|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ECA Junior & Under 23 European Championships 2020

[Copy link]
Post time: 30-9-2020 12:08
| Show all posts |Read mode
Slalom Canoeing ECA Junior & Under 23 European Championships 2020

Kraków (POL) - 1 October 2020 - 4 October 2020




Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, October 1st
13:00 Men's Under 23 C1 Heats
13:23 Women's Under 23 K1 Heats, Run 1
13:51 Men's Junior C1 Heats, Run 1
14:16 Women's Junior K1 Heats, Run 1
15:15 Women's Under 23 K1 Heats, Run 2
15:28 Men's Junior C1 Heats, Run 2
15:38 Women's Junior K1 Heats, Run 2


Friday, October 2nd
08:30 Women's Under 23 C1 Heats, Run 1
08:54 Men's Under 23 K1 Heats, Run 1
09:38 Women's Junior C1 Heats
10:01 Men's Junior K1 Heats, Run 1
10:50 Women's Under 23 C1 Heats, Run 2
11:01 Men's Under 23 K1 Heats, Run 2
11:25 Men's Junior K1 Heats, Run 2
13:30 Men's Under 23 Team C1
13:50 Women's Under 23 Team K1
14:12 Men's Junior Team C1
14:33 Women's Junior Team K1
14:57 Men's Under 23 Team K1
15:33 Women's Under 23 Team C1
15:51 Men's Junior Team K1
16:33 Women's Junior Team C1


Saturday, October 3rd
11:15 Men's Under 23 C1 Semifinal
12:00 Women's Under 23 K1 Semifinal
12:47 Men's Junior C1 Semifinal
13:32 Women's Junior K1 Semifinal
15:15 Men's Under 23 C1 Final
15:46 Women's Under 23 K1 Final
16:17 Men's Junior C1 Final
16:48 Women's Junior K1 Final


Sunday, October 4th
09:00 Women's Under 23 C1 Semifinal
09:45 Men's Under 23 K1 Semifinal
10:52 Women's Junior C1 Semifinal
11:37 Men's Junior K1 Semifinal
13:30 Women's Under 23 C1 Final
14:00 Men's Under 23 K1 Final
14:44 Women's Junior C1 Final
15:14 Men's Junior K1 Final
 Author| Post time: 30-9-2020 12:11
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Czech Republic
5
5
5
15
2
Germany
5
2
3
10
3
Russia
3
0
3
6
4
France
1
5
2
8
5
Poland
1
3
2
6
6
Austria
1
0
0
1
7
Slovenia
0
1
0
1
8
Belgium
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
16
16
16
48


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Germany
3
0
1
4
2
Czech Republic
2
3
3
8
3
France
1
2
2
5
4
Russia
1
0
1
2
5
Austria
1
0
0
1
6
Poland
0
3
0
3
7
Belgium
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
8
8
8
24

 Author| Post time: 1-10-2020 14:02
| Show all posts
Men's Under 23 C1
Heats Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vaclav CHALOUPKA
92.25
2
Raffaello IVALDI
94.24
3
Kacper SZTUBA
94.59
4
Vojtech HEGER
95.30
5
Jan VETROVSKY
95.73
6
Mikhail KRUGLOV
97.11
7
Robert HENDRICK
98.01
8
Przemyslaw NOWAK
98.19
9
Dmitrii KHRAMTSOV
98.58
10
Nejc POLENCIC
99.52
11
Klemen VIDMAR
100.11
12
Lennard TUCHSCHERER
101.77
13
Pavel KOTOV
101.90
14
Julian LINDOLF
102.93
15
Flavio MICOZZI
102.99
16
Szymon ZAWADZKI
103.00
17
Joris OTTEN
103.57
18
Urh TURNSEK
107.80
19
Kyrylo KUSHNIR
130.70
20
Florian BREUER
152.12


 Author| Post time: 1-10-2020 14:07
| Show all posts
Women's Under 23 K1
Heats, Run 1 Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Elena APEL
99.34
2
Amalie HILGERTOVA
100.40
3
Antonie GALUSKOVA
101.04
4
Katerina DUSKOVA
101.10
5
Klaudia ZWOLINSKA
101.42
6
Selina JONES
101.62
7
Kseniia KRYLOVA
104.35
8
Lena TEUNISSEN
105.00
9
Monica DORIA VILARRUBLA
105.25
10
Nina WERATSCHNIG
106.61
11
Naemi BRAENDLE
107.57
12
Franziska HANKE
109.49
13
Antonia OSCHMAUTZ
109.66
14
Aleksandra STACH
110.95
15
Alena MARX
111.45
16
Lea NOVAK
113.35
17
Alsu MINAZOVA
113.56
18
Daria KUZNETSOVA
113.71
19
Sara BELINGAR
115.33
20
Laura PELLICER CHICA
117.24
21
Janina KRIESINGER
117.62
22
Julia DZIADOSZ
120.07
23
Katja BENGERI
121.69
24
Meryl STEINMANN
121.94
25
Daila GRAVITE
157.42

