|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Slalom Canoeing ICF World Championships 2019

[Copy link]
Post time: 31-10-2019 18:41
| Show all posts |Read mode
Slalom Canoeing ICF World Championships 2019

La Seu d'Urgell (ESP) - 25 September 2019 - 29 September 2019




Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Wednesday, September 25th
09:00 Men's Team C1
09:50 Women's Team K1
10:40 Men's Team K1
11:57 Women's Team C1


Thursday, September 26th
09:00 Men's C1 Heats, Run 1
10:26 Women's K1 Heats, Run 1
12:30 Men's C1 Heats, Run 2
13:36 Women's K1 Heats, Run 2


Friday, September 27th
09:00 Women's C1 Heats, Run 1
10:16 Men's K1 Heats, Run 1
12:25 Women's C1 Heats, Run 2
13:21 Men's K1 Heats, Run 2


Saturday, September 28th
09:03 Men's C1 Semifinal
10:08 Women's K1 Semifinal
12:03 Men's C1 Final
12:40 Women's K1 Final


Sunday, September 29th
08:33 Women's C1 Semifinal
09:53 Men's K1 Semifinal
12:03 Women's C1 Final
12:40 Men's K1 Final
15:00 Mixed C2 Semifinal
16:10 Mixed C2 Final
 Author| Post time: 31-10-2019 18:41
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Czech Republic
2
2
2
6
2
Spain
1
4
1
6
3
Australia
1
2
0
3
4
Slovenia
1
0
1
2
5
France
1
0
0
1
5
Germany
1
0
0
1
5
Great Britain
1
0
0
1
5
Slovakia
1
0
0
1
9
Poland
0
1
1
2
10
Russia
0
0
2
2
11
Austria
0
0
1
1
11
New Zealand
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
9
9
9
27


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Slovenia
1
0
1
2
2
Czech Republic
1
0
0
1
2
France
1
0
0
1
2
Germany
1
0
0
1
5
Spain
0
2
1
3
6
Australia
0
2
0
2
7
Austria
0
0
1
1
7
New Zealand
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
4
4
4
12

 Author| Post time: 4-11-2019 12:09
| Show all posts
Men's Team C1
Non-Olympic Event

Final Results

Slovakia
SLAFKOVSKY Alexander
MARTIKAN Michal
BENUS Matej

94.38

Spain
ELOSEGI Ander
TRAVE Miquel
FERNANDEZ Luis

97.43

Russia
SETKIN Kirill
KHRAMTSOV Dmitrii
KOTOV Pavel

98.62

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GARGAUD CHANUT Denis
THOMAS Martin
JOLY Cedric
99.22
5
HEDWIG Grzegorz
SZTUBA Igor
SZTUBA Kacper
99.45
6
SAVSEK Benjamin
BOZIC Luka
BERCIC Anze
101.16
7
WESTLEY Ryan
FLORENCE David
BURGESS Adam
101.54
8
TASIADIS Sideris
ANTON Franz
BREUER Florian
103.22
9
ROHAN Lukas
RAK Tomas
HEGER Vojtech
103.60
10
JEGOU Liam
COCHRANE Jake
HENDRICK Robert
108.35
11
WATKINS Daniel
BORROWS Ian
CARTER Tristan
109.23
12
LOKKEN Zachary
EICHFELD Casey
LONG Tren
111.02
13
XU Yongzhao
ZOU Weijian
HUANG Fa
112.26
14
HANEDA Takuya
SASAKI Shota
TANIGUCHI Kazuya
113.25
15
BORGES Felipe
CORREA Charles
DA SILVA Kaua
120.32
16
TEMIRGALIEV Alibek
BUKANOV Abubakir
ABDUMANAPOV Ismoilbek
125.26
17
COLAZINGARI Roberto
IVALDI Raffaello
CIPRESSI Stefano
159.59
18
KULIKOV Alexandr
AMANBAYEV Adil
YERENGAIPOV Kuanysh
175.55

 Author| Post time: 4-11-2019 12:16
| Show all posts
Women's Team K1
Non-Olympic Event

Final Results

Great Britain
FRANKLIN Mallory
PENNIE Fiona
WOODS Kimberley

103.96

Czech Republic
KUDEJOVA Katerina
VOJTOVA Veronika
HILGERTOVA Amalie

104.16

Russia
PEROVA Ekaterina
KHARITONOVA Marta
MINAZOVA Alsu

104.19

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CHOURRAUT Maialen
SORRIBES Laia
MARTINEZ Marta
106.36
5
KUHNLE Corinna
WOLFFHARDT Viktoria
WERATSCHNIG Nina
106.98
6
KALISKA Elena
DUKATOVA Jana
MINTALOVA Eliska
107.13
7
FUNK Ricarda
SCHORNBERG Jasmin
APEL Elena
107.41
8
PRIGENT Camille
LAFONT Marie-Zelia
DELASSUS Marjorie
109.20
9
SABATTINI Chiara
HORN Stefanie
GIAI PRON Maria Clara
113.09
10
LEENDERS Claudia
TEUNISSEN Lena
WEGMAN Martina
113.37
11
ZWOLINSKA Klaudia
PACIERPNIK Natalia
STACH Aleksandra
118.06
12
SATILA Ana
ESTACIA NETA Omira
SOUZA COSTA Marina
118.90
13
TAKESHITA Yuriko
YAZAWA Aki
ITO Yoshika
119.22
14
TERCELJ Eva
NOVAK Ajda
HOCEVAR Eva Alina
120.33
15
MAHEU Florence
BETTERIDGE Lois
DANIELS Haley
144.82
16
FOX Jessica
LAWRENCE Rosalyn
FOX Noemie
167.28
17
CRAIG Hannah
CONLAN Aisling
O'FERRALL Caoimhe
200.66
CHOUHAN Shikha
PANDEY Aarti
PINGLE Sania
DNF

 Author| Post time: 4-11-2019 12:19
| Show all posts
Men's Team K1
Non-Olympic Event

