|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Road Cycling UEC European Championships 2021

[Copy link]
Post time: 8-9-2021 09:14
| Show all posts |Read mode
Road Cycling UEC European Championships 2021

Trento (ITA) - 8 September 2018 - 12 September 2018




Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Wednesday, September 8th
09:15 Women's Junior Individual Time Trial
10:45 Men's Junior Individual Time Trial

14:30 Mixed Team Relay

Thursday, September 9th
09:15 Women's Under 23 Individual Time Trial
10:45 Women's Individual Time Trial
14:15 Men's Under 23 Individual Time Trial
16:00 Men's Individual Time Trial


Friday, September 10th
09:00 Men's Junior Road Race
13:50 Women's Junior Road Race
16:30 Women's Under 23 Road Race

Saturday, September 11th
09:00 Men's Under 23 Road Race
14:15 Women's Road Race

Sunday, September 12th
12:30 Men's Road Race

 Author| Post time: 8-9-2021 09:17
| Show all posts
Final Medal Count  

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Italy
4
3
1
8
2
Belgium
2
2
1
5
3
Switzerland
2
0
0
2
4
Netherlands
1
1
3
5
5
France
1
0
5
6
6
Denmark
1
0
0
1
6
Germany
1
0
0
1
6
Russia
1
0
0
1
9
Germany
0
4
1
5
10
Norway
0
2
0
2
11
Hungary
0
1
0
1
12
Lithuania
0
0
1
1
13
Spain
0
0
1
1
Total
Road
to Paris 2024
13
13
13
39


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Switzerland
2
0
0
2
2
Italy
1
1
0
2
2
Netherlands
1
1
0
2
4
Belgium
0
1
1
2
4
Germany
0
1
1
2
6
France
0
0
1
1
6
Lithuania
0
0
1
1
Total
Road
to Paris 2024
4
4
4
12

 Author| Post time: 8-9-2021 10:11
| Show all posts
Women's Junior Individual Time Trial
Final Results

IVANCHENKO Alena
29:12

NIEDERMAIER Antonia
+32

UIJEN Elise
+53

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VAN DER MEIDEN Anna
+1:01
5
AHTOSALO Anniina
+2:08
6
RAYER Eglantine
+2:08
7
LANTZSCH Selma
+2:11
8
KVASNIČKOVÁ Eliška
+2:24
9
CIPRESSI Carlotta
+2:24
10
AINTILA Wilma
+2:45
11
JOORIS Febe
+2:52
12
ABAIDULLINA Inna
+2:53
13
SODERQVIST Karin
+2:53
14
CHRISTENSEN Amalie
+2:55
15
WRÓBLEWSKA Maja
+2:55
16
MARUSCHUK Alla
+2:58
17
ZIMMERMANN Fiona
+3:00
18
SZALIŃSKA Tamara
+3:03
19
SANDER Laura
+3:08
20
SCHMIDSBERGER Daniela
+3:11
21
DEVAUX Pauline
+3:12
22
BARALE Francesca
+3:14
23
SCHREIBER Marie
+3:22
24
RUETSCHI Noëlle
+3:28
25
ERMANE-MARCENKO Evelina
+3:38
26
REBRAKOVA Olena
+3:40
27
PUIGDEFABREGAS ARIZ Laia
+3:40
28
ALBERT Ainara
+3:49
29
GALOF Pija
+3:55
30
BOBNAR Nika
+3:59
31
KOPECKY Julia
+3:59
32
BENGTSSON Felicia
+4:00
33
STRAINYTĖ Aukse
+4:39
34
MARTINI Johanna
+4:45
35
STRAKŠYTĖ Kotryna
+4:50
36
TONKOVA Ivana
+4:58
37
SILTUMENA Kitija
+5:21
38
SVEINSDÓTTIR Bergdís Eva
+5:39

 Author| Post time: 8-9-2021 11:25
| Show all posts
Men's Junior Individual Time Trial
Final Results

SEGAERT Alec
26:27

UIJTDEBROEKS Cian
+5

LE HUITOUZE Eddy
+40

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RAFFERTY Darren
+42
5
BONETTO Samuele
+43
6
HAGENES Per Strand
+50
7
GIERYK Kacper
+52
8
HERZOG Emil
+55
9
GAJDULEWICZ Mateusz
+1:05
10
KÄRSTEN Moritz
+1:08
11
ROMEO Iván
+1:08
12
CHRISTEN Jan
+1:15
13
VARENYK Maksym
+1:26
14
PAJUR Romet
+1:27
15
KHOMIAKOV Artemii
+1:30
16
SVRČEK Martin
+1:32
17
KOCKELMANN Mathieu
+1:33
18
MORGADO António
+1:35
19
TAVARES Gonçalo
+1:46
20
MIHKELS Madis
+1:50
21
SCULLY Conal
+1:54
22
KOPECKÝ Matyáš
+1:55
23
THIERRY Pierre
+1:57
24
ROMELE Alessandro
+2:00
25
TELECKY Štěpán
+2:02
26
PURTSCHELLER Jakob
+2:10
27
KAĻVERŠS Matīss
+2:18
28
KERVINEN Leevi
+2:18
29
GROZEV Gabriel
+2:19
30
SZIJÁRTÓ Zétény
+2:21
31
REY Tim
+2:27
32
VENCKUS Jomantas
+2:29
33
DEL GROSSO Tibor
+2:29
34
SCHRETTL Marco
+2:35
35
ŠPOLJAR Jaka
+2:45
36
WESTGAARD HOLTHER Trym Bjørner
+2:46
37
KESS Alexandre
+2:47
38
MÉSZÁROS Bence
+2:52
39
ETXEBERRIA Haimar
+2:57
40
STOLIĆ Mihajlo
+3:03
41
VASILEV Nikita
+3:10
42
POLUPAN Dmytro
+3:13
43
KÄLLBERG Axel
+3:15
44
HARASIM Mihnea-Alexandru
+3:29
45
COGOLJEVIĆ Dejan
+3:30
46
SITOV Nikita
+3:40
47
VENCKUS Justinas
+3:49
48
ARVANITOU Nikiforos
+4:14
49
JÓNSSON Davíð
+4:18
50
MITEV Jovan
+4:36
51
MATTHÍASSON Matthías Schou
+6:02
52
DIMITRIJOSKI Luka
+6:13

