|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Wrestling UWW World Championships 2019

[Copy link]
Post time: 25-9-2019 11:10
| Show all posts |Read mode
Wrestling UWW World Championships 2019

Nur-Sultan (KAZ) - 14 September 2019 - 22 September 2019




Official Schedule
Alma-Ata Time (GMT +6)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, September 14th
11:00 Men's Greco-Roman -55kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Greco-Roman -63kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Greco-Roman -72kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Greco-Roman -82kg Preliminary Rounds
18:00 Men's Greco-Roman -55kg Semifinals
18:00 Men's Greco-Roman -63kg Semifinals
18:00 Men's Greco-Roman -72kg Semifinals
18:00 Men's Greco-Roman -82kg Semifinals


Sunday, September 15th
11:00 Men's Greco-Roman -55kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -63kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -67kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Greco-Roman -72kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -82kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -87kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Greco-Roman -97kg Preliminary Rounds
18:00 Men's Greco-Roman -67kg Semifinals
18:00 Men's Greco-Roman -87kg Semifinals
18:00 Men's Greco-Roman -97kg Semifinals
19:00 Men's Greco-Roman -55kg Finals
19:00 Men's Greco-Roman -63kg Finals
19:00 Men's Greco-Roman -72kg Finals
19:00 Men's Greco-Roman -82kg Finals


Monday, September 16th
11:00 Men's Greco-Roman -60kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Greco-Roman -67kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -77kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Greco-Roman -87kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -97kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -130kg Preliminary Rounds
17:00 Men's Greco-Roman -60kg Semifinals
17:00 Men's Greco-Roman -77kg Semifinals
17:00 Men's Greco-Roman -130kg Semifinals
18:00 Men's Greco-Roman -67kg Finals
18:00 Men's Greco-Roman -87kg Finals
18:00 Men's Greco-Roman -97kg Finals


Tuesday, September 17th
11:00 Men's Greco-Roman -60kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -77kg Repechages
11:00 Men's Greco-Roman -130kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -50kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -53kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -55kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -72kg Preliminary Rounds
16:45 Women's Freestyle -50kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -53kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -55kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -72kg Semifinals
18:00 Men's Greco-Roman -60kg Finals
18:00 Men's Greco-Roman -77kg Finals
18:00 Men's Greco-Roman -130kg Finals


Wednesday, September 18th
11:00 Women's Freestyle -50kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -53kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -55kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -57kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -59kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -65kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -72kg Repechages
10:30 Women's Freestyle -76kg Preliminary Rounds
16:45 Women's Freestyle -57kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -59kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -65kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -76kg Semifinals
18:00 Women's Freestyle -50kg Finals
18:00 Women's Freestyle -53kg Finals
18:00 Women's Freestyle -55kg Finals
18:00 Women's Freestyle -72kg Finals


Thursday, September 19th
11:00 Men's Freestyle -57kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -65kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -57kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -59kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -62kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -65kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -68kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -76kg Repechages
16:45 Men's Freestyle -57kg Semifinals
16:45 Men's Freestyle -65kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -62kg Semifinals
16:45 Women's Freestyle -68kg Semifinals
18:00 Women's Freestyle -57kg Finals
18:00 Women's Freestyle -59kg Finals
18:00 Women's Freestyle -65kg Finals
18:00 Women's Freestyle -76kg Finals


Friday, September 20th
11:00 Men's Freestyle -57kg Repechages
11:00 Men's Freestyle -65kg Repechages
11:00 Men's Freestyle -70kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -74kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -92kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -125kg Preliminary Rounds
11:00 Women's Freestyle -62kg Repechages
11:00 Women's Freestyle -68kg Repechages
16:45 Men's Freestyle -70kg Semifinals
16:45 Men's Freestyle -74kg Semifinals
16:45 Men's Freestyle -92kg Semifinals
16:45 Men's Freestyle -125kg Semifinals
18:00 Men's Freestyle -57kg Finals
18:00 Men's Freestyle -65kg Finals
18:00 Women's Freestyle -62kg Finals
18:00 Women's Freestyle -68kg Finals


Saturday, September 21st
11:00 Men's Freestyle -61kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -70kg Repechages
11:00 Men's Freestyle -74kg Repechages
11:00 Men's Freestyle -79kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -86kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -92kg Repechages
11:00 Men's Freestyle -97kg Preliminary Rounds
11:00 Men's Freestyle -125kg Repechages
16:45 Men's Freestyle -61kg Semifinals
16:45 Men's Freestyle -79kg Semifinals
16:45 Men's Freestyle -86kg Semifinals
16:45 Men's Freestyle -97kg Semifinals
18:00 Men's Freestyle -70kg Finals
18:00 Men's Freestyle -74kg Finals
18:00 Men's Freestyle -92kg Finals
18:00 Men's Freestyle -125kg Finals


Sunday, September 22nd
15:30 Men's Freestyle -61kg Repechages
15:30 Men's Freestyle -79kg Repechages
15:30 Men's Freestyle -86kg Repechages
15:30 Men's Freestyle -97kg Repechages
18:00 Men's Freestyle -61kg Finals
18:00 Men's Freestyle -79kg Finals
18:00 Men's Freestyle -86kg Finals
18:00 Men's Freestyle -97kg Finals



Draws






























 Author| Post time: 25-9-2019 11:10
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
9
5
5
19
2
United States
5
0
2
7
3
Georgia
4
0
2
6
4
Japan
3
3
3
9
5
Azerbaijan
1
3
2
6
6
Turkey
1
2
1
4
6
Ukraine
1
2
1
4
8
Iran
1
1
5
7
9
Hungary
1
1
2
4
10
Cuba
1
1
0
2
11
Canada
1
0
0
1
11
Kyrgyzstan
1
0
0
1
11
North Korea
1
0
0
1
14
Kazakhstan
0
3
5
8
15
Sweden
0
2
1
3
16
China
0
1
6
7
17
India
0
1
4
5
18
Uzbekistan
0
1
2
3
19
Armenia
0
1
1
2
19
Bulgaria
0
1
1
2
21
Italy
0
1
0
1
21
Romania
0
1
0
1
23
Germany
0
0
4
4
24
Mongolia
0
0
3
3
25
Estonia
0
0
2
2
25
Serbia
0
0
2
2
27
Belarus
0
0
1
1
27
North Macedonia
0
0
1
1
27
Nigeria
0
0
1
1
27
Poland
0
0
1
1
27
Slovakia
0
0
1
1
27
Switzerland
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
30
30
60
120


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
5
2
2
9
2
Japan
2
2
1
5
3
United States
2
0
2
4
4
Turkey
1
2
1
4
5
Hungary
1
1
1
3
6
Azerbaijan
1
1
0
2
6
Cuba
1
1
0
2
8
Iran
1
0
2
3
9
Georgia
1
0
1
2
9
Ukraine
1
0
1
2
11
Kyrgyzstan
1
0
0
1
11
North Korea
1
0
0
1
13
Sweden
0
2
1
3
14
Kazakhstan
0
1
4
5
15
India
0
1
3
4
16
China
0
1
2
3
17
Armenia
0
1
0
1
17
Bulgaria
0
1
0
1
17
Italy
0
1
0
1
17
Romania
0
1
0
1
21
Germany
0
0
4
4
22
Estonia
0
0
2
2
22
Serbia
0
0
2
2
22
Uzbekistan
0
0
2
2
25
Belarus
0
0
1
1
25
North Macedonia
0
0
1
1
25
Mongolia
0
0
1
1
25
Nigeria
0
0
1
1
25
Switzerland
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
18
18
36
72

 Author| Post time: 25-9-2019 11:20
| Show all posts
Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Eldaniz AZIZLI
Bye
-


Bye
Manjeet MANJEET
-




Davaabandi MUNKH ERDENE
Bye
-


Bye
Sebastian KOLOMPAR
-








Fabian Bernhard SCHMITT
Bye
-


Bye
Max Emiliano NOWRY
-




Khorlan ZHAKANSHA
Bye
-


Bye
Abdelkarim FERGAT
-
















Nugzari TSURTSUMIA
Bye
-


Bye
Liguo CAO
-




Viktor PETRYK
Bye
-


Asan SULAIMANOV
Vitalii KABALOEV
L

W








Shota OGAWA
Norayr HAKHOYAN
W

L


Hyeokjin JEON
Sargis KHACHATRYAN
W

L




Pouya Mohammad NASERPOUR
Serif KILIC
W

L


Bye
Ilkhom BAKHROMOV
-


Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Eldaniz AZIZLI
Manjeet MANJEET
W

L


Davaabandi MUNKH ERDENE
Sebastian KOLOMPAR
W

L




Fabian Bernhard SCHMITT
Max Emiliano NOWRY
L

W


Khorlan ZHAKANSHA
Abdelkarim FERGAT
W

L








Nugzari TSURTSUMIA
Liguo CAO
W

L


Viktor PETRYK
Vitalii KABALOEV
L

W




Shota OGAWA
Hyeokjin JEON
W

L


Pouya Mohammad NASERPOUR
Ilkhom BAKHROMOV
L

W


Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Eldaniz AZIZLI
Davaabandi MUNKH ERDENE
W

L


Max Emiliano NOWRY
Khorlan ZHAKANSHA
L

W




Nugzari TSURTSUMIA
Vitalii KABALOEV
W

L


Shota OGAWA
Ilkhom BAKHROMOV
W

L


Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Eldaniz AZIZLI
Khorlan ZHAKANSHA
L

W


Nugzari TSURTSUMIA
Shota OGAWA
W

L


Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Abdelkarim FERGAT
Max Emiliano NOWRY
L

W
Repechage 2 First Round
Liguo CAO
Vitalii KABALOEV
W

L


Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Max Emiliano NOWRY
Eldaniz AZIZLI
L

W


Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Liguo CAO
Shota OGAWA
L

W


Men's Greco-Roman -55kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Khorlan ZHAKANSHA
Nugzari TSURTSUMIA
L

W

 Author| Post time: 25-9-2019 11:29
| Show all posts
Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Stepan MARYANYAN
Bye
-


Bye
Meysam Karamali DALKHANI
-




Levani KAVJARADZE
Bye
-


Bye
Jinwoong JUNG
-








Islomjon BAKHRAMOV
Bye
-


Bye
Oleksandr HRUSHYN
-




Elman MUKHTAROV
Bye
-


Bye
Slavik GALSTYAN
-
















Shinobu OTA
Bye
-


Bye
Maksim NEHODA
-




Tynar SHARSHENBEKOV
Bye
-


Bye
Rumen Boyanov SAVCHEV
-








Rahman BILICI
Bye
-


Ryan Robert MANGO
Julinho Benjamim CORREIA DJU
W

L




Sagar SAGAR
Almat KEBISPAYEV
L

W


Bye
Erbatu TUO
-


Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Stepan MARYANYAN
Meysam Karamali DALKHANI
W

L


Levani KAVJARADZE
Jinwoong JUNG
L

W




Islomjon BAKHRAMOV
Oleksandr HRUSHYN
W

L


Elman MUKHTAROV
Slavik GALSTYAN
L

W








Shinobu OTA
Maksim NEHODA
W

L


Tynar SHARSHENBEKOV
Rumen Boyanov SAVCHEV
W

L




Rahman BILICI
Ryan Robert MANGO
W

L


Almat KEBISPAYEV
Erbatu TUO
W

L


Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Stepan MARYANYAN
Jinwoong JUNG
W

L


Islomjon BAKHRAMOV
Slavik GALSTYAN
L

W




Shinobu OTA
Tynar SHARSHENBEKOV
W

L


Rahman BILICI
Almat KEBISPAYEV
L

W


Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Stepan MARYANYAN
Slavik GALSTYAN
W

L


Shinobu OTA
Almat KEBISPAYEV
W

L


Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Meysam Karamali DALKHANI
Jinwoong JUNG
W

L
Repechage 2 First Round
Maksim NEHODA
Tynar SHARSHENBEKOV
L

W


Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Meysam Karamali DALKHANI
Slavik GALSTYAN
L

W


Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Tynar SHARSHENBEKOV
Almat KEBISPAYEV
L

W


Men's Greco-Roman -63kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Stepan MARYANYAN
Shinobu OTA
L

W

 Author| Post time: 25-9-2019 11:38
| Show all posts
Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Aik MNATSAKANIAN
Bye
-


Bye
Tomohiro INOUE
-




Yogesh YOGESH
Bye
-


Bye
Raymond Anthony BUNKER III
-








Ming Dian LIN
Michael Felix WIDMAYER
L

W


Demeu ZHADRAYEV
Jarvissadam Blesam TARKONG
W

L




Ruslan AHAMALYIEU
Aram VARDANYAN
L

W


Bye
Hujun ZHANG
-
















Abuiazid MANTSIGOV
Bye
-


Maksym YEVTUSHENKO
Jiyeon LEE
L

W




Cengiz ARSLAN
Mateusz Lucjan BERNATEK
L

W


Malkhas AMOYAN
Aleksa ERSKI
W

L








Amin Yavar KAVIYANINEJAD
Iuri LOMADZE
L

W


Sanan SULEYMANOV
Dominik ETLINGER
W

L




Ruslan TSAREV
Hassan Hassan Ahmed MOHAMED
W

L


Bye
Balint KORPASI
-


Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Aik MNATSAKANIAN
Tomohiro INOUE
W

L


Yogesh YOGESH
Raymond Anthony BUNKER III
L

W




Michael Felix WIDMAYER
Demeu ZHADRAYEV
W

L


Aram VARDANYAN
Hujun ZHANG
W

L








Abuiazid MANTSIGOV
Jiyeon LEE
W

L


Mateusz Lucjan BERNATEK
Malkhas AMOYAN
L

W




Iuri LOMADZE
Sanan SULEYMANOV
L

W


Ruslan TSAREV
Balint KORPASI
L

W


Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Aik MNATSAKANIAN
Raymond Anthony BUNKER III
W

L


Michael Felix WIDMAYER
Aram VARDANYAN
L

W




Abuiazid MANTSIGOV
Malkhas AMOYAN
W

L


Sanan SULEYMANOV
Balint KORPASI
L

W


Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Aik MNATSAKANIAN
Aram VARDANYAN
L

W


Abuiazid MANTSIGOV
Balint KORPASI
W

L


Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Ruslan AHAMALYIEU
Hujun ZHANG
L

W
Repechage 1 Second Round
Hujun ZHANG
Michael Felix WIDMAYER
L

W
Repechage 2 First Round
Jiyeon LEE
Malkhas AMOYAN
W

L


Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Michael Felix WIDMAYER
Aik MNATSAKANIAN
L

W


Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Jiyeon LEE
Balint KORPASI
L

W


Men's Greco-Roman -72kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Aram VARDANYAN
Abuiazid MANTSIGOV
L

W

 Author| Post time: 25-9-2019 11:52
| Show all posts
Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Emrah KUS
Bye
-


