|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ICF World Cup 2021

[Copy link]
 Author| Post time: 18-6-2021 17:14
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's C1 (2/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Luka BOZIC
96.86
2
Cedric JOLY
98.88
3
Denis GARGAUD CHANUT
100.66
4
Grzegorz HEDWIG
101.12
5
Nikolai SHKLIARUK
101.68
6
Jake COCHRANE
101.76
7
Tomas RAK
102.15
8
Vaclav CHALOUPKA
102.34
9
Roberto COLAZINGARI
102.59
10
Ander ELOSEGI
103.17
11
Anze BERCIC
103.36
12
Szymon ZAWADZKI
106.00
13
Jean Pierre BOURHIS
106.37
14
Aleksandr KHARLAMTSEV
106.47
15
Alexandr KULIKOV
107.98
16
Paolo CECCON
108.37
17
Adam BURGESS
109.05
18
Joris OTTEN
113.46
19
Nicolas GESTIN
118.13
20
James GIBBONS
178.08
21
Marcel POTOCNY
479.37

Melquisidec VEGA PEREZ
DNS

 Author| Post time: 19-6-2021 10:47
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Women's K1 (2/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ricarda FUNK
98.28
2
Jessica FOX
100.62
3
Elena APEL
100.71
4
Ana SATILA
101.79
5
Eva TERCELJ
102.59
6
Maialen CHOURRAUT
104.01
7
Luuka JONES
104.75
8
Ajda NOVAK
105.50
9
Camille PRIGENT
105.60
10
Ursa KRAGELJ
105.98
11
Evy LEIBFARTH
106.36
12
Natalia PACIERPNIK
106.71
13
Romane PRIGENT
107.65
14
Martina WEGMAN
107.92
15
Eliska MINTALOVA
108.60
16
Viktoria WOLFFHARDT
108.71
17
Noemie FOX
108.73
18
Jana DUKATOVA
109.31
19
Klaudia ZWOLINSKA
109.84
20
Corinna KUHNLE
109.97
21
Sona STANOVSKA
112.82
22
Ekaterina PEROVA
113.25
23
Cindy POESCHEL
114.00
24
Antonie GALUSKOVA
114.76
25
Marta KHARITONOVA
122.38
26
Kimberley WOODS
155.19
27
Stefanie HORN
155.80
28
Lena TEUNISSEN
160.50
29
Kseniia KRYLOVA
165.87
30
Mallory FRANKLIN
209.02

 Author| Post time: 19-6-2021 10:51
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Men's K1 (2/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jakub GRIGAR
88.77
2
Vit PRINDIS
90.64
3
Bradley FORBES-CRYANS
91.05
4
Erik HOLMER
91.59
5
Boris NEVEU
92.05
6
Felix OSCHMAUTZ
92.18
7
Michal SMOLEN
92.39
8
Giovanni DE GENNARO
92.67
9
Peter KAUZER
92.82
10
Christian DE DIONIGI
93.00
11
Sergei MAIMISTOV
93.17
12
Isak OHRSTROM
93.43
13
Joan CRESPO
93.61
14
Pedro GONCALVES
93.75
15
Hannes AIGNER
93.96
16
Benjamin RENIA
94.03
17
Christopher BOWERS
94.10
18
Martin SRABOTNIK
94.30
19
Martin HALCIN
94.61
20
Stefan HENGST
94.70
21
Mario LEITNER
95.16
22
Finn BUTCHER
95.30
23
Ondrej TUNKA
95.44
24
Mathieu BIAZIZZO
96.53
25
Gelindo CHIARELLO
96.59
26
Tim MAXEINER
96.66
27
Michal PASIUT
96.93
28
Mateusz POLACZYK
97.61
29
Vavrinec HRADILEK
97.67
30
Nikita GUBENKO
103.16
31
Adam GONSENICA
105.39
32
Joseph CLARKE
141.59
33
Lukas WERRO
142.86
34
Marcello BEDA
144.35
35
Joshua JOSEPH
144.80
36
Antoine LAUNAY
146.11
37
Vid KUDER MARUSIC
146.66
38
David LLORENTE
157.19
39
Pau ECHANIZ
160.47
40
Lucien DELFOUR
198.25

 Author| Post time: 19-6-2021 11:38
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Women's K1 (2/4)
Final Results

Jessica FOX
96.76

Ricarda FUNK
100.28

Elena APEL
103.00

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Eva TERCELJ
103.59
5
Ajda NOVAK
104.87
6
Ursa KRAGELJ
106.91
7
Maialen CHOURRAUT
117.55
8
Camille PRIGENT
155.64
9
Ana SATILA
162.10
10
Luuka JONES
257.65

 Author| Post time: 19-6-2021 12:14
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Men's K1 (2/4)
Final Results

Jakub GRIGAR
88.91

Felix OSCHMAUTZ
90.92

Boris NEVEU
91.86

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Giovanni DE GENNARO
92.95
5
Christian DE DIONIGI
93.36
6
Vit PRINDIS
93.54
7
Michal SMOLEN
93.90
8
Peter KAUZER
95.55
9
Erik HOLMER
98.51
10
Bradley FORBES-CRYANS
142.99


 Author| Post time: 19-6-2021 19:43
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Heats

