|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Trampoline Gymnastics FIG World Championships 2019

[Copy link]
Post time: 2-12-2019 20:16
| Show all posts |Read mode
Trampoline Gymnastics FIG World Championships 2019

Tokyo (JPN) - 28 November 2019 - 1 December 2019




Official Schedule
Japan Standard Time (GMT +9)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, November 28th
10:00 Men's Individual Trampoline Qualification
10:00 Men's Team Trampoline Qualification
10:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Individual Trampoline (Event 1/8)
10:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Individual Tumbling (Event 2/8)
10:00 Women's Individual Tumbling Qualification
10:00 Women's Team Tumbling Qualification
11:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Individual Trampoline (Event 3/8)
11:00 Women's Individual Trampoline Qualification
11:00 Women's Team Trampoline Qualification
14:00 Men's Individual Double Mini Trampoline Qualification
14:00 Men's Team Double Mini Trampoline Qualification
14:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Individual Double Mini Trampoline (Event 4/8)
18:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Individual Double Mini Trampoline (Event 5/8)
18:00 Women's Individual Double Mini Trampoline Qualification
18:00 Women's Team Double Mini Trampoline Qualification


Friday, November 29th
11:00 Men's Individual Tumbling Qualification
11:00 Men's Synchronized Trampoline Qualification
11:00 Men's Team Tumbling Qualification
11:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Individual Tumbling (Event 6/8)
11:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Synchronized Trampoline (Event 7/8)
12:00 Women's Synchronized Trampoline Qualification
12:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Synchronized Trampoline (Event 8/8)
17:00 Men's Team Double Mini Trampoline Final
17:30 Women's Team Tumbling Final
18:15 Women's Team Double Mini Trampoline Final
18:45 Men's Team Tumbling Final
19:30 Women's Team Trampoline Final
20:10 Men's Team Trampoline Final


Saturday, November 30th
15:00 Men's Individual Trampoline Semifinal
15:00 Women's Individual Trampoline Semifinal
17:00 Women's Individual Tumbling Final
17:35 Men's Individual Double Mini Trampoline Final
18:25 Women's Synchronized Trampoline Final
18:55 Men's Synchronized Trampoline Final


Sunday, December 1st
14:00 Women's Individual Double Mini Trampoline Final
14:35 Men's Individual Tumbling Final
15:25 Women's Individual Trampoline Final
16:00 Men's Individual Trampoline Final
17:00 Mixed Team All-Around Final, Women's Individual Double Mini Trampoline (Event 1/8)
17:00 Mixed Team All-Around Final, Women's Individual Trampoline (Event 2/8)
17:20 Mixed Team All-Around Final, Women's Individual Tumbling (Event 3/8)
17:20 Mixed Team All-Around Final, Men's Individual Trampoline (Event 4/8)
17:40 Mixed Team All-Around Final, Men's Individual Double Mini Trampoline (Event 5/8)
17:40 Mixed Team All-Around Final, Women's Synchronized Trampoline (Event 6/8)
18:05 Mixed Team All-Around Final, Men's Individual Tumbling (Event 7/8)
18:05 Mixed Team All-Around Final, Men's Synchronized Trampoline (Event 8/8)
 Author| Post time: 2-12-2019 20:16
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
5
3
4
12
2
Japan
4
1
0
5
3
Great Britain
2
4
1
7
4
United States
1
3
3
7
5
Belarus
1
2
0
3
6
China
1
1
2
4
7
Sweden
1
0
0
1
8
New Zealand
0
1
0
1
9
Canada
0
0
3
3
10
France
0
0
1
1
10
Portugal
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
15
15
15
45


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Japan
1
1
0
2
2
China
1
0
1
2
3
Belarus
0
1
0
1
4
Canada
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
2
2
2
6

