|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

[CONT. CHAMP.] Men's Football UEFA European Youth League 2019 - 2020

[Copy link]
Post time: 8-9-2019 13:40
| Show all posts |Read mode
Men's Football UEFA European Youth League 2019 - 2020

Continental Championship - 17 September 2019 - 25 August 2020




Qualified Teams

  • Shkëndija Tiranë
  • FC Salzburg
  • Gabala SC
  • FC Minsk
  • Club Brugge KV
  • KRC Genk
  • HŠK Zrinjski
  • PFC Ludogorets Razgrad
  • GNK Dinamo Zagreb
  • APOEL FC
  • SK Slavia Praha
  • FC Midtjylland
  • Chelsea FC
  • Derby County FC
  • Liverpool FC
  • Manchester City FC
  • Tottenham Hotspur FC
  • FC Levadia Tallinn
  • FC Honka
  • LOSC Lille
  • Olympique Lyonnais
  • Paris Saint-Germain
  • Stade Rennais FC
  • Bayer 04 Leverkusen
  • Borussia Dortmund
  • FC Bayern München
  • RB Leipzig
  • Olympiacos FC
  • PAOK FC
  • MTK Budapest
  • ÍA Akranes
  • Bohemian FC Youth
  • Maccabi Petah Tikva FC
  • Atalanta BC
  • FC Internazionale Milano
  • Juventus
  • SSC Napoli
  • FC Astana
  • FK Liepāja
  • KF Shkëndija
  • FC Sheriff
  • AFC Ajax
  • Sogndal IL
  • Korona Kielce
  • FC Porto
  • SL Benfica
  • FC Viitoru Constanţa
  • FC Lokomotiv Moskva
  • FC Zenit
  • Rangers FC
  • FK Brodarac
  • FK Crvena Zvezda
  • ŠK Slovan Bratislava
  • NK Domžale
  • Club Atlético de Madrid
  • FC Barcelona
  • Real Madrid CF
  • Real Zaragoza
  • Valencia CF
  • IF Elfsborg
  • BSC Young Boys
  • Galatasaray AS
  • FC Dynamo Kyiv
  • FC Shakhtar Donetsk


Competition Format
September 17th - December 11th, 2019
32 Teams, 8 Groups, the 1st Teams from each Group will qualify for the the Round of 16, the 2nd Teams from each group will qualfy for the Play-Off Round
I

Domestic First Round
October 2th - October 24th, 2019
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for Domestic Second Round
I

Domestic Second Round
November 4th - November 27th, 2019
16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning teams will qualify for the Play-Off Round
I
Play-Off Round
February 11th - February 12th, 2020
16 Teams,
Single Leg Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 16
March 3rd - August 16th, 2020
16 Teams,
Single Leg Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals
I
Quarterfinals
August 18th - August 19th, 2020
8 Teams,
Single Leg Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I
Semifinals
August 22nd, 2020
4 Teams, Single Leg Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I
Final
August 25th, 2020
2 Teams, the winning Team will be the Men's Football UEFA European Youth League 2019 - 2020 Champion

 Author| Post time: 8-9-2019 14:17
| Show all posts
Champions League Round
September 17th - December 11th, 2019
32 Teams, 8 Groups, the 1st Teams from each Group will qualify for the the Round of 16, the 2nd Teams from each group will qualfy for the Play-Off Round


Group A

  • Club Brugge KV
  • Paris Saint-Germain
  • Real Madrid CF
  • Galatasaray AS


Group B

  • Tottenham Hotspur FC
  • FC Bayern München
  • Olympiacos FC
  • FK Crvena Zvezda


Group C

  • GNK Dinamo Zagreb
  • Manchester City FC
  • Atalanta BC
  • FC Shakhtar Donetsk


Group D

  • Bayer 04 Leverkusen
  • Juventus
  • FC Lokomotiv Moskva
  • Club Atlético de Madrid


Group E

  • FC Salzburg
  • KRC Genk
  • Liverpool FC
  • SSC Napoli


Group F

  • SK Slavia Praha
  • Borussia Dortmund
  • FC Internazionale Milano
  • FC Barcelona


Group G

  • Olympique Lyonnais
  • RB Leipzig
  • SL Benfica
  • FC Zenit


Group H

  • Chelsea FC
  • LOSC Lille
  • AFC Ajax
  • Valencia CF



Group A

Club Brugge KV 3 - 2 Galatasaray AS
Half-Time: 3-1
September 18th 2019, h. 14:00 (GMT +2), Albert Park, Ostend


Paris Saint-Germain 1 - 2 Real Madrid CF
Half-Time: 1-0
September 18th 2019, h. 16:00 (GMT +2),
Stade Georges-Lefèvre, Saint-Germain-en-Laye

Real Madrid CF 3 - 0 Club Brugge KV
Half-Time: 2-0
October 1st 2019, h. 14:00 (GMT +2), Estadio Alfredo Di Stefano, Madrid


Galatasaray AS 1 - 5 Paris Saint-Germain
Half-Time: 0-2
October 1st 2019, h. 15:00 (GMT +3), Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu, Istanbul


Club Brugge KV 2 - 0 Paris Saint-Germain
Half-Time: 1-0
October 22nd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Albert Park, Ostend