Final Results

Spain
LLORENTE David
HERNANZ Samuel
CRESPO Joan

89.87

Czech Republic
PRSKAVEC Jiri
PRINDIS Vit
HRADILEK Vavrinec

90.86

Poland
POPIELA Dariusz
PASIUT Michal
MAJERCZAK Krzysztof

93.69

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NEVEU Boris
BURGI Quentin
MADORE Mathurin
94.22
5
EIGEL Pavel
MAIMISTOV Sergei
GUBENKO Nikita
95.31
6
AIGNER Hannes
SCHWEIKERT Fabian
MAXEINER Tim
96.52
7
DOUGOUD Martin
WERRO Lukas
MUNSCH Manuel
97.30
8
DELFOUR Lucien
WATKINS Daniel
ANDERSON Timothy
97.38
9
CLARKE Joseph
FORBES-CRYANS Bradley
BOWERS Christopher
98.41
10
GILBERT Callum
DANGEN Jack
BUTCHER Finn
98.42
11
BERSINGER Thomas
ROSSI Lucas
CORTEZ Geronimo
98.91
12
DE GENNARO Giovanni
IVALDI Zeno
BEDA Marcello
99.32
13
OSCHMAUTZ Felix
LEITNER Mario
WEGER Matthias
99.80
14
KAUZER Peter
SRABOTNIK Martin
TESTEN Niko
99.93
15
OHRSTROM Isak
WAHLEN Fredrik
KARLSSON Max
105.81
16
ADACHI Kazuya
YAZAWA Kazuki
KANAYA Tohru
105.83
17
CELMINS Ritvars
STANOVSKY Samuel
KARLIVANS Toms
109.17
18
CURTIS Samuel
FARRELL Oisin
TEAGUE Eoin
112.10
19
SMOLEN Michal
JOSEPH Joshua
WESTFALL Tyler
117.43
20
HAYWARD Ben
TAYLER Michael
BOYD Trevor
129.94
21
TEMIRGALIEV Djanibek
MIRZAKHAMDAMOV Barkamol
KIRPICHEV Ramil
139.13
22
LAUNAY Antoine
SILVA Ivan
ALVARENGA Frederico
149.05
23
GONCALVES Pedro
RODRIGUES Guilherme
RODRIGUES Fabio
153.47
24
GRIGAR Jakub
HALCIN Martin
MALEK Andrej
156.86
25
DOBY Mathieu
DE COSTER Gabriel
HENNIN Victor
164.41
26
PETRUSHEV Angel
BRAZHANSKI Ognen
IGNATOV Hristijan
176.09
27
RASIMAVICIUS Vilius
MAZEIKIS Simantas
ATMANAVICIUS Mantas
185.27
28
ACAR Mustafa Arda
ERTEK Yusuf
TUGCU Tarik
189.27
29
KEER Dheeraj
KEWAT Rahul
KUSHWAHA Vishvjeet
392.03

 Author| Post time: 4-11-2019 12:40
| Show all posts
Women's Team C1
Non-Olympic Event

Final Results

Australia
FOX Jessica
FOX Noemie
LAWRENCE Rosalyn

117.97

Spain
VILARRUBLA Nuria
OLAZABAL Klara
LAMEIRO Ainhoa

121.72

Czech Republic
FISEROVA Tereza
RIHOVA Eva
HAVLICKOVA Katerina

124.48

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SKACHOVA Monika
STANOVSKA Sona
LUKNAROVA Emanuela
126.86
5
MINAZOVA Alsu
MUKHGALEEVA Polina
SABITOVA Zulfiia
129.04
6
LEIBFARTH Evy
DONNELLY Sage
CORCORAN Michaela
130.45
7
CHEN Shi
TENG Qianqian
YU Cuishan
132.91
8
FRANKLIN Mallory
WOODS Kimberley
OGILVIE Sophie
139.37
9
SATILA Ana
ESTACIA NETA Omira
SOUZA COSTA Marina
143.36
10
APEL Elena
HERZOG Andrea
SCHORNBERG Jasmin
171.28
11
KOZOROG Alja
HOCEVAR Eva Alina
NOVAK Lea
176.29
12
BORGHI Elena
BERTONCELLI Marta
MICOZZI Elena
176.79
13
BAUDU Lucie
JACQUET Claire
PRIOUX Lucie
182.10