Bye
Haitao QIAN
-




Lasha GOBADZE
Bye
-


Bye
John Walter STEFANOWICZ JR
-








Nurbek KHASHIMBEKOV
Bye
-


Bye
Sanghyeok PARK
-




Bogdan KOURINNOI
Zotlan LEVAI
L

W


Bye
Rajbek Alvievich BISULTANOV
-
















Saeid Morad ABDVALI
Bye
-


Singh HARPREET
Petr NOVAK
L

W




Maksim MANUKYAN
Kalidin ASYKEEV
W

L


Adlan AKIEV
Pascal EISELE
W

L








Rafig HUSEYNOV
Mihail BRADU
W

L


Iurii SHKRIUBA
Igor PETRISHIN
W

L




Maxat YEREZHEPOV
Yuya OKAJIMA
W

L


Bye
Viktar SASUNOUSKI
-


Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Emrah KUS
Haitao QIAN
L

W


Lasha GOBADZE
John Walter STEFANOWICZ JR
W

L




Nurbek KHASHIMBEKOV
Sanghyeok PARK
W

L


Zotlan LEVAI
Rajbek Alvievich BISULTANOV
L

W








Saeid Morad ABDVALI
Petr NOVAK
W

L


Maksim MANUKYAN
Adlan AKIEV
L

W




Rafig HUSEYNOV
Iurii SHKRIUBA
W

L


Maxat YEREZHEPOV
Viktar SASUNOUSKI
W

L


Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Haitao QIAN
Lasha GOBADZE
L

W


Nurbek KHASHIMBEKOV
Rajbek Alvievich BISULTANOV
W

L




Saeid Morad ABDVALI
Adlan AKIEV
W

L


Rafig HUSEYNOV
Maxat YEREZHEPOV
W

L


Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Lasha GOBADZE
Nurbek KHASHIMBEKOV
W

L


Saeid Morad ABDVALI
Rafig HUSEYNOV
L

W


Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
John Walter STEFANOWICZ JR
Haitao QIAN
L

W
Repechage 2 First Round
Mihail BRADU
Iurii SHKRIUBA
L

W
Repechage 2 Second Round
Iurii SHKRIUBA
Maxat YEREZHEPOV
W

L


Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Haitao QIAN
Nurbek KHASHIMBEKOV
W

L


Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Iurii SHKRIUBA
Saeid Morad ABDVALI
L

W


Men's Greco-Roman -82kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Lasha GOBADZE
Rafig HUSEYNOV
W

L

 Author| Post time: 25-9-2019 12:07
| Show all posts
Men's Greco-Roman -67kg
Round of 64

Athletes
Result
Artem SURKOV
Bye
-


Bye
Yan-Kai CHEN
-




Matous MORBITZER
Bye
-


Bye
Andreas VETSCH
-








Christoph BURGER
Bye
-


Bye
Mate NEMES
-




Leos DRMOLA
Bye
-


Bye
Pedr. M. DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
-
















Manuel Alejandro LOPEZ SALCERO
Bye
-


Bye
Shogo TAKAHASHI
-




Fredrik Holmquist BJERREHUUS
Bye
-


Bye
Aleksandrs JURKJANS
-








Deyvid Tihomirov DIMITROV
Bye
-


Bye
Manish MANISH
-




Ellis E COLEMAN
Bye
-


Bye
Meiirzhan SHERMAKHANBET
-
































Gevorg SAHAKYAN
Bye
-


Bye
Daniel Mattias SOINI
-




Kwon Hwi SON
Bye
-


Bye
Edgaras VENCKAITIS
-








Mubinjon AKHMEDOV
Bye
-


Bye
Karen ASLANYAN
-




Shmagi BOLKVADZE
Amantur ISMAILOV
W

L


Mohamed Ibrahim Elsayed Ibrahi ELSAYED
Soslan DAUROV
W

L
















Hamed Mousa TAB
Ismael BORRERO MOLINA
L

W


Yasin OZAY
Mihai Radu MIHUT
L

W




Artur POLITAIEV
Morten THORESEN
L

W


Mirzobek RAKHMATOV
Frank STAEBLER
L

W








Atakan YUKSEL
Denis BOLUNOV
W

L


Xin HUANG
Donior ISLAMOV
L

W




Rasul CHUNAYEV
Mate KRASZNAI
W

L


Bye
Hansu RYU
-


Men's Greco-Roman -67kg
Round of 32

Athletes
Result
Artem SURKOV
Yan-Kai CHEN
W

L


Matous MORBITZER
Andreas VETSCH
L

W




Christoph BURGER
Mate NEMES
L

W


Leos DRMOLA
Pedro M. DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
W

L








Manuel Alejandro LOPEZ SALCERO
Shogo TAKAHASHI
L

W


Fredrik Holmquist BJERREHUUS
Aleksandrs JURKJANS
W

L




Deyvid Tihomirov DIMITROV
Manish MANISH
W

L


Ellis E COLEMAN
Meiirzhan SHERMAKHANBET
W

L
















Gevorg SAHAKYAN
Daniel Mattias SOINI
W

L


Kwon Hwi SON
Edgaras VENCKAITIS
L

W




Mubinjon AKHMEDOV
Karen ASLANYAN
L

W


Shmagi BOLKVADZE
Mohamed Ibrahim Elsayed Ibrahi ELSAYED
L

W








Ismael BORRERO MOLINA
Mihai Radu MIHUT
W

L


Morten THORESEN
Frank STAEBLER
L

W




Atakan YUKSEL
Donior ISLAMOV
W

L


Rasul CHUNAYEV
Hansu RYU
L

W


Men's Greco-Roman -67kg
Round of 16

Athletes
Result
Artem SURKOV
Andreas VETSCH
W

L


Mate NEMES
Leos DRMOLA
W

L




Shogo TAKAHASHI
Fredrik Holmquist BJERREHUUS
L

W


Deyvid Tihomirov DIMITROV
Ellis E COLEMAN
W

L








Gevorg SAHAKYAN
Edgaras VENCKAITIS
W

L


Karen ASLANYAN
Mohamed Ibrahim Elsayed Ibrahi ELSAYED
L

W




Ismael BORRERO MOLINA
Frank STAEBLER
W

L


Atakan YUKSEL
Hansu RYU
L

W


Men's Greco-Roman -67kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Artem SURKOV
Mate NEMES
W

L


Fredrik Holmquist BJERREHUUS
Deyvid Tihomirov DIMITROV
W

L




Gevorg SAHAKYAN
Mohamed Ibrahim Elsayed Ibrahi ELSAYED
L

W


Ismael BORRERO MOLINA
Hansu RYU
W

L


Men's Greco-Roman -67kg
Semifinals

Athletes
Result
Artem SURKOV
Fredrik Holmquist BJERREHUUS
W

L


Mohamed Ibrahim Elsayed Ibrahi ELSAYED
Ismael BORRERO MOLINA
L

W


Men's Greco-Roman -67kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Yan-Kai CHEN
Andreas VETSCH
L

W
Repechage 1 Second Round
Andreas VETSCH
Mate NEMES
L

W
Repechage 2 First Round
Hamed Mousa TAB
Mihai Radu MIHUT
L

W
Repechage 2 Second Round
Mihai Radu MIHUT
Frank STAEBLER
L

W
Repechage 2 Third Round
Frank STAEBLER
Hansu RYU
W

L


Men's Greco-Roman -67kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Mate NEMES
Fredrik Holmquist BJERREHUUS
W

L


Men's Greco-Roman -67kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Frank STAEBLER
Mohamed Ibrahim Elsayed Ibrahi ELSAYED
W

L


Men's Greco-Roman -67kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Artem SURKOV
Ismael BORRERO MOLINA
L

W

 Author| Post time: 25-9-2019 13:04
| Show all posts
Men's Greco-Roman -87kg
Round of 64

Athletes
Result
Zhan BELENIUK
Bye
-


Bye
Alfonso Antonio LEYVA YEPEZ
-




Nicu Samuel OJOG
Bye
-


Bye
Ivan HUKLEK
-








Kumar SUNIL
Bye
-


Bye
Josef Patrick RAU
-




Mikalai STADUB
Bye
-


Bye
Ramon Rainer BETSCHART
-
















Amer HRUSTANOVIC
Bye
-


Bye
Fabio PARISI
-




Denis Maksymilian KUDLA
Bye
-


Bye
Tarek Moh. ABDELSLAM SHEBLE MOHAMED
-








Ramin Soltanmorad TAHERISARTANG
Bye
-


Bye
Kristoffer Zakarias BERG
-




Gurami KHETSURIANI
Bye
-


Bye
Islam ABBASOV
-
































Viktor LORINCZ
Bye
-


Bye
Shyhazberdi OVELEKOV
-




Atabek AZISBEKOV
Bye
-


Bye
Laimutis ADOMAITIS
-








Masato SUMI
Bye
-


Bye
Dimitrios TSEKERIDIS
-




Junjie NA
Bye
-


Bye
Tokhirdzhon OKHONOV
-
















Azamat KUSTUBAYEV
Luis Eduardo AVENDANO ROJAS
W

L


Jesus GASCA FRESNEDA
Khalis Salah Mohamed Ramada. GHILMANOU
L

W




Heageun PARK
Michael Paul SHINOHARA
W

L


Artur SHAHINYAN
Daniel GREGORICH HECHAVARRIA
L

W








Aleksandr Andreevitch KOMAROV
Bachir SID AZARA
W

L


Arkadiusz Marcin KULYNYCZ
Rami Antero HIETANIEMI
W

L




Alvis Albino ALMENDRA JIMENEZ
Rustam ASSAKALOV
L

W


Bye
Metehan BASAR
-


Men's Greco-Roman -87kg
Round of 32

Athletes
Result
Zhan BELENIUK
Alfonso Antonio LEYVA YEPEZ
W

L


Nicu Samuel OJOG
Ivan HUKLEK
L

W




Kumar SUNIL
Josef Patrick RAU
L

W


Mikalai STADUB
Ramon Rainer BETSCHART
W

L








Amer HRUSTANOVIC
Fabio PARISI
W

L


Denis Maksymilian KUDLA
Tarek Moha. ABDELSLAM SHEBLE MOHAMED
W

L




Ramin Soltanmorad TAHERISARTANG
Kristoffer Zakarias BERG
W

L


Gurami KHETSURIANI
Islam ABBASOV
L

W
















Viktor LORINCZ
Shyhazberdi OVELEKOV
W

L


Atabek AZISBEKOV
Laimutis ADOMAITIS
W

L




Masato SUMI
Dimitrios TSEKERIDIS
L

W


Junjie NA
Tokhirdzhon OKHONOV
W

L








Azamat KUSTUBAYEV
Khalis Salah Mohamed Ramadan GHILMANOU
W

L


Heageun PARK
Daniel GREGORICH HECHAVARRIA
L

W




Aleksandr Andreevitch KOMAROV
Arkadiusz Marcin KULYNYCZ
W

L


Rustam ASSAKALOV
Metehan BASAR
W

L


Men's Greco-Roman -87kg
Round of 16

Athletes
Result
Zhan BELENIUK
Ivan HUKLEK
W

L


Josef Patrick RAU
Mikalai STADUB
L

W




Amer HRUSTANOVIC
Denis Maksymilian KUDLA
L

W


Ramin Soltanmorad TAHERISARTANG
Islam ABBASOV
W

L








Viktor LORINCZ
Atabek AZISBEKOV
W

L


Dimitrios TSEKERIDIS
Junjie NA
L

W




Azamat KUSTUBAYEV
Daniel GREGORICH HECHAVARRIA
L

W


Aleksandr Andreevitch KOMAROV
Rustam ASSAKALOV
L

W


Men's Greco-Roman -87kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Zhan BELENIUK
Mikalai STADUB
W

L


Denis Maksymilian KUDLA
Ramin Soltanmorad TAHERISARTANG
W

L




Viktor LORINCZ
Junjie NA
W

L


Daniel GREGORICH HECHAVARRIA
Rustam ASSAKALOV
L

W


Men's Greco-Roman -87kg
Semifinals

Athletes
Result
Zhan BELENIUK
Denis Maksymilian KUDLA
W

L


Viktor LORINCZ
Rustam ASSAKALOV
W

L


Men's Greco-Roman -87kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Alfonso Antonio LEYVA YEPEZ
Ivan HUKLEK
L

W
Repechage 1 Second Round
Ivan HUKLEK
Mikalai STADUB
L

W
Repechage 2 First Round
Shyhazberdi OVELEKOV
Atabek AZISBEKOV
L

W
Repechage 2 Second Round
Atabek AZISBEKOV
Junjie NA
W

L


Men's Greco-Roman -87kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Mikalai STADUB
Denis Maksymilian KUDLA
L

W


Men's Greco-Roman -87kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Atabek AZISBEKOV
Rustam ASSAKALOV
L

W


Men's Greco-Roman -87kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Zhan BELENIUK
Viktor LORINCZ
W

L

 Author| Post time: 25-9-2019 13:19
| Show all posts
Men's Greco-Roman -97kg
Round of 64

Athletes
Result
Musa EVLOEV
Bye
-


Bye
Jahongir TURDIEV
-




Yuta NARA
Bye
-


Bye
Adem BOUDJEMLINE
-








Laokratis KESIDIS
Bye
-


Bye
Pontus Johan LUND
-




Tadeusz MICHALIK
Bye
-


Bye
Seyeol LEE
-
















Damian VON EUW
Bye
-


Bye
Artur OMAROV
-




Ravi RAVI
Bye
-


Bye
Cheng Hao CHEN
-








Di XIAO
Bye
-


Bye
Vilius LAURINAITIS
-




Mathias BAK
Bye
-


Bye
Mihail KAJAIA
-
































Tracy Gangelo HANCOCK
Bye
-


Bye
Mykola KRYSOV
-




Mélonin NOUMONVI
Bye
-


Bye
Felix BALDAUF
-








Yerulan ISKAKOV
Bye
-


Bye
Orkhan NURIYEV
-




Giorgi MELIA
Bye
-


Bye
Kevin MEJIA CASTILLO
-
















Cenk ILDEM
Bye
-


Bye
Uzur DZHUZUPBEKOV
-




Matti Elias KUOSMANEN
Luillys Jose PEREZ MORA
W

L


Artur ALEKSANYAN
Aliaksandr HRABOVIK
W

L








Daniel GASTL
Balazs KISS
L

W


Gabriel Alejandro ROSILLO KINDELAN
Daigoro TIMONCINI
W

L




Mohammadhadi Abdollah SARAVI
Peter OEHLER
W

L


Bye
Kiril Milenov MILOV
-


Men's Greco-Roman -97kg
Round of 32

Athletes
Result
Musa EVLOEV
Jahongir TURDIEV
W

L


Yuta NARA
Adem BOUDJEMLINE
W

L




Laokratis KESIDIS
Pontus Johan LUND
L

W


Tadeusz MICHALIK
Seyeol LEE
W

L








Damian VON EUW
Artur OMAROV
L

W


Ravi RAVI
Cheng Hao CHEN
W

L




Di XIAO
Vilius LAURINAITIS
L

W


Mathias BAK
Mihail KAJAIA
L

W
















Tracy Gangelo HANCOCK
Mykola KRYSOV
W

L


Mélonin NOUMONVI
Felix BALDAUF
W

L




Yerulan ISKAKOV
Orkhan NURIYEV
W

L


Giorgi MELIA
Kevin MEJIA CASTILLO
W

L








Cenk ILDEM
Uzur DZHUZUPBEKOV
W

L


Matti Elias KUOSMANEN
Artur ALEKSANYAN
L

W




Balazs KISS
Gabriel Alejandro ROSILLO KINDELAN
L

W


Mohammadhadi Abdollah SARAVI
Kiril Milenov MILOV
W

L


Men's Greco-Roman -97kg
Round of 16

Athletes
Result
Musa EVLOEV
Yuta NARA
W

L


Pontus Johan LUND
Tadeusz MICHALIK
L

W




Artur OMAROV
Ravi RAVI
W

L


Vilius LAURINAITIS
Mihail KAJAIA
L

W








Tracy Gangelo HANCOCK
Mélonin NOUMONVI
L

W


Yerulan ISKAKOV
Giorgi MELIA
L

W




Cenk ILDEM
Artur ALEKSANYAN
L

W


Gabriel Alejandro ROSILLO KINDELAN
Mohammadhadi Abdollah SARAVI
L

W


Men's Greco-Roman -97kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Musa EVLOEV
Tadeusz MICHALIK
W

