|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Men's Handball EHF European League 2021 - 2022

[Copy link]
Post time: 27-8-2021 20:11
| Show all posts |Read mode
Men's Handball EHF European League 2021 - 2022

Continental Championship - 27 August 2020 - 23 May 2021




Qualified Teams

  • Alpla HC Hard
  • MRK Sesvete
  • RK Nexe
  • RK Porec
  • Bjerringbro-Silkeborg
  • GOG
  • Mors-Thy-Handbold
  • ØIF Arendal
  • TTH Holstebro
  • Cocks
  • Fenix Toulouse Handball
  • HBC Nantes
  • PAUC Handball
  • USAM Nimes Gard
  • AEK Athens HC
  • Füchse Berlin
  • Rhein-Neckar Löwen
  • SC Magdeburg
  • TBV Lemgo Lippe
  • Balatonfüredi KSE
  • Csurgói KK
  • Grundfos Tatabanya KC
  • Valur
  • Maccabi Rishon Lezion
  • HC Prolet 62
  • HC Eurofarm Pelister
  • ØIF Arendal
  • Górnik Zabrze
  • Grupa Azoty Unia Tarnów
  • KS Azoty-Puławy SA
  • Orlen Wisla Plock
  • Aguas Santas Milaneza
  • SL Benfica
  • Sporting CP
  • HC Dobrogea Sud Constanta
  • Chekhovskie Medvedi
  • HC CSKA
  • Vojvodnia
  • Tatran Presov
  • RK Gorenje Velenje
  • RK Trimo Trebnje
  • RK Celje Pivovarna Laśko
  • BM Logroño La Rioja
  • Fraikin BM. Granollers
  • Bidasoa Irun
  • Abanca Ademar Leon
  • Ystads IF
  • HK Malmö
  • IK Sävehof
  • HC Kriens-Luzern
  • Kadetten Schaffhausen
  • Pfadi Winterthur
  • Spor Toto SK



Competition Format

August 27th - September 5th, 2021
32 Teams, Home and Away Matches, the 1 winning Teams will qualify for the Second Second Qualifying Round
I

Second Qualifying Round
September 21st - September 28th, 2021
24 Teams, Home and Away Matches, the 12 winning Teams will qualify for the Group Phase
I

Group Phase
October 19th, 2021 - March 8th, 2022
24 Teams, 4 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Teams from each Group will qualify for the Round of 16
I

Round of 16
March 29th - April 5th, 2022
16 Teams, Home and Away Matches, the winning Teams will qualify for the Quarterfinals
I

Quartelfinals
April 26th - May 3rd, 2021
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I

Final Four
May 28th - May 29th, 2022
4 Teams, Semifinals, 3rd Place Match and Final, the winning Team will be the Men's Handball EHF European League 2021 - 2022 Champion

 Author| Post time: 28-8-2021 11:54
| Show all posts
First Qualifying Round
August 27th - September 5th, 2021
32 Teams, Home and Away Matches, the 1 winning Teams will qualify for the Second Second Qualifying Round


  • Alpla HC Hard
  • MRK Sesvete
  • RK Nexe
  • RK Porec
  • Bjerringbro-Silkeborg
  • GOG
  • ØIFArendal
  • TTH Holstebro
  • Fenix Toulouse Handball
  • Rhein-Neckar Löwen
  • Balatonfüredi KSE
  • Csurgói KK
  • Valur
  • Maccabi Rishon Lezion
  • HC Prolet 62
  • Górnik Zabrze
  • Grupa Azoty Unia Tarnów
  • KS Azoty-Puławy SA
  • Aguas Santas Milaneza
  • SL Benfica
  • HC Dobrogea Sud Constanta
  • HC CSKA
  • Vojvodnia
  • RK Trimo Trebnje
  • RK Celje Pivovarna Laśko
  • BMLogroño La Rioja
  • Fraikin BM. Granollers
  • Ystads IF
  • HK Malmö
  • HC Kriens-Luzern
  • Kadetten Schaffhausen
  • Spor Toto SK









First Leg


RK Trimo Trebnje 31 - 25 TTH Holstebro
Half-Time: 14-14
August 27th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Dvorana OS Trebnje, Trebnje

Csurgói KK 23 - 27 HC Dobrogea Sud Constanta
Half-Time: 10-13
August 28th 2021, h. 15:00 (GMT +2), Sotnyi Laszlo Sportcsarnok Csurgo, Csurgo

Górnik Zabrze 19 - 29   ØIF Arendal
Half-Time: 10-15
August 29th 2021, h. 17:00 (GMT +2), Hala Sportowa Pogoń, Zabrze

