|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Rowing FISA World Championships 2019

[Copy link]
 Author| Post time: 18-9-2019 19:28
| Show all posts
Women's Single Sculls
Final E Results
The Athletes will be ranked 25th-30th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LECHUGA ALANIS Kenia
7:39.24
2
ABUJBARA Tala
7:45.73
3
KARPPINEN Eeva
7:47.72
4
KIM Yeji
7:54.31
5
SENKUTE Viktorija
7:56.62
6
RAKLAO Rojjana
7:59.78

 Author| Post time: 18-9-2019 19:43
| Show all posts
Men's Pair
Semifinals C/D Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal C/D will qualify for the Final C, the other Teams will qualify for the Final D

Semifinal C/D 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SCHROEDER Wolf-Niclas
GEBAUER Paul
6:36.68
2
ROBBERS Freek
MANTEL Michiel
6:37.00
3
MODRZYNSKI Bartosz
POSYLAJKA Lucasz
6:37.14
4
VELA MAGGI Xavier
VELA MAGGI Pau
6:37.21
5
GURSOY Selahattin
SAHINOGLU Besim
6:42.69
6
KALANDARIDIS Ioannis
PALAIOPANOS Athanasios
6:45.82


Semifinal C/D 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CARLSON Ezra
WEISS Anders
6:38.47
2
SUTTON Joachim
SECHER Bastian
6:39.95
3
DIAZ Agustin
HAACK Axel
6:41.55
4
HELESIC Lukas
PODRAZIL Jakub
6:43.37
5
CHENG Xunman
CAI Pengpeng
6:44.76
6
ABRAHAM Ignacio
KALLEG ANDRADE Cristopher
6:46.74

 Author| Post time: 18-9-2019 19:46
| Show all posts
Women's Pair
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-24th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DRENTH Hermijntje
WIELAARD Kirsten
7:29.31
2
KOBER Noemie
LE NEPVOU Marie
7:29.67
3
POLIVKA Dora
KREMER Eszter
7:32.91
4
KRAKIC Zana
KRAKIC Izabela
7:33.11
5
DANILIUK Elena
GLAZKOVA Ekaterina
7:34.76
6
KRISTIANSEN Siri Eva
INNTJORE Hanna
7:35.43

 Author| Post time: 18-9-2019 21:46
| Show all posts
Women's Lightweight Double Sculls
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-24th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ALTENHUBER Louisa
ARNDORFER Laura
7:19.95
2
BOLE Evita
SVIRSKA Olga
7:24.13
3
CHOI Yuri
SONG Jisun
7:27.43
4
NEEGREE Phuttharaksa
RARUEN Matinee
7:32.11
5
DELGACO Joanie
CABALLERO Melcah Jen
7:35.53
6
LOPEZ GUERRA Yulisa
ZUNIGA Jenniffer
7:38.92

 Author| Post time: 18-9-2019 21:47
| Show all posts
Men's Lightweight Double Sculls
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-24th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STRUZINA Andri
RUEEDI Fiorin
6:29.56
2
KHMARA Igor
KOVALOV Stanislav
6:29.85
3
SONMEZ Bayram
YENIPAZARLI Enes
6:32.79
4
GKAIDATZIS Petros
PAPAKONSTANTINOU Antonios
6:34.84
5
ZELINKA Peter
REZNAK Marek
6:35.29
6
IKEDA Yuki
NISHIMURA Mitsuo
6:37.64

 Author| Post time: 18-9-2019 21:48
| Show all posts
Men's Four
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-22nd

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MACH Matej
TIKAL Matej
MELICHAR Petr
KLANG Matyas
6:11.68
2
SINGH Jasveer
SINGH Gurinder Singh
KUMAR Punit
SINGH Gurmeet
6:13.72
3
HASSAN Ali
SALMAN Sayed
EISSA Mohamed
ELSEROUGY Ibrahim
6:18.47
4
DAVRONOV Uktamjon
TULKINKHUJAEV Sardor
TURDIEV Alisher
BAHRIEV Dostonjon
6:24.70