L


Artur OMAROV
Mihail KAJAIA
L

W




Mélonin NOUMONVI
Giorgi MELIA
L

W


Artur ALEKSANYAN
Mohammadhadi Abdollah SARAVI
W

L


Men's Greco-Roman -97kg
Semifinals

Athletes
Result
Musa EVLOEV
Mihail KAJAIA
W

L


Giorgi MELIA
Artur ALEKSANYAN
L

W


Men's Greco-Roman -97kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Jahongir TURDIEV
Yuta NARA
W

L
Repechage 1 Second Round
Jahongir TURDIEV
Tadeusz MICHALIK
L

W
Repechage 2 First Round
Aliaksandr HRABOVIK
Matti Elias KUOSMANEN
L

W
Repechage 2 Second Round
Matti Elias KUOSMANEN
Cenk ILDEM
L

W
Repechage 2 Third Round
Cenk ILDEM
Mohammadhadi Abdollah SARAVI
W

L


Men's Greco-Roman -97kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Tadeusz MICHALIK
Mihail KAJAIA
L

W


Men's Greco-Roman -97kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Cenk ILDEM
Giorgi MELIA
W

L


Men's Greco-Roman -97kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Musa EVLOEV
Artur ALEKSANYAN
W

L

 Author| Post time: 25-9-2019 13:29
| Show all posts
Men's Greco-Roman -60kg
Round of 64

Athletes
Result
Sergey EMELIN
Bye
-


Bye
Erik TORBA
-




Michal Jacek TRACZ
Bye
-


Bye
Razvan ARNAUT
-








Etienne KINSINGER
Bye
-


Bye
Ildar HAFIZOV
-




Abdennour LAOUNI
Bye
-


Bye
Lenur TEMIROV
-
















Mirambek AINAGULOV
Bye
-


Bye
Marat GARIPOV
-




Ardit FAZLJIJA
Bye
-


Bye
Justas PETRAVICIUS
-








Enio KERTUSHA
Bye
-


Bye
Jacopo SANDRON
-




Haydar HAYDAROV
Bye
-


Bye
Ivan LIZATOVIC
-
































Victor CIOBANU
Bye
-


Bye
Helary MAEGISALU
-




Manish MANISH
Bye
-


Bye
Lauri Johannes MAEHOENEN
-








Gevorg GHARIBYAN
Bye
-


Bye
Elmurat TASMURADOV
-




Kenichiro FUMITA
Bye
-


Bye
Andres Roberto MONTANO ARROYO
-
















Ivo Serafimov ANGELOV
Taleh MAMMADOV
W

L


Dato CHKHARTISHVILI
Se Ung RI
L

W




Stig-Andre BERGE
Sailike WALIHAN
L

W


Kanybek ZHOLCHUBEKOV
Kerem KAMAL
W

L








Ali Reza Ayat Ollah NEJATI
Seydylla TAZAYEV
W

L


Dicther Hans TORO CASTANEDA
Haithem Mahmoud Ahmed Fahmy MAHMOUD
L

W




Fouad FAJARI
Maksim KAZHARSKI
L

W


Bye
Seunghak KIM
-


Men's Greco-Roman -60kg
Round of 32

Athletes
Result
Sergey EMELIN
Erik TORBA
W

L


Michal Jacek TRACZ
Razvan ARNAUT
L

W




Etienne KINSINGER
Ildar HAFIZOV
L

W


Abdennour LAOUNI
Lenur TEMIROV
L

W








Mirambek AINAGULOV
Marat GARIPOV
W

L


Ardit FAZLJIJA
Justas PETRAVICIUS
L

W




Enio KERTUSHA
Jacopo SANDRON
L

W


Haydar HAYDAROV
Ivan LIZATOVIC
L

W
















Victor CIOBANU
Helary MAEGISALU
W

L


Manish MANISH
Lauri Johannes MAEHOENEN
W

L




Gevorg GHARIBYAN
Elmurat TASMURADOV
L

W


Kenichiro FUMITA
Andres Roberto MONTANO ARROYO
W

L








Ivo Serafimov ANGELOV
Se Ung RI
W

L


Sailike WALIHAN
Kanybek ZHOLCHUBEKOV
W

L




Ali Reza Ayat Ollah NEJATI
Haithem Mahmoud Ahmed Fahmy MAHMOUD
W

L


Maksim KAZHARSKI
Seunghak KIM
L

W


Men's Greco-Roman -60kg
Round of 16

Athletes
Result
Sergey EMELIN
Razvan ARNAUT
W

L


Ildar HAFIZOV
Lenur TEMIROV
L

W




Mirambek AINAGULOV
Justas PETRAVICIUS
W

L


Jacopo SANDRON
Ivan LIZATOVIC
L

W








Victor CIOBANU
Manish MANISH
W

L


Elmurat TASMURADOV
Kenichiro FUMITA
L

W




Ivo Serafimov ANGELOV
Sailike WALIHAN
W

L


Ali Reza Ayat Ollah NEJATI
Seunghak KIM
W

L


Men's Greco-Roman -60kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Sergey EMELIN
Lenur TEMIROV
W

L


Mirambek AINAGULOV
Ivan LIZATOVIC
W

L




Victor CIOBANU
Kenichiro FUMITA
L

W


Ivo Serafimov ANGELOV
Ali Reza Ayat Ollah NEJATI
L

W


Men's Greco-Roman -60kg
Semifinals

Athletes
Result
Sergey EMELIN
Mirambek AINAGULOV
W

L


Kenichiro FUMITA
Ali Reza Ayat Ollah NEJATI
W

L


Men's Greco-Roman -60kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Erik TORBA
Razvan ARNAUT
L

W
Repechage 1 Second Round
Razvan ARNAUT
Lenur TEMIROV
L

W
Repechage 2 First Round
Andres Roberto MONTANO ARROYO
Elmurat TASMURADOV
L

W
Repechage 2 Second Round
Elmurat TASMURADOV
Victor CIOBANU
W

L


Men's Greco-Roman -60kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Lenur TEMIROV
Mirambek AINAGULOV
L

W


Men's Greco-Roman -60kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Elmurat TASMURADOV
Ali Reza Ayat Ollah NEJATI
L

W


Men's Greco-Roman -60kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Sergey EMELIN
Kenichiro FUMITA
L

W

 Author| Post time: 25-9-2019 13:30
| Show all posts
Men's Greco-Roman -77kg
Round of 64

Athletes
Result
Hyeonwoo KIM
Bye
-


Bye
Mohammadali Abdolhamid GERAEI
-




Elvin MURSALIYEV
Bye
-


Bye
Gela BOLKVADZE
-








Roman ZHERNOVETSKI
Bye
-


Bye
Edgar BABAYAN
-




Daniel CATARAGA
Bye
-


Bye
Alex Michel BJURBERG KESSIDIS
-
















Karapet CHALYAN
Bye
-


Bye
Shohei YABIKU
-




Zied AIT OUAGRAM
Bye
-


Bye
Wuileixis de Jesus RIVAS ESPINOZA
-








Fatih CENGIZ
Bye
-


Bye
Bozo STARCEVIC
-




Riccardo Vito ABBRESCIA
Bye
-


Bye
Pavel LIAKH
-
































Tamas LORINCZ
Bye
-


Bye
Jalgasbay BERDIMURATOV
-




Volodymyr YAKOVLIEV
Bye
-


Bye
Bakhit Sharif K. BADR
-








Roland SCHWARZ
Bye
-


Bye
Patrick Harrison SMITH
-




Shermet PERMANOV
Bye
-


Bye
Paulius GALKINAS
-
















Askhat DILMUKHAMEDOV
Bye
-


Oldrich VARGA
Rabie K. A. KHALIL
W

L




Bin YANG
Roman VLASOV
L

W


Daniel Tihomirov ALEKSANDROV
Jair Alexis CUERO MUNOZ
W

L








Evrik NIKOGHOSYAN
Abd Elkrim OUAKALI
W

L


Niko Olavi Oskari ERKKOLA
Kairatbek TUGOLBAEV
L

W




Michael WAGNER
Singh GURPREET
L

W


Bye
Viktor NEMES
-


Men's Greco-Roman -77kg
Round of 32

Athletes
Result
Hyeonwoo KIM
Mohammadali Abdolhamid GERAEI
L

W


Elvin MURSALIYEV
Gela BOLKVADZE
W

L




Roman ZHERNOVETSKI
Edgar BABAYAN
L

W


Daniel CATARAGA
Alex Michel BJURBERG KESSIDIS
L

W








Karapet CHALYAN
Shohei YABIKU
W

L


Zied AIT OUAGRAM
Wuileixis de Jesus RIVAS ESPINOZA
L

W




Fatih CENGIZ
Bozo STARCEVIC
W

L


Riccardo Vito ABBRESCIA
Pavel LIAKH
L

W
















Tamas LORINCZ
Jalgasbay BERDIMURATOV
W

L


Volodymyr YAKOVLIEV
Bakhit Sharif K. BADR
W

L




Roland SCHWARZ
Patrick Harrison SMITH
W

L


Shermet PERMANOV
Paulius GALKINAS
L

W








Askhat DILMUKHAMEDOV
Oldrich VARGA
W

L


Roman VLASOV
Daniel Tihomirov ALEKSANDROV
W

L




Evrik NIKOGHOSYAN
Kairatbek TUGOLBAEV
W

L


Singh GURPREET
Viktor NEMES
L

W


Men's Greco-Roman -77kg
Round of 16

Athletes
Result
Mohammadali Abdolhamid GERAEI
Elvin MURSALIYEV
W

L


Edgar BABAYAN
Alex Michel BJURBERG KESSIDIS
L

W




Karapet CHALYAN
Wuileixis de Jesus RIVAS ESPINOZA
W

L


Fatih CENGIZ
Pavel LIAKH
L

W








Tamas LORINCZ
Volodymyr YAKOVLIEV
W

L


Roland SCHWARZ
Paulius GALKINAS
L

W




Askhat DILMUKHAMEDOV
Roman VLASOV
W

L


Evrik NIKOGHOSYAN
Viktor NEMES
L

W


Men's Greco-Roman -77kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Mohammadali Abdolhamid GERAEI
Alex Michel BJURBERG KESSIDIS
L

W


Karapet CHALYAN
Pavel LIAKH
W

L




Tamas LORINCZ
Paulius GALKINAS
W

L


Askhat DILMUKHAMEDOV
Viktor NEMES
W

L


Men's Greco-Roman -77kg
Semifinals

Athletes
Result
Alex Michel BJURBERG KESSIDIS
Karapet CHALYAN
W

L


Tamas LORINCZ
Askhat DILMUKHAMEDOV
W

L


Men's Greco-Roman -77kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Daniel CATARAGA
Edgar BABAYAN
W

L
Repechage 1 Second Round
Daniel CATARAGA
Mohammadali Abdolhamid GERAEI
L

W
Repechage 2 First Round
Jalgasbay BERDIMURATOV
Volodymyr YAKOVLIEV
W

L
Repechage 2 Second Round
Jalgasbay BERDIMURATOV
Paulius GALKINAS
W

L


Men's Greco-Roman -77kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Mohammadali Abdolhamid GERAEI
Karapet CHALYAN
W

L


Men's Greco-Roman -77kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Jalgasbay BERDIMURATOV
Askhat DILMUKHAMEDOV
W

L


Men's Greco-Roman -77kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Alex Michel BJURBERG KESSIDIS
Tamas LORINCZ
L

W

 Author| Post time: 25-9-2019 13:30
| Show all posts
Men's Greco-Roman -130kg
Round of 32

Athletes
Result
Sergey SEMENOV
Bye
-


Amir Mohammadali GHASEMIMONJEZI
Stepan DAVID
W

L




Miloslav Yuriev METODIEV
Muminjon ABDULLAEV
L

W


Marko KOSCEVIC
Mykola KUCHMII
W

L








Rafal Andrzej KRAJEWSKI
Murat RAMONOV
L

W


Konsta Johannes MAEENPAEAE
Mansur SHADUKAYEV
L

W




Oscar PINO HINDS
Naveen NAVEEN
W

L


Moises Salvador PEREZ HELLBURG
Heiki NABI
L

W
















Minseok KIM
Eduard POPP
L

W


Beka KANDELAKI
Pavel RUDAKOU
W

L




Luciano DEL RIO
Mantas KNYSTAUTAS
L

W


Arata SONODA
Abdellatif Mohamed Ahmed MOHAMED
L

W








Alin ALEXUC CIURARIU
Balint LAM
W

L


Oskar MARVIK
Iakobi KAJAIA
L

W




Riza KAYAALP
Yasmani ACOSTA FERNANDEZ
W

L


Lingzhe MENG
Adam Jacob COON
W

L


Men's Greco-Roman -130kg
Round of 16

Athletes
Result
Sergey SEMENOV
Amir Mohammadali GHASEMIMONJEZI
L

W


Muminjon ABDULLAEV
Marko KOSCEVIC
W

L




Murat RAMONOV
Mansur SHADUKAYEV
W

L


Oscar PINO HINDS
Heiki NABI
W

L








Eduard POPP
Beka KANDELAKI
W

L


Mantas KNYSTAUTAS
Abdellatif Mohamed Ahmed MOHAMED
L

W




Alin ALEXUC CIURARIU
Iakobi KAJAIA
L

W


Riza KAYAALP
Lingzhe MENG
W

L


Men's Greco-Roman -130kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Amir Mohammadali GHASEMIMONJEZI
Muminjon ABDULLAEV
W