Balatonfüredi KSE 27 - 25 HK Malmö
Half-Time: 11-14
August 29th 2021, h. 16:30 (GMT +2),
Balaton Szabadido es Konferencia Központ, Balatonfüred

Vojvodnia 26 - 20 Kadetten Schaffhausen
Half-Time: 16-9
August 29th 2021, h. 17:30 (GMT +2), Sportska hala Slana Bara, Novi Sad

KS Azoty-Puławy SA 29 - 21 MRK Sesvete
Half-Time: 13-8
August 28th 2021, h. 17:00 (GMT +2), Hala Sportowa w Piławach, Puławy

Aguas Santas Milaneza 26 - 26   BM Logroño La Rioja
Half-Time: 12-14
August 28th 2021, h. 19:00 (GMT +1),
Associacao Atlética, Àguas Santas

RK Porec 18 - 22 Valur
Half-Time: 8-15
September 3rd 2021, h. 19:00 (GMT +2), Zatika, Porec

Alpla HC Hard 23 - 27 Fenix Toulouse Handball
Half-Time: 23-27
August 28th 2021, h. 19:00 (GMT +2), Sporthalle wm See, Hard

HC Prolet 62 21 - 36 Fraikin BM. Granollers
Half-Time: 11-16
September 3rd 2021, h. 19:00 (GMT +2), Palau d'Esports de Granollers, Granollers

HC Kriens-Luzern 24 - 31 SL Benfica
Half-Time: 13-17
August 28th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Krauer Halle, Kriens

RK Celje Pivovarna Laśko 33 - 29 GOG
Half-Time: 16-12
August 28th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Dvorana Zlatarog, Celje

Bjerringbro-Silkeborg 22 - 23 Ystads IF
Half-Time: 13-10
August 28th 2021, h. 15:00 (GMT +2), JYSK Arena, Silkeborg
Grupa Azoty Unia Tarnów 23 - 28 RK Nexe
Half-Time: 6-17
August 31st 2021, h. 19:00 (GMT +2), OS Kralja Tomislava, Nasice

Rhein-Neckar Löwen 38 - 22 Spor Toto SK
Half-Time: 18-9
August 28th 2021, h. 18:00 (GMT +2),
Stadthalle Östringen, Östringen   

Maccabi Rishon Lezion 26 - 29 HC CSKA
Half-Time: 15-15
August 28th 2021, h. 12:00 (GMT +3), Volleyball Arena "Dynamo", Moscow



Second Leg


(60) TTH Holstebro 35 - 28 RK Trimo Trebnje (59)
Half-Time: 16-9
September 5th 2021, h. 18:00 (GMT +2), GräkjaerArena, Holstebro

(58) HC Dobrogea Sud Constanta 31 - 28 Csurgói KK (51)
Half-Time: 16-13
September 5th 2021, h. 17:00 (GMT +3), City Hall Constanta, Cinstanta

(57) ØIF Arendal 28 - 29   Górnik Zabrze (48)
Half-Time: 14-15
September 5th 2021, h. 17:00 (GMT +2), SparebankenSör Amfi, Arendak

(47+) HK Malmö 22 - 20 Balatonfüredi KSE (47)
Half-Time: 9-10
September 5th 2021, h. 16:30 (GMT +2), Baltiska Hallen,Malmö

(54) Kadetten Schaffhausen 34 - 23 Vojvodnia (49)
Half-Time: 17-9
September 4th 2021, h. 19:30 (GMT +2), BBC Arena, Schaffhausen

(46) MRK Sesvete 25 - 37 KS Azoty-Puławy SA (66)
Half-Time: 11-20
September 4th 2021, h. 19:00 (GMT +2), Sesvete High School, Sesvete

(60) BM Logroño La Rioja 34 - 28   Aguas Santas Milaneza (54)
Half-Time: 17-14
September 4thth 2021, h. 19:00 (GMT +2), Palacio de los deportes de la Rioja, Logrono

(44) Valur 22 - 21 RK Porec (39)
Half-Time: 7-12
September 4th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Zatika, Porec

(66) Fenix Toulouse Handball 39 - 32 Alpla HC Hard (55)
Half-Time: 18-15
September 4th 2021, h. 18:00 (GMT +2), Palais des Sports Andre Broaut Toulouse, Toulouse

(63) Fraikin BM. Granollers 27 - 29 HC Prolet 62 (50)
Half-Time: 14-12
September 4th 2021, h. 17:30 (GMT +2), Palau d'Esports de Granollers, Granollers

