|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Men's Artistic Gymnastics FIG European Championships 2020

[Copy link]
Post time: 9-12-2020 19:46
| Show all posts |Read mode
Men's Artistic Gymnastics FIG European Championships 2020

Mersin (TUR) - 9 December 2020 - 13 December 2020




Official Schedule
Turkey Time (GMT +3)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Wednesday, December 9th
10:00 Men's Junior Events Qualification, Subdivision 1
10:00 Men's Junior Team All-Around Subdivision 1
14:00 Men's Junior Events Qualification, Subdivision 2
14:00 Men's Junior Team All-Around Subdivision 2
18:00 Men's Junior Events Qualification, Subdivision 3
18:00 Men's Junior Team All-Around Subdivision 3


Thursday, December 10th
10:00 Men's Events Qualification, Subdivision 1
14:00 Men's Events Qualification, Subdivision 2
18:00 Men's Events Qualification, Subdivision 3


Friday, December 11th
12:00 Men's Junior Individual All-Around Final

Saturday, December 12th
15:00 Men's Team All-Around Final

Sunday, December 13th
10:00 Men's Junior Floor Final
10:00 Men's Junior Pommel Horse Final
10:50 Men's Junior Rings Final
10:50 Men's Junior Vault Final
11:40 Men's Junior High Bar Final
11:40 Men's Junior Parallel Bars Final
15:00 Men's Floor Final
15:38 Men's Pommel Horse Final
16:16 Men's Rings Final
16:54 Men's Vault Final
17:30 Men's Parallel Bars Final
18:08 Men's High Bar Final



 Author| Post time: 9-12-2020 19:50
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Ukraine
7
6
2
15
2
Turkey
2
2
4
8
3
Lithuania
2
1
1
4
4
Hungary
1
1
3
5
5
Israel
1
0
3
4
6
Albania
1
0
0
1
6
Romania
1
0
0
1
8
Croatia
0
2
0
2
9
Belarus
0
1
1
2
10
Austria
0
1
0
1
10
Serbia
0
1
0
1
12
Bulgaria
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
15
15
14
45


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Ukraine
2
1
1
4
2
Turkey
2
1
1
4
3
Israel
1
0
2
3
4
Lithuania
1
0
1
2
5
Albania
1
0
0
1
6
Croatia
0
3
0
3
7
Belarus
0
1
1
2
8
Austria
0
1
0
1
9
Hungary
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
7
7
7
21

 Author| Post time: 9-12-2020 20:01
| Show all posts
Men's Junior Team All-Around
Qualification Results
The All Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTIUK Volodymyr
KOVTUN Illia
MELNYKOV Mykyta
SEVRUK Ivan
STELMAKH Radomyr
239.128
2
BALAZS Krisztian
DOBROVITZ Adam
KOVACS Marton
MOLNAR Botond
ZAVORY Szilard
232.49+4
3
DOBREV Zdravko
RADKOV Rayan
TRIFONOV Daniel
TRIFONOV Teodor
ZLATANOV Bozhidar
228.361
4
BERA Nicolae Ionel
BURTANETE Gabriel
BURTANETE Robert
SOICA Raul Gabriel
225.193
5
CHASAZYROVAS Gytis
IMBRASAS Matas
KOROBKOV Daniil
KUZMICKAS Titas
PADEGIMAS Kristijonas
219.162
6
CUDOVSKIS Edgars
MICKEVICS Dmitrijs
PLATE Ricards
RODEVICS Edvins
217.262
7
DOTSENKO Dmytro
INDIG Eyal
IOSCOVICH Eliran
SNIR Ron
215.428
8
AGUS Tamer
KILICER Mert Efe
TOKCAN Yusuf
TARHAN Bora
214.861
9
BUCKLEY Kevin George
HRIBAR Anze
JAMBRISKO Tim
RAKOVIC Gregor
TURK Gregor
214.859
10
BAGO Danie
DURAK Miroslav
KAPLAN Daniel David
MARGHOLD Frantisek
SACHA Vojtech
212.996
11
KARSIKAS Akseli
SINIVUORI Niila
VARJOLAAKSO Antti
205.294