 Author| Post time: 18-9-2019 21:51
| Show all posts
Men's Lightweight Single Sculls
Non-Olympic Event

Final D Results
The Athletes will be ranked 19th-24th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DALEN Benjamin
7:10.82
2
KONSOLAS Eleftherios
7:11.29
3
CINCIBUCH Jan
7:11.64
4
TJOEM Ask Jarl
7:14.12
5
CHIU Hin Chun
7:16.61
6
CHEN Weichun
7:20.70

 Author| Post time: 18-9-2019 21:52
| Show all posts
Women's Lightweight Single Sculls
Non-Olympic Event

Final C Results
The Athletes will be ranked 13th-17th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FREDH Emma
7:58.82
2
FU Xiaoyue
8:06.67
3
MOSQUEIRA Gabriela
8:09.34
4
MOCHULA Alina
8:10.89
5
HUNG Wing Yan Winne
8:12.18

 Author| Post time: 18-9-2019 21:53
| Show all posts
Men's Lightweight Single Sculls
Non-Olympic Event

Final C Results
The Athletes will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HRVAT Rajko
7:04.58
2
SCHAEFER Lucas
7:06.98
3
BATISTA Uncas
7:08.03
4
STANOJEVIC Milos
7:10.42
5
RADONIC Luka
7:11.21
6
TAKEDA Masahiro
7:12.42

 Author| Post time: 18-9-2019 21:55
| Show all posts
Men's Lightweight Pair
Non-Olympic Event

Final B Results
The Teams will be ranked 7th-8th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NELSON James
TWIST Alex
7:00.45
2
MIRZOYAN Paylak
JANIKYAN Mher
7:32.97

 Author| Post time: 18-9-2019 21:56
| Show all posts
Men's Lightweight Single Sculls
Non-Olympic Event

Final B Results
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KEPPLINGER Rainer
7:00.16
2
JANKOWSKI Milosz
7:01.24
3
NASE Tyler
7:01.35
4
O'DONOVAN Gary
7:02.18
5
SCHAEUBLE Jan
7:02.28
6
UNSAL Fatih
7:15.62

 Author| Post time: 18-9-2019 21:58
| Show all posts
Women's Lightweight Single Sculls
Non-Olympic Event

Final B Results
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARCH Alice
7:52.59
2
PERSSON Mathilde
7:52.98
3
SCHMIEG Emily
7:54.55
4
LUND Maia
7:55.01
5
HEAPHY Lydia
7:55.40
6
PIAZZOLLA Paola
7:55.70

 Author| Post time: 18-9-2019 21:59
| Show all posts
Men's Lightweight Quadruple Sculls
Non-Olympic Event

Final B Results
The Teams will be ranked 7th-8th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HEESE Zachary
SCHMIDT Peter
MADDEN Daniel
LIU Jasper
7:00.16
2
SUTTON Hugh
TAYLOR Miles
BALLANTINE Ryan
McCARTHY Jacob
7:01.24

 Author| Post time: 19-9-2019 14:37
| Show all posts
Men's Pair
Semifinals A/B Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal A/B will qualify for the Final A, the other Teams will qualify for the Final B

Semifinal A/B 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SINKOVIC Martin
SINKOVIC Valent
6:27.08
2
LODO Matteo
VICINO Giuseppe
6:28.96
3
CANALEJO PAZOS Jaime
GARCIA ORDONEZ Javier
6:29.32
4
SMITH John
BRITTAIN Lawrence
6:31.39
5
MACKOVIC Martin
VASIC Milos
6:50.09
6
FURMAN Dzmitry
VALADZKO Siarhei
7:07.84


Semifinal A/B 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MURRAY Thomas
BRAKE Michael
6:26.63
2
HARDY Sam
HICKS Joshua
6:27.07
3
ONFROY Valentin
ONFROY Theophile
6:27.30
4
COZMIUC Marius-Vasile
TUDOSA Ciprian
6:27.36
5
LANGERFELD Kai
MCCABE Conlin
6:30.16
6
BOLDING Morgan
JEFFERY Tom
6:45.16

