|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Sport Climbing IFSC World Championships 2019

[Copy link]
Post time: 4-8-2019 10:24
| Show all posts |Read mode
Sport Climbing IFSC World Championships 2019

Hachioji (JPN) - 11 August 2019 - 21 August 2019




Official Schedule
Japan Standard Time (GMT +9)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Sunday, August 11th
10:00 Women's Bouldering Qualification


Monday, August 12th
10:00 Men's Bouldering Qualification


Tuesday, August 13th
09:00 Women's Bouldering Semifinal
12:45 Men's Bouldering Semifinal
16:45 Women's Bouldering Final
20:00 Men's Bouldering Final


Wednesday, August 14th
10:00 Men's Lead Qualification
10:00 Women's Lead Qualification


Thursday, August 15th
11:00 Men's Lead Semifinal
11:00 Women's Lead Semifinal
19:00 Women's Lead Final
20:00 Men's Lead Final


Saturday, August 17th
12:30 Men's Speed Qualification
12:30 Women's Speed Qualification
17:30 Men's Speed Finals
17:30 Women's Speed Finals


Sunday, August 18th
11:00 Women's Combined Qualification, Speed (Event 1/3)
11:55 Women's Combined Qualification, Bouldering (Event 2/3)
16:10 Women's Combined Qualification, Lead (Event 2/3)


Monday, August 19th
11:00 Men's Combined Qualification, Speed (Event 1/3)
11:55 Men's Combined Qualification, Bouldering (Event 2/3)
16:10 Men's Combined Qualification, Lead (Event 3/3)


Tuesday, August 20th
16:30 Women's Combined Final, Speed (Event 1/3)
17:25 Women's Combined Final, Bouldering (Event 2/3)
19:35 Women's Combined Final, Lead (Event 3/3)


Wednesday, August 21st
16:30 Men's Combined Final, Speed (Event 1/3)
17:25 Men's Combined Final, Bouldering (Event 2/3)
19:35 Men's Combined Final, Lead (Event 3/3)
 Author| Post time: 4-8-2019 10:25
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Slovenia
3
1
0
4
2
Japan
2
2
1
5
3
Czech Republic
1
1
0
2
4
Italy
1
0
0
1
4
Poland
1
0
0
1
6
Austria
0
2
1
3
7
Germany
0
1
1
2
8
China
0
1
0
1
9
Great Britain
0
0
2
2
10
France
0
0
1
1
10
Kazakhstan
0
0
1
1
10
Russia
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
8
8
8
24


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Japan
1
1
0
2
2
Slovenia
1
0
0
1
3
Austria
0
1
0
1
4
Great Britain
0
0
1
1
4
Kazakhstan
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
2
2
2
6

 Author| Post time: 21-8-2019 10:28
| Show all posts
Women's Bouldering
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes from each Group will qualify for the Semifinal

Group 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Garnbret Janja
5T5z|5|5
2
Klingler Petra
5T5z|8|7
3
Kura Nanako
5T5z|12|10
4
Seo Chaehyun
5T5z|12|12
5
Condie Kyra
4T5z|5|8
6
Yip Alannah
4T5z|8|8
7
Kazbekova Ievgeniia
4T5z|14|14
8
Coxsey Shauna
3T5z|6|9
9
Koller Anne-Sophie
3T5z|8|19
10
Repusic Urska
3T5z|9|9
11
Lukan Vita
3T5z|11|20
12
Grossman Natalia
3T5z|12|15
13
Meshkova Viktoriia
3T4z|6|11
14
Kümin Andrea
3T4z|6|14
15
Shiraishi Ashima
3T4z|12|12
16
Mori Ai
3T3z|7|7
17
Pilz Jessica
3T3z|10|10
18
Lettner Sandra
2T5z|8|13
19
Jaubert Anouck
2T4z|6|11
20
Kotake Mei
2T4z|12|17
21
Raboutou Brooke
2T3z|9|11
22
Chanourdie Julia
1T5z|6|18
23
Lee Hung Ying
1T3z|2|5
24
Vest Allison
1T3z|2|6
25
Rojas Andrea
1T2z|5|8
26
Melius Tiffany
1T2z|6|7
27
Kim Lan
1T2z|7|8
28
Adamovska Eliska
0T3z|0|29
29
Panteleeva Iuliia
0T2z|0|12
30
Stirling Lucinda Ann
0T1z|0|1
31
Shiraiwa Thais Makino
0T1z|0|2
32
Baima Yu Zhen
0T1z|0|5
33
Agambayeva Margarita
0T1z|0|6
33
Ulzhabayeva Tamara
0T1z|0|6
35
Brozek Anna
0T0z|0|0
35
Chudziak Patrycja
0T0z|0|0
35
De la Torre Jennifer Marie
0T0z|0|0
35
Fernández Gutierrez Arantza
0T0z|0|0
35
Lekurwala Dhanshri
0T0z|0|0
35
Lin Hsiu-Ju
0T0z|0|0
35
Luna Velasco Arantza
0T0z|0|0
35
Magalhaes de Castro Bianca
0T0z|0|0
35
Manerikar Siddhi Shekhar
0T0z|0|0
35
Neame Joanna
0T0z|0|0
35
Paz Amour
0T0z|0|0