 Author| Post time: 3-12-2019 00:43
| Show all posts
Men's Individual Trampoline
Qualification Results
The Top 24 Athletes (maximum 3 Athletes per NOC) will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HANCHAROU Uladzislau
115.440
2
GAO Lei
114.995
3
DONG Dong
114.010
4
LITVINOVICH Ivan
113.710
5
TU Xiao
112.845
6
USHAKOV Dmitrii
112.840
7
YAN Langyu
112.590
8
RABTSAU Aleh
112.190
9
SCHMIDT Dylan
111.750
10
MORANTE Allan
111.215
11
YUDIN Andrey
111.145
12
SAKAI Ryosuke
110.760
13
ABREU Diogo
110.655
14
UNNO Hiroto
110.645
15
MELNIK Mikhail
110.385
16
UEYAMA Yasuhiro
110.325
17
CLARKE Dominic
110.295
18
RUTHERFORD Blake
110.275
19
GANCHINHO Diogo
110.205
20
STAMP Andrew
110.115
21
SHOSTAK Aliaksei
110.015
22
MARTIN Jorge
109.810
23
SOEHN Keegan
109.740
24
PFLEIDERER Matthias
109.675
25
DUDARAU Aliaksei
109.170
26
DAVYDENKO Anton
108.830
27
GOUZOU Pierre
108.785
28
DUTRA Rayan
108.740
29
MUTLU Gurkan
108.705
30
NORDFORS Jonas
108.415
31
MUSSABAYEV Danil
108.390
32
SWADLING Ty
108.270
33
KOSHKADZE Tengizi
107.935
34
VILARASAU Robert
107.735
35
CANNONE Flavio
107.685
36
IVANSKYI Mykyta
107.445
37
ZAKRZEWSKI Artur
107.430
38
ALIYEV Pirmammad
107.390
39
KJAER Benjamin
106.960
40
ADORNO Lucas
106.945
41
VOGEL Fabian
106.705
42
GESUELLI Cody
106.040
43
VEGA David
105.725
44
SMITH Oscar
105.495
45
JAWORSKI Lukasz
105.020
46
BUYUKARSLAN Dogukan
104.985
47
GLUCKSTEIN Jeffrey
104.890
48
MESSATFA Redha
104.840
49
DEMIRO-O-DOMIRO Morgan
104.730
50
CURY Federico
104.635
51
PADILLA Ruben
104.455
52
TOBIAS Lucas
104.195
53
WYSKIEL Maciej
103.965
54
GRAPSAS Marios
103.650
55
GEENS Joris
103.445
56
LORIA Luis
103.405
57
LAVINO Marco
103.030
58
THOMAS Aiden
103.015
59
CEBALLOS Esaul
102.625
60
SAVVIDIS Nikolaos
102.580
61
AABERG Maans
102.315
62
PETERSEN Teis
102.280
63
FROESCHL Niklas
101.910
64
ANDRADE Rafael
101.855
65
AGHAMIROV Ruslan
101.610
66
LOZANO Amado
100.960
67
TEILLERS Roeland
100.625
68
AQUINO Bernardo
99.660
69
ABRAHAMS Michael
98.810
70
MASHARIPOV Jurabek
97.650
71
HASSAN Mohab
97.575
72
ELBAHAT Nour
97.005
73
SHERIF Seif
96.915
74
SPATT Martin
96.210
75
KISHI Daiki
95.115
76
USMONOV Samirbek
94.255
77
CHARTIER Jeremy
92.975
78
WIZANI Benny
89.990
79
TUSSUPOV Daniyar
89.420
80
ROZHKO Dmytro
89.360
81
STOTZ Ralph
85.730
82
FAROUX Josuah
83.530
83
SHUH Nathan
82.205
84
PALA Carlos Ramirez
78.590
85
ALOI Dario
77.085
86
FERREIRA Pedro
75.595
87
PIUNOV Oleg
71.935
88
GRISHUNIN Ilya
70.305
89
SANTOS Ricardo
69.380
90
BRUHIN Loan
66.870
91
FEDORENKO Nikita
64.700
92
PROSTOROV Mykola
63.195
93
FRITZSCHE Lars
62.840
94
DEBACKER Simon
61.855
95
BURNETT Jason
61.790
96
GRACHYOV Igor
61.695
97
SAEIDABADI Mohammad
52.185
98
HUSSEIN Khaled
50.305

 Author| Post time: 3-12-2019 00:48
| Show all posts
Men's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GAO Lei
TU Xiao
DONG Dong
YAN Langyu
342.535
2
DUDARAU Aliaksei
RABTSAU Aleh
LITVINOVICH Ivan
HANCHAROU Uladzislau
341.340
3
MELNIK Mikhail
USHAKOV Dmitrii
YUDIN Andrey
FEDORENKO Nikita
334.815
4
SAKAI Ryosuke
UEYAMA Yasuhiro
KISHI Daiki
UNNO Hiroto
333.535
5
THOMAS Aiden
SWADLING Ty
RUTHERFORD Blake
CLARKE Dominic
328.840
6
FAROUX Josuah
MORANTE Allan
DEMIRO-O-DOMIRO Morgan
GOUZOU Pierre
324.730
7
GLUCKSTEIN Jeffrey
PADILLA Ruben
SHOSTAK Aliaksei
GESUELLI Cody
324.020
8
VEGA David
MARTIN Jorge
VILARASAU Robert
323.270
9
GRACHYOV Igor
MUSSABAYEV Danil
ALIYEV Pirmammad
TUSSUPOV Daniyar
320.245
10
WYSKIEL Maciej
ZAKRZEWSKI Artur
JAWORSKI Lukasz
316.415
11
SMITH Oscar
NORDFORS Jonas
AABERG Maans
316.225
12
DUTRA Rayan
PALA Carlos Ramirez
TOBIAS Lucas
ANDRADE Rafael
315.690
13
STOTZ Ralph
ADORNO Lucas
CURY Federico
AQUINO Bernardo
311.240
14
IVANSKYI Mykyta
DAVYDENKO Anton
PROSTOROV Mykola
ROZHKO Dmytro
310.740
15
SANTOS Ricardo
GANCHINHO Diogo
ABREU Diogo
FERREIRA Pedro
307.010
16
CEBALLOS Esaul
LORIA Luis
LOZANO Amado
306.990
17
SOEHN Keegan
CHARTIER Jeremy
BURNETT Jason
SHUH Nathan
300.580
18
ELBAHAT Nour
HASSAN Mohab
HUSSEIN Khaled
SHERIF Seif
291.495
19
SPATT Martin
FROESCHL Niklas
WIZANI Benny
288.110
20
CANNONE Flavio
LAVINO Marco
ALOI Dario
287.800
21
PFLEIDERER Matthias
FRITZSCHE Lars
VOGEL Fabian
279.220
22
AGHAMIROV Ruslan
PIUNOV Oleg
GRISHUNIN Ilya
243.850