 Author| Post time: 19-9-2019 14:41
| Show all posts
Men's Double Sculls
Semifinals A/B Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal A/B will qualify for the Final A, the other Teams will qualify for the Final B

Semifinal A/B 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Zhiyu
ZHANG Liang
6:12.35
2
ZIETARSKI Miroslaw
BISKUP Mateusz
6:13.86
3
DELARZE Barnabe
ROEOESLI Roman
6:15.47
4
BARTHOLOT David
ANTILL Caleb
6:17.20
5
NASKE Tim Ole
KRUEGER Stephan
6:17.87
6
NEMERAVICIUS Dovydas
RITTER Saulius
6:32.50


Semifinal A/B 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DOYLE Philip
BYRNE Ronan
6:13.88
2
PRUNDEANU Ioan
ENACHE Marian-Florian
6:14.86
3
COLLINS John
THOMAS Graeme
6:15.84
4
KEIJSER Amos
VAN SPRANG Nicolas
6:20.27
5
STOREY John
HARRIS Christopher
6:23.02
6
BOUCHERON Hugo
ANDRODIAS Matthieu
6:33.64

 Author| Post time: 19-9-2019 14:43
| Show all posts
Women's Double Sculls
Semifinals A/B Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal A/B will qualify for the Final A, the other Teams will qualify for the Final B

Semifinal A/B 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DONOGHUE Brooke
LOE Olivia
6:54.49
2
SMITH Gabrielle
PROSKE Andrea
6:55.81
3
DE JONG Roos
SCHEENAARD Lisa
6:55.86
4
LU Shiyu
WANG Yuwei
6:59.26
5
VALCIUKAITE Milda
ADOMAVICIUTE Ieva
7:03.37
6
ANTOSOVA Lenka
FLEISSNEROVA Kristyna
7:04.94


Semifinal A/B 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BODNAR Nicoleta-Ancuta
RADIS Simona Geanina
6:56.60
2
LEFEBVRE Helene
RAVERA-SCARAMOZZINO Elodie
6:57.92
3
MADDEN Cicely
STONE Genevra
6:58.53
4
BATEMAN Amanda
HORTON Genevieve
6:59.14
5
KLIMOVICH Tatsiana
STARASELETS Krystsina
7:00.78
6
BUTTIGNON Stefania
GOBBI Stefania
7:03.89

 Author| Post time: 19-9-2019 14:45
| Show all posts
Men's Single Sculls
Semifinals A/B Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Semifinal A/B will qualify for the Final A, the other Athletes will qualify for the Final B

Semifinal A/B 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZEIDLER Oliver
6:51.84
2
NIELSEN Sverri
6:52.93
3
BROENINK Stef
6:53.13
4
MANSON Robert
7:00.73
5
MARTINI Simone
7:10.66
6
ALEKSANDROV Aleksandar
7:17.55


Semifinal A/B 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SYNEK Ondrej
6:57.10
2
GRISKONIS Mindaugas
6:58.13
3
BORCH Kjetil
7:00.36
4
MARTIN Damir
7:04.63
5
WEGRZYCKI-SZYMCZYK Natan
7:10.61
6
NTOUSKOS Stefanos
7:25.38

 Author| Post time: 19-9-2019 14:47
| Show all posts
Women's Single Sculls
Semifinals A/B Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Semifinal A/B will qualify for the Final A, the other Athletes will qualify for the Final B

Semifinal A/B 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOHLER Kara
7:33.60
2
THORNLEY Victoria
7:35.49
3
GMELIN Jeannine
7:36.78
4
ERICHSEN Fie Udby
7:40.22
5
YOUSSIFOU Laila
7:44.22
6
TOPINKOVA KNAPKOVA Miroslava
7:45.92


Semifinal A/B 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PUSPURE Sanita
7:28.53
2
TWIGG Emma
7:32.70
3
ZEEMAN Carling
7:34.25
4
JIANG Yan
7:45.47
5
LOBNIG Magdalena
7:46.59
6
DYMCHENKO Diana
7:51.47