(60) SL Benfica 29 - 18 HC Kriens-Luzern (2)
Half-Time: 14-8
September 4th 2021, h. 16:30 (GMT +1), Pav. Luz No. 2. Lisboa

(65) GOG 36 - 25 RK Celje Pivovarna Laśko (58)
Half-Time: 18-14
September 4th 2021, h. 16:00 (GMT +2), PhönixTag Arena, Gudume

(48) Ystads IF 25 - 27 Bjerringbro-Silkeborg (49)
Half-Time: 11-14
September 4th 2021, h. 14:00 (GMT +2), Ystad Arena, Ystad

(60) RK Nexe 32 - 28 Grupa Azoty Unia Tarnów (51)
Half-Time: 16-12
September 1st 2021, h. 19:00 (GMT +2), OS Kralja Tomislava, Nasice

(44) Spor Toto SK 22 - 42 Rhein-Neckar Löwen (80)
Half-Time: 11-23
August 29th 2021, h. 15:00 (GMT +2),
Stadthalle Östringen, Östringen   

(58) HC CSKA 29 - 23 Maccabi Rishon Lezion (49)
Half-Time: 16-12
August 29th 2021, h. 12:00 (GMT +3), Volleyball Arena "Dynamo", Moscow

 Author| Post time: 21-9-2021 13:56
| Show all posts
Second Qualifying Round
September 21st - September 28th, 2021
24 Teams, Home and Away Matches, the 12 winning Teams will qualify for the Group Phase

  • RK Nexe
  • Bjerringbro-Silkeborg
  • GOG
  • Mors-Thy-Handbold
  • TTH Holstebro
  • Fenix Toulouse Handball
  • PAUC Handball
  • USAM Nimes Gard
  • Füchse Berlin
  • Rhein-Neckar Löwen
  • TBV Lemgo Lippe
  • Valur
  • ØIF Arendal
  • KS Azoty-Puławy SA
  • Orlen Wisla Plock
  • SL Benfica
  • Sporting CP
  • HC Dobrogea Sud Constanta
  • HC CSKA
  • BM Logroño La Rioja
  • Fraikin BM. Granollers
  • Abanca Ademar Leon
  • HK Malmö
  • Kadetten Schaffhausen




First Leg


Rhein-Neckar Löwen 31 - 31 SL Benfica
Half-Time:
15-16
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT +2),
SNP Dome Heidelberg, Heidelberg

Valur 26 - 27 TBV Lemgo Lippe
Half-Time: 17-14
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT), Origo Hollin, Reykjavik

Bjerringbro-Silkeborg 33 - 27 RK Nexe
Half-Time: 16-14
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT +2), JYSK Arena, Silkeborg

BM Logroño La Rioja 34 - 30   Abanca Ademar Leon
Half-Time: 20-15
September 21st 2021, h. 20:45 (GMT +2), Palacio de los deportes de la Rioja, Logrono

  USAM Nimes Gard 36 - 29 HC CSKA
Half-Time: 17-13
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT +2), Le Parnasse-Nimes, Nimes

Fenix Toulouse Handball 30 - 24 HK Malmö
Half-Time:
14-11
September 21st 2021, h. 20:45 (GMT +2), Palais des Sports Andre Broaut Toulouse, Toulouse

KS Azoty-Puławy SA 24 - 32 Füchse Berlin
Half-Time: 13-11
September 21st 2021, h. 15:45 (GMT +2), Hala Sportowa w Puławach, Puławy

ØIF Arendal 27 - 27 PAUC Handball
Half-Time: 17-15
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT +2), Sparebanken Sor Amfi, Arendal

GOG 30 - 24 Mors-Thy-Handbold
Half-Time: 16-12
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT +2), PhönixTag Arena, Gudume

Kadetten Schaffhausen 36 - 33 Fraikin BM. Granollers
Half-Time: 21-17
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT +2), BBC Arena, Schaffhausen

Orlen Wisla Plock 25 - 14 HC Dobrogea Sud Constanta
Half-Time: 7-6
September 21st 2021, h. 18:45 (GMT +2), BBC Arena, Schaffhausen

Sporting CP 31 - 25 TTH Holstebro
Half-Time: 18-14
September 21st 2021, h. 19:45 (GMT +1), Pavilhao Joao Rocha, Lisboa



Second Leg


(64) SL Benfica 33 - 28 Rhein-Neckar Löwen (59)
Half-Time: 18-12
September 28th 2021, h. 20:45 (GMT +2),
Pav. Luz No. 2. Lisboa