 Author| Post time: 1-10-2020 14:15
| Show all posts
Men's Junior C1
Heats, Run 1 Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Yohann SENECHAULT
95.97
2
Mewen DEBLIQUY
96.35
3
Szymon NOWOBILSKI
96.69
4
Martin KRATOCHVIL
99.96
5
Maciej BARTOS
100.03
6
Krystof LHOTA
100.38
7
Loic TRENCHANT
104.60
8
Benjamin KIES
105.47
9
Adam KRAL
105.51
10
Martin GALE
107.52
11
Konrad GINZEL
107.63
12
Filip LESNIAK
107.90
13
Sergei SMIRNOV
108.51
14
Franz GOSSE
111.11
15
Aleksandr KHARLAMTSEV
113.36
16
Valentyn KOMAR
114.72
17
Egor SMIRNOV
117.68
18
Adam KRIZAJ
126.79
19
Maks SMADILO
132.42
20
Roko BENGERI
164.85
21
Grigorios KOMNINOS
284.79
Matteo-Alexander OLAR
DNF

 Author| Post time: 1-10-2020 14:20
| Show all posts
Women's Junior K1
Heats, Run 1 Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Emma VUITTON
101.44
2
Katerina BEKOVA
105.66
3
Emily APEL
107.01
4
Zala ZANOSKAR
108.54
5
Eva Alina HOCEVAR
108.67
6
Doriane DELASSUS
108.80
7
Paulina PIRRO
110.90
8
Lucie NESNIDALOVA
112.65
9
Barbora KARLIKOVA
113.16
10
Helena DOMAJNKO
113.32
11
Marie-Amelie SILVIN
115.55
12
Zoe FREY
117.67
13
Dominika DANEK
118.04
14
Antonia PLOCHMANN
118.35
15
Dominika BRZESKA
119.18
16
Liliia BRIUKHANOVA
119.50
17
Svenja MATTI
121.80
18
Taisiia LOGACHEVA
123.82
19
Johanna KOECHER
124.63
20
Marina NOVYSH
125.61
21
Katarzyna LIBER
142.86
22
Rosa GRAEFF
190.12
23
Ingvild MIDTTUN
284.23
24
Veronika SALASEVICIUTE-TURBINOVA
293.87

 Author| Post time: 1-10-2020 14:42
| Show all posts
Women's Under 23 K1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lea NOVAK
107.31
2
Laura PELLICER CHICA
109.03
3
Janina KRIESINGER
111.57
4
Alsu MINAZOVA
112.78
5
Meryl STEINMANN
115.46
6
Julia DZIADOSZ
115.69
7
Daria KUZNETSOVA
119.37
8
Sara BELINGAR
130.08
9
Daila GRAVITE
160.95
10
Katja BENGERI
224.35

 Author| Post time: 1-10-2020 14:58
| Show all posts
Men's Junior C1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Roko BENGERI
108.28
2
Valentyn KOMAR
117.09
3
Egor SMIRNOV
123.20
4
Adam KRIZAJ
124.19
5
Maks SMADILO
210.04
6
Matteo-Alexander OLAR
393.42
Grigorios KOMNINOS
DNS

 Author| Post time: 1-10-2020 15:03
| Show all posts
Women's Junior K1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Svenja MATTI
116.88
2
Liliia BRIUKHANOVA
123.83
3
Katarzyna LIBER
127.91
4
Johanna KOECHER
133.56
5
Marina NOVYSH
140.88
6
Veronika SALASEVICIUTE-TURBINOVA
187.07
7
Taisiia LOGACHEVA
195.37
Ingvild MIDTTUN
DNF
Rosa GRAEFF
DNF

 Author| Post time: 2-10-2020 08:39
| Show all posts
Women's Under 23 C1
Heats, Run 1 Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Elena APEL
101.15
2
Andrea HERZOG
102.26
3
Gabriela SATKOVA
105.62
4
Tereza FISEROVA
109.38
5
Lea NOVAK
110.23
6
Martina SATKOVA
110.40
7
Alsu MINAZOVA
110.53
8
Monica DORIA VILARRUBLA
110.98
9
Klaudia ZWOLINSKA
111.13
10
Marta BERTONCELLI
111.66
11
Aleksandra STACH
111.72
12
Daria SHAIDUROVA
116.37
13
Lena TEUNISSEN
116.62
14
Zoe JAKOB
120.79
15
Laura PELLICER CHICA
122.40
16
Anastasia KOZYREVA
123.48
17
Alena MARX
124.60
18
Katja BENGERI
129.64
19
Oliwia JELENSKA
135.66
20
Nadine WERATSCHNIG
228.60
21
Daila GRAVITE
343.37