L


Murat RAMONOV
Oscar PINO HINDS
L

W




Eduard POPP
Abdellatif Mohamed Ahmed MOHAMED
W

L


Iakobi KAJAIA
Riza KAYAALP
L

W


Men's Greco-Roman -130kg
Semifinals

Athletes
Result
Amir Mohammadali GHASEMIMONJEZI
Oscar PINO HINDS
L

W


Eduard POPP
Riza KAYAALP
L

W


Men's Greco-Roman -130kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Naveen NAVEEN
Heiki NABI
L

W
Repechage 1 Second Round
Heiki NABI
Murat RAMONOV
W

L
Repechage 2 First Round
Yasmani ACOSTA FERNANDEZ
Lingzhe MENG
W

L
Repechage 2 Second Round
Yasmani ACOSTA FERNANDEZ
Iakobi KAJAIA
L

W


Men's Greco-Roman -130kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Heiki NABI
Amir Mohammadali GHASEMIMONJEZI
W

L


Men's Greco-Roman -130kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Iakobi KAJAIA
Eduard POPP
W

L


Men's Greco-Roman -130kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Oscar PINO HINDS
Riza KAYAALP
L

W

 Author| Post time: 26-9-2019 13:19
| Show all posts
Women's Freestyle -50kg
Round of 32

Athletes
Result
Oksana LIVACH
Bye
-


Dauletbike YAKHSHIMURATOVA
Emilia CIRICU BUDEANU
W

L




Ellen RIESTERER
Emilia Alina VUC
L

W


Jade Marie DUFOUR
Meng Hsuan HSIEH
L

W








Mia Lahnee Ramos AQUINO
Kseniya STANKEVICH
L

W


Valentina Ivanovna ISLAMOVA BRIK
Julie Martine SABATIE
W

L




Thi Xuan NGUYEN
Hyunyoung OH
L

W


Kamila BARBOSA VITO DA SILVA
Evin DEMIRHAN
L

W
















Yanan SUN
Bye
-


Son Hyang KIM
Whitney CONDER
W

L




Iwona Nina MATKOWSKA
Carolina CASTILLO HIDALGO
W

L


Yusneylys GUZMAN LOPEZ
Yuki IRIE
L

W








Fredrika Ida PETERSSON
Miglena Georgieva SELISHKA
W

L


Ekaterina POLESHCHUK
Namuuntsetseg TSOGT OCHIR
W

L




Miesinnei Mercy GENESIS
Mariya STADNIK
L

W


Bye
Seema SEEMA
-


Women's Freestyle -50kg
Round of 16

Athletes
Result
Oksana LIVACH
Dauletbike YAKHSHIMURATOVA
W

L


Emilia Alina VUC
Meng Hsuan HSIEH
W

L




Kseniya STANKEVICH
Valentina Ivanovna ISLAMOVA BRIK
L

W


Hyunyoung OH
Evin DEMIRHAN
L

W








Yanan SUN
Son Hyang KIM
W

L


Iwona Nina MATKOWSKA
Yuki IRIE
L

W




Fredrika Ida PETERSSON
Ekaterina POLESHCHUK
L

W


Mariya STADNIK
Seema SEEMA
W

L


Women's Freestyle -50kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Oksana LIVACH
Emilia Alina VUC
L

W


Valentina Ivanovna ISLAMOVA BRIK
Evin DEMIRHAN
W

L




Yanan SUN
Yuki IRIE
W

L


Ekaterina POLESHCHUK
Mariya STADNIK
L

W


Women's Freestyle -50kg
Semifinals

Athletes
Result
Emilia Alina VUC
Valentina Ivanovna ISLAMOVA BRIK
W

L


Yanan SUN
Mariya STADNIK
L

W


Women's Freestyle -50kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Ellen RIESTERER
Meng Hsuan HSIEH
W

L
Repechage 1 Second Round
Ellen RIESTERER
Oksana LIVACH
L

W
Repechage 2 First Round
Miesinnei Mercy GENESIS
Seema SEEMA
L

W
Repechage 2 Second Round
Seema SEEMA
Ekaterina POLESHCHUK
L

W


Women's Freestyle -50kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Oksana LIVACH
Valentina Ivanovna ISLAMOVA BRIK
L

W


Women's Freestyle -50kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Ekaterina POLESHCHUK
Yanan SUN
W

L


Women's Freestyle -50kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Emilia Alina VUC
Mariya STADNIK
L

W

 Author| Post time: 26-9-2019 13:32
| Show all posts
Women's Freestyle -53kg
Round of 32

Athletes
Result
Sarah Ann HILDEBRANDT
Bye
-


Betzabeth angelica ARGUELLO VILLEGAS
Thi Dao BUI
L

W




Vinesh VINESH
Sofia Magdalena MATTSSON
W

L


Yuliia KHAVALDZHY BLAHINYA
Mayu MUKAIDA
L

W








Maria PREVOLARAKI
Jessica Cornelia Francisca BLASZKA
W

L


Sumiya ERDENECHIMEG
Joseph Emilienne ESSOMBE TIAKO
W

L




Rckaela Maree Ramos AQUINO
Stalvira ORSHUSH
L

W


Evelina Georgieva NIKOLOVA
Luisa Elizabeth VALVERDE MELENDRES
L

W
















Diana Mary Helen WEICKER
Roksana Marta ZASINA
L

W


Yong Mi PAK
Iulia LEORDA
W

L




Zeynep YETGIL
Silje Knutsen KIPPERNES
W

L


Aktenge KEUNIMJAEVA
Lianna de la Caridad MONTERO HERRERA
L

W








Mercedesz DENES
Hyungjoo KIM
W

L


Tatyana AKHMETOVA AMANZHOL
Vanesa KALADZINSKAYA
L

W




Nina HEMMER
Turkan NASIROVA
W

L


Bye
Qianyu PANG
-


Women's Freestyle -53kg
Round of 16

Athletes
Result
Sarah Ann HILDEBRANDT
Thi Dao BUI
W

L


Vinesh VINESH
Mayu MUKAIDA
L

W




Maria PREVOLARAKI
Sumiya ERDENECHIMEG
W

L


Stalvira ORSHUSH
Luisa Elizabeth VALVERDE MELENDRES
L

W








Roksana Marta ZASINA
Yong Mi PAK
L

W


Zeynep YETGIL
Lianna de la Caridad MONTERO HERRERA
L

W




Mercedesz DENES
Vanesa KALADZINSKAYA
L

W


Nina HEMMER
Qianyu PANG
L

W


Women's Freestyle -53kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Sarah Ann HILDEBRANDT
Mayu MUKAIDA
L

W


Maria PREVOLARAKI
Luisa Elizabeth VALVERDE MELENDRES
W

L




Yong Mi PAK
Lianna de la Caridad MONTERO HERRERA
W

L


Vanesa KALADZINSKAYA
Qianyu PANG
L

W


Women's Freestyle -53kg
Semifinals

Athletes
Result
Mayu MUKAIDA
Maria PREVOLARAKI
W

L


Yong Mi PAK
Qianyu PANG
W

L


Women's Freestyle -53kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Yuliia KHAVALDZHY BLAHINYA
Vinesh VINESH
L

W
Repechage 1 Second Round
Vinesh VINESH
Sarah Ann HILDEBRANDT
W

L
Repechage 2 First Round
Iulia LEORDA
Roksana Marta ZASINA
L

W
Repechage 2 Second Round
Roksana Marta ZASINA
Lianna de la Caridad MONTERO HERRERA
W

L


Women's Freestyle -53kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Vinesh VINESH
Maria PREVOLARAKI
W

L


Women's Freestyle -53kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Roksana Marta ZASINA
Qianyu PANG
L

W


Women's Freestyle -53kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Mayu MUKAIDA
Yong Mi PAK
L

W

 Author| Post time: 26-9-2019 14:08
| Show all posts
Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Marina SEDNEVA
Bye
-


Bye
Thi Ly KIEU
-




Irene SYMEONIDIS
Bye
-


Bye
Anna LUKASIAK
-








Nanami IRIE
Bye
-


Bye
Jade Mariah PARSONS
-




Olga KHOROSHAVTSEVA
Bye
-


Bye
Mengyu XIE
-
















Jacarra Gwenisha WINCHESTER
Bye
-


Bye
Madina NADIROVA
-




Lalita LALITA
Bye
-


Bye
Bolortuya BAT OCHIR
-








Andreea Beatrice ANA
Bye
-


Iryna HUSYAK
Haeyeung KIM
W

L




Annika WENDLE
Sevara ESHMURATOVA
W

L


Bye
Bediha GUN
-


Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Marina SEDNEVA
Thi Ly KIEU
W

L


Irene SYMEONIDIS
Anna LUKASIAK
L

W




Nanami IRIE
Jade Mariah PARSONS
W

L


Olga KHOROSHAVTSEVA
Mengyu XIE
W

L








Jacarra Gwenisha WINCHESTER
Madina NADIROVA
W

L


Lalita LALITA
Bolortuya BAT OCHIR
L

W




Andreea Beatrice ANA
Iryna HUSYAK
L

W


Annika WENDLE
Bediha GUN
L

W


Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Marina SEDNEVA
Anna LUKASIAK
W

L


Nanami IRIE
Olga KHOROSHAVTSEVA
W

L




Jacarra Gwenisha WINCHESTER
Bolortuya BAT OCHIR
W

L


Iryna HUSYAK
Bediha GUN
L

W


Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Marina SEDNEVA
Nanami IRIE
L

W


Jacarra Gwenisha WINCHESTER
Bediha GUN
W

L


Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Jade Mariah PARSONS
Olga KHOROSHAVTSEVA
L

W
Repechage 2 First Round
Madina NADIROVA
Bolortuya BAT OCHIR
L

W


Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Olga KHOROSHAVTSEVA
Marina SEDNEVA
W

L


Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Bolortuya BAT OCHIR
Bediha GUN
W

L


Women's Freestyle -55kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Nanami IRIE
Jacarra Gwenisha WINCHESTER
L

W

 Author| Post time: 26-9-2019 14:13
| Show all posts
Women's Freestyle -72kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Zhamila BAKBERGENOVA
Bye
-


Beste ALTUG
Komal Bhagwan GOLE
W

L




Masako FURUICHI
Natalia VOROBEVA
L

W


Bye
Alexandra Nicoleta ANGHEL
-








Seoyeon JEONG
Bye
-


Paliha PALIHA
Oyunsuren BANZRAGCH
W

L




Dejah Aniela SLATER
Victoria Christine FRANCIS
L

W


Bye
Alina BEREZHNA STADNIK MAKHYNIA
-


Women's Freestyle -72kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Zhamila BAKBERGENOVA
Beste ALTUG
W

L


Natalia VOROBEVA
Alexandra Nicoleta ANGHEL
W

L




Seoyeon JEONG
Paliha PALIHA
L

W


Victoria Christine FRANCIS
Alina BEREZHNA STADNIK MAKHYNIA
L

W


Women's Freestyle -72kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Zhamila BAKBERGENOVA
Natalia VOROBEVA
L

W


Paliha PALIHA
Alina BEREZHNA STADNIK MAKHYNIA
L

W


Women's Freestyle -72kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Masako FURUICHI
Alexandra Nicoleta ANGHEL
W

L


Women's Freestyle -72kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Masako FURUICHI
Zhamila BAKBERGENOVA
W

L


Women's Freestyle -72kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Victoria Christine FRANCIS
Paliha PALIHA
L

W


Women's Freestyle -72kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Natalia VOROBEVA
Alina BEREZHNA STADNIK MAKHYNIA
W

L

 Author| Post time: 26-9-2019 15:10
| Show all posts
Women's Freestyle -57kg
Round of 32

Athletes
Result
Ningning RONG
Bye
-


Iryna KURACHKINA
Elif Jale YESILIRMAK
W

L




Jenna Rose BURKERT
Lenka HOCKOVA MARTINAKOVA
W

L


Jieun UM
Marina SIMONYAN
L

W








Nes Marie RODRIGUEZ TIRADO
Arianna CARIERI
L

W


Sara Johanna LINDBORG
Jowita Maria WRZESIEN
L

W




Nigora BAKIROVA
Giullia RODRIGUES PENALBER DE OLIVEIRA
L

W


Emma TISSINA
Emese BARKA
L

W
















Odunayo Folasade ADEKUOROYE
Thi My Trang NGUYEN
W

L


Mimi Nikolova HRISTOVA
Mathilde Hélène RIVIERE
L

W




Hannah Fay TAYLOR
In Sun JONG
L

W


Alyona KOLESNIK
Iryna CHYKHRADZE KHARIV
W

L








Elena Heike BRUGGER
Lissette Alexandra ANTES CASTILLO
L

W


Tserenchimed SUKHEE
Risako KAWAI
L

W




Anastasia NICHITA
Sarita SARITA
W

L


Nuraida ANARKULOVA
Grace Jacob BULLEN
L

W


Women's Freestyle -57kg
Round of 16

Athletes
Result
Ningning RONG
Iryna KURACHKINA
W

L


Jenna Rose BURKERT
Marina SIMONYAN
L

W




Arianna CARIERI
Jowita Maria WRZESIEN
L

W


Giullia RODRIGUES PENALBER DE OLIVEIRA
Emese BARKA
W

L








Odunayo Folasade ADEKUOROYE
Mathilde Hélène RIVIERE
W

L


In Sun JONG
Alyona KOLESNIK
W

L




Lissette Alexandra ANTES CASTILLO
Risako KAWAI
L

W


Anastasia NICHITA
Grace Jacob BULLEN
W

L


Women's Freestyle -57kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Ningning RONG
Marina SIMONYAN
W

L


Jowita Maria WRZESIEN
Giullia RODRIGUES PENALBER DE OLIVEIRA
W

L




Odunayo Folasade ADEKUOROYE
In Sun JONG
W

L


Risako KAWAI
Anastasia NICHITA
W

L


Women's Freestyle -57kg
Semifinals

Athletes
Result
Ningning RONG
Jowita Maria WRZESIEN
W

L


Odunayo Folasade ADEKUOROYE
Risako KAWAI
L

W


Women's Freestyle -57kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Iryna KURACHKINA
Marina SIMONYAN
W

L
Repechage 2 First Round
Tserenchimed SUKHEE
Lissette Alexandra ANTES CASTILLO
L

W
Repechage 2 Second Round
Lissette Alexandra ANTES CASTILLO
Anastasia NICHITA
L

W


Women's Freestyle -57kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Iryna KURACHKINA
Jowita Maria WRZESIEN
W

L


Women's Freestyle -57kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Anastasia NICHITA
Odunayo Folasade ADEKUOROYE
L

W


Women's Freestyle -57kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Ningning RONG
Risako KAWAI
L

W

 Author| Post time: 22-10-2019 15:04
| Show all posts
Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Yuzuka INAGAKI
Bye
-


