|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ICF World Cup 2020

[Copy link]
Post time: 15-10-2020 12:06
| Show all posts |Read mode
Slalom Canoeing ICF World Cup 2020

Multi-Stage Event - 16 October 2020 - 8 November 2020




Calendar

DatesVenue
Event
Gender
Status
August 21st - August 23rd, 2020 Liptovský Mikuláš
Liptovský Mikuláš
Men's+Women's
Cancelled
September 18th - September 20th, 2020 Prague
Prague
Men's+Women's
Cancelled
September 24th - September 27th, 2020 Markkleeberg
World Cup Final
Men's+Women's
Cancelled
October 16th - October 18th, 2020 Tacen
Men's+Women's
Completed
November 6th - November 8th, 2020 Pau
Men's+Women's
Scheduled


Total Events

Event
Total
Men's K1
5-3
Men's C1
5-3
Men's C2
5-3
Women's K1
5-3
Women's C1
5-3


Points System

Men's K1

Place
Points
1st
60
2nd
55
3rd
50
4th
44
5th
43
6th
42
7th
41
8th
40
9th
39
10th
38
11th
34
12th
33
13th
32
14th
31
15th
30
16th
29
17th
28
18th
27
19th
26
20th
25
21st
24
22nd
23
23rd
22
24th
21
25th
20
26th
19
27th
18
28th
17
29th
16
30th
15
31st
14
32nd
13
33rd
12
34th
11
35th
10
36th
9
37th
8
38th
7
39th
6
40th
5
41st...
2

Men's C1, Women's K1, Women's C1

Place
Points
1st
60
2nd
55
3rd
50
4th
46
5th
44
6th
42
7th
40
8th
38
9th
36
10th
34
11th
32
12th
31
13th
30
14th
29
15th
28
16th
27
17th
26
18th
25
19th
24
20th
23
21st
22
22nd
21
23rd
19
24th
17
25th
15
26th
13
27th
11
28th
9
29th
7
30th
5
31st...
2
 Author| Post time: 15-10-2020 12:09
| Show all posts
Men's K1
Provisional Ranking After Events 1/2

 Author| Post time: 15-10-2020 12:10
| Show all posts
Men's C1
Provisional Ranking After Events 1/2

 Author| Post time: 15-10-2020 12:10
| Show all posts
Women's K1
Provisional Ranking After Events 1/2

 Author| Post time: 15-10-2020 12:11
| Show all posts
Women's C1
Provisional Ranking After Events 1/2

 Author| Post time: 15-10-2020 12:21
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020




Events

  • Men's K1 (1/2)
  • Men's K1 Slalom Cross (1/2)
  • Men's C1 (1/2)
  • Women's K1 (1/2)
  • Women's K1 Slalom Cross (1/2)
  • Women's C1 (1/2)


Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, October 16th
14:40 Women's K1 Heats
15:21 Men's K1 Heats
16:40 Women's C1 Heats
17:17 Men's C1 Heats


Saturday, October 17th
08:40 Women's K1 Semifinal
09:40 Men's K1 Semifinal
11:33 Women's K1 Final
12:10 Men's K1 Final
13:30 Women's K1 Slalom Cross Trial Run
13:48 Men's K1 Slalom Cross Trial Run
16:21 Men's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:39 Women's K1 Slalom Cross Semifinals
16:48 Men's K1 Slalom Cross Semifinals
16:59 Women's K1 Slalom Cross Final
17:05 Men's K1 Slalom Cross Final


Sunday, October 18th
09:00 Women's C1 Semifinal
09:49 Men's C1 Semifinal
11:33 Women's C1 Final
12:10 Men's C1 Final


 Author| Post time: 16-10-2020 15:32
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's K1 (1/2)
Heats Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Evy LEIBFARTH
85.44
2
Ana SATILA
88.68
3
Eva TERCELJ
88.86
4
Camille PRIGENT
89.49
5
Viktoriia US
89.61
6
Aki YAZAWA
91.59
7
Ria SRIBAR
96.13
8
Romane PRIGENT
96.73
9
Veronika VOJTOVA
97.37
10
Marjorie DELASSUS
97.95
11
Gabriela SATKOVA
100.59
12
Kseniia KRYLOVA
102.24
13
Antonia OSCHMAUTZ
102.98
14
Daria KUZNETSOVA
104.25
15
Ajda NOVAK
104.82
16
Alsu MINAZOVA
115.46
17
Katerina DUSKOVA
127.25
18
Madison CORCORAN
158.61
19
Sara Timea SEPRENYI
171.56
20
Monika MITASIKOVA
174.42
Corinna KUHNLE
DNS
Nina WERATSCHNIG
DNS
Eva Alina HOCEVAR
DNS

