|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

TEST 03/26.07

[Copy link]
Post time: 11-8-2021 17:49
| Show all posts |Read mode

DAY 3
Monday July 26th, 2021
------------------------------------------
MEDAL EVENTS

ARCHERY
M TEAM




ARTISTIC GYMNASTICS
M TEAM


CANOEING SLALOM
M C1


MOUNTAIN BIKE CYCLING
M CROSS-COUNTRY


DIVING
M SYNCHRONIZED 10m PLATFORM


FENCING
W INDIVIDUAL SABRE
M INDIVIDUAL FOIL

Elimination Rounds



JUDO
W -57kg
M -73kg




SHOOTING
W SKEET
M SKEET


SKATEBOARDING
W STREET


SWIMMING
MORNING MEDAL SESSION

W 100 BUTTERFLY Final
M 200 FREESTYLE Semifinal
W 100 BREASTSTROKE Semifinal
M 100 BREASTSTROKE Final
W 400 FREESTYLE Final
M 100 BACKSTROKE Semifinal
W 100 BACKSTROKE Semifinal
M 4x100 FREESTYLE RELAY Final



TABLE TENNIS
Day 3

Morning Session

Table 1

MS IND-POR, WS USA-NGR, MS DEN-HUN - Round 2

  Table 1  

Table 2

WS POL-AUS, MS SVK-AUS, MS EGY-UKR - Round 2

  Table 2  

Table 3

WS SVK-USA, MS CRO-SLO, WS ROC-AUT - Round 2


Table 4

MS USA-ROC, WS MON-BUL, WS POR-IND - Round 2




Afternoon Session

Table 1

MS GER-KAZ, MS HKG-TPE, WS AUT-IND - Round 3


Table 2

WS CHN-SUI, WS JPN-THA, WS SGP-ESP - Round 3


Table 3

WS GER-CAN, MS GBR-SLO, MS JPN-HKG - Round 3


Table 4

MS KOR-GBR, MS POR-AUT, WS ROU-THA - Round 3




Evening Session

Table 1

XD FRA-TPE, XD CHN-JPN - Medal Matches



TAEKWONDO
W -67kg
M -80kg




TRIATHLON
M INDIVIDUAL


        WEIGHTLIFTING
        W -55kg

                        Group B W -55kg               
               
               
                        Group A W -55kg               
               

------------------------------------------------------------------------------------------

QUALIFYING EVENTS

3x3 BASKETBALL
Round-Robin Day 3

Session 1
W JPN-CHN, W MGL-ROU
M BEL-CHN, M SRB-JPN


Session 2
W ROU-ROC, W ITA-JPN
M JPN-ROC, M LAT-SRB


Session 3
W FRA-MGL, W ITA-USA
M NED-BEL, M POL-CHN


Session 4
W USA-CHN, W FRA-ROC
M ROC-LAT, M NED-POL



BADMINTON
Day 3 -
MS, MD, WS, WD, XD Group Stage

Morning Session

Court 1
MD JPN-USA, XD INA-JPN, MD TPE-GBR, XD HKG-GER, MD INA-IND, WD CHN-BUL, WS TPE-VIE


Court 2
WS ROC-GER, XD NED-EGY, WS IRI-MDV, XD THA-GBR, XD CHN-KOR, XD FRA-CAN, MS GUA-MEX


Court 3
WS FRA-SUI, MS FIN-AUT, MS NED-ISR, WS NGR-ESP, WS BRA-UKR, XD DEN-AUS, MS BRA-MRI




Evening Session

Court 1
WS EST-PER, MS KOR-USA, WD NED-EGY, WD CHN-AUS


Court 2
WD INA-GBR, XD CHN-MAS, MD INA-MAS, MS SGP-ROT


Court 3

MD DEN-NGR, WS SVK-GUA, MS IRL-SRI, MS SUR-MLT (Abandoned)



BASKETBALL
M & W Preliminary Round

M
Group C


W
Group C



BEACH VOLLEYBALL
M & W Group Stage
Day 3
Session 1
W USA-LAT, M ROC-MEX, W BRA-KEN, W CAN-GER


Session 2
M ROC-AUS, W SUI-CZE (Abandoned), M CZE-LAT (Abandoned)


Session 3
W JPN-GER, W SUI-NED, M NOR-ESP




BOXING
Day 3

Morning Session
M -52 Round of 32 BOT-COL, CHN-GEO, JPN-VEN, UZB-TUR, IRL-PHI, DOM-GHA
M -75 Round of 32 IRI-JPN, ARG-SWE,ROT-DOM, TTO-SVK
W -57 Round of 16 TPE-PHI, BUL-COL, CAN-CRO, ITA-IRL


Evening Session
M -52 Round of 32 ZAM-AUS, ARM-GBR, ROU-BUL, ARG-ESP, KAZ-PUR
M -75 Round of 32 ALG-UGA, IND-CHN, UZB-GEO, COD-CMR, USA-BLR
W -57 Round of 16 BRA-GBR, KOR-AUS, SOM-ROU, JPN-TUN



HANDBALL
M Preliminary Round

Morning Session

Afternoon Session

Evening Session


FIELD HOCKEY
M & W Preliminary Round

Morning Session
Pitch A

Morning Session
Pitch B

Evening Session
Pitch A

Evening Session
Pitch B



RUGBY SEVENS
M Preliminary Round
Day 1

Morning Session
Group B: FIJ-JPN, GBR-CAN, Group A: NZL-KOR, AUS-ARG, Group C: RSA-IRL, USA-KEN

Evening Session
Group B: GBR-JPN, FIJ-CAN, Group A: NZL-ARG, AUS-KOR, Group C: USA-IRL, RSA-KEN


SAILING
Day 3







SOFTBALL
W Round-Robin
Day 5




SURFING
Day 2


SWIMMING
Day 3 Evening Heats Session


TENNIS
Day 3

Centre Court

WS JPN-SUI, MS GER-COL, WS BLR-CRO, MS SRB-GER - 2nd Round


Court 1

WS CHN-ESP, WS SUI-JPN, MS IND-ROC, MS ESP-CRO - 2nd Round


Court 2

WS CAN-CZE, MS ITA-BLR, WS AUS-UKR, MS GER-AUS - 2nd Round


Court 3

WS GER-ROC, MS AUS-ESP, WS CZE-ESP, WD CHN-AUS - 2nd Round


Court 4

WS SWE-KAZ, MS GEO-ITA, WS POL-ESP, MD CRO-ITA - 2nd Round


Court 5

WS ARG-ROC, WS CZE-BEL, WD ROU-AUS - 2nd Round


Court 6

WS ROC-ITA, WS CZE-ROU, WD NED-ROC - 2nd Round


Court 7

WS GRE-SRB, WS ESP-FRA, MD JPN-GBR, MD AUT-COL - 2nd Round


Court 8

WD UKR-ITA, MD NED-NZL (Abandoned) - 2nd Round




VOLLEYBALL
M Preliminary Round

Morning Session

Afternoon Session

      POL-ITA, FRA-TUN      

Evening Session


        WATER POLO
        W Preliminary Round




Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

29-6-2022 02:12 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list