 Author| Post time: 3-12-2019 00:49
| Show all posts
Women's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DAVIDSON Shanice
68.300
2
DANILENKO Viktoriia
67.500
3
KEALY Megan
66.900
4
DOUDICAN Eve
66.200
5
DELOGE Marie
64.900
6
KRASNOKUTCKAIA Elena
64.800
7
FANG Lulu
64.600
8
STEPANOVA Elina
64.600
9
ANTONIUS Aimee
64.400
10
WAMBOTE Emilie
64.100
11
SILICHEVA Irina
63.800
12
BRAVO Hope
63.600
13
LAFFERTY Kaitlin
63.500
14
HUANG Jingyi
62.900
15
CALLON Lea
62.900
16
SUGRIM Jordan
62.500
17
STEINMETZ Isabel
62.200
18
KITAORI Eri
61.700
19
OERSKOV Sara
61.100
20
MCDONALD Ashley
60.700
21
HIPEL Zoe Lynn
60.500
22
WATANABE Kotomi
60.400
23
YANG Yahui
59.400
24
NOERBY Johanne
58.700
25
KOZIARSKA Daryna
58.500
26
BEDDALL Georgia Ella
58.300
27
BARBA Maria
56.400
28
HANSEN Sara la Cour
56.300
29
BALKO Dorota
56.300
30
LAANAYA Isma
56.000
31
KARAKUTSIA Oleksandra
52.200
32
MERCADO Carolina
50.700
33
PEETERS Tachina
50.100

 Author| Post time: 3-12-2019 00:52
| Show all posts
Women's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ANTONIUS Aimee
LAFFERTY Kaitlin
DAVIDSON Shanice
KEALY Megan
199.600
2
KRASNOKUTCKAIA Elena
SILICHEVA Irina
DANILENKO Viktoriia
STEPANOVA Elina
197.600
3
BRAVO Hope
STEINMETZ Isabel
MCDONALD Ashley
DOUDICAN Eve
192.000
4
LAANAYA Isma
CALLON Lea
WAMBOTE Emilie
DELOGE Marie
191.900
5
HUANG Jingyi
FANG Lulu
YANG Yahui
186.900
6
NOERBY Johanne
OERSKOV Sara
HANSEN Sara la Cour
176.100

 Author| Post time: 3-12-2019 00:54
| Show all posts
Women's Individual Trampoline
Qualification Results
The Top 24 Athletes (maximum 3 Athletes per NOC) will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Lingling
106.460
2
HUANG Yanfei
105.375
3
MORI Hikaru
105.065
4
LI Dan
104.670
5
DOIHATA Chisato
103.970
6
SATAKE Reina
103.380
7
UYAMA Megu
103.350
8
LABROUSSE Lea
103.135
9
PAGE Bryony
103.050
10
MACLENNAN Rosannagh
102.995
11
ADAM Leonie
102.700
12
KYIKO Maryna
102.580
13
GALLAGHER Laura
102.550
14
NAVARRO LOZA Dafne Carolina
102.265
15
SONGHURST Isabelle
101.965
16
BELIANKINA Vera
101.670
17
SMITH Samantha
101.650
18
LEBEDEVA Iana
101.575
19
GOMES Camilla
101.355
20
AHSINGER Nicole
101.070
21
DRISCOLL Katherine
100.580
22
GOLOVINA Luba
100.520
23
MILETTE Sarah
100.440
24
PICKERING Jessica
100.430
25
MALKOVA Svitlana
100.385
26
ROMERO ROSARIO Noemi
100.085
27
ARTHUR Claire
100.005
28
ROESLER Aileen
99.750
29
WARD Kira
99.650
30
KASAPOGLOU Lila
99.155
31
GOMES Alice
99.040
32
KOCHESOK Susana
98.795
33
SAIOTE Silvia
98.715
34
MARTINS Beatriz
98.710
35
OH Alyssa
98.560
36
KHATSIAN Anhelina
98.455
37
CHAVARRIA Marina
98.370
38
METHOT Sophiane
98.015
39
BAHAMOLAVA Valiantsina
97.685
40
LIMA Daienne
97.670
41
DAVIDSON Madaline
97.650
42
PRIEUR Marine
97.290
43
KLIUCHNYK Diana
97.285
44
RODRIGUEZ Melania
97.110
45
PENEVA Hristina
96.865
46
SCHURING Romana
96.855
47
SLATTERY Niamh
96.655
48
GARCIA Mariola
96.515
49
HEINEN Ellen
95.670
50
SJOEBERG Lina
95.640
51
NUNEZ Patricia
94.080
52
SAINZ Cristina
93.850
53
CHILO Fanny
93.660
54
MAIOR Ingrid
93.280
55
FLORES Melissa
92.900
56
SAKELLARIDOU Antonia
92.630
57
MICHELINI Costanza
91.240
58
ROJO Alida
89.715
59
JURBERT Marine
88.050
60
ESPECHE Julieta
87.660
61
HAMZA Malak
87.095
62
AYDIN Sude
87.045
63
GALLI Marianela
86.505
64
COLOMBO Mara
86.050
65
HASSAN Manar
84.905
66
KUNDIUS Irina
83.905
67
PENEVA Mariela
81.695
68
RUZIEVA Farangiz
68.235
69
MAKHARYNSKAYA Maryia
65.200
70
ISMAIL Ashrakat
64.235
71
LOBACH Nadiia
63.735
72
ZHU Xueying
61.680
73
POL Romee
58.370
74
BRECHE Anais
52.595
75
CARVALHO Mariana
52.560
76
FRYDRYCHOVA Zita
51.665
77
STEVENS Jessica
49.800
78
ABBAS Amna
47.120