 Author| Post time: 16-10-2020 15:42
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's K1 (1/2)
Heats Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Joshua JOSEPH
76.26
2
Vid KUDER MARUSIC
76.79
3
Mathieu DESNOS
77.03
4
Malo QUEMENEUR
77.57
5
Erik HOLMER
78.01
6
Anatole DELASSUS
78.13
6
Matthias WEGER
78.13
8
Antoine LAUNAY
79.27
9
Pedro GONCALVES
79.38
10
Michal SMOLEN
79.52
11
Peter KAUZER
80.03
12
Isak OHRSTROM
80.67
13
Lukas WERRO
80.73
14
Pavel EIGEL
81.20
15
Noel HENDRICK
81.75
16
Niko TESTEN
81.85
17
Mario LEITNER
82.48
18
Jakub KREJCI
82.94
19
Dimitri MARX
84.06
20
Kaelin FRIEDENSON
85.38
21
Igor TSVIET
85.48
22
Samuel CURTIS
85.78
23
Gelindo CHIARELLO
86.38
24
Martin STANOVSKY
92.00
25
Ren KORPES
97.53
26
Fredrik WAHLEN
97.56
27
Milos JEVTIC
106.09
28
Tomas ZIMA
135.48
29
Martin RUDORFER
137.79
30
Oisin FARRELL
149.91
Simon HENE
DNS

 Author| Post time: 16-10-2020 15:49
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's C1 (1/2)
Heats Results
The Top 14 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Evy LEIBFARTH
93.74
2
Lucie PRIOUX
98.11
3
Ana SATILA
98.48
4
Gabriela SATKOVA
100.49
5
Alja KOZOROG
102.42
6
Alsu MINAZOVA
107.38
7
Viktoriia DOBROTVORSKA
112.57
8
Viktoriia US
113.34
9
Anastasia KOZYREVA
113.72
10
Margaux HENRY
115.89
11
Ayano SATO
128.80
12
Lea NOVAK
157.98
13
Marjorie DELASSUS
160.32
14
Michaela CORCORAN
164.75
Nadine WERATSCHNIG
DNS
Eva Alina HOCEVAR
DNS

 Author| Post time: 16-10-2020 15:56
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's C1 (1/2)
Heats Results
The Top 14 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Luka BOZIC
80.34
2
Benjamin SAVSEK
80.64
3
Nicolas GESTIN
80.97
4
Takuya HANEDA
85.06
5
Zachary LOKKEN
85.79
6
Alexis BOBON
86.76
7
Jure LENARCIC
87.33
8
Anvar KLEVLEEV
87.79
9
Lukas ROHAN
88.26
10
Felipe BORGES
88.33
11
Matija MARINIC
88.59
12
Robert HENDRICK
92.07
13
Vojtech HEGER
98.09
14
Tren LONG
110.31
Jules BERNARDET
DNS

 Author| Post time: 17-10-2020 08:38
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's K1 (1/2)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Romane PRIGENT
82.87
2
Eva TERCELJ
84.20
3
Camille PRIGENT
84.81
4
Ana SATILA
84.86
5
Viktoriia US
85.29
6
Evy LEIBFARTH
85.82
7
Aki YAZAWA
87.10
8
Antonia OSCHMAUTZ
89.38
9
Marjorie DELASSUS
90.06
10
Ajda NOVAK
92.13
11
Madison CORCORAN
92.62
12
Katerina DUSKOVA
93.08
13
Veronika VOJTOVA
93.26
14
Kseniia KRYLOVA
94.06
15
Ria SRIBAR
96.82
16
Daria KUZNETSOVA
96.95
17
Gabriela SATKOVA
99.29
18
Monika MITASIKOVA
103.81
19
Sara Timea SEPRENYI
123.16
20
Alsu MINAZOVA
139.09