 Author| Post time: 9-12-2020 20:16
| Show all posts
Men's Individual All-Around
Qualification Results
The Top 24 Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOVTUN Illia
79.599
2
KOSTIUK Volodymyr
79.298
3
BALAZS Krisztian
79.197
4
MOLNAR Botond
76.698
5
BURTANETE Gabriel
76.399
6
TRIFONOV Teodor
76.231
7
STELMAKH Radomyr
76.030
8
CHASAZYROVAS Gytis
75.965
9
TARHAN Bora
75.430
10
ZLATANOV Bozhidar
74.998
11
MATIEV Askhab
74.896
12
KILICER Mert Efe
74.632
13
BURTANETE Robert
74.631
14
PLATE Ricards
74.631
15
ZAVORY Szilard
74.232
16
DOBREV Zdravko
73.632
17
SOICA Raul Gabriel
73.064
18
IOSCOVICH Eliran
72.531
19
THORISSON Jonas Ingi
72.365
20
NEMCOVIC Matej
72.032
21
SACHA Vojtech
72.032
22
VARJOLAAKSO Antti
71.998
23
HRIBAR Anze
71.697
24
BUCKLEY Kevin George
71.331
25
INDIG Eyal
71.299
26
MARGHOLD Frantisek
70.432
27
BRANDENBURGER Quentin
70.332
28
KASALA Oliver
69.496
29
IMBRASAS Matas
69.431
30
RODEVICS Edvins
68.832
31
DOTSENKO Dmytro
68.831
32
KUZMICKAS Titas
68.598
33
MICKEVICS Dmitrijs
68.564
34
KARSIKAS Akseli
68.531
35
CUDOVSKIS Edgars
67.731
36
SINIVUORI Niila
64.765

 Author| Post time: 9-12-2020 20:29
| Show all posts
Men's Junior Floor
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTIUK Volodymyr
14.133
2
CHASAZYROVAS Gytis
13.500
3
ZLATANOV Bozhidar
13.433
4
DOBREV Zdravko
13.300
5
SEVRUK Ivan
13.233
6
MOLNAR Botond
13.233
7
MATIEV Askhab
13.166
8
TARHAN Bora
13.166
9
STELMAKH Radomyr
13.133
10
THORISSON Jonas Ingi
13.133
11
ZAVORY Szilard
13.100
12
BALAZS Krisztian
13.033
13
TRIFONOV Teodor
13.033
14
KOVTUNI llia
12.733
15
HRIBAR Anze
12.700
16
IOSCOVICH Eliran
12.666
17
KARSIKAS Akseli
12.666
18
SACHA Vojtech
12.633
19
PLATE Ricards
12.633
20
KOROBKOV Daniil
12.633
21
SOICA Raul Gabriel
12.466
22
VARJOLAAKSO Antti
12.433
23
RODEVICS Edvins
12.400
24
TRIFONOV Daniel
12.400
25
BURTANETE Gabriel
12.400
26
DOTSENKO Dmytro
12.333
27
KUZMICKAS Titas
12.333
28
NEMCOVIC Matej
12.333
29
BRANDENBURGER Quentin
12.333
30
TURK Gregor
12.300
31
FOLEY Ronan
12.266
32
MARGHOLD Frantisek
12.233
33
SINIVUORI Niila
12.200
34
BUCKLEY Kevin George
12.033
35
TOKCAN Yusuf
11.900
36
CUDOVSKIS Edgars
11.900
37
KILICERMert Efe
11.766
38
MICKEVICS Dmitrijs
11.533
39
RAKOVIC Gregor
11.533
40
BAGO Daniel
11.400
41
IMBRASAS Matas
11.366
42
KASALA Oliver
11.166
43
SNIR Ron
11.133
44
BURTANETE Robert
11.066
45
KAPLAN Daniel David
11.033
46
INDIG Eyal
10.966
47
BERA Nicolae Ionel
10.600
48
DOBROVITZ Adam
10.433

 Author| Post time: 9-12-2020 20:41
| Show all posts
Men's Junior Pommel Horse
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STELMAKH Radomyr
13.766
2
KOVTUNI llia
13.600
3
MELNYKOV Mykyta
13.366
4
ZUGEC Mateo
13.200
5
CHASAZYROVAS Gytis
13.133
6
RABIC Liam
13.100
7
INDIG Eyal
13.100
8
PADEGIMAS Kristijonas
13.033
9
BALAZS Krisztian
12.833
10
BURTANETE Robert
12.633
11
TRIFONOV Teodor
12.533
12
BURTANETE Gabriel
12.500
13
MATIEV Askhab
12.466
14
MOLNAR Botond
12.466
15
IMBRASAS Matas
12.366
16
KILICER Mert Efe
12.300
17
IOSCOVICH Eliran
12.233
18
KOSTIUK Volodymyr
12.233
19
KOVACS Marton
12.200
20
DOBREV Zdravko
12.133
21
MICKEVICS Dmitrijs
12.133
22
RAKOVIC Gregor
11.966
23
PLATE Ricards
11.966
24
AGUS Tamer
11.800
25
BUCKLEY Kevin George
11.766
26
DOTSENKO Dmytro
11.700
27
ZAVORY Szilard
11.533
28
VARJOLAAKSO Antti
11.500
29
RADKOV Rayan
11.500
30
KASALA Oliver
11.466
31
KUZMICKAS Titas
11.400
32
SACHA Vojtech
11.400
33
NEMCOVIC Matej
11.333
34
TARHAN Bora
11.266
35
SOICA Raul Gabriel
11.166
36
CUDOVSKIS Edgars
10.966
37
JAMBRISKO Tim
10.666
38
SINIVUORI Niila
10.633
39
THORISSON Jonas Ingi
10.400
40
HRIBAR Anze
10.333
41
MARGHOLD Frantisek
9.933
42
ZLATANOV Bozhidar
9.700
43
BRANDENBURGER Quentin
9.700
44
SNIR Ron
9.300
45
DURAK Miroslav
8.866
46
RODEVICS Edvins
8.666
47
KAPLAN Daniel David
8.133
48
KARSIKAS Akseli
7.500