 Author| Post time: 19-9-2019 14:52
| Show all posts
Women's Lightweight Single Sculls
Non-Olympic Event

Final A Results

DRAEGER Marie-Louise
7:43.98

TOMITA Chiaki
7:47.28

ARLETT Madeleine
7:49.82

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VAN WYK Nicole
7:53.19
5
GLEADOW Ellen
7:53.83
6
VELDHUIS Martine
7:57.74

 Author| Post time: 19-9-2019 14:54
| Show all posts
Men's Lightweight Single Sculls
Non-Olympic Event

Final A Results

GORETTI Martino
6:59.48

GALAMBOS Peter
7:02.37

MURPHY Sean
7:04.55

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LOPEZ GARCIA Alexis
7:05.22
5
MOTTRAM Samuel
7:05.39
6
LATTIMER Aaron
7:13.81

 Author| Post time: 19-9-2019 14:55
| Show all posts
Women's Lightweight Pair
Non-Olympic Event

Final Results

United States
BERTASI Margaret
STAWICKI Cara

7:32.64

Italy
TANGHETTI Sofia
COSTA Maria Ludovica

7:34.20

Germany
KOELBLIN Janika
GERHARDT Marie-Christine

7:37.72

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GRIGORJEVA Tatjana
IVANOVA Ludmila
8:03.78

 Author| Post time: 19-9-2019 14:56
| Show all posts
Men's Lightweight Pair
Non-Olympic Event

Final A Results

Italy
DI MARE Giuseppe
SERIO Raffaele

6:37.75

Russia
BOLOZIN Nikita
TELITCYN Maksim

6:42.07

Brazil
REINKE PEREIRA Vangelys
DANTAS BORGES Emanuel

6:45.28

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SZABO Bence
FURKO Kalman
6:49.50
5
KOPAC Jiri
HAJEK Jan
6:55.34
6
LEMP Markus
SIGL Anton
7:03.70

 Author| Post time: 19-9-2019 14:57
| Show all posts
Men's Lightweight Quadruple Sculls
Non-Olympic Event

Final A Results

China
ZHANG Zhiyuan
CHEN Sensen
LYU Fanpu
ZENG Tao

5:53.63

Italy
FONTANA Lorenzo
SCALZONE Alfonso
AMARANTE II Catello
SOARES Gabriel

5:55.01

Netherlands
EIGENBERG Damion
KAMPMAN David
VAN ZEIJL Ward
LUKKES Bart

5:56.06

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TAULBJERG Frederik
LUND Jonas
LEICHT Fredrik
HAGEMANN Christian
5:58.68
5
KABAS Sebastian
SIEBER Bernhard
KELLNER Philipp
SIEBER Paul
5:58.79
6
GRANDSIRE Leo
DAVID Benjamin
COLARD Thibault
BAROUKH Thomas
6:03.13

 Author| Post time: 19-9-2019 14:59
| Show all posts
Women's Lightweight Quadruple Sculls
Non-Olympic Event

Final Results

Italy
MIGNEMI Giulia
MARTINELLI Greta
CROSIO Silvia
NOSEDA Arianna

6:34.00

China
CHENG Mengyin
WU Qiang
CHEN Fang
YUAN Xiaoyu

6:36.31

Germany
STURM Fini
SPANKE Vera
PIEPER Leonie
PLESS Leonie

6:37.72

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HYNE-DOLAN Jessica
COPENHAVER Michaela
KEMP Rosa
RECKFORD Mary
6:38.36
5
LUONG Thi Thao
TA THANH Huyen
DINH Thi Hao
HO THI Ly
6:55.71

 Author| Post time: 19-9-2019 15:15
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final H Results
The Athletes will be ranked 41st-42nd

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RII Rillio
7:47.55
2
KHAMIS ALHAMMADI Ahmed
8:15.50

 Author| Post time: 19-9-2019 15:18
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final G Results
The Athletes will be ranked 35th-40th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
INSFRAN Javier
7:13.12
2
BABAC Lukas
7:19.33
3
KUMAR Rohit
7:20.58
4
ALIZADEH Dara
7:24.74
5
HINKATI Privel
7:34.94
6
JAMSA Andrei
8:00.56

