|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Biathlon at the Winter Youth Olympic Games 2020

[Copy link]
Post time: 10-1-2020 15:36
| Show all posts |Read mode
Biathlon at the Winter Youth Olympic Games 2020

Les Tuffes (FRA) - 11 January 2020 - 15 January 2020




Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, January 11th
10:30 Women's Youth 10km Individual
13:30 Men's Youth 12.5km Individual


Sunday, January 12th
10:30 Mixed Youth Single Team Relay


Tuesday, January 14th
10:30 Men's Youth 7.5km Sprint
13:30 Women's Youth 6km Sprint


Wednesday, January 15th
10:30 Mixed Youth Team Relay
 Author| Post time: 10-1-2020 15:36
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
3
3
0
6
2
France
1
1
2
4
3
Italy
1
1
0
2
4
Poland
1
0
0
1
5
Austria
0
1
1
2
6
Belarus
0
0
1
1
6
Norway
0
0
1
1
6
Sweden
0
0
1
1
Total
Road
to Beijing 2022
6
6
6
18


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
Total
Road
to Beijing 2022
0
0
0
0

 Author| Post time: 11-1-2020 12:15
| Show all posts
Women's Youth 10km Individual
Final Results

MOKHOVA Alena
32:26.71+0+0+1

RICHARD Jeanne
33:30.50+0+1+1

KAVALEUSKAYA Yuliya
33:59.50+2+1+0

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
TRABUCCHI Martina
0+2+0+0
34:11.1
5
PUFF Johanna
1+0+0+1
34:14.7
6
JEANNIER Leonie
1+1+1+1
34:46.4
7
STENSAKER TVINNEREIM Gunn Kristi
0+1+1+1
34:53.6
8
KRAMER Femke
1+1+0+2
35:11.3
9
RANDBY Gro Njoelstad
1+1+1+2
35:22.1
10
ZINGERLE Linda
1+1+2+2
35:25.7
11
BERTRAND Fany
3+0+1+1
35:27.8
12
MASARIKOVA Gabriela
1+1+0+2
35:29.5
13
GIORDANO Martina
0+1+0+1
35:31.8
14
WAGNER Lara
1+3+1+0
35:44.3
15
HEINSOO Demi
1+1+0+2
35:46.7
16
SOLDATOVA Arina
1+1+1+0
35:55.7
17
DIMITROVA Valentina
2+3+0+0
36:20.0
18
BOSEK Kaisa
0+0+2+0
36:30.8
19
ANDEXER Anna
2+3+0+1
36:34.2
19
DOLEZALOVA Zuzana
3+0+0+2
36:34.2
21
KAPUSTOVA Ema
0+3+1+1
36:44.7
22
HERHEIM Synne
1+2+3+2
36:50.9
23
ARNET Chiara
1+0+1+3
37:01.1
24
BERWERT Lara
3+0+1+1
37:07.4
25
FICHTNER Marlene
0+3+1+0
37:08.4
26
TOPOR Klaudia
0+1+1+3
37:22.6
27
SKRYPKO Hanna
2+0+1+1
37:25.3
28
SCHLICKUM Hannah
0+2+1+1
37:26.8
29
ANDERSSON Sara
0+2+1+3
37:31.1
30
DING Yuhuan
1+2+2+1
37:43.8
31
PAVLUSHINA Kristina
1+3+0+2
37:43.9