Bye
Yeonwoo CHOI
-




Katsiaryna HANCHAR YANUSHKEVICH
Bye
-


Bye
Pooja DHANDA
-








Liubov OVCHAROVA
Bye
-


Bye
Gulnora TOSHPULATOVA
-




Madina BAKBERGENOVA
Bye
-


Bye
Xingru PEI
-
















Shoovdor BAATARJAV
Bye
-


Bye
Kateryna ZHYDACHEVSKA
-




Sandra PARUSZEWSKI
Bye
-


Bye
Elif YANIK
-








Thi Huong DAO
Bye
-


Tetiana OMELCHENKO
Ana Buiqumu Pauline MOCEYAWA
W

L




Anhelina LYSAK
Allison Mackenzie RAGAN
W

L


Bye
Linda MORAIS
-


Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Yuzuka INAGAKI
Yeonwoo CHOI
W

L


Katsiaryna HANCHAR YANUSHKEVICH
Pooja DHANDA
L

W




Liubov OVCHAROVA
Gulnora TOSHPULATOVA
W

L


Madina BAKBERGENOVA
Xingru PEI
L

W








Shoovdor BAATARJAV
Kateryna ZHYDACHEVSKA
W

L


Sandra PARUSZEWSKI
Elif YANIK
W

L




Thi Huong DAO
Tetiana OMELCHENKO
L

W


Anhelina LYSAK
Linda MORAIS
L

W


Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Yuzuka INAGAKI
Pooja DHANDA
L

W


Liubov OVCHAROVA
Xingru PEI
W

L




Shoovdor BAATARJAV
Sandra PARUSZEWSKI
W

L


Tetiana OMELCHENKO
Linda MORAIS
L

W


Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Pooja DHANDA
Liubov OVCHAROVA
L

W


Shoovdor BAATARJAV
Linda MORAIS
L

W


Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Gulnora TOSHPULATOVA
Xingru PEI
L

W
Repechage 2 First Round
Anhelina LYSAK
Tetiana OMELCHENKO
W

L


Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Xingru PEI
Pooja DHANDA
W

L


Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Anhelina LYSAK
Shoovdor BAATARJAV
L

W


Women's Freestyle -59kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Liubov OVCHAROVA
Linda MORAIS
L

W

 Author| Post time: 22-10-2019 15:30
| Show all posts
Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Forrest Ann MOLINARI
Bye
-


Bye
Thi Vinh NGUYEN
-




Malin Johanna MATTSSON
Bye
-


Bye
Gabriella SLEISZ
-








Naomi RUIKE
Bye
-


Bye
Xiaoqian WANG
-




Iryna KOLIADENKO
Bye
-


Bye
Bolortuya KHURELKHUU
-
















Elis MANOLOVA
Bye
-


Bye
Kaur NAVJOT
-




Kadriye AKSOY
Bye
-


Bye
Fatoumata Yarie CAMARA
-








Jessica Lise BROUILLETTE
Bye
-


Bye
Yuliana Vasileva YANEVA
-




Inna TRAZHUKOVA
Seeun CHOI
W

L


Bye
Aina TEMIRTASSOVA
-


Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Forrest Ann MOLINARI
Thi Vinh NGUYEN
W

L


Malin Johanna MATTSSON
Gabriella SLEISZ
W

L




Naomi RUIKE
Xiaoqian WANG
L

W


Iryna KOLIADENKO
Bolortuya KHURELKHUU
W

L








Elis MANOLOVA
Kaur NAVJOT
W

L


Kadriye AKSOY
Fatoumata Yarie CAMARA
W

L




Jessica Lise BROUILLETTE
Yuliana Vasileva YANEVA
L

W


Inna TRAZHUKOVA
Aina TEMIRTASSOVA
W

L


Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Forrest Ann MOLINARI
Malin Johanna MATTSSON
W

L


Xiaoqian WANG
Iryna KOLIADENKO
L

W




Elis MANOLOVA
Kadriye AKSOY
W

L


Yuliana Vasileva YANEVA
Inna TRAZHUKOVA
L

W


Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Forrest Ann MOLINARI
Iryna KOLIADENKO
L

W


Elis MANOLOVA
Inna TRAZHUKOVA
L

W


Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Bolortuya KHURELKHUU
Xiaoqian WANG
L

W
Repechage 2 First Round
Seeun CHOI
Aina TEMIRTASSOVA
L

W
Repechage 2 Second Round
Aina TEMIRTASSOVA
Yuliana Vasileva YANEVA
L

W


Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Xiaoqian WANG
Forrest Ann MOLINARI
W

L


Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Yuliana Vasileva YANEVA
Elis MANOLOVA
L

W


Women's Freestyle -65kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Iryna KOLIADENKO
Inna TRAZHUKOVA
L

W

 Author| Post time: 22-10-2019 15:40
| Show all posts
Women's Freestyle -76kg
Round of 32

Athletes
Result
Yasemin ADAR
Bye
-


Burmaa OCHIRBAT
Qian ZHOU
L

W




Aline DA SILVA FERREIRA
Vasilisa MARZALIUK
W

L


Blessing Joy ONYEBUCHI
Hiroe MINAGAWA SUZUKI
L

W








Epp MAEE
Ekaterina BUKINA
W

L


Andrea Carolina OLAYA GUTIERREZ
Naomi Rachel DE BRUINE
W

L




Aiperi MEDET KYZY
Mariya Gerginova ORYASHKOVA
W

L


Zsanett NEMETH
Erica Elizabeth WIEBE
L

W
















Aline ROTTER FOCKEN
Kiran KIRAN
W

L


Sabira ALIYEVA
Eunju HWANG
W

L




Alla BELINSKA
Svetlana SAENKO
W

L


Milaimys de la Caridad MARIN POTRILLE
Daria Urszula PALINSKA OSOCKA
L

W








Kamile GAUCAITE
Shakhribonu ELLIEVA
W

L


Hui Tsz CHANG
Georgina Olwen NELTHORPE
W

L




Elmira SYZDYKOVA
Martina KUENZ
W

L


Eleni PJOLLAJ
Adeline Maria GRAY
L

W


Women's Freestyle -76kg
Round of 16

Athletes
Result
Yasemin ADAR
Qian ZHOU
L

W


Aline DA SILVA FERREIRA
Hiroe MINAGAWA SUZUKI
L

W




Epp MAEE
Andrea Carolina OLAYA GUTIERREZ
W

L


Aiperi MEDET KYZY
Erica Elizabeth WIEBE
L

W








Aline ROTTER FOCKEN
Sabira ALIYEVA
W

L


Alla BELINSKA
Daria Urszula PALINSKA OSOCKA
W

L




Kamile GAUCAITE
Hui Tsz CHANG
L

W


Elmira SYZDYKOVA
Adeline Maria GRAY
L

W


Women's Freestyle -76kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Qian ZHOU
Hiroe MINAGAWA SUZUKI
L

W


Epp MAEE
Erica Elizabeth WIEBE
W

L




Aline ROTTER FOCKEN
Alla BELINSKA
W

L


Hui Tsz CHANG
Adeline Maria GRAY
L

W


Women's Freestyle -76kg
Semifinals

Athletes
Result
Hiroe MINAGAWA SUZUKI
Epp MAEE
W

L


Aline ROTTER FOCKEN
Adeline Maria GRAY
L

W


Women's Freestyle -76kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Blessing Joy ONYEBUCHI
Aline DA SILVA FERREIRA
W

L
Repechage 1 Second Round
Blessing Joy ONYEBUCHI
Qian ZHOU
L

W
Repechage 2 First Round
Eleni PJOLLAJ
Elmira SYZDYKOVA
L

W
Repechage 2 Second Round
Elmira SYZDYKOVA
Hui Tsz CHANG
W

L


Women's Freestyle -76kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Qian ZHOU
Epp MAEE
L

W


Women's Freestyle -76kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Elmira SYZDYKOVA
Aline ROTTER FOCKEN
L

W


Women's Freestyle -76kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Hiroe MINAGAWA SUZUKI
Adeline Maria GRAY
L

W

 Author| Post time: 22-10-2019 16:06
| Show all posts
Men's Freestyle -57kg
Round of 64

Athletes
Result
Suleyman ATLI
Bye
-


Bye
Shaofeng LIANG
-




Levan METREVELI VARTANOV
Bye
-


Bye
Givi DAVIDOVI
-








Chakir ANSARI
Bye
-


Bye
Stevan Andria MICIC
-




Darthe CAPELLAN
Bye
-


Bye
Junjun ASEBIAS
-
















Myrat HOJANEPESOV
Bye
-


Bye
Oscar Eduardo TIGREROS URBANO
-




Mohamed Ismaele CAMARA
Bye
-


Bye
Abdelhak KHERBACHE
-








Daniel POPOV
Bye
-


Bye
Horst Justin Junior LEHR
-




Anatolii BURUIAN
Bye
-


Bye
Nurislam SANAYEV
-
































Yuki TAKAHASHI
Bye
-


Bye
Diamantino IUNA FAFE
-




Vladimir EGOROV
Bye
-


Bye
Daton Duain FIX
-








Otari GOGAVA
Bye
-


Bye
Arsen HARUTYUNYAN
-




Sunggwon KIM
Bye
-


Bye
Kumar RAVI
-
















Reza Ahmadali ATRINAGHARCHI
Bye
-


Bye
Uladzislau ANDREYEU
-




Kum Song KANG
Bye
-


Bye
Andrii YATSENKO
-








Bekhbayar ERDENEBAT
Muhamad IKROMOV
W

L


Lowe BINGHAM
Jahongirmirza TUROBOV
L

W




Mahir AMIRASLANOV
Ulukbek ZHOLDOSHBEKOV
W

L


Bye
Zavur UGUEV
-


Men's Freestyle -57kg
Round of 32

Athletes
Result
Suleyman ATLI
Shaofeng LIANG
W

L


Levan METREVELI VARTANOV
Givi DAVIDOVI
L

W




Chakir ANSARI
Stevan Andria MICIC
L

W


Darthe CAPELLAN
Junjun ASEBIAS
W

L








Myrat HOJANEPESOV
Oscar Eduardo TIGREROS URBANO
L

W


Mohamed Ismaele CAMARA
Abdelhak KHERBACHE
L

W




Daniel POPOV
Horst Justin Junior LEHR
L

W


Anatolii BURUIAN
Nurislam SANAYEV
L

W
















Yuki TAKAHASHI
Diamantino IUNA FAFE
W

L


Vladimir EGOROV
Daton Duain FIX
L

W




Otari GOGAVA
Arsen HARUTYUNYAN
L

W


Sunggwon KIM
Kumar RAVI
L

W








Reza Ahmadali ATRINAGHARCHI
Uladzislau ANDREYEU
W

L


Kum Song KANG
Andrii YATSENKO
W

L




Bekhbayar ERDENEBAT
Jahongirmirza TUROBOV
W

L


Mahir AMIRASLANOV
Zavur UGUEV
L

W


Men's Freestyle -57kg
Round of 16

Athletes
Result
Suleyman ATLI
Givi DAVIDOVI
W

L


Stevan Andria MICIC
Darthe CAPELLAN
W

L




Oscar Eduardo TIGREROS URBANO
Abdelhak KHERBACHE
W

L


Horst Justin Junior LEHR
Nurislam SANAYEV
L

W








Yuki TAKAHASHI
Daton Duain FIX
W

L


Arsen HARUTYUNYAN
Kumar RAVI
L

W




Reza Ahmadali ATRINAGHARCHI
Kum Song KANG
W

L


Bekhbayar ERDENEBAT
Zavur UGUEV
L

W


Men's Freestyle -57kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Suleyman ATLI
Stevan Andria MICIC
W

L


Oscar Eduardo TIGREROS URBANO
Nurislam SANAYEV
L

W




Yuki TAKAHASHI
Kumar RAVI
L

W


Reza Ahmadali ATRINAGHARCHI
Zavur UGUEV
L

W


Men's Freestyle -57kg
Semifinals

Athletes
Result
Suleyman ATLI
Nurislam SANAYEV
W

L


Kumar RAVI
Zavur UGUEV
L

W


Men's Freestyle -57kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Shaofeng LIANG
Givi DAVIDOVI
L

W
Repechage 1 Second Round
Givi DAVIDOVI
Stevan Andria MICIC
L

W
Repechage 2 First Round
Mahir AMIRASLANOV
Bekhbayar ERDENEBAT
L

W
Repechage 2 Second Round
Bekhbayar ERDENEBAT
Reza Ahmadali ATRINAGHARCHI
L

W


Men's Freestyle -57kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Stevan Andria MICIC
Nurislam SANAYEV
L

W


Men's Freestyle -57kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Reza Ahmadali ATRINAGHARCHI
Kumar RAVI
L

W


Men's Freestyle -57kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Suleyman ATLI
Zavur UGUEV
L

W

 Author| Post time: 22-10-2019 16:51
| Show all posts
Men's Freestyle -65kg
Round of 64

Athletes
Result
Bajrang BAJRANG
Bye
-


Bye
Krzysztof BIENKOWSKI
-




Fati VEJSELI
Bye
-


Bye
David HABAT
-








Ilman MUKHTAROV
Bye
-


Bye
Nurgazy ABDURAZAKOV
-




Jong Chol SON
Bye
-


Bye
Mihail Iliev GEORGIEV
-
















Alexander SEMISOROW
Bye
-


Bye
Juan Pablo GONZALEZ CRESPO
-




Yu-Hsuan CHANG
Bye
-


Bye
Daulet NIYAZBEKOV
-








Elie DJEKOUNDAKOM DJERAYOM
Bye
-


Bye
Masoud NIAZI
-




Niurgun SKRIABIN
Bye
-


Bye
Tulga TUMUR OCHIR
-
































Selahattin KILICSALLAYAN
Bye
-


Bye
Ivan GUIDEA
-




Dillon Emmanuel WILLIAMS
Bye
-


Dzhamshed SHARIFOV
Gabriel JANATSCH
W

L








Brandon Disair DIAZ RAMIREZ
Ethan Mikquin Tomapa AGUIGUI
W

L


Malik Michael AMINE
Mbunde CUMBA MBALI
W

L




Iszmail MUSZUKAJEV
Cristian Etpison NICOLESCU
W

L


Junsik YUN
Vladimer KHINCHEGASHVILI
L

W
















Shaohua YUAN
Temurjon USMONOHUNOV
W

L


Andrei PERPELITA
Haji Mohamad ALI
L

W




Zain Allen RETHERFORD
Alejandro Enrique VALDES TOBIER
L

W


Amirmohammad Babak YAZDANICHERATI
Batyr BORJAKOV
W

L








Gadzhimurad RASHIDOV
Haji ALIYEV
W

L


Amr Reda Ramadan HUSSEN
Hussein Abdullah Hussein Abdullah AL AZZANI
W

L




Gor OGANNESYAN
Vazgen TEVANYAN
L

W


Bye
Takuto OTOGURO
-


Men's Freestyle -65kg
Round of 32

Athletes
Result
Bajrang BAJRANG
Krzysztof BIENKOWSKI
W

L


Fati VEJSELI
David HABAT
L

W




Ilman MUKHTAROV
Nurgazy ABDURAZAKOV
W

L


Jong Chol SON
Mihail Iliev GEORGIEV
W

L








Alexander SEMISOROW
Juan Pablo GONZALEZ CRESPO
W

L


Yu-Hsuan CHANG
Daulet NIYAZBEKOV
L

W




Elie DJEKOUNDAKOM DJERAYOM
Masoud NIAZI
L

W


Niurgun SKRIABIN
Tulga TUMUR OCHIR
L

W
















Selahattin KILICSALLAYAN
Ivan GUIDEA
W

L


Dillon Emmanuel WILLIAMS
Dzhamshed SHARIFOV
W

L




Brandon Disair DIAZ RAMIREZ
Malik Michael AMINE
L

W


Iszmail MUSZUKAJEV
Vladimer KHINCHEGASHVILI
W

L








Shaohua YUAN
Haji Mohamad ALI
L

W


Alejandro Enrique VALDES TOBIER
Amirmohammad Babak YAZDANICHERATI
W

L




Gadzhimurad RASHIDOV
Amr Reda Ramadan HUSSEN
W

L


Vazgen TEVANYAN
Takuto OTOGURO
L

W


Men's Freestyle -65kg
Round of 16

Athletes
Result
Bajrang BAJRANG
David HABAT
W

L


Ilman MUKHTAROV
Jong Chol SON
L

W




Alexander SEMISOROW
Daulet NIYAZBEKOV
W

L


Masoud NIAZI
Tulga TUMUR OCHIR
L

W








Selahattin KILICSALLAYAN
Dillon Emmanuel WILLIAMS
W

L


Malik Michael AMINE
Iszmail MUSZUKAJEV
W

L




Haji Mohamad ALI
Alejandro Enrique VALDES TOBIER
L

W


Gadzhimurad RASHIDOV
Takuto OTOGURO
W

L


Men's Freestyle -65kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Bajrang BAJRANG
Jong Chol SON
W