 Author| Post time: 19-9-2019 15:19
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final F Results
The Athletes will be ranked 30th-34th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KHOLMURZAEV Shakhboz
7:07.96
2
KIM Dongyong
7:08.29
3
NAMPRATUENG Prem
7:12.37
4
ANTOGNELLI Quentin
7:15.25
5
PURMAN Joseph
7:18.13

 Author| Post time: 19-9-2019 15:20
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final E Results
The Athletes will be ranked 24th-29th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ELBANA Abdel Khalek
7:01.79
2
RODRIGUEZ Angel
7:03.28
3
JOFRE SENCIALES Jordi
7:04.23
4
REIM Lukas
7:04.23
5
YAKOVLEV Vladislav
7:05.44
6
VEN Robert
7:05.56

 Author| Post time: 19-9-2019 15:21
| Show all posts
Men's Pair
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-24th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHENG Xunman
CAI Pengpeng
6:35.16
2
VELA MAGGI Xavier
VELA MAGGI Pau
6:37.66
3
HELESIC Lukas
PODRAZIL Jakub
6:39.41
4
KALANDARIDIS Ioannis
PALAIOPANOS Athanasios
6:42.72
5
GURSOY Selahattin
SAHINOGLU Besim
6:46.03
ABRAHAM Ignacio
KALLEG ANDRADE Cristopher
DNS

 Author| Post time: 19-9-2019 15:26
| Show all posts
Men's Double Sculls
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-24th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KREBS Nik
ALJANCIC Miha
6:23.87
2
FRID Erik
KEEN Justin
6:24.98
3
YAMAO Keita
ARAKAWA Ryuta
6:27.52
4
LAPOSTOL Francisco
VASQUEZ OCHOA Oscar
6:28.10
5
UDAM Juri-Mikk
ANDERSON Sten-Erik
6:28.82
6
GUERRA DENO Boris
OQUENDO Adrian
7:02.15

 Author| Post time: 19-9-2019 15:35
| Show all posts
Women's Double Sculls
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-21st

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WALKER Pascale
MEAKIN Sofia
7:09.01
2
HERNANDEZ DELGADO Aimee
COBAS GARCIA Yariulvis
7:11.43
3
PREIL Vivien
GADANYI Zoltana
7:14.13

 Author| Post time: 19-9-2019 16:56
| Show all posts
Women's Pair
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GOLUB Oksana
BURYAK Olena
7:13.78
2
WIERZBOWSKA Anna
SOBIESZEK Monika
7:15.23
3
SCHANZE Anna
SCHENDEKEHL Tabea
7:15.90
4
BENTLEY Tayla-May
SCHOONBEE Jessica
7:19.86
5
DAHL PEDERSEN Trine
HOLLENSEN Nina
7:21.97
6
ZABOVA Lucie
ZABOVA Anna
7:25.03

 Author| Post time: 19-9-2019 16:57
| Show all posts
Men's Pair
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CARLSON Ezra
WEISS Anders
6:29.94
2
MODRZYNSKI Bartosz
POSYLAJKA Lucasz
6:31.36
3
SUTTON Joachim
SECHER Bastian
6:31.60
4
DIAZ Agustin
HAACK Axel
6:34.03
5
SCHROEDER Wolf-Niclas
GEBAUER Paul
6:35.37
6
ROBBERS Freek
MANTEL Michiel
6:40.35

 Author| Post time: 19-9-2019 16:59
| Show all posts
Men's Lightweight Double Sculls
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SCHOEBERL Julian
TABORSKY Matthias
6:21.13
2
FRAGA Pedro
COSTA Afonso
6:22.43
3
CAMPBELL JR Andrew
TROJAN Nicholas
6:22.69
4
HOUIN Pierre
BEUREY Hugo
6:23.16
5
ESPENSEN Emil
MODEST Alexander
6:24.03
6
COPUS Jamie
LEE-GREEN Zak
6:26.61

