|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ICF World Cup 2021

[Copy link]
Post time: 10-6-2021 18:53
| Show all posts |Read mode
Slalom Canoeing ICF World Cup 2021

Multi-Stage Event - 11 June 2021 - 12 September 2021




Calendar

DatesVenue
Event
Gender
Status
June 11th - June 13th, 2021 Prague
Men's+Women's
Completed
June 18th - June 20th, 2021 Markkleeberg
Men's+Women's
Completed
September 3rd - September 5th, 2021 La Seu d´Urgel
Men's+Women's
Completed
September 10th - September 12th, 2021 Pau
Men's+Women's
Completed


Total Events

Event
Total
Men's K1
4
Men's C1
4
Women's K1
4
Women's C1
4


Points System

Men's K1

Place
Points
1st
60
2nd
55
3rd
50
4th
44
5th
43
6th
42
7th
41
8th
40
9th
39
10th
38
11th
34
12th
33
13th
32
14th
31
15th
30
16th
29
17th
28
18th
27
19th
26
20th
25
21st
24
22nd
23
23rd
22
24th
21
25th
20
26th
19
27th
18
28th
17
29th
16
30th
15
31st
14
32nd
13
33rd
12
34th
11
35th
10
36th
9
37th
8
38th
7
39th
6
40th
5
41st...
2

Men's C1, Women's K1, Women's C1

Place
Points
1st
60
2nd
55
3rd
50
4th
46
5th
44
6th
42
7th
40
8th
38
9th
36
10th
34
11th
32
12th
31
13th
30
14th
29
15th
28
16th
27
17th
26
18th
25
19th
24
20th
23
21st
22
22nd
21
23rd
19
24th
17
25th
15
26th
13
27th
11
28th
9
29th
7
30th
5
31st...
2
 Author| Post time: 10-6-2021 18:55
| Show all posts
Men's K1
Provisional Ranking After Events 0/4

 Author| Post time: 10-6-2021 18:55
| Show all posts
Men's C1
Provisional Ranking After Events 0/4

 Author| Post time: 10-6-2021 18:55
| Show all posts
Women's K1
Provisional Ranking After Events 0/4

 Author| Post time: 10-6-2021 18:56
| Show all posts
Women's C1
Provisional Ranking After Events 0/4

 Author| Post time: 10-6-2021 19:07
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021




Events

  • Men's K1 (1/4)
  • Men's K1 Slalom Cross (1/4)
  • Men's C1 (1/4)
  • Women's K1 (1/4)
  • Women's K1 Slalom Cross (1/4)
  • Women's C1 (1/4)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, June 11th
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
10:00 Men's K1 Heats, Run 1
11:11 Women's K1 Heats, Run 2
11:51 Men's K1 Heats, Run 1

14:00 Women's C1 Heats, Run 1
14:47 Men's C1 Heats, Run 1
15:45 Women's C1 Heats, Run 2
16:12 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, June 12th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:03 Women's K1 Final
12:40 Men's K1 Final
15:30 Women's K1 Slalom Cross Trial Run
15:57 Men's K1 Slalom Cross Trial Run


Sunday, June 13th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:33 Women's C1 Final
12:10 Men's C1 Final
14:45 Women's K1 Slalom Cross Heats
15:17 Men's K1 Slalom Cross Heats

16:03 Women's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:21 Men's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:39 Women's K1 Slalom Cross Semifinals
16:48 Men's K1 Slalom Cross Semifinals
16:59 Women's K1 Slalom Cross Final
17:05 Men's K1 Slalom Cross Final


 Author| Post time: 11-6-2021 10:09
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 (1/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
95.15
2
Mallory FRANKLIN
97.25
3
Ricarda FUNK
97.91
4
Eliska MINTALOVA
97.95
5
Natalia PACIERPNIK
98.34
6
Ana SATILA
98.36
7
Kimberley WOODS
99.44
8
Maialen CHOURRAUT
100.32
9
Corinna KUHNLE
100.85
10
Camille PRIGENT
101.98
11
Anna FABER
102.13
12
Katerina MINARIK KUDEJOVA
102.38
13
Klaudia ZWOLINSKA
102.46
14
Monica DORIA VILARRUBLA
102.55
15
Antonie GALUSKOVA
102.78
16
Romane PRIGENT
102.83
17
Marie-Zelia LAFONT
103.31
18
Eva TERCELJ
103.49
19
Evy LEIBFARTH
103.56
20
Luuka JONES
103.71
21
Elena APEL
103.73
22
Viktoria WOLFFHARDT
103.99
23
Laia SORRIBES
104.05
24
Omira ESTACIA NETA
104.35
25
Ursa KRAGELJ
104.59
26
Ajda NOVAK
105.29
27
Fiona PENNIE
105.51
28
Lucie NESNIDALOVA
106.02
29
Lena TEUNISSEN
106.25
30
Stefanie HORN
106.43
31
Sona STANOVSKA
106.51
32
Ekaterina PEROVA
107.44
33
Jana DUKATOVA
107.78
34
Carmen COSTA
107.94
35
Antonia OSCHMAUTZ
108.24
36
Ria SRIBAR
109.20
37
Kseniia KRYLOVA
109.64
38
Martina WEGMAN
109.85
39
Naemi BRAENDLE
110.02
40
Georgina COLLIN
110.09
41
Alsu MINAZOVA
110.23
42
Madison CORCORAN
110.84
43
Florence MAHEU
113.76
44
Dominika BRZESKA
114.14
45
Laura PELLICER CHICA
115.23
46
Viktoriia US
118.46
47
Lea BALDONI
119.83
48
Lois BETTERIDGE
121.12
49
Maartje OTTEN
121.27
50
Monika MITASIKOVA
123.27
51
Marcella ALTMAN
126.51
52
Sofia REINOSO
130.09
53
Celia JODAR
140.67
54
Janina KRIESINGER
173.79
55
Sara Timea SEPRENYI
184.35