 Author| Post time: 8-9-2021 17:28
| Show all posts
Mixed Team Time Trial
Final Results

Italy
GANNA Filippo
CECCHINI Elena
LONGO BORGHINI Elisa
SOBRERO Matteo
DE MARCHI Alessandro
CAVALLI Marta
51:59

Germany
WOLF Justin
LECHNER Corinna
ERATH Tanja
HEIDEMANN Miguel
WALSCHEID Max
KRÖGER Mieke
52:20

Netherlands
VOLLERING Demi
VAN EMDEN Jos
MACKAIJ Floortje
BOUWMAN Koen
MOLLEMA Bauke
PIETERS Amy
52:25

Rank
Athletes
Nation
Result
4
THOMAS Benjamin
53:27
DUVAL Eugénie
VERHULST Gladys
ARMIRAIL Bruno
GOUGEARD Alexis
DEMAY Coralie
5
RITZINGER Felix
55:23
RIJKES Sarah
SCHWEINBERGER Christina
SCHMIDBAUER Maximilian
GALL Felix
SCHWEINBERGER Kathrin
6
OVECHKIN Artem
55:34
DRONOVA-BALABOLINA Tamara
SYRADOEVA Margarita
RIKUNOV Petr
KOCHETKOV Pavel
ANTOSHINA Tatiana
7
KONONENKO Mykhaylo
55:34
KONONENKO Valeriya
SHEKEL Olga
NIKULIN Daniil
GOLOVASH Oleksandr
SOLOVEI Ganna
8
SŁAWEK Damian
55:52
PRZEZAK Dorota
LORKOWSKA Patrycja
BIENIEK Damian
PAPIERSKI Damian
PASTUSZEK Paulina



 Author| Post time: 9-9-2021 11:37
| Show all posts
Women's Under 23 Individual Time Trial
Final Results

GUAZZINI Vittoria
29:02

LUDWIG Hannah
+39

PIRRONE Elena
+46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JASKULSKA Marta
+51
5
OLAUSSON Wilma
+54
6
LE NET Marie
+54
7
BOSSUYT Shari
+58
8
VAN ANROOIJ Shirin
+1:13
9
DE WILDE Julie
+1:14
10
NOVOLODSKAIA Maria
+1:15
11
KUMIEGA Karolina
+1:32
12
OLSEN Elise Marie
+1:33
13
YASHCHENKO Tetiana
+1:41
14
YSLAND Anne Dorthe
+1:55
15
KERBAOL Cedrine
+1:55
16
KOERNER Rebecca
+2:31
17
NOOIJEN Lieke
+2:34
18
JENČUŠOVÁ Nora
+2:36
19
STERN Friederike
+2:36
20
LIEHNER Annika
+2:46
21
MARTIN Sara
+2:56
22
YAROSHENKO Viktoriia
+3:25
23
RÜEGG Noemi
+3:42
24
MARTIN Isabel
+3:54
25
TROELSEN Mille
+4:11
26
BÄRNTHALER Sarah
+4:18
27
ÁRNADÓTTIR Elín
+4:22
28
STANCU Maria-Ecaterina
+5:01


 Author| Post time: 9-9-2021 11:45
| Show all posts
Women's Individual Time Trial
Final Results

REUSSER Marlen
27:3

VAN DIJK Ellen
+19

BRENNAUER Lisa
+1:02

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KLEIN Lisa
+1:22
5
MARKUS Riejanne
+1:43
6
KONONENKO Valeriya
+1:52
7
KIESENHOFER Anna
+2:00
8
BUSSI Vittoria
+2:09
9
VAN DE VEL Sara
+2:13
10
NORSGAARD Emma
+2:18
11
EKLUND Nathalie
+2:25
12
AMIALIUSIK Alena
+2:28
13
DUYCK Ann-Sophie
+2:30
14
NERLO Aurela
+2:32
15
CORDON-RAGOT Audrey
+2:36
16
AALERUD Katrine
+2:39
17
DRONOVA-BALABOLINA Tamara
+2:40
18
SHAPIRA Omer
+2:42
19
KARASIEWICZ Karolina
+2:49
20
CHABBEY Elise
+2:50
21
SOLOVEI Ganna
+3:01
22
ROŽLAPA Dana
+3:02
23
BUJAK Eugenia
+3:06
24
ERHARTER Gabriela
+3:18
25
CECCHINI Elena
+3:30
26
ANTOSHINA Tatiana
+3:38
27
GAFINOVITZ Rotem
+3:44
28
FABER Claire
+3:48
29
OYARBIDE Lourdes
+4:10
30
SIGURÐARDÓTTIR Hafdís
+4:24
31
RODRÍGUEZ Gloria
+4:52
32
SENKUTĖ Viktorija
+5:06
33
MEDVEĎOVÁ Tereza
+6:16

 Author| Post time: 9-9-2021 15:42
| Show all posts
Men's Under 23 Individual Time Trial
Final Results