 Author| Post time: 17-10-2020 09:57
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's K1 (1/2)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Peter KAUZER
72.30
2
Simon HENE
73.94
3
Isak OHRSTROM
73.98
4
Jakub KREJCI
74.26
5
Pedro GONCALVES
74.36
6
Vid KUDER MARUSIC
74.48
7
Malo QUEMENEUR
74.55
8
Lukas WERRO
75.25
9
Joshua JOSEPH
75.59
10
Michal SMOLEN
76.03
11
Gelindo CHIARELLO
76.94
12
Igor TSVIET
77.03
13
Antoine LAUNAY
77.22
14
Erik HOLMER
77.24
15
Anatole DELASSUS
77.50
16
Niko TESTEN
77.67
17
Mathieu DESNOS
78.45
18
Fredrik WAHLEN
78.68
19
Ren KORPES
78.88
20
Matthias WEGER
79.27
21
Tomas ZIMA
79.62
22
Noel HENDRICK
80.06
23
Dimitri MARX
80.18
24
Mario LEITNER
80.40
25
Pavel EIGEL
81.03
26
Martin RUDORFER
81.98
27
Samuel CURTIS
84.06
28
Kaelin FRIEDENSON
85.39
29
Milos JEVTIC
94.84
30
Martin STANOVSKY
95.73
31
Oisin FARRELL
146.21

 Author| Post time: 17-10-2020 11:27
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's K1 (1/2)
Final Results

Romane PRIGENT
83.98

Camille PRIGENT
85.86

Evy LEIBFARTH
85.99

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Eva TERCELJ
86.45
5
Ajda NOVAK
87.94
6
Marjorie DELASSUS
88.34
7
Aki YAZAWA
89.10
8
Antonia OSCHMAUTZ
99.78
9
Ana SATILA
133.16
10
Viktoriia US
138.04

 Author| Post time: 17-10-2020 11:49
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's K1 (1/2)
Final Results

Isak OHRSTROM
73.39

Peter KAUZER
73.89

Pedro GONCALVES
74.32

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Malo QUEMENEUR
74.77
5
Vid KUDER MARUSIC
75.25
6
Jakub KREJCI
75.96
7
Lukas WERRO
77.57
8
Simon HENE
77.63
9
Michal SMOLEN
79.42
10
Joshua JOSEPH
80.36

 Author| Post time: 17-10-2020 14:51
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's K1 Slalom Cross (1/2)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alsu MINAZOVA
41.11
2
Ria SRIBAR
44.83
3
Daria KUZNETSOVA
45.59
4
Katerina DUSKOVA
47.62
5
Romane PRIGENT
48.52
6
Camille PRIGENT
49.15
7
Michaela CORCORAN
49.68
8
Neza JAN STUPICA
50.03

 Author| Post time: 17-10-2020 14:57
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's K1 Slalom Cross (1/2)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Quarterfinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pavel EIGEL
38.33
2
Pedro GONCALVES
38.41
3
Martin STANOVSKY
38.41
4
Max KARLSSON
38.99
5
Matthias WEGER
39.25
6
Matic TERCELJ
39.61
7
Jakub KREJCI
39.75
8
Erazem SAVLI
39.81
9
Jakob SAVLI
40.62
10
Joshua JOSEPH
40.70
11
Malo QUEMENEUR
41.22
12
Fredrik WAHLEN
41.27
13
Tren LONG
41.37
14
Kaelin FRIEDENSON
42.18
15
Oisin FARRELL
42.77
16
Martin RUDORFER
43.06

Mario LEITNER
DNS

Ren KORPES
DNS

 Author| Post time: 17-10-2020 15:58
| Show all posts
Stage 1
Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's K1 Slalom Cross (1/2)
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fredrik WAHLEN
-
2
Martin RUDORFER
-
3
Pavel EIGEL
NSC
4
Erazem SAVLI
NSC


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tren LONG
-
2
Max KARLSSON
-
3
Matthias WEGER
NSC
4
Jakob SAVLI
NSC


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martin STANOVSKY
-
2
Joshua JOSEPH
-
3
Matic TERCELJ
-
4
Kaelin FRIEDENSON
NSC