(54) TBV Lemgo Lippe 27 - 21 Valur (47)
Half-Time: 11-11
September 28th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Phoenix Contact Arena, Lemgo

(59+) RK Nexe 32 - 26 Bjerringbro-Silkeborg (59)
Half-Time: 15-11
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +2), OS Kralja Tpmisslava, Nasice

(58) Abanca Ademar Leon 28 - 27 BM Logroño La Rioja (61)
Half-Time: 15-14
September 28th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Palacio de los Deportes de Leon, Leon

(58) HC CSKA 29 - 29 USAM Nimes Gard (65)
Half-Time: 15-15
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +3), Voleyball Arena "Dynam:, Moscow

(49) HK Malmö 25 - 29 Fenix Toulouse Handball (59)
Half-Time: 15-15
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Baltiska Hallen, Malmo

(65) Füchse Berlin 33 - 29 KS Azoty-Puławy SA (53)
Half-Time: 13-16
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Max Achmeling-Halle, Berlin

(67) PAUC Handball 40 - 22 ØIF Arendal (49)
Half-Time: 16-13
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Arena Du Pays D'Aix, Ais en Provence

(51) Mors-Thy-Handbold 27 - 27 GOG (57)
Half-Time: 14-16
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Thy Hallerne, Thisted

(60) Fraikin BM. Granollers 27 - 32 Kadetten Schaffhausen (68)
Half-Time: 13-16
September 28th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Palau d'Esports de Granollers, Granollers

(40) HC Dobrogea Sud Constanta 26 - 20 Orlen Wisla Plock (45)
Half-Time:14-9
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +3), City Hall Constanta, Constanta

(25) TTH Holstebro 28 - 31 Sporting CP (31)
Half-Time:16-15
September 28th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Grakjaer Arena, Holstebro

 Author| Post time: 18-10-2021 20:27
| Show all posts
Group Phase
October 19th, 2021 - March 8th, 2022
24 Teams, 4 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Teams from each Group will qualify for the Round of 16


Group A

  • Fenix Toulouse Handball
  • Füchse Berlin
  • Orlen Wisla Plock
  • Tatran Presov
  • Bidasoa Irun
  • Pfadi Winterthur

Group B
  
  • GOG
  • Cocks
  • HBC Nantes
  • TBV Lemgo Lippe
  • SL Benfica
  • Chekhovskie Medvedi

Group C

  • RK Nexe
  • PAUC Handball
  • SC Magdeburg
  • RK Gorenje Velenje
  • BM Logroño La Rioja
  • IK Sävehof

Group D

  • USAM Nimes Gard
  • AEK Athens HC
  • Grundfos Tatabanya KC
  • HC Eurofarm Pelister
  • Sporting CP
  • Kadetten Schaffhausen



Group A

Füchse Berlin 32 - 30 Fenix Toulouse Handball
Half-Time: 15-12
October 19th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Max-Schmeling-Halle, Berlin

Pfadi Winterthur 25 - 35 Orlen Wisla Plock
Half-Time: 11-18
October 19th 2021, h. 20:45 (GMT +2), AXA Arena, Winterhur

Tatran Presov 27 - 25 Bidasoa Irun
Half-Time: 12-12
October 19th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Tatran Handball Arena, Presov

Orlen Wisla Plock 33 - 29 Fenix Toulouse Handball
Half-Time: 19-17
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Orlen Arena, Płock

Füchse Berlin 36 - 23 Tatran Presov
Half-Time: 18-12
October 26th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Max-Schmeling-Halle, Berlin

Bidasoa Irun 32 - 28 Pfadi Winterthur
Half-Time: 16-10
October 26th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Polideportivo Municipal "Artaleku", Irun

Bidasoa Irun 24 - 26 Fenix Toulouse Handball
Half-Time: 11-13
November 16th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Polideportivo Municipal "Artaleku", Irun

Tatran Presov 29 - 33 Pfadi Winterthur
Half-Time: 16-12
November 16th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Tatran Handball Arena, Presov

Orlen Wisla Plock 24 - 28 Füchse Berlin
Half-Time: 14-15
November 16th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Orlen Arena, Płock

Tatran Presov 23 - 27 Füchse Berlin
Half-Time: 9-16
November 23rd 2021, h. 18:45 (GMT +1), Tatran Handball Arena, Presov

Fenix Toulouse Handball 24 - 30 Orlen Wisla Plock
Half-Time: 13-13
November 23rd 2021, h. 20:45 (GMT +1), Palais des Sports Andre Brouat Toulouse, Toulouse