PRICE-PEJTERSEN Johan
25:35

WÆRENSKJOLD Søren
+33

HOOLE Daan
+34

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HESSMANN Michel
+38
5
GONOV Lev
+41
6
GARCÍA PIERNA Raúl
+44
7
BARONCINI Filippo
+49
8
BALMER Alexandre
+55
9
VAN EETVELT Lennert
+59
10
BALLERSTEDT Maurice
+1:03
11
MIHOLJEVIĆ Fran
+1:13
12
AYUSO Juan
+1:17
13
JØRGENSEN Adam Holm
+1:21
14
KLUCKERS Arthur
+1:24
15
THIÉBAUD Valère
+1:24
16
ÄRM Rait
+1:41
17
MACIEJUK Filip
+1:41
18
ČEMAŽAR Nik
+1:44
19
PAGE Hugo
+1:48
20
COATI Luca
+1:48
21
FETTER Erik
+1:49
22
MIKUTIS Aivaras
+1:51
23
DELPHIS Thomas
+1:52
24
KURITS Joonas
+1:55
25
KOCKELMANN Raphael
+1:56
26
MCCAMBRIDGE Kevin
+1:57
27
CLAEYS Arno
+1:57
28
BAYER Tobias
+1:58
29
FORSSELL Hugo
+1:59
30
VAN DIJKE Tim
+2:18
31
KNAAPI Markus
+2:33
32
GÖTZINGER Valentin
+2:35
33
AHLSSON Jonathan
+2:37
34
PAPIERSKI Damian
+2:47
35
KUBIŠ Lukáš
+3:00
36
KMIELIAUSKAS Rokas
+3:05
37
GRINKEVICH Mark
+3:10
38
WADE Aaron
+3:11
39
NIKULIN Daniil
+3:14
40
SKOK Anže
+3:17
41
PETAKS Rodžers
+4:09
42
DIMITROV Petar
+4:10
43
LUNCAN Serban
+4:13
44
FERNANDES Fábio
+4:13
45
BALABANOV Preslav
+4:23
46
NEKRASOV Konstantin
+4:24
47
VANCHEVSKI Viktor
+5:49
48
JONSSON Kristinn
+8:22
49
EIRÍKSSON Eyþór
+8:47

 Author| Post time: 9-9-2021 17:32
| Show all posts
Men's Individual Time Trial
Final Results

KÜNG Stefan
24:29

GANNA Filippo
+8

EVENEPOEL Remco
+15

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BISSEGGER Stefan
+23
5
WALSCHEID Max
+38
6
AFFINI Edoardo
+39
7
ASGREEN Kasper
+52
8
BODNAR Maciej
+1:04
9
CAVAGNA Rémi
+1:06
10
ALMEIDA João
+1:17
11
VAN EMDEN Jos
+1:17
12
POGAČAR Tadej
+1:21
13
HERREGODTS Rune
+1:30
14
REIS Rafael
+1:34
15
ARMIRAIL Bruno
+1:35
16
HEIDEMANN Miguel
+1:38
17
BÁRTA Jan
+1:51
18
MULLEN Ryan
+2:10
19
NYCH Artem
+2:10
20
RITZINGER Felix
+2:12
21
BJERG Mikkel
+2:14
22
ILIĆ Ognjen
+2:17
23
PEÁK Barnabás
+2:18
24
VAN DEN BERG Julius
+2:21
25
MILTIADIS Andreas
+2:30
26
OVECHKIN Artem
+2:34
27
KONONENKO Mykhaylo
+2:35
28
PELIKÁN János
+2:37
29
MCDUNPHY Conn
+2:42
30
GOLDSTEIN Omer
+2:42
31
GOLOVASH Oleksandr
+2:51
32
PELTONEN Ukko Iisakki
+2:54
33
PETROVSKI Andrej
+3:09
34
RIES Michel
+3:09
35
GYUROV Spas
+3:32
36
LAŠINIS Venantas
+4:02
37
ÓMARSSON Ingvar
+4:04
38
KUBA Ronald
+4:15
39
ŠIŠKEVIČIUS Evaldas
+5:04

 Author| Post time: 10-9-2021 12:18
| Show all posts
Men's Junior Road Race
Final Results

GRÉGOIRE Romain
2:35:42

HAGENES Per Strand
+0

MARTINEZ Lenny
+0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VAN MECHELEN Vlad
+10
5
OIOLI Manuel
+10
6
CHRISTEN Jan
+10
7
MIHKELS Madis
+10
8
SVRČEK Martin
+10
9
HAJEK Alexander
+10
10
LARSEN Sebastian Kirkedam
+10
11
ROMELE Alessandro
+10
12
HERZOG Emil
+10
13
KÄRSTEN Moritz
+10
14
DEL GROSSO Tibor
+10
15
MICHELS Jente
+10
16
ZAMPERINI Edoardo
+10
17
REINDERINK Joris
+10
18
DONZÉ Robin
+10
19
BRENNSÆTER Trym
+10
20
MORGADO António
+10
21
HUISING Menno
+10
22
VAN HAUTEGEM Leander
+10
23
LÜHRS Luis-Joe
+10
24
KADLEC Milan
+10
25
MARTI SORIANO Pau
+10
26
PLACE Maxence
+10
27
TACHOT Thomas
+10
28
AZNAR Hugo
+10
29
TAVARES Gonçalo
+10
30
PINARELLO Alessandro
+10
31
WALLENBORN Arno
+10
32
CRESCIOLI Ludovico
+10
33
ROMEO Iván
+10
34
SCHRETTL Marco
+10
35
RAFFERTY Darren
+10
36
SYLLING Ola
+10
37
PELLIZZARI Giulio
+10
38
KULSET Johannes
+10
39
UIJTDEBROEKS Cian
+10
40
ROLLAND Brieuc
+10
41
SEGAERT Alec
+59
42
RAGILO Frank Aron
+1:09
43
GRAAT Tijmen
+1:59
44
BOONSTRA Jelle
+2:04
45
PUTZ Sebastian
+3:21
46
ISIDORE Noa
+3:21
47
MRAZ Daniel
+3:23
48
REY Tim
+4:07
49
MARKWALDER Yanis-Eric
+4:07
50
ABT Cedric
+4:23
51
SCHRAG Daniel
+4:23
52
KRAMER Jesse
+4:23
53
MORANG Mil
+4:23
54
TURK Aljaž
+4:23
55
HARASIM Mihnea-Alexandru
+4:23
56
FREDHEIM Stian
+4:23
57
KERVINEN Leevi
+4:23
58
VARENYK Maksym
+4:23
59
TUKA Samuel
+4:23
60
ERMAKOV Roman
+4:23
61
CLEMENTE Tiago
+4:23
62
AEBERSOLD Nils
+4:23
63
KHOMIAKOV Artemii
+4:23
64
ROUSSET FAVIER Nicolas
+4:31
65
VASILEV Nikita
+5:15
66
ZABALA Xabier
+5:15
67
PAJUR Romet
+7:46
68
AUS Aaron
+7:47
69
NUNES Tiago
+7:49
70
O'CONNOR Ronan
+8:08
71
SHTIN Valery
+8:35
72
KRALJ Fabijan
+8:35
73
GROß Matteo
+8:36
74
TAMM Lauri
+8:36
75
KOCKELMANN Mathieu
+8:38
76
SANCHEZ Ruben
+8:38
77
KOVÁČ Samuel
+8:42