Yekaterina SMIRNOVA
DNS

 Author| Post time: 11-6-2021 10:34
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 (1/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Giovanni DE GENNARO
87.22
2
Mathieu DESNOS
87.52
3
Joseph CLARKE
88.19
4
Hannes AIGNER
88.55
5
Mateusz POLACZYK
88.60
6
Vit PRINDIS
89.22
7
Peter KAUZER
89.43
8
Felix OSCHMAUTZ
89.50
9
Boris NEVEU
89.75
10
Sergei MAIMISTOV
89.79
11
Jiri PRSKAVEC
90.03
12
Vavrinec HRADILEK
90.29
13
Pavel EIGEL
90.43
14
Tim MAXEINER
90.58
15
Michal SMOLEN
90.61
16
Pau ECHANIZ
90.96
17
David LLORENTE
91.00
18
Finn BUTCHER
91.09
19
Michal PASIUT
91.15
20
Noah HEGGE
91.16
21
Lucien DELFOUR
91.30
22
Martin SRABOTNIK
91.48
23
Nikita GUBENKO
91.56
24
Mathieu BIAZIZZO
91.66
25
Jakub GRIGAR
92.25
26
Marcello BEDA
92.35
27
Martin DOUGOUD
92.39
27
Matthias WEGER
92.39
29
Benjamin RENIA
92.62
30
Gelindo CHIARELLO
92.68
31
Krzysztof MAJERCZAK
92.81
32
Pedro GONCALVES
92.93
33
Mathis SOUDI
92.96
34
Joan CRESPO
93.21
35
Isak OHRSTROM
93.29
36
Bradley FORBES-CRYANS
93.54
37
Noel HENDRICK
93.79
38
Lucas ROSSI
94.16
39
Erik HOLMER
94.29
40
Antoine LAUNAY
94.30
41
Guilherme RODRIGUES
94.86
42
Lukas WERRO
95.52
43
Adam GONSENICA
95.77
44
Joshua JOSEPH
95.94
45
Ritvars CELMINS
96.06
46
Gabriel DE COSTER
96.28
47
Fredrik WAHLEN
96.34
48
Zan JAKSE
96.37
49
Michael TAYLER
97.12
50
Ren KORPES
98.42
51
Christian DE DIONIGI
99.40
52
Alistair MCCREERY
100.28
53
Martin HALCIN
101.92
54
Alex BALDONI
102.72
55
Alexis PEREZ
104.60
56
Mario LEITNER
139.94
57
Christopher BOWERS
145.98
58
Mark ZIELONKA
162.90
59
Oisin FARRELL
164.97
60
Koen DE MARE
172.48
61
Tyler WESTFALL
204.66

 Author| Post time: 11-6-2021 11:54
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 (1/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Viktoria WOLFFHARDT
100.70
2
Martina WEGMAN
101.54
3
Jana DUKATOVA
101.92
4
Fiona PENNIE
102.73
5
Lena TEUNISSEN
102.91
6
Ursa KRAGELJ
104.02
7
Lucie NESNIDALOVA
104.03
8
Ekaterina PEROVA
105.91
9
Elena APEL
106.17
10
Ajda NOVAK
106.34
11
Naemi BRAENDLE
106.36
12
Stefanie HORN
106.49
13
Viktoriia US
106.65
14
Madison CORCORAN
107.96
15
Kseniia KRYLOVA
108.51
16
Laia SORRIBES
109.25
17
Antonia OSCHMAUTZ
110.79
18
Monika MITASIKOVA
114.20
19
Lois BETTERIDGE
114.46
20
Sona STANOVSKA
114.48
21
Dominika BRZESKA
116.38
22
Georgina COLLIN
116.90
23
Lea BALDONI
120.69
24
Laura PELLICER CHICA
120.82
25
Janina KRIESINGER
120.99
26
Maartje OTTEN
121.53
27
Ria SRIBAR
123.44
28
Sofia REINOSO
128.75
29
Celia JODAR
135.71
30
Alsu MINAZOVA
136.69
31
Sara Timea SEPRENYI
137.13
32
Marcella ALTMAN
138.16
33
Omira ESTACIA NETA
156.93
34
Carmen COSTA
161.48
35
Florence MAHEU
168.68

Yekaterina SMIRNOVA
DNS

 Author| Post time: 11-6-2021 12:17
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 (1/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
88.66
2
Joshua JOSEPH
90.37
3
Antoine LAUNAY
90.51
4
Martin HALCIN
91.04
5
Mathis SOUDI
91.24
6
Zan JAKSE
91.49
7
Bradley FORBES-CRYANS
91.50
8
Erik HOLMER
91.70
9
Christopher BOWERS
92.20
10
Isak OHRSTROM
93.26
11
Lukas WERRO
93.29
12
Guilherme RODRIGUES
93.42
13
Joan CRESPO
94.15
14
Krzysztof MAJERCZAK
94.56
15
Michael TAYLER
94.57
16
Adam GONSENICA
95.05
17
Mario LEITNER
95.35
18
Ren KORPES
95.45
19
Christian DE DIONIGI
96.10
20
Alistair MCCREERY
96.20
21
Noel HENDRICK
96.71
22
Tyler WESTFALL
96.93
23
Lucas ROSSI
97.71
24
Alex BALDONI
99.91
25
Oisin FARRELL
102.64
26
Alexis PEREZ
107.28
27
Mark ZIELONKA
111.15
28
Koen DE MARE
135.71
29
Gabriel DE COSTER
143.84
30
Fredrik WAHLEN
144.75
31
Ritvars CELMINS
147.42