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fiona PENNIE
74.25
2
Corinna KUHNLE
76.66
3
Camille PRIGENT
77.57
4
Caroline TROMPETER
78.52
5
Romane PRIGENT
78.64
6
Tereza FISEROVA
79.00
7
Angele HUG
79.17
8
Kseniia KRYLOVA
79.25
9
Antonia OSCHMAUTZ
79.31
10
Polina MUKHGALEEVA
80.08
11
Amalie HILGERTOVA
80.32
12
Lucie NESNIDALOVA
80.49
13
Martina SATKOVA
80.71
14
Sophie OGILVIE
80.88
15
Lucie PRIOUX
80.96
16
Sona STANOVSKA
81.30
17
Ekaterina PEROVA
81.43
18
Daria SHAIDUROVA
81.97
19
Alena MARX
82.11
20
Carmen COSTA
83.10
21
Lois BETTERIDGE
84.13
22
Miren LAZKANO
84.35
23
Svenja MATTI
85.83
24
Omira ESTACIA NETA
91.03
25
Martina WEGMAN
DNS
26
Ria SRIBAR
DNS
27
Noemie FOX
DNS
28
Natalia PACIERPNIK
DNS

 Author| Post time: 19-6-2021 19:49
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Heats

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
70.90
2
Stefan HENGST
71.35
3
Vit PRINDIS
71.36
4
Benjamin RENIA
71.74
5
Christopher BOWERS
71.84
6
Vid KUDER MARUSIC
72.47
7
Ondrej TUNKA
73.10
8
Mario LEITNER
73.19
9
Dimitri MARX
73.23
10
Finn BUTCHER
73.62
11
Joan CRESPO
73.79
12
Fabian SCHWEIKERT
74.13
13
Sergei MAIMISTOV
74.32
14
Michal PASIUT
74.37
15
Dmitry LABASOV
74.51
16
Joseph CLARKE
74.62
17
Christian DE DIONIGI
74.70
18
Gelindo CHIARELLO
74.85
19
Vojtech HEGER
74.86
20
Fredrik WAHLEN
75.16
21
Manuel MUNSCH
75.91
22
Vojtech ZEMAN
76.88
23
Nikita GUBENKO
77.05
24
Alistair MCCREERY
77.16
25
Nikolai SHKLIARUK
80.38
26
Piotr PRUSAK
82.10
27
Joris OTTEN
82.88
28
Mael RIVARD
85.01
29
Alexis PEREZ
86.06
30
Melquisidec VEGA PEREZ
91.84
31
Mark ZIELONKA
91.94
32
Mateusz POLACZYK
DNS
33
Michael TAYLER
DNS
34
Pau ECHANIZ
DNS
35
Eric JACKSON
DNS
36
Denis GARGAUD CHANUT
DNS
37
Nicolas GESTIN
DNS
38
Adam GONSENICA
DNS
39
Ren KORPES
DNS
40
Mathieu BIAZIZZO
DNS
41
Mathieu DESNOS
DNS

 Author| Post time: 20-6-2021 09:16
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Women's C1 (2/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
107.92
2
Nadine WERATSCHNIG
110.76
3
Elena APEL
111.56
4
Tereza FISEROVA
111.94
5
Andrea HERZOG
112.61
6
Mallory FRANKLIN
112.62
7
Klara OLAZABAL
116.37
8
Klaudia ZWOLINSKA
116.77
9
Aleksandra STACH
116.78
10
Noemie FOX
116.81
11
Martina SATKOVA
118.25
12
Lucie PRIOUX
118.60
13
Angele HUG
119.53
14
Miren LAZKANO
120.47
15
Eva RIHOVA
120.74
16
Lena STOECKLIN
121.14
17
Ana SATILA
121.72
18
Marta BERTONCELLI
121.79
19
Polina MUKHGALEEVA
122.89
20
Nuria VILARRUBLA
125.16
20
Julia SCHMID
125.16
22
Elena BORGHI
125.57
23
Michaela CORCORAN
126.47
24
Sophie OGILVIE
129.28
25
Omira ESTACIA NETA
130.00
26
Marjorie DELASSUS
130.72
27
Zulfiia SABITOVA
130.81
28
Sona STANOVSKA
133.00
29
Evy LEIBFARTH
DNS
30
Monica DORIA VILARRUBLA
DNS


 Author| Post time: 20-6-2021 10:18
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's C1 (2/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Sideris TASIADIS
95.74
2
Benjamin SAVSEK
96.96
3
Marko MIRGORODSKY
97.07
4
Denis GARGAUD CHANUT
97.27
5
Alexander SLAFKOVSKY
98.55
6
Kirill SETKIN
99.34
7
Liam JEGOU
100.12
8
Matej BENUS
100.18
9
Kacper SZTUBA
100.45
10
Luka BOZIC
100.53
11
Miquel TRAVE
100.83
12
Cedric JOLY
100.89
13
Vojtech HEGER
101.58
14
Matija MARINIC
101.65
15
Raffaello IVALDI
102.32
16
Franz ANTON
102.41
17
Daniel WATKINS
102.93
18
Cameron SMEDLEY
103.37
19
Roberto COLAZINGARI
103.68
20
Ander ELOSEGI
104.08
21
David FLORENCE
105.19
22
Grzegorz HEDWIG
107.62
23
Timo TRUMMER
111.23
24
Vaclav CHALOUPKA
149.49
25
Tomas RAK
152.55
26
Luis FERNANDEZ
154.25
27
Nikolai SHKLIARUK
159.07
28
Jake COCHRANE
314.30
29
Casey EICHFELD
DNS
30
Zachary LOKKEN
DNS

