|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Women's Football UEFA Under 19 European Championship 2022

[Copy link]
Post time: 15-9-2021 13:07
| Show all posts |Read mode
Women's Football UEFA Under 19 European Championship 2022

Various Cities - 26 June 2022 - 9 July 2022





Qualified Nations (Partial)

  • Czech Republic


Competition Format

Preliminary Round
June 26th - July TBD, 2022
8  Nations, 2 Groups,  TBD
I
Knockout Round
July TBD - July TBD, 2022
8  Nations, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, the winning Nation will be the Women's Football UEFA Under 19 European Championship 2022 Champion
 Author| Post time: 15-9-2021 14:01
| Show all posts
Qualification Format

September 15th - October 26th, 2021
28 Nations, 7 Groups, the 1st, 2nd and 3rd Nations from each Group will qualify for the League A Round 2, the 4th Nations from each Group will be relegated to the Round 2 League B
I

League B Round 1
October 19th - October 26th, 2021
24 Nations, 6 Groups, the 1st Nations from each Group and the best 1 Nation between the All Groups will qualify for the League A Round 2, the other Nations will qualify for
Round 2 League B
I

League A Round 2
November TBD, 2021
28 Nations, 7 Groups, the 1st Nations from each Group will qualify for the Final Tournament, the 2nd and 3rd Nations from each Group will qualify
to the Round 1 League A of next Edition, the 4th Nations from each Group will relegetated to League B of next Edition
I
League B Round 2
November TBD, 2021
24 Nations, 6 Groups, the 1st Nations from each Group and the best 1 Nation between the All Groups will qualify for the League A Round 1
of next Edition


Registered Nations
Qualified, Eliminated, In Progress

  • Albania (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Andorra (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Armenia (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Austria (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Azerbaijan (League A-Round 1, League B-Round 2)
  • Belarus (League B-Round 1, League A-Round 2)
  • Belgium (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Bosnia and Herzegovina (League B-Round 1, League A-Round 2)
  • Bulgaria (League B-Round 1, League A-Round 2)
  • Croatia (League B-Round 1, League A-Round 2)
  • Czech Republic (Host Nation)
  • Cyprus (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Denmark (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • England (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Estonia (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Faroe Islands (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Finland (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • France (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Georgia (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Germany (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Greece (League B-Round 1, League A-Round 2)
  • Hungary (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Iceland (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Ireland (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Israel (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Italy (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Kazakhstan (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Kosovo (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Latvia (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Liechtenstein (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Lithuania (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Malta (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Moldova (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Montenegro (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Netherlands (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • North Macedonia (League B-Round 1, League B-Round 2)
  • Northern Ireland (League A-Round, League B-Round 2)
  • Norway (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Poland (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Portugal (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Romania (League B-Round 1, League A-Round 2)
  • Russia (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Scotland (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Serbia (League A-Round 1, League B-Round 2)
  • Slovakia (League A-Round 1, League B-Round 2)
  • Slovenia (League A-Round 1, League B-Round 2)
  • Spain (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Sweden (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Switzerland (League A-Round 1, League A-Round 2)
  • Turkey (League A-Round 1, League B-Round 2)
  • Ukraine (League A-Round 1, League B-Round 2)
  • Wales (League B-Round 1, League A-Round 2)
 Author| Post time: 15-9-2021 14:16
| Show all posts
League A Round 1
September 15th - October 26th, 2021
28 Nations, 7 Groups, the 1st, 2nd and 3rd Nations from each Group will qualify for the League A Round 2, the 4th Nations from each Group will be relegated to the Round 2 League B

Group A1

  • Austria
  • Netherlands
  • Scotland
  • Ukraine

Group A2

  • France
  • Iceland
  • Serbia
  • Sweden

Group A3

  • Belgium
  • Germany
  • Russia
  • Slovenia

Group A4

  • Denmark
  • Finland
  • Hungary
  • Turkey

Group A5
  • England
  • Ireland
  • Northern Ireland
  • Switzerland

Group A6

  • Czech Republic
  • Portugal
  • Slovakia
  • Spain

Group A7

  • Azerbaijan
  • Italy
  • Norway
  • Poland


Group A1
Central European Summer Time (GMT +2)

