|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Mountain Bike Cycling UEC European Ultra-Marathon Championships 2021

[Copy link]
Post time: 27-6-2021 12:05
| Show all posts |Read mode
Mountain Bike Cycling UEC European Ultra-Marathon Championships 2021        
        
                Vielha e Mijaran (ESP) - 26 June 2021       
        
               
        


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, June 26th
05:00 Women's Cross-Country Ultra-Marathon
05:0 Men's Cross-Country Ultra-Marathon

 Author| Post time: 27-6-2021 12:10
| Show all posts
Women's Cross-Country Ultra - Marathon
Non-Olympic Event

Final Results

RAMIREZ BAUXELL Anna
11h55'54,62

GABRIEL BATALLA Ramona
12h07'16,31

TORA MILA Marta
12h22'51,15

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MESPLET TERROBA Corina
12h26'42,22
5
LEAPER Rebecca Ann Kat
13h17'38,21
6
FUENTES COLL Lidia
17h07'43,09

 Author| Post time: 27-6-2021 12:27
| Show all posts
Men's Cross-Country Ultra - Marathon
Non-Olympic Event

Final Results

HANDL Philip
9h41'29,92

MILL GARCIA Llibert
9h48'07,69

SCHWAIGER Dominik
9h49'27,19

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HERRERO CASAS Francisco
9h51'03,60
5
MUÑOZ CUBELES Guillem
9h53'46,18
6
MARQUEZ FERNANDEZ Brandan
10h10'53,45
7
CORDERO MORGADO Manuel
10h20'52,97
8
GUTIERREZ AGUILAR Sergio
10h48'32,73
9
NAVARRO CARRERA Javier
10h53'11,60
10
FERNANDEZ SAINZ Alberto
11h00'03,15
11
NIETO ALONSO Alvaro
11h09'01,88
12
RIOS ZAPATER Ruben
11h10'30,12
13
MEDRANO DIEZ Jesus
11h23'17,08
14
CASTELLO GARCIA Raül
11h27'28,94
15
WANTELLET Thibaut
11h33'34,56
16
HERNANDEZ MARTINEZ Mariano
11h33'45,97
17
ARGELAGUER MARTINEZ Roger
11h40'26,96
18
VILA ROSET Ton
11h41'00,63
19
MITKOV DIMITROV Plamen
11h41'50,21
20
ALVAREZ NESPLE David
11h43'26,12
21
ROTETA ERKIZIA Enaitz
11h49'32,73
22
RODRIGUEZ JIMENEZ Raul
11h51'15,41
23
TAPIA GARCIA Raul
11h53'09,61
24
OTERO CASAS Daniel
11h56'47,21
25
PEREZ ALVAREZ Daniel
11h57'24,14
26
JORQUERA DONOSO Joaquim
11h59'37,25
27
MATXINANDIARENA ALUSTIZA Jokin
12h00'33,16
28
REYES VILLAGRASA Joaquin
12h02'11,21
29
OTEGI ETXEZARRETA Asier
12h07'36,21
30
RODRIGUEZ FERNANDEZ Jose Maria
12h13'25,82
31
BARNOLAS GARCIA Gerard
12h14'54,24
32
LOPES GONZALEZ Fernando
12h18'27,45
33
PUENTE TASIAS Eduardo Alejand
12h19'36,17
34
ESTANY LUCAS Guillermo
12h19'36,26
35
VALLECILLOS GUERRERO Raul
12h21'07,07
36
BOTINAS MUÑOZ Sergi
12h22'55,14
37
GARCIA SAENZ Roberto
12h26'52,08
38
RODRIGUEZ ANDRES Adrian
12h34'14,02
39
CANTO ANDRADES Manuel
12h35'05,34
40
GRISET ROCA Jordi
12h42'48,82
41
FONT FORNS Marcal
12h45'58,85
42
GONZALEZ CASASUS Pol
12h52'45,01
43
RIFA ROURA Albert
12h57'15,74
44
VILA VILA Joan
12h57'15,99
45
CAMPS PEREZ Eric
12h57'16,32
46
VIÑES HORTA Victor
13h05'48,21
47
SCHERMANN Peter
13h08'26,52
48
URO MOMPEL Jordi
13h11'40,75
49
ROSELLO SARRIAS Sergio
13h14'15,21
50
MUÑOZ LOPEZ David
13h19'08,15
51
VILASECA RODRIGUEZ Edgar
13h22'00,92
52
PORTA I SERRANO Eduard
13h22'23,12
53
ARROYO DORADO Manuel Jesus
13h24'20,76
54
ORTUÑO DIAZ Jose Pascual
13h24'22,14
55
CAPDEVILA BELIO Carlos
13h24'38,36
56
ETXAGUE AZURMENDI Iban
13h24'50,58
57
PEREZ COLOM Joan
13h29'34,09
58
PON SVILA David
13h52'52,41
59
SANCHEZ PONS Sergi
13h56'23,33
60
SANCHEZ LAGALA Jon Ander
13h58'24,55
61
DA SILVA VILLARREAL David
14h03'00,01
62
BONET GUIOT Oriol
14h18'47,79
63
CIRAC ROMERO Roland
14h22'32,50
64
CAPELL GORGUES Josep Mª
14h28'45,92
65
GUINOVART LIZANO Marti
14h33'27,85
66
CESTER FARRE David
14h39'42,38
67
GONZALEZ MARIN Guillem
14h40'43,34
68
PEÑA PAREDES Marco
14h41'57,76
69
TAPIA GARCIA Mario
15h01'39,72
70
FALOMI SILLA Bernat
15h07'35,50
71
PARELLADA ROIG Joan
15h16'27,17
72
VALLS VIGIL Carlos
15h22'39,05
73
BARRIENTOS PATIÑO Pablo
15h39'35,04
74
VERDAGUER RODRIGUEZ Marc
15h39'51,08
75
JIMENEZ FERNANDEZ Javier
15h45'58,01
76
ARABIA CORRAL Dimas Gerardo
15h46'04,06
77
GUTIERREZ CUETARA German
16h00'05,08
78
OBRADOR TEIXIDOR Pau
16h00'17,07
79
NAVARRO PASCUAL Jose
16h10'31,00
80
CANALPAULI Gerard
16h11'14,08
81
GARCIA PUJOL Marc
16h11'44,08
82
PAGES FERRES Albert
16h11'47,02
83
SESE SALAMAÑA Albert
16h17'52,03
84
OLIVER GARCIA Eladi
16h17'52,07
85
FERNANDEZ LATORRE Santiago
16h25'08,08
86
PUJOL HOMEDES Marc
16h56'40,09
87
RIERA BENEDITO Marc
17h07'42,06
88
COMENGE RUIZ Albert
18h13'16,63

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

1-7-2022 18:50 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list