JÓNSSON Davíð
DNF

BYRNE Ruairi
DNF

HARVEY Dean
DNF

KAĻVERŠS Matīss
DNF

CUKURS Roberts
DNF

KOKLE Gvido
DNF

KUBELSKAS Gediminas
DNF

VENCKUS Justinas
DNF

DIMITRIJOSKI Luka
DNF

JOVANOSKI Dimitar
DNF

MITEV Jovan
DNF

BUIANU Laurențiu
DNF

SALEIRO Sérgio
DNF

OREKHOV Maksim
DNF

ŠPOLJAR Jaka
DNF

PEDERSEN Eric
DNF

JULMY Lorain
DNF

ETXEBERRIA Haimar
DNF

KOST Vitalii
DNF

KESS Alexandre
DNF

SIMON Semen
DNF

GRIEßER Lukas
DNF

KERSCHBAUMER Leo
DNF

NOVAK Pavel
DNF

TELECKY Štěpán
DNF

GRYGOWSKI Hubert
DNF

JUSZCZAK Lukasz
DNF

SZULIK Mikolaj
DNF

PERCIC Mark
DNF

ÁRVAI Kristóf
DNF

MÉSZÁROS Bence
DNF

TAKACS-VALENT Mark
DNF

UNGVARSKÝ Lukáš
DNF

BARCI Brikel
DNF

SITOV Nikita
DNF

MARINOV Martin
DNF

OKMAŽIĆ Ivan
DNF

KÄLLBERG Axel
DNF

ARVANITOU Nikiforos
DNF

MATTHÍASSON Matthías Schou
DNF

GILSENAN Adam
DNF

SCULLY Conal
DNF

KLISMETS Karlis
DNF

GUTMANIS Rauls
DNF

GRUNDULIS Karlis Valters
DNF

VENCKUS Jomantas
DNF

ŽEKAS Edgaras
DNF

DIMOVSKI Darko
DNF

MILOSHEVSKI Aleksandar
DNF

VRONDELIEV Teo
DNF

RODRIGUES Rúben
DNF

KONDRATEV Artem
DNF

JEROMEL Vid
DNF

MAGNUSSON Isak
DNF

PERSMEEN Axel
DNF

GRÜNBERG Henry
DNF

KORZININ Yuriy
DNF

GILLES Max
DNF

POLUPAN Dmytro
DNF

URY Noé
DNF

SOLONNIKOV Bohdan
DNF

HÖRANDTNER Moritz
DNF

KOPECKÝ Matyáš
DNF

SPORYSCH Daniel
DNF

GAJDULEWICZ Mateusz
DNF

HOPPA Kacper
DNF

POMORSKI Michał
DNF

COGOLJEVIĆ Dejan
DNF

STOLIĆ Mihajlo
DNF

LEPOLD Zoltán Antal
DNF

SZIJÁRTÓ Zétény
DNF

SIVOK Tomáš
DNF

BALAJ Mateo
DNF

MULLALLI Nuri
DNF

GROZEV Gabriel
DNF

TODOROV Daniel
DNF

IOANNOU Constantinos
DNF

NIEMI Tomas-Casimir
DNF

GUNNARSSON Breki
DNF

SOKOLÍK Lukáš
DNS

 Author| Post time: 10-9-2021 15:29
| Show all posts
Women's Junior Road Race
Final Results

RIEDMANN Linda
1:53:09

CIABOCCO Eleonora
+0

  RAYER Eglantine
+2

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BARALE Francesca
+2
5
IVANCHENKO Alena
+2
6
AHTOSALO Anniina
+1:10
7
RUETSCHI Noëlle
+1:10
8
CIPRESSI Carlotta
+1:10
9
VAN DER MEIDEN Anna
+1:10
10
ZIMMERMANN Fiona
+1:10
11
FAHY Camille
+1:10
12
VINKE Nienke
+1:10
13
CASTAGNA Monica
+1:10
14
CERIELLO Matilde
+1:10
15
NIEDERMAIER Antonia
+1:10
16
REIJNHOUT Rosita
+1:10
17
BEAUBRUN Lisa
+1:17
18
GOMES Sofia
+1:17
19
ABAIDULLINA Inna
+1:17
20
PELLEGRINI Francesca
+1:19
21
LANTZSCH Selma
+3:34
22
LINTHOUDT Jade
+3:34
23
VALGONEN Valeria
+3:34
24
GAIFULLINA Karina
+3:34
25
RUIZ PEREZ Lucia
+3:34
26
KURNICKÁ Tereza
+3:34
27
PUIGDEFABREGAS ARIZ Laia
+3:34
28
JOORIS Febe
+3:34
29
MATINA Irina
+3:34
30
KOPECKY Julia
+3:34
31
OUDEMAN Maud
+3:34
32
VULLIET Lison
+3:34

