|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Shooting at the Summer Olympic Games 2020

[Copy link]
Post time: 24-7-2021 10:55
| Show all posts |Read mode
Shooting at the Summer Olympic Games 2020       
       
                Tokyo (JPN) - 24 July 2021 - 2 August 2021        
       
       
               
       

 Author| Post time: 24-7-2021 11:19
| Show all posts
Women's 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DUESTAD Jeanette Hegg
632.9
2
PARK Heemoon
631.7
3
TUCKER Mary Carolynn
631.4
4
KWON Eunji
630.9
5
MULLE ROceanne
630.7
6
YANG Qian
628.7
7
CHRISTEN Nina
628.5
8
GALASHINA Anastasiia
628.5
9
ILIE Laura-Georgeta
628.0
10
CECCARELLO Sofia
627.3
11
DVORSAK Ziva
627.2
12
McINTOSH Seonaid
627.2
13
KARIMOVA Yulia
627.1
14
WEISZ Alison Marie
626.9
15
STANKIEWICZ Aneta
626.8
16
VALARIVAN Elavenil
626.5
17
BEER Jolyn
625.8
18
WANG Luyao
625.6
19
STENE Jenny
625.5
20
MESZAROS Eszter
625.3
21
TAN Qian Xiu Adele
625.3
22
IBSEN Rikke Maeng
625.0
23
KARAMZADEH Fatemeh
624.9
24
MARTYNOVA Maria
624.3
25
OYUNBAT Yesugen
624.0
26
LIN Ying-Shin
623.4
27
KAPS Jessie
623.4
28
NIELSEN Anna
623.3
29
ARSOVIC Andrea
623.3
30
SADEGHIAN Armina
622.6
31
PEJCIC Snjezana
622.6
32
NAKAGUCHI Haruka
622.2
33
TOKHIROVA Mukhtasar
622.2
34
HIRATA Shiori
622.1
35
TOYYIBA Vidya Rafika Rahmatan
622.0
36
CHANDELA Apurvi
621.9
37
de la CRUZ Eglys Yahima
620.5
38
SHABAN Alzahraa
620.0
39
CHAABI Houda
619.5
40
RUSSO Fernanda
618.9
41
SAROUNOVA Nikola
618.4
42
COLLIER Elise
618.2
43
KUNZANG Lenchu
618.1
44
VUKASINOVIC Sanja
617.8
45
KOWPLOS Katarina Rose
617.2
46
PARIYAR Kalpana
616.8
47
DJEKANOVIC Tatjana
613.2
48
KUBANYCHBEKOVA Kanykei
612.8
49
EGODAWELA Tehani
611.5
50
SOLOMON Luna
605.9

 Author| Post time: 24-7-2021 11:25
| Show all posts
Women's 10m Air Rifle
Final Results

YANG Qian
251.8 OR

GALASHINA Anastasiia
251.1

CHRISTEN Nina
230.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DUESTAD Jeanette Hegg
209.3
5
MULLER Oceanne
187.7
6
TUCKER Mary Carolynn
166.0
7
KWON Eunji
145.4
8
PARK Heemoon
119.1

 Author| Post time: 24-7-2021 11:35
| Show all posts
Men's 10m Air Pistole
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SAURABH Chaudhary
586-28x
2
ZHANG Bowen
586-18x
3
REITZ Christian
584-21x
4
KOROSTYLOV Pavlo
581-15x
5
FOROUGHI Javad
580-25x
6
KIM Mose
579-20x
7
PANG Wei
578-22x
8
MIKEC Damir
578-21x
9
JOSEPH Gulfam
578-13x
10
HALL James
577-23x
11
CHERNOUSOV Artem
577-15x
12
ENKHTAIVAN Davaakhuu
577-8x
13
MOWRER Nickolaus
576-22x
14
NAUNG Ye Tun
576-17x
15
JIN Jongoh
576-17x
16
HORIMIZU Kojiro
576-13x
17
VERMA Abhishek
575-19x
18
OMELCHUK Oleh
575-14x
19
GRAU POTRILLE Jorge
574-16x
20
LUNEV Ruslan
574-14x
21
BRANKOVSKI Borjan
573-20x
22
HOANG Xuan Vinh
573-16x
23
MUKHAMETYANOV Vadim
573-16x
24
DIKEC Yusuf
572-19x
25
KELES Ismail
572-17x
26
MONNA Paolo
570-23x
27
TUZINSKY Juraj
570-14x
28
SIGURGEIRSSON Asgeir
570-13x
29
CARRILLO Marko
569-14x
30
REPACHOLI Daniel
568-15x
31
ABDEL RAZEK Samy
567-11x
32
WU Felipe Almeida
566-15x
33
OLESK Peeter
564-8x
34
ALOTHMANI Ala
563-16x
35
ELHAGE Philip
556-6x
36
BARBERENA MERCADO Edwin Orlando
554-10x

 Author| Post time: 24-7-2021 11:39
| Show all posts
Men's 10m Air Pistol
Final Results

FOROUGHI Javad
244.8 OR

MIKEC Damir
237.9

PANG Wei
217.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOROSTYLOV Pavlo
198.9
5
REITZ Christian
176.6
6
ZHANG Bowen
158.2
7
SAURABH Chaudhary
137.4
8
KIM Mose
115.8