 Author| Post time: 2-10-2020 09:12
| Show all posts
Men's Under 23 K1
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Niko TESTEN
87.90
2
Tomas ZIMA
88.08
3
Thomas STRAUSS
88.46
4
Noah HEGGE
88.75
5
Felix OSCHMAUTZ
89.03
6
Mario LEITNER
89.74
7
Jakub BRZEZINSKI
90.81
8
Jakob WEGER
91.11
9
Gabriel DE COSTER
91.22
10
Dimitri MARX
91.52
11
Jan BARTA
91.82
12
Gelindo CHIARELLO
91.84
13
Krzysztof MAJERCZAK
92.11
14
Alexandr MAIKRANZ
92.24
15
Lukas STAHL
93.08
16
Jan ROHRER
93.36
17
Noel HENDRICK
94.55
17
Nikita INKIN
94.55
19
Wiktor SANDERA
95.74
20
Sergei MAIMISTOV
96.54
21
Tine KANCLER
96.84
22
Marko PETEK
97.17
23
Marco VIANELLO
97.51
24
Alistair MCCREERY
98.46
25
Tommaso BARZON
100.86
26
Koppany RACZ
101.02
27
Milos JEVTIC
101.97
28
Marko DORDEVIC
104.27
29
Ami SEHIC
104.86
30
Panagiotis ARVANITIS
106.91
31
Jakov MATOSEVIC
107.79
32
Koen DE MARE
112.99
33
Edgars GRAVITIS
113.87
34
Charalampos TROIANNOS
114.43
35
Hristijan IGNATOV
115.22
36
Matas LEVITT-PETROVAS
134.29
37
Dmitry LABASOV
145.14
38
Vejas PRANSKUNAS
149.39
39
Maksym RUDYI
161.85
40
Saugintas SKILINSKAS
203.41
Kriss MELNIKONIS
DNS

 Author| Post time: 2-10-2020 09:41
| Show all posts
Women's Junior C1
Heats Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tereza KNEBLOVA
110.00
2
Elena BORGHI
115.65
3
Veronika JANU
117.19
4
Eva Alina HOCEVAR
118.90
5
Klara KNEBLOVA
118.93
6
Katarzyna LIBER
119.60
7
Alicja BULERA
119.80
8
Lucie KRECH
120.24
9
Camille CASTRYCK
120.94
10
Zola LEWANDOWSKI
124.22
11
Marina NOVYSH
129.86
12
Taisiia LOGACHEVA
133.10
13
Asja JUG
136.56
14
Jannemien PANZLAFF
136.67
15
Laurine SALESSE
140.80
16
Doriane DELASSUS
143.01
17
Karina FEDCHENKO
143.93
18
Martyna BEDNARCZYK
193.06
19
Georgia MOROU
348.57
20
Veronika SALASEVICIUTE-TURBINOVA
455.77

 Author| Post time: 2-10-2020 10:22
| Show all posts
Men's Junior K1
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noe PERREAU
93.35
2
Jakub KREJCI
93.66
3
Jean-Charles HACQUART
93.84
4
Ivan KOZLOV
94.45
5
Jan LOCNIKAR
94.70
6
Tom BABIN
95.20
7
Lan TOMINC
95.68
8
Calvin WIDMER
96.82
9
Egor SMIRNOV
97.11
10
Paul PREISL
97.56
11
Tadeusz KUCHNO
98.24
12
Jakub MRAZEK
98.36
13
Roko BENGERI
98.40
14
Thomas UKALOVIC
98.82
15
Amos UEBBING
99.33
16
Michal CIAGLO
100.17
17
Urban GAJSEK
101.21
18
Angel PETRUSHEV
102.01
19
Benjamin KIES
102.16
20
Mikolaj MASTALSKI
102.62
21
Frej BRATT
103.52
22
Laurel MEYER
104.48
23
Martin RUDORFER
104.61
24
Simon ZEITLHOFER
105.60
25
Martin VEGSE
106.08
26
Moritz KREMSLEHNER
106.77
27
Oleksandr FEDORENKO
107.97
28
Noe ANDEREGG
109.24
29
Bogdan LIKHACHEV
111.01
30
Adriaan BEHETS
113.52
31
Peteris DAMBEKALNS
114.08
32
Ralfs JURJANIS
114.61
33
Denys ARTIUNIN
118.45
34
Tom MORLEY
127.61
35
Serhii SOVKO
128.97
36
Gustas MALAKAUSKAS
134.23
37
Stefan RIBARSKI
135.63
38
Koce IGNATOV
137.08
39
Rimantas PUMPUTIS
142.71
40
Julian BOLTE
151.18
41
Matteo-Alexander OLAR
153.72
42
Georgios LATHOURAS
236.88
43
Antonios PANTELIDIS
273.39
44
Patrick KOZMA
310.69
Athanasios VONGLIS
DNF
Alberts PLUCIS
DNS