Orlen Wisla Plock vs   Bidasoa Irun
Half-Time:
November 30th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Orlen Arena, Płock

Füchse Berlin vs Pfadi Winterthur
Half-Time:
November 30 2021, h. 20:45 (GMT +1), Max-Schmeling-Halle, Berlin

Fenix Toulouse Handball vs   Tatran Presov
Half-Time:
November 30th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Palais des Sports Andre Brouat Toulouse, Toulouse

Tatran Presov vs   Fenix Toulouse Handball
Half-Time:
December 7th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Tatran Handball Arena, Presov

Pfadi Winterthur vs Füchse Berlin
Half-Time:
December 7th 2021, h. 20:45 (GMT +1), AXA Arena, Winterhur

Bidasoa Irun vs Orlen Wisla Plock
Half-Time:
December 7th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Polideportivo Municipal "Artaleku", Irun

Orlen Wisla Plock vs Pfadi Winterthur
Half-Time:
February 15th 2022, h. TBD (GMT +1), Orlen Arena, Płock

Bidasoa Irun vs Tatran Presov
Half-Time:
February 15th 2022, h. TBD (GMT +1), Polideportivo Municipal "Artaleku", Irun

Fenix Toulouse Handball vs Füchse Berlin
Half-Time:
February 15th 2022, h. TBD (GMT +1), Palais des Sports Andre Brouat Toulouse, Toulouse

Füchse Berlin vs Bidasoa Irun
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), Max-Schmeling-Halle, Berlin


Pfadi Winterthur vs Fenix Toulouse Handball
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), AXA Arena, Winterhur

Tatran Presov vs Orlen Wisla Plock
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), Tatran Handball Arena, Presov

Bidasoa Irun vs Füchse Berlin
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +1), Polideportivo Municipal "Artaleku", Irun

Fenix Toulouse Handball vs Pfadi Winterthur
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +1), Palais des Sports Andre Brouat Toulouse, Toulouse

Orlen Wisla Plock vs Tatran Presov
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +1), Orlen Arena, Płock

Fenix Toulouse Handball vs Bidasoa Irun
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +1), Palais des Sports Andre Brouat Toulouse, Toulouse

Pfadi Winterthur vs Tatran Presov
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +1), AXA Arena, Winterhur

Füchse Berlin vs Orlen Wisla Plock
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +1), Max-Schmeling-Halle, Berlin

Pfadi Winterthur vs   Bidasoa Irun
Half-Time:
Postponed 2021, h. 20:45 (GMT +1), AXA Arena, Winterhur

Group A Provisional Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Füchse Berlin
4
4
0
0
123
100
+23
8
Orlen Wisla Plock
4
3
0
1
122
104
+18
6
Bidasoa Irun
3
1
0
2
81
81
0
2
Fenix Toulouse Hand.
4
1
0
3
109
119
-10
2
Pfadi Winterthur
3
1
0
2
84
96
-12
2
Tatran Presov
4
1
0
3
102
121
-19
2



Group B

Chekhovskie Medvedi 32 - 39 GOG
Half-Time: 15-22
October 19th 2021, h. 19:45 (GMT +3), Sport Hall "Olimpiyskiy" Chekhov, Chekhov

Cocks 28 - 40   HBC Nantes
Half-Time: 14-18
October 19th 2021, h. 19:45 (GMT +3), Cocks Areena, Riihimaki

TBV Lemgo Lippe 29 - 30 SL Benfica
Half-Time: 16-14
October 19th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Phoenix Contact Arena, Lemgo

GOG 46 - 30 Cocks
Half-Time: 22-12
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Phoenix Tag Arena, Gudme

SL Benfica 38 - 35 Chekhovskie Medvedi
Half-Time: 21-15
October 26th 2021, h. 19:45 (GMT +1), Pav. Luz No. 2, Lisboa

HBC Nantes 27 - 28 TBV Lemgo Lippe
Half-Time: 10-12
October 26th 2021, h. 20:45 (GMT +2), H Arena, Nantes

Cocks 32 - 37 SL Benfica
Half-Time: 18-15
November 16th 2021, h. 19:45 (GMT +2), Cocks Areena, Riihimaki

Chekhovskie Medvedi 28 - 30 TBV Lemgo Lippe
Half-Time: 15-13
November 16th 2021, h. 20:45 (GMT +3), Sport Hall "Olimpiyskiy" Chekhov, Chekhov