32
PARADIS Pascale
2+2+2+1
37:49.3
33
BENED Chloe
2+3+0+3
37:51.6
34
PANTERALKA Justyna
0+1+1+3
37:54.1
35
SCATTOLO Sara
1+2+1+2
37:54.2
36
SKACANOVA Barbara
0+2+1+2
38:02.4
37
SHERRINGTON Jenna
1+2+1+2
38:09.0
38
ZENOVA Anastasiia
4+1+1+2
38:13.0
39
PENDRY Shawna
0+2+1+3
38:13.7
40
PAVLU Katerina
1+3+1+1
38:22.3
41
ZORC Kaja
1+3+2+2
38:27.3
42
NEDZA-KUBINIEC Anna
2+3+1+2
38:30.8
43
BJOERN Wilma
2+1+1+2
38:36.0
44
PRODAN Tetiana
0+2+2+2
38:36.5
45
KABISHAVA Darya
1+2+0+2
38:53.3
46
PERREN Marlene Sophie
0+2+1+4
38:57.8
47
MISKIN Luka
0+2+0+3
39:06.5
48
CHOI Yoonah
1+2+0+1
39:07.2
49
HORSTMANN Nathalie Aspasia
1+3+0+3
39:09.6
50
MELLITZER Victoria
3+2+2+1
39:13.0
51
SKRIABINA Daria
0+3+0+3
39:14.8
52
REPINC Lena
1+3+3+3
39:25.7
53
ZHUKOVSKA Viktoriia
1+1+1+1
39:37.5
54
IDLAND Herborg
0+2+1+4
39:55.6
55
MADIGAN Margaret
3+2+1+2
39:59.8
56
SAHNO Liva
1+1+0+3
40:06.1
57
HRISTOVA Lora
3+2+3+1
40:23.7
58
MIKYSKOVA Svatava
3+3+2+1
40:25.1
59
UTSAL Miia
1+2+0+2
40:28.3
60
JOHNSON Chelsey
0+2+0+0
40:33.6
61
KILIC Mine
2+2+1+2
40:39.4
62
LIIV Lisbeth
3+1+4+3
40:44.3
63
ANDERSSON Klara
1+2+2+1
40:44.6
64
WALCH Naomi
4+0+4+0
40:49.4
65
ARDALIONOVA Ulyana
3+2+0+3
40:55.6
66
SASAKI Misa
2+3+1+1
40:58.3
67
KUPRIYANOVA Arina
3+3+3+1
41:04.2
68
MARIC Kaja
3+3+3+4
41:35.4
69
LAPKASS Maja
1+4+2+3
41:38.3
70
RADKOVSKA Lora
2+0+1+3
41:54.7
71
BURKHALTER Yara
2+2+2+3
41:56.1
72
PACEROVA Sara
2+4+1+4
42:25.3
73
VASSILLCHENKO Vlada
3+3+3+3
42:29.2
74
CSUTAK Andrea
2+4+0+2
42:34.3
75
RANTALA Anniina
4+3+2+3
43:03.3
76
JAKUBAUSKAITE Kamile
1+2+0+2
43:30.2
76
MOON Isabella
3+5+0+2
43:30.2
78
MATSUOKA Kurea
3+1+2+1
43:44.6
79
AUGULYTE Viktorija
3+2+1+1
43:46.9
80
TITA Nefeli
2+1+3+3
43:55.8
81
MIKELSONE Signe
2+3+4+1
44:11.7
82
NEDAIVODINA Anastasija
2+1+2+2
44:38.6
83
KOTSALOU Ioanna
3+4+0+3
45:07.5
84
SHASHKOVA Viktoryia
5+4+2+2
45:12.6
85
JAGECIC Nika
1+5+4+3
45:16.8
86
BORBELY Blanka
1+4+0+4
45:26.9
87
CHULUUNBAT Byambasuren
3+2+4+2
46:48.2
88
DEMIAN Zsulett
2+1+4+3
47:13.5
89
BARICAVAC Doris
3+3+4+4
47:34.2
90
CHARALAMPIDOU Konstantina
2+3+1+2
47:51.3
91
ZAFIROVSKA Ana Marija
5+2+3+0
51:11.9
92
DA SILVA Taynara
2+2+4+5
53:23.9
93
CEBOTARI Antonia
1+4+4+4
54:33.6