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Jakub KREJCI
-
3
Malo QUEMENEUR
NSC
4
Oisin FARRELL
NSC

 Author| Post time: 17-10-2020 16:00
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's K1 Slalom Cross (1/2)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alsu MINAZOVA
-
2
Romane PRIGENT
-
3
Katerina DUSKOVA
NSC
4
Neza JAN STUPICA
NSC


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Daria KUZNETSOVA
-
2
Ria SRIBAR
-
3
Camille PRIGENT
NSC
4
Michaela CORCORAN
NSC

 Author| Post time: 17-10-2020 16:08
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's K1 Slalom Cross (1/2)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Max KARLSSON
-
2
Tren LONG
-
3
Martin RUDORFER
-
4
Fredrik WAHLEN
-


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Martin STANOVSKY
-
3
Jakub KREJCI
-
4
Joshua JOSEPH
NSC

 Author| Post time: 17-10-2020 16:14
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's K1 Slalom Cross (1/2)
Non-Olympic Event

Final Results

Alsu MINAZOVA
-

Daria KUZNETSOVA
-

Ria SRIBAR
NSC

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Romane PRIGENT
NSC

 Author| Post time: 17-10-2020 16:19
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's K1 Slalom Cross (1/2)
Non-Olympic Event

Final Results

Pedro GONCALVES
-

Martin STANOVSKY
-

Tren LONG
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Max KARLSSON
-

 Author| Post time: 18-10-2020 08:56
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's C1 (1/2)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marjorie DELASSUS
96.46
2
Gabriela SATKOVA
98.44
3
Lea NOVAK
98.60
4
Ana SATILA
99.16
5
Evy LEIBFARTH
99.47
6
Lucie PRIOUX
100.29
7
Alja KOZOROG
101.24
8
Michaela CORCORAN
103.11
9
Margaux HENRY
103.43
10
Viktoriia DOBROTVORSKA
104.38
11
Viktoriia US
105.01
12
Alsu MINAZOVA
107.94
13
Anastasia KOZYREVA
113.02
14
Ayano SATO
140.49

 Author| Post time: 18-10-2020 09:15
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's C1 (1/2)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Nicolas GESTIN
78.26
2
Benjamin SAVSEK
79.04
3
Luka BOZIC
80.06
4
Lukas ROHAN
82.85
5
Alexis BOBON
83.20
6
Matija MARINIC
83.37
7
Jure LENARCIC
83.69
8
Vojtech HEGER
84.88
9
Anvar KLEVLEEV
86.32
10
Jules BERNARDET
87.47
11
Takuya HANEDA
90.13
12
Felipe BORGES
100.79
13
Zachary LOKKEN
141.02
14
Robert HENDRICK
156.25
15
Tren LONG
201.07

 Author| Post time: 18-10-2020 11:29
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Women's C1 (1/2)
Final Results

Ana SATILA
93.64

Lucie PRIOUX
95.37

Evy LEIBFARTH
96.76

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Marjorie DELASSUS
98.95
5
Alja KOZOROG
100.51
6
Gabriela SATKOVA
102.06
7
Lea NOVAK
103.14
8
Margaux HENRY
104.16
9
Viktoriia DOBROTVORSKA
113.30
10
Michaela CORCORAN
116.82

 Author| Post time: 18-10-2020 11:47
| Show all posts
Stage 1

Tacen (SLO) - 16 October 2020 - 18 October 2020


Men's C1 (1/2)
Final Results

Luka BOZIC
78.17

Nicolas GESTIN
79.81

Jules BERNARDET
80.24

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Matija MARINIC
83.58
5
Vojtech HEGER
85.62
6
Benjamin SAVSEK
86.04
7
Anvar KLEVLEEV
89.41
8
Alexis BOBON
92.36
9
Jure LENARCIC
105.47
10
Lukas ROHAN
146.05

 Author| Post time: 6-11-2020 10:44
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020




Events

  • Men's K1 (2/2)
  • Men's K1 Slalom Cross (2/2)
  • Men's C1 (2/2)
  • Women's K1 (2/2)
  • Women's K1 Slalom Cross (2/2)
  • Women's C1 (2/2)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, November 6th
14:00 Women's K1 Heats
14:35 Men's K1 Heats
15:30 Women's C1 Heats
16:00 Men's C1 Heats