 Author| Post time: 25-7-2021 11:33
| Show all posts
Women's 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JIANG Ranxin
587-23x
2
KORAKAKI Anna
585-28x
3
BATSARASHKINA Vitalina
582-19x
4
LINY uemei
579-14x
5
LAMOLLE Mathilde
578-19x
6
KOSTADINOVA Antoaneta
578-13x
7
KOSTEVYCH Olena
577-15x
8
GOBERVILLE Celine
577-15x
9
TSOLMONBAATAR Anudari
576-22x
10
ROSTAMIYAN Haniyeh
576-19x
11
CHAIKA Viktoria
576-17x
12
BHAKER Manu
575-14x
13
DESWAL Yashaswini Singh
574-11x
14
WU Chia-Ying
573-18x
15
STEINER Sylvia
573-16x
16
CHOO Gaeun
573-16x
17
ARUNOVIC Zorana
573-13x
18
KARAPETYAN Elmira
573-12x
19
RASMANE Agate
573-9x
20
WIMMER Carina
571-18x
21
BRES Klaudia
571-12x
22
PRUCKSAKORN Tanyaporn
570-18x
23
YAMADA Satoko
570-13x
24
KIM Bomi
570-12x
25
CHARNI Olfa
570-12x
26
BEZZINA Eleanor
570-12x
27
GALIABOVITCH Elena
569-12x
28
DIETHELM GERBER Heidi
569-8x
29
KARSCH Monika
568-16x
30
OTRYAD Gundegmaa
568-12x
31
SALUKVADZE Nino
567-15x
32
PEREZ Laina
567-11x
33
MILOVANOVIC Jasmina
566-14x
34
MAJOR Veronika
566-10x
35
CHERNOUSOVA Margarita
565-21x
36
PEREZ PENA Andrea
565-11x
37
DELILAJ Manuela
565-11x
38
LAGAN Alexis
560-15x
39
YANGPAIBOON Naphaswan
560-13x
40
ABDEL LATIF Radwa
560-13x
41
ELGOHARI Hala
560-12x
42
TIEN Chia Chen
559-10x
43
GROZDEVA Maria
559-10x
44
ABUR ABEE Asma
559-8x
45
DURANGO FLORES Diana
559-8x
46
ASPANDIYAROVA Dina
558-15x
47
KIEJKO Lynda
558-9x
48
DULCE Anna
557-12x
49
UPTAGRAFFT Sandra
557-10x
50
SASAKI Chizuru
556-11x
51
AL-KAABI Fatimah Abbas Waheeb
556-10x
52
AL-RAIMI Yasameen
551-11x
53
PANTOVIC Jelena
534-7x

 Author| Post time: 25-7-2021 11:41
| Show all posts
Women's Skeet
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BACOSI Diana
75
1
WEI Meng
75
3
SMITH Austen Jewell
73
4
VINOGRADOVA Natalia
73
5
IMPRASERTSUK Isarapa
72
6
ANASTASSIOU Lucie
72
7
ENGLISH Amber
72
8
MESSERSCHMIDT Nadine
72
9
BARTEKOVA Danka
71
10
SUMOVA Barbora
71
11
MALOVICHKO Iryna
71
12
ELEFTHERIOU Andri
71
13
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
70
14
RODRIGUEZ Gabriela
70
15
ZHANG Donglian
70
16
GIL Melisa
70
17
JARMOLINSKA Aleksandra
69
18
MARIRHI Ibtissam
69
19
ORYNBAY Assem
69
20
BATYRSHINA Zilia
68
21
ISHIHARA Naoko
68
22
KRAVCHENKO Zoya
68
23
COLES Laura
68
24
CAINERO Chiara
67
25
COSTA Chiara
67
26
HASSANI Maryam
66
27
CROVETTO CHADID Francisca
66
28
TIPPLE Chloe
62

HILL Amber
DNS

 Author| Post time: 25-7-2021 11:48
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DELAUNAY Eric
75
1
HANCOCK Vincent
75
3
CASSANDRO Tammaro
74
4
TOMECEK Jakub
74
5
WATNDAL Erik
74
6
ALRASHIDI Abdullah
74
6
KALLIOINEN Eetu
74
8
PACHECO ESPINOSA Nicolas
73
9
GIL Federico
73
10
LEEJ ongjun
73
11
BAJWA Angad Vir Singh
73
12
KONSTANTINOU Dimitris
73
13
MEHELBA Azmy
73
14
ACHILLEOS Georgios
73
15
ADAMS Paul
73
16
PETIT Emmanuel
72
17
ROSSETTI Gabriele
72
18
NILSSON Stefan
72
19
HANSEN Jesper
72
20
PESONEN Lari
71
21
AL RASHEDI Mansour
71
22
ALMUTAIRI Saeid
71
23
JUNGMAN Phillip Russell
71
24
JAFAROV Emin
71
25
KHAN Mairaj Ahmad
71
26
MAVROMMATIS Nikolaos
70
27
BIN FUTAIS Saif
70
28
IKAWA Hiroyuki
69
29
HAMDY Mostafa
67
30
SCHAEFFER Juan Ramon
65

 Author| Post time: 25-7-2021 11:52
| Show all posts
Women's 10m Air Pistol
Final Results

BATSARASHKINA Vitalina
240.3 OR

KOSTADINOVA Antoaneta
239.4

JIANG Ranxin
218.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOSTEVYCH Olena
197.6
5
LIN Yuemei
176.6
6
KORAKAKI Anna
157.4
7
LAMOLLE Mathilde
134.6
8
GOBERVILLE Celine
114.9