 Author| Post time: 3-12-2019 00:58
| Show all posts
Women's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Lingling
ZHU Xueying
LI Dan
HUANG Yanfei
317.135
2
MORI Hikaru
DOIHATA Chisato
SATAKE Reina
UYAMA Megu
312.530
3
GALLAGHER Laura
PAGE Bryony
SONGHURST Isabelle
DRISCOLL Katherine
307.690
4
KOCHESOK Susana
KUNDIUS Irina
BELIANKINA Vera
LEBEDEVA Iana
306.895
5
SMITH Samantha
METHOT Sophiane
MILETTE Sarah
MACLENNAN Rosannagh
305.685
6
LOBACH Nadiia
KLIUCHNYK Diana
KYIKO Maryna
MALKOVA Svitlana
300.250
7
PICKERING Jessica
WARD Kira
KIERATH Eva
ARTHUR Claire
300.085
8
LIMA Daienne
GOMES Camilla
MAIOR Ingrid
GOMES Alice
298.065
9
CHAVARRIA Marina
ROMERO ROSARIO Noemi
RODRIGUEZ Melania
SAINZ Cristina
296.640
10
STEVENS Jessica
HEINEN Ellen
OH Alyssa
AHSINGER Nicole
295.300
11
NAVARRO LOZA Dafne Carolina
FLORES Melissa
NUNEZ Patricia
GARCIA Mariola
293.300
12
LABROUSSE Lea
BRECHE Anais
PRIEUR Marine
JURBERT Marine
288.475
13
KHATSIAN Anhelina
BAHAMOLAVA Valiantsina
MAKHARYNSKAYA Maryia
261.340
14
COLOMBO Mara
GALLI Marianela
ESPECHE Julieta
260.215
15
POL Romee
SCHURING Romana
SLATTERY Niamh
251.880
16
SAIOTE Silvia
MARTINS Beatriz
CARVALHO Mariana
249.985
17
HAMZA Malak
HASSAN Manar
ISMAIL Ashrakat
ABBAS Amna
249.645

 Author| Post time: 3-12-2019 01:18
| Show all posts
Men's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZALOMIN Mikhail
76.000
1
PADILLA Ruben
76.000
3
MAKARSKII Vasilii
75.700
4
MARTINEZ Andres
74.000
5
BRUNO Mario
73.900
6
SAMPAIO ROMAO Tiago
73.800
6
RENKERT Alexander
73.800
8
GLADENKOV Andrei
73.700
9
MANJON AZCONA Carlos
73.200
10
BERRIDGE Daniel
73.100
10
CAEIRO Joao
73.100
12
SMITH Simon
73.000
13
BERNARDEZ Alejandro
72.800
14
ADORNO Lucas
72.700
15
CARVALHO COSTA Diogo
72.600
16
GRAY Rhys
72.400
17
NORDFORS Jonas
72.300
18
SCHMIDT Daniel
72.200
19
PEREZ Daniel
71.700
20
ORR Noah
71.300
21
TANIGUCHI Ryohei
70.900
22
DE WOLFF Guitho
70.800
23
AQUINO Bernardo
70.600
24
ZHANG Zhenqian
70.400
25
GREEN Harrison
70.300
26
PARADISE Oliver
70.100
27
ROBERTSON Campbell
70.000
27
CABRAL Diogo
70.000
29
GILBERT Owen
69.000
30
AXELSEN Damien
68.600
31
ESCALLIER Santiago
68.400
32
ABRAHAMS Michael
67.200
33
ODINTSOV Aleksandr
65.400
34
CHATEAUVERT Emile
62.700
35
TWIGGE Jordan
60.700
36
CURY Federico
60.100
37
SCHWAIGER Jonathon
60.000
38
PHILLIPS Scott
58.900
39
GEENS Wannes
58.600
40
SMITH Lachlan
55.500
41
PETRIE Jack
34.300
42
CHOBOTARYOV Vladyslav
30.300
43
SUNDQUIST Callum
24.600

 Author| Post time: 3-12-2019 01:21
| Show all posts
Men's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GLADENKOV Andrei
ODINTSOV Aleksandr
ZALOMIN Mikhail
MAKARSKII Vasilii
225.400
2
RENKERT Alexander
PADILLA Ruben
ORR Noah
SMITH Simon
222.800
3
MANJON AZCONA Carlos
BERNARDEZ Alejandro
PEREZ Daniel
MARTINEZ Andres
220.300
4
CARVALHO COSTA Diogo
CABRAL Diogo
CAEIRO Joao
SAMPAIO ROMAO Tiago
220.300
5
BERRIDGE Daniel
PARADISE Oliver
GRAY Rhys
GREEN Harrison
216.200
6
ESCALLIER Santiago
ADORNO Lucas
CURY Federico
AQUINO Bernardo
214.800
7
SMITH Lachlan
ROBERTSON Campbell
PHILLIPS Scott
TWIGGE Jordan
198.100
8
BRUNO Mario
SUNDQUIST Callum
CHATEAUVERT Emile
SCHWAIGER Jonathon
196.600
9
AXELSEN Damien
GILBERT Owen
HATFIELD Ryan
PETRIE Jack
171.900

 Author| Post time: 3-12-2019 01:33
| Show all posts
Women's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SJOEBERG Lina
70.000
2
BEATTIE Kim
69.800
3
MILLER-BURKO Jordyn
69.600
4
WAY Kirsty
69.500
5
TROIANOVA Polina
69.400
6
VAN NATTA Tristan
69.400
7
DIBB Bronwyn
69.300
8
BONARTSEVA Aleksandra
69.100
9
BEGIM Galina
68.800
10
ROUX Laurence
68.800
11
NAKAMURA Kayttie
68.600
12
LOCKETT Kiley
68.300
13
NEL Keara
67.900
14
THOMAS Braida
67.900
15
WILLIAMSON Bethany
67.800
16
SOEHN Kalena
67.700
17
HAGARTY Carina
67.600
18
KHRISTENKO Alina
67.500
19
ROBINSON Cheyanna
67.400
20
GAGO Diana
67.300
21
FENG Baoyi
67.100
22
TEEAR Brooke
66.100
23
MARTINS Ines
65.900
24
ESPECHE Julieta
65.400
25
TWESTEN Jana
65.000
26
CALZETTI Lucia
64.900
27
GILLOTT Olivia
64.700
28
GRIEVE Danielle
63.800
29
RODRIGUEZ Melania
57.200
30
SHEVELAN Ruth
57.100
31
ROMERIL Melissa
56.400
32
SENTER Sydney
55.600
33
GOVOROVA Khrystyna
40.600
34
COLOMBO Mara
32.400