Galatasaray AS 0 - 1 Real Madrid CF
Half-Time: 0-1
October 22nd 2019, h. 14:00 (GMT +3), Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu, Istanbul


Paris Saint-Germain 0 - 4 Club Brugge KV
Half-Time: 0-1
November 6th 2019, h. 15:00 (GMT +1), Stade Georges-Lefèvre, Saint-Germain-en-Laye


Real Madrid CF 2 - 4 Galatasaray AS
Half-Time: 1-1
November 6th 2019, h. 16:00 (GMT +1), Estadio Alfredo Di Stefano, Madrid


Galatasaray AS 2 - 1 Club Brugge KV
Half-Time: 1-1
November 26th 2019, h. 14:00 (GMT +3), Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu, Istanbul


Real Madrid CF 6 - 3 Paris Saint-Germain
Half-Time: 1-1
November 26th 2019, h. 16:00 (GMT +1), Estadio Alfredo Di Stefano, Madrid


Paris Saint-Germain 1 - 0 Galatasaray AS
Half-Time: 1-0
December 11th 2019, h. 15:00 (GMT +1), Stade Georges-Lefèvre, Saint-Germain-en-Laye


Club Brugge KV 2 - 2 Real Madrid CF
Half-Time: 1-1
December 11th 2019, h. 16:00 (GMT +1), Albert Park, Ostend



Group A Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Real Madrid CF
6
4
1
1
16
10
+6
13
Club Brugge KV
6
3
1
2
12
9
+3
10
Paris Saint-Germain
6
2
0
4
10
15
-5
6
Galatasaray AS
6
2
0
4
9
13
-4
6



Group B

Olympiacos FC 1 - 1 Tottenham Hotspur FC
Half-Time: 1-1
September 18th 2019, h. 16:00 (GMT +3), Peristeri, Athens


FC Bayern München 0 - 0 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 0-0
September 18th 2019, h. 16:00 (GMT +2), FC Bayern Campus, Munich


Tottenham Hotspur FC 1 - 4 FC Bayern München
Half-Time: 1-2
October 1st 2019, h. 15:00 (GMT +1), Tottenham Training Centre, Enfield


FK Crvena Zvezda 2 - 1 Olympiacos FC
Half-Time: 0-1
October 1st 2019, h. 16:00 (GMT +2), FK Voždovac, Belgrade


Olympiacos FC 0 - 4 FC Bayern München
Half-Time: 0-1
October 22nd 2019, h. 16:00 (GMT +3), Peristeri, Athens


Tottenham Hotspur FC 9 - 2 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 3-1
October 22nd 2019, h. 14:00 (GMT +1), Tottenham Training Centre, Enfield


FC Bayern München 6 - 0 Olympiacos FC
Half-Time: 1-0
November 6th 2019, h. 14:00 (GMT +1), FC Bayern Campus, Munich


FK Crvena Zvezda 2 - 0 Tottenham Hotspur FC
Half-Time: 0-0
November 6th 2019, h. 16:00 (GMT +1), FK Voždovac, Belgrade


Tottenham Hotspur FC 1 - 0 Olympiacos FC
Half-Time: 0-0
November 26th 2019, h. 14:00 (GMT), Tottenham Training Centre, Enfield


FK Crvena Zvezda 1 - 1 FC Bayern München
Half-Time: 1-0
November 26th 2019, h. 16:00 (GMT +1), FK Voždovac, Belgrade


FC Bayern München 3 - 0 Tottenham Hotspur FC
Half-Time: 1-0
December 11th 2019, h. 16:00 (GMT +1), FC Bayern Campus, Munich


Olympiacos FC 0 - 1 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 0-1
December 11th 2019, h. 17:00 (GMT +2), Peristeri, Athens



Group B Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Bayern München
6
4
2
0
18
2
+16
14
FK Crvena Zvezda
6
3
2
1
8
11
-3
11
Tottenham Hotspur FC
6
2
1
3
12
12
0
7
Olympiacos FC
6
0
1
5
2
15
-13
1



Group C

GNK Dinamo Zagreb 1 - 0 Atalanta BC
Half-Time: 0-0
September 18th 2019, h. 15:00 (GMT +2), Hitrec-Kacijan, Zagreb


FC Shakhtar Donetsk 1 - 3 Manchester City FC
Half-Time: 1-2
September 18th 2019, h. 13:00 (GMT +3), FC Metalist Training Ground, Vysokiy


Atalanta BC 2 - 2 FC Shakhtar Donetsk
Half-Time: 1-1
October 1st 2019, h. 13:00 (GMT +2), Centro Sportivo Bortolotti, Bergamo


Manchester City FC 2 - 2 GNK Dinamo Zagreb
Half-Time: 2-1
October 1st 2019, h. 15:00 (GMT +1), Mini Stadium, Manchester


FC Shakhtar Donetsk 1 - 1 GNK Dinamo Zagreb
Half-Time: 0-0
October 22nd 2019, h. 13:00 (GMT +3), FC Metalist Training Ground, Vysokiy


Manchester City FC 1 - 3 Atalanta BC
Half-Time: 1-1
October 22nd 2019, h. 15:00 (GMT +1), Mini Stadium, Manchester