BONDARETS Elena
-
DSQ

HYVAERINEN Anni
-
DSQ

HALME Olivia
-
DSQ

MACKEVICIUTE Luka
2+-+-+-
DNF

 Author| Post time: 13-1-2020 11:26
| Show all posts
Men's Youth 12.5km Individual
Final Results

DOMICHEK Oleg
34:09.41+1+0+0

HASLINGER Lukas
34:23.01+1+0+0

GARCIA Mathieu
35:04.32+0+0+1

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
ASAL Elias
1+0+0+1
35:05.8
5
FEDREHEIM Stian
1+2+0+0
35:13.8
6
WRIGHT Campbell
0+1+3+0
35:20.9
7
THIEVENT Lou
0+2+0+1
35:37.2
8
KINASH Stepan
0+1+0+2
35:58.7
9
THON Vegard
0+0+1+3
36:00.4
10
GUNKA Jan
0+4+2+0
36:08.1
11
ZAWOL Marcin
1+1+0+2
36:09.3
12
ENKHBAT Enkhsaikhan
1+1+1+1
36:50.9
13
BERGLUND Victor
1+2+1+1
37:11.5
14
KELLER Yanis
0+3+1+1
37:20.2
15
HERMANSSON Fabian
0+0+2+1
37:20.5
16
ANDERSSON Oscar
1+1+3+1
37:32.3
16
TROJER Drejc
0+3+0+0
37:32.3
18
GAUTIER-PELISSIER Aubin
2+2+0+1
37:36.1
19
HEIKKINEN Henri
1+3+0+1
37:37.6
20
KOZAK Mark
2+0+1+1
37:48.1
21
STREITLIEN Emil Hage
0+3+1+2
37:56.0
22
BARALE Marco
1+3+2+1
37:59.2
23
FREY Isak
1+3+1+3
38:04.2
24
BADACZ Konrad
3+3+0+1
38:04.8
25
ZIDAR Jasa
1+1+1+2
38:06.9
26
VUKOVIC Aleksa
2+0+1+0
38:11.0
27
STASSWENDER Florian
1+1+0+2
38:11.1
28
LYASHOK Pavel
0+2+2+1
38:13.0
29
HAUROSH Andrei
1+1+0+2
38:15.4
30
VOZELJ Mark
1+3+1+1
38:17.6
31
GUIRAUD-POILLOT Theo
1+1+3+2
38:32.5
32
KURALES Vadim
3+2+0+2
38:32.8
33
SALZMANN Jan
3+2+0+0
38:44.2
34
BEZGINOV Arseniy
3+1+1+1
38:45.6
35
KARVINEN Ville-Valtteri
2+2+1+1
38:46.0
36
ALGRA Ethan
1+0+3+0
38:53.7
37
EPNER Markus Rene
3+1+2+2
38:58.3
38
TUMLER Philipp
0+3+0+2
38:59.6
39
MORENKOV Roman
2+2+2+2
39:03.8
40
BABURAU Kanstantsin
1+2+1+1
39:09.4
41
CHERVENKO Danil
0+2+2+2
39:17.4
42
PALM Tuudor
2+1+1+3
39:25.6
43
BETEMPS Nicolo
4+1+2+1
39:27.2
44
SHI Yuanyuan
2+1+2+1
39:32.2
45
ROTH Jan
0+2+1+1
39:32.9
46
IRODOV Denis