 Author| Post time: 3-12-2019 01:35
| Show all posts
Women's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KHRISTENKO Alina
BONARTSEVA Aleksandra
BEGIM Galina
TROIANOVA Polina
207.300
2
WAY Kirsty
SHEVELAN Ruth
WILLIAMSON Bethany
BEATTIE Kim
207.200
3
SENTER Sydney
LOCKETT Kiley
VAN NATTA Tristan
NAKAMURA Kayttie
206.300
4
ROUX Laurence
SOEHN Kalena
MILLER-BURKO Jordyn
GRIEVE Danielle
206.100
5
HAGARTY Carina
NEL Keara
THOMAS Braida
ROBINSON Cheyanna
204.500
6
DIBB Bronwyn
GILLOTT Olivia
TEEAR Brooke
ROMERIL Melissa
200.800
7
CALZETTI Lucia
COLOMBO Mara
ESPECHE Julieta
162.700

 Author| Post time: 3-12-2019 09:52
| Show all posts
Men's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BROWN Kaden
76.400
2
BROWNE Elliott
74.500
3
AFANASEV Vadim
73.500
4
LISITSYN Aleksandr
73.300
5
MCGUINNESS Ethan
72.900
6
PADDOCK Jaydon
72.800
7
ZHANG Xuan
71.900
8
GRAINGER Blake
71.900
9
MENG Wenchao
71.800
10
WILLERTON Kristof
71.800
11
HANSEN Rasmus
70.000
12
RENKERT Alexander
69.900
13
FITZGERALD Haydn
69.600
14
DHOOP Sam
68.600
15
SOERENSEN Lasse
68.500
16
SCHWAIGER Jonathon
68.400
17
NAVASELAU Dzmitry
68.200
18
STEFFENSEN Rasmus
68.000
19
MATAYOSHI Kento
67.900
20
AZIAR Redouane
67.600
21
HEMMINGS Jack
67.300
22
KRZYNEFSKI Brandon
67.200
23
ZHANG Kuo
67.200
24
VOITIV Vitalii
67.000
25
ZHOU Chaoyue
66.900
26
RODRIGUES Frederico
66.900
27
SHLYAKIN Maxim
65.200
28
MATTHIESEN Adam
65.100
29
FERNANDES Antonio
64.700
30
SUNDQUIST Callum
64.400
31
MENSAH Dominic
64.300
32
KIZAWA Genta
63.600
33
VILELA Diogo
63.100
34
CHUPRYNA Ivan
62.400
35
KUSAGAYA Takeshi
62.300
36
RIABIKOV Maksim
61.000
37
SMITH Jacob
60.300
38
SUMIKURA Keiichiro
57.000
39
PESO Vasco
56.200
40
BORJAS Matias
56.100
41
FOURNEX Theo
51.200

 Author| Post time: 3-12-2019 09:55
| Show all posts
Men's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PADDOCK Jaydon
MENSAH Dominic
WILLERTON Kristof
BROWNE Elliott
219.100
2
RENKERT Alexander
KRZYNEFSKI Brandon
BROWN Kaden
FITZGERALD Haydn
215.900
3
HEMMINGS Jack
GRAINGER Blake
MCGUINNESS Ethan
SMITH Jacob
212.100
4
SHLYAKIN Maxim
AFANASEV Vadim
LISITSYN Aleksandr
RIABIKOV Maksim
212.000
5
ZHANG Kuo
ZHOU Chaoyue
ZHANG Xuan
MENG Wenchao
211.900
6
SOERENSEN Lasse
MATTHIESEN Adam
STEFFENSEN Rasmus
HANSEN Rasmus
208.000
7
SUNDQUIST Callum
SCHWAIGER Jonathon
FERNANDES Antonio
197.500
8
KIZAWA Genta
SUMIKURA Keiichiro
MATAYOSHI Kento
KUSAGAYA Takeshi
193.800
9
RODRIGUES Frederico
PESO Vasco
VILELA Diogo
186.200

 Author| Post time: 3-12-2019 10:00
| Show all posts
Men's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams (maximum 1 Team per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RABTSAU Aleh
HANCHAROU Uladzislau
96.110
2
MELNIK Mikhail
AZARIAN Sergei
94.570
3
TASAKI Katsufumi
MUNETOMO Ginga
93.390
4
ZHUK Artsiom
LITVINOVICH Ivan
93.170
5
MORANTE Allan
MARTINY Sebastien
92.890
6
SAKAI Ryosuke
KISHI Daiki
92.230
6
MUSSABAYEV Danil
ALIYEV Pirmammad
92.230
8
GLUCKSTEIN Jeffrey
SHOSTAK Aliaksei
91.920
9
THOMAS Aiden
RUTHERFORD Blake
91.830
10
SWADLING Ty
CLARKE Dominic
91.090
11
CEBALLOS Esaul
LORIA Luis
91.030
12
FROESCHL Niklas
WIZANI Benny
90.320
13
SOEHN Keegan
SHUH Nathan
89.690
14
WANG Xiaoyin
YAN Langyu
89.620
15
ZAKRZEWSKI Artur
JAWORSKI Lukasz
89.500
16
ABRAHAMS Michael
TEILLERS Roeland
89.320
17
BAO Tong
YANG Yanwei
89.200
18
AGHAMIROV Ruslan
GRISHUNIN Ilya
87.300
19
BUYUKARSLAN Dogukan
MUTLU Gurkan
87.130
20
ADORNO Lucas
CURY Federico
79.800
21
SAVVIDIS Nikolaos
GRAPSAS Marios
74.520
22
DAVYDENKO Anton
PROSTOROV Mykola
68.740
23
MARIN Hugo
LOZANO Amado
67.520
24
ROWLEY Isaac
GESUELLI Cody
66.120
25
MASHARIPOV Jurabek
USMONOV Samirbek
65.600
26
ALOI Dario
CANNONE Flavio
63.310
27
DUTRA Rayan
ANDRADE Rafael
62.910
28
DEBACKER Simon
GEENS Joris
60.470
29
IVANSKYI Mykyta
ROZHKO Dmytro
60.310
30
FAROUX Josuah
GOUZOU Pierre
53.200
31
SANTOS Ricardo
GANCHINHO Diogo
52.800
32
KJAER Benjamin
PETERSEN Teis
52.550
33
YUDIN Andrey
FEDORENKO Nikita
48.190
34
CHARTIER Jeremy
BURNETT Jason
41.520