 Author| Post time: 20-6-2021 11:10
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Women's C1 (2/4)
Final Results

Andrea HERZOG
103.91

Tereza FISEROVA
108.26

Nadine WERATSCHNIG
112.80

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Jessica FOX
115.18
5
Klara OLAZABAL
118.36
6
Aleksandra STACH
123.34
7
Mallory FRANKLIN
128.28
8
Noemie FOX
166.92
9
Klaudia ZWOLINSKA
171.00
10
Elena APEL
320.69

 Author| Post time: 20-6-2021 11:45
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's C1 (2/4)
Final Results

Denis GARGAUD CHANUT
94.75

Sideris TASIADIS
96.87

Benjamin SAVSEK
99.59

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Alexander SLAFKOVSKY
100.34
5
Marko MIRGORODSKY
101.06
6
Liam JEGOU
101.55
7
Kirill SETKIN
106.15
8
Matej BENUS
146.48
9
Kacper SZTUBA
148.32
10
Luka BOZIC
210.87

 Author| Post time: 20-6-2021 16:12
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fiona PENNIE
-
2
Sona STANOVSKA
-
3
Ekaterina PEROVA
-

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kseniia KRYLOVA
-
2
Antonia OSCHMAUTZ
-
3
Omira ESTACIA NETA
-

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Romane PRIGENT
-
2
Lucie NESNIDALOVA
-
3
Lois BETTERIDGE
-

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martina SATKOVA
-
2
Caroline TROMPETER
-
3
Carmen COSTA
-

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Camille PRIGENT
-
2
Sophie OGILVIE
-
3
Alena MARX
-

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Amalie HILGERTOVA
-
2
Tereza FISEROVA
-
3
Miren LAZKANO
DNS

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Polina MUKHGALEEVA
-
2
Angele HUG
-
3
Svenja MATTI
-

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Corinna KUHNLE
-
2
Daria SHAIDUROVA
-
3
Lucie PRIOUX
DNS

 Author| Post time: 20-6-2021 16:23
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joseph CLARKE
-
2
Pedro GONCALVES
-
3
Eric JACKSON
-
4
Christian DE DIONIGI
-

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mario LEITNER
-
2
Dimitri MARX
-
3
Nikolai SHKLIARUK
-
4
Alistair MCCREERY
-

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Christopher BOWERS
-
2
Fabian SCHWEIKERT
-
3
Manuel MUNSCH
-
4
Mael RIVARD
-

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Sergei MAIMISTOV
-
2
Fredrik WAHLEN
-
3
Alexis PEREZ
FLT
4
Benjamin RENIA
RLF

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
-
2
Michal PASIUT
-
3
Vojtech HEGER
-
4
Melquisidec VEGA PEREZ
-

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joan CRESPO
-
2
Vid KUDER MARUSIC
-
3
Vojtech ZEMAN
-
4
Joris OTTEN
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ondrej TUNKA
-
2
Finn BUTCHER
-
3
Nikita GUBENKO
-
4
Piotr PRUSAK
DNS

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Gelindo CHIARELLO
-
3
Dmitry LABASOV
FLT
4
Mark ZIELONKA
DNS

 Author| Post time: 20-6-2021 16:28
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fiona PENNIE
-
2
Kseniia KRYLOVA
-
3
Antonia OSCHMAUTZ
-
4
Sona STANOVSKA
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Caroline TROMPETER
-
2
Lucie NESNIDALOVA
-
3
Romane PRIGENT
-
4
Martina SATKOVA
-

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Sophie OGILVIE
-
2
Amalie HILGERTOVA
-
3
Camille PRIGENT
-
4
Tereza FISEROVA
-


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Corinna KUHNLE
-
2
Polina MUKHGALEEVA
-
3
Daria SHAIDUROVA
-
4
Angele HUG
-

 Author| Post time: 20-6-2021 16:33
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Joseph CLARKE
-
3
Mario LEITNER
-
4
Dimitri MARX
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Christopher BOWERS
-
2
Fabian SCHWEIKERT
-
3
Sergei MAIMISTOV
-
4
Fredrik WAHLEN
-

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
-
2
Michal PASIUT
-
3
Vid KUDER MARUSIC
-
4
Joan CRESPO
DNS

Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Ondrej TUNKA
-
3
Finn BUTCHER
-
4
Gelindo CHIARELLO
-

 Author| Post time: 20-6-2021 16:44
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Women's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kseniia KRYLOVA
-
2
Caroline TROMPETER
-
3
Lucie NESNIDALOVA
-
4
Fiona PENNIE
-

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Amalie HILGERTOVA
-
2
Sophie OGILVIE
-
3
Corinna KUHNLE
-
4
Polina MUKHGALEEVA
-

 Author| Post time: 20-6-2021 16:46
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Joseph CLARKE
-
3
Fabian SCHWEIKERT
-
4
Christopher BOWERS
-

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
-
2
Stefan HENGST
-
3
Michal PASIUT
-
4
Ondrej TUNKA
-

 Author| Post time: 20-6-2021 16:48
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Final Results

Kseniia KRYLOVA
-

Caroline TROMPETER
-

Amalie HILGERTOVA
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Sophie OGILVIE
-

 Author| Post time: 20-6-2021 16:50
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (2/4)
Non-Olympic Event