4+1+3+1
39:37.4
47
LOUKKAANHUHTA Kalle
1+0+3+1
39:43.9
48
MANDZYN Vitalii
1+2+0+3
39:44.6
49
KONDRASOVS Nikita
1+1+0+2
39:53.4
50
KIENESBERGER Leon
1+2+0+3
39:55.1
51
WEISSBACHER Lukas
2+3+1+2
39:59.1
52
KRYLENKA Artsiom
2+0+2+1
40:09.2
53
HAK Petr
1+3+0+2
40:09.6
54
KUDRNAC Jakub
2+2+1+2
40:17.0
55
ATANASOV Krasimir
0+1+1+4
40:30.6
56
MALINA Imants
1+2+1+1
40:35.7
57
KRYSHTAL Serhii
4+2+0+1
40:45.5
58
ENDLER Dorian
4+3+0+1
41:00.4
59
LEDGER van
3+2+0+1
41:03.5
60
SENDREA Victor
1+2+2+1
41:03.6
61
GREGOR Matej
2+2+2+1
41:04.6
62
OBEREGGER Daniel
2+3+1+3
41:15.8
63
SEMIRAD Jan
2+3+0+3
41:20.7
64
WOODS Cale
0+3+0+3
41:24.3
65
IN-ALBON Noe
1+2+3+2
41:25.0
66
SCHASER Franz
3+3+0+3
41:31.7
67
GIRBACEA Nicolae
2+3+1+2
41:59.8
68
ABRAHAM Ludek
5+2+3+4
42:03.2
69
BERG Finn
2+1+3+1
42:08.1
70
ZASHEV Vasil
4+4+0+2
42:18.3
71
UEDA Chiharu
2+4+2+2
42:20.7
72
ULLMANN Felix
3+1+3+1
42:28.9
73
MAHON Christian
0+2+1+1
42:30.4
74
GOU Zhendong
4+1+4+1
42:32.2
75
KOPPA Andreas
4+2+1+3
42:34.6
76
BORDES Etienne
2+3+2+1
42:39.8
77
JANKAUSKAS Domas
2+2+1+2
42:59.4
78
KUPRESAK Sven
1+0+3+2
43:01.3
79
FOLEA Marian
3+1+4+2
43:03.3
80
MATOVIC Bruno
3+1+1+2
43:04.1
81
MOMEN Keita
3+3+1+1
43:19.5
82
KUZNECOVS Aleksandrs
2+2+2+3
43:29.8
83
LIU Zhaoyu
4+0+3+2
43:50.1
84
DINDA Darius
4+3+3+1
44:05.8
85
RAZLOZHKI Deyan
2+1+3+3
44:13.4
86
CHEON Yunpil
3+3+2+2
44:24.7
87
SADESKY Lucas
2+3+3+3
44:41.3
88
HODZIC Omar
4+1+4+1
45:16.4
89
KRSTESKI Darko
4+2+2+3
45:29.9
90
LALOVIC Uros
3+4+2+1
45:37.6
91
ITO Taiki
3+5+4+1
46:57.6
92
ANTONIADIS Angelos
2+3+2+4
47:36.3
93
BADAN Matej
2+3+4+4
48:39.2
94
PATTERSON David
2+2+2+3
49:25.1
95
SKIPINA Davor
4+4+3+4
49:45.8
96
ZUKAUSKAS Lukas
4+5+3+3
51:18.8
97
ODUNCU Baris
4+5+3+3
52:47.4
98
TREASURE Jonte
3+3+3+4
54:15.6
KOVACS Zalan
-
DSQ