 Author| Post time: 4-11-2019 12:43
| Show all posts
Men's C1
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
David FLORENCE
94.48
2
Benjamin SAVSEK
94.97
3
Ryan WESTLEY
96.44
4
Denis GARGAUD CHANUT
97.37
5
Ian BORROWS
97.60
6
Ander ELOSEGI
97.86
7
Alexander SLAFKOVSKY
97.89
8
Cedric JOLY
97.93
9
Matej BENUS
98.00
10
Luis FERNANDEZ
98.05
11
Martin THOMAS
98.11
12
Raffaello IVALDI
98.28
13
Franz ANTON
98.29
14
Stefano CIPRESSI
98.44
15
Tomas RAK
98.63
16
Michal MARTIKAN
98.66
17
Adam BURGESS
98.74
18
Luka BOZIC
99.04
19
Cameron SMEDLEY
99.09
20
Grzegorz HEDWIG
99.32
21
Pavel KOTOV
99.38
22
Anze BERCIC
99.46
23
Weijian ZOU
99.51
24
Kacper SZTUBA
99.69
25
Jake COCHRANE
99.72
26
Miquel TRAVE
99.94
27
Takuya HANEDA
99.96
28
Roberto COLAZINGARI
100.60
29
Casey EICHFELD
101.24
30
Matija MARINIC
101.67
31
Yves BOURHIS
101.80
32
Jean Pierre BOURHIS
102.02
33
Jose CARVALHO
102.59
34
Charles CORREA
102.82
35
Alibek TEMIRGALIEV
103.03
36
Lukas ROHAN
103.07
37
Kirill SETKIN
103.33
38
Robert HENDRICK
103.68
39
Dmitrii KHRAMTSOV
103.69
40
Florian BREUER
103.87
41
Felipe BORGES
104.19
42
Yun-Chuan CHANG
104.41
43
Yongzhao XU
104.57
44
Kuanysh YERENGAIPOV
105.51
45
Fa HUANG
105.80
46
Liam JEGOU
106.38
47
Christos TSAKMAKIS
106.59
48
Zachary LOKKEN
107.08
49
Marcel POTOCNY
107.60
50
Thomas KOECHLIN
108.57
51
Viktar TRATSIAK
109.23
52
Shota SASAKI
110.58
53
Alexandr KULIKOV
111.68
54
Terence SARAMANDIF
113.79
55
Tren LONG
114.77
56
Daniel WATKINS
114.84
57
Joris OTTEN
115.55
58
Benjamin GIBB
116.21
59
Yutthakan CHAIDET
118.01
60
Kaua DA SILVA
118.42
61
Sebastian ROSSI
118.83
62
Abubakir BUKANOV
121.31
63
Oleksii DIACHUK
122.31
64
Issam CHAKIR
123.50
65
Kazuya TANIGUCHI
123.85
66
Adil AMANBAYEV
129.47
67
Ismoilbek ABDUMANAPOV
138.94
68
Jose SILVA
144.14
69
Sideris TASIADIS
146.14
70
Vojtech HEGER
148.52
71
Mantas ATMANAVICIUS
152.74
72
Igor SZTUBA
153.67
73
Tristan CARTER
158.59
74
Spencer POMEROY
164.95
75
Vishvjeet KUSHWAHA
175.76
76
Piyanath KOETSUK
202.43
77
Melquisidec VEGA PEREZ
228.76
78
Richard MERJAN
256.05
79
Eloi SEEMANN
266.69
80
Aurimas KUODIS
270.09
81
Ricardo FENTANES
474.25

 Author| Post time: 4-11-2019 12:48
| Show all posts
Women's K1
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Marie-Zelia LAFONT
99.83
2
Stefanie HORN
102.40
3
Mallory FRANKLIN
103.74
4
Jessica FOX
104.06
5
Eva TERCELJ
104.10
6
Ricarda FUNK
104.72
7
Maialen CHOURRAUT
105.18
8
Eliska MINTALOVA
105.31
9
Marta MARTINEZ
105.50
10
Veronika VOJTOVA
105.69
11
Laia SORRIBES
106.01
12
Ana SATILA
106.74
13
Monica DORIA VILARRUBLA
106.95
14
Katerina KUDEJOVA
107.26
15
Natalia PACIERPNIK
107.42
16
Jasmin SCHORNBERG
107.49
17
Elena APEL
107.53
18
Lena TEUNISSEN
108.18
19
Evy LEIBFARTH
109.00
20
Klaudia ZWOLINSKA
109.38
21
Martina WEGMAN
109.56
22
Corinna KUHNLE
109.66
23
Kimberley WOODS
110.05
24
Viktoria WOLFFHARDT
110.41
25
Viktoriia US
110.55
26
Ajda NOVAK
110.58
27
Fiona PENNIE
110.63
28
Jana DUKATOVA
110.78
29
Noemie FOX
110.88
30
Ashley NEE
110.95
30
Marjorie DELASSUS
110.95
32
Tong LI
111.32
33
Eva Alina HOCEVAR
112.42
34
Camille PRIGENT
112.81
35
Luuka JONES
113.27
36
Ekaterina PEROVA
114.02
37
Omira ESTACIA NETA
114.21
38
Chiara SABATTINI
114.33
39
Florence MAHEU
115.91
40
Yuriko TAKESHITA
116.10
41
Aki YAZAWA
116.87
42
Maria Clara GIAI PRON
117.03
43
Marta KHARITONOVA
117.21
44
Claudia LEENDERS
118.17
45
Jane NICHOLAS
118.68
46
Chu-Han CHANG
118.84
47
Hannah THOMAS
120.78
48
Rosalyn LAWRENCE
121.47
49
Laura PELLICER CHICA
123.03
50
Sage DONNELLY
124.44
51
Alena MARX
125.61
52
Naemi BRAENDLE
127.01
53
Lois BETTERIDGE
127.56
54
Marina SOUZA COSTA
129.00
55
Iisa MAENPAA
132.90
56
Kamilla SAFINA
134.09
57
Nina WERATSCHNIG
134.40
58
Yanru XU
140.52
59
Janina KRIESINGER
141.02
60
Roxana RAZEGHIAN
145.13
61
Sara Timea SEPRENYI
156.09
62
Noemi FONT VOORHOEVE
157.61
63
Amalie HILGERTOVA
162.96
64
Sofia REINOSO
166.43
65
Nadia RIQUELME
166.71
66
Anais MOUHOUB
166.75
67
Jaruwan NIAMTHONG
167.39
68
Alsu MINAZOVA
170.66
69
Yoshika ITO
172.73
70
Yekaterina SMIRNOVA
173.76
71
Celia JODAR
175.29
72
Hannah CRAIG
182.68
73
Mariann SAETHER
183.78
74
Sevinch ISMAILOVA
189.47
75
Aisling CONLAN
195.02
76
Caoimhe O'FERRALL
245.62
77
Elena KALISKA
276.71
78
Pilar LIRA
339.21
79
Barte ZILIUKAITE
358.88
80
Marianna TORRES BRICENO
415.43
81
Shikha CHOUHAN
589.90
82
Sania PINGLE
885.45
Maria INZUNZA
DNF
Aarti PANDEY
DNF

