|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Shooting ISSF Shotgun Junior World Cup Shotgun

[Copy link]
Post time: 30-8-2021 16:03
| Show all posts |Read mode
Shooting ISSF Shotgun Junior World Cup Shotgun        
        
                Almaty (KAZ) - 26 August 2021 - 6 September 2021         
        
               
        




Official Schedule
Alma-Ata Time (GMT +6)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, August 28th
09:00 Men's Junior Team Skeet Qualification, Day 1
09:00 Men's Junior Skeet Qualification, Day 1
09:00 Women's Junior Skeet Qualification, Day 1
09:00 Women's Junior Team Skeet Qualification, Day 1

Sunday, August 29th
09:00 Men's Junior Team Skeet Qualification, Day 2
09:00 Men's Junior Skeet Qualification, Day 2
09:00 Women's Junior Skeet Qualification, Day 2
09:00 Women's Junior Team Skeet Qualification, Day 2
15:00 Women's Junior Skeet Final
16:00 Men's Junior Skeet Final


Monday, August 30th
09:00 Men's Junior Team Skeet Qualification, Day 3
09:00 Women's Junior Team Skeet Qualification, Day 3
15:00 Women's Junior Team Skeet Final
16:00 Men's Junior Team Skeet Final

Tuesday, August 31st
09:00 Mixed Junior Team Skeet Qualification
16:00 Mixed Junior Team Skeet Final

Thursday, September 2nd
09:00 Men's Junior Trap Qualification, Day 1
09:00 Women's Junior Trap Qualification, Day 1

09:00 Men's Junior Team Trap Qualification, Day 1
09:00 Women's Junior TeamTrap Qualification, Day 1

Friday, September 3rd
09:00 Men's Junior Trap Qualification, Day 2
09:00 Women's Junior Trap Qualification, Day 2

09:00 Men's Junior Team Trap Qualification, Day 2
09:00 Women's Junior TeamTrap Qualification, Day 2

15:00 Women's Junior Trap Final
16:00 Men's Junior Trap Final

Saturday, September 4th
09:00 Men's Junior Team Trap Qualification, Day 3
09:00 Women's Junior TeamTrap Qualification, Day 3

15:00 Women's Junior Team Trap Final
16:00 Men's Junior Team Trap Final

Sunday, September 5th
09:00 Mixed Junior Double Trap Qualification, Day 3
09:00Mixed Junior TeamTrap Qualification, Day 3

16:00 Mixed Junior Team Trap Final
 Author| Post time: 30-8-2021 16:09
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes

Nation
Result
1
IOANNIDES, Theodoros
75
2
PONTIKIS, Andreas
75
3
THEODOROU, Varnavas
74
4
VARNAVIDES, Kleanthis
71
5
GLOTOV, Artem
71
6
ANANENOK, Timur
70
7
SADYKOV, Salavat
70
8
KAYA, Muhammet Seyhun
70
9
BARAN, Ahmet
69
10
TUZI, Giammarco
69
11
ENGLEZOUDIS, Petros
69
12
TIKUNOV, Evgenii
67
13
BIKART, Iossif
66
14
YENIKEYEF, Ratmir
66
15
BINNERMARK, Mark Erik
66
16
STRELCOV, Danil
65
17
PENKOV, Ilya
64
18
ASSADI, Rakhim
64
19
TETERIA, Denis
63
20
JALNIN, Danil
59
21
SETTAROV, Ernest
58
22
BARANNIKOV, Denis
57
23
ENUKIDZE, Aleksandre
52
24
SHARAPOV, Bekhruz
50
25
ENUKIDZE, Giorgi
48

 Author| Post time: 30-8-2021 16:19
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KUZNETSOVA, Arina
71
2
LEKOMTSEVA, Daria
68
3
SADAKBAYEVA, Adel
68
4
ELEFTHERIOU, Anastasia
68
5
ZHADNOVA, Anna
68
6
BONGINI, Sara
67
7
LONGHI, Giada
66
8
SHARAPOVA, Arina
65
9
RICHARD, Lea
64
10
SABEKOVA, Diana
64
11
TURULO, Daria
64
12
PLATONOVA, Natalya
64
13
KUDRYAVTSEVA, Amaliya
63
14
HEURTEBIZE, Coline Christene
62
15
CAN, Sena
61
16
UTEVA, Nuraiym
61
17
BOIARSHINOVA, Elizaveta
0

 Author| Post time: 30-8-2021 16:21
| Show all posts
Men's Junior Team Skeet
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes

Nation
Result
1
THEODOROU Varnavas
VARNAVIDES Kleanthis
ENGLEZOUDIS Petros
214
2
GLOTOV Artem
SADYKOV Salavat
TIKUNOV Evgenii
208
3
YENIKEYEF Ratmir
STRELCOV Danil
PENKOV Ilya
195
4
JALNIN Danil
SETTAROV Ernest
SHARAPOV Bekhruz
167

 Author| Post time: 30-8-2021 16:23
| Show all posts
Women's Junior Team Skeet
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KUZNETSOVA Arina
LEKOMTSEVA Daria
ZHADNOVA Anna
207
2
SADAKBAYEVA Adel
SABEKOVA Diana
KUDRYAVTSEVA Amaliya
195

 Author| Post time: 30-8-2021 16:29
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PONTIKIS, Andreas
122
2
THEODOROU, Varnavas
122
3
VARNAVIDES, Kleanthis
120
4
IOANNIDES, Theodoros
120
5
GLOTOV, Artem
117
6
ANANENOK, Timur
117
7
ENGLEZOUDIS, Petros
116
8
TUZI, Giammarco
115
9
SADYKOV, Salavat
114
10
BARAN, Ahmet
114
11
KAYA, Muhammet Seyhun
112
12
STRELCOV, Danil
110
13
YENIKEYEF, Ratmir
110
14
BIKART, Iossif
110
15
PENKOV, Ilya
107
16
ASSADI, Rakhim
106
17
TETERIA, Denis
105
18
BINNERMARK, Mark Erik
105
19
TIKUNOV, Evgenii
104
20
JALNIN, Danil
102
21
SHARAPOV, Bekhruz
95
22
BARANNIKOV, Denis
94
23
SETTAROV, Ernest
94
24
ENUKIDZE, Giorgi
85
25
ENUKIDZE, Aleksandre
80

 Author| Post time: 30-8-2021 16:35
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Rsult
1
KUZNETSOVA Arina
117
2
SADAKBAYEVA, Adel
114
3
ZHADNOVA, Anna
113
4
LONGHI, Giada
112
5
LEKOMTSEVA, Daria
111
6
BONGINI, Sara
110
7
ELEFTHERIOU, Anastasia
110
8
HEURTEBIZE, Coline Christene
107
9
SABEKOVA, Diana
107
10
PLATONOVA, Natalya
107
11
KUDRYAVTSEVA, Amaliya
106
12
SHARAPOVA, Arina
106
13
CAN, Sena
105
14
TURULO, Daria
105
15
RICHARD, Lea
103
16
UTEVA, Nuraiym
100
17
BOIARSHINOVA, Elizaveta
0

 Author| Post time: 30-8-2021 16:41
| Show all posts
Men's Junior Team Skeet
Qualification Results after Day 3
The 1st and 2 Teams will qualify for the Gold Medal Match, 3rd and 4th Teams will qulaify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
THEODOROU Varnavas
VARNAVIDES Kleanthis
ENGLEZOUDIS Petros
358
2
GLOTOV Artem
SADYKOV Salavat
TIKUNOV Evgenii
335
3
STRELCOV Danil
YENIKEYEF Ratmir
PENKOV Ilya
327
4
JALNIN Danil
SHARAPOV Bekhruz
SETTAROV Ernest
291

 Author| Post time: 30-8-2021 16:42
| Show all posts
Women's Junior Team Skeet
Qualification Results after Day 2
The 1st and 2 Teams will qualify for the Gold Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KUZNETSOVA Arina
ZHADNOVA Anna
LEKOMTSEVA Daria
341
2
SADAKBAYEVA Adel
SABEKOVA Diana
KUDRYAVTSEVA Amaliya
327

 Author| Post time: 30-8-2021 16:44
| Show all posts

Women's Junior Skeet
Final Results

ZHADNOVA Anna
56

LEKOMTSEVA Daria
55

LONGHI Giada
43

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BONGINI Sara
35
5
KUZNETSOVA Arina
26
6
SADAKBAYEVA Adel
16

 Author| Post time: 30-8-2021 16:48
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Final Results

TUZI Giammarco
56

VARNAVIDES Kleanthis
51

PONTIKIS Andreas
42

Rank
Athletes
Nation
Result
4
THEDORU Varnavas
34
5
ANANENOK Timur
25
6
GLOTOV Artem
15

 Author| Post time: 30-8-2021 20:27
| Show all posts
Women's Junior Team Skeet
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
KUZNETSOVA Arina
ZHADNOVA Anna
LEKOMTSEVA Daria
6
Gold Medal Match

Kazakhstan
SADAKBAYEVA Adel
SABEKOVA Diana
KUDRYAVTSEVA Amaliya
0Gold Medal Match

 Author| Post time: 30-8-2021 20:33
| Show all posts
Men's Junior Team Skeet
Non-Olympic Event

Final Results

Cyprus
THEODOROU Varnavas
VARNAVIDES Kleanthis
ENGLEZOUDIS Petros
7
Gold Medal Match

Russia
GLOTOV Artem
SADYKOV Salavat
TIKUNOV Evgenii
5
Gold Medal Match

Kazakhstan
YENIKEYEF Ratmir
PENKOV Ilya
STRELCO Danil
6
Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JALNIN Danil
SHARAPOV Bekhruz
SETTAROV Ernest
0B.M.M.