Saturday, November 7th
09:00 Women's K1 Semifinal
10:01 Men's K1 Semifinal
12:03 Women's K1 Final
12:40 Men's K1 Final
14:00 Women's K1 Slalom Cross Trial Run
14:18 Men's K1 Slalom Cross Trial Run
16:18 Women's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:36 Men's K1 Slalom Cross Quarterfinals
16:54 Women's K1 Slalom Cross Semifinals
17:03 Men's K1 Slalom Cross Semifinals
17:14 Women's K1 Slalom Cross Final
17:20 Men's K1 Slalom Cross Final


Sunday, November 8th
09:00 Women's C1 Semifinal
09:49 Men's C1 Semifinal
12:03 Women's C1 Final
12:40 Men's C1 Final


 Author| Post time: 6-11-2020 17:07
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Women's K1 (2/2)
Heats Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marie-Zelia LAFONT
108.32
2
Lucie BAUDU
108.98
3
Katerina BEKOVA
110.93
4
Viktoriia US
114.00
5
Romane PRIGENT
115.25
6
Lucie NESNIDALOVA
116.75
7
Laura PELLICER CHICA
121.44
8
Veronika VOJTOVA
123.75
9
Kseniia KRYLOVA
125.41
10
Maialen CHOURRAUT
129.72
11
Lea BALDONI
131.33
12
Maartje OTTEN
132.31
13
Alsu MINAZOVA
135.16
14
Sofia REINOSO
141.91
15
Ana SATILA
165.96
16
Olatz ARREGUI
171.65
17
Monica DORIA VILARRUBLA
172.39
18
Ria SRIBAR
173.89
19
Georgina COLLIN
176.69
20
Noemi FONT VOORHOEVE
177.47
21
Evy LEIBFARTH
181.24
22
Madison CORCORAN
185.63
23
Hannah CRAIG
188.31
24
Roxana RAZEGHIAN
211.97
25
Daria KUZNETSOVA
219.26
26
Laia SORRIBES
220.13
27
Carolina ROSSI
276.09
28
Celia JODAR
305.55

 Author| Post time: 6-11-2020 17:17
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Men's K1 (2/2)
Heats Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Anatole DELASSUS
96.24
2
Martin DOUGOUD
97.28
3
Vavrinec HRADILEK
97.81
4
Benjamin RENIA
98.50
5
Michal SMOLEN
99.18
6
Tomas ZIMA
99.60
7
Pedro GONCALVES
99.67
8
Vit PRINDIS
99.74
9
Antoine LAUNAY
99.78
10
Joshua JOSEPH
99.87
11
Mathieu DESNOS
100.07
12
Boris NEVEU
100.21
13
Pavel EIGEL
101.03
14
Mathieu DOBY
102.85
15
Mathis SOUDI
103.80
16
Lucas ROSSI
104.50
17
David LLORENTE
104.72
18
Thomas BERSINGER
105.28
19
Ren KORPES
105.60
20
Igor TSVIET
109.20
21
Thomas UKALOVIC
123.05
22
Dario CUESTA
156.28
23
Kaelin FRIEDENSON
158.42
24
Alex BALDONI
167.68
25
Nour AIT KADDOUR
175.53
26
Joan CRESPO
206.60
27
Tom MORLEY
264.09

 Author| Post time: 6-11-2020 17:22
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Women's C1 (2/2)
Heats Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marjorie DELASSUS
113.36
2
Ana SATILA
115.72
3
Viktoriia US
117.29
4
Angele HUG
118.75
5
Tereza KNEBLOVA
122.25
6
Klara KNEBLOVA
127.95
7
Viktoriia DOBROTVORSKA
129.70
8
Eva RIHOVA
130.02
9
Klara OLAZABAL
131.03
10
Noemie FOX
134.79
11
Anastasia KOZYREVA
136.12
12
Alsu MINAZOVA
137.09
13
Lucie BAUDU
169.45
14
Monica DORIA VILARRUBLA
173.16
15
Evy LEIBFARTH
173.29
16
Nuria VILARRUBLA
173.35
17
Miren LAZKANO
191.69
18
Noemi FONT VOORHOEVE
232.20
19
Michaela CORCORAN
233.18
20
Daria KUZNETSOVA
240.72
21
Laura PELLICER CHICA
256.18
22
Marianna TORRES BRICENO
611.61