Group 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Noguchi Akiyo
5T5z|9|9
2
Ito Futaba
4T5z|5|6
3
Gibert Fanny
4T5z|7|8
4
Rakovec Lucka
4T5z|12|16
5
Rogora Laura
4T4z|15|12
6
Yokoyama Sofya
4T4z|21|15
7
Douady Luce
3T4z|4|5
8
Nonaka Miho
3T4z|4|8
9
Zhang YueTong
3T4z|5|6
10
Krampl Mia
3T4z|5|9
11
Hönig Afra
3T4z|11|10
12
Krasovskaya Elena
3T4z|12|13
13
Kim Jain
3T4z|12|17
14
Sa Sol
3T4z|14|15
15
Emeleva Luiza
3T4z|15|16
16
Mackenzie Oceania
3T3z|8|6
17
Johnson Alex
2T4z|3|10
18
Färber Johanna
2T4z|7|9
19
Kuzmenko Irina
2T4z|11|26
20
Rekabi Elnaz
2T3z|6|7
21
Niu Di
2T3z|8|13
22
Shemulinkina Tatiana
2T3z|12|14
23
Aguado Valentina
2T3z|14|10
24
Contreras Alejandra
2T2z|13|13
25
Kopf Sienna
1T3z|3|7
26
Zakharova Margaryta
1T3z|8|12
27
Taub Yael
1T1z|4|4
28
Jiang Rong
1T1z|5|5
29
Miroslaw Aleksandra
1T1z|9|9
30
Tunyavanich Puntarika
0T2z|0|7
31
Kalucka Natalia
0T2z|0|20
32
Kalucka Aleksandra
0T2z|0|23
33
Song Yi Ling
0T1z|0|7
34
Arun Prateeksha
0T0z|0|0
34
Davey Anna
0T0z|0|0
34
De Charmoy Rachelle
0T0z|0|0
34
Frangos Rebecca
0T0z|0|0
34
Gadamshetty Jayati
0T0z|0|0
34
González Rámirez María Fernan.
0T0z|0|0
34
Macias Ferreira Valeria
0T0z|0|0
34
Marlenova Assel
0T0z|0|0
34
Perry Roxy
0T0z|0|0
34
Tetzlaff Sarah
0T0z|0|0
34
Yu Wai-Ping
0T0z|0|0

 Author| Post time: 21-8-2019 10:36
| Show all posts
Men's Bouldering
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes from each Group will qualify for the Semifinal