 Author| Post time: 25-7-2021 12:06
| Show all posts
Men's 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YANG Haoran
632.7
2
KOZENIESKY Lucas
631.5
3
SHANER William
630.8
4
JANY Patrik
630.5
5
AKGUN Omer
629.8
6
MASLENNIKOV Vladimir
629.8
7
PENI Istvan
629.4
8
SHENG Lihao
629.2
9
SEDAGHAT Mahyar
629.1
10
KAMENSKIYSergey
628.7
11
LARSEN Henrik
627.4
12
NAM Taeyun
627.2
13
STREMPFL Martin
627.0
14
PRIVRATSKY Jiri
626.8
15
SHCHERBATSEVICH Yury
626.6
16
GORSA Petar
626.5
17
LU Shao-Chuan
626.3
18
RAMIREZ RAMOS Edson Ismael
625.9
19
HRCKULAK David
625.7
20
OKADA Naoya
625.7
21
HOBERG Alex Chresten
625.6
22
HEGG Jon-Hermann
625.5
23
BARTNIK Tomasz
625.4
24
KIM Sangdo
625.1
25
MARICIC Miran
625.0
26
KUMAR Deepak
624.7
27
RICHTER Sergey
624.5
28
GIRULIS Karolis
624.3
29
KULISH Serhiy
623.5
30
SAMPSON Dane
623.5
31
SEBIC Milenko
623.2
32
PANWAR Divyansh Singh
622.8
33
EBERHARDT Alexis Exequiel
622.6
34
BACCI Lorenzo
622.2
35
SUPPINI Marco
622.1
36
YURKOV Yuriy
621.9
37
MATSUMOTO Takayuki
621.7
38
STEFANOVIC Milutin
621.3
39
PEKLER Zalan
621.1
40
TSARKOV Oleh
621.0
41
BAKI Abdullah Hel
619.8
42
ELSAEID Osama
618.8
43
IEMMA HERNANDEZ Julio Cesar
618.3
44
VALDEZ Jayson
612.6
45
MAKKAR Youssef Helmy
612.0
46
IBRAHIMI Drilon
608.8
47
YOVARI Mahdi
601.4

 Author| Post time: 25-7-2021 12:10
| Show all posts
Men's 10m Air Rifle
Final Results

SHANER William
251.6 OR

SHENG Lihao
250.9

YANG Haoran
229.4

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AKGUN Omer
207.3
5
PENI Istvan
186.5
6
KOZENIESKY Lucas
165.0
7
JANY Patrik
143.7
8
MASLENNIKOV Vladimir
123.0

 Author| Post time: 26-7-2021 09:03
| Show all posts
Women's Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WEI Meng
124
2
BACOSI Diana
123
3
ENGLISH Amber
121
4
IMPRASERTSUK Isarapa
120
5
MESSERSCHMIDT Nadine
120
6
VINOGRADOVA Natalia
120
7
ELEFTHERIOU Andri
119
8
MALOVICHKO Iryna
119
9
ANASTASSIOU Lucie
119
10
SMITH Austen Jewell
119
11
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
118
12
RODRIGUEZ Gabriela
118
13
BARTEKOVA Danka
118
14
SUMOVA Barbora
118
15
BATYRSHINA Zilia
117
16
MARIRHI Ibtissam
117
17
ZHANG Donglian
116
18
GIL Melisa
115
19
JARMOLINSKA Aleksandra
114
20
CAINERO Chiara
114
21
ISHIHARA Naoko
114
22
KRAVCHENKO Zoya
113
23
CROVETTO CHADID Francisca
112
24
HASSANI Maryam
112
25
COLES Laura
112
26
ORYNBAY Assem
111
27
TIPPLE Chloe
108
28
COSTA Chiara
108

HILL Amber
DNS

 Author| Post time: 26-7-2021 09:12
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DELAUNAY Eric
124
2
CASSANDRO Tammaro
124
3
KALLIOINEN Eetu
123
4
HANCOCK Vincent
122
5
ALRASHIDI Abdullah
122
6
HANSEN Jesper
122
7
TOMECEK Jakub
122
8
PACHECO ESPINOSA Nicolas
122
9
ACHILLEOS Georgios
122
10
ROSSETTI Gabriele
121
11
PETIT Emmanuel
121
12
KONSTANTINOU Dimitris
121
13
LEE Jongjun
121
14
WATNDAL Erik
121
15
JUNGMAN Phillip Russell
120
16
AL RASHEDI Mansour
120
17
GIL Federico
120
18
BAJWA Angad Vir Singh
120
19
MEHELBA Azmy
120
20
MAVROMMATIS Nikolaos
119
21
ADAMS Paul
119
22
ALMUTAIRI Saeid
119
23
NILSSON Stefan
119
24
BIN FUTAIS Saif
117
25
KHAN Mairaj Ahmad
117
26
JAFAROV Emin
116
27
IKAWA Hiroyuki
114
28
PESONEN Lari
114
29
HAMDY Mostafa
112
30
SCHAEFFER Juan Ramon
107

 Author| Post time: 26-7-2021 09:18
| Show all posts
Women's Skeet
Final Results

ENGLISH Amber
56 OR

BACOSI Diana
55

WEI Meng
46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IMPRASERTSUK Isarapa
36
5
MESSERSCHMIDT Nadine
26
6
VINOGRADOVA Natalia
17