 Author| Post time: 13-1-2020 14:42
| Show all posts
Mixed Youth Single Team Relay
Final Results

France
RICHARD Jeanne0+2 0+0|0+0 0+1
GARCIA Mathieu0+2 0+0|0+1 0+1

42:03.50+5 0+2

Italy
ZINGERLE Linda0+2 0+2|0+0 1+3
BARALE Marco0+1 1+3|0+3 0+2

42:23.00+6 2+10

Sweden
ANDERSSON Sara0+1 0+1|0+0 0+1
ANDERSSON Oscar0+1 0+2|1+3 1+3

42:30.31+5 1+7

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
BURKHALTER Yara
KELLER Yanis
0+0 0+1|0+2 0+1
0+2 0+0|0+1 1+3
42:43.70+5 1+5
5
PAVLU Katerina
KUDRNAC Jakub
0+0 0+1|0+0 0+1
0+1 0+0|1+3 1+3
42:52.91+4 1+5
6
SKRYPKO Hanna
KINASH Stepan
0+1 0+3|0+0 0+1
0+0 0+0|0+0 0+3
43:06.80+1 0+7
7
MOKHOVA Alena
DOMICHEK Oleg
0+1 2+3|1+3 0+3
0+1 0+1|0+0 0+2
43:13.31+5 2+9
8
ARDALIONOVA Ulyana
KURALES Vadim
0+1 0+2|0+2 0+1
0+3 0+0|1+3 0+2
43:45.01+9 0+5
9
PUFF Johanna
ASAL Elias
0+2 0+1|0+3 0+2
1+3 0+0|0+1 1+3
43:47.71+9 1+6
10
STENSAKER TVINNEREIM Gunn Kristi
FEDREHEIM Stian
1+3 0+3|0+1 0+1
0+3 0+3|0+2 0+2
43:59.91+9 0+9
11
PARADIS Pascale
ALGRA Ethan
0+1 0+1|0+1 0+0
0+1 0+2|0+1 0+3
44:10.70+4 0+6
12
KAVALEUSKAYA Yuliya
HAUROSH Andrei
0+2 1+3|0+3 1+3
0+0 0+2|0+1 0+0
44:33.90+6 2+8
13
NEDZA-KUBINIEC Anna
ZAWOL Marcin
2+3 0+3|0+2 0+2
0+0 0+2|0+1 0+0
44:42.82+6 0+7
14
HEINSOO Demi
EPNER Markus Rene
0+2 0+0|1+3 3+3
0+1 0+3|0+3 0+3
45:07.71+9 3+9
15
DIMITROVA Valentina
ZASHEV Vasil
0+2 0+2|0+1 0+3
0+3 2+3|1+3 0+2
45:29.71+9 2+10
16
WAGNER Lara
HASLINGER Lukas
0+1 2+3|0+2 0+3
0+1 2+3|0+2 0+2
46:07.00+6 4+11
17
DING Yuhuan
GOU Zhendong
0+1 0+1|1+3 1+3
0+2 0+2|2+3 3+3
46:10.73+9 4+9
18
RANTALA Anniina
HEIKKINEN Henri
0+3 2+3|0+0 0+0
0+2 3+3|0+0 0+3
46:38.50+5 5+9
19
REPINC Lena
ZIDAR Jasa
0+0 0+2|2+3 0+3
1+3 0+1|1+3 0+1
47:04.34+9 0+7
20
CSUTAK Andrea
GIRBACEA Nicolae
0+3 0+2|0+0 0+2
0+0 2+3|1+3 0+3
47:42.91+6 2+10
21
BOSEK Kaisa
LEDGER Van
0+2 0+0|0+0 0+1
0+2 2+3|0+0 2+3
48:30.20+4 4+7
22
PACEROVA Sara
BADAN Matej
0+2 0+2|0+2 1+3
0+0 2+3|0+1 1+3
48:32.20+5 4+11
23
AUGULYTE Viktorija
DINDA Darius
0+0 0+1|0+2 0+1
0+2 0+1|0+1 1+2
49:04.10+5 1+5
24
SAHNO Liva
KONDRASOVS Nikita
0+3 1+3|1+3 0+2
0+0 1+3|0+0 2+3
49:42.51+6 4+11
25
CHOI Yoonah
CHEON Yunpil
0+1 0+3|0+2 0+2
1+3 1+3|2+2 0+2
50:41.13+8 1+10
26
MISKIN Luka
MAHON Christian
1+3 0+2|0+0 0+1
0+1 0+1|2+3 1+3
50:52.63+7 1+7
27
BARICAVAC Doris
KUPRESAK Sven
0+1 4+3|0+3 3+3
0+0 0+2|0+0 1+3
52:15.40+4 8+11
28
SASAKI Misa
UEDA Chiharu
0+0 0+2|1+3 1+3
3+3 4+3|0+3 1+3
52:38.74+9 6+11
TITA Nefeli
ANTONIADIS Angelos
1+3 0+2|3+3 1+3
2+3 1+3|- -
DNF
ZAFIROVSKA Ana Marija
KRSTESKI Darko
3+3 0+3|1+3 0+1
3+3 1+3|- -
DNF