 Author| Post time: 3-12-2019 10:04
| Show all posts
Women's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams (maximum 1 Team per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TAKAGI Yumi
KISHI Ayano
91.060
2
LIU Hui
FAN Xinyi
89.350
3
LABROUSSE Lea
JURBERT Marine
88.490
4
PICKERING Jessica
SAMPSON Lauren
88.460
5
GOMES Camilla
GOMES Alice
87.630
6
SMITH Samantha
TAM Rachel
87.630
7
KOCHESOK Susana
KORNETSKAYA Anna
86.960
8
FLORIAN Imogen
WARD Kira
86.430
9
LIMA Daienne
MAIOR Ingrid
86.150
10
KUNDIUS Irina
BELIANKINA Vera
86.090
11
BRECHE Anais
PRIEUR Marine
85.990
12
NAKAMURA Kayttie
HEINEN Ellen
84.840
13
STEVENS Jessica
AHSINGER Nicole
83.540
14
SAIOTE Silvia
CARVALHO Mariana
83.500
15
CHAVARRIA Marina
ROMERO ROSARIO Noemi
83.440
16
NAVARRO LOZA Dafne Carolina
FLORES Melissa
81.450
17
NUNEZ Patricia
GARCIA Mariola
79.410
18
KHATSIAN Anhelina
BAHAMOLAVA Valiantsina
78.910
19
MILETTE Sarah
METHOT Sophiane
77.640
20
COLOMBO Mara
GALLI Marianela
75.130
21
PENEVA Mariela
PENEVA Hristina
70.520
22
KYIKO Maryna
MALKOVA Svitlana
55.870
23
POL Romee
SLATTERY Niamh
49.210
24
LOBACH Nadiia
KLIUCHNYK Diana
44.280

 Author| Post time: 3-12-2019 10:19
| Show all posts
Mixed Team All-Around
Non-Olympic Event
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZALOMIN Mikhail
TROIANOVA Polina
MELNIK Mikhail
AZARIAN Sergei
KOCHESOK Susana
KORNETSKAYA Anna
USHAKOV Dmitrii
BELIANKINA Vera
AFANASEV Vadim
DANILENKO Viktoriia
682.440
2
PADILLA Ruben
VAN NATTA Tristan
GLUCKSTEIN Jeffrey
SHOSTAK Aliaksei
NAKAMURA Kayttie
HEINEN Ellen
SHOSTAK Aliaksei
AHSINGER Nicole
BROWN Kaden
DOUDICAN Eve
675.845
3
ZHANG Zhenqian
FENG Baoyi
WANG Xiaoyin
YAN Langyu
LIU Hui
FAN Xinyi
GAO Lei
LIU Lingling
ZHANG Xuan
FANG Lulu
674.425
4
BRUNO Mario
MILLER-BURKO Jordyn
SOEHN Keegan
SHUH Nathan
SMITH Samantha
TAM Rachel
SOEHN Keegan
MACLENNAN Rosannagh
SCHWAIGER Jonathon
SUGRIM Jordan
664.455
5
GILBERT Owen
NEL Keara
THOMAS Aiden
RUTHERFORD Blake
PICKERING Jessica
SAMPSON Lauren
CLARKE Dominic
PICKERING Jessica
MCGUINNESS Ethan
BEDDALL Georgia Ella
659.115
6
SAMPAIO ROMAO Tiago
GAGO Diana
SANTOS Ricardo
GANCHINHO Diogo
SAIOTE Silvia
CARVALHO Mariana
ABREU Diogo
SAIOTE Silvia
RODRIGUES Frederico
BARBA Maria
610.070
7
CHOBOTARYOV Vladyslav
GOVOROVA Khrystyna
DAVYDENKO Anton
PROSTOROV Mykola
KYIKO Maryna
MALKOVA Svitlana
DAVYDENKO Anton
KYIKO Maryna
VOITIV Vitalii
KOZIARSKA Daryna
532.420

 Author| Post time: 3-12-2019 10:21
| Show all posts
Men's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
GLADENKOV Andrei
ODINTSOV Aleksandr
ZALOMIN Mikhail
MAKARSKII Vasilii

114.800

United States
RENKERT Alexander
PADILLA Ruben
ORR Noah
SMITH Simon

112.200

Portugal
CARVALHO COSTA Diogo
CABRAL Diogo
CAEIRO Joao
SAMPAIO ROMAO Tiago

109.300

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MANJON AZCONA Carlos
BERNARDEZ Alejandro
PEREZ Daniel
MARTINEZ Andres
106.000
5
BERRIDGE Daniel
PARADISE Oliver
GRAY Rhys
GREEN Harrison
104.800