Austria 1 - 0 Scotland
Half-Time: 1-0
October 20th 2021, h. 16:00, Sportpark de Bosk, Harkema


Netherlands 4 - 1 Ukraine
Half-Time: 1-1
October 20th 2021, h. 19:00, Sportpark Marsdijk, Assen

Scotland 1 - 1 Ukraine
Half-Time: 0-0
October 23rd 2021, h. 16:00,
Sportpark Marsdijk, Assen

Netherlands 0 - 1 Austria
Half-Time: 0-0
October 23rd 2021, h. 19:00,
Sportpark de Bosk, Harkema

Ukraine 0 - 1 Austria
Half-Time: 0-0
October 26th 2021, h. 19:00, Sportpark de Bosk, Harkema

Scotland 0 - 3 Netherlands
Half-Time: 0-1
October 26th 2021, h. 19:00, Sportpark Marsdijk, Assen

Group A1 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Austria
3
3
0
0
3
0
+3
9
Netherlands
3
2
0
1
7
1
+5
6
Ukraine
3
0
1
2
2
6
-4
1
Scotland
3
0
1
2
1
5
-4
1



Group A2
Central European Summer Time (GMT +2)

Iceland 1 - 2 Sweden
Half-Time: 1-1
September 15th 2021, h. 13:00, Sports Center of FA of Serebia-pitch 1, Stara Pazova


France 2 - 0 Serbia
Half-Time: 2-0
September 15th 2021, h. 19:00, Sports Center of FA of Serebia-pitch 1, Stara Pazova

France 2 - 0 Iceland
Half-Time: 1-0
September 18th 2021, h. 13:00, Sports Center of FA of Serebia-pitch 1, Stara Pazova

Sweden 4 - 0 Serbia
Half-Time: 2-0
September 18th 2021, h. 19:00, Sports Center of FA of Serebia-pitch 1, Stara Pazova

Serbia 0 - 2 Iceland
Half-Time: 0-0
September 21st 2021, h. 13:00, Sports Center of FA of Serebia-pitch 1, Stara Pazova

Sweden 0 - 1 France
Half-Time: 0-1
September 21st 2021, h. 19:00, Sports Center of FA of Serebia-pitch 6, Stara Pazova


Group A2 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
France
3
3
0
0
5
0
+5
9
Sweden
3
2
0
1
6
2
+4
6
Iceland
3
1
0
2
3
4
-1
3
Serbia
3
0
0
3
0
8
-8
0



Group A3
Moscow Standard Time (GMT +3)

Germany 6 - 1 Slovenia
Half-Time: 3-1
September 15th 2021, h. 11:00, VGAFK, Volgograd

Russia 0 - 1 Belgium
Half-Time: 0-0
September 15th 2021, h. 18:0, VGAFK, Volgograd

Germany 0 - 0 Russia
Half-Time: 0-0
September 18th 2021, h. 12:00,
VGAFK, Volgograd

Belgium 5 - 0 Slovenia
Half-Time: 4-0
September 18th 2021, h. 18:00,
VGAFK, Volgograd

Slovenia 1 - 2 Russia
Half-Time: 0-0
September 21st 2021, h. 12:00,
VGAFK, Volgograd

Belgium 1 - 2 Germany
Half-Time: 1-2
September 21st 2021, h. 12:00,
VGAFK, Volgograd

Group A3 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Germany
3
2
1
0
8
2
+6
7
Belgium
3
2
0
1
7
2
+5
6
Russia
3
1
1
1
2
2
0
4
Slovenia
3
0
0
3
2
13
-11
0



Group A4
Central European Summer Time (GMT +2)

Hungary 0 - 2 Finland
Half-Time: 0-1
October 20th 2021, h. 14:00, Hvidovre Stadium, Hvidovre

Denmark 6 - 0 Turkey
Half-Time: 2-0
October 20th 2021, h. 18:00, Osterbo Stadium, Copenhagen

Denmark 3 - 0 Hungary
Half-Time: 2-0
October 23rd 2021, h. 14:00, Hvidovre Stadium, Hvidovre