 Author| Post time: 11-6-2021 14:08
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's C1 (1/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
102.22
2
Jessica FOX
103.75
3
Andrea HERZOG
105.77
4
Monica DORIA VILARRUBLA
107.59
5
Tereza FISEROVA
108.18
6
Miren LAZKANO
108.70
7
Alsu MINAZOVA
109.28
8
Gabriela SATKOVA
109.33
9
Noemie FOX
109.92
10
Nuria VILARRUBLA
109.98
11
Nadine WERATSCHNIG
110.90
12
Elena APEL
110.98
13
Ana SATILA
112.41
14
Angele HUG
114.20
15
Monika SKACHOVA
114.30
16
Zulfiia SABITOVA
114.86
17
Evy LEIBFARTH
116.84
18
Polina MUKHGALEEVA
117.03
19
Marjorie DELASSUS
117.05
20
Aleksandra STACH
117.26
21
Lucie PRIOUX
117.28
22
Omira ESTACIA NETA
118.32
23
Alja KOZOROG
118.56
24
Klara OLAZABAL
118.98
25
Lena TEUNISSEN
119.00
26
Martina SATKOVA
119.59
27
Elena BORGHI
121.94
28
Lois BETTERIDGE
122.61
29
Lea NOVAK
123.24
30
Klaudia ZWOLINSKA
124.88
31
Nele BAYN
125.88
32
Marta BERTONCELLI
128.09
33
Sophie OGILVIE
128.31
34
Julia SCHMID
129.44
35
Viktoriia US
129.84
36
Chiara SABATTINI
130.60
37
Laura PELLICER CHICA
134.55
38
Harriet Pauline ROLLINS
141.40
39
Luuka JONES
162.73
40
Haley DANIELS
174.38
41
Sona STANOVSKA
174.89
42
Simona GLEJTEKOVA
177.53
43
Michaela CORCORAN
184.68

 Author| Post time: 11-6-2021 14:54
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's C1 (1/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Sideris TASIADIS
94.03
2
Benjamin SAVSEK
94.14
3
Denis GARGAUD CHANUT
94.32
4
Lukas ROHAN
94.62
5
Daniel WATKINS
94.80
6
Miquel TRAVE
94.87
7
Cameron SMEDLEY
95.14
8
Matej BENUS
95.29
9
Zachary LOKKEN
95.53
10
Roberto COLAZINGARI
95.73
11
David FLORENCE
96.00
12
Raffaello IVALDI
96.20
13
Casey EICHFELD
96.63
14
Vaclav CHALOUPKA
96.82
15
Martin THOMAS
96.84
16
Nicolas GESTIN
96.98
17
Alexander SLAFKOVSKY
97.53
18
Matija MARINIC
97.67
19
Lennard TUCHSCHERER
98.27
20
Franz ANTON
98.31
21
Ander ELOSEGI
98.41
22
Grzegorz HEDWIG
98.52
23
Thomas KOECHLIN
99.18
24
Luka BOZIC
99.22
25
Jake COCHRANE
99.26
26
Marko MIRGORODSKY
99.53
27
Paolo CECCON
99.97
28
Adam BURGESS
100.83
29
Luis FERNANDEZ
101.25
30
Kirill SETKIN
101.27
31
Joris OTTEN
102.15
32
Vojtech HEGER
102.41
33
Szymon ZAWADZKI
102.58
34
Kacper SZTUBA
103.06
35
Jean Pierre BOURHIS
104.51
36
Aleksandr KHARLAMTSEV
105.55
37
Nejc POLENCIC
105.89
38
Kaua DA SILVA
110.69
39
Terence SARAMANDIF
112.20
40
Nathaniel FRANCIS
113.78
41
James GIBBONS
121.08
42
Dmitrii KHRAMTSOV
147.38
43
Alexandr KULIKOV
155.46
44
Alex BALDONI
162.20
45
Melquisidec VEGA PEREZ
231.36

Liam JEGOU
DSQ

Felipe BORGES
DSQ

Marcel POTOCNY
DNS

 Author| Post time: 11-6-2021 15:24
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's C1 (1/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martina SATKOVA
110.56
2
Viktoriia US
112.03
3
Sophie OGILVIE
112.39
4
Klara OLAZABAL
113.34
5
Sona STANOVSKA
114.04
6
Lucie PRIOUX
114.43
7
Klaudia ZWOLINSKA
115.63
8
Luuka JONES
115.68
9
Simona GLEJTEKOVA
116.08
10
Alja KOZOROG
117.23
11
Lena TEUNISSEN
117.55
12
Marta BERTONCELLI
117.95
13
Julia SCHMID
118.05
14
Elena BORGHI
118.97
15
Lea NOVAK
119.30
16
Lois BETTERIDGE
120.27
17
Chiara SABATTINI
120.45
18
Nele BAYN
122.74
19
Haley DANIELS
130.11
20
Laura PELLICER CHICA
162.48
21
Michaela CORCORAN
167.58
22
Omira ESTACIA NETA
174.15
23
Harriet Pauline ROLLINS
195.81


 Author| Post time: 11-6-2021 15:56
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's C1 (1/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vojtech HEGER
95.70
2
Adam BURGESS
96.20
3
Luis FERNANDEZ
96.34
4
Kacper SZTUBA
96.66
5
Felipe BORGES
97.89
6
Marko MIRGORODSKY
97.93
7
Paolo CECCON
98.20
8
Thomas KOECHLIN
98.22
9
Dmitrii KHRAMTSOV
98.51
10
Jake COCHRANE
98.59
11
Ander ELOSEGI
98.94
12
Liam JEGOU
99.26
13
Aleksandr KHARLAMTSEV
99.42
14
Luka BOZIC
100.61
15
Kirill SETKIN
100.70
16
Grzegorz HEDWIG
101.34
17
Nejc POLENCIC
101.72
18
Jean Pierre BOURHIS
101.89
19
Kaua DA SILVA
103.23
20
Alexandr KULIKOV
105.37
21
Szymon ZAWADZKI
106.07
22
James GIBBONS
109.61
23
Joris OTTEN
109.92
24
Alex BALDONI
112.37
25
Terence SARAMANDIF
114.41
26
Melquisidec VEGA PEREZ
117.95
27
Nathaniel FRANCIS
124.42

