|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Judo at the Summer Olympic Games 2016

[Copy link]
Post time: 4-9-2016 10:21
| Show all posts |Read mode
Judo at the Summer Olympic Games 2016

Rio de Janeiro (BRA) - 6 August 2016 - 12 August 2016




Official Schedule
Brasília Time (GMT -3)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, August 6th
10:00 Men's -60kg Round of 64
Following
Women's -48kg Round of 32
Following
Men's -60kg Round of 32
Following
Women's -48kg Round of 16
Following
Men's -60kg Round of 16
Following
Women's -48kg Quarterfinals
Following
Men's -60kg Quarterfinals
15:30 Women's -48kg Repechages
Following
Men's -60kg Repechages
Following
Women's -48kg Semifinals
Following
Men's -60kg Semifinals
Following
Women's -48kg Bronze Medal Match 1
Following
Women's -48kg Bronze Medal Match 2
Following
Women's -48kg Gold Medal Match
Following
Men's -60kg Bronze Medal Match 1
Following
Men's -60kg Bronze Medal Match 2
Following
Men's -60kg Gold Medal Match


Sunday, August 7th
10:00 Men's -66kg Round of 64
Following
Women's -52kg Round of 32
Following
Men's -66kg Round of 32
Following
Women's -52kg Round of 16
Following
Men's -66kg Round of 16
Following
Women's -52kg Quarterfinals
Following
Men's -66kg Quarterfinals
15:30 Women's -52kg Repechages
Following
Men's -66kg Repechages
Following
Women's -52kg Semifinals
Following
Men's -66kg Semifinals
Following
Women's -52kg Bronze Medal Match 1
Following
Women's -52kg Bronze Medal Match 2
Following
Women's -52kg Gold Medal Match
Following
Men's -66kg Bronze Medal Match 1
Following
Men's -66kg Bronze Medal Match 2
Following
Men's -66kg Gold Medal Match


Monday, August 8th
10:00 Men's -73kg Round of 64
Following
Women's -57kg Round of 32
Following
Men's -73kg Round of 32
Following
Women's -57kg Round of 16
Following
Men's -73kg Round of 16
Following
Women's -57kg Quarterfinals
Following
Men's -73kg Quarterfinals
15:30 Women's -57kg Repechages
Following
Men's -73kg Repechages
Following
Women's -57kg Semifinals
Following
Men's -73kg Semifinals
Following
Women's -57kg Bronze Medal Match 1
Following
Women's -57kg Bronze Medal Match 2
Following
Women's -57kg Gold Medal Match
Following
Men's -73kg Bronze Medal Match 1
Following
Men's -73kg Bronze Medal Match 2
Following
Men's -73kg Gold Medal Match


Tuesday, August 9th
10:00 Men's -81kg Round of 64
Following
Women's -63kg Round of 32
Following
Men's -81kg Round of 32
Following
Women's -63kg Round of 16
Following
Men's -81kg Round of 16
Following
Women's -63kg Quarterfinals
Following
Men's -81kg Quarterfinals
15:30 Women's -63kg Repechages
Following
Men's -81kg Repechages
Following
Women's -63kg Semifinals
Following
Men's -81kg Semifinals
Following
Women's -63kg Bronze Medal Match 1
Following
Women's -63kg Bronze Medal Match 2
Following
Women's -63kg Gold Medal Match
Following
Men's -81kg Bronze Medal Match 1
Following
Men's -81kg Bronze Medal Match 2
Following
Men's -81kg Gold Medal Match


Wednesday, August 10th
10:00 Men's -90kg Round of 64
Following
Women's -70kg Round of 32
Following
Men's -90kg Round of 32
Following
Women's -70kg Round of 16
Following
Men's -90kg Round of 16
Following
Women's -70kg Quarterfinals
Following
Men's -90kg Quarterfinals
15:30 Women's -70kg Repechages
Following
Men's -90kg Repechages
Following
Women's -70kg Semifinals
Following
Men's -90kg Semifinals
Following
Women's -70kg Bronze Medal Match 1
Following
Women's -70kg Bronze Medal Match 2
Following
Women's -70kg Gold Medal Match
Following
Men's -90kg Bronze Medal Match 1
Following
Men's -90kg Bronze Medal Match 2
Following
Men's -90kg Gold Medal Match


Thursday, August 11th
10:00 Men's -100kg Round of 64
Following
Women's -78kg Round of 32
Following
Men's -100kg Round of 32
Following
Women's -78kg Round of 16
Following
Men's -100kg Round of 16
Following
Women's -78kg Quarterfinals
Following
Men's -100kg Quarterfinals
15:30 Women's -78kg Repechages
Following
Men's -100kg Repechages
Following
Women's -78kg Semifinals
Following
Men's -100kg Semifinals
Following
Women's -78kg Bronze Medal Match 1
Following
Women's -78kg Bronze Medal Match 2
Following
Women's -78kg Gold Medal Match
Following
Men's -100kg Bronze Medal Match 1
Following
Men's -100kg Bronze Medal Match 2
Following
Men's -100kg Gold Medal Match


Friday, August 12th
10:00 Men's +100kg Round of 32
Following
Women's +78kg Round of 32
Following
Men's +100kg Round of 16
Following
Women's +78kg Round of 16
Following
Men's +100kg Quarterfinals
Following
Women's +78kg Quarterfinals
15:30 Women's +78kg Repechages
Following
Men's +100kg Repechages
Following
Women's +78kg Semifinals
Following
Men's +100kg Semifinals
Following
Women's +78kg Bronze Medal Match 1
Following
Women's +78kg Bronze Medal Match 2
Following
Women's +78kg Gold Medal Match
Following
Men's +100kg Bronze Medal Match 1
Following
Men's +100kg Bronze Medal Match 2
Following
Men's +100kg Gold Medal Match



Draws














 Author| Post time: 4-9-2016 10:52
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Japan
3
1
8
12
2
France
2
2
1
5
3
Russia
2
0
1
3
4
Italy
1
1
0
2
4
United States
1
1
0
2
6
Brazil
1
0
2
3
7
Slovenia
1
0
1
2
8
Argentina
1
0
0
1
8
Czech Republic
1
0
0
1
8
Kosovo
1
0
0
1
11
South Korea
0
2
1
3
12
Azerbaijan
0
2
0
2
13
Georgia
0
1
1
2
13
Kazakhstan
0
1
1
2
15
Colombia
0
1
0
1
15
Cuba
0
1
0
1
15
Mongolia
0
1
0
1
18
China
0
0
2
2
18
Israel
0
0
2
2
18
Uzbekistan
0
0
2
2
21
Belgium
0
0
1
1
21
Germany
0
0
1
1
21
Great Britain
0
0
1
1
21
Netherlands
0
0
1
1
21
Portugal
0
0
1
1
21
United Arab Emira.
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
14
14
28
56