 Author| Post time: 3-12-2019 10:25
| Show all posts
Women's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

Great Britain
DAVIDSON Shanice
ANTONIUS Aimee
LAFFERTY Kaitlin
KEALY Megan

103.500

Russia
STEPANOVA Elina
KRASNOKUTCKAIA Elena
DANILENKO Viktoriia
SILICHEVA Irina

101.500

France
WAMBOTE Emilie
CALLON Lea
LAANAYA Isma
DELOGE Marie

100.200

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BRAVO Hope
MCDONALD Ashley
STEINMETZ Isabel
DOUDICAN Eve
98.500
5
FANG Lulu
HUANG Jingyi
YANG Yahui
95.600

 Author| Post time: 3-12-2019 10:27
| Show all posts
Women's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

United States
SENTER Sydney
NAKAMURA Kayttie
LOCKETT Kiley
VAN NATTA Tristan

104.700

Great Britain
BEATTIE Kim
SHEVELAN Ruth
WAY Kirsty
WILLIAMSON Bethany

104.500

Russia
BEGIM Galina
BONARTSEVA Aleksandra
KHRISTENKO Alina
TROIANOVA Polina

103.600

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HAGARTY Carina
NEL Keara
THOMAS Braida
ROBINSON Cheyanna
103.300
5
SOEHN Kalena
ROUX Laurence
MILLER-BURKO Jordyn
GRIEVE Danielle
103.200

 Author| Post time: 3-12-2019 10:28
| Show all posts
Men's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

Great Britain
WILLERTON Kristof
BROWNE Elliott
PADDOCK Jaydon
MENSAH Dominic

115.900

Russia
LISITSYN Aleksandr
SHLYAKIN Maxim
AFANASEV Vadim
RIABIKOV Maksim

115.200

United States
RENKERT Alexander
FITZGERALD Haydn
BROWN Kaden
KRZYNEFSKI Brandon

111.400

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HEMMINGS Jack
GRAINGER Blake
MCGUINNESS Ethan
SMITH Jacob
111.400
5
ZHANG Xuan
MENG Wenchao
ZHANG Kuo
ZHOU Chaoyue
101.500

 Author| Post time: 3-12-2019 10:30
| Show all posts
Women's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Japan
DOIHATA Chisato
SATAKE Reina
MORI Hikaru
UYAMA Megu

165.225

Great Britain
GALLAGHER Laura
SONGHURST Isabelle
PAGE Bryony
DRISCOLL Katherine

162.820

Canada
METHOT Sophiane
SMITH Samantha
MILETTE Sarah
MACLENNAN Rosannagh

133.745

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LI Dan
LIU Lingling
ZHU Xueying
HUANG Yanfei
121.815
5
KOCHESOK Susana
KUNDIUS Irina
BELIANKINA Vera
LEBEDEVA Iana
114.675

 Author| Post time: 3-12-2019 10:33
| Show all posts
Men's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Belarus
HANCHAROU Uladzislau
LITVINOVICH Ivan
RABTSAU Aleh
DUDARAU Aliaksei

180.390

China
TU Xiao
DONG Dong
GAO Lei
YAN Langyu

180.350

Russia
MELNIK Mikhail
YUDIN Andrey
USHAKOV Dmitrii
FEDORENKO Nikita

178.540

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SWADLING Ty
RUTHERFORD Blake
THOMAS Aiden
CLARKE Dominic
134.320
5
SAKAI Ryosuke
KISHI Daiki
UEYAMA Yasuhiro
UNNO Hiroto
117.555

 Author| Post time: 3-12-2019 10:34
| Show all posts
Men's Individual Trampoline
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GAO Lei
61.460
2
LITVINOVICH Ivan
60.300
3
YUDIN Andrey
60.295
4
DONG Dong
60.190
5
TU Xiao
59.845
6
USHAKOV Dmitrii
59.835
7
MORANTE Allan
59.215
8
SAKAI Ryosuke
59.180
9
UNNO Hiroto
59.100
10
SHOSTAK Aliaksei
59.025
11
RABTSAU Aleh
58.970
12
SCHMIDT Dylan
58.555
13
HANCHAROU Uladzislau
58.455
14
CLARKE Dominic
58.445
15
MELNIK Mikhail
58.255
16
UEYAMA Yasuhiro
58.175
17
MARTIN Jorge
57.990
18
RUTHERFORD Blake
57.830
19
DAVYDENKO Anton
57.250
20
GANCHINHO Diogo
57.080
21
SOEHN Keegan
56.700
22
STAMP Andrew
56.220
23
PFLEIDERER Matthias
6.640
24
ABREU Diogo
6.470

 Author| Post time: 3-12-2019 10:36
| Show all posts
Women's Individual Trampoline
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HUANG Yanfei
56.820
2
MORI Hikaru
56.290
3
GALLAGHER Laura
55.340
4
MACLENNAN Rosannagh
54.930
5
LABROUSSE Lea
54.865
6
DOIHATA Chisato
54.590
7
LEBEDEVA Iana
54.215
8
SMITH Samantha
54.190
9
SATAKE Reina
53.980
10
SONGHURST Isabelle
53.730
11
GOLOVINA Luba
53.675
12
ROMERO ROSARIO Noemi
53.130
13
KYIKO Maryna
52.725
14
GOMES Camilla
52.675
15
PAGE Bryony
52.465
16
NAVARRO LOZA Dafne Carolina
52.350
17
MALKOVA Svitlana
51.595
18
ADAM Leonie
51.280
19
LI Dan
49.030
20
BELIANKINA Vera
30.745
21
AHSINGER Nicole
27.585
22
MILETTE Sarah
25.580
23
LIU Lingling
12.035
24
PICKERING Jessica
10.985