 Author| Post time: 4-11-2019 12:52
| Show all posts
Men's C1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Thomas KOECHLIN
95.68
2
Miquel TRAVE
95.97
3
Lukas ROHAN
97.20
4
Vojtech HEGER
97.76
5
Matija MARINIC
97.78
6
Tristan CARTER
98.03
7
Dmitrii KHRAMTSOV
98.19
8
Takuya HANEDA
98.33
9
Florian BREUER
98.40
10
Robert HENDRICK
99.03
11
Charles CORREA
99.19
12
Kirill SETKIN
99.35
13
Liam JEGOU
99.62
14
Pavel KOTOV
99.86
15
Igor SZTUBA
99.87
16
Sideris TASIADIS
100.35
17
Kuanysh YERENGAIPOV
100.69
18
Sebastian ROSSI
100.76
19
Yves BOURHIS
101.03
20
Anze BERCIC
101.05
21
Daniel WATKINS
101.31
22
Christos TSAKMAKIS
101.78
23
Zachary LOKKEN
102.23
24
Alexandr KULIKOV
102.43
25
Viktar TRATSIAK
102.77
26
Jean Pierre BOURHIS
103.03
27
Weijian ZOU
103.43
28
Yongzhao XU
103.65
29
Spencer POMEROY
103.70
30
Fa HUANG
104.33
31
Benjamin GIBB
106.27
32
Tren LONG
107.06
33
Kacper SZTUBA
108.94
34
Marcel POTOCNY
110.41
35
Yun-Chuan CHANG
111.53
36
Kaua DA SILVA
112.19
37
Issam CHAKIR
113.93
38
Kazuya TANIGUCHI
114.53
39
Yutthakan CHAIDET
115.23
40
Joris OTTEN
116.53
41
Shota SASAKI
117.21
42
Abubakir BUKANOV
119.48
43
Terence SARAMANDIF
120.28
44
Piyanath KOETSUK
133.89
45
Adil AMANBAYEV
139.73
46
Ismoilbek ABDUMANAPOV
141.05
47
Roberto COLAZINGARI
145.38
48
Eloi SEEMANN
145.95
49
Jake COCHRANE
151.72
50
Melquisidec VEGA PEREZ
154.82
51
Casey EICHFELD
155.82
52
Jose SILVA
160.36
53
Felipe BORGES
160.91
54
Alibek TEMIRGALIEV
171.70
55
Richard MERJAN
190.59
56
Vishvjeet KUSHWAHA
202.28
57
Aurimas KUODIS
228.03
58
Ricardo FENTANES
412.77
59
Oleksii DIACHUK
512.88
Jose CARVALHO
DNF
Mantas ATMANAVICIUS
DNS

 Author| Post time: 4-11-2019 12:56
| Show all posts
Women's K1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Corinna KUHNLE
100.23
2
Luuka JONES
101.25
3
Fiona PENNIE
101.34
4
Kimberley WOODS
102.85
5
Camille PRIGENT
104.97
6
Viktoriia US
105.08
7
Viktoria WOLFFHARDT
105.24
8
Jana DUKATOVA
105.55
9
Amalie HILGERTOVA
106.01
10
Aki YAZAWA
106.66
11
Martina WEGMAN
106.91
12
Ashley NEE
107.71
13
Rosalyn LAWRENCE
108.76
14
Alsu MINAZOVA
109.02
15
Maria Clara GIAI PRON
109.09
16
Ajda NOVAK
109.61
17
Elena KALISKA
110.03
18
Claudia LEENDERS
110.39
19
Jane NICHOLAS
111.34
20
Florence MAHEU
111.99
21
Yanru XU
112.24
22
Nina WERATSCHNIG
112.51
23
Eva Alina HOCEVAR
112.67
24
Tong LI
112.70
25
Chiara SABATTINI
113.74
26
Chu-Han CHANG
116.03
27
Ekaterina PEROVA
116.13
28
Noemie FOX
116.77
29
Yuriko TAKESHITA
116.98
30
Yoshika ITO
117.32
31
Alena MARX
117.44
32
Marjorie DELASSUS
118.12
33
Omira ESTACIA NETA
118.18
34
Marina SOUZA COSTA
119.29
35
Naemi BRAENDLE
120.33
36
Kamilla SAFINA
122.27
37
Hannah THOMAS
122.37
38
Janina KRIESINGER
129.65
39
Sevinch ISMAILOVA
132.38
40
Mariann SAETHER
132.57
41
Aisling CONLAN
133.13
42
Iisa MAENPAA
137.68
43
Jaruwan NIAMTHONG
139.03
44
Noemi FONT VOORHOEVE
146.92
45
Caoimhe O'FERRALL
148.39
46
Marta KHARITONOVA
153.48
47
Anais MOUHOUB
161.12
48
Nadia RIQUELME
163.93
49
Sofia REINOSO
169.05
50
Lois BETTERIDGE
172.09
51
Hannah CRAIG
174.61
52
Roxana RAZEGHIAN
176.91
53
Yekaterina SMIRNOVA
176.95
54
Sara Timea SEPRENYI
223.45
55
Celia JODAR
225.85
56
Maria INZUNZA
257.50
57
Laura PELLICER CHICA
268.43
58
Pilar LIRA
277.78
59
Barte ZILIUKAITE
465.32
60
Shikha CHOUHAN
470.35
61
Aarti PANDEY
725.05
Marianna TORRES BRICENO
DNF
Sania PINGLE
DNF
Sage DONNELLY
DNS