Finland 5 - 0 Turkey
Half-Time: 2-0
October 23rd 2021, h. 18:00, Tingbjerg Idraetspark, Bronshoj


Turkey 0 - 3 Hungary
Half-Time: 0-1
October 26th 2021, h. 14:00,
Osterbo Stadium, Copenhagen

Finland 1 - 2 Denmark
Half-Time: 1-0
October 26th 2021, h. 14:00,
Hvidovre Stadium, Hvidovre

Group A4 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Denmark
3
3
0
0
11
1
+10
9
Finland
3
2
0
1
8
2
+6
6
Hungary
3
1
0
2
3
5
-2
3
Turkey
3
0
0
3
0
14
-14
0



Group A5
Irish Standard Time (GMT +1)

Switzerland 3 - 1 Northern Ireland
Half-Time: 1-1
October 20th 2021, h. 14:00, Jackman Park, Limerick

Ireland 0 - 1 England
Half-Time: 0-0
October 20th 2021, h. 19:00, Markets Field, Limerick

England 8 - 1 Northern Ireland
Half-Time: 2-1
October 23rd 2021, h. 14:00, Jackman Park, Limerick

Switzerland 3 - 2 Ireland
Half-Time: 3-1
October 23rd 2021, h. 19:00, Markets Field, Limerick

Northern Ireland 0 - 2 Ireland
Half-Time: 0-1
October 26th 2021, h. 13:00,
Markets Field, Limerick

England 1 - 0 Switzerland
Half-Time: 0-0
October 26th 2021, h. 13:00,
Jackman Park, Limerick

Group A5 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
England
3
3
0
0
10
1
+9
9
Switzerland
3
2
0
1
6
4
+2
6
Ireland
3
1
0
2
4
4
0
3
Northern Ireland
3
0
0
3
2
13
-11
0


  
Group A6
Central European Summer Time (GMT +3)

Spain 3 - 0 Slovakia
Half-Time: 2-0
October 19th 2021, h. 16:00, Albufeira Muncipal Stadium, Albuferia


Portugal 1 - 2 Czech Republic
Half-Time: 0-0
October 19th 2021, h. 16:00, Albufeira Muncipal Stadium, Albuferia

Czech Republic 2 - 1 Slovakia
Half-Time: 0-0
October 22nd 2021, h. 16:00, Albufeira Muncipal Stadium, Albuferia


Spain 4 - 0 Portugal
Half-Time: 4-0
October 22nd 2021, h. 16:00, Albufeira Muncipal Stadium, Albuferia

Slovakia 2 - 4 Portugal
Half-Time: 0-3
October 25th 2021, h. 16:00, Albufeira Muncipal Stadium, Albuferia


Czech Republic 1 - 3 Spain
Half-Time: 0-2
October 25th 2021, h. 16:00, Albufeira Muncipal Stadium, Albuferia

Group A6 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Spain
3
3
0
0
10
1
+9
9
Czech Republic
3
2
0
1
5
5
0
6
Portugal
3
1
0
2
5
7
-2
3
Slovakia
3
0
0
3
3
9
-6
0



Group A7
Central European Summer Time (GMT +3)

Norway 7 - 0 Azerbaijan
Half-Time: 3-0
October 20th 2021, h. 12:00, Campo Comunale Masera, Padula


Poland 0 - 4 Italy
Half-Time: 0-2
October 20th 2021, h. 15:00, Campo di Monterttone, Abano Terme

Italy 9 - 0 Azerbaijan
Half-Time: 5-0
October 23rd 2021, h. 14:00, Stadio Comunale di Caldiero, Caldiero


Norway 3 - 1 Poland
Half-Time: 1-0
October 23rd 2021, h. 15:00, Campo di Monterttone, Abano Terme


Azerbaijan 0 - 2 Poland
Half-Time: 0-0
October 26th 2021, h. 15:00, Campo Comunale Masera, Padula


Italy 1 - 1 Norway
Half-Time: 1-0
October 26th 2021, h. 15:00, Campo di Monterttone, Abano Terme