Final Results

Pedro GONCALVES
-

Vit PRINDIS
-

Stefan HENGST
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Joseph CLARKE
FLT

 Author| Post time: 3-9-2021 12:59
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021




Events

  • Men's K1 (3/4)
  • Men's K1 Slalom Cross (3/4)
  • Men's C1 (3/4)
  • Women's K1 (3/4)
  • Women's K1 Slalom Cross (3/4)
  • Women's C1 (3/4)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, September 3rd
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
09:50 Men's K1 Heats, Run 1
10:56 Women's K1 Heats, Run 2
11:26 Men's K1 Heats, Run 1

14:00 Women's C1 Heats, Run 1
14:36 Men's C1 Heats, Run 1
15:23 Women's C1 Heats, Run 2
15:39 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, September 4th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:03 Women's K1 Final
12:40 Men's K1 Final
16:00 Women's K1 Slalom Cross Trial Run
16:45 Men's K1 Slalom Cross Trial Run


Sunday, September 5th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:33 Women's C1 Final
12:10 Men's C1 Final
15:15 Women's K1 Slalom Cross Heats
15:47 Men's K1 Slalom Cross Heats

16:33 Women's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:51 Men's K1 Slalom Cross Quarterfinals
17:09 Women's K1 Slalom Cross Semifinals
17:18 Men's K1 Slalom Cross Semifinals
17:29 Women's K1 Slalom Cross Final
17:35 Men's K1 Slalom Cross Final

 Author| Post time: 3-9-2021 13:33
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's K1 (3/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
98.85
2
Ana SATILA
99.60
3
Kimberley WOODS
99.79
4
Mallory FRANKLIN
100.26
5
Katerina MINARIK KUDEJOVA
101.48
6
Luuka JONES
102.53
7
Monica DORIA VILARRUBLA
102.61
8
Eliska MINTALOVA
103.58
9
Camille PRIGENT
103.68
10
Laia SORRIBES
103.92
11
Marie-Zelia LAFONT
104.48
12
Natalia PACIERPNIK
105.17
13
Ursa KRAGELJ
105.94
14
Klaudia ZWOLINSKA
107.47
15
Elena APEL
107.51
16
Jana DUKATOVA
107.89
17
Anna FABER
108.22
18
Sona STANOVSKA
108.74
19
Karolina GALUSKOVA
109.18
20
Martina WEGMAN
109.63
21
Eva TERCELJ
109.97
22
Hannah THOMAS
110.69
23
Ajda NOVAK
111.15
24
Lucie NESNIDALOVA
111.32
25
Courtney WILLIAMS
111.36
26
Miren LAZKANO
111.74
27
Romane PRIGENT
112.24
28
Antonia OSCHMAUTZ
113.72
29
Janina KRIESINGER
116.58
30
Svenja MATTI
121.45
31
Laura PELLICER CHICA
121.75
32
Maartje OTTEN
133.39
33
Johanna KOECHER
134.33
34
Haruka OKAZAKI
136.34
35
Maria Luz CASSINI
136.41
36
Celia JODAR
143.94
37
Noemi FONT VOORHOEVE
144.92
38
Corinna KUHNLE
150.01
39
Maialen CHOURRAUT
151.34
40
Evy LEIBFARTH
153.88
41
Noemie FOX
159.29
42
Fiona PENNIE
159.94
43
Sara Timea SEPRENYI
186.24
44
Marcella ALTMAN
197.34
45
Nadia RIQUELME
212.00
46
Pilar LIRA
299.85



 Author| Post time: 3-9-2021 13:39
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's K1 (3/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
David LLORENTE
85.85
2
Joan CRESPO
87.49
3
Vit PRINDIS
87.55
4
Niko TESTEN
88.10
5
Stefan HENGST
88.13
6
Finn BUTCHER
88.27
7
Mathieu BIAZIZZO
89.36
8
Lucien DELFOUR
89.59
8
Pau ECHANIZ
89.59
10
Noah HEGGE
89.75
11
Peter KAUZER
89.98
12
Giovanni DE GENNARO
90.30
13
Ondrej TUNKA
90.40
13
Jakub GRIGAR
90.40
15
Mario LEITNER
90.50
16
Joseph CLARKE
90.84
17
Felix OSCHMAUTZ
90.87
18
Jakub KREJCI
90.88
19
Bradley FORBES-CRYANS
91.14
20
Michal SMOLEN
91.25
21
Tim MAXEINER
91.55
22
Dariusz POPIELA
91.70
23
Martin SRABOTNIK
91.95
24
Jan ROHRER
92.06
25
Manuel MUNSCH
92.44
26
Callum GILBERT
92.89
27
Noel HENDRICK
93.42
28
Christopher BOWERS
93.89
29
Fredrik WAHLEN
94.37
30
Krzysztof MAJERCZAK
95.03
31
Yusuke MUTO
95.61
32
Christian DE DIONIGI
96.60
33
Michal PASIUT
97.29
34
Erik HOLMER
97.45
35
Kosuke SAITO
98.21
36
Kaelin FRIEDENSON
98.61
37
Alistair MCCREERY
99.08
38
Jordan SHERMAN
100.13
39
Samuel CURTIS
100.20
40
Zack MUTTON
104.51
41
Yu MISHIMA
109.08
42
Moritz KREMSLEHNER
109.78
43
Geronimo CORTEZ
110.72
44
Mael RIVARD
112.29
45
Pitt ROHRER
114.13
46
Gokul FLAGEUL
116.28
47
Trevor BOYD
118.95
48
Toms KARLIVANS
124.99
49
Michiel WIJCKMANS
126.16
50
Boris NEVEU
138.74
51
Titouan CASTRYCK
145.80
52
Maxime AUBERTIN
150.56
53
Jean-Benoit LEMAY
153.40
54
Mathieu DESNOS
196.89
55
Lucas JACOB
203.38
56
Rutger HOEDEMAKER
233.11