 Author| Post time: 14-1-2020 16:31
| Show all posts
Men's Youth 7.5km Sprint
Final Results

ZAWOL Marcin
19:23.80+1

IRODOV Denis
19:36.40+1

THON Vegard
19:42.30+1

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
WRIGHT Campbell
1+0
19:45.1
5
MANDZYN Vitalii
1+0
19:59.8
6
BARALE Marco
1+2
20:00.6
7
ANDERSSON Oscar
2+0
20:01.3
8
KINASH Stepan
0+1
20:08.0
9
ABRAHAM Ludek
2+2
20:13.3
10
HAUROSH Andrei
0+1
20:17.4
11
GUIRAUD-POILLOT Theo
1+1
20:18.3
12
GARCIA Mathieu
0+2
20:19.4
13
GUNKA Jan
1+3
20:21.4
14
FREY Isak
1+3
20:27.0
15
BADACZ Konrad
1+2
20:27.2
16
FEDREHEIM Stian
1+2
20:38.0
17
ZASHEV Vasil
1+1
20:39.3
18
KURALES Vadim
3+1
20:48.8
19
STREITLIEN Emil Hage
1+2
20:51.7
20
WEISSBACHER Lukas
2+1
20:51.8
21
SCHASER Franz
1+1
20:57.2
22
KOZAK Mark
0+3
21:11.3
23
KIENESBERGER Leon
1+0
21:13.1
24
STASSWENDER Florian
0+3
21:22.2
25
ASAL Elias
3+1
21:23.8
26
KUDRNAC Jakub
2+1
21:24.5
27
THIEVENT Lou
4+0
21:28.5
28
ULLMANN Felix
0+1
21:29.8
29
HERMANSSON Fabian
2+0
21:32.8
30
DOMICHEK Oleg
3+2
21:40.4
31
ZIDAR Jasa
3+0
21:42.1
32
KELLER Yanis
2+2
21:42.5
33
CHERVENKO Danil
0+4
21:42.6
34
BORDES Etienne
1+1
21:45.2
35
HAK Petr
0+3
21:53.0
36
SALZMANN Jan
2+3
21:59.7
37
TROJER Drejc
2+2
22:00.0
37
BETEMPS Nicolo
2+3
22:00.0
39
MORENKOV Roman
4+2
22:01.3
40
ALGRA Ethan
2+0
22:06.2
41
PALM Tuudor
3+2
22:08.8
42
IN-ALBON Noe
2+2
22:13.0
43
LYASHOK Pavel
1+4
22:18.7
44
VOZELJ Mark
3+2
22:20.7
45
BABURAU Kanstantsin
1+2
22:21.3
46
GREGOR Matej
0+3
22:26.6
47
BERGLUND Victor
2+4
22:27.1
47
GAUTIER-PELISSIER Aubin
5+1
22:27.1
49
ENKHBAT Enkhsaikhan
3+2
22:27.3
50
HASLINGER Lukas
2+3
22:33.0
51
LOUKKAANHUHTA Kalle
1+3
22:37.6
52
UEDA Chiharu
1+4
22:38.0
53
KUZNECOVS Aleksandrs
1+2
22:44.7
54
KOVACS Zalan
0+3
22:47.0
55
SEMIRAD Jan
3+1
22:50.6
56
KOPPA Andreas
1+4
22:51.1
57
SHI Yuanyuan
0+4
22:52.5
58
TUMLER Philipp
3+3
22:58.5
59
GOU Zhendong
1+5
23:00.8
60
LIU Zhaoyu
1+2
23:03.9
61
KRYSHTAL Serhii
1+3
23:07.3
62
KARVINEN Ville-Valtteri
2+4
23:13.4
63
ENDLER Dorian
3+4
23:14.4
64
WOODS Cale
2+2
23:15.3
65
ATANASOV Krasimir
1+3
23:17.5
66
BEZGINOV Arseniy
2+5
23:20.1
67
MALINA Imants
1+3
23:24.1
67
OBEREGGER Daniel
3+3
23:24.1
69
GIRBACEA Nicolae
3+2
23:25.4
70
HEIKKINEN Henri
1+5
23:27.8
71
CHEON Yunpil
2+2
23:33.5
72
DINDA Darius
1+4
23:37.6
73
KONDRASOVS Nikita
3+2
23:41.2
74
KRYLENKA Artsiom
2+3
23:47.0
75
LEDGER van
1+4
23:49.6
76
KUPRESAK Sven
2+2
23:57.5
77
SADESKY Lucas
3+3
24:05.8
78
BADAN Matej
0+3
24:07.2
79
LALOVIC Uros
1+3
24:11.4
80
JANKAUSKAS Domas
2+3
24:21.5
81
ITO Taiki
2+3
24:27.9
82
ANTONIADIS Angelos
4+2
24:40.0
83
MATOVIC Bruno
2+2
24:43.1
84
BERG Finn
3+3
24:59.0
85
HODZIC Omar
3+3
25:09.6
86
SKIPINA Davor
3+3
25:11.0
87
KRSTESKI Darko
3+3
25:16.8
88
RAZLOZHKI Deyan
3+4
25:27.6
89
MAHON Christian
2+2
25:30.5
90
MOMEN Keita
3+4
25:35.7
91
FOLEA Marian
4+5
25:37.2
92
SENDREA Victor
3+3
26:34.1
93
ODUNCU Baris
3+4
27:04.2
94
PATTERSON David
1+4
27:09.5
95
ZUKAUSKAS Lukas
2+5
27:49.3
96
TREASURE Jonte
4+3
29:25.0
ROTH Jan
-
DSQ
VUKOVIC Aleksa
-
DNF
EPNER Markus Rene
-
DNS