LAFORCE Oda
DNF

MUL Malwina
DNF

WANKIEWICZ Olga
DNF

WUDNIAK Julia
DNF

BOBNAR Nika
DNF

MOROZ Nuša
DNF

JOHANSSON Alma
DNF

MARUSCHUK Alla
DNF

PLOTSIDYM Anastasiya
DNF

ARENS Maureen
DNF

AINTILA Wilma
DNF

RABY Coline
DNF

FERNANDEZ Naroa
DNF

GARCIA MUÑOZ Lucia
DNF

GAILLARD Anaëlle
DNF

WINTERBERG Joline
DNF

HENDRICKX Julie
DNF

MASURE Fien
DNF

PEREIRA Beatriz
DNF

REIER Kirke
DNF

TASANE Elina
DNF

MARTINI Johanna
DNF

WINTER Elisa
DNF

KOUKOUMA Eleni
DNF

O'BRIEN Aoife
DNF

SILTUMENA Kitija
DNF

STRAINYTĖ Aukse
DNF

SCHREIBER Marie
DNF

CHRISTENSEN Amalie
DNF

DŁUGAŚ Anna
DNF

SZALIŃSKA Tamara
DNF

WRÓBLEWSKA Maja
DNF

MOISEEVA Alina
DNF

GALOF Pija
DNF

BENGTSSON Felicia
DNF

SODERQVIST Karin
DNF

NAHULIAK Daryna
DNF

REBRAKOVA Olena
DNF

UIJEN Elise
DNF

DEVAUX Pauline
DNF

KVASNIČKOVÁ Eliška
DNF

ALBERT Ainara
DNF

SAN JUSTO MANTECON Claudia
DNF

LEU Lorena
DNF

GRÉGOIRE Julia
DNF

KIEKENS Cleo
DNF

LIBANO Mariana
DNF

ČIŠECKÁ Miriama
DNF

SANDER Laura
DNF

GSCHWENTNER Leila
DNF

SCHMIDSBERGER Daniela
DNF

TONKOVA Ivana
DNF

SVEINSDÓTTIR Bergdís Eva
DNF

ERMANE-MARCENKO Evelina
DNF

VAIVODE Lasma Elza
DNF

STRAKŠYTĖ Kotryna
DNF

BYE Camilla Rånes
DNF

FLØYSVIK Victoria
DNF

 Author| Post time: 10-9-2021 18:34
| Show all posts
Women's Under 23 Road Race
Final Results

ZANARDI Silvia
2:11:15

VAS Kata Blanka
+2

MUZIC Évita
+2

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STIGGER Laura
+29
5
REALINI Gaia
+31
6
VAN ANROOIJ Shirin
+35
7
KOCH Franziska
+35
8
BOSSUYT Shari
+36
9
ALESSIO Camilla
+36
10
BAUERNFEIND Ricarda
+36
11
MITTERWALLNER Mona
+38
12
MALCOTTI Barbara
+40
13
LUDWIG Hannah
+40
14
KUMIEGA Karolina
+1:45
15
GRANGIER India
+1:45
16
WIEL Jade
+1:51
17
YSLAND Anne Dorthe
+1:51
18
CANTERA Ines
+1:55
19
LE NET Marie
+4:03
20
KOLESAVA Anastasiya
+4:03
21
CURINIER Léa
+4:04
22
CASTRIQUE Alana
+4:04
23
DE WILDE Julie
+4:04
24
KULYNYCH Olha
+4:04
25
LUTRO Amalie
+4:04
26
BORGSTRÖM Julia
+4:04
27
NOVOLODSKAIA Maria
+4:04
28
RÜEGG Noemi
+4:04
29
YASHCHENKO Tetiana
+4:04
30
JØRGENSEN Tiril
+4:04
31
ZANETTI Linda
+4:13

YAROSHENKO Viktoriia
DNF

MACHÁLKOVÁ Petra
DNF

HECHLER Katharina
DNF

AERNOUTS Amber
DNF

KRÄHEMANN Lara
DNF

MARTINS Maria
DNF

ANDERSSON Caroline
DNF

KHANKISHIYEVA Ayan
DNF

KRASKO Anhelina
DNF

BERGER-SCHAUER Tina
DNF

HARKNESS Darcey
DNF

O'DONNELL Lucy
DNF

MOHR Mari Hole
DNF

STANCU Maria-Ecaterina
DNF

SUSNIK Tjasa
DNF

BREDEWOLD Mischa
DNF

SMULDERS Silke
DNF

VAN DER HULST Amber
DNF

TROELSEN Mille
DNF

BARIANI Giorgia
DNF

FOMINA Daria
DNF

PECHERSKIKH Anastasia
DNF

SCHMIDEL Regina
DNF

MARTIN Isabel
DNF

MORENO Martina
DNF

FURTAK Wioleta
DNF

KRZESLAK Natalia
DNF

WLODARCZYK Dominika
DNF

JENČUŠOVÁ Nora
DNF

PAULECHOVÁ Radka
DNF

STERN Friederike
DNF

BURI Fabienne
DNF

LIEHNER Annika
DNF

GEDRAITYTĖ Akvilė
DNF

OLAUSSON Wilma
DNF

BERTON Nina
DNF

BÄRNTHALER Sarah
DNF

ÁRNADÓTTIR Elín
DNF

O'BRIEN Caoimhe
DNF

LIND Magdalene
DNF

OLSEN Elise Marie
DNF

RAJTERIČ Lara
DNF

NOOIJEN Lieke
DNF

UNEKEN Lonneke
DNF

KOERNER Rebecca
DNF

ABGRALL Noémie
DNF

GUAZZINI Vittoria
DNF

MALKOVA Daria
DNF

UVAROVA Marina
DNF

ERASO Idoia
DNF

MARTIN Sara
DNF

PEREZ Susana
DNF

JASKULSKA Marta
DNF

SAGAN Anna
DNF

VARENYK Maryna
DNF

JORDÁN Dorka
DNS

 Author| Post time: 11-9-2021 13:53
| Show all posts
Men's Under 23 Road Race
Final Results