 Author| Post time: 4-11-2019 13:01
| Show all posts
Women's C1
Heats, Run 1 Results
The Top 20 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jessica FOX
105.87
2
Mallory FRANKLIN
107.77
3
Kimberley WOODS
108.62
4
Ana SATILA
108.75
5
Nadine WERATSCHNIG
109.26
6
Andrea HERZOG
109.44
7
Alsu MINAZOVA
110.04
8
Tereza FISEROVA
110.10
9
Viktoria WOLFFHARDT
110.12
10
Nuria VILARRUBLA
110.25
11
Noemie FOX
110.48
12
Jasmin SCHORNBERG
111.05
13
Viktoriia US
111.40
14
Marta BERTONCELLI
111.47
15
Klaudia ZWOLINSKA
112.08
16
Klara OLAZABAL
112.27
17
Rosalyn LAWRENCE
112.31
18
Lucie PRIOUX
112.96
19
Polina MUKHGALEEVA
113.75
20
Julia SCHMID
113.78
21
Eva Alina HOCEVAR
113.96
22
Eva RIHOVA
114.33
23
Emanuela LUKNAROVA
115.15
24
Lucie BAUDU
115.25
25
Alja KOZOROG
115.45
26
Aleksandra STACH
115.48
27
Elena APEL
116.22
28
Luuka JONES
116.58
28
Sophie OGILVIE
116.58
30
Elena BORGHI
116.67
31
Cuishan YU
117.03
32
Viktoriia DOBROTVORSKA
118.47
33
Zulfiia SABITOVA
118.48
34
Shi CHEN
118.86
35
Katerina HAVLICKOVA
120.18
36
Claire JACQUET
120.42
37
Haley DANIELS
121.77
38
Qianqian TENG
122.20
39
Evy LEIBFARTH
122.73
40
Elena MICOZZI
122.77
41
Alena MARX
123.21
42
Airi YAGI
125.84
43
Omira ESTACIA NETA
126.38
44
Hannah THOMAS
127.34
45
Lea NOVAK
127.99
46
Ayano SATO
129.64
47
Atcharaporn DUANGLAWA
132.46
48
Oceane BAYLACQ
133.59
49
Yu-Han CHUNG
134.63
50
Ainhoa LAMEIRO
148.94
51
Lois BETTERIDGE
149.18
52
Sona STANOVSKA
152.33
53
Monica DORIA VILARRUBLA
156.24
54
Laura PELLICER CHICA
172.14
55
Michaela CORCORAN
174.69
56
Sage DONNELLY
176.90
57
Wei-Han CHEN
184.28
58
Kamilla SAFINA
187.48
59
Ren MISHIMA
188.66
60
Marina SOUZA COSTA
199.38
61
Monika SKACHOVA
221.02
62
Lena TEUNISSEN
231.85
63
Ana FERNANDES CASTRO
258.10
64
Caoimhe O'FERRALL
287.36
65
Noemi FONT VOORHOEVE
303.01
66
Nirvana ASADBEKI
360.27
67
Carolina ROSSI
369.22
68
Jane NICHOLAS
427.15
69
Marianna TORRES BRICENO
486.09
70
Jahanvi SHRIVASTAVA
880.63
Ahna YADAV
DNF

 Author| Post time: 4-11-2019 13:06
| Show all posts
Men's K1
Heats, Run 1 Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Semifinal, the other Athletes will qualify for the Heats, Run 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jakub GRIGAR
86.93
2
Joseph CLARKE
87.20
3
Giovanni DE GENNARO
87.97
4
Vit PRINDIS
88.20
5
Jiri PRSKAVEC
88.33
6
Peter KAUZER
88.88
7
Joan CRESPO
89.50
8
Bradley FORBES-CRYANS
89.64
9
David LLORENTE
89.72
10
Hannes AIGNER
89.89
11
Antoine LAUNAY
90.17
12
Michal SMOLEN
90.47
13
Guilherme RODRIGUES
90.65
14
Zeno IVALDI
90.76
15
Boris NEVEU
90.81
16
Mathieu DOBY
90.92
17
Quentin BURGI
90.94
18
Pedro GONCALVES
91.14
19
Fabian SCHWEIKERT
91.66
20
Mario LEITNER
91.75
21
Timothy ANDERSON
91.77
22
Jack DANGEN
91.95
23
Mathurin MADORE
92.19
24
Lucien DELFOUR
92.25
25
Marcello BEDA
92.46
26
Tim MAXEINER
92.48
27
Samuel HERNANZ
92.63
28
Pavel EIGEL
92.94
28
Manuel MUNSCH
92.94
30
Isak OHRSTROM
93.03
31
Matthias WEGER
93.29
32
Felix OSCHMAUTZ
93.40
32
Christopher BOWERS
93.40
34
Kazuya ADACHI
93.43
35
Xin QUAN
93.47
36
Fredrik WAHLEN
93.55
37
Igor TSVIET
93.63
38
Dariusz POPIELA
93.94
39
Michael TAYLER
93.97
40
Ivan SILVA
94.34
41
Max KARLSSON
94.67
42
Andrej MALEK
94.85
43
Eoin TEAGUE
94.91
44
Michal PASIUT
95.03
45
Sergei MAIMISTOV
95.11
46
Callum GILBERT
95.20
47
Martin SRABOTNIK
95.47
48
Gabriel DE COSTER
95.77
49
Finn BUTCHER
95.79
50
Joshua JOSEPH
95.82
51
Niko TESTEN
96.01
52
Ruslan PESTOV
96.14
53
Kazuki YAZAWA
96.34
54
Martin HALCIN
96.75
54
Tyler WESTFALL
96.75
56
Ben HAYWARD
96.87
57
Fabio RODRIGUES
98.37
58
Ritvars CELMINS
98.53
59
Thomas BERSINGER
98.99
60
Marcel POTOCNY
99.09
61
Krzysztof MAJERCZAK
99.80
62
Shao-Hsuan WU
100.15
63
Nikita GUBENKO
101.97
64
Mustafa Arda ACAR
102.38
65
Samuel STANOVSKY
102.48
66
Tohru KANAYA
103.37
67
Lucas ROSSI
103.47
68
Ren KORPES
103.95
69
Angel PETRUSHEV
103.99
70
Hermann HUSSLEIN
104.03
71
Trevor BOYD
105.08
72
Djanibek TEMIRGALIEV
105.46
73
Geronimo CORTEZ
106.08
74
Axel FONSECA DIAZ
106.40
75
Koppany RACZ
106.55
76
Mantas ATMANAVICIUS
108.43
77
Alexis PEREZ
109.35
78
Yves BOURHIS
109.73
79
Tianlu CHEN
110.16
80
Hristijan IGNATOV
110.25
81
Gokul FLAGEUL
111.49
82
Pyotr VOLKOV
111.50
83
Simantas MAZEIKIS
111.88
84
Ramil KIRPICHEV
113.11
85
Bryden NICHOLAS
113.38
86
Andraz ECHEVERRIA OLGUIN
114.07
87
Victor HENNIN
115.48
88
Charalampos TROIANNOS
115.98
89
Yusuf ERTEK
118.20
90
Mohamed BEKKADOUR
119.87
91
Tarik TUGCU
120.27
92
Terence SARAMANDIF
123.37
93
Toms KARLIVANS
125.36
94
Vavrinec HRADILEK
140.84
95
Martin DOUGOUD
143.70
96
Daniel WATKINS
144.00
97
Martin STANOVSKY
150.46
98
Samuel CURTIS
151.52
99
Samuel MUTURI
152.06
100
Oisin FARRELL
153.04
101
Mohamad Nazrin NAJIB
155.38
102
Frederico ALVARENGA
156.11
103
Vilius RASIMAVICIUS
158.52
104
Jun Yi ONG
159.10
105
Barkamol MIRZAKHAMDAMOV
160.28
106
Rahul KEWAT
174.15
107
Ognen BRAZHANSKI
192.34
108
Siim PEETRIS
194.75
109
Lukas WERRO
196.78
110
Dusan MACKIC
197.09
111
Mathis SOUDI
199.74
112
Dheeraj KEER
243.50
113
Ricardo FENTANES
289.38
114
Moorim PARK
379.22
115
Tsz Chun LEUNG
395.29
116
Levis Peter KARANJA
677.46