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Japan
3
1
8
12
2
France
2
2
1
5
3
Russia
2
0
1
3
4
Italy
1
1
0
2
4
United States
1
1
0
2
6
Brazil
1
0
2
3
7
Slovenia
1
0
1
2
8
Argentina
1
0
0
1
8
Czech Republic
1
0
0
1
8
Kosovo
1
0
0
1
11
South Korea
0
2
1
3
12
Azerbaijan
0
2
0
2
13
Georgia
0
1
1
2
13
Kazakhstan
0
1
1
2
15
Colombia
0
1
0
1
15
Cuba
0
1
0
1
15
Mongolia
0
1
0
1
18
China
0
0
2
2
18
Israel
0
0
2
2
18
Uzbekistan
0
0
2
2
21
Belgium
0
0
1
1
21
Germany
0
0
1
1
21
Great Britain
0
0
1
1
21
Netherlands
0
0
1
1
21
Portugal
0
0
1
1
21
United Arab Emira.
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
14
14
28
56

 Author| Post time: 4-9-2016 11:02
| Show all posts
Women's -48kg
Round of 32

Athletes
Result
MUNKHBAT Urantsetseg
Bye
-


RAYNER Chloe
PAYET Laetitia
L

W




JEONG Bokyeong
Bye
-


MOSCATT Valentina
VAN Ngoc Tu
L

W








MENEZES Sarah
Bye
-


UNGUREANU Monica
VAN SNICK Charline
L

W




FIGUEROA Julia
Bye
-


RATIARISON Asaramanitra
MESTRE ALVAREZ Dayaris
L

W
















PARETO Paula
Bye
-


DOLGOVA Irina
KIM Sol Mi
W

L




CSERNOVICZKI Eva
Bye
-


CHERNIAK Maryna
RISHONY Shira
W

L








KONDO Ami
Bye
-


CARRILLO Edna
LOKMANHEKIM Dilara
W

L




GALBADRAKH Otgontsetseg
Bye
-


Bye
LIMA Taciana
-


Women's -48kg
Round of 16

Athletes
Result
MUNKHBAT Urantsetseg
PAYET Laetitia
W

L


JEONG Bokyeong
VAN Ngoc Tu
W

L




MENEZES Sarah
VAN SNICK Charline
W

L


FIGUEROA Julia
MESTRE ALVAREZ Dayaris
L

W








PARETO Paula
DOLGOVA Irina
W

L


CSERNOVICZKI Eva
CHERNIAK Maryna
W

L




KONDO Ami
CARRILLO Edna
W

L


GALBADRAKH Otgontsetseg
LIMA Taciana
W

L


Women's -48kg
Quarterfinals

Athletes
Result
MUNKHBAT Urantsetseg
JEONG Bokyeong
L

W


MENEZES Sarah
MESTRE ALVAREZ Dayaris
L

W




PARETO Paula
CSERNOVICZKI Eva
W

L


KONDO Ami
GALBADRAKH Otgontsetseg
W

L


Women's -48kg
Semifinals

Athletes
Result
JEONG Bokyeong
MESTRE ALVAREZ Dayaris
W

L


PARETO Paula
KONDO Ami
W

L


Women's -48kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
MUNKHBAT Urantsetseg
MENEZES Sarah
W

L
Repechage 2 First Round
CSERNOVICZKI Eva
GALBADRAKH Otgontsetseg
L

W


Women's -48kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
MUNKHBAT Urantsetseg
KONDO Ami
L

W


Women's -48kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
GALBADRAKH Otgontsetseg
MESTRE ALVAREZ Dayaris
W

L


Women's -48kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
JEONG Bokyeong
PARETO Paula
L

W

 Author| Post time: 4-9-2016 11:28
| Show all posts
Men's -60kg
Round of 64

Athletes
Result
KIM Won Jin
Bye
-


Bye
MANZI Elios
-




RAMOS Jose
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
L

W


Bye
REINVALL Juho
-








MUDRANOV Beslan
Bye
-


Bye
MOOREN Jeroen
-




PAISCHER Ludwig
Bye
-


Bye
DAVTYAN Hovhannes
-
















TAKATO Naohisa
Bye
-


Bye
SICCARDI Yann
-




PETRIKOV Pavel
Bye
-


Bye
MOGOPA Gavin
-








PAPINASHVILI Amiran
Bye
-


Bye
PESSOA Sergio
-




TSAI Ming Yen
SITHISANE Soukphaxay
W

L


Bye
GERCHEV Yanislav
-
































SAFAROV Orkhan
Bye
-


Bye
POSTIGOS Juan
-




ABELRAHMAN Ahmed
Bye
-


Bye
BESTAEV Otar
-








KITADAI Felipe
Bye
-


YACOUB Simon
KHYAR Walide
L

W




GARRIGOS Francisco
Bye
-


Bye
ENGLMAIER Tobias
-
















SMETOV Yeldos
Bye
-


Bye
ELKAWISAH Mohamed Elhadi
-




MCKENZIE Ashley
Bye
-


Bye
OZLU Bekir
-








UROZBOEV Diyorbek
Bye
-


Bye
KATZ Joshua
-




PRECIADO Lenin
Bye
-


Bye
CHAMMARTIN Ludovic
-


Men's -60kg
Round of 32

Athletes
Result
KIM Won Jin
MANZI Elios
W

L


TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
REINVALL Juho
W

L




MUDRANOV Beslan
MOOREN Jeroen
W

L


PAISCHER Ludwig
DAVTYAN Hovhannes
L

W








TAKATO Naohisa
SICCARDI Yann
W

L


PETRIKOV Pavel
MOGOPA Gavin
W

L




PAPINASHVILI Amiran
PESSOA Sergio
W

L


TSAI Ming Yen
GERCHEV Yanislav
L

W
















SAFAROV Orkhan
POSTIGOS Juan
W

L


ABELRAHMAN Ahmed
BESTAEV Otar
L

W




KITADAI Felipe
KHYAR Walide
W

L


GARRIGOS Francisco
ENGLMAIER Tobias
L

W








SMETOV Yeldos
ELKAWISAH Mohamed Elhadi
W

L


MCKENZIE Ashley
OZLU Bekir
W

L




UROZBOEV Diyorbek
KATZ Joshua
W

L


PRECIADO Lenin
CHAMMARTIN Ludovic
L

W


Men's -60kg
Round of 16

Athletes
Result
KIM Won Jin
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
W