 Author| Post time: 2-10-2020 10:28
| Show all posts
Women's Under 23 C1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Anastasia KOZYREVA
112.96
2
Nadine WERATSCHNIG
113.87
3
Alena MARX
119.90
4
Oliwia JELENSKA
134.35
5
Katja BENGERI
139.50
6
Daila GRAVITE
308.96

 Author| Post time: 2-10-2020 10:51
| Show all posts
Men's Under 23 K1
Heats, Run 2 Results
The Top 10 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tine KANCLER
91.37
2
Tommaso BARZON
93.84
3
Marko PETEK
95.23
4
Dmitry LABASOV
95.73
5
Marco VIANELLO
96.84
6
Jakov MATOSEVIC
98.45
7
Alistair MCCREERY
99.36
8
Ami SEHIC
104.81
9
Hristijan IGNATOV
105.95
10
Marko DORDEVIC
106.09
11
Koppany RACZ
106.15
12
Charalampos TROIANNOS
108.33
13
Milos JEVTIC
108.95
14
Panagiotis ARVANITIS
111.48
15
Maksym RUDYI
113.07
16
Matas LEVITT-PETROVAS
132.03
17
Saugintas SKILINSKAS
133.64
18
Vejas PRANSKUNAS
135.23
19
Edgars GRAVITIS
164.07
20
Koen DE MARE
212.86
Kriss MELNIKONIS
DNS

 Author| Post time: 2-10-2020 11:20
| Show all posts
Men's Junior K1
Heats, Run 2 Results
The Top 10 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Martin RUDORFER
92.53
2
Julian BOLTE
95.95
3
Adriaan BEHETS
97.16
4
Frej BRATT
98.96
5
Noe ANDEREGG
100.36
6
Laurel MEYER
101.34
7
Bogdan LIKHACHEV
101.54
8
Moritz KREMSLEHNER
102.99
9
Martin VEGSE
104.09
10
Serhii SOVKO
105.99
11
Oleksandr FEDORENKO
109.53
12
Simon ZEITLHOFER
109.67
13
Tom MORLEY
109.78
14
Stefan RIBARSKI
110.80
15
Gustas MALAKAUSKAS
117.21
16
Denys ARTIUNIN
117.78
17
Peteris DAMBEKALNS
120.85
18
Ralfs JURJANIS
123.11
19
Koce IGNATOV
131.54
20
Rimantas PUMPUTIS
131.58
21
Matteo-Alexander OLAR
148.08
22
Antonios PANTELIDIS
167.54
23
Patrick KOZMA
346.19
Athanasios VONGLIS
DNF
Georgios LATHOURAS
DNF
Alberts PLUCIS
DNS

 Author| Post time: 2-10-2020 13:16
| Show all posts
Men's Under 23 Team C1
Final Results

Russia
Dmitrii KHRAMTSOV
Mikhail KRUGLOV
Pavel KOTOV

108.10

Czech Republic
Vojtech HEGER
Vaclav CHALOUPKA
Jan VETROVSKY

108.37

Germany
Lennard TUCHSCHERER
Florian BREUER
Julian LINDOLF

112.13

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Kacper SZTUBA
Szymon ZAWADZKI
Przemyslaw NOWAK
116.56
5
Nejc POLENCIC
Klemen VIDMAR
Urh TURNSEK
118.00
6
Kyrylo KUSHNIR
Valentyn KOMAR
Oleksandr FEDORENKO
211.27

 Author| Post time: 2-10-2020 13:31
| Show all posts
Women's Under 23 Team K1
Final Results

Russia
Kseniia KRYLOVA
Alsu MINAZOVA
Daria KUZNETSOVA

121.52

Germany
Elena APEL
Selina JONES
Franziska HANKE

123.67

Czech Republic
Antonie GALUSKOVA
Amalie HILGERTOVA
Katerina DUSKOVA

123.89

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Klaudia ZWOLINSKA
Aleksandra STACH
Julia DZIADOSZ
127.55
5
Lea NOVAK
Sara BELINGAR
Helena DOMAJNKO
129.36
6
Naemi BRAENDLE
Alena MARX
Meryl STEINMANN
133.68