 Author| Post time: 14-1-2020 16:41
| Show all posts
Women's Youth 6km Sprint
Final Results

MOKHOVA Alena
18:55.50+1

ZENOVA Anastasiia
18:57.40+1

ANDEXER Anna
19:01.60+1

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
PUFF Johanna
1+0
19:08.3
5
MARIC Kaja
1+1
19:09.0
6
ZORC Kaja
1+0
19:22.9
7
JEANNIER Leonie
0+1
19:26.2
8
KAPUSTOVA Ema
0+0
19:33.2
9
BURKHALTER Yara
0+0
19:34.2
10
TOPOR Klaudia
0+1
19:42.6
11
DIMITROVA Valentina
1+0
19:47.2
12
PENDRY Shawna
0+1
19:47.3
13
PERREN Marlene Sophie
0+1
19:50.5
14
SHERRINGTON Jenna
1+0
19:50.6
15
ZINGERLE Linda
1+2
19:53.0
16
FICHTNER Marlene
0+1
19:56.5
17
BERTRAND Fany
1+2
19:57.9
17
KAVALEUSKAYA Yuliya
2+1
19:57.9
19
STENSAKER TVINNEREIM Gunn Kristi
1+1
19:58.8
20
WAGNER Lara
1+2
20:03.3
21
SOLDATOVA Arina
0+1
20:07.7
22
REPINC Lena
1+2
20:07.8
23
ARDALIONOVA Ulyana
1+0
20:09.1
24
BENED Chloe
1+2
20:13.4
25
ARNET Chiara
0+1
20:14.6
26
RANDBY Gro Njoelstad
1+3
20:14.8
27
ANDERSSON Sara
2+0
20:23.1
28
PRODAN Tetiana
0+2
20:24.6
29
KRAMER Femke
1+2
20:28.5
30
PARADIS Pascale
1+3
20:28.6
31
IDLAND Herborg
1+1
20:39.5
32
SKRYPKO Hanna
1+0
20:41.2
33
HERHEIM Synne
4+1
20:42.4
34
DING Yuhuan
3+1
20:43.8
35
RICHARD Jeanne
1+3
20:44.1
35
TRABUCCHI Martina
2+1
20:44.1
37
DOLEZALOVA Zuzana
0+3
20:44.7
37
PAVLUSHINA Kristina
1+3
20:44.7
39
GIORDANO Martina
0+1
20:44.8
40
BERWERT Lara
0+2
20:45.0
41
MASARIKOVA Gabriela
2+2
20:45.9
42
SCATTOLO Sara
1+2
20:48.5
43
HALME Olivia
1+1
20:54.2
44
HRISTOVA Lora
1+1
20:57.7
45
PAVLU Katerina
0+2
21:01.4
46
MIKYSKOVA Svatava
0+2
21:03.0
47
LIIV Lisbeth
2+2
21:04.9
48
HYVAERINEN Anni
0+2
21:10.8
49
SCHLICKUM Hannah
0+2
21:16.4
50
MISKIN Luka
0+1
21:17.3
51
MELLITZER Victoria
3+1
21:26.1
52
WALCH Naomi
1+2
21:34.2
53
ZHUKOVSKA Viktoriia
1+0
21:34.7
54
KABISHAVA Darya
2+0
21:35.5
55
BOSEK Kaisa
1+1
21:38.0
56
HEINSOO Demi
1+3
21:38.1
57
SKRIABINA Daria
0+3
21:41.2
58
PANTERALKA Justyna
1+2
21:45.4
59
BJOERN Wilma
1+1
21:45.5
60
RANTALA Anniina
2+1
21:46.2
61
NEDZA-KUBINIEC Anna
3+3
21:46.6
62
VASSILLCHENKO Vlada
2+2
21:47.0
63
KUPRIYANOVA Arina
2+3
21:49.4
64
CHOI Yoonah
1+1
21:53.8
65
MADIGAN Margaret
1+1
22:07.4
66
HORSTMANN Nathalie Aspasia
3+2
22:13.7
67
SHASHKOVA Viktoryia
3+2
22:16.9
68
KILIC Mine
0+3
22:17.0
69
MIKELSONE Signe
1+1
22:21.3
70
LAPKASS Maja
2+2
22:25.8
71
ANDERSSON Klara
1+2
22:37.0
72
SAHNO Liva
1+3
22:58.0
73
UTSAL Miia
1+2
23:03.4
74
JOHNSON Chelsey
0+0
23:09.5
75
MATSUOKA Kurea
1+1
23:18.7
76
AUGULYTE Viktorija
0+1
23:27.4
77
MOON Isabella
4+2
23:28.5
78
SASAKI Misa
3+2
23:32.6
79
KOTSALOU Ioanna
0+2
23:39.7
80
RADKOVSKA Lora
2+1
23:40.2
81
CSUTAK Andrea
2+1
23:45.2
82
JAGECIC Nika
2+5
23:50.0
83
CHULUUNBAT Byambasuren
3+1
24:01.9
84
BORBELY Blanka
0+3
24:09.1
85
NEDAIVODINA Anastasija
1+1
25:12.0
86
DEMIAN Zsulett
2+2
25:18.8
87
TITA Nefeli
4+2
25:29.2
88
BONDARETS Elena
4+2
26:00.4
89
CHARALAMPIDOU Konstantina
1+2
26:07.4
90
BARICAVAC Doris
5+5
26:50.2
91
JAKUBAUSKAITE Kamile
4+1
27:14.4
92
ZAFIROVSKA Ana Marija
2+3
28:23.8
93
CEBOTARI Antonia
1+5
28:28.2
94
DA SILVA Taynara
2+4
28:55.6
SKACANOVA Barbara
-
DNS
PACEROVA Sara
-
DNS
MACKEVICIUTE Luka
-
DNS

 Author| Post time: 20-1-2020 11:29
| Show all posts
Mixed Youth Team Relay
Final Results

Italy
TRABUCCHI Martina0+0 0+0
ZINGERLE Linda0+3 0+1
BETEMPS Nicolo0+1 0+1
BARALE Marco0+0 0+0

1:10:55.30+4 0+2

Russia
MOKHOVA Alena0+2 0+1
ZENOVA Anastasiia0+1 0+0
IRODOV Denis0+0 0+3
DOMICHEK Oleg0+2 1+3

1:11:39.00+5 1+7

France
BERTRAND Fany1+3 0+2
JEANNIER Leonie0+2 0+3
GUIRAUD-POILLOT Theo0+0 0+3
GARCIA Mathieu0+0 0+0