 Author| Post time: 26-7-2021 09:20
| Show all posts
Men's Skeet
Final Results

HANCOCK Vincent
59 OR

HANSEN Jesper
55

ALRASHIDI Abdullah
46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KALLIOINEN Eetu
36
5
DELAUNAY Eric
25
6
CASSANDRO Tammaro
16

 Author| Post time: 27-7-2021 08:56
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Pistol
Qualification Stage 1 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Qualification Stage  2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BHAKER Manu
SAURABH Chaudhary
582-26x
2
BATSARASHKINA Vitalina
CHERNOUSOV Artem

581-19x
3
JIANG Ranxin
PANG Wei
581-19x
4
KOSTEVYCH Olena
OMELCHUK Oleh
580-20x
5
ARUNOVIC Zorana
MIKEC Damir
577-17x
6
ASPANDIYAROVA Dina
REPACHOLI Daniel
576-13x
7
WANG Qian
HE Zhengyang
576-13x
8
ROSTAMIYAN Haniyeh
FOROUGHI Javad
575-18x
9
CHOO Gaeun
JIN Jongoh
575-13x
10
UPTAGRAFFT Sandra
HALL James
573-12x
11
KIM Bomi
KIM Mose
573-11x
12
WIMMER Carina
REITZ Christian
571-19x
13
TSOLMONBAATAR Anudari
ENKHTAIVAN Davaakhuu
571-15x
14
PEREZ Laina
GRAU POTRILLE Jorge
568-9x
15
CHERNOUSOVA Margarita
ARISTARKHOV Anton
566-19x
16
LAGAN Alexis
MOWRER Nickolaus
565-17x
17
DESWAL Yashaswini Singh
VERMA Abhishek
564-10x
18
ABDEL LATIF Radwa
ABDEL RAZEK Samy
563-11x
19
CHARNI Olfa
ALOTHMANI Ala
561-15x
20
YAMADA Satoko
HORIMIZU Kojiro
559-11x

 Author| Post time: 27-7-2021 09:01
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Pistol
Qualification Stage 2 Results
The 1st and 2 Teams will qualify for the Gold Medal Match, 3rd and 4th Teams will qualify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JIANG Ranxin
PANG Wei
387-10x
2
BATSARASHKINA Vitalina
CHERNOUSOV Artem

386-15x
3
KOSTEVYCH Olena
OMELCHUK Oleh
386-13x
4
ARUNOVIC Zorana
MIKEC Damir
384-11x
5
ROSTAMIYAN Haniyeh
FOROUGHI Javad
382-13x
6
WANG Qian
HE Zhengyang
380-12x
7
BHAKER Manu
SAURABH Chaudhary
380-11x
8
ASPANDIYAROVA Dina
REPACHOLI Daniel
380-11x

 Author| Post time: 27-7-2021 09:06
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Pistol
Final Results

China
JIANG Ranxin
PANG Wei
16Gold Medal Match

Russian Olympic Committee
BATSARASHKINA Vitalina
CHERNOUSOV Artem
14Gold Medal Match

Ukraine
KOSTEVYCH Olena
OMELCHUK Oleh
16Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ARUNOVIC Zorana
MIKEC Damir

12B.M.M.

 Author| Post time: 27-7-2021 09:18
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Rifle
Qualification Stage 1 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Qualification Stage  2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YANG Qian
YANG Haoran
633.2QWR
2
STANKIEWICZ Aneta
BARTNIK Tomasz
630.8
3
KWON Eunji
NAM Taeyun
630.5
4
GALASHINA Anastasiia
MASLENNIKOV Vladimir

629.8
5
WEISZ Alison Marie
SHANER William
629.7
6
KARIMOVA Yulia
KAMENSKIY Sergey

628.0
7
TUCKER Mary Carolynn
KOZENIESKY Lucas
627.9
8
MESZAROS Eszter
PENI Istvan
627.9
9
STENE Jenny
HEGG Jon-Hermann
626.8
10
DUESTAD Jeanette Hegg
LARSEN Henrik
626.8
11
ZHANG Yu
SHENG Lihao
626.7
12
VALARIVAN Elavenil
PANWAR Divyansh Singh
626.5
13
NAKAGUCHI Haruka
OKADA Naoya
625.6
14
LIN Ying-Shin
LU Shao-Chuan
625.4
15
KHEDMATI Najmeh
SEDAGHAT Mahyar
624.9
16
ARSOVIC Andrea
STEFANOVIC Milutin
624.5
17
PEJCIC Snjezana
GORSA Petar
624.2
18
MOUDGIL Anjum
KUMAR Deepak
623.8
19
COLLIER Elise
HOBERG Alex Chresten
623.6
20
PARK Heemoon
KIM Sangdo
623.3
21
NIELSEN Anna
OLSEN Steffen
623.1
22
KOWPLOS Katarina Rose
SAMPSON Dane
623.1
23
MARTYNOVA Maria
SHCHERBATSEVICH Yury
622.6
24
CECCARELLO Sofia
SUPPINI Marco
622.1
25
SAROUNOVA Nikola
HRCKULAK David
620.6
26
HIRATA Shiori
MATSUMOTO Takayuki
620.3
27
RUSSO Fernanda
EBERHARDT Alexis Exequiel
618.2
28
SHABAN Alzahraa
ELSAEID Osama
617.5
29
VUKASINOVIC Sanja
SEBIC Milenko
612.4