Group 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ondra Adam
5T5z|6|6
2
Chon Jongwon
4T5z|4|5
3
Narasaki Tomoa
4T4z|8|5
4
Flohé Yannick
3T5z|5|14
5
Schubert Jakob
3T4z|5|6
6
McColl Sean
3T4z|5|8
7
Cornu Manuel
3T4z|7|10
8
Ruana Rudolph
3T4z|15|15
9
Piccolruaz Michael
3T3z|9|8
10
Hojer Jan
2T5z|9|14
11
Peharc Anze
2T4z|2|8
12
Topishko Sergii
2T4z|2|9
13
Megos Alexander
2T4z|3|6
14
Marcus Nimrod
2T4z|4|16
15
Collin Nicolas
2T4z|6|8
16
Galla Zach
2T4z|6|18
17
Kryachkov Egor
2T4z|7|9
18
Timonov Vadim
2T3z|2|3
19
Zazulin Evgenii
1T4z|2|6
20
Ridal William
1T4z|2|8
21
Bosi William
1T4z|3|9
22
Pan Yu Fei
1T4z|5|10
23
Reuser Tim
1T3z|1|6
24
Shemla Yuval
1T3z|2|4
25
Linacisoro Molina Mikel Asier
1T3z|2|6
26
Goodacre Joe
1T3z|3|6
27
Yau Ka-Chun
1T3z|4|7
28
Chan Cheung-Chi Shoji
1T3z|4|8
29
Harrison Campbell
1T3z|7|5
30
Abel Ben
1T2z|3|3
31
Fossali Ludovico
1T2z|3|10
32
Farrell Thomas
1T2z|4|3
33
Shikov Aleksandr
1T2z|4|5
34
Zhong Qi Xin
1T2z|4|7
35
Grosso Cesar
1T1z|3|1
36
Konecny Jakub
0T3z|0|5
37
Serlachius Rolf Fredrik
0T3z|0|6
38
Lee Dohyun
0T3z|0|8
38
Valencia Danny
0T3z|0|8
40
Timmermans Loïc
0T3z|0|14
41
Lavender Sam
0T2z|0|3
42
Adarsh Singh
0T2z|0|5
43
Miniely Or
0T2z|0|7
44
Ho Foganholo Felipe
0T2z|0|10
45
Kriz Jan
0T2z|0|11
46
Raksachat Thattana
0T1z|0|1
47
Garcia Santiago
0T1z|0|2
48
Waldin Thomas
0T1z|0|3
49
Blokker Damien
0T1z|0|5
50
Boldyrev Danyil
0T1z|0|6
51
Curtis Calrin
0T0z|0|0
51
Marne Hritik
0T0z|0|0
51
Molina Franco Javier Iván
0T0z|0|0


Group 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ogata Yoshiyuki
4T5z|11|7
2
Fujii Kokoro
4T4z|5|5
3
Sugimoto Rei
3T5z|5|11
4
Dohi Keita
3T5z|6|8
5
Harada Kai
2T5z|4|8
6
Narasaki Meichi
2T4z|4|5
7
Phillips Nathan
2T4z|7|7
8
Coleman Nathaniel
2T3z|3|5
8
Kruder Jernej
2T3z|3|5
10
Skorodumov Sergei
2T3z|7|8
11
Kim Hanwool
1T4z|1|10
12
Mawem Mickael
1T4z|2|8
13
Lehmann Sascha
1T4z|5|4
14
Skofic Domen
1T3z|3|7
15
Holowach Jason
1T3z|4|5
16
Ginés López Alberto
1T3z|4|6
17
Bailey Sean
1T3z|5|6
18
Khazanov Alex
1T3z|5|9
19
Puman Hannes
1T2z|2|2
20
Vezonik Gregor
1T2z|5|4
21
Khaibullin Rishat
1T2z|8|10
22
Schröter Thilo Jeldrik
1T2z|11|10
23
Granja Carlos
0T3z|0|3
24
Lin Chia Hsiang
0T3z|0|4
25
Ghisolfi Stefano
0T3z|0|6
26
Au Chi-Fung
0T3z|0|8
27
Bombardi Marcello
0T3z|0|14
28
Kim Jabee
0T2z|0|3
29
Rekabi Davoud
0T2z|0|5
29
Stranik Martin
0T2z|0|5
31
Iarilovets Nikolai
0T2z|0|6
32
Uchida Lucas
0T2z|0|10
33
Jirajaturapak Sirapob
0T1z|0|1
34
Mawem Bassa
0T1z|0|3
35
Desgranges Romain
0T1z|0|4
36
Cvetkovski Alexander
0T1z|0|5
36
Maibam Chingkheinganba
0T1z|0|5
38
Levin Ram
0T1z|0|6
38
Sanders George
0T1z|0|6
40
Brosler John
0T1z|0|8
41
Pilpel Yarden
0T1z|0|9
42
Kumar Gaurav
0T1z|0|14
43
Ahmad Zaheer
0T0z|0|0
43
Cao Long
0T0z|0|0
43
Dzienski Marcin
0T0z|0|0
43
Estrada De Artola Emmanuel
0T0z|0|0
43
Jumaniyazov Akmal
0T0z|0|0
43
Khan Sahil
0T0z|0|0
43
Ruangrit Winai
0T0z|0|0
43
Valdez Garduño Emilio
0T0z|0|0
43
Wen Ying-Chieh
0T0z|0|0