 Author| Post time: 2-10-2020 13:41
| Show all posts
Men's Junior Team C1
Final Results

Czech Republic
Martin KRATOCHVIL
Adam KRAL
Krystof LHOTA

113.03

France
Yohann SENECHAULT
Loic TRENCHANT
Mewen DEBLIQUY

116.22

Poland
Szymon NOWOBILSKI
Filip LESNIAK
Maciej BARTOS

126.03

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Benjamin KIES
Konrad GINZEL
Franz GOSSE
127.29
5
Aleksandr KHARLAMTSEV
Sergei SMIRNOV
Egor SMIRNOV
133.96

Serhii SOVKO
Oleksandr FEDORENKO
Denys ARTIUNIN
DNS

 Author| Post time: 2-10-2020 14:14
| Show all posts
Women's Junior Team K1
Final Results

Germany
Antonia PLOCHMANN
Paulina PIRRO
Emily APEL

117.65

Slovenia
Eva Alina HOCEVAR
Helena DOMAJNKO
Zala ZANOSKAR

121.38

Czech Republic
Katerina BEKOVA
Lucie NESIDALOVA
Barbora KARLIKOVA

121.65

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Emma VUITTON
Doriane DELASSUS
Marie-Amelie SILVIN
122.45
5
Dominika BRZESKA
Dominika DANEK
Katarzyna LIBER
134.48
6
Johanna KOECHER
Svenja MATTI
Zoe FREY
140.40
7
Taisiia LOGACHEVA
Marina NOVYSH
Liliia BRIUKHANOVA
152.62

 Author| Post time: 2-10-2020 15:05
| Show all posts
Men's Under 23 Team K1
Final Results

Germany
Noah HEGGE
Lukas STAHL
Thomas STRAUSS

101.53

Czech Republic
Tomas ZIMA
Jan BARTA
Alexandr MAIKRANZ

101.73

Poland
Krzysztof MAJERCZAK
Jakub BRZEZINSKI
Wiktor SANDERA

103.30

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Dimitri MARX
Gelindo CHIARELLO
Jan ROHRER
103.96
5
Niko TESTEN
Tine KANCLER
Marko PETEK
104.62
6
Sergei MAIMISTOV
Dmitry LABASOV
Nikita INKIN
107.46
7
Noel HENDRICK
Alistair MCCREERY
Tom MORLEY
120.70
8
Peteris DAMBEKALNS
Ralfs JURJANIS
Edgars GRAVITIS
140.68
9
Marco VIANELLO
Jakob WEGER
Tommaso BARZON
161.87
10
Charalampos TROIANNOS
Panagiotis ARVANITIS
Antonios PANTELIDIS
180.11
11
Matas LEVITT-PETROVAS
Saugintas SKILINSKAS
Vejas PRANSKUNAS
187.26

 Author| Post time: 2-10-2020 15:16
| Show all posts
Women's Under 23 Team C1
Final Results

Czech Republic
Tereza FISEROVA
Gabriela SATKOVA
Martina SATKOVA

124.40

Germany
Andrea HERZOG
Elena APEL
Zoe JAKOB

126.16

Russia
Alsu MINAZOVA
Daria SHAIDUROVA
Anastasia KOZYREVA

136.19

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Eva Alina HOCEVAR
Lea NOVAK
Asja JUG
154.20
5
Aleksandra STACH
Klaudia ZWOLINSKA
Oliwia JELENSKA
182.22

 Author| Post time: 2-10-2020 15:56
| Show all posts
Men's Junior Team K1
Final Results

Poland
Tadeusz KUCHNO
Michal CIAGLO
Mikolaj MASTALSKI

106.50

France
Noe PERREAU
Tom BABIN
Jean-Charles HACQUART

108.79

Russia
Egor SMIRNOV
Ivan KOZLOV
Bogdan LIKHACHEV

109.56

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Jakub KREJCI
Jakub MRAZEK
Martin RUDORFER
111.10
5
Jan LOCNIKAR
Lan TOMINC
Urban GAJSEK
112.89
6
Calvin WIDMER
Noe ANDEREGG
Laurel MEYER
120.77
7
Koce IGNATOV
Stefan RIBARSKI
Angel PETRUSHEV
163.29
8
Simon ZEITLHOFER
Paul PREISL
Moritz KREMSLEHNER
165.40
9
Roko BENGERI
Martin VEGSE
Thomas UKALOVIC
166.73
10
Julian BOLTE
Benjamin KIES
Amos UEBBING
170.18
11
Serhii SOVKO
Oleksandr FEDORENKO
Denys ARTIUNIN
191.66
12
Gustas MALAKAUSKAS
Vejas PRANSKUNAS
Rimantas PUMPUTIS
207.50
Antonios PANTELIDIS
Georgios LATHOURAS
Athanasios VONGLIS
DNS