GNK Dinamo Zagreb 1 - 0 FC Shakhtar Donetsk
Half-Time: 0-0
November 6th 2019, h. 13:00 (GMT +1), Hitrec-Kacijan, Zagreb


Atalanta BC 1 - 0 Manchester City FC
Half-Time: 1-0
November 6th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Centro Sportivo Bortolotti, Bergamo


Atalanta BC 2 - 0 GNK Dinamo Zagreb
Half-Time: 0-0
November 26th 2019, h. 13:00 (GMT +1), Centro Sportivo Bortolotti, Bergamo


Manchester City FC 5 - 0 FC Shakhtar Donetsk
Half-Time: 3-0
November 26th 2019, h. 15:00 (GMT), Mini Stadium, Manchester


FC Shakhtar Donetsk 1 - 2 Atalanta BC
Half-Time: 0-1
December 11th 2019, h. 11:00 (GMT +3), FC Metalist Training Ground, Vysokiy


GNK Dinamo Zagreb 1 - 0 Manchester City FC
Half-Time: 1-0
December 11th 2019, h. 13:00 (GMT +1), Hitrec-Kacijan, Zagreb



Group C Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Atalanta BC
6
4
1
1
10
5
+5
13
GNK Dinamo Zagreb
6
3
2
1
6
5
+1
11
Manchester City FC
6
2
1
3
11
8
+3
7
FC Shakhtar Donetsk
6
0
2
4
5
14
-9
2



Group D

Bayer 04 Leverkusen 2 - 2 FC Lokomotiv Moskva
Half-Time: 2-0
September 18th 2019, h. 14:00 (GMT +2), Ulrich Haberland Stadion, Leverkusen


Club Atlético de Madrid 0 - 4 Juventus
Half-Time: 0-2
September 18th 2019, h. 14:00 (GMT +2), Atlético de Madrid Centro Deportivo Wanda Alcalá, Madrid


Juventus 4 - 1 Bayer 04 Leverkusen
Half-Time: 3-0
October 1st 2019, h. 15:00 (GMT +2), Juventus Training Ground, Turin


FC Lokomotiv Moskva 2 - 3 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 0-1
October 1st 2019, h. 14:30 (GMT +3), Sapsan Arena, Moscow


Club Atlético de Madrid 2 - 0 Bayer 04 Leverkusen
Half-Time: 0-0
October 22nd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Atlético de Madrid Centro Deportivo Wanda Alcalá, Madrid


Juventus 1 - 2 FC Lokomotiv Moskva
Half-Time: 0-1
October 22nd 2019, h. 15:00 (GMT +2), Juventus Training Ground, Turin


FC Lokomotiv Moskva 0 - 1 Juventus
Half-Time: 0-1
November 6th 2019, h. 15:00 (GMT +3), Sapsan Arena, Moscow


Bayer 04 Leverkusen 0 - 2 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 0-0
November 6th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Ulrich Haberland Stadion, Leverkusen


FC Lokomotiv Moskva 1 - 3 Bayer 04 Leverkusen
Half-Time: 0-0
November 26th 2019, h. 14:00 (GMT +3), Sapsan Arena, Moscow


Juventus 2 - 1 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 0-1
November 26th 2019, h. 15:00 (GMT +1), Juventus Training Ground, Turin


Bayer 04 Leverkusen 0 - 5 Juventus
Half-Time: 0-2
December 11th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Ulrich Haberland Stadion, Leverkusen


Club Atlético de Madrid 3 - 0 FC Lokomotiv Moskva   
Half-Time: 0-0
December 11th 2019, h. 16:00 (GMT +1), Atlético de Madrid Centro Deportivo Wanda Alcalá, Madrid



Group D Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Juventus
6
5
0
1
17
4
+13
15
Club Atlético de Madrid
6
4
0
2
11
8
+3
12
Bayer 04 Leverkusen
6
1
1
4
6
16
-10
4
FC Lokomotiv Moskva
6
1
1
4
7
13
-6
4



Group E

SSC Napoli 1 - 1 Liverpool FC
Half-Time: 1-0
September 17th 2019, h. 14:00 (GMT +2), Pasquale Ianniello, Frattamaggiore


FC Salzburg 1 - 1 KRC Genk
Half-Time: 1-0
September 17th 2019, h. 15:00 (GMT +2), Untersberg Arena, Grödi


KRC Genk 3 - 1 SSC Napoli
Half-Time: 0-0
October 2nd 2019, h. 13:00 (GMT +2), KRC Genk Arena -Stadium B, Genk


Liverpool FC 4 - 2 FC Salzburg
Half-Time: 1-1
October 2nd 2019, h. 15:00 (GMT +1), Langtree Park, St Helens


KRC Genk 0 - 2 Liverpool FC
Half-Time: 0-1
October 23rd 2019, h. 14:00 (GMT +2), KRC Genk Arena -Stadium B, Genk


FC Salzburg 7 - 2 SSC Napoli
Half-Time: 2-1
October 23rd 2019, h. 15:00 (GMT +2), Untersberg Arena, Grödi