Marcel POTOCNY
DNS

 Author| Post time: 12-6-2021 11:04
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 (1/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Klaudia ZWOLINSKA
104.05
2
Elena APEL
104.26
3
Jessica FOX
104.83
4
Kimberley WOODS
104.89
5
Luuka JONES
105.00
6
Camille PRIGENT
105.85
7
Ricarda FUNK
105.86
8
Natalia PACIERPNIK
106.46
9
Antonie GALUSKOVA
107.27
10
Maialen CHOURRAUT
107.64
11
Eva TERCELJ
108.16
12
Ursa KRAGELJ
108.26
13
Marie-Zelia LAFONT
108.39
14
Ana SATILA
108.54
15
Romane PRIGENT
109.11
16
Katerina MINARIK KUDEJOVA
112.03
17
Anna FABER
113.74
18
Ajda NOVAK
113.84
19
Jana DUKATOVA
113.93
20
Monica DORIA VILARRUBLA
114.16
21
Viktoria WOLFFHARDT
115.13
22
Eliska MINTALOVA
115.54
23
Lucie NESNIDALOVA
128.07
24
Lena TEUNISSEN
132.55
25
Ekaterina PEROVA
132.59
26
Corinna KUHNLE
137.18
27
Martina WEGMAN
157.61
28
Evy LEIBFARTH
170.93
29
Fiona PENNIE
178.69
30
Mallory FRANKLIN
371.68

 Author| Post time: 12-6-2021 11:09
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 (1/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jiri PRSKAVEC
90.69
2
Vit PRINDIS
92.22
3
Giovanni DE GENNARO
92.37
4
Jakub GRIGAR
92.39
5
Mathieu BIAZIZZO
93.09
6
David LLORENTE
93.34
7
Joseph CLARKE
94.28
8
Peter KAUZER
94.45
9
Vavrinec HRADILEK
94.63
10
Michal SMOLEN
95.88
11
Michal PASIUT
95.89
12
Hannes AIGNER
96.00
13
Lucien DELFOUR
96.03
14
Christopher BOWERS
96.21
15
Bradley FORBES-CRYANS
96.51
16
Erik HOLMER
96.64
17
Benjamin RENIA
96.68
18
Martin DOUGOUD
96.71
19
Marcello BEDA
96.76
20
Antoine LAUNAY
96.90
21
Boris NEVEU
96.93
22
Finn BUTCHER
97.29
23
Sergei MAIMISTOV
97.49
24
Felix OSCHMAUTZ
97.61
25
Mateusz POLACZYK
97.95
26
Noah HEGGE
98.02
27
Gelindo CHIARELLO
98.04
28
Martin HALCIN
98.73
29
Martin SRABOTNIK
99.48
30
Pavel EIGEL
100.10
31
Joshua JOSEPH
100.38
32
Zan JAKSE
101.10
33
Tim MAXEINER
103.52
34
Nikita GUBENKO
110.03
35
Mathis SOUDI
116.50
36
Pedro GONCALVES
117.88
37
Isak OHRSTROM
145.38
38
Pau ECHANIZ
148.91
39
Mathieu DESNOS
150.80
40
Matthias WEGER
212.68



 Author| Post time: 12-6-2021 11:43
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 (1/4)
Final Results

Klaudia ZWOLINSKA
100.58

Natalia PACIERPNIK
102.49

Jessica FOX
102.82

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Kimberley WOODS
102.92
5
Luuka JONES
102.99
6
Maialen CHOURRAUT
104.13
7
Elena APEL
106.79
8
Camille PRIGENT
113.61
9
Antonie GALUSKOVA
115.62
10
Ricarda FUNK
156.20

 Author| Post time: 12-6-2021 12:18
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 (1/4)
Final Results

Jiri PRSKAVEC
90.42

Giovanni DE GENNARO
90.87

Mathieu BIAZIZZO
92.01

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Joseph CLARKE
92.54
5
Michal SMOLEN
93.62
6
Jakub GRIGAR
94.30
7
Vit PRINDIS
94.64
8
David LLORENTE
95.04
9
Peter KAUZER
97.42
10
Vavrinec HRADILEK
99.46

 Author| Post time: 13-6-2021 06:31
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Heats

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lucie NESNIDALOVA
74.09
2
Caroline TROMPETER
76.04
3
Amalie HILGERTOVA
76.15
4
Tereza FISEROVA
76.18
5
Romane PRIGENT
76.59
6
Fiona PENNIE
76.73
7
Corinna KUHNLE
77.06
8
Noemie FOX
77.44
9
Kseniia KRYLOVA
77.71
10
Camille PRIGENT
77.77
11
Martina WEGMAN
77.86
12
Antonia OSCHMAUTZ
78.40
13
Angele HUG
78.47
14
Miren LAZKANO
79.10
15
Sophie OGILVIE
79.96
16
Ekaterina PEROVA
81.28
17
Anna FABER
81.50
18
Lois BETTERIDGE
81.79
19
Sona STANOVSKA
82.06
20
Polina MUKHGALEEVA
82.82
21
Omira ESTACIA NETA
86.28
22
Zulfiia SABITOVA
87.96
23
Lea BALDONI
88.04
24
Lucie PRIOUX
88.50
25
Carmen COSTA
79.69
26
Antonie GALUSKOVA
83.80
27
Natalia PACIERPNIK
DNS
28
Haley DANIELS
DNS