L


Daulet NIYAZBEKOV
Tulga TUMUR OCHIR
W

L




Selahattin KILICSALLAYAN
Iszmail MUSZUKAJEV
L

W


Haji Mohamad ALI
Gadzhimurad RASHIDOV
L

W


Men's Freestyle -65kg
Semifinals

Athletes
Result
Bajrang BAJRANG
Daulet NIYAZBEKOV
L

W


Iszmail MUSZUKAJEV
Gadzhimurad RASHIDOV
L

W


Men's Freestyle -65kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Yu-Hsuan CHANG
Alexander SEMISOROW
L

W
Repechage 1 Second Round
Alexander SEMISOROW
Tulga TUMUR OCHIR
L

W
Repechage 2 First Round
Haji ALIYEV
Amr Reda Ramadan HUSSEN
W

L
Repechage 2 Second Round
Haji ALIYEV
Takuto OTOGURO
L

W
Repechage 2 Third Round
Takuto OTOGURO
Haji Mohamad ALI
W

L


Men's Freestyle -65kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Tulga TUMUR OCHIR
Bajrang BAJRANG
L

W


Men's Freestyle -65kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Takuto OTOGURO
Iszmail MUSZUKAJEV
L

W


Men's Freestyle -65kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Daulet NIYAZBEKOV
Gadzhimurad RASHIDOV
L

W

 Author| Post time: 22-10-2019 17:18
| Show all posts
Women's Freestyle -62kg
Round of 64

Athletes
Result
Taybe Mustafa YUSEIN
Bye
-


Bye
Xiaojuan LUO
-




Elmira GAMBAROVA
Bye
-


Bye
Kriszta Tunde INCZE
-








Krystsina FEDARASHKA
Bye
-


Bye
Henna Katarina JOHANSSON
-




Tayla Tuahine FORD
Bye
-


Bye
Lydia PEREZ TOURINO
-
















Mariana CHERDIVARA ESANU
Bye
-


Bye
Ayaulym KASSYMOVA
-




Nathaly Josefina GRIMAN HERRERA
Bye
-


Bye
Katarzyna MADROWSKA
-








Jiae CHOI
Bye
-


Bye
Cansu AKSOY
-




Aurora CAMPAGNA
Bye
-


Bye
Marianna SASTIN
-
































Yukako KAWAI
Bye
-


Bye
Luisa Helga Gerda NIEMESCH
-




Alejandra ROMERO BONILLA
Bye
-


Bye
Aisuluu TYNYBEKOVA
-








Sakshi MALIK
Bye
-


Bye
Aminat Oluwafunmilayo ADENIYI
-




Yuliia TKACH OSTAPCHUK
Bye
-


Bye
Jackeline RENTERIA CASTILLO
-
















Thi My Hanh NGUYEN
Bye
-


Bye
Ana Paula GODINEZ GONZALEZ
-




Mariia KUZNETSOVA
Bye
-


Bye
Gantuya ENKHBAT
-








Berthe Emilienne ETANE NGOLLE
Bye
-


Marwa AMRI
Jong Sim RIM
L

W




Nabira ESENBAEVA
Kayla Colleen Kiyoko MIRACLE
L

W


Bye
Lais NUNES DE OLIVEIRA
-


Women's Freestyle -62kg
Round of 32

Athletes
Result
Taybe Mustafa YUSEIN
Xiaojuan LUO
W

L


Elmira GAMBAROVA
Kriszta Tunde INCZE
L

W




Krystsina FEDARASHKA
Henna Katarina JOHANSSON
L

W


Tayla Tuahine FORD
Lydia PEREZ TOURINO
L

W








Mariana CHERDIVARA ESANU
Ayaulym KASSYMOVA
W

L


Nathaly Josefina GRIMAN HERRERA
Katarzyna MADROWSKA
W

L




Jiae CHOI
Cansu AKSOY
W

L


Aurora CAMPAGNA
Marianna SASTIN
L

W
















Yukako KAWAI
Luisa Helga Gerda NIEMESCH
W

L


Alejandra ROMERO BONILLA
Aisuluu TYNYBEKOVA
L

W




Sakshi MALIK
Aminat Oluwafunmilayo ADENIYI
L

W


Yuliia TKACH OSTAPCHUK
Jackeline RENTERIA CASTILLO
W

L








Thi My Hanh NGUYEN
Ana Paula GODINEZ GONZALEZ
L

W


Mariia KUZNETSOVA
Gantuya ENKHBAT
L

W




Berthe Emilienne ETANE NGOLLE
Jong Sim RIM
L

W


Kayla Colleen Kiyoko MIRACLE
Lais NUNES DE OLIVEIRA
W

L


Women's Freestyle -62kg
Round of 16

Athletes
Result
Taybe Mustafa YUSEIN
Kriszta Tunde INCZE
W

L


Henna Katarina JOHANSSON
Lydia PEREZ TOURINO
W

L




Mariana CHERDIVARA ESANU
Nathaly Josefina GRIMAN HERRERA
W

L


Jiae CHOI
Marianna SASTIN
L

W








Yukako KAWAI
Aisuluu TYNYBEKOVA
L

W


Aminat Oluwafunmilayo ADENIYI
Yuliia TKACH OSTAPCHUK
L

W




Ana Paula GODINEZ GONZALEZ
Gantuya ENKHBAT
L

W


Jong Sim RIM
Kayla Colleen Kiyoko MIRACLE
W

L


Women's Freestyle -62kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Taybe Mustafa YUSEIN
Henna Katarina JOHANSSON
W

L


Mariana CHERDIVARA ESANU
Marianna SASTIN
L

W




Aisuluu TYNYBEKOVA
Yuliia TKACH OSTAPCHUK
W

L


Gantuya ENKHBAT
Jong Sim RIM
L

W


Women's Freestyle -62kg
Semifinals

Athletes
Result
Taybe Mustafa YUSEIN
Marianna SASTIN
W

L


Aisuluu TYNYBEKOVA
Jong Sim RIM
W

L


Women's Freestyle -62kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Xiaojuan LUO
Kriszta Tunde INCZE
L

W
Repechage 1 Second Round
Kriszta Tunde INCZE
Henna Katarina JOHANSSON
L

W
Repechage 2 First Round
Alejandra ROMERO BONILLA
Yukako KAWAI
L

W
Repechage 2 Second Round
Yukako KAWAI
Yuliia TKACH OSTAPCHUK
W

L


Women's Freestyle -62kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Henna Katarina JOHANSSON
Marianna SASTIN
W

L


Women's Freestyle -62kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Yukako KAWAI
Jong Sim RIM
W

L


Women's Freestyle -62kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Taybe Mustafa YUSEIN
Aisuluu TYNYBEKOVA
L

W

 Author| Post time: 24-10-2019 00:35
| Show all posts
Women's Freestyle -68kg
Round of 32

Athletes
Result
Alla CHERKASOVA
Eun Sun JEONG
W

L


Yudari SANCHEZ RODRIGUEZ
Samar Amer Ibrahim HAMZA
W

L




Khanum VELIEVA
Feng ZHOU
L

W


Danielle Suzanne LAPPAGE
Sofiya Hristova GEORGIEVA
W

L








Buse TOSUN
Anna Jenny Eva Maria FRANSSON
L

W


Koumba Selene Fanta LARROQUE
Ambar Michell GARNICA FLORES
W

L




Anastasija GRIGORJEVA
Ilana KRATYSH
W

L


Nilufar GADAEVA
Battsetseg SORONZONBOLD
L

W
















Maryia MAMASHUK
Anna Carmen SCHELL
L

W


Irina Petrovna NETREBA
Yvette ZIE
W

L




Agnieszka Jadwiga WIESZCZEK KORDUS
Luz Clara VAZQUEZ
W

L


Wen Ling CHEN
Irina KAZYULINA
L

W








Divya KAKRAN
Sara DOSHO
L

W


Danute DOMIKAITYTE
Adela HANZLICKOVA
L

W




Blessing OBORUDUDU
Dalma CANEVA
W

L


Michelle Yvonne MONTAGUE
Tamyra Mariama MENSAH
L

W


Women's Freestyle -68kg
Round of 16

Athletes
Result
Alla CHERKASOVA
Yudari SANCHEZ RODRIGUEZ
W

L


Feng ZHOU
Danielle Suzanne LAPPAGE
L

W




Anna Jenny Eva Maria FRANSSON
Koumba Selene Fanta LARROQUE
W

L


Anastasija GRIGORJEVA
Battsetseg SORONZONBOLD
L

W








Anna Carmen SCHELL
Irina Petrovna NETREBA
W

L


Agnieszka Jadwiga WIESZCZEK KORDUS
Irina KAZYULINA
W

L




Sara DOSHO
Adela HANZLICKOVA
W

L


Blessing OBORUDUDU
Tamyra Mariama MENSAH
L

W


Women's Freestyle -68kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Alla CHERKASOVA
Danielle Suzanne LAPPAGE
W

L


Anna Jenny Eva Maria FRANSSON
Battsetseg SORONZONBOLD
W

L




Anna Carmen SCHELL
Agnieszka Jadwiga WIESZCZEK KORDUS
W

L


Sara DOSHO
Tamyra Mariama MENSAH
L

W


Women's Freestyle -68kg
Semifinals

Athletes
Result
Alla CHERKASOVA
Anna Jenny Eva Maria FRANSSON
L

W


Anna Carmen SCHELL
Tamyra Mariama MENSAH
L

W


Women's Freestyle -68kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Buse TOSUN
Koumba Selene Fanta LARROQUE
L

W
Repechage 1 Second Round
Koumba Selene Fanta LARROQUE
Battsetseg SORONZONBOLD
L

W
Repechage 2 First Round
Michelle Yvonne MONTAGUE
Blessing OBORUDUDU
L

W
Repechage 2 Second Round
Blessing OBORUDUDU
Sara DOSHO
L

W


Women's Freestyle -68kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Battsetseg SORONZONBOLD
Alla CHERKASOVA
W

L


Women's Freestyle -68kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Sara DOSHO
Anna Carmen SCHELL
L

W


Women's Freestyle -68kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Anna Jenny Eva Maria FRANSSON
Tamyra Mariama MENSAH
L

W

 Author| Post time: 24-10-2019 00:45
| Show all posts
Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Adam BATIROV
Bye
-


Haydar YAVUZ
Aghahuseyn MUSTAFAYEV
L

W




Magomedmurad GADZHIEV
Mandakhnaran GANZORIG
W

L


James Malcolm GREEN
Vincent DE MARINIS
W

L








Karan KARAN
Ikhtiyor NAVRUZOV
L

W


Ali Pasha Ruslanovich UMARPASHAEV
Semen RADULOV
W

L




Andrei KARPACH
David BAEV
L

W


Mihail SAVA
Zurabi IAKOBISHVILI
L

W
















Yones Aliakbar EMAMICHOGHAEI
Eriglent PRIZRENI
W

L


Zhongcheng CAI
Elaman DOGDURBEK UULU
L

W




Luis Isabel BARRIOS ROCHEZ
Kojiro SHIGA
L

W


Abdullrahman Ibrahim A. IBRAHIM
Brahm RICHARDS
W

L








Daesu HAN
Hong Yeow LOU
L

W


Jarvissadam Blesam TARKONG
Nicolae COJOCARU
L

W




Joshua Miguel Trambulo RILEY
Jacob NTUYO
W

L


Bye
Nurkozha KAIPANOV
-


Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Adam BATIROV
Aghahuseyn MUSTAFAYEV
W

L


Magomedmurad GADZHIEV
James Malcolm GREEN
W

L




Ikhtiyor NAVRUZOV
Ali Pasha Ruslanovich UMARPASHAEV
W

L


David BAEV
Zurabi IAKOBISHVILI
W

L








Yones Aliakbar EMAMICHOGHAEI
Elaman DOGDURBEK UULU
W

L


Kojiro SHIGA
Abdullrahman Ibrahim A. IBRAHIM
W

L




Hong Yeow LOU
Nicolae COJOCARU
L

W


Joshua Miguel Trambulo RILEY
Nurkozha KAIPANOV
L

W


Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Adam BATIROV
Magomedmurad GADZHIEV
L

W


Ikhtiyor NAVRUZOV
David BAEV
L

W




Yones Aliakbar EMAMICHOGHAEI
Kojiro SHIGA
W

L


Nicolae COJOCARU
Nurkozha KAIPANOV
L

W


Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Magomedmurad GADZHIEV
David BAEV
L

W


Yones Aliakbar EMAMICHOGHAEI
Nurkozha KAIPANOV
L

W


Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Andrei KARPACH
Zurabi IAKOBISHVILI
L

W
Repechage 1 Second Round
Zurabi IAKOBISHVILI
Ikhtiyor NAVRUZOV
W

L
Repechage 2 First Round
Joshua Miguel Trambulo RILEY
Nicolae COJOCARU
L

W


Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Zurabi IAKOBISHVILI
Magomedmurad GADZHIEV
L