 Author| Post time: 27-7-2021 09:23
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Rifle
Qualification Stage 2 Results
The 1st and 2 Teams will qualify for the Gold Medal Match, 3rd and 4th Teams will qualify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YANG Qian
YANG Haoran
419.7
2
TUCKER Mary Carolynn
KOZENIESKY Lucas
418.0
3
KWON Eunji
NAM Taeyun
417.5
4
KARIMOVA Yulia
KAMENSKIY Sergey
417.1
5
GALASHINA Anastasiia
MASLENNIKOV Vladimir
417.0
6
WEISZ Alison Marie
SHANER William
416.8
7
MESZAROS Eszter
PENI Istvan
514.6
8
STANKIEWICZ Aneta
BARTNIK Tomasz
414.0

 Author| Post time: 27-7-2021 09:26
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Rifle
Final Results

China
YANG Qian
YANG Haoran
17Gold Medal Match

United States
TUCKER Mary Carolynn
KOZENIESKY Lucas
13Gold Medal Match

Russian Olympic Committee
KARIMOVA Yulia
KAMENSKIY Sergey
17Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KWON Eunji
NAM Taeyun
9B.M.M.

 Author| Post time: 28-7-2021 10:07
| Show all posts
Women's Trap
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
75
2
STANCO Silvana
74
3
PERILLI Alessandra
74
4
SUBBOTINA Ekaterina
73
5
SCANLAN Laetisha
73
6
SMITH Penny
72
7
ROSSI Jessica
72
8
CORMENIER Carole
72
9
BROWNING Kayle
71
10
HEGARTY Kirsty
71
11
BERNAU Madelynn Ann
71
12
RAMIREZ CABALLERO Alejandra
70
13
SEMIANOVA Daria
70
14
MAKELA-NUMMELA Satu
70
15
DENG Weiyun
69
16
ALI Selin
69
17
WANG Xiaojing
69
18
ROONEY Natalie
69
19
BERNAL Sandra
69
20
GALVEZ Fatima
68
21
ASHMAWY Maggy
67
22
SOTO ABRIL Ana Waleska
67
23
BASSIL Ray
67
24
NAKAYAMA Yukie
67
25
COUZY Melanie
66
26
RUANO OLIVA Adriana
66

 Author| Post time: 28-7-2021 10:14
| Show all posts
Men's Trap
Qualification Day 1 Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AL FAIHAN Abdulrahman
74
2
SRESTHAPORN Savate
74
3
de FILIPPIS Mauro
74
4
LIPTAK Jiri
74
5
BERTI Gian Marco
74
6
FERNANDEZ Alberto
73
7
LOEW Andreas
73
8
COWARD HOLLEY Matthew John
73
9
MEHELBA Abdel Aziz
73
10
GLASNOVIC Josip
73
11
YU Haicheng
73
12
VARGA Erik
73
13
KOSTELECKY David
73
14
ALIPOV Alexey
73
15
WILLETT James
72
16
AL RUMAIHI Mohammed
72
17
AZEVEDO Joao
72
18
ALRASHIDI Talal
72
19
OROZCO DIAZ Jorge Martin
72
20
BURROWS Brian
72
21
YANG Kun-Pi
72
22
ZAHER Ahmed
71
23
de SOUZA FERREIRA Alessandro
71
24
GRICE Thomas Derek
71
25
BURNETT Derek
70
26
MAKRI Andreas
70
27
MEIN Derrick Scott
70
28
HEADINGA aron
69
29
OYAMA Shigetaka
69

 Author| Post time: 29-7-2021 10:03
| Show all posts
Women's 25m Pistol
Qualification Precision

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARUNOVIC Zorana
296-11x
2
KORAKAKI Anna
294-12x
3
KOSTADINOVA Antoaneta
293-6x
4
BATSARASHKINA Vitalina
292-13x
5
BHAKER Manu
292x-8x
6
KOSTEVYCH Olena
292-9x
7
SALUKVADZE Nino
291-14x
8
CHAIKA Viktoria
291-11x
9
KIM Minjung
291-11x
10
TIEN Chia Chen
291-10x
11
XIAO Jiaruixuan
291-9x
12
PEREZ PENA Andrea
291-9x
13
PRUCKSAKORN Tanyaporn
290-12x
14
WU Chia-Ying
289-8x
15
PEREZ Laina
289-7x
16
ROSTAMIYAN Haniyeh
289-7x
17
BEZZINA Eleanor
289-4x
18
KWAK Junghye
288-9x
19
DIETHELM GERBER Heidi
288-9x
20
LAMOLLE Mathilde
288-8x
21
LAGAN Alexis
288-7x
22
GROZDEVA Maria
288-7x
23
KARSCH Monika
288-7x
24
UPTAGRAFFT Sandra
288-6x
25
SARNOBAT Rahi
287-12x
26
GOBERVILLE Celine
287-11x
27
XIONG Yaxuan
287-10x
28
RASMANE Agate
287-10x
29
TSOLMONBAATAR Anudari
287-9x
30
YANGPAIBOON Naphaswan
2878x
31
GALIABOVITCH Elena
287-7x
32
VENNEKAMP Doreen
287-7x
33
MILOVANOVIC Jasmina
287-6x
34
CHERNOUSOVA Margarita
286-7x
35
BRES Klaudia
285-10x
36
STEINER Sylvia
284-8x
37
CHARNI Olfa
284-8x
38
OTRYAD Gundegmaa
283-8x
39
DURANGO FLORES Diana
283-5x
40
SASAKI Chizuru
282-1x
41
KIEJKO Lynda
281-6x
42
MAJOR Veronika
281-4x
43
DELILAJ Manuela
280-5x
44
YAMADA Satoko
279-5x