 Author| Post time: 9-12-2020 20:55
| Show all posts
Men's Junior Rings
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTIUK Volodymyr
13.133
2
KOVTUNI llia
13.033
3
BURTANETE Gabriel
12.800
4
BALAZS Krisztian
12.666
5
ZLATANOV Bozhidar
12.533
6
STELMAKH Radomyr
12.533
7
DOBROVITZ Adam
12.533
8
TARHAN Bora
12.466
9
CHASAZYROVAS Gytis
12.366
10
PLATE Ricards
12.300
11
KARSIKAS Akseli
12.266
12
MOLNAR Botond
12.233
13
SOICA Raul Gabriel
12.166
14
TRIFONOV Teodor
12.166
15
BUCKLEY Kevin George
12.100
16
DURAK Miroslav
12.066
16
SINIVUORI Niila
12.066
18
KILICER Mert Efe
12.000
18
MARGHOLD Frantisek
12.000
18
TOKCAN Yusuf
12.000
21
VARJOLAAKSO Antti
11.966
22
NEMCOVIC Matej
11.900
23
MATIEV Askhab
11.766
24
TRIFONOV Daniel
11.733
25
BURTANETE Robert
11.733
26
KOROBKOV Daniil
11.700
27
DOBREV Zdravko
11.700
28
KASALA Oliver
11.666
29
RODEVICS Edvins
11.600
30
HRIBAR Anze
11.466
31
SACHA Vojtech
11.466
32
IOSCOVICH Eliran
11.433
33
BRANDENBURGER Quentin
11.400
34
RAKOVIC Gregor
11.366
35
CUDOVSKIS Edgars
11.333
36
MELNYKOV Mykyta
11.300
37
FOLEY Ronan
11.133
38
ZAVORY Szilard
11.033
39
IMBRASAS Matas
10.966
40
JAMBRISKO Tim
10.900
41
THORISSON Jonas Ingi
10.800
42
KUZMICKAS Titas
10.766
43
SNIR Ron
10.733
44
BAGO Daniel
10.466
45
MICKEVICS Dmitrijs
10.366
46
INDIG Eyal
10.033
47
DOTSENKO Dmytro
9.100

 Author| Post time: 9-12-2020 21:05
| Show all posts
Men's Junior Vault
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BURTANETE Gabriel
14.299
2
BURTANETE Robert
14.083
3
ZAVORY Szilard
13.850
4
KOSTIUK Volodymyr
13.666
5
KOVTUNI llia
13.550
6
KARSIKAS Akseli
13.466
7
THORISSON Jonas
13.316
8
TARHAN Bora
13.149
9
ZLATANOV Bozhidar
13.049
10
BAGO Daniel
13.016
11
SINIVUORI Niila
13.000
12
CUDOVSKIS Edgars
12.766
13
RODEVICS Edvins
12.400
14
KAPLAN Daniel
12.299
15
KOROBKOV Daniil
11.833
16
KUZMICKASTitas
11.733