W


Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Nicolae COJOCARU
Yones Aliakbar EMAMICHOGHAEI
L

W


Men's Freestyle -70kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
David BAEV
Nurkozha KAIPANOV
W

L

 Author| Post time: 24-10-2019 15:56
| Show all posts
Men's Freestyle -74kg
Round of 64

Athletes
Result
Frank CHAMIZO MARQUEZ
Bye
-


Bye
Marc DIETSCHE
-




Seungchul LEE
Bye
-


Bye
Aimar ANDRUSE
-








Anthony Jose MONTERO CHIRINOS
Bye
-


Bye
Daniyar KAISANOV
-




Elias Lauofo VAOIFI
Bye
-


Bye
Kyrillos BINENMPAOUM
-
















Vasyl MYKHAILOV
Bye
-


Bye
Yin LUO
-




Andrius MAZEIKA
Bye
-


Bye
Varuzhan KAJOYAN
-








Evgheni NEDEALCO
Bye
-


Bye
Ogbonna Emmanuel JOHN
-




Zelimkhan KHADJIEV
Bye
-


Bye
Avtandil KENTCHADZE
-
































Zaurbek SIDAKOV
Bye
-


Bye
Victor Eduardo HERNANDEZ LUNA
-




Samy Hamdy Amin Rabie MOUSTAFA
Bye
-


Bye
Kamil RYBICKI
-








Ilgiz DZHAKYPBEKOV
Bye
-


Bye
Sumiyabazar ZANDANBUD
-




Jasmit Singh PHULKA
Bye
-


Bye
Mao OKUI
-
















Jeandry GARZON CABALLERO
Reza Alireza AFZALIPAEMAMI
W

L


Franklin GOMEZ MATOS
Bekzod ABDURAKHMONOV
L

W




Maxim VASILIOGLO
Soner DEMIRTAS
L

W


Kumar SUSHIL
Khadzhimurad GADZHIYEV
L

W








Murad KURAMAGOMEDOV
Guy Robert DE LUMEAU JR
W

L


Miroslav Stefanov KIROV
Nestor Joaquin TAFUR BARRIOS
L

W




Azamat NURYKAU
Johann Christoph STEINFORTH
W

L


Bye
Jordan Ernest BURROUGHS
-


Men's Freestyle -74kg
Round of 32

Athletes
Result
Frank CHAMIZO MARQUEZ
Marc DIETSCHE
W

L


Seungchul LEE
Aimar ANDRUSE
W

L




Anthony Jose MONTERO CHIRINOS
Daniyar KAISANOV
L

W


Elias Lauofo VAOIFI
Kyrillos BINENMPAOUM
L

W








Vasyl MYKHAILOV
Yin LUO
W

L


Andrius MAZEIKA
Varuzhan KAJOYAN
L

W




Evgheni NEDEALCO
Ogbonna Emmanuel JOHN
L

W


Zelimkhan KHADJIEV
Avtandil KENTCHADZE
W

L
















Zaurbek SIDAKOV
Victor Eduardo HERNANDEZ LUNA
W

L


Samy Hamdy Amin Rabie MOUSTAFA
Kamil RYBICKI
L

W




Ilgiz DZHAKYPBEKOV
Sumiyabazar ZANDANBUD
W

L


Jasmit Singh PHULKA
Mao OKUI
L

W








Jeandry GARZON CABALLERO
Bekzod ABDURAKHMONOV
L

W


Soner DEMIRTAS
Khadzhimurad GADZHIYEV
L

W




Murad KURAMAGOMEDOV
Nestor Joaquin TAFUR BARRIOS
W

L


Azamat NURYKAU
Jordan Ernest BURROUGHS
L

W


Men's Freestyle -74kg
Round of 16

Athletes
Result
Frank CHAMIZO MARQUEZ
Seungchul LEE
W

L


Daniyar KAISANOV
Kyrillos BINENMPAOUM
W

L




Vasyl MYKHAILOV
Varuzhan KAJOYAN
W

L


Evgheni NEDEALCO
Zelimkhan KHADJIEV
L

W








Zaurbek SIDAKOV
Kamil RYBICKI
W

L


Ilgiz DZHAKYPBEKOV
Mao OKUI
L

W




Bekzod ABDURAKHMONOV
Khadzhimurad GADZHIYEV
L

W


Murad KURAMAGOMEDOV
Jordan Ernest BURROUGHS
L

W


Men's Freestyle -74kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Frank CHAMIZO MARQUEZ
Daniyar KAISANOV
W

L


Vasyl MYKHAILOV
Zelimkhan KHADJIEV
L

W




Zaurbek SIDAKOV
Mao OKUI
W

L


Khadzhimurad GADZHIYEV
Jordan Ernest BURROUGHS
L

W


Men's Freestyle -74kg
Semifinals

Athletes
Result
Frank CHAMIZO MARQUEZ
Zelimkhan KHADJIEV
W

L


Zaurbek SIDAKOV
Jordan Ernest BURROUGHS
W

L


Men's Freestyle -74kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Marc DIETSCHE
Seungchul LEE
L

W
Repechage 1 Second Round
Seungchul LEE
Daniyar KAISANOV
L

W
Repechage 2 First Round
Victor Eduardo HERNANDEZ LUNA
Kamil RYBICKI
L

W
Repechage 2 Second Round
Kamil RYBICKI
Mao OKUI
L

W


Men's Freestyle -74kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Daniyar KAISANOV
Zelimkhan KHADJIEV
L

W


Men's Freestyle -74kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Mao OKUI
Jordan Ernest BURROUGHS
L

W


Men's Freestyle -74kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Frank CHAMIZO MARQUEZ
Zaurbek SIDAKOV
L

W

 Author| Post time: 24-10-2019 17:19
| Show all posts
Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
J'den Michael Tbory COX
Bye
-


Bye
Mohammed FARDJ
-




Nurgali NURGAIPULY
Bye
-


Bye
Dominic Klaus PETER
-








Nyambayar BAATAR
Bye
-


Bye
Takuma OTSU
-




Bendeguz TOTH
Bye
-


Bye
Irakli MTSITURI
-
















Ivan YANKOUSKI
Bye
-


Bye
Alikhan ZHABRAILOV
-




Suleyman KARADENIZ
Bye
-


Bye
Shamil ZUBAIROV
-








Liubomyr SAGALIUK
Bye
-


Parveen PARVEEN
Changjae SUE
W

L




Xiao SUN
Georgii RUBAEV
L

W


Bye
Alireza Mohammad KARIMIMACHIANI
-


Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
J'den Michael Tbory COX
Mohammed FARDJ
W

L


Nurgali NURGAIPULY
Dominic Klaus PETER
W

L




Nyambayar BAATAR
Takuma OTSU
L

W


Bendeguz TOTH
Irakli MTSITURI
L

W








Ivan YANKOUSKI
Alikhan ZHABRAILOV
L

W


Suleyman KARADENIZ
Shamil ZUBAIROV
W

L




Liubomyr SAGALIUK
Parveen PARVEEN
W

L


Georgii RUBAEV
Alireza Mohammad KARIMIMACHIANI
L

W


Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
J'den Michael Tbory COX
Nurgali NURGAIPULY
W

L


Takuma OTSU
Irakli MTSITURI
L

W




Alikhan ZHABRAILOV
Suleyman KARADENIZ
W

L


Liubomyr SAGALIUK
Alireza Mohammad KARIMIMACHIANI
L

W


Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
J'den Michael Tbory COX
Irakli MTSITURI
W

L


Alikhan ZHABRAILOV
Alireza Mohammad KARIMIMACHIANI
L

W


Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Mohammed FARDJ
Nurgali NURGAIPULY
L

W
Repechage 2 First Round
Georgii RUBAEV
Liubomyr SAGALIUK
W

L


Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Nurgali NURGAIPULY
Irakli MTSITURI
L

W


Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Georgii RUBAEV
Alikhan ZHABRAILOV
L

W


Men's Freestyle -92kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
J'den Michael Tbory COX
Alireza Mohammad KARIMIMACHIANI
W

L

 Author| Post time: 24-10-2019 17:31
| Show all posts
Men's Freestyle -125kg
Round of 32

Athletes
Result
Geno PETRIASHVILI
Bye
-


Egzon SHALA
Jere Tapani HEINO
W

L




Johannes LUDESCHER
Jose CUBA VAZQUEZ
W

L


Badzha KHUTABA
Yeihyun JUNG
W

L








Levan BERIANIDZE
Oleksandr KHOTSIANIVSKYI
L

W


Oleg BOLTIN
Alan Lavrentevitch KHUGAEV
L

W




Yadollah Mohammadkazem MOHEBI
Khuderbulga DORJKHAND
W

L


Bye
Nicholas Edward GWIAZDOWSKI
-
















Taha AKGUL
Bye
-


Nobuyoshi ARAKIDA
Alexandr ROMANOV
L

W




Daniel LIGETI
Sumit SUMIT
W

L


Khasanboy RAKHIMOV
Luis Felipe VIVENES URBANEJA
W

L








Vitali PIASNIAK
Jamaladdin MAGOMEDOV
L

W


Khaled Omr Zaki Mohamed ABDALLA
Nick MATUHIN
L

W




Robert BARAN
Korey JARVIS
W

L


Bye
Zhiwei DENG
-


Men's Freestyle -125kg
Round of 16

Athletes
Result
Geno PETRIASHVILI
Egzon SHALA
W

L


Johannes LUDESCHER
Badzha KHUTABA
L

W




Oleksandr KHOTSIANIVSKYI
Alan Lavrentevitch KHUGAEV
W

L


Yadollah Mohammadkazem MOHEBI
Nicholas Edward GWIAZDOWSKI
W

L








Taha AKGUL
Alexandr ROMANOV
W

L


Daniel LIGETI
Khasanboy RAKHIMOV
L

W




Jamaladdin MAGOMEDOV
Nick MATUHIN
W

L


Robert BARAN
Zhiwei DENG
L

W


Men's Freestyle -125kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Geno PETRIASHVILI
Badzha KHUTABA
W

L


Oleksandr KHOTSIANIVSKYI
Yadollah Mohammadkazem MOHEBI
W

L




Taha AKGUL
Khasanboy RAKHIMOV
W

L


Jamaladdin MAGOMEDOV
Zhiwei DENG
L

W


Men's Freestyle -125kg
Semifinals

Athletes
Result
Geno PETRIASHVILI
Oleksandr KHOTSIANIVSKYI
W

L


Taha AKGUL
Zhiwei DENG
W

L


Men's Freestyle -125kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Egzon SHALA
Badzha KHUTABA
L

W
Repechage 2 First Round
Alexandr ROMANOV
Khasanboy RAKHIMOV
L

W


Men's Freestyle -125kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Badzha KHUTABA
Oleksandr KHOTSIANIVSKYI
L

W


Men's Freestyle -125kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Khasanboy RAKHIMOV
Zhiwei DENG
W

L


Men's Freestyle -125kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Geno PETRIASHVILI
Taha AKGUL
W

L

 Author| Post time: 24-10-2019 17:54
| Show all posts
Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Yowlys BONNE RODRIGUEZ
Bye
-


Bye
Akhmednabi GVARZATILOV
-




Behnam Eshagh EHSANPOOR
Bye
-


Bye
Recep TOPAL
-








Magomedrasul IDRISOV
Andrei BEKRENEU
W

L


Tuvshintulga TUMENBILEG
Kaiki YAMAGUCHI
W

L




Abbos RAKHMONOV
Egor DMITRIEV
W

L


Bye
Nikolai OKHLOPKOV
-
















Beka LOMTADZE
Bye
-


Scott Anthony Josef SCHILLER
Mihai ESANU
L

W




Jincheol KIM
Tyler Lee GRAFF
L

W


Minghu LIU
Petro BILEICHUK
W

L








Randy Adrian VOCK
Almaz SMANBEKOV
L

W


Isa MERKJA
Rassul KALIYEV
L

W




Kerim HOJAKOV
Elmedin SEJFULAU
W

L


Bye
Rahul Balasaheb AWARE
-


Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Yowlys BONNE RODRIGUEZ
Akhmednabi GVARZATILOV
L

W


Behnam Eshagh EHSANPOOR
Recep TOPAL
W

L




Magomedrasul IDRISOV
Tuvshintulga TUMENBILEG
W

L


Abbos RAKHMONOV
Nikolai OKHLOPKOV
W

L








Beka LOMTADZE
Mihai ESANU
W

L


Tyler Lee GRAFF
Minghu LIU
W

L




Almaz SMANBEKOV
Rassul KALIYEV
L

W


Kerim HOJAKOV
Rahul Balasaheb AWARE
L

W


Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Akhmednabi GVARZATILOV
Behnam Eshagh EHSANPOOR
L

W


Magomedrasul IDRISOV
Abbos RAKHMONOV
W

L




Beka LOMTADZE
Tyler Lee GRAFF
W

L


Rassul KALIYEV
Rahul Balasaheb AWARE
L

W


Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Behnam Eshagh EHSANPOOR
Magomedrasul IDRISOV
L

W


Beka LOMTADZE
Rahul Balasaheb AWARE
W

L


Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Andrei BEKRENEU
Tuvshintulga TUMENBILEG
W

L
Repechage 1 Second Round
Andrei BEKRENEU
Abbos RAKHMONOV
L

W
Repechage 2 First Round
Mihai ESANU
Tyler Lee GRAFF
L

W


Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Abbos RAKHMONOV
Behnam Eshagh EHSANPOOR
L

W


Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Tyler Lee GRAFF
Rahul Balasaheb AWARE
L

W


Men's Freestyle -61kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Magomedrasul IDRISOV
Beka LOMTADZE
L

W

 Author| Post time: 24-10-2019 19:14
| Show all posts
Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
Kyle Douglas DAKE
Bye
-


Bye
Oibek NASIROV
-




Gadzhi NABIEV
Bye
-


Bye
Yudai TAKAHASHI
-








Grigor GRIGORYAN
Bye
-


Bye
Nika KENTCHADZE
-




Woomin JANG
Rashid KURBANOV
L

W


Bye
Bahman Mohammad TEYMOURI
-
















Muhammet Nuri KOTANOGLU
Bye
-


Gheorghi PASCALOV
Jitender JITENDER
L

W




Taimuraz SALKAZANOV
Ayoub BARRAJ
W

L


Gombodorj DORJVANCHIG
Zeping LIN
W

L








Hanoc RACHAMIN
Galymzhan USSERBAYEV
L

W


Murad GAIDAROV
Omaraskhab NAZHMUDINOV
L

W




Andrzej Piotr SOKALSKI
Dmytrii TKACHENKO
L

W


Bye
Jabrayil HASANOV
-


Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
Kyle Douglas DAKE
Oibek NASIROV
W