 Author| Post time: 6-11-2020 17:29
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Men's C1 (2/2)
Heats Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Liam JEGOU
99.89
2
Miquel TRAVE
102.82
3
Vaclav CHALOUPKA
103.10
4
Jules BERNARDET
104.66
5
Sebastian ROSSI
104.95
6
Anvar KLEVLEEV
105.71
7
Felipe BORGES
105.97
8
Denis GARGAUD CHANUT
107.21
9
Luis FERNANDEZ
107.74
10
Martin THOMAS
107.92
11
Vojtech HEGER
108.32
12
Zachary LOKKEN
110.98
13
Daniel PEREZ
117.90
14
Terence SARAMANDIF
119.21
15
Matija MARINIC
157.89
16
Lukas ROHAN
158.49
17
Jean Pierre BOURHIS
161.18
18
Joris OTTEN
169.83
19
Jose SILVA
173.93
20
Yves BOURHIS
205.22
21
Thomas KOECHLIN
210.24
22
Alex BALDONI
223.35

 Author| Post time: 7-11-2020 11:26
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Women's K1 (2/2)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Romane PRIGENT
110.90
2
Marie-Zelia LAFONT
111.58
3
Viktoriia US
114.29
4
Maialen CHOURRAUT
115.46
5
Ana SATILA
116.16
6
Veronika VOJTOVA
117.30
7
Evy LEIBFARTH
120.31
8
Katerina BEKOVA
120.98
9
Olatz ARREGUI
122.78
10
Maartje OTTEN
124.08
11
Laura PELLICER CHICA
126.59
12
Georgina COLLIN
129.35
13
Hannah CRAIG
130.45
14
Daria KUZNETSOVA
133.51
15
Ria SRIBAR
163.61
16
Lucie BAUDU
170.06
17
Roxana RAZEGHIAN
170.41
18
Alsu MINAZOVA
172.73
19
Monica DORIA VILARRUBLA
173.93
20
Lucie NESNIDALOVA
175.36
21
Kseniia KRYLOVA
176.67
22
Lea BALDONI
190.96
23
Laia SORRIBES
191.04
24
Celia JODAR
221.59
25
Madison CORCORAN
223.59
26
Noemi FONT VOORHOEVE
255.54
27
Carolina ROSSI
372.63
28
Sofia REINOSO
442.19

 Author| Post time: 7-11-2020 11:32
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Men's K1 (2/2)
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vit PRINDIS
95.05
2
Anatole DELASSUS
95.65
3
Tomas ZIMA
95.81
4
Benjamin RENIA
97.05
5
Martin DOUGOUD
98.29
6
Mathieu DESNOS
98.33
7
Joshua JOSEPH
99.71
8
Vavrinec HRADILEK
99.73
9
Thomas BERSINGER
100.18
10
Igor TSVIET
100.69
11
Mathis SOUDI
100.87
12
David LLORENTE
100.99
13
Lucas ROSSI
101.23
14
Michal SMOLEN
102.75
15
Alex BALDONI
116.19
16
Nour AIT KADDOUR
119.70
17
Kaelin FRIEDENSON
122.44
18
Boris NEVEU
147.21
19
Antoine LAUNAY
148.13
20
Pedro GONCALVES
148.87
21
Pavel EIGEL
150.35
22
Ren KORPES
156.18
23
Dario CUESTA
156.99
24
Thomas UKALOVIC
163.91
25
Joan CRESPO
203.74
26
Mathieu DOBY
211.69
27
Tom MORLEY
216.84

 Author| Post time: 7-11-2020 15:03
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Women's K1 (2/2)
Final Results

Marie-Zelia LAFONT
106.57

Romane PRIGENT
110.55

Viktoriia US
111.92

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Ana SATILA
114.31
5
Maialen CHOURRAUT
120.30
6
Katerina BEKOVA
121.19
7
Olatz ARREGUI
127.87
8
Veronika VOJTOVA
128.87
9
Maartje OTTEN
185.90
10
Evy LEIBFARTH
268.71

 Author| Post time: 7-11-2020 15:09
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Men's K1 (2/2)
Final Results