 Author| Post time: 9-12-2020 21:13
| Show all posts
Men's Junior Parallel Bars
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOVTUNI llia
14.233
2
BALAZS Krisztian
13.766
3
ZLATANOV Bozhidar
13.233
4
TRIFONOV Teodor
13.133
5
BURTANETE Robert
13.133
6
KILICER Mert Efe
13.100
7
MELNYKOV Mykyta
13.100
8
DOTSENKO Dmytro
13.066
9
STELMAKH Radomyr
12.966
10
DOBREV Zdravko
12.900
11
KOSTIUK Volodymyr
12.866
12
MOLNAR Botond
12.833
13
THORISSON Jonas Ingi
12.566
14
TARHAN Bora
12.533
15
CHASAZYROVAS Gytis
12.500
16
INDIG Eyal
12.500
16
SACHA Vojtech
12.500
18
HRIBAR Anze
12.466
19
PLATE Ricards
12.433
20
NEMCOVIC Matej
12.400
21
MATIEV Askhab
12.366
22
SOICA Raul Gabriel
12.266
23
BURTANETE Gabriel
12.266
24
BRANDENBURGER Quentin
12.100
25
ZAVORY Szilard
12.100
26
RAKOVIC Gregor
12.000
27
JAMBRISKO Tim
12.000
28
RODEVICS Edvins
11.966
29
VARJOLAAKSO Antti
11.966
30
IOSCOVICH Eliran
11.966
31
KAPLAN Daniel David
11.900
31
KOROBKOV Daniil
11.900
33
DURAK Miroslav
11.800
34
BUCKLEY Kevin George
11.700
35
MICKEVICS Dmitrijs
11.666
36
TRIFONOV Daniel
11.566
37
KARSIKAS Akseli
11.533
38
IMBRASAS Matas
11.500
39
BERA Nicolae Ionel
11.466
40
KASALA Oliver
11.366
41
DOBROVITZ Adam
11.333
42
MARGHOLD Frantisek
11.333
43
KUZMICKAS Titas
11.166
44
CUDOVSKIS Edgars
10.933
45
SNIR Ron
10.100
46
FOLEY Ronan
9.866
47
TOKCAN Yusuf
8.466
48
SINIVUORI Niila
4.033

 Author| Post time: 9-12-2020 21:25
| Show all posts
Men's Junior High Bars
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BALAZS Krisztian
13.166
2
MELNYKOV Mykyta
13.000
3
KOSTIUK Volodymyr
12.800
4
KOVTUNI llia
12.800
5
KILICER Mert Efe
12.500
6
TARHAN Bora
12.333
7
PLATE Ricards
12.233
8
ZLATANOV Bozhidar
12.233
9
TRIFONOV Daniel
12.166
10
BERA Nicolae Ionel
12.066
11
MATIEV Askhab
12.066
12
BURTANETE Gabriel
12.000
13
HRIBAR Anze
11.966
14
ZAVORY Szilard
11.966
15
MOLNAR Botond
11.933
16
SINIVUORI Niila
11.933
17
CHASAZYROVAS Gytis
11.900
18
SOICA Raul Gabriel
11.900
19
TRIFONOV Teodor
11.900
20
DOTSENKO Dmytro
11.866
21
MICKEVICS Dmitrijs
11.800
22
BURTANETE Robert
11.800
23
INDIG Eyal
11.700
24
SACHA Vojtech
11.700
25
THORISSON Jonas Ingi
11.633
26
BAGO Daniel
11.600
27
KOVACS Marton
11.533
28
DURAK Miroslav
11.466
29
IOSCOVICH Eliran
11.433
30
MARGHOLD Frantisek
11.333
31
NEMCOVIC Matej
11.300
32
JAMBRISKO Tim
11.300
33
BUCKLEY Kevin George
11.266
34
KOROBKOV Daniil
11.233
35
VARJOLAAKSO Antti
11.233
36
RODEVICS Edvins
11.200
37
TURK Gregor
11.133
38
BRANDENBURGER Quentin
11.133
39
IMBRASAS Matas
11.100
40
KASALA Oliver
10.966
41
DOBREV Zdravko
10.933
42
KUZMICKAS Titas
10.833
43
STELMAKH Radomyr
10.666
44
KARSIKAS Akseli
10.600
45
TOKCAN Yusuf
10.000
46
CUDOVSKIS Edgars
9.933

 Author| Post time: 9-12-2020 21:37
| Show all posts
Men's Junior Team
Final Results

Ukraine
KOSTIUK Volodymyr
KOVTUN Illia
MELNYKOV Mykyta
SEVRUK Ivan
STELMAKH Radomyr
239.128

Hungary
STELMAKH Radomyr
DOBROVITZ Adam
KOVACS Marton
MOLNAR Botond
ZAVORY Szilard
232.494

Bulgaria
DOBREV Zdravko
RADKOV Rayan
TRIFONOV Daniel
TRIFONOV Teodor
ZLATANOV Bozhidar
228.361

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BERA Nicolae Ionel
BURTANETE Gabriel
BURTANETE Robert
SOICA Raul Gabriel
225.193
5
CHASAZYROVAS Gytis
IMBRASAS Matas
KOROBKOV Daniil
KUZMICKAS Titas
PADEGIMAS Kristijonas
219.162
6
CUDOVSKIS Edgars
MICKEVICS Dmitrijs
PLATE Ricards
RODEVICS Edvins
217.261
7
DOTSENKO Dmytro
INDIG Eyal
IOSCOVICH Eliran
SNIR Ron
215.428
8
AGUS Tamer
KILICER Mert Efe
TOKCAN Yusuf
TARHAN Bora
241.961
9
BUCKLEY Kevin George
HRIBAR Anze
JAMBRISKO Tim
RAKOVIC Gregor
TURK Gregor
214.859
10
BAGO Daniel
DURAK Miroslav
KAPLAN Daniel David
MARGHOLD Frantisek
SACHA Vojtech
212.996
11
KARSIKAS Akseli
SINIVUORI Niila
VARJOLAAKSO Antti
205.294