L


Gadzhi NABIEV
Yudai TAKAHASHI
W

L




Grigor GRIGORYAN
Nika KENTCHADZE
W

L


Rashid KURBANOV
Bahman Mohammad TEYMOURI
W

L








Muhammet Nuri KOTANOGLU
Jitender JITENDER
L

W


Taimuraz SALKAZANOV
Gombodorj DORJVANCHIG
W

L




Galymzhan USSERBAYEV
Omaraskhab NAZHMUDINOV
W

L


Dmytrii TKACHENKO
Jabrayil HASANOV
L

W


Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
Kyle Douglas DAKE
Gadzhi NABIEV
W

L


Grigor GRIGORYAN
Rashid KURBANOV
L

W




Jitender JITENDER
Taimuraz SALKAZANOV
L

W


Galymzhan USSERBAYEV
Jabrayil HASANOV
L

W


Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Kyle Douglas DAKE
Rashid KURBANOV
W

L


Taimuraz SALKAZANOV
Jabrayil HASANOV
L

W


Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Oibek NASIROV
Gadzhi NABIEV
L

W
Repechage 2 First Round
Dmytrii TKACHENKO
Galymzhan USSERBAYEV
L

W


Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Gadzhi NABIEV
Rashid KURBANOV
W

L


Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Galymzhan USSERBAYEV
Taimuraz SALKAZANOV
L

W


Men's Freestyle -79kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Kyle Douglas DAKE
Jabrayil HASANOV
W

L

 Author| Post time: 25-10-2019 01:31
| Show all posts
Men's Freestyle -86kg
Round of 64

Athletes
Result
Fatih ERDIN
Bye
-


Bye
Alexander Robert MOORE
-




Taimuraz FRIEV NASKIDAEVA
Bye
-


Bye
Dovletmyrat ORAZGYLYJOV
-








Domenic Michael ABOU NADER
Bye
-


Bye
Uri KALASHNIKOV
-




Stefan REICHMUTH
Bye
-


Bye
Edgaras VOITECHOVSKIS
-
















Michael Paul SHINOHARA
Bye
-


Bye
Carlos Arturo IZQUIERDO MENDEZ
-




Angus Patrick ARTHUR
Bye
-


Bye
Pool Edinson AMBROCIO GREIFO
-








Oussama REGANI
Bye
-


Bye
Bakhodur KODIROV
-




Adilet DAVLUMBAYEV
Bye
-


Bye
Deepak PUNIA
-
































Hassan Aliazam YAZDANICHARATI
Bye
-


Bye
Jaime Yusept ESPINAL
-




Istvan VEREB
Bye
-


Bye
Oleksii DOMANYTSKYI
-








Hyeokbeom GWON
Piotr IANULOV
L

W


Artur NAIFONOV
Ville Tapani HEINO
W

L




Aleksandr GOSTIYEV
Javrail SHAPIEV
L

W


Sandro AMINASHVILI
Georgios SAVVOULIDIS
W

L
















Ali SHABANAU
Myles Nazem AMINE
L

W


Zushen LIN
Yurieski TORREBLANCA QUERALTA
L

W




Sohsuke TAKATANI
Aligadzhi GAMIDGADZHIEV
W

L


Pedro Francisco CEBALLOS FUENTES
Svetoslav Zhivkov DIMITROV
L

W








Uitumen ORGODOL
Zbigniew Mateusz BARANOWSKI
L

W


James Patrick DOWNEY III
Hovhannes MKHITARYAN
W

L




Akhmed AIBUEV
Ahmed Ruslanovic DUDAROV
L

W


Bye
Boris MAKOEV
-


Men's Freestyle -86kg
Round of 32

Athletes
Result
Fatih ERDIN
Alexander Robert MOORE
W

L


Taimuraz FRIEV NASKIDAEVA
Dovletmyrat ORAZGYLYJOV
W

L




Domenic Michael ABOU NADER
Uri KALASHNIKOV
L

W


Stefan REICHMUTH
Edgaras VOITECHOVSKIS
W

L








Michael Paul SHINOHARA
Carlos Arturo IZQUIERDO MENDEZ
L

W


Angus Patrick ARTHUR
Pool Edinson AMBROCIO GREIFO
L

W




Oussama REGANI
Bakhodur KODIROV
L

W


Adilet DAVLUMBAYEV
Deepak PUNIA
L

W
















Hassan Aliazam YAZDANICHARATI
Jaime Yusept ESPINAL
W

L


Istvan VEREB
Oleksii DOMANYTSKYI
W

L




Piotr IANULOV
Artur NAIFONOV
L

W


Javrail SHAPIEV
Sandro AMINASHVILI
W

L








Myles Nazem AMINE
Yurieski TORREBLANCA QUERALTA
W

L


Sohsuke TAKATANI
Svetoslav Zhivkov DIMITROV
W

L




Zbigniew Mateusz BARANOWSKI
James Patrick DOWNEY III
L

W


Ahmed Ruslanovic DUDAROV
Boris MAKOEV
W

L


Men's Freestyle -86kg
Round of 16

Athletes
Result
Fatih ERDIN
Taimuraz FRIEV NASKIDAEVA
L

W


Uri KALASHNIKOV
Stefan REICHMUTH
L

W




Carlos Arturo IZQUIERDO MENDEZ
Pool Edinson AMBROCIO GREIFO
W

L


Bakhodur KODIROV
Deepak PUNIA
L

W








Hassan Aliazam YAZDANICHARATI
Istvan VEREB
W

L


Artur NAIFONOV
Javrail SHAPIEV
W

L




Myles Nazem AMINE
Sohsuke TAKATANI
W

L


James Patrick DOWNEY III
Ahmed Ruslanovic DUDAROV
L

W


Men's Freestyle -86kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Taimuraz FRIEV NASKIDAEVA
Stefan REICHMUTH
L

W


Carlos Arturo IZQUIERDO MENDEZ
Deepak PUNIA
L

W




Hassan Aliazam YAZDANICHARATI
Artur NAIFONOV
W

L


Myles Nazem AMINE
Ahmed Ruslanovic DUDAROV
W

L


Men's Freestyle -86kg
Semifinals

Athletes
Result
Stefan REICHMUTH
Deepak PUNIA
L

W


Hassan Aliazam YAZDANICHARATI
Myles Nazem AMINE
W

L


Men's Freestyle -86kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Adilet DAVLUMBAYEV
Bakhodur KODIROV
W

L
Repechage 1 Second Round
Adilet DAVLUMBAYEV
Carlos Arturo IZQUIERDO MENDEZ
L

W
Repechage 2 First Round
Jaime Yusept ESPINAL
Istvan VEREB
L

W
Repechage 2 Second Round
Istvan VEREB
Artur NAIFONOV
L

W


Men's Freestyle -86kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Carlos Arturo IZQUIERDO MENDEZ
Stefan REICHMUTH
L

W


Men's Freestyle -86kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Artur NAIFONOV
Myles Nazem AMINE
W

L


Men's Freestyle -86kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Deepak PUNIA
Hassan Aliazam YAZDANICHARATI
L

W

 Author| Post time: 25-10-2019 13:07
| Show all posts
Men's Freestyle -97kg
Round of 32

Athletes
Result
Kyle Frederick SNYDER
Bye
-


Bye
Mausam KHATRI
-




Albert SARITOV
Bye
-


Magomed Idrisovitch IBRAGIMOV
Radoslaw BARAN
W

L








Minwon SEO
Sharif SHARIFOV
L

W


Valerii ANDRIITSEV
Aliaksandr HUSHTYN
W

L




Ibrahim CIFTCI
Ali Khalil SHABANIBENGAR
L

W


Bye
Elizbar ODIKADZE
-
















Batzul ULZIISAIKHAN
Bye
-


Lukas KRASAUSKAS
Magomed MUSAEV
L

W




Naoya AKAGUMA
Alisher YERGALI
L

W


Erik Sven THIELE
Jordan STEEN
W

L








Jose Daniel DIAZ ROBERTTI
Rustam ISKANDARI
W

L


Magomedgadji Omardibirovich NUROV
Hosam Mohamed Mostafa MERGHANY
W

L




Nicolai CEBAN
Maxwell Lemar LACEY GARITA
W

L


Bye
Abdulrashid SADULAEV
-


Men's Freestyle -97kg
Round of 16

Athletes
Result
Kyle Frederick SNYDER
Mausam KHATRI
W

L


Albert SARITOV
Magomed Idrisovitch IBRAGIMOV
L

W




Sharif SHARIFOV
Valerii ANDRIITSEV
W

L


Ali Khalil SHABANIBENGAR
Elizbar ODIKADZE
L

W








Batzul ULZIISAIKHAN
Magomed MUSAEV
W

L


Alisher YERGALI
Erik Sven THIELE
W

L




Jose Daniel DIAZ ROBERTTI
Magomedgadji Omardibirovich NUROV
L

W


Nicolai CEBAN
Abdulrashid SADULAEV
L

W


Men's Freestyle -97kg
Quarterfinals

Athletes
Result
Kyle Frederick SNYDER
Magomed Idrisovitch IBRAGIMOV
W

L


Sharif SHARIFOV
Elizbar ODIKADZE
W

L




Batzul ULZIISAIKHAN
Alisher YERGALI
L

W


Magomedgadji Omardibirovich NUROV
Abdulrashid SADULAEV
L

W


Men's Freestyle -97kg
Semifinals

Athletes
Result
Kyle Frederick SNYDER
Sharif SHARIFOV
L

W


Alisher YERGALI
Abdulrashid SADULAEV
L

W


Men's Freestyle -97kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 First Round
Minwon SEO
Valerii ANDRIITSEV
W

L
Repechage 1 Second Round
Minwon SEO
Elizbar ODIKADZE
L

W
Repechage 2 First Round
Nicolai CEBAN
Magomedgadji Omardibirovich NUROV
L

W


Men's Freestyle -97kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
Elizbar ODIKADZE
Kyle Frederick SNYDER
L

W


Men's Freestyle -97kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
Magomedgadji Omardibirovich NUROV
Alisher YERGALI
W

L


Men's Freestyle -97kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
Sharif SHARIFOV
Abdulrashid SADULAEV
L

W

 Author| Post time: 25-10-2019 14:52
| Show all posts
Men's Freestyle
Final Team Ranking

Rank
Athletes
Nation
Points
1
Russia
190
2
Kazakhstan
103
3
United States
94
4
Iran
93
5
Georgia
85
6
India
79
7
Azerbaijan
50
8
Uzbekistan
49
9
Turkey
48
10
Japan
34
11
Italy
26
12
Mongolia
24
13
Poland
23
14
Hungary
19
14
Ukraine
19
16
Moldova
18
17
France
15
17
North Macedonia
15
17
Slovakia
15
17
Switzerland
15
21
Colombia
14
22
Germany
14
23
China
10
23
Great Britain
10
23
San Marino
10
23
Serbia
10
23
Syria
10
28
Kyrgyzstan
10
29
Armenia
8
29
Bahrain
8
29
Kosovo
8
32
Spain
6
32
Turkmenistan
6
34
Bulgaria
4
34
North Korea
4
36
Romania
2
36
South Korea
2
38
Albania
0
38
Algeria
0
38
American Samoa
0
38
Australia
0
38
Austria
0
38
Belarus
0
38
Canada
0
38
Chad
0
38
Chinese Taipei
0
38
Costa Rica
0
38
Cuba
0
38
Egypt
0
38
Estonia
0
38
Finland
0
38
Guam
0
38
Guinea
0
38
Guinea-Bissau
0
38
Greece
0
38
Honduras
0
38
Israel
0
38
Jamaica
0
38
Lebanon
0
38
Lithuania
0
38
Morocco
0
38
Mexico
0
38
Micronesia
0
38
Nauru
0
38
Netherlands
0
38
New Zealand
0
38
Nigeria
0
38
Palau
0
38
Peru
0
38
Philippines
0
38
Puerto Rico
0
38
Qatar
0
38
Singapore
0
38
Slovenia
0
38
Tajikistan
0
38
Tunisia
0
38
Uganda
0
38
Venezuela
0
38
Yemen
0

 Author| Post time: 25-10-2019 15:05
| Show all posts
Men's Greco-Roman
Final Team Ranking

Rank
Athletes
Nation
Points
1
Russia
132
2
Uzbekistan
80
3
Georgia
79
4
Iran
75
5
Kazakhstan
72
6
Japan
65
7
Hungary
64
8
Cuba
57
9
Armenia
55
10
Germany
50
11
Turkey
46
12
Ukraine
45
13
Azerbaijan
43
14
Serbia
32
15
Kyrgyzstan
28
16
China
27
17
Bulgaria
27
18
South Korea
22
19
Sweden
20
20
Poland
18
20
United States
18
22
Egypt
16
23
Estonia
15
24
Belarus
14
25
Croatia
12
26
Denmark
10
27
Lithuania
8
28
Czech Republic
6
28
Mongolia
6
30
Moldova
4
31
France
2
31
Romania
2
33
Albania
0
33
Algeria
0
33
Argentina
0
33
Austria
0
33
Brazil
0
33
Chile
0
33
Chinese Taipei
0
33
Colombia
0
33
Ecuador
0
33
Finland
0
33
Greece
0
33
Guam
0
33
Honduras
0
33
India
0
33
Israel
0
33
Italy
0
33
Latvia
0
33
Mexico
0
33
Morocco
0
33
North Korea
0
33
Norway
0
33
Palau
0
33
Palestine
0
33
Panama
0
33
Portugal
0
33
Qatar
0
33
Slovakia
0
33
Spain
0
33
Switzerland
0
33
Tajikistan
0
33
Turkmenistan
0
33
Venezuela
0

 Author| Post time: 25-10-2019 15:14
| Show all posts
Women's Freestyle
Final Team Ranking

Rank
Athletes
Nation
Points
1
Japan
137
2
Russia
108
3
United States
105
4
China
102
5
Ukraine
92
6
Kazakhstan
53
7
Mongolia
49
8
Azerbaijan
48
9
Germany
42
10
Sweden
41
11
North Korea
39
12
Turkey
34
13
Canada
33
14
Poland
32
15
Bulgaria
30
16
Romania
30
17
India
29
18
Kyrgyzstan
25
19
Nigeria
23
20
Estonia
17
21
Belarus
15
22
Moldova
12
23
Greece
10
23
Hungary
10
25
Ecuador
8
25
Chinese Taipei
8
27
Brazil
6
27
Cuba
6
29
France
2
29
Lithuania
2
29
Norway
2
32
Argentina
0
32
Australia
0
32
Austria
0
32
Burkina Faso
0
32
Cameroon
0
32
Colombia
0
32
Czech Republic
0
32
Egypt
0
32
Great Britain
0
32
Guam
0
32
Guinea
0
32
Israel
0
32
Italy
0
32
Latvia
0
32
Mexico
0
32
Netherlands
0
32
New Zealand
0
32
Puerto Rico
0
32
South Korea
0
32
Spain
0
32
Tunisia
0
32
Uzbekistan
0
32
Venezuela
0
32
Vietnam
0

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

7-12-2021 00:56 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list