Martin DOUGOUD
95.11

Tomas ZIMA
95.85

Thomas BERSINGER
98.77

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Mathieu DESNOS
100.26
5
Vit PRINDIS
101.57
5
Vavrinec HRADILEK
101.57
7
Igor TSVIET
102.54
8
Joshua JOSEPH
104.72
9
Anatole DELASSUS
105.74
10
Benjamin RENIA
149.66

 Author| Post time: 7-11-2020 15:15
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Women's K1 Slalom Cross (2/2)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The Top 14 Athletes will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alix DEGREMONT
58.66
2
Veronika VOJTOVA
58.98
3
Alsu MINAZOVA
59.40
4
Miren LAZKANO
59.99
5
Natacha DELASSUS
60.43
6
Daria KUZNETSOVA
60.53
7
Zulfiia SABITOVA
60.77
8
Sofia REINOSO
61.60
9
Laura PELLICER CHICA
61.80
10
Lea BALDONI
62.16
11
Romane PRIGENT
63.06
12
Olatz ARREGUI
63.54
13
Celia JODAR
66.07
14
Marianna TORRES BRICENO
81.74
15
Ria SRIBAR
DNS
16
Laurine SALESSE
DNS

 Author| Post time: 7-11-2020 15:19
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Men's K1 Slalom Cross (2/2)
Non-Olympic Event

Trial Run Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Benjamin RENIA
54.58
2
Pavel EIGEL
55.33
3
Dario CUESTA
55.90
4
Pedro GONCALVES
56.28
5
Adrien FISCHER
56.53
6
Boris NEVEU
56.74
7
Kaelin FRIEDENSON
56.80
8
Alex BALDONI
57.41
9
Tomas ZIMA
57.74
10
Thomas BERSINGER
58.46
11
Vojtech HEGER
58.47
12
Terence SARAMANDIF
58.50
13
Tom MORLEY
58.94
14
Nour AIT KADDOUR
60.45
15
Joris OTTEN
61.69
16
Thomas UKALOVIC
105.95
17
Valentin MARTEIL
106.32

 Author| Post time: 7-11-2020 18:28
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Women's K1 Slalom Cross (2/2)
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alix DEGREMONT
-
2
Sofia REINOSO
-
3
Olatz ARREGUI
NSC

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miren LAZKANO
-
2
Natacha DELASSUS
-
3
Laura PELLICER CHICA
NSC
4
Celia JODAR
NSC

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lea BALDONI
-
2
Daria KUZNETSOVA
-
3
Marianna TORRES BRICENO
-
4
Alsu MINAZOVA
NSC

Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Veronika VOJTOVA
-
2
Romane PRIGENT
-
3
Zulfiia SABITOVA
NSC

 Author| Post time: 7-11-2020 18:37
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Men's K1 Slalom Cross (2/2)
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Benjamin RENIA
2
Thomas UKALOVIC
3
Alex BALDONI
-
4
Terence SARAMANDIF
-

Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
2
Tomas ZIMA
3
Tom MORLEY
-
4
Adrien FISCHER
NSC

Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Thomas BERSINGER
2
Dario CUESTA
3
Nour AIT KADDOUR
-
4
Boris NEVEU
NSC

Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pavel EIGEL
2
Vojtech HEGER
3
Joris OTTEN
-
4
Kaelin FRIEDENSON
DSQ-R

 Author| Post time: 7-11-2020 18:42
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Women's K1 Slalom Cross (2/2)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Natacha DELASSUS
-
2
Sofia REINOSO
-
3
Alix DEGREMONT
NSC
4
Miren LAZKANO
NSC

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lea BALDONI
-
2
Veronika VOJTOVA
NSC
3
Daria KUZNETSOVA
NSC
4
Romane PRIGENT
NSC

 Author| Post time: 7-11-2020 18:47
| Show all posts
Stage 2

Pau (FRA) - 6 November 2020 - 8 November 2020


Men's K1 Slalom Cross (2/2)
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pedro GONCALVES
-
2
Benjamin RENIA
-
3
Thomas UKALOVIC
-
4
Tomas ZIMA
-

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Dario CUESTA
-
2
Pavel EIGEL
-
3
Thomas BERSINGER
-
4
Vojtech HEGER
NSC

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2020 09:44 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list