SSC Napoli 1 - 5 FC Salzburg
Half-Time: 0-3
November 5th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Pasquale Ianniello, Frattamaggiore


Liverpool FC 0 - 1 KRC Genk
Half-Time: 0-0
November 5th 2019, h. 14:00 (GMT), Langtree Park, St Helens


KRC Genk 0 - 2 FC Salzburg
Half-Time: 0-2
November 27th 2019, h. 14:00 (GMT +1), KRC Genk Arena -Stadium B, Genk


Liverpool FC 7 - 0 SSC Napoli
Half-Time: 5-0
November 27th 2019, h. 14:00 (GMT), Langtree Park, St Helens


SSC Napoli 0 - 0 KRC Genk
Half-Time: 0-0
December 10th 2019, h. 13:00 (GMT +1), Pasquale Ianniello, Frattamaggiore


FC Salzburg 2 - 3 Liverpool FC
Half-Time: 2-0
December 10th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Untersberg Arena, Grödi



Group E Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Liverpool FC
6
4
1
1
17
6
+1\
13
FC Salzburg
6
3
1
2
19
11
+8
10
KRC Genk
6
2
2
2
5
6
-1
8
SSC Napoli
6
0
2
4
5
23
-18
2



Group F

FC Internazionale Milano 4 - 0 SK Slavia Praha
Half-Time: 1-0
September 17th 2019, h. 14:00 (GMT +2), Stadio Ernesto Breda, Sesto San Giovanni


Borussia Dortmund 2 - 1 FC Barcelona
Half-Time: 0-1
September 17th 2019, h. 16:00 (GMT +2), Dortmund Brackel Training Ground, Dortmund


SK Slavia Praha 1 - 0 Borussia Dortmund
Half-Time: 0-0
October 2nd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Horni Pocernice, Horni Pocernice


FC Barcelona 0 - 3 FC Internazionale Milano
Half-Time: 0-1
October 2nd 2019, h. 16:00 (GMT +2), Estadi Johann Cruyff, Barcelona


SK Slavia Praha 0 - 4 FC Barcelona
Half-Time: 0-0
October 23rd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Horni Pocernice, Horni Pocernice


FC Internazionale Milano 4 - 1 Borussia Dortmund
Half-Time: 2-1
October 23rd 2019, h. 16:00 (GMT +2), Stadio Breda, Sesto San Giovanni


Borussia Dortmund 2 - 1 FC Internazionale Milano
Half-Time: 0-0
November 5th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Dortmund Brackel Training Ground, Dortmund


FC Barcelona 2 - 3 SK Slavia Praha
Half-Time: 1-1
November 5th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Estadi Johann Cruyff, Barcelona


SK Slavia Praha 4 - 1 FC Internazionale Milano
Half-Time: 2-1
November 27th  2019, h. 13:00 (GMT +1), Horni Pocernice, Horni Pocernice


FC Barcelona 1 - 2 Borussia Dortmund
Half-Time: 1-1
November 27th 2019, h. 16:00 (GMT +1), Estadi Johann Cruyff, Barcelona


FC Internazionale Milano 2 - 0 FC Barcelona
Half-Time: 1-0
December 10th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Stadio Breda, Sesto San Giovanni


Borussia Dortmund 5 - 1 SK Slavia Praha
Half-Time: 3-0
December 10th 2019, h. 16:00 (GMT +1), Dortmund Brackel Training Ground, Dortmund



Group F Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Internazionale Mil.
6
4
0
2
15
7
+8
12
Borussia Dortmund
6
4
0
2
12
9
+3
12
SK Slavia Praha
6
3
0
3
9
16
-7
9
FC Barcelona
6
1
0
5
8
12
-4
3



Group G

Olympique Lyonnais 4 - 2 FC Zenit
Half-Time: 0-1
September 17th 2019, h. 15:00 (GMT +2), OL Training Cente, Decines


SL Benfica 2 - 1 RB Leipzig
Half-Time: 1-0
September 17th 2019, h. 15:00 (GMT +1), Caixa Futebol Campus, Seixal


RB Leipzig 1 - 3 Olympique Lyonnais
Half-Time: 1-1
October 2nd 2019, h. 15:00 (GMT +2), Stadion am Cottaweg, Leipzig


FC Zenit 1 - 7 SL Benfica
Half-Time: 0-3
October 2nd 2019, h. 14:00 (GMT +3), Smena Stadium, St Petersburg


RB Leipzig 1 - 1 FC Zenit
Half-Time: 1-0
October 23rd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Stadion am Cottaweg,  Leipzig


SL Benfica 1 - 2 Olympique Lyonnais
Half-Time: 1-1
October 23rd 2019, h. 15:00 (GMT +1), Caixa Futebol Campus, Seixal


FC Zenit 0 - 2 RB Leipzig
Half-Time: 0-0
November 5th 2019, h. 14:00 (GMT +3), Smena Stadium, St Petersburg


Olympique Lyonnais 2 - 3 SL Benfica
Half-Time: 0-2
November 5th 2019, h. 16:00 (GMT +1), OL Training Cente, Decines


FC Zenit 3 - 1 Olympique Lyonnais
Half-Time: 2-0
November 27th 2019, h. 14:00 (GMT +3), Smena Stadium, St Petersburg