L


MUDRANOV Beslan
DAVTYAN Hovhannes
W

L




TAKATO Naohisa
PETRIKOV Pavel
W

L


PAPINASHVILI Amiran
GERCHEV Yanislav
W

L








SAFAROV Orkhan
BESTAEV Otar
W

L


KITADAI Felipe
ENGLMAIER Tobias
W

L




SMETOV Yeldos
MCKENZIE Ashley
W

L


UROZBOEV Diyorbek
CHAMMARTIN Ludovic
W

L


Men's -60kg
Quarterfinals

Athletes
Result
KIM Won Jin
MUDRANOV Beslan
L

W


TAKATO Naohisa
PAPINASHVILI Amiran
L

W




SAFAROV Orkhan
KITADAI Felipe
W

L


SMETOV Yeldos
UROZBOEV Diyorbek
W

L


Men's -60kg
Semifinals

Athletes
Result
MUDRANOV Beslan
PAPINASHVILI Amiran
L

W


SAFAROV Orkhan
SMETOV Yeldos
L

W


Men's -60kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
KIM Won Jin
TAKATO Naohisa
L

W
Repechage 2 First Round
KITADAI Felipe
UROZBOEV Diyorbek
L

W


Men's -60kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
TAKATO Naohisa
SAFAROV Orkhan
W

L


Men's -60kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
UROZBOEV Diyorbek
PAPINASHVILI Amiran
W

L


Men's -60kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
MUDRANOV Beslan
SMETOV Yeldos
W

L

 Author| Post time: 4-9-2016 11:42
| Show all posts
Women's -52kg
Round of 32

Athletes
Result
CHITU Andreea
Bye
-


GOMEZ Laura
BABAMURATOVA Gulbadam
W

L




GIUFFRIDA Odette
Bye
-


SKRYPNIK Darya
KRAEH Mareen
L

W








MIRANDA Erika
Bye
-


Bye
AYARI Hela
-




MA Yingnan
Bye
-


RAMOS Joana
GASONGO Antoinette
W

L
















KELMENDI Majlinda
Bye
-


GNETO Priscilla
TSCHOPP Evelyne
L

W




COHEN Gili
Bye
-


LEGENTIL Christianne
FAHMY Joud
W

L








NAKAMURA Misato
Bye
-


DELGADO Angelica
ADIYASAMBUU Tsolmon
L

W




KUZIUTINA Natalia
Bye
-


Bye
GUICA Ecaterina
-


Women's -52kg
Round of 16

Athletes
Result
CHITU Andreea
GOMEZ Laura
W

L


GIUFFRIDA Odette
KRAEH Mareen
W

L




MIRANDA Erika
AYARI Hela
W

L


MA Yingnan
RAMOS Joana
W

L








KELMENDI Majlinda
TSCHOPP Evelyne
W

L


COHEN Gili
LEGENTIL Christianne
L

W




NAKAMURA Misato
ADIYASAMBUU Tsolmon
W

L


KUZIUTINA Natalia
GUICA Ecaterina
W

L


Women's -52kg
Quarterfinals

Athletes
Result
CHITU Andreea
GIUFFRIDA Odette
L

W


MIRANDA Erika
MA Yingnan
L

W




KELMENDI Majlinda
LEGENTIL Christianne
W

L


NAKAMURA Misato
KUZIUTINA Natalia
W

L


Women's -52kg
Semifinals

Athletes
Result
GIUFFRIDA Odette
MA Yingnan
W

L


KELMENDI Majlinda
NAKAMURA Misato
W

L


Women's -52kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
CHITU Andreea
MIRANDA Erika
L

W
Repechage 2 First Round
LEGENTIL Christianne
KUZIUTINA Natalia
L

W


Women's -52kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
MIRANDA Erika
NAKAMURA Misato
L

W


Women's -52kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
KUZIUTINA Natalia
MA Yingnan
W

L


Women's -52kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
GIUFFRIDA Odette
KELMENDI Majlinda
L

W

 Author| Post time: 4-9-2016 12:03
| Show all posts
Men's -66kg
Round of 64

Athletes
Result
AN Baul
Bye
-


LEFEVERE Jasper
SMAGULOV Zhansay
L

W




LE BLOUCH Kilian
Bye
-


Bye
OATES Colin
-








SOBIROV Rishod
Bye
-


Bye
SHERSHAN Dzmitry
-




MAHIT Joe
Bye
-


Bye
MATA Jayme
-
















ZANTARAIA Georgii
Bye
-


Bye
OLEINIC Sergiu
-




MATEO Wander
Bye
-


Bye
KUKU Rodrick
-








EBINUMA Masashi
Bye
-


Bye
CHIBANA Charles
-




HOUSSEIN Anass
Bye
-


Bye
MA Duanbin
-
































DAVAADORJ Tumurkhuleg
Bye
-


Bye
HAMAD Sulaiman
-




KOPINSKY Yigal
Bye
-


Bye
ZOURDANI Houd
-








SHIKHALIZADA Nijat
Bye
-


Bye
URIARTE Sugoi
-




SEIDL Sebastian
Bye
-


Bye
BASILE Fabio
-
















PULIAEV Mikhail
Bye
-


BOUCHARD Antoine
OVINOU Raymond
W

L




BASSOU Imad
Bye
-


Bye
KATZ Nathan
-








POLLACK Golan
Bye
-


Bye
PUNZA Mathews
-




GOMBOC Adrian
Bye
-


Bye
MARGVELASHVILI Vazha
-


Men's -66kg
Round of 32

Athletes
Result
AN Baul
SMAGULOV Zhansay
W

L


LE BLOUCH Kilian
OATES Colin
W

L




SOBIROV Rishod
SHERSHAN Dzmitry
W

L


MAHIT Joe
MATA Jayme
L

W








ZANTARAIA Georgii
OLEINIC Sergiu
L

W


MATEO Wander
KUKU Rodrick
W

L




EBINUMA Masashi
CHIBANA Charles
W

L


HOUSSEIN Anass
MA Duanbin
L

W
















DAVAADORJ Tumurkhuleg
HAMAD Sulaiman
W

L


KOPINSKY Yigal
ZOURDANI Houd
L

W




SHIKHALIZADA Nijat
URIARTE Sugoi
W

L


SEIDL Sebastian
BASILE Fabio
L

W








PULIAEV Mikhail
BOUCHARD Antoine
L

W


BASSOU Imad
KATZ Nathan
W

L




POLLACK Golan
PUNZA Mathews
L

W


GOMBOC Adrian
MARGVELASHVILI Vazha
W

L


Men's -66kg
Round of 16

Athletes
Result
AN Baul
LE BLOUCH Kilian
W

L


SOBIROV Rishod
MATA Jayme
W

L




OLEINIC Sergiu
MATEO Wander
L

W


EBINUMA Masashi
MA Duanbin
W

L








DAVAADORJ Tumurkhuleg
ZOURDANI Houd
W

L


SHIKHALIZADA Nijat
BASILE Fabio
L

W




BOUCHARD Antoine
BASSOU Imad
W

L


PUNZA Mathews
GOMBOC Adrian
L

W


Men's -66kg
Quarterfinals

Athletes
Result
AN Baul
SOBIROV Rishod
W

L


MATEO Wander
EBINUMA Masashi
L

W




DAVAADORJ Tumurkhuleg
BASILE Fabio
L

W


BOUCHARD Antoine
GOMBOC Adrian
L

W


Men's -66kg
Semifinals

Athletes
Result
AN Baul
EBINUMA Masashi
W

L


BASILE Fabio
GOMBOC Adrian
W

L


Men's -66kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
SOBIROV Rishod
MATEO Wander
W