 Author| Post time: 3-9-2021 13:43
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's K1 (3/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Maialen CHOURRAUT
96.63
2
Corinna KUHNLE
98.09
3
Romane PRIGENT
100.55
4
Evy LEIBFARTH
103.47
5
Lucie NESNIDALOVA
103.82
6
Fiona PENNIE
105.12
7
Noemie FOX
107.40
8
Hannah THOMAS
107.90
9
Eva TERCELJ
108.69
10
Antonia OSCHMAUTZ
110.17
11
Courtney WILLIAMS
114.67
12
Miren LAZKANO
115.63
13
Janina KRIESINGER
115.73
14
Laura PELLICER CHICA
118.19
15
Maartje OTTEN
120.00
16
Ajda NOVAK
120.23
17
Haruka OKAZAKI
124.49
18
Marcella ALTMAN
126.38
19
Johanna KOECHER
127.65
20
Svenja MATTI
128.04
21
Maria Luz CASSINI
134.63
22
Celia JODAR
134.76
23
Nadia RIQUELME
149.52
24
Sara Timea SEPRENYI
183.88
25
Noemi FONT VOORHOEVE
188.14
26
Pilar LIRA
255.01

 Author| Post time: 3-9-2021 13:47
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's K1 (3/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Boris NEVEU
90.09
2
Erik HOLMER
90.91
3
Yusuke MUTO
92.04
4
Samuel CURTIS
92.13
5
Michal PASIUT
92.43
6
Mathieu DESNOS
92.45
7
Christian DE DIONIGI
95.10
8
Yu MISHIMA
95.21
9
Pitt ROHRER
96.89
10
Geronimo CORTEZ
97.54
11
Kaelin FRIEDENSON
97.58
12
Zack MUTTON
98.16
13
Maxime AUBERTIN
98.28
14
Alistair MCCREERY
98.43
15
Moritz KREMSLEHNER
100.06
16
Lucas JACOB
102.06
17
Jordan SHERMAN
102.18
18
Kosuke SAITO
104.86
19
Jean-Benoit LEMAY
106.59
20
Trevor BOYD
108.06
21
Gokul FLAGEUL
112.69
22
Toms KARLIVANS
114.22
23
Rutger HOEDEMAKER
129.96
24
Titouan CASTRYCK
141.59
25
Mael RIVARD
157.92
26
Michiel WIJCKMANS
186.58


 Author| Post time: 3-9-2021 13:51
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's C1 (3/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
101.07
2
Mallory FRANKLIN
102.17
3
Klara OLAZABAL
102.77
4
Kimberley WOODS
106.29
5
Tereza FISEROVA
106.40
6
Zuzana PANKOVA
107.10
7
Nuria VILARRUBLA
107.22
8
Marjorie DELASSUS
108.94
9
Noemie FOX
109.24
10
Elena APEL
109.69
11
Monika SKACHOVA
110.34
12
Lea NOVAK
110.61
13
Ana SATILA
111.16
14
Alja KOZOROG
112.34
15
Angele HUG
112.48
16
Miren LAZKANO
113.17
17
Hannah THOMAS
113.69
18
Martina SATKOVA
113.75
19
Lena STOECKLIN
115.52
20
Elena MICOZZI
115.61
21
Eva RIHOVA
116.98
22
Evy LEIBFARTH
118.61
23
Sona STANOVSKA
118.90
24
Eva Alina HOCEVAR
119.17
25
Bethan FORROW
120.16
26
Laura PELLICER CHICA
122.70
27
Nele BAYN
123.16
28
Lucie PRIOUX
128.52
29
Noemi FONT VOORHOEVE
135.62
30
Monica DORIA VILARRUBLA
159.74
31
Elorri ERDOIS
219.97

Klaudia ZWOLINSKA
DNS

 Author| Post time: 3-9-2021 14:26
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's C1 (3/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Denis GARGAUD CHANUT
91.97
2
Lennard TUCHSCHERER
92.42
3
Miquel TRAVE
92.63
4
Matej BENUS
93.93
5
Marko MIRGORODSKY
94.24
6
Benjamin SAVSEK
94.31
7
Ander ELOSEGI
94.61
8
Franz ANTON
94.66
9
Luka BOZIC
94.69
10
Vaclav CHALOUPKA
94.91
11
Alexander SLAFKOVSKY
95.89
12
Grzegorz HEDWIG
96.12
13
David FLORENCE
96.25
14
Nicolas GESTIN
96.58
15
Liam JEGOU
96.62
16
Roberto COLAZINGARI
97.46
17
Adam BURGESS
98.16
18
Vojtech HEGER
98.67
18
Paolo CECCON
98.67
20
Timo TRUMMER
99.36
21
Cedric JOLY
99.92
22
Jake COCHRANE
100.19
23
Klemen VIDMAR
100.55
24
Tomas RAK
100.90
25
Luis FERNANDEZ
101.01
26
Zachary LOKKEN
101.02
27
Jean Pierre BOURHIS
101.71
28
Joris OTTEN
102.05
29
Peter LINKSTED
102.95
30
Sebastian ROSSI
102.98
31
Terence SARAMANDIF
106.36
32
Flavio MICOZZI
108.69
33
Robert HENDRICK
110.51
34
Nathaniel FRANCIS
116.89
35
Alex BALDONI
159.42
36
Shota SAITO
173.28