 Author| Post time: 29-7-2021 10:11
| Show all posts
Women's Trap
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
125
2
PERILLI Alessandra
122
3
STANCO Silvana
121
4
SCANLAN Laetisha
121
5
SMITH Penny
120
6
BROWNING Kayle
120
7
BERNAU Madelynn Ann
119
8
ROSSI Jessica
119
9
BERNAL Sandra
118
10
ROONEY Natalie
117
11
WANG Xiaojing
117
12
CORMENIER Carole
117
13
RAMIREZ CABALLERO Alejandra
116
14
GALVEZ Fatima
116
15
SEMIANOVA Daria
116
16
HEGARTY Kirsty
116
17
SUBBOTINA Ekaterina
116
18
DENG Weiyun
115
19
NAKAYAMA Yukie
115
20
ALI Selin
115
21
BASSIL Ray
114
22
ASHMAWY Maggy
113
23
SOTO ABRIL Ana Waleska
113
24
MAKELA-NUMMELA Satu
113
25
COUZY Melanie
110
26
RUANO OLIVA Adriana
110

 Author| Post time: 29-7-2021 10:18
| Show all posts
Men's Trap
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIPTAK Jir
124
2
COWARD HOLLEY Matthew John
123+21
3
AL FAIHAN Abdulrahman
123+20
4
KOSTELECKY David
123+5
5
YU Haicheng
123+2
6
OROZCO DIAZ Jorge Martin
122+16
7
ALRASHIDI Talal
122+10
8
ALIPOV Alexey
122+6
9
FERNANDEZ Alberto
122+1
10
de FILIPPIS Mauro
122+1
11
VARGA Erik
122
12
BURROWS Brian
121
13
AL RUMAIHI Mohammed
121
14
YANG Kun-Pi
121
15
LOEW Andreas
121
16
MEHELBA Abdel Aziz
121
17
SRESTHAPORN Savate
121
18
BERTI Gian Marco
121
19
ZAHER Ahmed
120
20
AZEVEDO Joao
120
21
WILLETT James
120
22
GLASNOVIC Josip
120
23
HEADING Aaron
119
24
MEIN Derrick Scott
119
25
GRICE Thomas Derek
119
26
BURNETT Derek
118
27
de SOUZA FERREIRA Alessandro
118
28
MAKRI Andreas
117
29
OYAMA Shigetaka
115

 Author| Post time: 29-7-2021 10:21
| Show all posts
Women's Trap
Final Results

REHAK STEFECEKOVA Zuzana
43 OR

BROWNING Kayle
42

PERILLI Alessandra
29

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SCANLAN Laetisha
26
5
STANCO Silvana
22
6
SMITH Penny
13

 Author| Post time: 29-7-2021 10:24
| Show all posts
Men's Trap
Final Results

LIPTAK Jiri
43S-off:7 OR

KOSTELECKY David
43 S-off:6 OR

COWARD HOLLEY Matthew John
33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
OROZCO DIAZ Jorge Martin
28
5
YU Haicheng
24
6
AL FAIHAN Abdulrahman
18

 Author| Post time: 30-7-2021 11:26
| Show all posts
Women's 25m Pistol
Qualification Stage 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Qualification Stage  2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTADINOVA Antoaneta
590-16x
2
XIAO Jiaruixuan
587-27x
3
BATSARASHKINA Vitalina

586-23x
4
VENNEKAMP Doreen
586-19x
5
TIEN Chia Chen
584-24x
6
KORAKAKI Anna
584-24x
7
WU Chia-Ying
584-22x
8
KIM Minjung
584-19x
9
ARUNOVIC Zorana
584-18x
10
PRUCKSAKORN Tanyaporn
583-19x
11
GALIABOVITCH Elena
583-17x
12
LAMOLLE Mathilde
582-21x
13
PEREZ PENA Andrea
582-18x
14
PEREZ Laina
582-18x
15
BHAKER Manu
582-17x
16
XIONG Yaxuan
580-23x
17
YANGPAIBOON Naphaswan
580-17x
18
LAGAN Alexis
580-17x
19
CHERNOUSOVA Margarita
580-15x
20
KARSCH Monika
580-15x
21
KWAK Junghye
579-21x
22
DIETHELM GERBER Heidi
579-16x
23
KOSTEVYCH Olena
579-15x
24
BRES Klaudia
578-21x
25
SALUKVADZE Nino
578-20x
26
OTRYAD Gundegmaa
578-17x
27
GROZDEVA Maria
578-14x
28
ROSTAMIYAN Haniyeh
577-16x
29
STEINER Sylvia
577-15x
30
MILOVANOVIC Jasmina
575-10x
31
GOBERVILLE Celine
574-23x
32
SARNOBAT Rahi
573-23x
33
UPTAGRAFFT Sandra
573-12x
34
TSOLMONBAATAR Anudar
572-15x
35
MAJOR Veronika
572-14x
36
CHAIKA Viktoria
571-19x
37
RASMANE Agate
569-19x
38
DURANGO FLORES Diana
569-15x
39
CHARNI Olfa
569-14x
40
SASAKI Chizuru
567-7x
41
BEZZINA Eleanor
565-7x
42
KIEJKO Lynda
564-13x
43
YAMADA Satoko
563-9x
44
DELILAJ Manuela
556-12x