 Author| Post time: 2-10-2020 16:06
| Show all posts
Women's Junior Team C1
Final Results

Czech Republic
Klara KNEBLOVA
Tereza KNEBLOVA
Veronika JANU

131.80

France
Doriane DELASSUS
Camille CASTRYCK
Laurine SALESSE

132.03

Germany
Zola LEWANDOWSKI
Jannemien PANZLAFF
Lucie KRECH

140.16

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Taisiia LOGACHEVA
Marina NOVYSH
Karina FEDCHENKO
147.82
5
Alicja BULERA
Katarzyna LIBER
Martyna BEDNARCZYK
356.95

 Author| Post time: 3-10-2020 17:04
| Show all posts
Men's Under 23 C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Vojtech HEGER
98.61
2
Przemyslaw NOWAK
98.66
3
Kacper SZTUBA
99.41
4
Vaclav CHALOUPKA
99.43
5
Jan VETROVSKY
100.48
6
Flavio MICOZZI
100.52
7
Dmitrii KHRAMTSOV
100.94
8
Pavel KOTOV
101.29
9
Lennard TUCHSCHERER
101.58
10
Szymon ZAWADZKI
103.23
11
Robert HENDRICK
103.37
12
Mikhail KRUGLOV
104.81
13
Florian BREUER
105.33
14
Nejc POLENCIC
105.38
15
Joris OTTEN
106.19
16
Julian LINDOLF
106.25
17
Klemen VIDMAR
111.22
18
Urh TURNSEK
112.31
19
Kyrylo KUSHNIR
126.07
20
Raffaello IVALDI
165.78

 Author| Post time: 3-10-2020 17:13
| Show all posts
Women's Under 23 K1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Klaudia ZWOLINSKA
102.84
2
Monica DORIA VILARRUBLA
103.71
3
Elena APEL
103.94
4
Amalie HILGERTOVA
105.10
5
Franziska HANKE
107.83
6
Lena TEUNISSEN
108.49
7
Antonie GALUSKOVA
109.49
8
Katerina DUSKOVA
110.81
9
Selina JONES
113.36
10
Antonia OSCHMAUTZ
115.03
11
Nina WERATSCHNIG
115.82
12
Aleksandra STACH
117.16
13
Alena MARX
117.45
14
Kseniia KRYLOVA
118.20
15
Lea NOVAK
121.78
16
Naemi BRAENDLE
121.83
17
Laura PELLICER CHICA
122.91
18
Meryl STEINMANN
125.07
19
Alsu MINAZOVA
128.49
20
Janina KRIESINGER
166.48

 Author| Post time: 3-10-2020 17:29
| Show all posts
Men's Junior C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Mewen DEBLIQUY
100.85
2
Yohann SENECHAULT
101.59
3
Adam KRAL
102.76
4
Krystof LHOTA
102.98
5
Szymon NOWOBILSKI
104.23
6
Aleksandr KHARLAMTSEV
105.71
7
Martin KRATOCHVIL
105.93
7
Benjamin KIES
105.93
9
Roko BENGERI
110.90
10
Maciej BARTOS
111.41
11
Martin GALE
112.53
12
Sergei SMIRNOV
112.72
13
Loic TRENCHANT
113.02
14
Filip LESNIAK
113.22
15
Konrad GINZEL
113.79
16
Franz GOSSE
117.36
17
Egor SMIRNOV
120.31
18
Valentyn KOMAR
121.08
19
Adam KRIZAJ
125.24
20
Maks SMADILO
299.77

 Author| Post time: 3-10-2020 17:33
| Show all posts
Women's Junior K1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Emma VUITTON
107.40
2
Katerina BEKOVA
108.36
3
Emily APEL
109.64
4
Zala ZANOSKAR
111.18
5
Doriane DELASSUS
112.71
6
Eva Alina HOCEVAR
112.86
7
Paulina PIRRO
115.09
8
Barbora KARLIKOVA
117.79
9
Antonia PLOCHMANN
119.46
10
Zoe FREY
121.48
11
Helena DOMAJNKO
121.55
12
Svenja MATTI
121.94
13
Dominika BRZESKA
122.92
14
Marina NOVYSH
123.96
15
Lucie NESNIDALOVA
125.72
16
Marie-Amelie SILVIN
130.57
17
Liliia BRIUKHANOVA
131.08
18
Dominika DANEK
131.50
19
Johanna KOECHER
137.27
20
Katarzyna LIBER
143.17