 Author| Post time: 3-12-2019 10:37
| Show all posts
Women's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

DANILENKO Viktoriia
69.900

DAVIDSON Shanice
69.600

KEALY Megan
69.000

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KRASNOKUTCKAIA Elena
66.400
5
DOUDICAN Eve
65.800
6
FANG Lulu
64.400
7
WAMBOTE Emilie
64.200
8
DELOGE Marie
62.100

 Author| Post time: 3-12-2019 10:52
| Show all posts
Men's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

ZALOMIN Mikhail
77.100

PADILLA Ruben
76.100

RENKERT Alexander
74.100

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BRUNO Mario
72.400
5
MARTINEZ Andres
69.600
6
MAKARSKII Vasilii
64.100
7
MANJON AZCONA Carlos
58.700
8
SAMPAIO ROMAO Tiago
37.600

 Author| Post time: 3-12-2019 10:54
| Show all posts
Women's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Japan
TAKAGI Yumi
KISHI Ayano

49.590

Russia
KOCHESOK Susana
KORNETSKAYA Anna

48.570

Canada
SMITH Samantha
TAM Rachel

48.420

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GOMES Camilla
GOMES Alice
47.890
5
PICKERING Jessica
SAMPSON Lauren
47.820
6
NAKAMURA Kayttie
HEINEN Ellen
45.690
7
LIU Hui
FAN Xinyi
45.530
8
LABROUSSE Lea
JURBERT Marine
42.700

 Author| Post time: 3-12-2019 10:57
| Show all posts
Men's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Japan
TASAKI Katsufumi
MUNETOMO Ginga

52.920

Belarus
RABTSAU Aleh
HANCHAROU Uladzislau

52.400

Russia
MELNIK Mikhail
AZARIAN Sergei

52.060

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MORANTE Allan
MARTINY Sebastien
51.430
5
GLUCKSTEIN Jeffrey
SHOSTAK Aliaksei
48.790
6
THOMAS Aiden
RUTHERFORD Blake
48.680
7
CEBALLOS Esaul
LORIA Luis
47.900
8
MUSSABAYEV Danil
ALIYEV Pirmammad
30.360

 Author| Post time: 3-12-2019 11:03
| Show all posts
Women's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

SJOEBERG Lina
69.000

DIBB Bronwyn
68.800

BONARTSEVA Aleksandra
68.200

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VAN NATTA Tristan
68.100
5
TROIANOVA Polina
67.000
6
BEATTIE Kim
66.300
7
WAY Kirsty
61.600
8
MILLER-BURKO Jordyn
34.500

 Author| Post time: 3-12-2019 11:04
| Show all posts
Men's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

LISITSYN Aleksandr
78.700

BROWNE Elliott
77.200

BROWN Kaden
76.300

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AFANASEV Vadim
76.100
5
PADDOCK Jaydon
75.600
6
ZHANG Xuan
72.000
7
MCGUINNESS Ethan
70.900
8
GRAINGER Blake
68.500

 Author| Post time: 3-12-2019 11:05
| Show all posts
Women's Individual Trampoline
Final Results

MORI Hikaru
55.860

DOIHATA Chisato
55.225

MACLENNAN Rosannagh
54.820

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HUANG Yanfei
54.705
5
LABROUSSE Lea
54.420
6
GALLAGHER Laura
54.090
7
SMITH Samantha
53.450
8
LEBEDEVA Iana
6.285

 Author| Post time: 3-12-2019 11:11
| Show all posts
Men's Individual Trampoline
Final Results

GAO Lei
61.705

LITVINOVICH Ivan
61.520

DONG Dong
61.050

Rank
Athletes
Nation
Result
4
YUDIN Andrey
60.465
5
SAKAI Ryosuke
59.785
6
UNNO Hiroto
58.930
7
USHAKOV Dmitrii
57.750
8
MORANTE Allan
42.935

 Author| Post time: 3-12-2019 11:25
| Show all posts
Mixed Team All-Around
Non-Olympic Event
Final Results

Russia
BELIANKINA Vera
TROIANOVA Polina
USHAKOV Dmitrii
DANILENKO Viktoriia
KOCHESOK Susana
KORNETSKAYA Anna
ZALOMIN Mikhail
MELNIK Mikhail
AZARIAN Sergei
AFANASEV Vadim

29

United States
AHSINGER Nicole
VAN NATTA Tristan
SHOSTAK Aliaksei
DOUDICAN Eve
NAKAMURA Kayttie
HEINEN Ellen
PADILLA Ruben
GLUCKSTEIN Jeffrey
SHOSTAK Aliaksei
BROWN Kaden

28

China
HUANG Yanfei
FENG Baoyi
GAO Lei
FANG Lulu
LIU Hui
FAN Xinyi
ZHANG Zhenqian
WANG Xiaoyin
YAN Langyu
ZHANG Xuan

24

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MACLENNAN Rosannagh
MILLER-BURKO Jordyn
SOEHN Keegan
SUGRIM Jordan
SMITH Samantha
TAM Rachel
BRUNO Mario
SOEHN Keegan
SHUH Nathan
SCHWAIGER Jonathon
21
5
PICKERING Jessica
NEL Keara
CLARKE Dominic
BEDDALL Georgia Ella
PICKERING Jessica
SAMPSON Lauren
GILBERT Owen
THOMAS Aiden
RUTHERFORD Blake
MCGUINNESS Ethan
18

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

7-12-2021 00:52 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list