 Author| Post time: 4-11-2019 13:50
| Show all posts
Women's C1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Shi CHEN
108.96
2
Eva RIHOVA
111.11
3
Monica DORIA VILARRUBLA
112.44
4
Luuka JONES
112.47
5
Elena APEL
112.61
6
Evy LEIBFARTH
112.62
7
Aleksandra STACH
114.03
8
Alja KOZOROG
115.64
9
Viktoriia DOBROTVORSKA
116.11
10
Sophie OGILVIE
116.29
11
Katerina HAVLICKOVA
116.66
12
Lucie BAUDU
116.86
13
Qianqian TENG
117.08
14
Eva Alina HOCEVAR
117.92
15
Elena MICOZZI
118.39
16
Lea NOVAK
119.09
17
Emanuela LUKNAROVA
119.11
18
Sage DONNELLY
120.72
19
Ainhoa LAMEIRO
121.22
20
Elena BORGHI
121.75
21
Alena MARX
122.63
22
Cuishan YU
123.26
23
Monika SKACHOVA
124.98
24
Sona STANOVSKA
125.51
25
Omira ESTACIA NETA
128.47
26
Hannah THOMAS
128.77
27
Airi YAGI
129.93
28
Lois BETTERIDGE
130.36
29
Ren MISHIMA
133.52
30
Lena TEUNISSEN
135.20
31
Haley DANIELS
137.16
32
Ayano SATO
140.15
33
Atcharaporn DUANGLAWA
140.99
34
Michaela CORCORAN
142.32
35
Kamilla SAFINA
142.67
36
Oceane BAYLACQ
154.12
37
Zulfiia SABITOVA
175.61
38
Claire JACQUET
178.73
39
Caoimhe O'FERRALL
184.60
40
Ana FERNANDES CASTRO
211.61
41
Jane NICHOLAS
227.42
42
Yu-Han CHUNG
229.80
43
Marina SOUZA COSTA
249.41
44
Laura PELLICER CHICA
277.40
45
Wei-Han CHEN
294.75
46
Noemi FONT VOORHOEVE
346.51
47
Carolina ROSSI
393.83
48
Nirvana ASADBEKI
458.16
49
Marianna TORRES BRICENO
641.64
50
Jahanvi SHRIVASTAVA
875.61
Ahna YADAV
DNF