 Author| Post time: 3-10-2020 17:38
| Show all posts
Men's Under 23 C1
Final Results

Vojtech HEGER
96.59

Kacper SZTUBA
97.74

Dmitrii KHRAMTSOV
98.18

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Vaclav CHALOUPKA
98.22
5
Pavel KOTOV
98.77
6
Jan VETROVSKY
99.64
7
Szymon ZAWADZKI
103.47
8
Lennard TUCHSCHERER
111.65
9
Flavio MICOZZI
113.08
10
Przemyslaw NOWAK
149.55

 Author| Post time: 3-10-2020 17:44
| Show all posts
Women's Under 23 K1
Final Results

Elena APEL
99.01

Klaudia ZWOLINSKA
101.18

Antonie GALUSKOVA
104.54

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Amalie HILGERTOVA
105.26
5
Monica DORIA VILARRUBLA
106.28
6
Franziska HANKE
106.56
7
Katerina DUSKOVA
110.11
8
Antonia OSCHMAUTZ
110.82
9
Selina JONES
117.75
10
Lena TEUNISSEN
159.06

 Author| Post time: 3-10-2020 17:51
| Show all posts
Men's Junior C1
Final Results

Mewen DEBLIQUY
96.82

Adam KRAL
100.95

Yohann SENECHAULT
102.71

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Krystof LHOTA
103.84
5
Benjamin KIES
104.45
6
Maciej BARTOS
104.74
7
Aleksandr KHARLAMTSEV
104.76
8
Martin KRATOCHVIL
110.56
9
Roko BENGERI
111.70
10
Szymon NOWOBILSKI
112.17

 Author| Post time: 3-10-2020 17:58
| Show all posts
Women's Junior K1
Final Results

Paulina PIRRO
105.94

Emma VUITTON
106.85

Katerina BEKOVA
109.12

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Barbora KARLIKOVA
112.54
5
Emily APEL
112.73
6
Eva Alina HOCEVAR
113.67
7
Doriane DELASSUS
117.61
8
Zala ZANOSKAR
122.27
9
Zoe FREY
132.33
10
Antonia PLOCHMANN
DNS

 Author| Post time: 4-10-2020 10:14
| Show all posts
Women's Under 23 C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Gabriela SATKOVA
108.50
2
Andrea HERZOG
111.32
3
Tereza FISEROVA
111.77
4
Elena APEL
111.95
5
Lea NOVAK
113.61
6
Martina SATKOVA
114.14
7
Monica DORIA VILARRUBLA
114.64
8
Aleksandra STACH
114.77
9
Lena TEUNISSEN
115.78
10
Klaudia ZWOLINSKA
116.66
11
Nadine WERATSCHNIG
116.73
12
Anastasia KOZYREVA
117.48
13
Marta BERTONCELLI
120.29
14
Zoe JAKOB
121.20
15
Alsu MINAZOVA
121.62
16
Daria SHAIDUROVA
121.93
17
Alena MARX
126.05
18
Oliwia JELENSKA
157.48
19
Laura PELLICER CHICA
178.85
20
Katja BENGERI
DNF

 Author| Post time: 4-10-2020 10:20
| Show all posts
Men's Under 23 K1
Semifinal Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Krzysztof MAJERCZAK
90.34
2
Niko TESTEN
92.51
3
Noah HEGGE
94.36
4
Gabriel DE COSTER
94.44
5
Tine KANCLER
94.47
6
Gelindo CHIARELLO
94.67
7
Mario LEITNER
95.20
8
Thomas STRAUSS
95.56
9
Alexandr MAIKRANZ
95.62
10
Wiktor SANDERA
95.86
11
Dimitri MARX
96.47
12
Jan BARTA
96.48
13
Nikita INKIN
97.08
14
Lukas STAHL
98.35
15
Sergei MAIMISTOV
98.78
16
Jan ROHRER
99.14
17
Felix OSCHMAUTZ
99.33
18
Tomas ZIMA
100.69
19
Jakub BRZEZINSKI
100.86
20
Tommaso BARZON
101.65
21
Ami SEHIC
108.96
22
Jakov MATOSEVIC
110.15
23
Hristijan IGNATOV
115.31
24
Marko DORDEVIC
116.75
25
Jakob WEGER
142.57
26
Marco VIANELLO
144.48
27
Marko PETEK
145.29
28
Dmitry LABASOV
148.76
29
Noel HENDRICK
155.68
30
Alistair MCCREERY
161.33