RB Leipzig 0 - 3 SL Benfica
Half-Time: 0-2
November 27th 2019, h. 15:00 (GMT +1), Stadion am Cottaweg,  Leipzig


Olympique Lyonnais 1 - 0 RB Leipzig
Half-Time: 0-0
December 10th 2019, h. 15:00 (GMT +1), OL Training Cente, Decines


SL Benfica 1 - 0 FC Zenit
Half-Time: 0-0
December 10th 2019, h. 15:00 (GMT), Caixa Futebol Campus, Seixal



Group G Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
SL Benfica
6
5
0
1
17
6
+11
15
Olympique Lyonnais
6
4
0
2
13
10
+3
12
RB Leipzig
6
1
1
4
5
10
-5
4
FC Zenit
6
1
1
4
7
16
-9
4



Group H

Chelsea FC 3 - 3 Valencia CF
Half-Time: 2-2
September 17th 2019, h. 13:00 (GMT +1), Chelsea Football Club Training Ground, Surrey


AFC Ajax 4 - 0 LOSC Lille
Half-Time: 3-0
September 17th 2019, h. 14:00 (GMT +2), De Toekomst, Duivendrecht


LOSC Lille 2 - 0 Chelsea FC
Half-Time: 1-0
October 2nd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Arena de Luchin, Lille


Valencia CF 3 - 5 AFC Ajax
Half-Time: 1-3
October 2nd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Estadio Antonio Puchades, Valencia


AFC Ajax 0 - 1 Chelsea FC
Half-Time: 0-1
October 23rd 2019, h. 14:00 (GMT +2), De Toekomst, Duivendrecht


LOSC Lille 1 - 0 Valencia CF
Half-Time: 1-0
October 23rd 2019, h. 14:00 (GMT +2), Arena de Luchin, Lille


  Chelsea FC 1 - 1 AFC Ajax
Half-Time: 1-0
November 5th 2019, h. 13:00 (GMT), Chelsea Football Club Training Ground, Surrey


Valencia CF 1 - 2 LOSC Lille
Half-Time: 0-0
November 5th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Estadio Antonio Puchades, Valencia


Valencia CF 2 - 1 Chelsea FC
Half-Time: 1-1
November 27th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Estadio Antonio Puchades, Valencia


LOSC Lille 1 - 2 AFC Ajax
Half-Time: 0-2
November 27th 2019, h. 14:00 (GMT +1), Arena de Luchin, Lille


AFC Ajax 1 - 1 Valencia CF
Half-Time: 0-0
December 10th 2019, h. 14:00 (GMT +1), De Toekomst, Duivendrecht


  Chelsea FC 1 - 1 LOSC Lille
Half-Time: 1-0
December 10th 2019, h. 14:00 (GMT), Chelsea Football Club Training Ground, Surrey



Group H Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
AFC Ajax
6
3
2
1
13
7
+6
11
LOSC Lille
6
3
1
2
7
8
-1
10
Chelsea FC
6
1
3
2
7
9
-2
6
Valencia CF
6
1
2
3
10
13
-3
5
 Author| Post time: 15-9-2019 00:24
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 5-11-2019 14:32

Domestic First Round
October 2th - October 24th, 2019
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for Domestic Second Round


  • Shkëndija Tiranë
  • Gabala SC
  • FC Minsk
  • HŠK Zrinjski
  • PFC Ludogorets Razgrad
  • APOEL FC
  • FC Midtjylland
  • Derby County FC
  • FC Levadia Tallinn
  • FC Honka
  • Stade Rennais FC
  • PAOK FC
  • MTK Budapest
  • ÍA Akranes
  • Bohemian FC Youth
  • Maccabi Petah Tikva FC
  • FC Astana
  • FK Liepāja
  • KF Shkëndija
  • FC Sheriff
  • Sogndal IL
  • Korona Kielce
  • FC Porto
  • FC Viitoru Constanţa
  • Rangers FC
  • FK Brodarac
  • ŠK Slovan Bratislava
  • NK Domžale
  • Real Zaragoza
  • IF Elfsborg
  • BSC Young Boys
  • FC Dynamo Kyiv


First Leg

Shkëndija Tiranë   1 - 2 FC Sheriff
Half-Time: 1-2
October 2nd 2019, h. 14:30 (GMT +2), Elbasan Arena, Elbasan


FC Minsk 0 - 2 Derby County FC
Half-Time: 0-1
October 2nd 2019, h. 16:00 (GMT +3), FC Minsk, Minsk


FC Dynamo Kyiv 8 - 0 KF Shkëndija
Half-Time: 4-0
October 2nd 2019, h. 17:00 (GMT +3), Stadion Dynamo im. Valeriy Lobanovskiy, Kyiv


FC Porto 4 - 2 FK Liepāja
Half-Time: 1-0
October 2nd 2019, h. 15:00 (GMT +1), Centro de Treinos e Formação Desportiva, Vila Nova de Gaia


APOEL FC 1 - 1 Gabala SC
Half-Time: 0-1
October 2nd 2019, h. 17:00 (GMT +3), Makarion, Nicosia