Kaylen BASSETT
DSQ-R

 Author| Post time: 3-9-2021 15:14
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's C1 (3/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lucie PRIOUX
106.90
2
Monica DORIA VILARRUBLA
109.42
3
Bethan FORROW
111.88
4
Evy LEIBFARTH
113.68
5
Eva RIHOVA
114.41
6
Eva Alina HOCEVAR
115.68
7
Sona STANOVSKA
116.31
8
Nele BAYN
122.11
9
Laura PELLICER CHICA
128.96
10
Noemi FONT VOORHOEVE
150.41
11
Elorri ERDOIS
286.15

Klaudia ZWOLINSKA
DNS
 Author| Post time: 3-9-2021 15:18
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's C1 (3/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jake COCHRANE
94.63
2
Luis FERNANDEZ
97.58
3
Zachary LOKKEN
97.70
4
Sebastian ROSSI
98.08
5
Tomas RAK
98.44
6
Flavio MICOZZI
98.47
7
Cedric JOLY
99.37
8
Jean Pierre BOURHIS
99.77
9
Peter LINKSTED
102.65
10
Klemen VIDMAR
103.07
11
Kaylen BASSETT
105.15
12
Joris OTTEN
107.35
13
Nathaniel FRANCIS
108.48
14
Alex BALDONI
111.53
15
Shota SAITO
119.87
16
Robert HENDRICK
151.51
17
Terence SARAMANDIF
222.51

 Author| Post time: 4-9-2021 09:43
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's K1 (3/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
92.63
2
Jessica FOX
93.36
3
Evy LEIBFARTH
95.95
4
Ana SATILA
96.19
5
Eliska MINTALOVA
97.12
6
Romane PRIGENT
97.62
7
Noemie FOX
97.63
8
Luuka JONES
98.44
9
Corinna KUHNLE
98.90
10
Elena APEL
99.18
11
Maialen CHOURRAUT
99.75
12
Eva TERCELJ
100.04
13
Marie-Zelia LAFONT
100.21
14
Monica DORIA VILARRUBLA
100.86
15
Klaudia ZWOLINSKA
101.26
16
Martina WEGMAN
101.56
17
Karolina GALUSKOVA
101.89
18
Anna FABER
102.19
19
Jana DUKATOVA
104.03
20
Camille PRIGENT
104.87
21
Katerina MINARIK KUDEJOVA
105.82
22
Natalia PACIERPNIK
105.93
23
Sona STANOVSKA
106.63
24
Fiona PENNIE
108.47
25
Kimberley WOODS
116.31
26
Ursa KRAGELJ
123.17
27
Laia SORRIBES
147.09
28
Antonia OSCHMAUTZ
153.81
29
Hannah THOMAS
155.80
30
Lucie NESNIDALOVA
156.03

 Author| Post time: 4-9-2021 10:41
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's K1 (3/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Felix OSCHMAUTZ
82.80
2
Peter KAUZER
84.27
3
Pau ECHANIZ
84.72
4
Giovanni DE GENNARO
84.73
5
Joan CRESPO
85.00
6
Boris NEVEU
85.11
7
Vit PRINDIS
85.24
8
Niko TESTEN
85.27
9
Martin SRABOTNIK
86.25
10
Noah HEGGE
86.41
11
Michal PASIUT
86.48
12
Christopher BOWERS
86.49
13
Stefan HENGST
86.76
14
Finn BUTCHER
87.03
15
Jan ROHRER
87.33
16
Joseph CLARKE
87.38
17
David LLORENTE
88.08
18
Mathieu DESNOS
88.87
19
Michal SMOLEN
88.97
20
Jakub GRIGAR
89.25
21
Bradley FORBES-CRYANS
89.34
22
Christian DE DIONIGI
89.38
23
Dariusz POPIELA
89.56
24
Krzysztof MAJERCZAK
89.95
25
Erik HOLMER
90.24
26
Ondrej TUNKA
90.60
27
Mario LEITNER
91.10
28
Yusuke MUTO
91.47
29
Yu MISHIMA
94.30
30
Fredrik WAHLEN
94.36
31
Samuel CURTIS
96.75
32
Callum GILBERT
106.15
33
Pitt ROHRER
107.36
34
Lucien DELFOUR
136.36
35
Mathieu BIAZIZZO
136.50
36
Tim MAXEINER
137.68
37
Manuel MUNSCH
139.62
38
Jakub KREJCI
139.76
39
Geronimo CORTEZ
145.56
40
Noel HENDRICK
192.46

 Author| Post time: 4-9-2021 11:41
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's K1 (3/4)
Final Results

Jessica FOX
89.92

Mallory FRANKLIN
93.58

Eliska MINTALOVA
97.25

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Corinna KUHNLE
97.37
5
Ana SATILA
97.42
6
Elena APEL
97.68
7
Luuka JONES
98.72
8
Noemie FOX
99.01
9
Romane PRIGENT
99.39
10
Evy LEIBFARTH
100.95