 Author| Post time: 30-7-2021 11:32
| Show all posts
Women's 25m Pistol
Final Results

BATSARASHKINA Vitalina
38 S-off: 4 OR

KIM Minjung
38 S-off: 1

XIAO Jiaruixuan
29

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOSTADINOVA Antoaneta
28
5
WU Chia-Ying
23
6
KORAKAKI Anna
18
7
VENNEKAMP Doreen
14
8
TIEN Chia Chen
10

 Author| Post time: 31-7-2021 12:09
| Show all posts
Mixed Team Trap
Qualification Results
The 1st and 2 Teams will qualify for the Gold Medal Match, 3rd and 4th Teams will qualify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GALVEZ Fatima
FERNANDEZ Alberto
148+1
2
PERILLI Alessandra
BERTI Gian Marco
148+0
3
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
VARGA Erik
146+11
4
BERNAU Madelynn Ann
BURROWS Brian
148+10
5
NAKAYAMA Yukie
OYAMA Shigetaka
145
6
SMITH Penny
GRICE Thomas Derek
145
7
SCANLAN Laetisha
WILLETT James
144
8
SPOTAKOVA Jana
KOVACOCY Marian
144
9
WANG Xiaojing
YU Haicheng
146
10
HEGARTY Kirsty
COWARD HOLLEY Matthew John
142
11
SEMIANOVA Daria
ALIPOV Alexey
141
12
ROSSI Jessica
de FILIPPIS Mauro
141
13
BROWNING Kayle
MEIN Derrick Scott
140
14
SUBBOTINA Ekaterina
KABATSKIY Maxim
139
15
RAMIREZ CABALLERO Alejandra
DIAZ Jorge Martin
138
16
ASHMAWY Maggy
MEHELBA Abdel Aziz
138

 Author| Post time: 31-7-2021 12:22
| Show all posts
Women's 50m Rifle 3 Position
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Qualification Stage  2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZYKOVA Yulia

1182-78x
2
MADDALENA Sagen
1178-70x
3
BEER Jolyn
1178-60x
4
KARIMOVA Yulia

1177-61x
5
ARSOVIC Andrea
1175-59x
6
CHRISTEN Nina
1174-61x
7
DVORSAK Ziva
1173-58x
8
DUESTAD Jeanette Hegg
1171-65x
9
SHI Mengyao
1171-57x
10
PEJCIC Snjezana
1169-52x
11
HIRATA Shior
1169-49x
12
STENE Jenny
1168+50x
13
TUCKER Mary Carolynn
1167-63x
14
McINTOSH Seonaid
1167-55x
15
MOUDGIL Anjum
1167-54x
16
STANKIEWICZ Aneta
1167-48x
17
MARTYNOVA Maria
1166-60x
18
KHEDMATI Najmeh
1165-52x
19
CHEN Dongqi
1165-49x
20
BAE Sanghee
1164-59x
21
CECCARELLO Sofia
1163-52x
22
KARAMZADEH Fatemeh
1163-50x
23
de la CRUZ Eglys Yahima
1163-50x
24
SAROUNOVA Nikola
1161-55x
25
VUKASINOVIC Sanja
1161-54x
26
MESZAROS Eszter
1161-48x
27
OYUNBAT Yesugen
1158-45x
28
MERCADO MARTINEZ Yarimar
1157-49x
29
IBSEN Rikke Maeng
1157-41x
30
TOKHIROVA Mukhtasar
1155-50x
31
MULLER Oceanne
1155-43x
32
CHO Eunyoung
1155-40x
33
SAWANT Tejaswini
1154-50x
34
MOHAMED TAIBI Nur Suryani
1142-47x
35
SHABAN Alzahraa
1138-38x
36
KOWPLOS Katarina Rose
1137-40x
37
TOYYIBA Vidya Rafika Rahmatan
1137-31x

 Author| Post time: 31-7-2021 12:26
| Show all posts
Mixed Team Trap
Final Results

Spain
GALVEZ Fatima
FERNANDEZ Alberto
41Gold Medal Match

San Marino
PERILLI Alessandra
BERTI Gian Marco
40Gold Medal Match

United States
BERNAU Madelynn Ann
BURROWS Brian
42+3Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
REHAK STEFECEKOVA
VARGA Erik
42+2B.M.M.