FC Viitoru Constanţa 0 - 0 NK Domžale
Half-Time: 0-0
October 2nd 2019, h. 18:00 (GMT +3), Central Stadium Hagi Academy, Ovidiu


Stade Rennais FC 2 - 1 FK Brodarac
Half-Time: 0-1
October 2nd 2019, h. 17:00 (GMT +2), Stade de la Piverdière Nord 1, Rennes


ŠK Slovan Bratislava 1 - 0 PFC Ludogorets Razgrad
Half-Time: 0-0
October 2nd 2019, h. 18:00 (GMT +2), Národný futbalový štadión, Bratislava


ÍA Akranes 4 - 0 FC Levadia Tallinn
Half-Time: 0-0
October 2nd 2019, h. 16:00 (GMT) Akranesvöllur, Akranes


MTK Budapest 1 - 1 HŠK Zrinjski
Half-Time: 0-0
October 2nd 2019, h. 18:00 (GMT +2), Új Hidegkuti Nándor Stadium, Budapest


Sogndal IL 3 - 1 FC Honka
Half-Time: 2-1
October 2nd 2019, h. 18:30 (GMT +2), Fosshaugane, Sogndal


IF Elfsborg 1 - 2 FC Midtjylland
Half-Time: 0-2
October 2nd 2019, h. 18:30 (GMT +2), Borås Arena, Boras


Bohemian FC Youth 1 - 1 PAOK FC
Half-Time: 1-1
October 2nd 2019, h. 19:30 (GMT +1), Dalymount Park, Dublin


BSC Young Boys 3 - 3 Rangers FC
Half-Time: 0-1
October 3rd 2019, h. 20:30 (GMT +2), Sportpark Wyler, Berne


FC Astana 1 - 0 Maccabi Petah Tikva FC
Half-Time: 1-0
October 5th 2019, h. 15:00 (GMT +6), Astana Arena, Nur.Sultan


Real Zaragoza 1 - 0 Korona Kielce
Half-Time: 1-0
October 9th 2019, h. 17:00 (GMT +2), La Romaneda, Zaragoza



Second Leg

(2) NK Domžale 2 - 0 FC Viitoru Constanţa (0)
Half-Time: 2-0
October 22nd 2019, h. 18:00 (GMT +2), Športni Park, Domzale


(9) Derby County FC 7 - 2 FC Minsk (2)
Half-Time: 5-0
October 22nd 2019, h. 19:00 (GMT +1), Loughborough University Stadium, Loughborough


(2) KF Shkëndija 2 - 2 FC Dynamo Kyiv (10)
Half-Time: 1-0
October 23rd 2019, h. 15:00 (GMT +2), FFM Training Centre, Skopje


(1) Korona Kielce 1 - 4 Real Zaragoza (5)
Half-Time: 1-1
October 23rd 2019, h. 16:00 (GMT +2), Kielce Stadium, Kielce


(3) HŠK Zrinjski 2 - 0 MTK Budapest (1)
Half-Time: 1-0
October 23rd 2019, h. 16:00 (GMT +2), NK Zrinjski, Mostar


(1) FC Levadia Tallinn 1 - 12 ÍA Akranes (16)
Half-Time: 0-6
October 23rd 2019, h. 17:30 (GMT +3), Sportsland, Tallinn


(1) PFC Ludogorets Razgrad PSO:21 - 1PSO:4 ŠK Slovan Bratislava (1)
Half-Time: 1-0, Full Time 1-0, Penalty Shoot-out 2-4
October 23rd 2019, h. 18:00 (GMT +3), PFC Ludogorets 1945 Training Centre, Razgrad


(2) FK Liepāja 0 - 3 FC Porto (7)
Half-Time: 0-1
October 23rd 2019, h. 18:00 (GMT +3), Daugava, Liepāja


(1) FK Brodarac 0 - 0 Stade Rennais FC (2)
Half-Time: 0-0
October 23rd 2019, h. 17:00 (GMT +2), Sports Center of FA of Serbia, Stara Pazova


(3) FC Sheriff 1 - 0 Shkëndija Tiranë (1)
Half-Time: 1-0
October 23rd 2019, h. 18:00 (GMT +3), Sheriff  small Arena, Tiraspol


(4) Maccabi Petah Tikva FC 4 - 0 FC Astana (1)
Half-Time: 2-0
October 23rd 2019, h. 19:00 (GMT +3), Ha Moshava, Petah Tikva


(2) PAOK FC 1 - 0 Bohemian FC Youth (1)
Half-Time: 0-0
October 23rd 2019, h. 19:30 (GMT +3), Stadio Toumba, Salonika


(3) FC Midtjylland 1 - 0 IF Elfsborg (1)
Half-Time: 0-0
October 23rd 2019, h. 18:30 (GMT +2), MCH Arena, Herning


(5+) Rangers FC 2 - 2 BSC Young Boys (5)
Half-Time: 1-2
October 23rd 2019, h. 19:00 (GMT +1), Firhill Park, Glasgow


(1) Gabala SC 0 - 1 APOEL FC (2)
Half-Time: 0-0
October 24th 2019, h. 16:00 (GMT +4), Qäbälä Şähär Stadionu, Qäbälä