 Author| Post time: 10-12-2020 20:27
| Show all posts
Men's Team All-Around
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARICAN Ferhat
COLAK Ibrahim
ELGAMAL Abdelrahman
ONDER Ahmet
SAMILOGLU Umit
251.594
2
HRYKO Vladyslav
PAKHNIUK Petro
RADIVILOV Igor
VASHCHENKO Roman
YUDENKOV Yevgen
250.462
3
BATORI Szabolcs
KISS Balazs
MESZAROS Krisztofer
TOMCSANYI Benedek
VECSERNYES David
241.961
4
ARNOLD Manuel
BENDA Alexander
HOECK Vinzenz
KRANZLMUELLER Severin
RUDY Ricardo
239.226
5
DOLGOPYAT Artem
KORCHAK Ilan
MEDVEDEV Andrey
MYAKININ Alexander
SHATILOV Alexander
235.760
6
ALEKSANDROV Yordan
DIMITROV Dimitar
HUDDLESTON David
MARINOV Hristos
RACHEV Radoslav
232.394
7
CERNY Frantisek
JESSEN David
KALNY Ondrej
PONIZIL Daniel
RADOVESNICKY Daniel
232.160
8
KUZMICKAS Tomas
LIASKINAS Ernestas
TVOROGAL Robert
229.194
9
COTUNA Vlad Bogdan
DRAGULESCU Marian
GROZA Andrei Ioan
MARC Razvan-Denis
MUNTEAN Andrei Vasile
227.296
10
BENOVIC Aurel
SELIGMAN Robert
SRBIC Tin
UDE Filip
VLAHEK Jakov
76.032

 Author| Post time: 10-12-2020 20:36
| Show all posts
Men's High Floor
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHARAMKOU Yahor
15.033
2
DOLGOPYAT Artem
14.933
3
PAKHNIUK Petro
14.466
4
ELGAMAL Abdelrahman
14.366
5
MESZAROS Krisztofer
14.333
6
BENOVIC Aurel
14.333
7
HRYKO Vladyslav
14.100
8
ONDER Ahmet
14.033
9
BENDA Alexander
13.933
10
PONIZIL Daniel
13.866
11
SHATILOV Alexander
13.833
12
TVOROGAL Robert
13.800
13
YUDENKOV Yevgen
13.800
14
DIMITROV Dimitar
13.733
15
KALNY Ondrej
13.633
16
JESSEN David
13.566
17
KUZMICKAS Tomas
13.433
18
ALEKSANDROV Yordan
13.400
19
ARICAN Ferhat
13.366
20
KLAVORA Rok
13.333
21
MARC Razvan-Denis
13.300
22
KRANZLMUELLER Severin
13.200
23
REINHARDSSON Valgard
13.166
24
RUDY Ricardo
13.100
25
KISS Balazs
13.066
26
MUNTEAN Andrei Vasile
13.000
27
HUDDLESTON David
12.966
28
CERNY Frantisek
12.933
29
MEDVEDEV Andrey
12.866
30
BATORI Szabolcs
12.733
31
ARNOLD Manuel
12.566
32
KORCHA KIlan
12.466
33
TOMCSANYI Benedek
12.233
34
VASHCHENKO Roman
12.166
35
RACHEV Radoslav
12.133
36
LIASKINAS Ernestas
12.100
37
GROZA Andrei Ioan
11.700

 Author| Post time: 10-12-2020 20:43
| Show all posts
Men's Pommel Horse
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SELIGMAN Robert
14.300
2
MESZAROS Krisztofer
14.066
3
PAKHNIUK Petro
14.066
4
YUDENKOV Yevgen
13.933
5
ARICAN Ferhat
13.833
6
VASHCHENKO Roman
13.633
7
PETROV Matvei
13.566
8
UDE Filip
13.433
9
VECSERNYES David
13.233
10
TOMCSANYI Benedek
13.200
11
SHATILOV Alexander
13.166
12
RUDY Ricardo
13.133
13
ARNOLD Manuel
13.066
14
VLAHEK Jakov
13.033
15
ONDER Ahmet
13.033
16
KISS Balazs
12.966
17
BENDA Alexander
12.866
18
DOLGOPYAT Artem
12.833
19
KUZMICKAS Tomas
12.733
20
KRANZLMUELLER Severin
12.666
21
BERTONCELJ Saso
12.533
22
TITOV Pavel
12.400
23
KORCHAK Ilan
12.333
24
MYAKININ Alexander
12.266
25
RADOVESNICKY Daniel
12.233
26
TVOROGAL Robert
12.133
27
HRYKO Vladyslav
12.133
28
ELGAMAL Abdelrahman
12.100
29
JESSEN David
12.066
30
COTUNA Vlad Bogdan
12.000
31
HUDDLESTON David
12.000
32
ALEKSANDROV Yordan
11.933
33
CERNY Frantisek
11.900
34
MARC Razvan-Denis
11.500
35
KALNY Ondrej
11.000
36
LIASKINAS Ernestas
10.166
37
RACHEV Radoslav
8.066
38
MUNTEAN Andrei Vasile
7.700
39
DIMITROV Dimitar
6.533