 Author| Post time: 4-11-2019 13:54
| Show all posts
Men's K1
Heats, Run 2 Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Niko TESTEN
91.11
2
Martin SRABOTNIK
91.37
3
Ivan SILVA
91.56
4
Michal PASIUT
91.70
5
Ben HAYWARD
91.82
6
Vavrinec HRADILEK
91.92
7
Felix OSCHMAUTZ
91.95
8
Martin DOUGOUD
92.24
9
Xin QUAN
92.34
10
Michael TAYLER
92.53
11
Martin HALCIN
92.72
12
Kazuki YAZAWA
92.82
13
Kazuya ADACHI
92.85
14
Callum GILBERT
93.16
15
Christopher BOWERS
93.48
16
Matthias WEGER
93.80
17
Dariusz POPIELA
94.94
18
Krzysztof MAJERCZAK
96.04
19
Gabriel DE COSTER
96.09
20
Andrej MALEK
96.12
21
Lucas ROSSI
96.66
22
Mathis SOUDI
96.70
23
Finn BUTCHER
97.55
24
Samuel STANOVSKY
97.56
25
Lukas WERRO
97.60
26
Nikita GUBENKO
98.16
27
Max KARLSSON
98.49
28
Fabio RODRIGUES
99.15
29
Joshua JOSEPH
99.57
30
Igor TSVIET
99.94
31
Ren KORPES
100.32
32
Thomas BERSINGER
100.40
33
Tohru KANAYA
100.50
34
Koppany RACZ
100.52
35
Fredrik WAHLEN
100.84
36
Ritvars CELMINS
101.19
37
Samuel CURTIS
101.25
38
Sergei MAIMISTOV
101.78
39
Tyler WESTFALL
103.15
40
Geronimo CORTEZ
103.61
41
Shao-Hsuan WU
103.93
42
Yves BOURHIS
104.64
43
Oisin FARRELL
104.69
44
Angel PETRUSHEV
104.81
45
Eoin TEAGUE
105.30
46
Marcel POTOCNY
105.96
47
Victor HENNIN
106.65
48
Frederico ALVARENGA
107.18
49
Simantas MAZEIKIS
108.20
50
Hermann HUSSLEIN
109.77
51
Daniel WATKINS
110.76
52
Mustafa Arda ACAR
110.95
53
Yusuf ERTEK
111.76
54
Ognen BRAZHANSKI
112.13
55
Andraz ECHEVERRIA OLGUIN
114.38
56
Mantas ATMANAVICIUS
115.37
57
Martin STANOVSKY
115.73
58
Bryden NICHOLAS
115.87
59
Vilius RASIMAVICIUS
116.75
60
Hristijan IGNATOV
117.06
61
Toms KARLIVANS
117.83
62
Terence SARAMANDIF
120.60
63
Barkamol MIRZAKHAMDAMOV
123.22
64
Alexis PEREZ
125.01
65
Ramil KIRPICHEV
127.92
66
Pyotr VOLKOV
128.39
67
Mohamad Nazrin NAJIB
135.59
68
Jun Yi ONG
143.25
69
Tarik TUGCU
146.07
70
Tianlu CHEN
146.76
71
Ruslan PESTOV
149.80
72
Siim PEETRIS
152.29
73
Djanibek TEMIRGALIEV
155.20
74
Trevor BOYD
160.11
75
Axel FONSECA DIAZ
161.25
76
Gokul FLAGEUL
172.24
77
Charalampos TROIANNOS
179.16
78
Rahul KEWAT
224.43
79
Tsz Chun LEUNG
230.84
80
Mohamed BEKKADOUR
233.34
81
Ricardo FENTANES
266.78
82
Dheeraj KEER
355.49
83
Dusan MACKIC
356.33
84
Moorim PARK
369.79
Levis Peter KARANJA
DNF
Samuel MUTURI
DSQ-R

 Author| Post time: 4-11-2019 13:59
| Show all posts
Men's C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Denis GARGAUD CHANUT
91.23
2
Grzegorz HEDWIG
91.96
3
Luka BOZIC
92.54
4
Alexander SLAFKOVSKY
92.65
5
Cedric JOLY
92.94
6
Thomas KOECHLIN
94.24
7
Ander ELOSEGI
94.35
8
David FLORENCE
94.53
9
Cameron SMEDLEY
94.64
10
Martin THOMAS
94.73
11
Robert HENDRICK
95.12
12
Matija MARINIC
95.34
13
Vojtech HEGER
95.57
14
Ryan WESTLEY
95.60
15
Raffaello IVALDI
95.86
16
Matej BENUS
95.99
17
Miquel TRAVE
96.65
18
Benjamin SAVSEK
96.85
19
Franz ANTON
96.92
20
Tomas RAK
97.30
21
Florian BREUER
97.60
22
Adam BURGESS
98.18
23
Ian BORROWS
98.26
24
Dmitrii KHRAMTSOV
99.83
25
Takuya HANEDA
100.87
26
Lukas ROHAN
101.63
27
Tristan CARTER
102.31
28
Luis FERNANDEZ
104.30
29
Michal MARTIKAN
143.56
30
Stefano CIPRESSI
149.06

 Author| Post time: 4-11-2019 14:01
| Show all posts
Women's K1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ricarda FUNK
96.39
2
Katerina KUDEJOVA
96.52
3
Jessica FOX
96.61
4
Ana SATILA
96.88
5
Luuka JONES
97.84
6
Eva TERCELJ
97.89
7
Stefanie HORN
98.65
8
Kimberley WOODS
99.65
9
Elena APEL
100.71
10
Maialen CHOURRAUT
101.11
11
Fiona PENNIE
101.91
12
Camille PRIGENT
101.92
13
Jasmin SCHORNBERG
102.00
14
Viktoriia US
102.46
15
Amalie HILGERTOVA
102.51
16
Corinna KUHNLE
102.79
17
Viktoria WOLFFHARDT
102.85
18
Aki YAZAWA
102.88
19
Laia SORRIBES
103.08
20
Mallory FRANKLIN
103.70
21
Evy LEIBFARTH
103.83
22
Eliska MINTALOVA
104.30
23
Natalia PACIERPNIK
105.24
24
Jana DUKATOVA
105.60
25
Klaudia ZWOLINSKA
105.62
26
Veronika VOJTOVA
105.95
27
Lena TEUNISSEN
109.95
28
Marta MARTINEZ
110.54
29
Marie-Zelia LAFONT
155.07
30
Monica DORIA VILARRUBLA
155.50

 Author| Post time: 4-11-2019 14:03
| Show all posts
Men's C1
Final Results

Cedric JOLY
90.84

Ander ELOSEGI
91.35

Luka BOZIC
91.92

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Alexander SLAFKOVSKY
92.65
5
Denis GARGAUD CHANUT
94.28
6
David FLORENCE
95.86
7
Thomas KOECHLIN
96.83
8
Martin THOMAS
97.41
9
Cameron SMEDLEY
102.39
10
Grzegorz HEDWIG
145.08

 Author| Post time: 4-11-2019 14:05
| Show all posts
Women's K1
Final Results

Eva TERCELJ
94.27

Jessica FOX
94.69

Luuka JONES
94.77

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Katerina KUDEJOVA
95.76
5
Ricarda FUNK
97.21
6
Kimberley WOODS
99.04
7
Stefanie HORN
100.63
8
Elena APEL
104.63
9
Ana SATILA
145.78
10
Maialen CHOURRAUT
148.11