NYS Thibau
3:06:57

BARONCIN IFilippo
+0

AYUSO Juan
+0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FETTER Erik
+0
5
VAN EETVELT Lennert
+0
6
ZANA Filippo
+0
7
BARRÉ Louis
+04
8
VAN DEN BERG Marijn
+19
9
ŤOUPALÍK Jakub
+19
10
BAYER Tobias
+19
11
GLIVAR Gal
+19
12
PAQUET Tom
+19
13
GARCÍA PIERNA Raúl
+19
14
IGOSHEV Egor
+19
15
ERIKSSON Jacob
+19
16
URIANSTAD Martin
+19
17
ANDERSEN Kasper
+19
18
NOVIKOV Savva
+19
19
MOLENAAR Alex
+19
20
HESSMANN Michel
+23
21
BALMER Alexandre
+23
22
IVANOV Viacheslav
+23
23
ENGELHARDT Felix
+23
24
KLUCKERS Arthur
+23
25
LOPES Pedro Miguel
+23
26
VAN TRICHT Stan
+1:31
27
PENHOËT Paul
+1:31
28
KELEMEN Petr
+1:31
29
CORKERY Dillon
+1:31
30
ZAMBANINI Edoardo
+1:31
31
JUNTUNEN Antti-Jussi
+1:31
32
GONOV Lev
+1:35
33
HOČEVAR Kristjan
+1:35
34
CAMRDA Karel
+1:37
35
TARLTON Alexander
+1:37
36
HEINSCHKE Leon
+1:37
37
PAGE Hugo
+2:00
38
GAROFOLI Gianmarco
+2:39
39
PLUIMERS Rick
+2:47
40
BRUN Nils
+2:51
41
VANDENABEELE Henri
+4:09
42
ANDERSEN Idar
+5:33
43
MIHOLJEVIĆ Fran
+5:38
44
BITTNER Pavel
+5:54
45
VAN DIJKE Tim
+6:00
46
KUBIŠ Lukáš
+6:00
47
POTOČKI Viktor
+6:00
48
MIKUTIS Aivaras
+6:00
49
HOOLE Daan
+6:00
50
BERCKMOES Jenno
+6:00
51
PRIES Cedric
+6:00
52
SKOK Anže
+6:00
53
WARD Adam
+6:00
54
HELLEMOSE Asbjørn
+6:00
55
ČEMAŽAR Nik
+6:00
56
JARC Aljaž
+6:00
57
WENZEL Mats
+6:00
58
SALGUEIRO Carlos
+6:00
59
COLNAGHI Luca
+6:00
60
BILYI Maksym
+6:00
61
CLYNHENS Toon
+6:00
62
KURITS Joonas
+6:00
63
STAUNE-MITTET Johannes
+6:00
64
BETTENDORFF Loïc
+6:00
65
ANDRADE Pedro
+6:00
66
HOLTER Ådne
+6:00
67
SANDER HANSEN Marcus
+7:56