 Author| Post time: 13-6-2021 06:41
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
68.27
2
Vavrinec HRADILEK
68.70
3
Stefan HENGST
68.92
4
Benjamin RENIA
70.25
5
Joseph CLARKE
70.28
6
Gelindo CHIARELLO
70.39
7
Finn BUTCHER
70.43
8
Martin DOUGOUD
70.46
9
Mario LEITNER
70.49
10
Nikita GUBENKO
71.18
11
Mathieu BIAZIZZO
72.13
12
Michal PASIUT
72.53
13
Pedro GONCALVES
72.53
14
Matthias WEGER
72.90
15
Sergei MAIMISTOV
73.28
16
Joan CRESPO
73.48
17
Fredrik WAHLEN
73.77
18
Guilherme RODRIGUES
73.97
19
Ondrej TUNKA
74.42
20
Alexis PEREZ
75.34
21
Dmitrii KHRAMTSOV
76.03
22
Pau ECHANIZ
76.12
23
Alex BALDONI
76.42
24
Vojtech ZEMAN
77.08
25
Ren KORPES
77.35
26
Mark ZIELONKA
77.65
27
Ritvars CELMINS
77.82
28
Joris OTTEN
78.06
29
Alistair MCCREERY
78.80
30
Nikolai SHKLIARUK
78.94
31
Eric JACKSON
80.58
32
Adam GONSENICA
73.72
33
Denis GARGAUD CHANUT
74.15
34
Mathieu DESNOS
78.68
35
Dimitri MARX
71.57
36
Piotr PRUSAK
93.11
37
Mael RIVARD
76.42
38
Melquisidec VEGA PEREZ
84.19
39
Christopher BOWERS
DNS
40
Michael TAYLER
DNS
41
Noel HENDRICK
DNS

 Author| Post time: 13-6-2021 10:22
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's C1 (1/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
112.76
2
Tereza FISEROVA
113.62
3
Nadine WERATSCHNIG
114.17
4
Andrea HERZOG
114.44
5
Noemie FOX
115.98
6
Aleksandra STACH
116.03
7
Elena APEL
116.38
8
Jessica FOX
116.75
9
Viktoriia US
117.32
10
Angele HUG
117.37
11
Alsu MINAZOVA
120.59
12
Klara OLAZABAL
120.66
13
Marjorie DELASSUS
120.87
14
Alja KOZOROG
120.94
15
Evy LEIBFARTH
121.27
16
Gabriela SATKOVA
121.49
17
Luuka JONES
121.54
17
Sona STANOVSKA
121.54
19
Monika SKACHOVA
122.37
20
Klaudia ZWOLINSKA
122.50
21
Nuria VILARRUBLA
122.77
22
Martina SATKOVA
124.17
23
Zulfiia SABITOVA
124.26
24
Monica DORIA VILARRUBLA
125.53
25
Polina MUKHGALEEVA
126.92
26
Sophie OGILVIE
135.31
27
Simona GLEJTEKOVA
136.53
28
Miren LAZKANO
168.43
29
Lucie PRIOUX
272.48
30
Ana SATILA
DNS

 Author| Post time: 13-6-2021 10:31
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's C1 (1/4)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kacper SZTUBA
97.05
2
Zachary LOKKEN
98.94
3
Adam BURGESS
99.06
4
Matija MARINIC
99.09
5
Marko MIRGORODSKY
99.27
6
Benjamin SAVSEK
99.40
7
Matej BENUS
99.66
8
Lukas ROHAN
100.06
9
Thomas KOECHLIN
100.22
10
David FLORENCE
100.25
11
Raffaello IVALDI
101.83
12
Miquel TRAVE
101.96
13
Roberto COLAZINGARI
102.01
14
Luis FERNANDEZ
102.31
15
Vojtech HEGER
102.45
16
Alexander SLAFKOVSKY
102.51
17
Dmitrii KHRAMTSOV
104.10
18
Denis GARGAUD CHANUT
105.16
19
Nicolas GESTIN
105.77
20
Daniel WATKINS
106.09
21
Martin THOMAS
106.39
22
Paolo CECCON
108.15
23
Casey EICHFELD
108.38
24
Lennard TUCHSCHERER
108.44
25
Franz ANTON
112.66
26
Cameron SMEDLEY
119.51
27
Sideris TASIADIS
148.07
28
Vaclav CHALOUPKA
152.29
29
Jake COCHRANE
158.28
30
Felipe BORGES
DNS

 Author| Post time: 13-6-2021 11:18
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's C1 (1/4)
Final Results

Jessica FOX
105.15

Andrea HERZOG
109.98

Tereza FISEROVA
110.76

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Mallory FRANKLIN
111.57
5
Angele HUG
121.90
6
Viktoriia US
138.75
7
Aleksandra STACH
139.56
8
Noemie FOX
166.93
9
Elena APEL
168.10
10
Nadine WERATSCHNIG
218.80
 Author| Post time: 13-6-2021 12:01
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's C1 (1/4)
Final Results

Lukas ROHAN
97.20

David FLORENCE
97.44

Benjamin SAVSEK
99.80

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Marko MIRGORODSKY
99.96
5
Matej BENUS
102.03
6
Kacper SZTUBA
102.79
7
Thomas KOECHLIN
104.49
8
Zachary LOKKEN
104.83
9
Adam BURGESS
147.89
10
Matija MARINIC
DSQ-R

 Author| Post time: 13-6-2021 18:04
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Anna FABER
-
2
Ekaterina PEROVA
-
3
Lucie NESNIDALOVA
-

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noemie FOX
-
2
Kseniia KRYLOVA
-
3
Lucie PRIOUX
-
4
Carmen COSTA
FLT

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Antonia OSCHMAUTZ
-
2
Romane PRIGENT
FLT
3
Omira ESTACIA NEVA
DNS

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Polina MUKHGALEEVA
-
2
Tereza FISEROVA
-
3
Angele HUG
RLF

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miren LAZKANO
-
2
Sona STANOVSKA
-
3
Amalie HILGERTOVA
RLF

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fiona PENNIE
-
2
Martina WEGMAN
-
3
Zulfiia SABITOVA
-

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Corinna KUHNLE
-
2
Camille PRIGENT
-
3
Lea BALDONI
-
4
Antonie GALUSKOVA
DNS

