Recco vs CN Marseille
Quarter-by-Quarter:
June 14th 2022, h. 20:30 (GMT +2), Piscinedi Albaro, Recco

Spandau 04   vs Crvena Zvezda
Quarter-by-Quarter:
June 14th 2022, h. 19:00 (GMT +2), Schoneberg Indoor Swimming Pool, Berlin

Waspo 98 Hannover vs Jug Adriatic Osig.
Quarter-by-Quarter:
June 14th 2022, h. 18:00 (GMT +2), Stadionbad, Hannover

Steaua Bucharest vs OSC Budapest
Quarter-by-Quarter:
June 14th 2022, h. 20:00 (GMT +3), Complexul Sportiv Steua, Bucharest

Group B Provisional Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Pro Reco
4
4
0
0
63
28
+35
12
CN Marseille
4
3
0
1
49
37
+12
9
Jug Adriatic Osig.
4
3
0
1
47
37
+10
9
OSC Budapest
4
2
1
1
46
42
+4
7
Waspo 98 Hannover
4
1
2
1
45
48
-3
5
Crvena Zvezda
4
1
0
3
39
48
-9
3
Spandau 04
4
0
1
3
37
53
-16
1
Steaua Bucharest
4
0
0
4
27
60
-33
0


Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

3-12-2021 08:10 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list