HBC Nantes 27 - 24 GOG
Half-Time: 11-8
November 16th 2021, h. 20:45 (GMT +1), H Arena, Nantes

SL Benfica 25 - 33 GOG
Half-Time: 10-17
November 23rd 2021, h. 17:45 (GMT), Pav. Luz No. 2, Lisboa

TBV Lemgo Lippe 39 - 30 Cocks
Half-Time: 18-14
November 23rd 2021, h. 20:45 (GMT +1), Phoenix Contact Arena, Lemgo

Chekhovskie Medvedi 31 - 35 HBC Nantes
Half-Time: 15-20
November 23rd 2021, h. 20:45 (GMT +3), Sport Hall "Olimpiyskiy" Chekhov, Chekhov

TBV Lemgo Lippe vs Chekhovskie Medvedi
Half-Time:
November 30th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Phoenix Contact Arena, Lemgo

GOG vs HBC Nantes
Half-Time:
November 30th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Phoenix Tag Arena, Gudme

SL Benfica vs Cocks
Half-Time:
November 30th 2021, h. 17:45 (GMT), Pav. Luz No. 2, Lisboa

GOG vs TBV Lemgo Lippe
Half-Time:
December 7th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Phoenix Tag Arena, Gudme

Cocks vs Chekhovskie Medvedi
Half-Time:
December 7th 2021, h. 19:45 (GMT +2), Cocks Areena, Riihimaki

HBC Nantes vs SL Benfica
Half-Time:
December 7th 2021, h. 20:45 (GMT +1), H Arena, Nantes

GOG vs Chekhovskie Medvedi
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), Phoenix Tag Arena, Gudme

HBC Nantes vs Cocks
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), H Arena, Nantes

SL Benfica vs TBV Lemgo Lippe
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT), Pav. Luz No. 2, Lisboa

TBV Lemgo Lippe vs HBC Nantes
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), Phoenix Contact Arena, Lemgo

Chekhovskie Medvedi vs SL Benfica
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +3), Sport Hall "Olimpiyskiy" Chekhov, Chekhov

Cocks vs GOG
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +2), Cocks Areena, Riihimaki

GOG vs SL Benfica
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +1), Phoenix Tag Arena, Gudme

Cocks vs TBV Lemgo Lippe
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +2), Cocks Areena, Riihimaki

HBC Nantes vs Chekhovskie Medvedi
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +1), H Arena, Nantes

SL Benfica vs HBC Nantes
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT), Pav. Luz No. 2, Lisboa

Chekhovskie Medvedi vs Cocks
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +3), Sport Hall "Olimpiyskiy" Chekhov, Chekhov

TBV Lemgo Lippe vs GOG
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +1), Phoenix Contact Arena, Lemgo

Group B Provisional Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
GOG
4
3
0
1
142
114
+28
6
HBC Nantes
4
3
0
1
129
111
+18
6
TBV Lemgo Lippe
4
3
0
1
126
115
+11
6
SL Benfica
4
3
0
1
130
129
+1
6
Chekhovskie Medvedi
4
0
0
4
126
142
-16
0
Cocks
4
0
0
4
120
162
-42
0



Group C

IK Sävehof   43 - 31 BM Logroño La Rioja
Half-Time: 23-16
October 19th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Partille Arena, Partille

RK Gorenje Velenje 27 - 31 SC Magdeburg
Half-Time: 14-13
October 19th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Rdeca Dvorana, Velenje

PAUC Handball   29 - 30   RK Nexe
Half-Time: 14-17
October 19th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Arena Du Pays D'Aix, Aix en Provence

SC Magdeburg 31 - 27 PAUC Handball
Half-Time: 18-18
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Getec Arena Magdeburg, Magdeburg

  RK Nexe   39 - 31 IK Sävehof
Half-Time: 18-15
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2), OS Kralja Tomislava, Nasice

BM Logroño La Rioja 31 - 26 RK Gorenje Velenje
Half-Time: 18-14
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Palacio de los deportes de la Rioja, Logrono

PAUC Handball   25 - 30 IK Sävehof
Half-Time: 10-16
November 16th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Arena Du Pays D'Aix, Aix en Provence

RK Gorenje Velenje 34 - 28   RK Nexe
Half-Time: 19-14
November 16th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Rdeca Dvorana, Velenje

BM Logroño La Rioja 29 - 29 SC Magdeburg
Half-Time: 13-16
November 16th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Palacio de los deportes de la Rioja, Logrono

  RK Nexe   31 - 30 BM Logroño La Rioja
Half-Time: 14-15
November 23rd 2021, h. 20:45 (GMT +1), OS Kralja Tomislava, Nasice