1:12:23.91+5 0+8

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
MASARIKOVA Gabriela
DOLEZALOVA Zuzana
ABRAHAM Ludek
KUDRNAC Jakub
0+3 0+2
0+2 0+0
1+3 1+3
0+1 0+1
1:12:57.91+9 1+6
5
RANDBY Gro Njoelstad
STENSAKER TVINNEREIM Gunn Kristi
FEDREHEIM Stian
THON Vegard
0+1 0+3
0+2 0+1
0+3 0+3
0+0 2+3
1:13:20.60+6 2+10
6
TOPOR Klaudia
PANTERALKA Justyna
GUNKA Jan
ZAWOL Marcin
0+2 0+3
0+1 0+2
0+0 0+3
0+1 0+1
1:13:32.40+4 0+9
7
PUFF Johanna
FICHTNER Marlene
SCHASER Franz
ASAL Elias
0+3 0+1
0+0 0+0
4+3 0+0
0+1 0+2
1:14:43.94+7 0+3
8
SKRYPKO Hanna
PRODAN Tetiana
KINASH Stepan
MANDZYN Vitalii
0+1 0+1
0+1 0+2
0+0 0+0
0+2 0+3
1:14:46.80+4 0+6
9
ARDALIONOVA Ulyana
VASSILLCHENKO Vlada
CHERVENKO Danil
KURALES Vadim
0+2 0+1
0+2 1+3
0+1 0+2
0+1 0+2
1:15:42.30+6 1+8
10
ANDEXER Anna
WAGNER Lara
HASLINGER Lukas
WEISSBACHER Lukas
1+3 2+3
0+2 0+3
0+1 0+1
1+3 0+2
1:16:11.12+9 2+9
11
ZORC Kaja
MARIC Kaja
TROJER Drejc
VOZELJ Mark
0+1 0+2
0+1 2+3
0+2 0+2
0+2 1+3
1:16:36.70+6 3+10
12
HYVAERINEN Anni
HALME Olivia
KARVINEN Ville-Valtteri
LOUKKAANHUHTA Kalle
0+0 0+1
0+0 0+2
0+1 0+3
2+3 1+3
1:17:29.72+4 1+9
13
BURKHALTER Yara
PERREN Marlene Sophie
KELLER Yanis
ULLMANN Felix
0+1 0+1
1+3 0+0
0+1 0+1
1+2 3+3
1:17:43.12+7 3+5
14
DIMITROVA Valentina
HRISTOVA Lora
ATANASOV Krasimir
ZASHEV Vasil
0+0 0+0
0+2 0+2
0+1 1+3
1+3 0+1
1:18:17.21+6 1+6
15
BJOERN Wilma
ANDERSSON Klara
HERMANSSON Fabian
ANDERSSON Oscar
0+2 0+2
0+1 1+3
0+0 1+3
0+0 1+3
1:19:01.10+3 3+11
16
HEINSOO Demi
LIIV Lisbeth
PALM Tuudor
KOPPA Andreas
0+3 1+3
1+3 3+3
0+3 0+2
0+3 1+3
1:19:25.21+12 5+11
17
KABISHAVA Darya
SHASHKOVA Viktoryia
BABURAU Kanstantsin
HAUROSH Andrei
0+1 0+2
2+3 0+3
1+3 1+3
0+0 0+0
1:19:25.33+7 1+8
18
SHERRINGTON Jenna
WALCH Naomi
BERG Finn
ALGRA Ethan
3+3 0+2
1+3 0+2
0+1 0+2
0+1 1+3
1:20:47.14+8 1+9
19
BOSEK Kaisa
MADIGAN Margaret
BORDES Etienne
WOODS Cale
0+2 0+0
0+1 0+3
0+2 1+3
0+1 2+3
1:21:20.90+6 3+9
20
MIKELSONE Signe
SAHNO Liva
MALINA Imants
KUZNECOVS Aleksandrs
0+1 3+3
0+1 0+1
0+0 0+1
0+1 1+3
1:22:06.80+3 4+8
21
KAPUSTOVA Ema
PACEROVA Sara
GREGOR Matej
MATOVIC Bruno
0+2 1+3
0+1 1+3
1+3 3+3
0+2 0+2
1:22:50.11+8 5+11
22
CSUTAK Andrea
BORBELY Blanka
KOVACS Zalan
GIRBACEA Nicolae
0+2 0+2
1+3 2+3
3+3 0+1
1+3 1+3
1:27:14.95+11 3+9
23
MOON Isabella
JOHNSON Chelsey
MAHON Christian
PATTERSON David
0+1 2+3
0+1 0+0
0+0 0+2
0+1 0+3
1:27:21.30+3 2+8
24
SASAKI Misa
MATSUOKA Kurea
UEDA Chiharu
ITO Taiki
0+1 1+3
0+0 1+3
- -
- -
1:33:11.37+10 7+11
AUGULYTE Viktorija
JAKUBAUSKAITE Kamile
DINDA Darius
JANKAUSKAS Domas
- -
- -
- -
- -
DSQ

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

30-11-2021 04:19 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list