SYRITSA Gleb
DNF

KARPENKO Gleb
DNF

SANKMANN Joosep
DNF

LOHINSKY Filip
DNF

ŠTOČEK Matúš
DNF

DEMIRI Mikel
DNF

EYVAZOV Shahin
DNF

BALABANO VPreslav
DNF

PAPANOV Martin
DNF

PAVLIDES Konstantinos
DNF

VAINIO Veeti
DNF

BJARNASON Jóhann Dagur
DNF

JONSSON Kristinn
DNF

MCCAMBRIDGE Kevin
DNF

WADE Aaron
DNF

BITINAS Mantas
DNF

KMIELIAUSKAS Rokas
DNF

MATUZEVICIUS Zygimanta
DNF

VANCHEVSKI Viktor
DNF

LUNCAN Serban
DNF

BENEDETTI Gabriele
DNF

AHLSSON Jonathan
DNF

JOHANNESSEN Anders Halland
DNF

FORSSELL Hugo
DNF

LAPEIRA Paul
DNF

NIKULIN Daniil
DNF

RETAILLEAU Valentin
DNF

SHEVCHENKO Oleksandr
DNF

GEßNER Jakob
DNF

AZPARREN Xabier Mikel
DNF

MIQUEL Pau
DNF

GAMPER Mario
DNF

KABAS Maximilian
DNF

BIENIEK Damian
DNF

KUS Adam
DNF

PAPIERSKI Damian
DNF

GOVEKAR Matevž
DNF

HINDSGAUL MADSEN Jacob
DNF

CHRISTEN Fabio
DNF

TENDON Arnaud
DNF

KOCKELMANN Raphael
DNF

STEPANOV Andrei
DNF

ÄRM Rait
DNF

MIRZOJEV Artjom
DNF

FOLTAN Adam
DNF

ROVDER Pavol
DNF

VANČO Tobias
DNF

ZEFI Gjergj
DNF

GRINKEVICH Mark
DNF

DIMITROV Petar
DNF

MATSANGOS Alexandros
DNF

SILLANKORVA Jaakko
DNF

KARL Ádám Kristóf
DNF

EIRÍKSSON Eyþór
DNF

DEVINS Matthew
DNF

SHORTT Devin
DNF

PETAKS Rodžers
DNF

JANUŠKEVIČIUS Mantas
DNF

MASIULIS Denas
DNF

VANCHEVSKI Kristijan
DNF

FERNANDES Fábio
DNF

STOJNIĆ Veljko
DNF

LEIJNSE Enzo
DNF

BERGSTROM FRISK Erik
DNF

JOHANNESSEN Tobias Halland
DNF

KHOTULOV Denys
DNF

LAURANCE Axel
DNF

PARASHCHAK Yaroslav
DNF

BALLERSTEDT Maurice
DNF

ARRIETA Igor
DNF

BRUSTENGA MASAGUE Marc
DNF

GAMPER Florian
DNF

GÖTZINGER Valentin
DNF

MESSNER Martin
DNF

KOSTANSKI Mateusz
DNF

MACIEJUK Filip
DNF

PROC Bartlomiej
DNF

LEVY William Blume
DNF

SKIVILD Robin Juel
DNF

STEHLI Félix
DNF

THIÉBAUD Valère
DNF

 Author| Post time: 11-9-2021 17:28
| Show all posts
Women's Road Race
Final Results

VAN DIJK Ellen
2:50:35

LIPPERT Liane
+1:18

LELEIVYTĖ Rasa
+1:18

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NIEWIADOMA Katarzyna
+1:18
5
VOLLERING Demi
+1:18
6
CAVALLI Marta
+1:18
7
REUSSER Marlen
+1:18
8
AMIALIUSIK Alena
+1:18
9
VAN VLEUTEN Annemiek
+1:21
10
BALSAMO Elisa
+2:29
11
BRENNAUER Lisa
+2:29
12
MACKAIJ Floortje
+2:29
13
BUJAK Eugenia
+2:29
14
KOPECKY Lotte
+2:29
15
CHABBEY Elise
+2:29
16
PIETERS Amy
+2:29
17
MARKUS Riejanne
+2:29
18
LABOUS Juliette
+2:29
19
MERINO Eider
+2:29
20
HAMMES Kathrin
+2:29
21
SHAPIRA Omer
+2:29
22
AALERUD Katrine
+2:29
23
ŽIGART Urška
+2:29
24
MAGNALDI Erica
+2:44
25
LACH Marta
+4:19
26
GUILMAN Victorie
+4:19
27
DRONOVA-BALABOLINA Tamara
+4:19
28
NILSSON Hanna
+4:21
29
OTTESTAD Mie Bjørndal
+5:58
30
LECHNER Corinna
+6:32
31
ANDERSEN Susanne
+6:32
32
LONGO BORGHINI Elisa
+7:10

BAJGEROVÁ Nikola
DNF

NOSKOVÁ Nikola
DNF

LAIZANE Lija
DNF

ARMITAGE Megan
DNF

JÓHANNESDÓTTIR Silja
DNF

MURESAN Manuela
DNF

FASOI Varvara
DNF

VOS Marianne
DNF

GUDERZO Tatiana
DNF

SILVESTRI Debora
DNF

ELSTRØM JENSEN Maria
DNF

ERATH Tanja
DNF

KLEIN Lisa
DNF

DEMEY Valerie
DNF

MEERTENS Lone
DNF

VAN DE VELDE Julie
DNF

VANDENBULCKE Jesse
DNF

KARASIEWICZ Karolina
DNF

PLICHTA Anna
DNF

BIANNIC Aude
DNF

DUVA LEugénie
DNF

COSTON Morgane
DNF

ALONSO Sandra
DNF

LARRARTE Eukene
DNF

OYARBIDE Lourdes
DNF

GASKJENN Ingvild
DNF

ANTOSHINA Tatiana
DNF

KRYLOVA Seda
DNF

RIJKES Sarah
DNF

TAZREITER Angelika
DNF

BRAVEC Urška
DNF

KONONENKO Valeriya
DNF

SHEKEL Olga
DNF

BALEIŠYTĖ Olivija
DNF

SENKUTĖ Viktorija
DNF

MACHAČOVÁ Jarmila
DNF

GAFINOVITZ Rotem
DNF

MEDVEĎOVÁ Tereza
DNF

MCDERMOTT Ellen
DNF

SIGURÐARDÓTTIR Hafdís
DNF

UNGUREANU Georgeta
DNF

VAN DEN BROEK-BLAAK Chantal
DNF

BERTIZZOLO Sofia
DNF

PALADIN Soraya
DNF

HOLMSGAARD Trine
DNF

MATHIESEN Pernille
DNF

KASPER Romy
DNF

WORRACK Trixi
DNF

DUYCK Ann-Sophie
DNF

VAN DE VEL Sara
DNF

VAN EYNDE Fien
DNF

JASINSKA Małgorzata
DNF

NERLO Aurela
DNF

PRZEZAK Dorota
DNF

CORDON-RAGOT Audrey
DNF

VERHULST Gladys
DNF

BAUR Caroline
DNF

ISASI Ziortza
DNF

MENDEZ Irene
DNF

RODRÍGUEZ Gloria
DNF

LORVIK Ingrid
DNF

CHURSINA Anastasiia
DNF

SYRADOEVA Margarita
DNF

SCHWEINBERGE Christina
DNF

EKLUND Nathalie
DNF

BIRIUKOVA Yuliia
DNF

SHARGA Olena
DNF

SOLOVEI Ganna
DNF

ČEŠULIEN ĖInga
DNF

SZABÓ Zsófia
DNF

 Author| Post time: 12-9-2021 17:24
| Show all posts
Men's Road Race
Final Results