 Author| Post time: 4-9-2021 12:23
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's K1 (3/4)
Final Results

Vit PRINDIS
82.76

Felix OSCHMAUTZ
83.12

Peter KAUZER
83.26

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Pau ECHANIZ
83.27
5
Boris NEVEU
84.09
6
Niko TESTEN
85.48
7
Joan CRESPO
86.06
8
Martin SRABOTNIK
87.62
9
Giovanni DE GENNARO
88.98
10
Noah HEGGE
136.70

 Author| Post time: 4-9-2021 16:32
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's K1 Slalom Cross (3/4)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Heats

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
53.25
2
Nikita SETCHELL
53.51
3
Fiona PENNIE
53.52
4
Miren LAZKANO
54.27
5
Kimberley WOODS
54.82
6
Noemie FOX
54.94
7
Luuka JONES
55.58
8
Martina SATKOVA
55.66
9
Nuria VILARRUBLA
56.35
10
Eva Alina HOCEVAR
56.64
11
Marjorie DELASSUS
56.76
12
Camille PRIGENT
56.79
13
Angele HUG
56.88
14
Laura PELLICER CHICA
56.91
15
Hannah THOMAS
57.03
16
Monica DORIA VILARRUBLA
57.22
17
Ana SATILA
57.46
18
Martina WEGMAN
57.50
19
Caroline TROMPETER
57.62
20
Mallory FRANKLIN
58.12
21
Evy LEIBFARTH
58.84
22
Svenja MATTI
59.19
23
Laia SORRIBES
59.25
24
Marie-Zelia LAFONT
59.46
25
Jessica FOX
59.78
26
Antonia OSCHMAUTZ
60.44
27
Ajda NOVAK
60.68
28
Johanna KOECHER
61.09
29
Alja KOZOROG
61.75
30
Olatz ARREGUI
61.86
31
Maria Luz CASSINI
63.52
32
Haruka OKAZAKI
66.45
33
Sona STANOVSKA
67.59
34
Courtney WILLIAMS
69.75
35
Pilar LIRA
81.10
36
Lucie NESNIDALOVA
57.15

 Author| Post time: 4-9-2021 17:05
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's K1 Slalom Cross (3/4)
Trial Run Results
The Top 32 Athletes
, Maximum 2 Athletes from the same Nation, will qualify for the Heats

Rank
Athletes
Nation
Result
1
David LLORENTE
48.42
2
Manuel MUNSCH
48.68
3
Stefan HENGST
48.80
4
Vojtech HEGER
48.83
5
Joan CRESPO
48.92
6
Jakub KREJCI
49.00
7
Vit PRINDIS
49.52
8
Boris NEVEU
49.76
9
Mario LEITNER
49.90
10
Giovanni DE GENNARO
50.03
11
Finn BUTCHER
50.08
12
Jan ROHRER
50.21
13
Pau ECHANIZ
50.27
14
Bradley FORBES-CRYANS
50.36
15
Hannes AIGNER
50.79
16
Callum GILBERT
50.90
17
Pitt ROHRER
51.14
18
Mathieu BIAZIZZO
51.36
19
Ondrej TUNKA
51.63
20
Peter LINKSTED
51.69
21
Felix OSCHMAUTZ
51.81
22
Christian DE DIONIGI
52.18
23
Joseph CLARKE
52.42
24
Kaelin FRIEDENSON
52.53
25
Zack MUTTON
52.53
26
Fredrik WAHLEN
52.71
27
Jakub GRIGAR
53.09
28
Michal PASIUT
53.20
29
Martin SRABOTNIK
53.36
30
Jake BROWN
53.90
31
Maxime AUBERTIN
54.19
32
Mathieu DESNOS
54.54
33
Joris OTTEN
54.85
34
Toms KARLIVANS
56.17
35
Kaylen BASSETT
56.97
36
Luis FERNANDEZ
57.01
37
Yu MISHIMA
57.08
38
Mael RIVARD
57.66
39
Yusuke MUTO
58.11
40
Alex BALDONI
58.54
41
Trevor BOYD
58.57
42
Fabian SCHWEIKERT
59.34
43
Jean-Benoit LEMAY
63.31
44
Geronimo CORTEZ
53.47
45
Titouan CASTRYCK
53.17
46
Dariusz POPIELA
DNS

 Author| Post time: 5-9-2021 09:35
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's C1 (3/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Monica DORIA VILARRUBLA
100.41
2
Nuria VILARRUBLA
101.54
3
Jessica FOX
104.29
4
Mallory FRANKLIN
104.57
5
Miren LAZKANO
105.94
6
Monika SKACHOVA
107.82
7
Bethan FORROW
108.02
8
Tereza FISEROVA
108.41
9
Klara OLAZABAL
109.03
10
Angele HUG
110.46
11
Alja KOZOROG
111.01
12
Elena MICOZZI
112.62
13
Eva Alina HOCEVAR
113.79
14
Lea NOVAK
113.86
15
Nele BAYN
114.52
16
Lucie PRIOUX
115.85
17
Martina SATKOVA
121.52
18
Zuzana PANKOVA
122.02
19
Hannah THOMAS
137.05
20
Kimberley WOODS
153.53
21
Ana SATILA
157.74
22
Marjorie DELASSUS
160.70
23
Noemie FOX
161.99
24
Elena APEL
171.09
25
Noemi FONT VOORHOEVE
189.45
26
Eva RIHOVA
207.04
27
Sona STANOVSKA
218.34
28
Evy LEIBFARTH
260.03
29
Lena STOECKLIN
262.52
30
Laura PELLICER CHICA
266.95