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Caroline TROMPETER
-
2
Lois BETTERIDGE
FLT
3
Sophie OGILVIE
RLF


 Author| Post time: 13-6-2021 18:17
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Quarterfinals

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
-
2
Joan CRESPO
-
3
Fredrik WAHLEN
-
4
Melquisidec VEGAPEREZ
FLT

Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mario LEITNER
-
2
Mark ZIELONKA
-
3
Ren KORPES
FLT
4
Martin DOUGOUD
DNS

Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Michal PASIUT
-
2
Joseph CLARKE
-
3
Alistair MCCREERY
-
4
Dmitrii KHRAMTSOV
FLT

Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Benjamin RENIA
-
2
Alexis PEREZ
FLT
3
Eric JACKSON
RLF
4
Pedro GONCALVES
DNS

Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ondrej TUNKA
-
2
Stefan HENGST
FLT
3
Matthias WEGER
RLF
4
Adam GONSENICA
DNS

Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Gelindo CHIARELLO
-
2
Joris OTTEN
FLT
3
Pau ECHANIZ
FLT
4
Mathieu BIAZIZZO
RLF

Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Nikita GUBENKO
-
2
Finn BUTCHER
-
3
Ritvars CELMINS
-
4
Alex BALDONI
FLT

Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vavrinec HRADILEK
-
2
Sergei MAIMISTOV
-
3
Piotr PRUSAK
FLT
4
Guilherme RODRIGUES
DNS

 Author| Post time: 13-6-2021 18:26
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noemie FOX
-
2
Kseniia KRYLOVA
-
3
Ekaterina PEROVA
-
4
Anna FABER
FLT

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Polina MUKHGALEEVA
-
2
Antonia OSCHMAUTZ
-
3
Tereza FISEROVA
-
4
Romane PRIGENT
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fiona PENNIE
-
2
Martina WEGMAN
-
3
Sona STANOVSKA
-
4
Miren LAZKANO
-


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Caroline TROMPETER
-
2
Corinna KUHNLE
-
3
Camille PRIGENT
FLT
4
Lois BETTERIDGE
DNF


 Author| Post time: 13-6-2021 18:32
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
-
2
Mario LEITNER
-
3
Mark ZIELONKA
-
4
Joan CRESPO
FLT

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joseph CLARKE
-
2
Benjamin RENIA
-
3
Michal PASIUT
-
4
Alexis PEREZ
FLT

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Stefan HENGST
-
2
Ondrej TUNKA
-
3
Gelindo CHIARELLO
-
4
Joris OTTEN
-

Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Nikita GUBENKO
-
2
Finn BUTCHER
-
3
Sergei MAIMISTOV
-
4
Vavrinec HRADILEK
FLT

 Author| Post time: 13-6-2021 18:35
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Women's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kseniia KRYLOVA
-
2
Antonia OSCHMAUTZ
FLT
3
Polina MUKHGALEEVA
FLT
4
Noemie FOX
RLF

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fiona PENNIE
-
2
Corinna KUHNLE
-
3
Caroline TROMPETER
-
4
Martina WEGMAN
RLF


 Author| Post time: 13-6-2021 18:40
| Show all posts
Stage 1

Prague (CZE) - 11 June 2021 - 13 June 2021


Men's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mario LEITNER
-
2
Vit PRINDIS
-
3
Joseph CLARKE
-
4
Benjamin RENIA
-

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Finn BUTCHER
-
2
Ondrej TUNKA
-
3
Nikita GUBENKO
-
4
Stefan HENGST
FLT
 Author| Post time: 13-6-2021 18:43
| Show all posts
Women's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Final Results

Corinna KUHNLE
-

Fiona PENNIE
-

Kseniia KRYLOVA
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Antonia OSCHMAUTZ
FLT

 Author| Post time: 13-6-2021 18:46
| Show all posts
Men's K1 Slalom Cross (1/4)
Non-Olympic Event

Final Results

Vit PRINDIS
-

Finn BUTCHER
-

Ondrej TUNKA
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Mario LEITNER


 Author| Post time: 17-6-2021 13:35
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021




Events

  • Men's K1 (2/4)
  • Men's K1 Slalom Cross (2/4)
  • Men's C1 (2/4)
  • Women's K1 (2/4)
  • Women's K1 Slalom Cross (2/4)
  • Women's C1 (2/4)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, June 18th
09:00 Women's K1 Heats, Run 1
09:56 Men's K1 Heats, Run 1
11:02 Women's K1 Heats, Run 2
11:38 Men's K1 Heats, Run 1

14:00 Women's C1 Heats, Run 1
14:45 Men's C1 Heats, Run 1
15:37 Women's C1 Heats, Run 2
16:02 Men's C1 Heats, Run 2


Saturday, June 19th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:05 Men's K1 Semifinal
12:03 Women's K1 Final
12:40 Men's K1 Final
15:30 Women's K1 Slalom Cross Trial Run
15:57 Men's K1 Slalom Cross Trial Run


Sunday, June 20th
09:00 Women's C1 Semifinal
10:05 Men's C1 Semifinal
11:33 Women's C1 Final
12:10 Men's C1 Final
14:45 Women's K1 Slalom Cross Heats
15:17 Men's K1 Slalom Cross Heats

16:03 Women's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:21 Men's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:39 Women's K1 Slalom Cross Semifinals
16:48 Men's K1 Slalom Cross Semifinals
16:59 Women's K1 Slalom Cross Final
17:05 Men's K1 Slalom Cross Final