L
Repechage 2 First Round
DAVAADORJ Tumurkhuleg
BOUCHARD Antoine
L

W


Men's -66kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
SOBIROV Rishod
GOMBOC Adrian
W

L


Men's -66kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
BOUCHARD Antoine
EBINUMA Masashi
L

W


Men's -66kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
AN Baul
BASILE Fabio
L

W

 Author| Post time: 4-9-2016 13:33
| Show all posts
Women's -57kg
Round of 32

Athletes
Result
DORJSUREN Sumiya
Bye
-


VERHAGEN Sanne
DIEDHIOU Hortance
W

L




MONTEIRO Telma
Bye
-


MANUEL Darcina
ZABLUDINA Irina
W

L








MATSUMOTO Kaori
Bye
-


Bye
DABONNE Zouleiha Abzetta
-




PAVIA Automne
Bye
-


SMYTHE-DAVIS Nekoda
FILZMOSER Sabrina
W

L
















KIM Jandi
Bye
-


ROPER Miryam
SILVA Rafaela
L

W




BEAUCHEMIN-PINARD Catherine
Bye
-


KARAKAS Hedvig
NURJAVOVA Rushana
W

L








MALLOY Marti
Bye
-


PODOLAK Arleta
LIEN Chen-Ling
L

W




CAPRIORIU Corina
Bye
-


AMARIS Yadinys
GJAKOVA Nora
L

W


Women's -57kg
Round of 16

Athletes
Result
DORJSUREN Sumiya
VERHAGEN Sanne
W

L


MONTEIRO Telma
MANUEL Darcina
W

L




MATSUMOTO Kaori
DABONNE Zouleiha Abzetta
W

L


PAVIA Automne
SMYTHE-DAVIS Nekoda
W

L








KIM Jandi
SILVA Rafaela
L

W


BEAUCHEMIN-PINARD Catherine
KARAKAS Hedvig
L

W




MALLOY Marti
LIEN Chen-Ling
L

W


CAPRIORIU Corina
GJAKOVA Nora
W

L


Women's -57kg
Quarterfinals

Athletes
Result
DORJSUREN Sumiya
MONTEIRO Telma
W

L


MATSUMOTO Kaori
PAVIA Automne
W

L




SILVA Rafaela
KARAKAS Hedvig
W

L


LIEN Chen-Ling
CAPRIORIU Corina
L

W


Women's -57kg
Semifinals

Athletes
Result
DORJSUREN Sumiya
MATSUMOTO Kaori
W

L


SILVA Rafaela
CAPRIORIU Corina
W

L


Women's -57kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
MONTEIRO Telma
PAVIA Automne
W

L
Repechage 2 First Round
KARAKAS Hedvig
LIEN Chen-Ling
L

W


Women's -57kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
MONTEIRO Telma
CAPRIORIU Corina
W

L


Women's -57kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
LIEN Chen-Ling
MATSUMOTO Kaori
L

W


Women's -57kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
DORJSUREN Sumiya
SILVA Rafaela
L