(2) FC Honka 1 - 1 Sogndal IL (4)
Half-Time: 1-1
October 24th 2019, h. 18:30 (GMT +3), Helsinki Football Stadium, Helsinki

 Author| Post time: 27-10-2019 13:42
| Show all posts
Domestic Second Round
November 4th - November 27th, 2019
16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning teams will qualify for the Play-Off Round


  • HŠK Zrinjski
  • APOEL FC
  • FC Midtjylland
  • Derby County FC
  • Stade Rennais FC
  • PAOK FC
  • ÍA Akranes
  • Maccabi Petah Tikva FC
  • FC Sheriff
  • Sogndal IL
  • FC Porto
  • Rangers FC
  • ŠK Slovan Bratislava
  • NK Domžale
  • Real Zaragoza
  • FC Dynamo Kyiv


First Leg

FC Midtjylland 3 - 1 HŠK Zrinjski
Half-Time: 1-0
November 4th 2019, h. 14:00 (GMT +1), MCH Arena, Herning


FC Porto 2 - 2 NK Domžale
Half-Time: 0-0
November 6th 2019, h. 15:00 (GMT), Centro de Treinos e Formação Desportiva, Vila Nova de Gaia


FC Dynamo Kyiv 3 - 0 PAOK FC
Half-Time: 2-0
November 6th 2019, h. 17:00 (GMT +2), Stadion Dynamo im. Valeriy Lobanovskiy, Kyiv


Real Zaragoza 5 - 0 APOEL FC
Half-Time: 3-0
November 6th 2019, h. 17:00 (GMT +1), La Romaneda, Zaragoza


FC Sheriff 2 - 0 Sogndal IL
Half-Time: 1-0
November 6th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Sheriff small Arena, Tiraspol


Stade Rennais FC 2 - 0 Maccabi Petah Tikva FC
Half-Time: 1-0
November 6th 2019, h. 18:00 (GMT +1), Stade de la Piverdière Nord 1, Rennes


Rangers FC 2 - 0 ŠK Slovan Bratislava
Half-Time: 1-0
November 6th 2019, h. 19:00 (GMT), Firhill Park, Glasgow


ÍA Akranes 1 - 2 Derby County FC
Half-Time: 0-2
November 6th 2019, h. 19:00 (GMT), Víkingsvöllur, Reykjavik



Second Leg

(1) HŠK Zrinjski 0 - 0 FC Midtjylland (3)
Half-Time: 0-0
November 26th 2019, h. 13:30 (GMT +1), NK Zrinjski, Mostar


(0) APOEL FC 0 - 4 Real Zaragoza (9)
Half-Time: 0-3
November 27th 2019, h. 17:00 (GMT +2), Makarion, Nicosia


(2) PAOK FC 2 - 2 FC Dynamo Kyiv (5)
Half-Time: 2-0
November 27th 2019, h. 17:00 (GMT +2), Stadio Toumba, Salonika


(2) NK Domžale 0 - 3 FC Porto (5)
Half-Time: 0-1
November 27th 2019, h. 17:00 (GMT +1), Športni Park, Domzale


(1) ŠK Slovan Bratislava 1 - 2 Rangers FC (4)
Half-Time: 1-1
November 27th 2019, h. 17:00 (GMT +1), Národný futbalový štadión, Bratislava


(3) Sogndal IL 3 - 1 FC Sheriff (3+)
Half-Time: 2-0
November 27th 2019, h. 18:00 (GMT +1), Fosshaugane, Sogndal


(6) Derby County FC 4 - 1 ÍA Akranes (2)
Half-Time: 3-0
November 27th 2019, h. 19:00 (GMT), Loughborough University Stadium, Loughborough


(0) Maccabi Petah Tikva FC 0 - 1 Stade Rennais FC (3)
Half-Time: 0-0
December 4th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Ha Moshava, Petah Tikva

 Author| Post time: 3-1-2020 15:22
| Show all posts
Play-Off Round
February 11th - February 12th, 2020
16 Teams,
Single Leg Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Round of 16


  • FC Salzburg
  • Club Brugge KV
  • GNK Dinamo Zagreb
  • FC Midtjylland
  • Derby County FC
  • LOSC Lille
  • Olympique Lyonnais
  • Stade Rennais FC
  • Borussia Dortmund
  • FC Sheriff
  • FC Porto
  • Rangers FC
  • FK Crvena Zvezda
  • Club Atlético de Madrid
  • Real Zaragoza
  • FC Dynamo Kyiv



Single Leg

Derby County FC 3 - 1 Borussia Dortmund
Half-Time: 0-0
February 11th 2020, h. 13:00 (GMT), Pride Park, Derby


FC Midtjylland PSO:71 - 1PSO:6 LOSC Lille
Half-Time: 1-0, Full-Time: 1-1, Penalty Shoot-Out: 7-6
February 12th 2020, h. 14:00 (GMT +1), MCH Arena, Herning


Rangers FC 0 - 4 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 0-1
February 12th 2020, h. 13:00 (GMT), Firhill Park, Glasgow


FC Dynamo Kyiv PSO:30 - 0PSO:4 GNK Dinamo Zagreb
Half-Time: 0-0, Full-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 3-4
February 12th 2020, h. 17:00 (GMT +2), Stadion Dynamo im. Valeriy Lobanovskiy, Kyiv