 Author| Post time: 18-6-2021 16:39
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Women's K1 (2/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ricarda FUNK
99.07
2
Jessica FOX
99.53
3
Corinna KUHNLE
103.01
4
Luuka JONES
103.38
5
Kimberley WOODS
104.79
6
Mallory FRANKLIN
104.87
7
Klaudia ZWOLINSKA
104.96
8
Stefanie HORN
105.79
9
Evy LEIBFARTH
106.48
10
Noemie FOX
106.68
11
Ana SATILA
107.42
12
Ursa KRAGELJ
108.07
13
Maialen CHOURRAUT
108.22
14
Eva TERCELJ
108.30
15
Elena APEL
108.60
16
Eliska MINTALOVA
109.21
17
Romane PRIGENT
109.55
18
Martina WEGMAN
109.98
19
Antonie GALUSKOVA
111.80
20
Ajda NOVAK
112.19
21
Camille PRIGENT
112.20
22
Jana DUKATOVA
112.60
23
Lucie NESNIDALOVA
114.26
24
Natalia PACIERPNIK
116.90
25
Marie-Zelia LAFONT
117.07
26
Ekaterina PEROVA
117.79
27
Antonia OSCHMAUTZ
119.50
28
Naemi BRAENDLE
119.70
29
Madison CORCORAN
120.44
30
Dominika BRZESKA
121.10
31
Florence MAHEU
121.33
32
Karolina GALUSKOVA
122.01
33
Yekaterina SMIRNOVA
123.95
34
Fiona PENNIE
123.96
35
Kseniia KRYLOVA
124.49
36
Viktoria WOLFFHARDT
125.29
37
Georgina COLLIN
125.44
38
Claudia LEENDERS
127.31
39
Janina KRIESINGER
130.00
40
Monika MITASIKOVA
131.89
41
Svenja MATTI
136.01
42
Lois BETTERIDGE
138.79
43
Cindy POESCHEL
157.80
44
Omira ESTACIA NETA
163.59
45
Lena TEUNISSEN
164.65
46
Monica DORIA VILARRUBLA
166.95
47
Sona STANOVSKA
168.28
48
Laia SORRIBES
169.39
49
Alena MARX
171.45
50
Marta KHARITONOVA
177.94
51
Carmen COSTA
179.42
52
Ria SRIBAR
310.87
 Author| Post time: 18-6-2021 16:46
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's K1 (2/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joseph CLARKE
90.95
2
Bradley FORBES-CRYANS
92.33
3
Felix OSCHMAUTZ
92.50
4
Christian DE DIONIGI
93.16
5
Hannes AIGNER
93.54
6
Jakub GRIGAR
93.66
7
Mateusz POLACZYK
93.98
8
Giovanni DE GENNARO
94.65
9
Benjamin RENIA
94.78
10
Martin HALCIN
95.31
11
Boris NEVEU
96.31
12
Tim MAXEINER
96.33
13
Lucien DELFOUR
96.48
14
Ondrej TUNKA
96.55
15
Isak OHRSTROM
96.59
16
Michal SMOLEN
96.75
17
Mario LEITNER
96.78
18
Michal PASIUT
97.07
19
David LLORENTE
97.20
20
Vavrinec HRADILEK
97.37
21
Pau ECHANIZ
97.58
22
Joan CRESPO
97.64
23
Stefan HENGST
97.68
24
Erik HOLMER
97.74
25
Lukas WERRO
97.99
26
Finn BUTCHER
98.00
27
Adam GONSENICA
98.22
28
Vit PRINDIS
98.54
29
Nikita GUBENKO
99.25
30
Sergei MAIMISTOV
99.34
31
Vid KUDER MARUSIC
100.76
32
Gabriel DE COSTER
101.05
33
Mathis SOUDI
101.42
34
Antoine LAUNAY
101.83
35
Manuel MUNSCH
101.94
36
Noel HENDRICK
102.23
37
Krzysztof MAJERCZAK
102.44
38
Martin SRABOTNIK
103.17
39
Mathieu BIAZIZZO
103.64
40
Gelindo CHIARELLO
103.70
41
Moritz KREMSLEHNER
110.09
42
Koen DE MARE
123.78
43
Peter KAUZER
143.32
44
Christopher BOWERS
144.68
45
Fredrik WAHLEN
150.03
46
Ren KORPES
156.67
47
Dmitry LABASOV
158.59
48
Mael RIVARD
159.65
49
Pedro GONCALVES
160.17
50
Joshua JOSEPH
200.77
51
Mathieu DESNOS
201.68
52
Alistair MCCREERY
208.60
53
Michael TAYLER
214.61
54
Mark ZIELONKA
220.28

Marcello BEDA
DNS

Alexis PEREZ
DNS

 Author| Post time: 18-6-2021 16:50
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Women's K1 (2/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lena TEUNISSEN
107.09
2
Camille PRIGENT
108.10
3
Viktoria WOLFFHARDT
109.06
4
Jana DUKATOVA
111.27
5
Ekaterina PEROVA
111.49
6
Natalia PACIERPNIK
111.70
7
Marta KHARITONOVA
112.41
8
Kseniia KRYLOVA
112.54
9
Sona STANOVSKA
112.67
10
Cindy POESCHEL
113.26
11
Alena MARX
113.98
12
Fiona PENNIE
115.38
13
Claudia LEENDERS
115.66
14
Naemi BRAENDLE
115.83
15
Omira ESTACIA NETA
116.41
16
Lucie NESNIDALOVA
117.20
17
Monica DORIA VILARRUBLA
117.76
18
Lois BETTERIDGE
117.84
19
Karolina GALUSKOVA
118.34
20
Carmen COSTA
118.37
21
Georgina COLLIN
118.99
22
Florence MAHEU
122.07
23
Dominika BRZESKA
122.16
24
Antonia OSCHMAUTZ
125.85
25
Svenja MATTI
127.86
26
Ria SRIBAR
128.98
27
Yekaterina SMIRNOVA
129.56
28
Laia SORRIBES
158.87
29
Madison CORCORAN
169.67
30
Janina KRIESINGER
170.41
31
Monika MITASIKOVA
184.48
32
Marie-Zelia LAFONT
261.87