W

 Author| Post time: 4-9-2016 13:51
| Show all posts
Men's -73kg
Round of 64

Athletes
Result
AN Changrim
Bye
-


Bye
KASEM Mohamad
-




ZEMOURI Morad
Bye
-


Bye
VAN TICHELT Dirk
-








IARTCEV Denis
Bye
-


HONG Kuk Hyon
DUPRAT Pierre
L

W




SAIYINJIRIGALA
Bye
-


Bye
POMBO SILVA Alex William
-
















SHAVDATUASHVILI Lasha
Bye
-


ESTRADA Magdiel
JEZEK Jaromir
W

L




REPIYALLAGE Chamara
Bye
-


Bye
WATERHOUSE Benjamin
-








ONO Shohei
Bye
-


Bye
MURILLO Miguel
-




SCVORTOV Victor
Bye
-


Bye
MATER Zeyad
-
































ORUJOV Rustam
Bye
-


NJIE Faye
KHAMZA Didar
L

W




MLUGU Andrew Thomas
Bye
-


Bye
BENSTED Jake
-








SHARIPOV Mirali
Bye
-


Bye
ELMONT Dex
-




UNGVARI Miklos
Bye
-


Bye
SARAIVA Nuno
-
















MUKI Sagi
Bye
-


Bye
DRAKSIC Rok
-




WANDTKE Igor
Bye
-


Bye
DEPREZ Josue
-








GANBAATAR Odbayar
Bye
-


Bye
MOHYELDIN Mohamed
-




GOUMAR Ahmed
Bye
-


Bye
DELPOPOLO Nicholas
-


Men's -73kg
Round of 32

Athletes
Result
AN Changrim
KASEM Mohamad
W

L


ZEMOURI Morad
VAN TICHELT Dirk
L

W




IARTCEV Denis
DUPRAT Pierre
W

L


SAIYINJIRIGALA
POMBO SILVA Alex William
W

L








SHAVDATUASHVILI Lasha
ESTRADA Magdiel
W

L


REPIYALLAGE Chamara
WATERHOUSE Benjamin
W

L




ONO Shohei
MURILLO Miguel
W

L


SCVORTOV Victor
MATER Zeyad
W

L
















ORUJOV Rustam
KHAMZA Didar
W

L


MLUGU Andrew Thomas
BENSTED Jake
L

W




SHARIPOV Mirali
ELMONT Dex
L

W


UNGVARI Miklos
SARAIVA Nuno
W

L








MUKI Sagi
DRAKSIC Rok
W

L


WANDTKE Igor
DEPREZ Josue
W

L




GANBAATAR Odbayar
MOHYELDIN Mohamed
W

L


GOUMAR Ahmed
DELPOPOLO Nicholas
L

W


Men's -73kg
Round of 16

Athletes
Result
AN Changrim
VAN TICHELT Dirk
L

W


IARTCEV Denis
SAIYINJIRIGALA
W

L




SHAVDATUASHVILI Lasha
REPIYALLAGE Chamara
W

L


ONO Shohei
SCVORTOV Victor
W

L








ORUJOV Rustam
BENSTED Jake
W

L


ELMONT Dex
UNGVARI Miklos
L

W




MUKI Sagi
WANDTKE Igor
W

L


GANBAATAR Odbayar
DELPOPOLO Nicholas
L

W


Men's -73kg
Quarterfinals

Athletes
Result
VAN TICHELT Dirk
IARTCEV Denis
W

L


SHAVDATUASHVILI Lasha
ONO Shohei
L

W




ORUJOV Rustam
UNGVARI Miklos
W

L


MUKI Sagi
DELPOPOLO Nicholas
W

L


Men's -73kg
Semifinals

Athletes
Result
VAN TICHELT Dirk
ONO Shohei
L

W


ORUJOV Rustam
MUKI Sagi
W

L


Men's -73kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
IARTCEV Denis
SHAVDATUASHVILI Lasha
L

W
Repechage 2 First Round
UNGVARI Miklos
DELPOPOLO Nicholas
W

L


Men's -73kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
SHAVDATUASHVILI Lasha
MUKI Sagi
W

L


Men's -73kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
UNGVARI Miklos
VAN TICHELT Dirk
L

W


Men's -73kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
ONO Shohei
ORUJOV Rustam
W

L

 Author| Post time: 4-9-2016 14:02
| Show all posts
Women's -63kg
Round of 32

Athletes
Result
TRSTENJAK Tina
Bye
-


GWEND Edwige
HERMANSSON Mia
W

L




TSEDEVSUREN Munkhzaya
ZOUAK Rizlen
W

L


URDABAYEVA Marian
YANG Junxia
L

W








GERBI Yarden
Bye
-


KHATRI Phupu Lhamu
ESPINOSA Maricet
L

W




TRAJDOS Martyna
Bye
-


SZOGEDI Szandra
SILVA Mariana
L

W
















AGBEGNENOU Clarisse
Bye
-


KATIPOGLU Busra
NIKOLOSKA Katerina
W

L




VAN EMDEN Anicka
VALKOVA Ekaterina
W

L


SCHLESINGER Alice
BAK Jiyun
W

L








TASHIRO Miku
Bye
-


HAECKER Katharina
SALLES LOPEZ Laura
W

L




UNTERWURZACHER Kathrin
Bye
-


BANGOURA Mamadama
GARCIA Estefania
L

W


Women's -63kg
Round of 16

Athletes
Result
TRSTENJAK Tina
GWEND Edwige
W

L


TSEDEVSUREN Munkhzaya
YANG Junxia
L

W




GERBI Yarden
ESPINOSA Maricet
W

L


TRAJDOS Martyna
SILVA Mariana
L

W








AGBEGNENOU Clarisse
KATIPOGLU Busra
W

L


VAN EMDEN Anicka
SCHLESINGER Alice
W

L




TASHIRO Miku
HAECKER Katharina
W

L


UNTERWURZACHER Kathrin
GARCIA Estefania
W

L


Women's -63kg
Quarterfinals

Athletes
Result
TRSTENJAK Tina
YANG Junxia
W

L


GERBI Yarden
SILVA Mariana
L

W




AGBEGNENOU Clarisse
VAN EMDEN Anicka
W

L


TASHIRO Miku
UNTERWURZACHER Kathrin
W

L


Women's -63kg
Semifinals

Athletes
Result
TRSTENJAK Tina
SILVA Mariana
W

L


AGBEGNENOU Clarisse
TASHIRO Miku
W

L


Women's -63kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
YANG Junxia
GERBI Yarden
L

W
Repechage 2 First Round
VAN EMDEN Anicka
UNTERWURZACHER Kathrin
W

L


Women's -63kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
GERBI Yarden
TASHIRO Miku
W

L


Women's -63kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
VAN EMDEN Anicka
SILVA Mariana
W

L


Women's -63kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
TRSTENJAK Tina
AGBEGNENOU Clarisse
W