 Author| Post time: 4-11-2019 14:08
| Show all posts
Women's C1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Nuria VILARRUBLA
104.38
2
Jessica FOX
104.48
3
Monica DORIA VILARRUBLA
104.59
4
Andrea HERZOG
105.19
5
Luuka JONES
105.26
6
Tereza FISEROVA
106.42
7
Nadine WERATSCHNIG
106.83
8
Ana SATILA
107.26
9
Klara OLAZABAL
108.56
10
Evy LEIBFARTH
108.79
11
Mallory FRANKLIN
108.97
12
Kimberley WOODS
109.67
13
Elena APEL
109.72
14
Viktoria WOLFFHARDT
110.83
15
Marta BERTONCELLI
110.97
16
Rosalyn LAWRENCE
112.19
17
Lucie PRIOUX
112.23
18
Jasmin SCHORNBERG
112.41
19
Alja KOZOROG
112.85
20
Klaudia ZWOLINSKA
115.07
21
Eva RIHOVA
115.43
22
Viktoriia US
115.92
23
Sophie OGILVIE
115.97
24
Alsu MINAZOVA
116.67
25
Shi CHEN
119.38
26
Julia SCHMID
119.57
27
Aleksandra STACH
120.35
28
Polina MUKHGALEEVA
124.60
29
Viktoriia DOBROTVORSKA
127.95
30
Noemie FOX
173.90

 Author| Post time: 4-11-2019 14:09
| Show all posts
Men's K1
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jiri PRSKAVEC
84.34
2
Joseph CLARKE
84.36
3
Antoine LAUNAY
84.94
4
Pavel EIGEL
85.44
5
Vit PRINDIS
85.55
6
Lucien DELFOUR
85.72
7
Bradley FORBES-CRYANS
85.97
8
Joan CRESPO
86.01
9
David LLORENTE
86.29
10
Jakub GRIGAR
86.41
11
Quentin BURGI
86.62
12
Hannes AIGNER
87.22
13
Samuel HERNANZ
87.30
14
Ben HAYWARD
87.39
15
Giovanni DE GENNARO
87.68
16
Felix OSCHMAUTZ
87.85
17
Timothy ANDERSON
88.37
18
Marcello BEDA
88.56
19
Martin DOUGOUD
89.12
20
Vavrinec HRADILEK
89.54
21
Niko TESTEN
89.59
22
Michal SMOLEN
89.84
23
Zeno IVALDI
89.97
24
Pedro GONCALVES
90.37
25
Martin SRABOTNIK
90.40
26
Isak OHRSTROM
90.50
27
Mario LEITNER
90.85
28
Michael TAYLER
91.02
29
Boris NEVEU
91.20
30
Tim MAXEINER
91.46
31
Jack DANGEN
92.91
32
Manuel MUNSCH
94.34
33
Mathieu DOBY
95.37
34
Guilherme RODRIGUES
102.13
35
Peter KAUZER
136.97
36
Mathurin MADORE
137.06
37
Xin QUAN
139.40
38
Michal PASIUT
140.37
39
Fabian SCHWEIKERT
140.44
40
Ivan SILVA
189.97

 Author| Post time: 4-11-2019 14:12
| Show all posts
Women's C1
Final Results

Andrea HERZOG
100.52

Jessica FOX
101.46

Nadine WERATSCHNIG
106.45

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Evy LEIBFARTH
108.10
5
Klara OLAZABAL
109.23
6
Tereza FISEROVA
109.90
7
Nuria VILARRUBLA
110.70
8
Monica DORIA VILARRUBLA
113.20
9
Luuka JONES
114.24
10
Ana SATILA
115.16

 Author| Post time: 4-11-2019 14:14
| Show all posts
Men's K1
Final Results

Jiri PRSKAVEC
84.26

David LLORENTE
85.96

Joan CRESPO
87.22

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Bradley FORBES-CRYANS
87.91
5
Joseph CLARKE
88.70
6
Vit PRINDIS
88.91
7
Antoine LAUNAY
89.31
8
Lucien DELFOUR
91.35
9
Pavel EIGEL
93.03
10
Jakub GRIGAR
97.59

 Author| Post time: 4-11-2019 14:16
| Show all posts
Mixed C2
Non-Olympic Event
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jan MASEK
Veronika VOJTOVA
113.74
2
Lucie BAUDU
Denis GARGAUD CHANUT
116.12
3
Tereza FISEROVA
Jakub JANE
117.43
4
Daria SHAIDUROVA
Mikhail KRUGLOV
118.15
5
Sevinch ISMAILOVA
Viktar TRATSIAK
120.62
6
Etienne DAILLE
Carole BOUZIDI
121.43
7
Carla CARRILLO
Adria MARTIN
133.75
8
Nuria VILARRUBLA
Samuel HERNANZ
138.29
9
Aleksandra STACH
Marcin POCHWALA
173.43
10
Ainhoa LAMEIRO
Pau ECHANIZ
179.17
11
Kamilla SAFINA
Kuanysh YERENGAIPOV
185.04
12
Carolina ROSSI
Sebastian ROSSI
203.31
13
Marie GOTTOWIK
Jeffrey PIONTEK
208.24
14
Marianna TORRES BRICENO
Alexis PEREZ
352.49
Klaudia ZWOLINSKA
Grzegorz HEDWIG
DNS

 Author| Post time: 4-11-2019 14:17
| Show all posts
Mixed C2
Non-Olympic Event
Final Results

Czech Republic
Tereza FISEROVA
Jakub JANE

109.65

Poland
Aleksandra STACH
Marcin POCHWALA

113.36

Czech Republic
Jan MASEK
Veronika VOJTOVA

114.57

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Etienne DAILLE
Carole BOUZIDI
115.24
5
Lucie BAUDU
Denis GARGAUD CHANUT
116.40
6
Daria SHAIDUROVA
Mikhail KRUGLOV
118.29
7
Nuria VILARRUBLA
Samuel HERNANZ
122.30
8
Ainhoa LAMEIRO
Pau ECHANIZ
122.44
9
Sevinch ISMAILOVA
Viktar TRATSIAK
123.10
10
Carla CARRILLO
Adria MARTIN
129.74

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2020 08:21 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list