PAUC Handball   26 - 26 RK Gorenje Velenje
Half-Time: 17-14
November 23rd 2021, h. 20:45 (GMT +1), Arena Du Pays D'Aix, Aix en Provence

IK Sävehof   vs PAUC Handball
Half-Time:
November 30th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Partille Arena, Partille

  RK Nexe   vs RK Gorenje Velenje
Half-Time:
November 30th 2021, h. 18:45 (GMT +1), OS Kralja Tomislava, Nasice

SC Magdeburg vs BM Logroño La Rioja
Half-Time:
November 30th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Getec Arena Magdeburg, Magdeburg

RK Gorenje Velenje vs IK Sävehof
Half-Time:
December 7th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Rdeca Dvorana, Velenje

SC Magdeburg vs RK Nexe
Half-Time:
December 7th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Getec Arena Magdeburg, Magdeburg
BM Logroño La Rioja vs PAUC Handball
Half-Time:
December 7th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Palacio de los deportes de la Rioja, Logrono

BM Logroño La Rioja vs IK Sävehof
Half-Time:
February 15th 2022, h. TBD (GMT +1), Palacio de los deportes de la Rioja, Logrono
SC Magdeburg vs RK Gorenje Velenje
Half-Time:
February 15th 2022, h. TBD (GMT +2), Getec Arena Magdeburg, Magdeburg

  RK Nexe   vs PAUC Handball
Half-Time:
February 15th 2022, h. TBD (GMT +1), OS Kralja Tomislava, Nasice

PAUC Handball   vs SC Magdeburg
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), Arena Du Pays D'Aix, Aix en Provence
IK Sävehof   vs RK Nexe
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), Partille Arena, Partille

RK Gorenje Velenje vs BM Logroño La Rioja
Half-Time:
February 22nd 2022, h. TBD (GMT +1), Rdeca Dvorana, Velenje

BM Logroño La Rioja vs RK Nexe
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +1), Palacio de los deportes de la Rioja, Logrono
RK Gorenje Velenje vs PAUC Handball
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +1), Rdeca Dvorana, Velenje

SC Magdeburg vs IK Sävehof
Half-Time:
March 1st 2022, h. TBD (GMT +2), Getec Arena Magdeburg, Magdeburg

  RK Nexe   vs SC Magdeburg
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +1), OS Kralja Tomislava, Nasice
IK Sävehof   vs RK Gorenje Velenje
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +1), Partille Arena, Partille
PAUC Handball   vs BM Logroño La Rioja
Half-Time:
March 8th 2022, h. TBD (GMT +1), Arena Du Pays D'Aix, Aix en Provence

IK Sävehof   vs SC Magdeburg
Half-Time:
Postponed 2021, h. 18:45 (GMT +1), Partille Arena, Partille

Group C Provisional Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
RK Nexe
4
3
0
1
128
124
+4
6
SC Magdeburg
3
2
1
0
91
83
+8
5
IK Sävehof
3
2
0
1
104
95
+9
4
RK Gorenje Velenje
4
1
1
2
113
116
-3
3
BM Logroño La Rioja
4
1
1
2
121
129
-8
3
PAUC Handball
4
0
1
3
107
117
-10
1



Group D

AEK Athens   34 - 26 Grundfos Tatabanya KC
Half-Time: 16-12
October 19th 2021, h. 19:45 (GMT +3), Tasos Kampouris-Chalkida, Chalkida

Sporting CP 29 - 28 Kadetten Schaffhausen
Half-Time: 9-12
October 19th 2021, h. 19:45 (GMT +1), Pavilhao Joao Rocha, Lisboa

HC Eurofarm Pelister 21 - 26   USAM Nimes Gard
Half-Time: 6-15
October 19th 2021, h. 20:45 (GMT +2), Boro Curlevski-Mladost Bitola, Bitola

Grundfos Tatabanya KC 23 - 37 Sporting CP
Half-Time: 13-18
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2),
Audi Arena Gyor, Gyor

Kadetten Schaffhausen 28 - 28 HC Eurofarm Pelister
Half-Time: 16-11
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2), BBC Arena, Schaffhausen

USAM Nimes Gard 26 - 27 AEK Athens
Half-Time: 16-14
October 26th 2021, h. 18:45 (GMT +2), Le Parnasse, Nimes

Grundfos Tatabanya KC 31 - 23 Kadetten Schaffhausen
Half-Time: 15-11
November 16th 2021, h. 18:45 (GMT +1),
Audi Arena Gyor, Gyor