 Author| Post time: 18-6-2021 16:54
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Men's K1 (2/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mathieu BIAZIZZO
92.83
2
Peter KAUZER
94.14
3
Joshua JOSEPH
95.48
4
Pedro GONCALVES
95.50
5
Gelindo CHIARELLO
96.45
6
Christopher BOWERS
96.65
7
Marcello BEDA
97.02
8
Martin SRABOTNIK
97.04
9
Vid KUDER MARUSIC
97.28
10
Antoine LAUNAY
99.17
11
Dmitry LABASOV
101.47
12
Mathis SOUDI
102.54
13
Alistair MCCREERY
104.06
14
Mathieu DESNOS
109.96
15
Mael RIVARD
110.55
16
Mark ZIELONKA
124.31
17
Fredrik WAHLEN
147.92
18
Manuel MUNSCH
149.76
19
Krzysztof MAJERCZAK
153.00
20
Moritz KREMSLEHNER
165.59
21
Michael TAYLER
203.12
22
Koen DE MARE
223.23
23
Noel HENDRICK
301.03
24
Gabriel DE COSTER
303.42
25
Ren KORPES
311.80

Alexis PEREZ
DNS

 Author| Post time: 18-6-2021 17:01
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Women's C1 (2/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mallory FRANKLIN
110.09
2
Tereza FISEROVA
112.79
3
Andrea HERZOG
115.40
4
Jessica FOX
115.76
5
Ana SATILA
115.91
6
Elena APEL
116.12
7
Nuria VILARRUBLA
118.10
8
Evy LEIBFARTH
118.83
9
Noemie FOX
119.46
10
Michaela CORCORAN
120.20
11
Martina SATKOVA
122.65
12
Polina MUKHGALEEVA
122.77
13
Miren LAZKANO
122.97
14
Eva RIHOVA
123.22
15
Julia SCHMID
123.30
16
Marjorie DELASSUS
123.35
17
Monica DORIA VILARRUBLA
123.51
18
Marta BERTONCELLI
124.37
19
Klaudia ZWOLINSKA
124.71
20
Aleksandra STACH
125.24
21
Angele HUG
128.24
22
Monika SKACHOVA
129.81
23
Simona GLEJTEKOVA
130.22
24
Omira ESTACIA NETA
131.20
25
Zulfiia SABITOVA
132.67
26
Daria SHAIDUROVA
132.76
27
Haley DANIELS
132.83
28
Nadine WERATSCHNIG
133.62
29
Lea NOVAK
134.64
30
Lois BETTERIDGE
141.09
31
Lena TEUNISSEN
142.20
32
Sophie OGILVIE
168.69
33
Klara OLAZABAL
176.30
34
Chiara SABATTINI
178.41
35
Lena STOECKLIN
178.73
36
Elena BORGHI
189.99
37
Alja KOZOROG
194.43
38
Alena MARX
225.91
39
Lucie PRIOUX
226.11

Sona STANOVSKA
DSQ-R

Harriet Pauline ROLLINS
DNS
 Author| Post time: 18-6-2021 17:07
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021


Men's C1 (2/4)
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal
, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Benjamin SAVSEK
96.32
2
Alexander SLAFKOVSKY
97.48
3
Daniel WATKINS
98.24
4
Sideris TASIADIS
98.30
5
Kacper SZTUBA
98.56
6
Franz ANTON
99.58
7
Kirill SETKIN
99.84
8
Raffaello IVALDI
99.96
9
Timo TRUMMER
100.59
10
Luis FERNANDEZ
100.88
11
Matej BENUS
101.13
12
David FLORENCE
101.37
13
Vojtech HEGER
101.85
14
Cameron SMEDLEY
102.13
15
Marko MIRGORODSKY
102.19
16
Matija MARINIC
102.24
17
Casey EICHFELD
102.47
18
Zachary LOKKEN
103.19
19
Liam JEGOU
103.22
20
Miquel TRAVE
103.90
21
Denis GARGAUD CHANUT
103.95
22
Tomas RAK
104.39
23
Vaclav CHALOUPKA
104.53
24
Anze BERCIC
104.55
25
Luka BOZIC
104.78
26
Grzegorz HEDWIG
105.63
27
Adam BURGESS
105.88
28
Nicolas GESTIN
106.08
29
Jean Pierre BOURHIS
108.27
30
Aleksandr KHARLAMTSEV
109.36
31
Marcel POTOCNY
111.72
32
Alexandr KULIKOV
112.04
33
Joris OTTEN
113.62
34
Szymon ZAWADZKI
123.03
35
James GIBBONS
124.77
36
Roberto COLAZINGARI
152.22
37
Paolo CECCON
154.66
38
Cedric JOLY
155.23
39
Jake COCHRANE
156.01
40
Ander ELOSEGI
157.64
41
Nikolai SHKLIARUK
223.20

Melquisidec VEGA PEREZ
DNS

 Author| Post time: 18-6-2021 17:10
| Show all posts
Stage 2

Markkleeberg (GER) - 18 June 2021 - 20 June 2021

Women's C1 (2/4)
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Elena BORGHI
116.63
2
Zulfiia SABITOVA
118.04
3
Klara OLAZABAL
118.08
4
Angele HUG
119.38
5
Lucie PRIOUX
121.54
6
Omira ESTACIA NETA
121.60
7
Sona STANOVSKA
124.89
8
Lena STOECKLIN
125.65
9
Nadine WERATSCHNIG
126.32
10
Sophie OGILVIE
126.64
11
Alja KOZOROG
127.76
12
Monika SKACHOVA
128.46
13
Daria SHAIDUROVA
129.81
14
Lena TEUNISSEN
132.28
15
Simona GLEJTEKOVA
136.16
16
Chiara SABATTINI
136.87
17
Lea NOVAK
138.44
18
Alena MARX
143.82
19
Haley DANIELS
195.55
20
Lois BETTERIDGE
244.10

Harriet Pauline ROLLINS
DNS


Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

14-8-2022 02:05 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list