 Author| Post time: 5-9-2021 10:28
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's C1 (3/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miquel TRAVE
87.67
2
Franz ANTON
89.00
3
Luka BOZIC
90.67
4
David FLORENCE
90.68
5
Luis FERNANDEZ
91.03
6
Flavio MICOZZI
91.57
7
Denis GARGAUD CHANUT
91.64
8
Nicolas GESTIN
92.41
9
Marko MIRGORODSKY
93.09
10
Alexander SLAFKOVSKY
93.41
11
Vaclav CHALOUPKA
93.44
12
Zachary LOKKEN
93.62
13
Cedric JOLY
93.63
14
Ander ELOSEGI
93.95
15
Liam JEGOU
94.97
16
Matej BENUS
95.14
17
Vojtech HEGER
95.30
18
Jake COCHRANE
96.05
19
Adam BURGESS
96.87
20
Lennard TUCHSCHERER
97.03
21
Sebastian ROSSI
97.28
22
Paolo CECCON
97.90
23
Jean Pierre BOURHIS
98.20
24
Klemen VIDMAR
102.88
25
Grzegorz HEDWIG
108.62
26
Roberto COLAZINGARI
144.71
27
Timo TRUMMER
147.49
28
Peter LINKSTED
152.44
29
Benjamin SAVSEK
239.78
30
Tomas RAK
244.46

 Author| Post time: 5-9-2021 11:22
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's C1 (3/4)
Final Results

Jessica FOX
93.07

Tereza FISEROVA
99.39

Nuria VILARRUBLA
100.43

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Mallory FRANKLIN
100.55
5
Monica DORIA VILARRUBLA
102.39
6
Miren LAZKANO
103.27
7
Monika SKACHOVA
105.02
8
Bethan FORROW
108.27
9
Klara OLAZABAL
110.31
10
Angele HUG
111.11

 Author| Post time: 5-9-2021 11:49
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's C1 (3/4)
Final Results

Miquel TRAVE
88.81

David FLORENCE
89.13

Franz ANTON
90.42

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Luka BOZIC
92.09
5
Marko MIRGORODSKY
92.62
6
Flavio MICOZZI
92.98
7
Luis FERNANDEZ
93.73
8
Denis GARGAUD CHANUT
93.88
9
Nicolas GESTIN
98.60
10
Alexander SLAFKOVSKY
111.16

 Author| Post time: 6-9-2021 11:07
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Women's K1 Slalom Cross (3/4)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza FISEROVA
-
2
Ana SATILA
-
3
Pilar LIRA
-
4
Monica DORIA VILARRUBLA
FLT

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martina SATKOVA
-
2
Nuria VILARRUBLA
-
3
Ajda NOVAK
-
4
Antonia OSCHMAUTZ
-

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kimberley WOODS
-
2
Camille PRIGENT
-
3
Svenja MATTI
-
4
Maria Luz CASSINI
FLT

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miren LAZKANO
-
2
Evy LEIBFARTH
-
3
Haruka OKAZAKI
FLT
4
Angele HUG
FLT

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Caroline TROMPETER
-
2
Sona STANOVSKA
-
3
Laura PELLICER CHICA
-
4
Fiona PENNIE
-

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Laia SORRIBES
-
2
Alja KOZOROG
-
3
Marjorie DELASSUS
FLT
4
Noemie FOX
FLT

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Luuka JONES
-
2
Jessica FOX
-
3
Eva Alina HOCEVAR
-
4
Johanna KOECHER
-

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Nikita SETCHELL
-
2
Martina WEGMAN
-
3
Hannah THOMAS
-
4
Courtney WILLIAMS
FLT

 Author| Post time: 6-9-2021 11:20
| Show all posts
Stage 3

La Seu d´Urgell (ESP) - 3 September 2021 - 5 September 2021


Men's K1 Slalom Cross (3/4)
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Felix OSCHMAUTZ
-
2
Peter LINKSTED
-
3
Geronimo CORTEZ
-
4
David LLORENTE
FLT

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mario LEITNER
-
2
Maxime AUBERTIN
-
3
Mathieu DESNOS
-
4
Giovanni DE GENNARO
-

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jakub GRIGAR
-
2
Bradley FORBES-CRYANS
-
3
Joan CRESPO
-
4
Kaylen BASSETT
-

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Hannes AIGNER
-
2
Vojtech HEGER
-
3
Fredrik WAHLEN
-
4
Yu MISHIMA
-

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Kaelin FRIEDENSON
-
3
Mael RIVARD
-
4
Callum GILBERT
FLT

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jan ROHRER
-
2
Michal PASIUT
-
3
Toms KARLIVANS
-
4
Jakub KREJCI
FLT

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Boris NEVEU
-
2
Finn BUTCHER
-
3
Martin SRABOTNIK
FLT
4
Joris OTTEN
FLT

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mathieu BIAZIZZO
-
2
Manuel MUNSCH
-
3
Christian DE DIONIGI
-
4
Yusuke MUTO
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

14-8-2022 02:32 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list