COLBRELLI Sonny
4:19:45

EVENEPOEL Remco
+1:18

COSNEFROY Benoît
+1:18

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TRENTIN Matteo
+1:44
5
POGAČAR Tadej
+1:44
6
HIRSCHI Marc
+1:44
7
HOELGAARD Markus
+1:44
8
HERMANS Ben
+1:46
9
SIVAKOV Pavel
+1:49
10
CAMPENAERTS Victor
+5:41
11
DEWULF Stan
+5:49
12
BARDET Romain
+5:49
13
MOHORIČ Matej
+5:50
14
ALMEIDA João
+6:00
15
ULISSI Diego
+6:00
16
GESCHKE Simon
+6:00
17
MOLLEMA Bauke
+6:15
18
COSTA Rui
+9:13
19
BOUWMAN Koen
+9:13
20
KUKRLE Michael
+9:13
21
STRAKHOV Dmitry
+9:13
22
GROßSCHARTNER Felix
+9:13
23
EIKING Odd Christian
+9:13
24
BADILATTI Matteo
+9:13
25
BARGUIL Warren
+9:13
26
CHERNETSKI Sergei
+9:13
27
REICHENBACH Sébastien
+9:13
28
OLIVEIRA Nelson
+9:13
29
ADRIÀ Roger
+9:16
30
MOSCON Gianni
+9:21
31
VANHOUCKE Harm
+9:21

VAN DEN BERG Julius
DNF

PETELIN Jan
DNF

ALEOTTI Giovanni
DNF

DIMA Emil
DNF

CATTANEO Mattia
DNF

LAŠINIS Venantas
DNF

DE LA CRUZ David
DNF

FILUTÁS Viktor
DNF

GARCÍA CORTINA Iván
DNF

PELIKÁN János
DNF

IZAGIRRE Ion
DNF

ERIKSSON Lucas
DNF

SOTO Antonio Jesús
DNF

BOUTOPOULOS Georgios
DNF

LIPOWITZ Florian
DNF

MALHANI Mejdin
DNF

RUTSCH Jonas
DNF

VELIA Olsian
DNF

STEIMLE Jannik
DNF

GOLDSTEIN Omer
DNF

LIENHARD Fabian
DNF

RUMAC Josip
DNF

PELLAUD Simon
DNF

GEIRSSON Hafsteinn Ægir
DNF

VOISARD Yannis
DNF

RAILEANU Cristian
DNF

OLIVEIRA Rui
DNF

MILTIADIS Andreas
DNF

KOCHETKOV Pavel
DNF

LANGELLOTTI Victor
DNF

NEKRASOV Denis
DNF

AASVOLD Kristian
DNF

KRISTOFF Alexander
DNF

BENNETT Sam
DNF

MULLEN Ryan
DNF

BUDZINSKI Marcin
DNF

KACZMAREK Jakub
DNF

PATERSKI Maciej
DNF

GALL Felix
DNF

PERNSTEINER Hermann
DNF

BÁRTA Jan
DNF

ŤOUPALÍK Adam
DNF

BELLAN Juraj
DNF

HARING Martin
DNF

SAGAN Peter
DNF

GILBERT Philippe
DNF

KIVISTIK Gert
DNF

VERMEERSCH Gianni
DNF

RÄIM Mihkel
DNF

MADOUAS Valentin
DNF

VAHTRA Norman
DNF

PÉRICHON Pierre-Luc
DNF

BUTS Vitaliy
DNF

JERMAN Žiga
DNF

KONONENKO Mykhaylo
DNF

PER David
DNF

PADUN Mark
DNF

ROOSEN Timo
DNF

RIES Michel
DNF

WIRTGEN Luc
DNF

VAN DER LIJKE Nick
DNF

RIABUSHENKO Alexandr
DNF

BAGIOLI Andrea
DNF

KOVALIOVAS Edgaras
DNF

GANNA Filippo
DNF

ŠIŠKEVIČIUS Evaldas
DNF

ERVITI Imanol
DNF

PEÁK Barnabás
DNF

IZAGIRRE Gorka
DNF

VALTER Attila
DNF

LANDA Mikel
DNF

MAGNUSSON Kim
DNF

HEIDEMANN Miguel
DNF

HOXHA Marolino
DNF

RAPP Jonas
DNF

SEFAY lber
DNF

STARK Immanuel
DNF

PELTONEN Ukko Iisakki
DNF

STEINHAUSER Georg
DNF

SAGIV Guy
DNF

MÄDER Gino
DNF

GYUROV Spas
DNF

THALMANN Roland
DNF

ÓMARSSON Ingvar
DNF

GUERREIRO Ruben
DNF

PETROVSKI Andrej
DNF

REIS Rafael
DNF

BERLIN Antoine
DNF

MAIKIN Roman
DNF

MIKAYILZADE Musa
DNF

NYCH Artem
DNF

BYSTRØM Sven Erik
DNF

LEKNESSUND Andreas
DNF

MCDUNPHY Conn
DNF

TEGGART Matthew
DNF

GOŁAŚ Michał
DNF

KASPERKIEWICZ Przemysław
DNF

TRACZ Szymon
DNF

HALLER Marco
DNF

SCHÖNBERGER Sebastian
DNF

ŠTYBAR Zdeněk
DNF

TUREK Daniel
DNF

ČANECKÝ Marek
DNF

SAGAN Juraj
DNF

TYBOR Patrik
DNF

TEUNS Dylan
DNF

LAUK Karl Patrick
DNF

BONNAMOUR Franck
DNF

TAARAMÄE Rein
DNF

PARET-PEINTRE Aurélien
DNF

BUDYAK Anatoliy
DNF

PINOT Thibaut
DNF

GOLOVASH Oleksandr
DNF

NOVAK Domen
DNF

KULYK Andriy
DNF

LANGEVELD Sebastian
DNF

GENIETS Kevin
DNF

SCHELLING Ide
DNF

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2021 03:15 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list