 Author| Post time: 10-12-2020 20:51
| Show all posts
Men's Rings
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
COLAK Ibrahim
14.633
2
HOECK Vinzenz
14.633
3
RADIVILOV Igor
14.600
4
ELGAMAL Abdelrahman
14.500
5
YUDENKOV Yevgen
14.033
6
ONDER Ahmet
13.933
7
MARINOV Hristos
13.733
8
MARC Razvan-Denis
13.633
9
KUKKONEN Joonas
13.633
10
GROZA Andrei Ioan
13.533
11
COTUNA Vlad Bogdan
13.433
12
HRYKO Vladyslav
13.433
13
TVOROGAL Robert
13.333
14
TOMCSANYI Benedek
13.200
15
ARNOLD Manuel
13.166
16
MESZAROS Krisztofer
13.100
17
KISS Balazs
13.100
18
VASHCHENKO Roman
13.000
19
HUDDLESTON David
12.933
20
KUZMICKAS Tomas
12.766
21
RAKOVIC Vlada
12.766
22
ALEKSANDROV Yordan
12.766
23
MEDVEDEV Andrey
12.700
24
BATORI Szabolcs
12.600
25
KRANZLMUELLER Severin
12.466
26
KORCHAK Ilan
12.433
27
DIMITROV Dimitar
12.233
28
CERNY Frantisek
12.133
29
MYAKININ Alexander
12.100
30
PONIZIL Daniel
11.933
31
RADOVESNICKY Daniel
11.666
32
BENDA Alexander
11.500
33
LIASKINAS Ernestas
11.233

 Author| Post time: 10-12-2020 20:58
| Show all posts
Men's Vault
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RADIVILOV Igor
14.649
2
SHARAMKOU Yahor
14.416
3
DOLGOPYAT Artem
14.350
4
ONDER Ahmet
14.333
5
DRAGULESCU Marian
14.283
6
DIMITROV Dimitar
14.283
7
ELGAMAL Abdelrahman
14.216
8
ARICAN Ferhat
14.099
9
KALNY Ondrej
14.033
10
REINHARDSSON
14.033
11
MEDVEDEV Andrey
13.999
12
PONIZIL Daniel
13.533
13
CERNY Frantisek
13.533
14
MUNTEAN Andrei
12.916

 Author| Post time: 10-12-2020 21:05
| Show all posts
Men's Parallel Bars
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARICAN Ferhat
15.333
2
PAKHNIUK Petro
14.600
3
HUDDLESTON David
14.333
4
COLAK Ibrahim
14.300
5
TVOROGAL Robert
14.133
6
MESZAROS Krisztofer
13.966
7
KRANZLMUELLER Severin
13.700
8
TOMCSANYI Benedek
13.666
9
ALEKSANDROV Yordan
13.633
10
HRYKO Vladyslav
13.600
11
ELGAMAL Abdelrahman
13.533
12
RADOVESNICKY Daniel
13.433
13
VECSERNYES David
13.400
14
YUDENKOV Yevgen
13.400
15
JESSEN David
13.233
16
MARINOV Hristos
13.200
17
DOLGOPYAT Artem
12.966
18
SHATILOV Alexander
12.900
19
MYAKININ Alexander
12.833
20
KUZMICKAS Tomas
12.766
21
BENDA Alexander
12.700
22
RUDY Ricardo
12.666
23
COTUNA Vlad Bogdan
12.600
24
ARNOLD Manuel
12.566
25
BATORI Szabolcs
12.433
26
MARC Razvan-Denis
12.366
27
MUNTEAN Andrei Vasile
12.333
28
RACHEV Radoslav
12.033
29
KORCHAK Ilan
12.033
30
PONIZIL Daniel
11.933
31
CERNY Frantisek
11.833
32
GROZA Andrei Ioan
11.766
33
LIASKINAS Ernestas
11.733
34
RAKOVIC Vlada
11.733
35
VASHCHENKO Roman
11.600
36
PETROV Matvei
11.266