Group A7 Provisional Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Italy
3
2
1
0
14
1
+13
7
Norway
3
2
1
0
11
2
+9
7
Poland
3
1
0
2
3
7
-4
3
Azerbaijan
3
0
0
3
0
18
-18
0


 Author| Post time: 22-9-2021 10:05
| Show all posts
League B Round 1
October 19th - October 26th, 2021
24 Nations, 6 Groups, the 1st Nations from each Group and the best 1 Nation between the All Groups will qualify for the League A Round 2, the other Nations will qualify for
Round 2 League B

Group B1

  • Belarus
  • Cyprus
  • Faroe Islands
  • North Macedonia

Group B2

  • Bulgaria
  • Greece
  • Kazakhstan
  • Lithuania

Group B3

  • Albania
  • Andorra
  • Moldova
  • Wales

Group B4

  • Georgia
  • Israel
  • Malta
  • Romania

Group B5

  • Croatia
  • Kosovo
  • Latvia
  • Liechtenstein

Group B6

  • Armenia
  • Bosnia and Herzegovina
  • Estonia
  • Montenegro



Group B1
Eastern European Summer Time (GMT +3)

Belarus 6 - 0 Cyprus
Half-Time: 4-0
October 20th 2021, h. 13:00, Spartak Stadium, Mogilev

North Macedonia 3 - 0 Faroe Islands
Half-Time: 1-0
October 20th 2021, h. 19:00,
Spartak Stadium, Mogilev

Faroe Islands 2 - 0 Cyprus
Half-Time: 0-0
October 23rd 2021, h. 13:00, Spartak Stadium, Mogilev

Belarus 3 - 1 North Macedonia
Half-Time: 1-0
October 23rd 2021, h. 19:00,
Spartak Stadium, Mogilev

Cyprus 2 - 4 North Macedonia
Half-Time: 2-1
October 26th 2021, h. 14:00, Spartak Stadium, Shklov

Faroe Islands 0 - 5 Belarus
Half-Time: 0-3
October 26th 2021, h. 14:00,
Spartak Stadium, Mogilev

Group B1 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Belarus
3
3
0
0
14
1
+13
9
North Macedonia
3
2
0
1
8
5
+3
6
Faroe Islands
3
1
0
2
2
8
-6
3
Cyprus
3
0
0
3
2
12
-10
0


Group B2
Turkey Time (GMT +3)

Lithuania 1 - 5 Bulgaria
Half-Time: 0-2
October 20th 2021, h. 14:30, Albena 1, Albena

Greece 7 - 0 Kazakhstan
Half-Time: 3-0
October 20th 2021, h. 14:30,
Venue TBD

Bulgaria 3 - 0 Kazakhstan
Half-Time: 2-0
October 23rd 2021, h. 14:30, Albena 1, Albena

Greece
5 - 1 Lithuania
Half-Time: 4-0
October 23rd 2021, h. 14:30,
Venue TBD

Kazakhstan 0 - 1 Lithuania
Half-Time: 0-0
October 26th 2021, h. 14:30, Albena 1, Albena

Bulgaria 2 - 0 Greece
Half-Time: 0-0
October 26th 2021, h. 14:30,
Venue TBD

Group B2 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Bulgaria
3
3
0
0
10
1
+9
9
Greece
3
2
0
1
12
3
+9
6
Lithuania
3
1
0
2
3
10
-7
3
Kazakhstan
3
0
0
3
0
11
-11
0



Group B3
Central European Summer Time (GMT +2)

Moldova 0 - 0 Albania
Half-Time:
October 19th 2021, h. 12:00, Centre d'Entrenament FAF, Andorra la Vella

Wales 3 - 0 Andorra
Half-Time: 2-0
October 19th 2021, h. 16:00,
Centre d'Entrenament FAF, Andorra la Vella

Albania
1 - 0 Andorra
Half-Time: 0-0
October 22nd 2021, h. 12:00,
Centre d'Entrenament FAF, Andorra la Vella

Wales 4 - 0 Moldova
Half-Time: 1-0
October 22nd 2021, h. 16:00,
Centre d'Entrenament FAF, Andorra la Vella