 Author| Post time: 19-9-2019 17:00
| Show all posts
Women's Lightweight Double Sculls
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HUANG Wenyi
PAN Dandan
7:00.82
2
OISHI Ayami
UEDA Kanako
7:04.34
3
WELNA Katarzyna
DERESZ Weronika
7:05.73
4
THOMA Katrin
KRAUSE Sophia
7:09.84
5
CASEY Aoife
WALSH Denise
7:10.52
6
LAO SANCHEZ Rocio
MIGUEL GOMEZ Natalia
7:20.18

 Author| Post time: 19-9-2019 17:03
| Show all posts
Men's Four
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOHENSASSER Gabriel
KOHLMAYR Maximilian
QUERFELD Rudolph
QUERFELD Ferdinand
5:57.73
2
TAYLOR Benjamin
SEYMOUR Ian
MACKINTOSH Thomas
RUSSEL Thomas
5:59.94
3
LIALIN Vadzim
VYBERANETS Dzmitry
SURAVETS Dzianis
SHARLAP Mikalai
6:00.06
4
VYSTAVEL Frederic
STEFFENSEN Frank
KEMPF Tobias
RASMUSSEN Toger
6:02.56
5
STRADAEV Alexandr
MORGACHEV Nikita
GOLUBEV Maksim
SHCHULEPOV Grigorii
6:04.94
6
PIVEN Roman
MOROZ Artem
BOKLAZHENKO Maksym
HULA Dmytro
6:07.79

 Author| Post time: 19-9-2019 17:04
| Show all posts
Women's Four
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-16th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YUVCHENKO Kira
KORNIENKO Elizaveta
AKSENOVA Anna
PLAKSINA Valentina
6:45.11
2
MILOSEVIC Marcela
JURKOVIC Ivana
JURKOVIC Josipa
MILINOVIC Bruna
6:45.54
3
SEREBRIANSKA Diana
KOVALOVA Natalia
DUDCHENKO Kateryna
DOVGODKO Nataliya
6:49.96
4
HUEBENER Isabelle
FARALISCH Juliane
KRUSE Ida
HOEFFGEN Alexandra
6:56.07

 Author| Post time: 19-9-2019 17:06
| Show all posts
Men's Quadruple Sculls
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-17th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRAVES John
ANSOLABEHERE Gregory
AMBERGER Tristan
KNIPPEN Michael
5:48.61
2
LEHNER Thomas
AUERBACH Armin
BRABEC Julian
AUERBACH Joerg
5:52.95
3
JANCIONIS Dominykas
ADOMAVICIUS Aurimas
MASCINSKAS Rolandas
GALISANSKIS Zygimantas
5:56.99
4
TURLAN Thibaud
TURLAN Guillaume
DESGRIPPES Stanislas
DUCRET Maxime
5:58.64
5
MASNIC Alexandru
BULAT Alexandr
CORSUNOV Ivan
VISOTCHI-SESTACOV Chirill
6:01.85

 Author| Post time: 19-9-2019 17:10
| Show all posts
Women's Pair
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
POPESCU Cristina-Georgiana
BERES Amalia
7:18.88
2
CROWLEY Aileen
DUKARSKA Monika
7:20.68
3
LIN Xinyu
JU Rui
7:21.36
4
COURTY Samantha
WITHERS Annie
7:22.46
5
KYRIDOU Maria
BOURMPOU Christina
7:22.89
6
ABRAHAM Melita
ABRAHAM Antonia
7:23.02

 Author| Post time: 19-9-2019 17:15
| Show all posts
Men's Pair
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MACKOVIC Martin
VASIC Milos
6:33.91
2
LANGERFELD Kai
MCCABE Conlin
6:34.28
3
SMITH John
BRITTAIN Lawrence
6:35.04
4
COZMIUC Marius-Vasile
TUDOSA Ciprian
6:35.53
5
FURMAN Dzmitry
VALADZKO Siarhei
6:38.13
6
BOLDING Morgan
JEFFERY Tom
6:40.65

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-10-2020 06:23 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list