 Author| Post time: 10-12-2020 21:12
| Show all posts
Men's High Bar
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes
(maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SRBIC Tin
14.333
2
VECSERNYES David
14.133
3
MYAKININ Alexander
14.033
4
ONDER Ahmet
14.000
5
TVOROGAL Robert
13.966
6
ELGAMAL Abdelrahman
13.800
7
ALEKSANDROV Yordan
13.600
8
SAMILOGLU Umit
13.466
9
PAKHNIUK Petro
13.300
10
JESSEN David
13.300
10
MARC Razvan-Denis
13.300
12
HRYKO Vladyslav
13.266
13
BENDA Alexander
13.266
14
YUDENKOV Yevgen
13.133
15
SHATILOV Alexander
13.133
16
KUZMICKAS Tomas
13.100
17
HOECK Vinzenz
13.066
18
ARNOLD Manuel
12.966
19
RAKOVIC Vlada
12.966
20
MESZAROS Krisztofer
12.966
21
DOLGOPYAT Artem
12.966
22
GROZA Andrei Ioan
12.933
23
COTUNA Vlad Bogdan
12.933
24
RADOVESNICKY Daniel
12.833
25
KRANZLMUELLER Severin
12.800
26
TOMCSANYI Benedek
12.533
27
RACHEV Radoslav
12.433
28
HUDDLESTON David
12.066
29
VASHCHENKO Roman
12.033
30
PONIZIL Daniel
12.000
31
DIMITROV Dimitar
12.000
32
KISS Balazs
11.766
33
CERNY Frantisek
11.533
34
REINHARDSSON Valgard
11.433
35
LIASKINAS Ernestas
11.166
36
VLAHEK Jakov
6.600
37
DEJANOVIC Ivan
5.066

 Author| Post time: 11-12-2020 15:39
| Show all posts
Men's Junior Individual All-Around
Final Results

KOVTUN Illia
81.465

KOSTIUK Volodymyr
80.198

BALAZS Krisztian
78.566

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BURTANETE Robert
77.031
5
TRIFONOV Teodor
76.699
6
INDIG Eyal
76.466
7
CHASAZYROVAS Gytis
76.131
8
TARHAN Bora
75.798
9
MATIEV Askhab
75.765
10
KILICER Mert Efe
75.266
11
ZLATANOV Bozhidar
75.132
12
MOLNAR Botond
74.998
13
NEMCOVIC Matej
73.064
14
SACHA Vojtech
73.032
15
BRANDENBURGER Quentin
72.730
16
SOICA Raul Gabriel
72.632
17
THORISSON Jonas Ingi
72.630
18
VARJOLAAKSO Antti
72.265
19
PLATE Ricards
72.165
20
IOSCOVICH Eliran
71.765
21
BUCKLEY Kevin George
71.532
22
HRIBAR Anze
71.266
23
KASALA Oliver
70.398
24
MARGHOLD Frantisek
68.498

 Author| Post time: 12-12-2020 20:49
| Show all posts
Men's Team All-Around
Final Results

Ukraine
HRYKO Vladyslav
PAKHNIUK Petro
RADIVILOV Igor
VASHCHENKO Roman
YUDENKOV Yevgen
248.963

Turkey
ARICAN Ferhat
COLAK Ibrahim
ELGAMAL Abdelrahman
ONDER Ahmet
SAMILOGLU Umit
244.793

Hungary
BATORI Szabolcs
KISS Balazs
MESZAROS Krisztofer
TOMCSANYI Benedek
VECSERNYES David
240.393

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DOLGOPYAT Artem
KORCHAK Ilan
MEDVEDEV Andrey
MYAKININ Alexander
SHATILOV Alexander
239.028
5
ALEKSANDROV Yordan
DIMITROV Dimitar
HUDDLESTON David
MARINOV Hristos
RACHEV Radoslav
236.429
6
ARNOLD Manuel
BENDA Alexander
HOECK Vinzenz
KRANZLMUELLER Severin
RUDY Ricardo
235.325

 Author| Post time: 13-12-2020 12:48
| Show all posts
Men's Junior Floor
Final Results

CHASAZYROVAS Gytis
13.733

SEVRUK Ivan
13.466

MOLNAR Botond
13.400

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOSTIUK Volodymyr
13.333
5
TARHAN Bora
13.066
6
ZLATANOV Bozhidar
12.966
7
MATIEV Askhab
12.800
8
DOBREV Zdravko
11.633

 Author| Post time: 13-12-2020 12:51
| Show all posts
Men's Junior Pommel Horse
Final Results