 Author| Post time: 31-8-2021 10:47
| Show all posts
Mixed Junior Team Skeet
Qualification Results
The 1st and 2 Teams will qualify for the Gold Medal Match, 3rd and 4th Teams will qulaify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GLOTOV Artem
KUZNETSOVA Arina
143
2
ZHADNOVA Anna
ANANENOK Timur
138
3
KAYA Muhammet Seyhun
CAN Sena
137
4
ELEFTHERIOU Anastasia
VARNAVIDES Kleanthis
136
5
BIKART Iossif
SADAKBAYEVA Adel
134
6
PENKOV Ilya
KUDRYAVTSEVA Amaliya
126

 Author| Post time: 31-8-2021 21:41
| Show all posts

Mixed Junior Team Skeet
Non-Olympic Event
Final Results

Russia
ANANENOK Timur
ZHADNOVA Anna

36
Gold Medal Match

Russia
GLOTOV Artem
KUZNETSOVA Arina

31
Gold Medal Match

Turkey
KAYA Muhammet eyhun
CAN Sena

36
Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VARNAVIDES Kleanthis
ELEFTHERIOU Anastasia
32B.M.M.

 Author| Post time: 2-9-2021 21:48
| Show all posts
Men's Junior Trap
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FAUSTINELLI, Samuele
72
2
KOSTIAGIN, Nikita
70
3
FRANQUILLO, Lorenzo
70
4
GARCIA, Juan Antonio
67
5
BEDAREV, Maksim
67
6
AISALBAYEV, Alisher
67
7
PORIADIN, Ilia
67
8
AGEZ, Thomas
66
9
KONCHENKO, Bogdan
65
10
MARTINEZ FUSTER, Javier
64
11
KALIMULIN, Vladlen
62
12
MOISSEYEV, Nikita
62
13
GARCIA, Andres
62
14
POCHIVALOV, Danil
62
15
GUBIN, Dmitrii
61
16
DUPRAT, Gregoire
61
17
KODIROV, Nusratillo
43
18
KAYUMOV, Azamat
42
19
BAGROV, Kirill
0
20
MAMKIN, Gennadii
0
21
SADIROV, Shokhrukh
0



 Author| Post time: 2-9-2021 21:54
| Show all posts
Women's Junior Trap
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
IVOILOVA, Sofia
69
2
KNIAZEVA, Polina
68
3
MOLNE MAGRINA, Mar
67
4
RECASENS, Loemy
67
5
AKHATOVA, Alina
66
6
PRILEPINA, Anastassiya
63
7
MORCILLO, Paula
62
8
LENTICCHIA, Giorgia
62
9
BOIKO, Polina
60
10
IVANOVA, Yekaterina
60
11
FOKINA, Valeriya
59
12
TARASENKO, Serafima
59
13
CHERNYSHOVA, Victoriia
58
14
KIM, Yekaterina
57
15
ALEXANDROVA, Marina
56
16
RADJABOVA, Milina
51
17
MARTINKEVICH, Mariya
48
18
RAGAZZINI, Gaia
0

 Author| Post time: 2-9-2021 21:59
| Show all posts
Men's Junior Team Trap
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTIAGIN Nikita
PORIADIN Ilia
GUBIN Dmitrii
196
2
GARCIA Juan Antonio
MARTINEZ FUSTER Javier
GARCIA Andres
193
3
KONCHENKO Bogdan
KALIMULIN Vladlen
MOISSEYEV Nikita
189
4
KODIROV Nusratillo
KAYUMOV Azamat
SADIROV Shokhrukh
85

 Author| Post time: 2-9-2021 22:02
| Show all posts
Women's Junior Team Trap
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KNIAZEVA Polina
AKHATOVA Alina
TARASENKO Serafima
193
2
MARTINKEVICH Mariya
IVANOVA Yekaterina
KIM Yekaterina
182