 Author| Post time: 4-10-2020 10:52
| Show all posts
Women's Junior C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Doriane DELASSUS
119.63
2
Tereza KNEBLOVA
120.18
3
Klara KNEBLOVA
120.36
4
Eva Alina HOCEVAR
121.42
5
Veronika JANU
122.55
6
Elena BORGHI
124.08
7
Marina NOVYSH
128.36
8
Camille CASTRYCK
130.36
9
Lucie KRECH
130.75
10
Taisiia LOGACHEVA
131.57
11
Katarzyna LIBER
132.31
12
Zola LEWANDOWSKI
132.68
13
Laurine SALESSE
133.61
14
Jannemien PANZLAFF
140.02
15
Alicja BULERA
143.19
16
Karina FEDCHENKO
145.12
17
Asja JUG
191.65
18
Georgia MOROU
247.27
19
Martyna BEDNARCZYK
267.03
20
Veronika SALASEVICIUTE-TURBINOVA
DNS

 Author| Post time: 4-10-2020 11:48
| Show all posts
Men's Junior K1
Semifinal Results
The Top 15 Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jakub KREJCI
93.75
2
Jakub MRAZEK
98.25
3
Egor SMIRNOV
99.03
4
Jean-Charles HACQUART
99.09
5
Noe PERREAU
99.63
6
Martin RUDORFER
99.72
7
Julian BOLTE
100.01
8
Jan LOCNIKAR
101.66
9
Adriaan BEHETS
102.48
10
Amos UEBBING
103.74
11
Urban GAJSEK
104.04
12
Tadeusz KUCHNO
104.33
13
Benjamin KIES
104.92
14
Paul PREISL
105.24
15
Bogdan LIKHACHEV
105.36
16
Roko BENGERI
105.40
17
Tom BABIN
105.43
18
Thomas UKALOVIC
105.99
19
Ivan KOZLOV
106.37
20
Martin VEGSE
107.70
21
Noe ANDEREGG
110.27
22
Michal CIAGLO
112.29
23
Moritz KREMSLEHNER
113.08
24
Angel PETRUSHEV
114.35
25
Serhii SOVKO
115.39
26
Laurel MEYER
124.36
27
Frej BRATT
130.18
28
Lan TOMINC
148.13
29
Calvin WIDMER
154.59
30
Mikolaj MASTALSKI
163.95

 Author| Post time: 4-10-2020 15:07
| Show all posts
Women's Under 23 C1
Final Results

Elena APEL
106.70

Gabriela SATKOVA
106.76

Andrea HERZOG
109.75

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Aleksandra STACH
110.76
5
Martina SATKOVA
111.23
6
Tereza FISEROVA
111.59
7
Lea NOVAK
115.34
8
Klaudia ZWOLINSKA
119.89
9
Lena TEUNISSEN
132.06
10
Monica DORIA VILARRUBLA
167.02

 Author| Post time: 4-10-2020 15:15
| Show all posts
Men's Under 23 K1
Final Results

Mario LEITNER
90.94

Krzysztof MAJERCZAK
91.62

Gabriel DE COSTER
91.69

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Sergei MAIMISTOV
91.89
5
Noah HEGGE
91.98
6
Alexandr MAIKRANZ
92.02
7
Thomas STRAUSS
93.18
8
Gelindo CHIARELLO
93.61
9
Dimitri MARX
95.62
10
Jan BARTA
96.21
11
Niko TESTEN
96.83
12
Lukas STAHL
97.14
13
Tine KANCLER
98.01
14
Wiktor SANDERA
100.61
15
Nikita INKIN
101.46

 Author| Post time: 4-10-2020 15:25
| Show all posts
Women's Junior C1
Final Results

Tereza KNEBLOVA
112.75

Doriane DELASSUS
118.94

Camille CASTRYCK
119.13

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Marina NOVYSH
120.25
5
Elena BORGHI
120.26
6
Taisiia LOGACHEVA
120.49
7
Lucie KRECH
124.45
8
Eva Alina HOCEVAR
125.11
9
Klara KNEBLOVA
125.24
10
Veronika JANU
127.60

 Author| Post time: 4-10-2020 16:08
| Show all posts
Men's Junior K1
Final Results

Egor SMIRNOV
96.98

Martin RUDORFER
97.80

Jakub KREJCI
98.57

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Tadeusz KUCHNO
98.58
5
Jan LOCNIKAR
98.91
6
Jean-Charles HACQUART
99.63
7
Noe PERREAU
99.90
8
Urban GAJSEK
100.36
9
Paul PREISL
101.39
10
Adriaan BEHETS
103.62
10
Bogdan LIKHACHEV
103.62
12
Amos UEBBING
104.46
13
Benjamin KIES
149.89
14
Jakub MRAZEK
152.18
15
Julian BOLTE
156.67

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2020 08:17 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list