 Author| Post time: 21-8-2019 10:39
| Show all posts
Women's Bouldering
Non-Olympic Event

Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Garnbret Janja
3T4z|7|6
2
Noguchi Akiyo
2T4z|3|8
3
Kura Nanako
1T2z|1|5
4
Kazbekova Ievgeniia
1T2z|2|3
5
Nonaka Miho
0T3z|0|5
6
Coxsey Shauna
0T3z|0|6
7
Ito Futaba
0T3z|0|7
7
Yip Alannah
0T3z|0|7
9
Gibert Fanny
0T3z|0|8
10
Klingler Petra
0T3z|0|9
11
Zhang YueTong
0T2z|0|3
12
Rakovec Lucka
0T2z|0|5
13
Seo Chaehyun
0T2z|0|8
14
Condie Kyra
0T2z|0|13
15
Koller Anne-Sophie
0T1z|0|1
15
Repusic Urska
0T1z|0|1
17
Krampl Mia
0T1z|0|2
17
Yokoyama Sofya
0T1z|0|2
19
Rogora Laura
0T1z|0|3
20
Douady Luce
0T1z|0|6

 Author| Post time: 21-8-2019 10:41
| Show all posts
Men's Bouldering
Non-Olympic Event

Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ondra Adam
3T4z|11|7
2
Narasaki Tomoa
2T4z|2|4
3
Fujii Kokoro
2T4z|5|6
4
Dohi Keita
2T4z|5|10
5
Flohé Yannick
2T4z|13|16
6
Schubert Jakob
1T4z|3|12
7
Sugimoto Rei
1T4z|5|9
8
Ruana Rudolph
1T4z|5|20
9
Harada Kai
1T3z|1|5
10
Kruder Jernej
1T3z|1|10
11
Hojer Jan
0T4z|0|10
12
Chon Jongwon
0T3z|0|6
13
Narasaki Meichi
0T3z|0|7
14
McColl Sean
0T3z|0|8
14
Ogata Yoshiyuki
0T3z|0|8
16
Cornu Manuel
0T3z|0|9
17
Coleman Nathaniel
0T3z|0|11
18
Phillips Nathan
0T3z|0|13
19
Piccolruaz Michael
0T2z|0|4
20
Skorodumov Sergei
0T1z|0|5

 Author| Post time: 21-8-2019 10:43
| Show all posts
Women's Bouldering
Non-Olympic Event

Final Results

Garnbret Janja
3T3z|8|8

Noguchi Akiyo
2T2z|4|2

Coxsey Shauna
2T2z|6|6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Kazbekova Ievgeniia
1T2z|3|4
5
Nonaka Miho
1T2z|5|6
6
Kura Nanako
0T1z|0|1

 Author| Post time: 21-8-2019 10:44
| Show all posts
Men's Bouldering
Non-Olympic Event

Final Results

Narasaki Tomoa
2T4z|12|20

Schubert Jakob
0T3z|0|10

Flohé Yannick
0T3z|0|13

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Fujii Kokoro
0T3z|0|18
5
Dohi Keita
0T2z|0|9
6
Ondra Adam
0T0z|0|0