KOVTUN Illia
14.233

CHASAZYROVAS Gytis
13.366
INDIG Eyal
13.366

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZUGEC Mateo
13.100
5
RABIC Liam
13.066
6
STELMAKH Radomyr
12.566
7
BALAZS Krisztian
12.533
8
PADEGIMAS Kristijonas
12.066

 Author| Post time: 13-12-2020 12:54
| Show all posts
Men's Junior Rings
Final Results

KOVTUN Illia
13.266

KOSTIUK Volodymyr
13.166

TARHAN Bora
13.000

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BURTANETE Gabriel
12.966
5
DOBROVITZ Adam
12.966
6
BALAZS Krisztian
12.833
7
ZLATANOV Bozhidar
12.433
8
CHASAZYROVAS Gytis
12.600

 Author| Post time: 13-12-2020 12:58
| Show all posts
Men's Junior Vault
Final Results

BURTANETE Gabriel  
14.283

KOVTUN Illia
14.033

TARHAN Bora
14.016

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BURTANETE Robert
13.899
5
ZAVORY Szilard
13.733
6
KARSIKAS Akseli
13.683
7
THORISSON Jonas
13.366
8
KOSTIUK Volodymyr
13.349

 Author| Post time: 13-12-2020 13:02
| Show all posts
Men's Junior High Bar
Final Results

BALAZS Krisztian
13.366

KILICER Mert Efe
12.933

KOSTIUK Volodymyr
12.900

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PLATE Ricards
12.666
5
ZLATANOV Bozhidar
12.500
6
TRIFONOV Daniel
12.400
7
KOVTUN Illia
12.166
8
TARHAN Bora
11.100

 Author| Post time: 13-12-2020 13:05
| Show all posts
Men's Junior Parallel Bar
Final Results

KOVTUN Illia
14.000

MELNYKOV Mykyta
13.666

KILICER Mert Efe
13.266

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BALAZS Krisztian
13.166
5
TRIFONOV Teodor
12.933
6
ZLATANOV Bozhidar
12.933
7
DOTSENKO Dmytro
12.466
8
BURTANETE Robert
11.833

 Author| Post time: 13-12-2020 13:47
| Show all posts
Men's Floor
Final Results

DOLGOPYAT Artem
15.000

BENOVIC Aurel
14.600

SHARAMKOU Yahor
14.533

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ONDER Ahmet
14.066
5
HRYKO Vladyslav
13.966
6
MESZAROS Krisztofer
13.966
7
BENDA Alexander
13.166
8
PAKHNIUK Petro
11.933

 Author| Post time: 13-12-2020 14:40
| Show all posts
Men's Pommel Horse
Final Results

PETROV Matvei  
14.566

UDE Filip  
14.533

ARICAN Ferhat  
14.433

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SELIGMAN Robert
14.366
5
YUDENKOV Yevgen
14.266
6
MESZAROS Krisztofer
14.166
7
PAKHNIUK Petro
14.166
8
VECSERNYES David
13.600

 Author| Post time: 13-12-2020 14:56
| Show all posts
Men's Rings
Final Results

COLAK Ibrahim   
15.000

HOECK Vinzenz   
14.800

RADIVILOV Igor
14.766

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ELGAMAL Abdelrahman
14.433
5
YUDENKOV Yevgen
13.800
6
MARINOV Hristos
13.533
7
KUKKONEN Joonas
13.333
8
MARC Razvan-Denis
13.166

 Author| Post time: 13-12-2020 15:35
| Show all posts
Men's Vault
Final Results

RADIVILOV Igor  
14.733

SHARAMKOU Yahor   
14.700

DOLGOPYAT Artem
14.483

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DRAGULESCU Marian
14.283
5
KALNY Ondrej
14.199
6
ARICAN Ferhat
14.149
7
DIMITROV Dimitar
14.083
8
ONDER Ahmet
13.733

 Author| Post time: 13-12-2020 16:23
| Show all posts
Men's Parallel Bars
Final Results

ARICAN Ferhat  
15.100

PAKHNIUK Petro   
14.766

TVOROGAL Robert
14.500

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COLAK Ibrahim
14.366
5
MESZAROS Krisztofer
14.100
6
KRANZLMUELLER Severin
13.600
7
TOMCSANYI Benedek
13.500
8
HUDDLESTON David
12.866

 Author| Post time: 13-12-2020 17:24
| Show all posts
Men's High Bars
Final Results

TVOROGAL Robert  
14.800

SRBIC Tin   
14.600

MYAKININ Alexander
14.200

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ELGAMAL Abdelrahman
14.166
5
VECSERNYES David
14.033
6
ALEKSANDROV Yordan
13.700
7
PAKHNIUK Petro
13.333
8
ONDER Ahmet
12.100


Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

30-7-2021 09:09 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list