 Author| Post time: 31-7-2021 12:30
| Show all posts
Women's 50m Rifle 3 Position
Final Results

CHRISTEN Nina
463.9 OR

ZYKOVA Yulia
461.9

KARIMOVA Yulia
450.3

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DUESTAD JH
439.9
5
MADDALENA Sagen
427.8
6
BEER Jolyn
417.8
7
DVORSAK Ziva
406.2
8
ARSOVIC Andrea
402.4

 Author| Post time: 1-8-2021 11:30
| Show all posts
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 1 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Qualification Stage  2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BESSAGUET Clement
297-14x
2
QUIQUAMPOIX Jean
297-12x
3
REITZ Christian
296-9x
4
HAN Daeyoon
295-11x
5
LIN Junmin
294-10x
6
BASHIR Ghulam Mustafa
293-7x
7
LI Yuehong
292-15x
8
PUPO Leuris
290-11x
9
YOSHIOKA Dai
290-7x
10
EKIMOV Leonid
289-10x
11
CHELLI Tommaso
288-9x
12
CARRILLO Marko
288-6x
13
ALVAREZ Jorge
287-5x
14
PHURIHIRANPHAT Isaranuudom
286-9x
15
KOROSTYLOV Pavlo
286-8x
16
AKHTAR Muhammad Khalil
286-8x
17
GEIS Oliver
285-14x
18
MAZZETTI Riccardo
285-8x
19
EVGLEVSKI Sergei
285-5x
20
OLESK Peeter
284-4x
21
LEVERETT Henry Turner
284-4x
22
ENKHTAIVAN Davaakhuu
283-8x
23
LUNEV Ruslan
281-7x
24
VARLIK Ozgur
281-x4
25
LEVERETT III Jack Hobson
276-6x
26
TOBAR PRADO Bernardo
274-11x

SONG Jong-Ho
DSQ

 Author| Post time: 2-8-2021 09:42
| Show all posts
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REITZ Christian
587-18x
2
QUIQUAMPOIX Jean
586-24x
3
HAN Daeyoon
585-22x
4
LIN Junmin
584-20x
5
PUPO Leuris
583-21x
6
LI Yuehong
582-28x
7
BESSAGUET Clement
582-22x
8
YOSHIOKA Dai
582-17x
9
KOROSTYLOV Pavlo
580-17x
10
BASHIR Ghulam Mustafa
579-14x
11
EKIMOV Leonid
578-21x
12
ALVAREZ Jorge
578-17x
13
GEIS Oliver
577-24x
14
CHELLI Tommaso
577-16x
15
AKHTAR Muhammad Khalil
572-19x
16
MAZZETTI Riccardo
572-16x
17
EVGLEVSKI Sergei
572-14x
18
CARRILLO Marko
572-11x
19
OLESK Peeter
572-10x
20
PHURIHIRANPHAT Isaranuudom
570-13x
21
LUNEV Ruslan
567-11x
22
LEVERETT Henry Turner
566-9x
23
ENKHTAIVAN Davaakhuu
565-18x
24
VARLIK Ozgur
555-10x
25
LEVERETT III Jack Hobson
552-15x
26
TOBAR PRADO Bernardo
546-12x

SONG Jong-Ho
DSQ

 Author| Post time: 2-8-2021 09:55
| Show all posts
Men's 50m Rifle 3 Position
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KAMENSKIY Sergey

1183-78x
2
ZHANG Changhong
1183-67x
3
HEGG Jon-Hermann
1181-64x
4
SEBIC Milenko
1180-64x
5
MARICIC Miran
1178-66x
6
KULISH Serhiy
1178-60x
7
GORSA Petar
1176-70x
8
SHCHERBATSEVICH Yury
1176-55x
9
LARSEN Henrik
1175-70x
10
PENI Istvan
1173-64x
11
ZHAO Zhonghao
1173-64x
12
SUNDERMAN Patrick
1172-63x
13
JANY Patrik
1172-61x
14
YURKOV Yuriy
1172-60x
15
BARTNIK Tomasz
1171-56x
16
PRIVRATSKY Jiri
1169-68x
17
NYMBURSKY Petr
1169-62x
18
PEKLER Zalan
1169-56x
19
de NICOLO Marco
1168-60x
20
SEDAGHAT Mahyar
1168-56x
21
TOMAR Aishwary Pratap Singh
1167-63x
22
TSARKOV Oleh
1166-51x
23
STEFANOVIC Milutin
1164-57x
24
KIM Sangdo
1164-53x
25
GIRULIS Karolis
1163-50x
26
MOWRER Nickolaus
1162-63x
27
SAMPSON Dane
1162-45x
28
OLSEN Steffen
1160-53x
29
ROSSITER Jack
1160-40x
30
BACCI Lorenzo
1159-49x
31
OKADA Naoya
1158-44x
32
RAJPUT Sanjeev
1157-55x
33
SANCHEZ Jose Luis
1154-48x
34
EBERHARDT Alexis Exequiel
1152-50x
35
AL KHATRI Hamed
1148-42x
36
AKGUN Omer
1147-40x
37
MATSUMOTO Takayuki
1145-42x
38
ELSAEID Osama
1139-37x
39
IEMMA HERNANDEZ Julio Cesar
1132-41x

 Author| Post time: 2-8-2021 09:59
| Show all posts
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Final Results

QUIQUAMPOIX Jean
34

PUPO Leuris
29

LI Yuehong
26

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HAN Daeyoon
22
5
REITZ Christian
18
6
LIN Junmin
12

 Author| Post time: 2-8-2021 10:03
| Show all posts
Men's 50m Rifle 3 Position
Final Results

ZHANG Changhong
466.0 WR

KAMENSKIY Sergey
464.2

SEBIC Milenko
448.2

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HEGG Jon-Hermann
438.0
5
GORSA Petar
427.2
6
MARICIC Miran
416.2
7
SHCHERBATSEVICH Yury
406.3
8
KULISH Serhiy
402.2

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-6-2022 00:23 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list