 Author| Post time: 21-8-2019 10:50
| Show all posts
Men's Lead
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 26 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Schubert Jakob
3.50
1
Narasaki Tomoa
3.50
1
Lehmann Sascha
3.50
4
Harada Kai
5.29
5
McColl Sean
5.61
6
Megos Alexander
6.06
6
Fakiryanov Dmitrii
6.06
8
Ghisolfi Stefano
8.05
9
Desgranges Romain
8.57
10
Ondra Adam
9.07
11
Fujii Kokoro
11.68
11
Puman Hannes
11.68
13
Konecny Jakub
12.25
14
Stranik Martin
16.04
15
Skofic Domen
17.47
16
Bailey Sean
17.48
17
Ruana Rudolph
18.89
18
Chon Jongwon
19.94
19
Shevchenko Vladislav
21.02
20
Bosi William
21.29
21
Kim Hanwool
21.29
22
Bombardi Marcello
22.10
23
Nishida Hidemasa
22.35
24
Bergant Martin
22.95
25
Reuser Tim
23.99
26
Narasaki Meichi
24.49
27
Potocar Luka
25.08
28
Kruder Jernej
26.02
29
Dohi Keita
26.16
30
Coleman Nathaniel
28.25
31
Ginés López Alberto
28.43
32
O'Halloran Tom
30.66
33
Hojer Jan
32.73
34
Collin Nicolas
32.76
35
Zazulin Evgenii
35.41
36
Kim Jabee
35.72
37
Linacisoro Molina Mikel Asier
37.11
38
Pan Yu Fei
37.83
39
Piccolruaz Michael
39.39
40
Flohé Yannick
39.54
41
Cornu Manuel
39.97
42
Peharc Anze
41.49
43
Chan Cheung-Chi Shoji
42.29
44
Khazanov Alex
43.11
45
Ridal William
43.65
46
Shemla Yuval
44.27
47
Brosler John
44.75
48
Iarilovets Nikolai
46.80
49
Marcus Nimrod
47.75
50
Mawem Mickael
48.56
51
Harrison Campbell
48.88
52
Khaibullin Rishat
50.91
53
Timmermans Loïc
51.44
54
Popov Dmitrii
52.10
55
Galla Zach
52.74
56
Grosso Cesar
53.48
57
Au Chi-Fung
55.12
58
Plevko Tomas
56.00
59
Rekabi Davoud
57.63
60
Mawem Bassa
59.61
61
Valencia Danny
59.81
62
Levin Ram
61.88
63
Granja Carlos
61.93
63
Shikov Aleksandr
61.93
65
Adarsh Singh
63.11
66
Lee Dohyun
65.73
67
Holowach Jason
66.97
68
Miniely Or
70.14
69
Goodacre Joe
70.83
70
Fossali Ludovico
70.87
71
Maibam Chingkheinganba
70.97
72
Sanders George
72.94
73
Lavender Sam
73.36
74
Ruangrit Winai
74.99
75
Blokker Damien
75.72
76
Pilpel Yarden
77.03
77
Lin Chia Hsiang
77.40
78
Abel Ben
79.46
78
Uchida Lucas
79.46
80
Garcia Santiago
79.67
81
Estrada De Artola Emmanuel
80.75
81
Kriz Jan
80.75
83
Raksachat Thattana
80.85
84
Ho Foganholo Felipe
83.06
85
Khan Sahil
84.02
86
Kumar Gaurav
84.17
87
Marne Hritik
84.85
88
Yau Ka-Chun
85.01
89
Dzienski Marcin
85.79
89
Waldin Thomas
85.79
91
Cao Long
86.25
92
Wen Ying-Chieh
87.38
93
Valdez Garduño Emilio
88.95
94
Curtis Calrin
90.15
95
Zhong Qi Xin
92.07
96
Jirajaturapak Sirapob
93.24
96
Molina Franco Javier Iván
93.24
98
Jumaniyazov Akmal
97.00
99
Boldyrev Danyil
98.50