L

 Author| Post time: 4-9-2016 14:51
| Show all posts
Men's -81kg
Round of 64

Athletes
Result
TCHRIKISHVILI Avtandili
Bye
-


Bye
SILVA MORALES Ivan Felipe
-




TURCIOS Juan Diego
Bye
-


Bye
MOUSTOPOULOS Roman
-








BOTTIEAU Joachim
Bye
-


MARCONCINI Matteo
NAKANO Kodo
W

L




DUMINICA Valeriu
Bye
-


Bye
MRVALJEVIC Srdjan
-
















IVANOV Ivaylo
Bye
-


Bye
DE WIT Frank
-




COUGHLAN Eoin
Bye
-


Bye
LEE Seungsu
-








STEVENS Travis
Bye
-


Bye
PACEK Robin
-




SABIROV Shakhzodbek
Bye
-


Bye
NAULU Josateki
-
































NAGASE Takanori
Bye
-


Bye
CSOKNYAI Laszlo
-




KIBIKAI Paul
Bye
-


Bye
AL-AAMERI Hussein
-








PENALBER Victor
Bye
-


Bye
ACACIO Marlon
-




MARESCH Sven
Bye
-


Bye
TOMA Sergiu
-
















VALOIS-FORTIER Antoine
Bye
-


Bye
PIETRI Loic
-




ELIAS Nacif
Bye
-


Bye
LUCENTI Emmanuel
-








KHALMURZAEV Khasan
Bye
-


Bye
MOLLAEI Saeid
-




OTGONBAATAR Uuganbaatar
Bye
-


Bye
ABDELAAL Mohamed
-


Men's -81kg
Round of 32

Athletes
Result
TCHRIKISHVILI Avtandili
SILVA MORALES Ivan Felipe
W

L


TURCIOS Juan Diego
MOUSTOPOULOS Roman
W

L




BOTTIEAU Joachim
MARCONCINI Matteo
L

W


DUMINICA Valeriu
MRVALJEVIC Srdjan
W

L








IVANOV Ivaylo
DE WIT Frank
W

L


COUGHLAN Eoin
LEE Seungsu
L

W




STEVENS Travis
PACEK Robin
W

L


SABIROV Shakhzodbek
NAULU Josateki
W

L
















NAGASE Takanori
CSOKNYAI Laszlo
W

L


KIBIKAI Paul
AL-AAMERI Hussein
W

L




PENALBER Victor
ACACIO Marlon
W

L


MARESCH Sven
TOMA Sergiu
L

W








VALOIS-FORTIER Antoine
PIETRI Loic
W

L


ELIAS Nacif
LUCENTI Emmanuel
L

W




KHALMURZAEV Khasan
MOLLAEI Saeid
W

L


OTGONBAATAR Uuganbaatar
ABDELAAL Mohamed
L

W


Men's -81kg
Round of 16

Athletes
Result
TCHRIKISHVILI Avtandili
TURCIOS Juan Diego
W

L


MARCONCINI Matteo
DUMINICA Valeriu
W

L




IVANOV Ivaylo
LEE Seungsu
W

L


STEVENS Travis
SABIROV Shakhzodbek
W

L








NAGASE Takanori
KIBIKAI Paul
W

L


PENALBER Victor
TOMA Sergiu
L

W




VALOIS-FORTIER Antoine
LUCENTI Emmanuel
W

L


KHALMURZAEV Khasan
ABDELAAL Mohamed
W

L


Men's -81kg
Quarterfinals

Athletes
Result
TCHRIKISHVILI Avtandili
MARCONCINI Matteo
W

L


IVANOV Ivaylo
STEVENS Travis
L

W




NAGASE Takanori
TOMA Sergiu
L

W


VALOIS-FORTIER Antoine
KHALMURZAEV Khasan
L

W


Men's -81kg
Semifinals

Athletes
Result
TCHRIKISHVILI Avtandili
STEVENS Travis
L

W


TOMA Sergiu
KHALMURZAEV Khasan
L

W


Men's -81kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
MARCONCINI Matteo
IVANOV Ivaylo
W

L
Repechage 2 First Round
NAGASE Takanori
VALOIS-FORTIER Antoine
W

L


Men's -81kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
MARCONCINI Matteo
TOMA Sergiu
L

W


Men's -81kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
NAGASE Takanori
TCHRIKISHVILI Avtandili
W

L


Men's -81kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
STEVENS Travis
KHALMURZAEV Khasan
L

W

 Author| Post time: 4-9-2016 14:59
| Show all posts
Women's -70kg
Round of 32

Athletes
Result
POLLING Kim
Bye
-


ZHOU Chao
TACHIMOTO Haruka
L

W




ZUPANCIC Kelita
Bye
-


STAM Esther
TSEND-AYUSH Naranjargal
W

L








GRAF Bernadette
Bye
-


NIANG Assmaa
PORTELA Maria
L

W




VARGAS KOCH Laura
Bye
-


RODRIGUEZ Elvismar
MOREIRA Antonia
L

W
















ALVEAR Yuri
Bye
-


MATIC Barbara
PEREZ Maria
L

W




BERNABEU Maria
Bye
-


MATNIYAZOVA Gulnoza
KLYS Katarzyna
L

W








EMANE Gevrise
Bye
-


CONWAY Sally
MILED Houda
W

L




KIM Seongyeon
Bye
-


BUKASA Yolande
BOLDER Linda
L

W


Women's -70kg
Round of 16

Athletes
Result
POLLING Kim
TACHIMOTO Haruka
L

W


ZUPANCIC Kelita
STAM Esther
W

L




GRAF Bernadette
PORTELA Maria
W

L


VARGAS KOCH Laura
MOREIRA Antonia
W

L








ALVEAR Yuri
PEREZ Maria
W

L


BERNABEU Maria
KLYS Katarzyna
W

L




EMANE Gevrise
CONWAY Sally
L

W


KIM Seongyeon
BOLDER Linda
L

W


Women's -70kg
Quarterfinals

Athletes
Result
TACHIMOTO Haruka
ZUPANCIC Kelita
W

L


GRAF Bernadette
VARGAS KOCH Laura
L

W




ALVEAR Yuri
BERNABEU Maria
W

L


CONWAY Sally
BOLDER Linda
W

L


Women's -70kg
Semifinals

Athletes
Result
TACHIMOTO Haruka
VARGAS KOCH Laura
W

L


ALVEAR Yuri
CONWAY Sally
W

L


Women's -70kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
ZUPANCIC Kelita
GRAF Bernadette
L

W
Repechage 2 First Round
BERNABEU Maria
BOLDER Linda
W

L


Women's -70kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
GRAF Bernadette
CONWAY Sally
L

W


Women's -70kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
BERNABEU Maria
VARGAS KOCH Laura
L

W


Women's -70kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
TACHIMOTO Haruka
ALVEAR Yuri
W