Andorra 1 - 0 Moldova
Half-Time: 0-0
October 25th 2021, h. 15:00,
Estadi Nacional, Andorra la Vella

Albania 1 - 4 Wales
Half-Time: 0-2
October 25th 2021, h. 15:00,
Centre d'Entrenament FAF, Andorra la Vella

Group B3 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Wales
3
3
0
0
11
1
+10
9
Albania
3
1
1
1
2
4
-2
4
Andorra
3
1
0
2
1
4
-3
3
Moldova
3
0
1
2
0
5
-5
1



Group B4
Central European Summer Time (GMT +2)

Israel 1 - 0 Malta
Half-Time: 0-0
October 20th 2021, h. 11:00, Centenary Stadium, Ta Qali


Georgia 1 - 2 Romania
Half-Time: 1-1
October 20th 2021, h. 16:00, Centenary Stadium, Ta Qali


Israel 1 - 1 Georgia
Half-Time: 1-0
October 23rd 2021, h. 11:00, Centenary Stadium, Ta Qali


Romania 5 - 2 Malta
Half-Time: 3-1
October 23rd 2021, h. 16:00, Centenary Stadium, Ta Qali

Malta 0 - 1 Georgia
Half-Time: 0-1
October 26th 2021, h. 11:00, Centenary Stadium, Ta Qali


Romania 1 - 0 Israel
Half-Time: 1-0
October 26th 2021, h. 16:00, Centenary Stadium, Ta Qali


Group B4 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Romania
3
3
0
0
8
3
+5
9
Georgia
3
1
1
1
3
3
0
4
Israel
3
1
1
1
2
2
0
4
Malta
3
0
0
3
7
7
-5
0

  
Group B5
Central European Summer Time (GMT +2)

Latvia 0 - 3 Kosovo
Half-Time: 0-2
October 19th 2021, h. 11:00, Veli Joże, Poreć


Croatia 2 - 0 Liechtenstein
Half-Time: 1-0
October 19th 2021, h. 15:30, Veli Joże, Poreć

Kosovo 2 - 1 Liechtenstein
Half-Time: 1-1
October 22nd 2021, h. 11:00, Veli Joże, Poreć


Croatia 3 - 1 Latvia
Half-Time: 1-1
October 22nd 2021, h. 15:30, Veli Joże, Poreć

Liechtenstein 0 - 0 Latvia
Half-Time: 0-0
October 25th 2021, h. 11:00, Veli Joże, Poreć


Kosovo 0 - 1 Croatia
Half-Time: 0-1
October 25th 2021, h. 11:00, Stadion Aldo Drosina, Paula

Group B5 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Croatia
3
3
0
0
6
1
+5
9
Kosovo
3
2
0
1
5
2
+3
6
Liechtenstein
3
0
1
2
1
4
-3
1
Latvia
3
0
1
2
1
6
-5
1



Group B6
Central European Summer Time (GMT +2)

Estonia 0 - 2 Montenegro
Half-Time: 0-0
October 19th 2021, h. 14:30, Stadion Pecaram Siroki Brijeg


Bosnia and Herzegovina 13 - 0 Armenia
Half-Time: 8-0
October 19th 2021, h. 14:30, Gradski stadion, Mostar

Bosnia and Herzegovina 4 - 0 Estonia
Half-Time: 3-0
October 22nd 2021, h. 14:30, Stadion Pecaram Siroki Brijeg


Montenegro 4 - 0 Armenia
Half-Time: 4-0
October 22nd 2021, h. 14:30, Gradski stadion, Mostar

Armenia 0 - 6 Estonia
Half-Time: 0-2
October 25th 2021, h. 14:30, Stadion Pecaram Siroki Brijeg


Montenegro 0 - 1 Bosnia and Herzegovina
Half-Time: 0-1
October 25th 2021, h. 14:30, Gradski stadion, Mostar


Group B6 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Bosnia and Herzeg.
3
3
0
0
18
0
+18
9
Montenegro
3
2
0
1
6
1
+5
6
Estonia
3
1
0
2
6
6
0
3
Armenia
3
0
0
3
0
23
-23
0




Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2021 01:09 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list