AEK Athens   27 - 30 HC Eurofarm Pelister
Half-Time: 13-16
November 16th 2021, h. 19:45 (GMT +2), Tasos Kampouris-Chalkida, Chalkida

USAM Nimes Gard 33 - 27 Sporting CP
Half-Time: 17-15
November 16th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Le Parnasse, Nimes

HC Eurofarm Pelister 33 - 20 Grundfos Tatabanya KC
Half-Time: 17-9
November 23rd 2021, h. 18:45 (GMT +1), Boro Curlevski-Mladost Bitola, Bitola

Sporting CP 31 - 30 AEK Athens
Half-Time: 14-15
November 23rd 2021, h. 19:45 (GMT), Pavilhao Joao Rocha, Lisboa

Kadetten Schaffhausen 25 - 25 USAM Nimes Gard
Half-Time: 15-13
November 23rd 2021, h. 20:45 (GMT +1), BBC Arena, Schaffhausen

USAM Nimes Gard vs Grundfos Tatabanya KC
Half-Time:
November 30th 2021, h. 18:45 (GMT +1), Le Parnasse, Nimes

Kadetten Schaffhausen vs AEK Athens
Half-Time:
November 30th 2021, h. 18:45 (GMT +1), BBC Arena, Schaffhausen

Sporting CP vs HC Eurofarm Pelister
Half-Time:
November 30th 2021, h. 19:45 (GMT), Pavilhao Joao Rocha, Lisboa

Grundfos Tatabanya KC vs USAM Nimes Gard
Half-Time:
December 7th 2021, h. 18:45 (GMT +1),
Audi Arena Gyor, Gyor

AEK Athens   vs Kadetten Schaffhausen
Half-Time:
December 7th 2021, h. 19:45 (GMT +2), Tasos Kampouris-Chalkida, Chalkida

HC Eurofarm Pelister vs Sporting CP
Half-Time:
December 7th 2021, h. 20:45 (GMT +1), Boro Curlevski-Mladost Bitola, Bitola

USAM Nimes Gard vs HC Eurofarm Pelister
Half-Time:
February 15th 2022, TBD (GMT +1), Le Parnasse, Nimes

Grundfos Tatabanya KC vs AEK Athens
Half-Time:
February 15th 2022, TBD (GMT +1), Audi Arena Gyor, Gyor

Kadetten Schaffhausen vs Sporting CP
Half-Time:
February 15th 2022, TBD (GMT +1), BBC Arena, Schaffhausen

Sporting CP vs Grundfos Tatabanya KC
Half-Time:
February 22nd 2022, TBD (GMT), Pavilhao Joao Rocha, Lisboa

HC Eurofarm Pelister vs Kadetten Schaffhausen
Half-Time:
February 22nd 2022, TBD (GMT +1), Boro Curlevski-Mladost Bitola, Bitola

AEK Athens   vs USAM Nimes Gard
Half-Time:
February 22nd 2022, TBD (GMT +2), Tasos Kampouris-Chalkida, Chalkida

USAM Nimes Gard vs Kadetten Schaffhausen
Half-Time:
March 1st 2022, TBD (GMT +1), Le Parnasse, Nimes

AEK Athens   vs Sporting CP
Half-Time:
March 1st 2022, TBD (GMT +2), Tasos Kampouris-Chalkida, Chalkida

Grundfos Tatabanya KC vs HC Eurofarm Pelister
Half-Time:
March 1st 2022, TBD (GMT +1), Audi Arena Gyor, Gyor

Kadetten Schaffhausen vs Grundfos Tatabanya KC
Half-Time:
March 8th 2022, TBD (GMT +1), BBC Arena, Schaffhausen

HC Eurofarm Pelister vs AEK Athens
Half-Time:
March 8th 2022, TBD (GMT +1), Boro Curlevski-Mladost Bitola, Bitola

Sporting CP vs USAM Nimes Gard
Half-Time:
March 8th 2022, TBD (GMT), Pavilhao Joao Rocha, Lisboa

Group D Provisional Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Sporting CP
4
3
0
1
124
114
+10
6
HC Eurofarm Pelister
4
2
1
1
112
101
+11
5
USAM Nimes Gard
4
2
1
1
110
100
+10
5
AEK Athens HC
4
2
0
2
118
113
+5
4
Kadetten Schaffhau.
4
0
2
2
104
113
-9
2
Grundfos Tatabanya
4
1
0
3
100
127
-27
2

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2021 00:33 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list