L

 Author| Post time: 4-9-2016 15:16
| Show all posts
Men's -90kg
Round of 64

Athletes
Result
BAKER Mashu
Bye
-


Bye
ODENTHAL Marc
-




ZGANK Mihael
Bye
-


Bye
KUKOLJ Aleksandar
-








IDDIR Alexandre
Bye
-


Bye
GROSSKLAUS Ciril
-




BROWN Colton
Bye
-


Bye
MONIER SULIMAN Iszlam
-
















TOTH Krisztian
Bye
-


Bye
SANG Kiplangat
-




ILIADIS Ilias
Bye
-


Bye
CHENG Xunzhao
-








NYMAN Marcus
Bye
-


JURAEV Sherali
BENAMADI Abderrahmane
W

L




DOSSOU YOVO Celtus Williams Abiola
Bye
-


Bye
DIAS Celio
-
































GWAK Donghan
Bye
-


KHALAF Ibrahim
BRICENO Thomas
L

W




SINGH Avtar
Bye
-


Bye
MISENGA Popole
-








DENISOV Kirill
Bye
-


Bye
MEHDIYEV Mammadali
-




PIONTEK Zack
Bye
-


Bye
CAMILO Tiago
-
















LIPARTELIANI Varlam
Bye
-


Bye
USTOPIRIYON Komronshokh
-




UERA Ovini
Bye
-


Bye
JAMES Renick
-








VAN T END Noel
Bye
-


Bye
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
-




MICHEL Martin
GONZALEZ Asley
L

W


Bye
NHABALI Quedjau
-


Men's -90kg
Round of 32

Athletes
Result
BAKER Mashu
ODENTHAL Marc
W

L


ZGANK Mihael
KUKOLJ Aleksandar
L

W




IDDIR Alexandre
GROSSKLAUS Ciril
W

L


BROWN Colton
MONIER SULIMAN Iszlam
W

L








TOTH Krisztian
SANG Kiplangat
W

L


ILIADIS Ilias
CHENG Xunzhao
L

W




NYMAN Marcus
JURAEV Sherali
W

L


DOSSOU YOVO Celtus Williams Abiola
DIAS Celio
W

L
















GWAK Donghan
BRICENO Thomas
W

L


SINGH Avtar
MISENGA Popole
L

W




DENISOV Kirill
MEHDIYEV Mammadali
L

W


PIONTEK Zack
CAMILO Tiago
L

W








LIPARTELIANI Varlam
USTOPIRIYON Komronshokh
W

L


UERA Ovini
JAMES Renick
W

L




VAN T END Noel
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
L

W


GONZALEZ Asley
NHABALI Quedjau
W

L


Men's -90kg
Round of 16

Athletes
Result
BAKER Mashu
KUKOLJ Aleksandar
W

L


IDDIR Alexandre
BROWN Colton
W

L




TOTH Krisztian
CHENG Xunzhao
L

W


NYMAN Marcus
DOSSOU YOVO Celtus Williams Abiola
W

L








GWAK Donghan
MISENGA Popole
W

L


MEHDIYEV Mammadali
CAMILO Tiago
W

L




LIPARTELIANI Varlam
UERA Ovini
W

L


LKHAGVASUREN Otgonbaatar
GONZALEZ Asley
W

L


Men's -90kg
Quarterfinals

Athletes
Result
BAKER Mashu
IDDIR Alexandre
W

L


CHENG Xunzhao
NYMAN Marcus
W

L




GWAK Donghan
MEHDIYEV Mammadali
W

L


LIPARTELIANI Varlam
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
W

L


Men's -90kg
Semifinals

Athletes
Result
BAKER Mashu
CHENG Xunzhao
W

L


GWAK Donghan
LIPARTELIANI Varlam
L

W


Men's -90kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
IDDIR Alexandre
NYMAN Marcus
L

W
Repechage 2 First Round
MEHDIYEV Mammadali
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
L

W


Men's -90kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
NYMAN Marcus
GWAK Donghan
L

W


Men's -90kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
CHENG Xunzhao
L

W


Men's -90kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
BAKER Mashu
LIPARTELIANI Varlam
W

L

 Author| Post time: 4-9-2016 15:53
| Show all posts
Women's -78kg
Round of 32

Athletes
Result
HARRISON Kayla
Bye
-


Bye
ZHANG Zhehui
-




UMEKI Mami
Bye
-


PUREVJARGAL Lkhamdegd
JOO Abigel
L

W








VERKERK Marhinde
Bye
-


Bye
CASTILLO Yalennis
-




VELENSEK Anamari
Bye
-


Bye
TURKS Victoriia
-
















TCHEUMEO Audrey
Bye
-


Bye
SOL Kyong
-




POWELL Natalie
Bye
-


Bye
MAZOUZ Sarah Myriam
-








AGUIAR Mayra
Bye
-


Bye
GIAMBELLI Miranda
-




MALZAHN Luise
Bye
-


MBALLA ATANGANA Hortence Vanessa
POGORZELEC Daria
L

W


Women's -78kg
Round of 16

Athletes
Result
HARRISON Kayla
ZHANG Zhehui
W

L


UMEKI Mami
JOO Abigel
L

W




VERKERK Marhinde
CASTILLO Yalennis
L

W


VELENSEK Anamari
TURKS Victoriia
W

L








TCHEUMEO Audrey
SOL Kyong
W

L


POWELL Natalie
MAZOUZ Sarah Myriam
W

L




AGUIAR Mayra
GIAMBELLI Miranda
W

L


MALZAHN Luise
POGORZELEC Daria
W

L


Women's -78kg
Quarterfinals

Athletes
Result
HARRISON Kayla
JOO Abigel
W

L


CASTILLO Yalennis
VELENSEK Anamari
L

W




TCHEUMEO Audrey
POWELL Natalie
W

L


AGUIAR Mayra
MALZAHN Luise
W

L


Women's -78kg
Semifinals

Athletes
Result
HARRISON Kayla
VELENSEK Anamari
W

L


TCHEUMEO Audrey
AGUIAR Mayra
W

L


Women's -78kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
JOO Abigel
CASTILLO Yalennis
L

W
Repechage 2 First Round
POWELL Natalie
MALZAHN Luise
L

W


Women's -78kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
CASTILLO Yalennis
AGUIAR Mayra
L

W


Women's -78kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
MALZAHN Luise
VELENSEK Anamari
L

W


Women's -78kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
HARRISON Kayla
TCHEUMEO Audrey
W