 Author| Post time: 3-9-2021 12:51
| Show all posts
Men's Junior Trap
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FAUSTINELLI, Samuele
119
2
FRANQUILLO, Lorenzo
117
3
PORIADIN, Ilia
115
4
AISALBAYEV, Alisher
114
5
KOSTIAGIN, Nikita
114
6
BEDAREV, Maksim
110
7
AGEZ, Thomas
108
8
MARTINEZ FUSTER, Javier
108
9
POCHIVALOV, Danil
107
10
GARCIA, Juan Antonio
107
11
KONCHENKO, Bogdan
107
12
GARCIA, Andres
106
13
MOISSEYEV, Nikita
106
14
GUBIN, Dmitrii
105
15
KALIMULIN, Vladlen
104
16
DUPRAT, Gregoire
102
17
KODIROV, Nusratillo
43
18
KAYUMOV, Azamat
42
19
BAGROV, Kirill
0
20
MAMKIN, Gennadii
0
21
SADIROV, Shokhrukh
0

 Author| Post time: 3-9-2021 12:57
| Show all posts
Women's Junior Trap
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
IVOILOVA,Sofia
114
2
AKHATOVA,Alina
111
3
MOLNEMAGRINA, Mar
108
4
KNIAZEVA,Polina
108
5
RECASENS,Loemy
107
6
PRILEPINA,Anastassiya
105
7
LENTICCHIA,Giorgia
104
8
MORCILLO,Paula
103
9
BOIKO,Polina
101
10
CHERNYSHOVA,Victoriia
100
11
TARASENKO,Serafima
100
12
IVANOVA,Yekaterina
99
13
FOKINA,Valeriya
97
14
KIM,Yekaterina
95
15
MARTINKEVICH,Mariya
82
16
ALEXANDROVA,Marina
82
17
RADJABOVA,Milina
51
18
RAGAZZINI,Gaia
0

 Author| Post time: 3-9-2021 12:59
| Show all posts
Men's Junior Team Trap
Qualification Day 2 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PORIADIN Ilia
KOSTIAGIN Nikita
GUBIN Dmitrii
334
2
MARTINEZ FUSTER Javier
GARCIA Juan Antonio
GARCIA Andres
321
3
KONCHENKO Bogdan
MOISSEYEV Nikita
KALIMULIN Vladlen
317
4
KODIROV Nusratillo
KAYUMOV Azamat
SADIROV Shokhrukh
85

 Author| Post time: 3-9-2021 13:00
| Show all posts
Women's Junior Team Trap
Qualification Day 2 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AKHATOVA Alina
KNIAZEVA Polina
TARASENKO Serafima
319
2
IVANOVA Yekaterina
KIM Yekaterina
MARTINKEVICH Mariya
276

 Author| Post time: 3-9-2021 23:48
| Show all posts
Women's Junior Trap
Final Results

MOLNE MAGRINA Mar
40+3

IVOILOVA Sofia
40+2

KNIAZEVA Polina
30

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AKHATOVA Alina
27
5
PRILEPINA Anastassiya
21
6
RECASENS Loemy
15


 Author| Post time: 3-9-2021 23:51
| Show all posts
Men's Junior Trap
Final Results

FAUSTINELLI Samuele
45

BEDAREV Maksim
42

AISALBAYEV Alisher
33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOSTIAGIN Nikita
26
5
PORIADIN Ilia
22
6
FRANQUILLO Lorenzo
17

 Author| Post time: 4-9-2021 21:55
| Show all posts
Women's Junior Team Trap
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
KNIAZEVA Polina
AKHATOVA Alina
TARASENKO Serafima
6Gold Medal Match

Kazakhstan
IVANOVA Yekaterina
KIM Yekaterina
MARTINKEVICH Mariya
0Gold Medal Match

 Author| Post time: 4-9-2021 22:02
| Show all posts
Men's Junior Team Trap
Non-Olympic Event

Final Results

Spain
MARTINEZ FUSTER Javier
GARCIA Andres
GARCIA Juan Antonio
6Gold Medal Match

Russia
PORIADIN Ilia
KOSTIAGIN Nikita
GUBIN Dmitrii
2Gold Medal Match

Kazakhstan
MOISSEYEV Nikita
KONCHENKO Bogdan
KALIMULIN Vladlen
-Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KODIROV Nusratillo
KAYUMOV Azamat
SADIROV Shokhrukh
DNFB.M.M.

 Author| Post time: 6-9-2021 16:43
| Show all posts
Mixed Junior Team Trap
Non-Olympic Event

Final Results

Spain
MARTINEZ FUSTER Javier
MOLINE MAGRINA Mar
38Gold Medal Match

Russia
MAMKIN Gennadii
IVOLOVA Sofia
36Gold Medal Match

Spain
GARCIA Andres
MORCILLO Paula
34+2Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MOISSEYEV Nikita
MARTINKEVICH Mariya
34+1B.M.M.

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2021 04:14 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list