FC Porto PSO:61 - 1PSO:7 FC Salzburg
Half-Time: 1-1, Full-Time: 1-1, Penalty Shoot-Out: 6-7
February 12th 2020, h. 15:00 (GMT), Estádio Luís Filipe Menezes, Vila Nova de Gaia

FC Sheriff PSO:20 - 0PSO:4 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 0-0, Full-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 2-4
February 12th 2020, h. 18:00 (GMT +2), Sheriff small Arena, Tiraspol

Stade Rennais FC PSO:51 - 1PSO:3 Club Brugge KV
Half-Time: 1-0, Full-Time: 1-1, Penalty Shoot-Out: 5-3
February 12th 2020, h. 18:00 (GMT +1), Stade de la Piverdière Nord 1, Rennes

Real Zaragoza 1 - 3 Olympique Lyonnais
Half-Time: 1-0
February 12th 2020, h. 18:00 (GMT +1), La Romaneda, Zaragoza

 Author| Post time: 19-2-2020 00:47
| Show all posts
Round of 16
March 3rd - August 16th, 2020
16 Teams, Single Leg Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals


  • FC Salzburg
  • GNK Dinamo Zagreb
  • FC Midtjylland
  • Derby County FC
  • Liverpool FC
  • Olympique Lyonnais
  • Stade Rennais FC
  • FC Bayern München
  • Atalanta BC
  • FC Internazionale Milano
  • Juventus
  • AFC Ajax
  • SL Benfica
  • FK Crvena Zvezda
  • Club Atlético de Madrid
  • Real Madrid CF


Single Leg

AFC Ajax PSO60 - 0PSO5 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 0-0, Full-Time: 0-0,  Penalty Shoot-Out: 6-5
March 3rd 2020, h. 15:00 (GMT +1), De Toekomst, Duivendrecht


SL Benfica 4 - 1 Liverpool FC
Half-Time: 3-1
March 3rd 2020, h. 15:00 (GMT), Caixa Futebol Campus, Seixal


FC Bayern München PSO52 - 2PSO6 GNK Dinamo Zagreb
Half-Time: 1-2, Full-Time: 2-2,  Penalty Shoot-Out: 5-6
March 4th 2020, h. 14:00 (GMT +1), FC Bayern Campus, Munich

FK Crvena Zvezda 0 - 3 FC Midtjylland FC
Half-Time: 0-1
March 4th 2020, h. 16:00 (GMT +1), FK Voždovac, Belgrade


FC Salzburg 4 - 1 Derby County FC
Half-Time: 2-1
March 4th 2020, h. 16:00 (GMT +1), Untersberg Arena, Grödig


Atalanta BC PSO:33 - 3PSO:5 Olympique Lyonnais
Half-Time: 2-1, Full-Time: 3-3, Penalty Shoot-Out: 3-5
March 10th 2020, h. 15:00 (GMT +1), Centro Tecnico Federale Coverciano, Florence


FC Internazionale Milano 1 - 0   Stade Rennais FC
Half-Time: 0-0
August 16th 2020, h. 15:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon


Juventus 1 - 3 Real Madrid CF
Half-Time: 1-2
August 16th 2020, h. 18:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon

 Author| Post time: 16-8-2020 23:21
| Show all posts
Quarterfinals
August 18th - August 19th, 2020
8 Teams,
Single Leg Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals


  • FC Salzburg
  • GNK Dinamo Zagreb
  • FC Midtjylland
  • Olympique Lyonnais
  • FC Internazionale Milano
  • AFC Ajax
  • SL Benfica
  • Real Madrid CF


Single Leg

FC Midtjylland 1 - 3 AFC Ajax
Half-Time: 0-1
August 18th 2020, h. 15:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon


GNK Dinamo Zagreb 1 - 3 SL Benfica
Half-Time: 1-1
August 18th 2020, h. 18:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon


FC Salzburg 4 - 3   Olympique Lyonnais
Half-Time: 2-1
August 19th 2020, h. 15:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon


FC Internazionale Milano 0 - 3 Real Madrid CF
Half-Time: 0-0
August 19th 2020, h. 18:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon


 Author| Post time: 19-8-2020 23:44
| Show all posts
Semifinals
August 22nd, 2020
4 Teams, Single Leg Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final


  • FC Salzburg
  • AFC Ajax
  • SL Benfica
  • Real Madrid CF


Semifinals

SL Benfica 3 - 0 AFC Ajax
Half-Time: 1-0
August 22nd 2020, h. 15:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon


FC Salzburg 1 - 2 Real Madrid CF
Half-Time: 0-2
August 22nd 2020, h. 18:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon

 Author| Post time: 22-8-2020 22:55
| Show all posts
Final
August 25th, 2020
2 Teams, the  winning Team will be the Men's Football UEFA European Youth League 2019 - 2020 Champion


  • SL Benfica
  • Real Madrid CF


Final

SL Benfica 2 - 3 Real Madrid CF
Half-Time: 0-2
August 22nd 2020, h. 18:00 (GMT +2), Colovray Sports Centre, Nyon

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

25-11-2020 11:37 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list