L

 Author| Post time: 4-9-2016 16:36
| Show all posts
Men's -100kg
Round of 64

Athletes
Result
GASIMOV Elmar
Bye
-


Bye
KHAIBULAEV Tagir
-




REMARENCO Ivan
Bye
-


Bye
BOUYACOUB Lyes
-








DARWISH Ramadan
Bye
-


Bye
DUGASSE Dominic
-




NAIDAN Tuvshinbayar
Bye
-


Bye
ARMENTEROS Jose
-
















PACEK Martin
Bye
-


Bye
CHO Guham
-




KURBONOV Soyib
BLOSHENKO Artem
L

W


Bye
SHAH Hussain Shah
-








FREY Karl-Richard
Bye
-


Bye
CIRJENICS Miklos
-




YAN Naing Soe
Bye
-


Bye
GEORGE Christopher
-
































MARET Cyrille
Bye
-


Bye
TRAORE Ayouba
-




GROL Henk
Bye
-


Bye
REYES Kyle
-








NIKIFOROV Toma
Bye
-


Bye
MAHJOUB Javad
-




GVINIASHVILI Beka
Bye
-


Bye
FLETCHER Benjamin
-
















KRPALEK Lukas
Bye
-


BAKHSHI Mohammad Tawfiq
FONSECA Jorge
L

W




MINASKIN Grigori
Bye
-


Bye
RAKOV Maxim
-








HAGA Ryunosuke
Bye
-


Bye
BORODAVKO Jevgenijs
-




BUZACARINI Rafael
Bye
-


Bye
APRAHAMIAN Pablo
-


Men's -100kg
Round of 32

Athletes
Result
GASIMOV Elmar
KHAIBULAEV Tagir
W

L


REMARENCO Ivan
BOUYACOUB Lyes
L

W




DARWISH Ramadan
DUGASSE Dominic
W

L


NAIDAN Tuvshinbayar
ARMENTEROS Jose
L

W








PACEK Martin
CHO Guham
L

W


BLOSHENKO Artem
SHAH Hussain Shah
W

L




FREY Karl-Richard
CIRJENICS Miklos
W

L


YAN Naing Soe
GEORGE Christopher
W

L
















MARET Cyrille
TRAORE Ayouba
W

L


GROL Henk
REYES Kyle
W

L




NIKIFOROV Toma
MAHJOUB Javad
W

L


GVINIASHVILI Beka
FLETCHER Benjamin
W

L








KRPALEK Lukas
FONSECA Jorge
W

L


MINASKIN Grigori
RAKOV Maxim
L

W




HAGA Ryunosuke
BORODAVKO Jevgenijs
W

L


BUZACARINI Rafael
APRAHAMIAN Pablo
W

L


Men's -100kg
Round of 16

Athletes
Result
GASIMOV Elmar
BOUYACOUB Lyes
W

L


DARWISH Ramadan
ARMENTEROS Jose
W

L




CHO Guham
BLOSHENKO Artem
L

W


FREY Karl-Richard
YAN Naing Soe
W

L








MARET Cyrille
GROL Henk
W

L


NIKIFOROV Toma
GVINIASHVILI Beka
L

W




KRPALEK Lukas
RAKOV Maxim
W

L


HAGA Ryunosuke
BUZACARINI Rafael
W

L


Men's -100kg
Quarterfinals

Athletes
Result
GASIMOV Elmar
DARWISH Ramadan
W

L


BLOSHENKO Artem
FREY Karl-Richard
W

L








MARET Cyrille
GVINIASHVILI Beka
W

L


KRPALEK Lukas
HAGA Ryunosuke
W

L


Men's -100kg
Semifinals

Athletes
Result
GASIMOV Elmar
BLOSHENKO Artem
W

L


MARET Cyrille
KRPALEK Lukas
L

W


Men's -100kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
DARWISH Ramadan
FREY Karl-Richard
L

W
Repechage 2 First Round
GVINIASHVILI Beka
HAGA Ryunosuke
L

W


Men's -100kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
FREY Karl-Richard
MARET Cyrille
L

W


Men's -100kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
HAGA Ryunosuke
BLOSHENKO Artem
W

L


Men's -100kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
GASIMOV Elmar
KRPALEK Lukas
L

W

 Author| Post time: 4-9-2016 16:48
| Show all posts
Women's +78kg
Round of 32

Athletes
Result
YU Song
Bye
-


Bye
ASSELAH Sonia
-




SAYIT Kayra
Bye
-


Bye
MOJICA Melissa
-








ANDEOL Emilie
Bye
-


Bye
ZAMBOTTI Vanessa
-




CHEIKH ROUHOU Nihel
Bye
-


Bye
CERIC Larisa
-
















ORTIZ Idalys
Bye
-


CHIBISOVA Ksenia
KUELBS Jasmin
W

L




KIM Minjeong
Bye
-


Bye
ALTHEMAN Maria Suelen
-








YAMABE Kanae
Bye
-


Bye
PAKENYTE Santa
-




IAROMKA Svitlana
Bye
-


Bye
SAVELKOULS Tessie
-


Women's +78kg
Round of 16

Athletes
Result
YU Song
ASSELAH Sonia
W

L


SAYIT Kayra
MOJICA Melissa
W

L




ANDEOL Emilie
ZAMBOTTI Vanessa
W

L


CHEIKH ROUHOU Nihel
CERIC Larisa
W

L








ORTIZ Idalys
CHIBISOVA Ksenia
W

L


KIM Minjeong
ALTHEMAN Maria Suelen
W

L




YAMABE Kanae
PAKENYTE Santa
W

L


IAROMKA Svitlana
SAVELKOULS Tessie
L

W


Women's +78kg
Quarterfinals

Athletes
Result
YU Song
SAYIT Kayra
W

L


ANDEOL Emilie
CHEIKH ROUHOU Nihel
W

L




ORTIZ Idalys
KIM Minjeong
W

L


YAMABE Kanae
SAVELKOULS Tessie
W

L


Women's +78kg
Semifinals

Athletes
Result
YU Song
ANDEOL Emilie
L

W


ORTIZ Idalys
YAMABE Kanae
W

L


Women's +78kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
SAYIT Kayra
CHEIKH ROUHOU Nihel
W

L
Repechage 2 First Round
KIM Minjeong
SAVELKOULS Tessie
W

L


Women's +78kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
SAYIT Kayra
YAMABE Kanae
L

W


Women's +78kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
KIM Minjeong
YU Song
L

W


Women's +78kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
ANDEOL Emilie
ORTIZ Idalys
W

L

 Author| Post time: 4-9-2016 16:59
| Show all posts
Men's +100kg
Round of 32

Athletes
Result
RINER Teddy
Bye
-


BATTULGA Temuulen
TAYEB Mohammed Amine
L

W




SILVA Rafael
PILETA Ramon
W

L


ALLERSTORFER Daniel
SAIDOV Renat
L

W








MEYER Roy
NGOKABA Deo Gracia
W

L


KIM Sungmin
FIGUEROA Freddy
W

L




SASSON Or
EL SHEHABY Islam
W

L


JONSSON Thormodur
SARNACKI Maciej
L

W
















HARASAWA Hisayoshi
OKRUASHVILI Adam
W

L


KOKAURI Ushangi
NIKIFORENKO Arturs
W

L




BOR Barna
JABALLAH Faicel
W

L


GARCIA MENDOZA Alex
ABDURAKHMONOV Mukhamadmurod
W

L








KHAMMO Iakiv
SIDIBE Rachid
W

L


KRAKOVETSKII Iurii
BREITBARTH Andre
W

L




NATEA Daniel
YEA-ON Kunathip
W

L


SUA Derek
TANGRIEV Abdullo
L

W


Men's +100kg
Round of 16

Athletes
Result
RINER Teddy
TAYEB Mohammed Amine
W

L


SILVA Rafael
SAIDOV Renat
W

L




MEYER Roy
KIM Sungmin
W

L


SASSON Or
SARNACKI Maciej
W

L








HARASAWA Hisayoshi
KOKAURI Ushangi
W

L


BOR Barna
GARCIA MENDOZA Alex
L

W




KHAMMO Iakiv
KRAKOVETSKII Iurii
L

W


NATEA Daniel
TANGRIEV Abdullo
L

W


Men's +100kg
Quarterfinals

Athletes
Result
RINER Teddy
SILVA Rafael
W

L


MEYER Roy
SASSON Or
L

W




HARASAWA Hisayoshi
GARCIA MENDOZA Alex
W

L


KRAKOVETSKII Iurii
TANGRIEV Abdullo
L

W


Men's +100kg
Semifinals

Athletes
Result
RINER Teddy
SASSON Or
W

L


HARASAWA Hisayoshi
TANGRIEV Abdullo
L

W


Men's +100kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
SILVA Rafael
MEYER Roy
W

L
Repechage 2 First Round
GARCIA MENDOZA Alex
KRAKOVETSKII Iurii
W

L


Men's +100kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
SILVA Rafael
TANGRIEV Abdullo
W

L


Men's +100kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
GARCIA MENDOZA Alex
SASSON Or
L

W


Men's +100kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
RINER Teddy
HARASAWA Hisayoshi
W

L

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

7-12-2021 01:33 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list