 Author| Post time: 21-8-2019 11:34
| Show all posts
Women's Lead
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 26 Athletes will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Garnbret Janja
1.22
2
Mori Ai
1.73
3
Verhoeven Anak
3.24
4
Kim Jain
5.00
5
Seo Chaehyun
5.66
6
Noguchi Akiyo
6.48
7
Krampl Mia
7.35
8
Pilz Jessica
8.26
9
Ito Futaba
9.00
10
Thompson-Smith Molly
10.17
11
Zhang YueTong
11.42
12
Chanourdie Julia
14.97
12
Kalan Tjasa
14.97
14
Kazbekova Ievgeniia
18.21
14
Raboutou Brooke
18.21
16
Rogora Laura
19.50
16
Rakovec Lucka
19.50
18
Rekabi Elnaz
21.18
18
Lukan Vita
21.18
20
Kotake Mei
21.42
21
Hafsaas Tina Johnsen
22.20
22
Nonaka Miho
22.95
23
Lettner Sandra
24.98
23
Contreras Alejandra
24.98
23
Coxsey Shauna
24.98
26
Vejmolova Iva
25.83
27
Schranz Christine
26.27
28
Shiraishi Ashima
26.70
29
Klingler Petra
27.58
30
Meshkova Viktoriia
27.96
31
Koller Anne-Sophie
27.98
32
Kümin Andrea
28.57
33
Gibert Fanny
28.96
34
Posch Katharina
30.30
35
Kura Nanako
31.54
36
Emeleva Luiza
32.31
37
Kim Lan
32.98
38
Yip Alannah
35.78
39
Sa Sol
37.09
40
Condie Kyra
38.50
41
Mackenzie Oceania
43.00
42
Yokoyama Sofya
43.27
43
Adamovska Eliska
43.86
44
Lee Hung Ying
44.02
44
Neame Joanna
44.02
46
Markovic Mina
46.28
47
Aguado Valentina
46.30
48
Krasovskaya Elena
46.83
48
Lin Hsiu-Ju
46.83
48
Taub Yael
46.83
48
Vest Allison
46.83
52
Arthaud Nina
49.48
53
Frangos Rebecca
50.79
53
Grossman Natalia
50.79
55
Johnson Alex
51.99
56
Rojas Andrea
52.99
57
Hönig Afra
55.32
57
Prosekova Olesya
55.32
59
Magalhaes de Castro Bianca
58.48
60
Jaubert Anouck
59.25
61
Jiang Rong
60.00
62
Panteleeva Iuliia
60.40
63
Stirling Lucinda Ann
60.50
64
Kalucka Aleksandra
61.48
65
Melius Tiffany
62.69
66
Song Yi Ling
65.04
67
Niu Di
65.93
68
Agambayeva Margarita
67.53
69
Tunyavanich Puntarika
68.19
70
Baima YuZhen
69.75
70
Kopf Sienna
69.75
72
Fernández Gutierrez Arantza
71.49
72
Miroslaw Aleksandra
71.49
74
De Charmoy Rachelle
72.47
74
Kalucka Natalia
72.47
76
Shiraiwa Thais Makino
73.20
77
Brozek Anna
76.75
78
Yu Wai-Ping
78.99
79
Ulzhabayeva Tamara
79.00
80
Chudziak Patrycja
80.23
81
Manerikar Siddhi Shekhar
83.20
82
Marlenova Assel
83.50
82
Perry Roxy
83.50
84
Luna Velasco Arantza
83.88
85
Gadamshetty Jayati
84.67
86
González Rámirez María Fernanda
85.99
87
Macias Ferreira Valeria
86.19
88
Arun Prateeksha
86.22
89
Raksachat Pratthana
88.25
90
De la Torre Jennifer Marie
89.99
90
Lekurwala Dhanshri
89.99
92
Tetzlaff Sarah
90.74

 Author| Post time: 21-8-2019 11:39
| Show all posts
Men's Lead
Non-Olympic Event

Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Megos Alexander
40+
2
Narasaki Tomoa
38
3
McColl Sean
37+
4
Ondra Adam
37+
5
Harada Kai
31+
6
Schubert Jakob
30+
7
Ghisolfi Stefano
29+
8
Puman Hannes
29+
9
Konecny Jakub
29+
10
Skofic Domen
29+
11
Reuser Tim
28+
12
Narasaki Meichi
28+
13
Fakiryanov Dmitrii
27+
14
Fujii Kokoro
26+
15
Stranik Martin
26+
16
Ruana Rudolph
26+
17
Bosi William
26+
17
Kim Hanwool
26+
19
Bombardi Marcello
26+
20
Bergant Martin
26+
21
Bailey Sean
26
22
Nishida Hidemasa
26
23
Lehmann Sascha
25+
24
Chon Jongwon
25+
25
Desgranges Romain
21+
26
Shevchenko Vladislav
14+

 Author| Post time: 21-8-2019 11:40
| Show all posts
Women's Lead
Non-Olympic Event

Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Garnbret Janja
38+
2
Lukan Vita
35
3
Mori Ai
34+
4
Krampl Mia
34
5
Seo Chaehyun
32
6
Noguchi Akiyo
32
7
Pilz Jessica
30+
8
Chanourdie Julia
30+
9
Rakovec Lucka
30+
10
Verhoeven Anak
30
11
Kotake Mei
29+
12
Kalan Tjasa
29
13
Hafsaas Tina Johnsen
29
14
Ito Futaba
28+
15
Raboutou Brooke
28+
16
Kazbekova Ievgeniia
27
17
Contreras Alejandra
24+
17
Coxsey Shauna
24+
19
Thompson-Smith Molly
24
20
Rogora Laura
24
21
Lettner Sandra
24
22
Kim Jain
22+
23
Rekabi Elnaz
16+
24
Zhang Yue Tong
14+
25
Vejmolova Iva
14+

 Author| Post time: 21-8-2019 11:42
| Show all posts
Women's Lead
Non-Olympic Event

Final Results

Garnbret Janja
43+

Krampl Mia
39+

Mori Ai
38+

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Seo Chaehyun
38+
5
Noguchi Akiyo
38+
6
Pilz Jessica
35+
7
Lukan Vita
30+
8
Chanourdie Julia
30+

 Author| Post time: 21-8-2019 11:43
| Show all posts
Men's Lead
Non-Olympic Event

Final Results

Ondra Adam
34+

Megos Alexander
33+

Schubert Jakob
33+

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Narasaki Tomoa
30
5
McColl Sean
30
6
Ghisolfi Stefano
29+
7
Harada Kai
28+
8
Puman Hannes
27+

 Author| Post time: 21-8-2019 11:46
| Show all posts
Men's Speed
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Timofeev Dmitrii
5.542
2
Deulin Vladislav
5.647
3
Mawem Bassa
5.730
4
Alipourshenazandifar Reza
5.757
5
Cao Long
5.790
6
Boldyrev Danyil
5.889
7
Maimuratov Amir
5.937
8
Rukin Sergey
5.959
9
Pavlenko Kostiantyn
5.966
10
Fossali Ludovico
5.970
11
Ou Zhi Yong
6.011
12
Kriz Jan
6.030
13
Brosler John
6.051
14
Khaibullin Rishat
6.051
15
Zhong Qi Xin
6.086
16
Kokorin Stanislav
6.088
17
Ali Pour Shenazandi Mehdi
6.115
18
Zodda Gian Luca
6.133
19
Dzienski Marcin
6.165
20
Granja Carlos
6.209
21
Mawem Mickael
6.280
22
Narasaki Tomoa
6.292
23
BianBa Zha Xi
6.351
24
Shikov Aleksandr
6.351
25
Goodacre Joe
6.416
26
Iarilovets Nikolai
6.458
27
Chan Cheung-Chi Shoji
6.487
28
Valencia Danny
6.628
29
Fujii Kokoro
6.640
30
Piccolruaz Michael
6.827
31
Pan Yu Fei
6.828
32
Harada Kai
6.887
33
Chon Jongwon
6.932
34
Coleman Nathaniel
6.933
35
Hojer Jan
6.943
36
Adarsh Singh
6.984
37
McColl Sean
6.997
38
Narasaki Meichi
7.042
39
Dohi Keita
7.123
40
Bosi William
7.309
41
Cornu Manuel
7.333
42
Collin Nicolas
7.354
43
Ho Foganholo Felipe
7.360
44
Ghisolfi Stefano
7.364
45
Ginés López Alberto
7.397
46
Kim Hanwool
7.430
47
Ruana Rudolph
7.441
48
Lehmann Sascha
7.475
49
Ruangrit Winai
7.553
50
Kruder Jernej
7.569
51
Ridal William
7.610
52
Linacisoro Molina Mikel Asier
7.657
53
Lee Dohyun
7.661
54
Au Chi-Fung
7.678
55
Bombardi Marcello
7.707
56
Flohé Yannick
7.752
57
Maibam Chingkheinganba
7.830
58
Ondra Adam
7.867
59
Schubert Jakob
7.940
60
Khazanov Alex
7.972
61
Kim Jabee
7.974
62
Curtis Calrin
7.981
63
Jirajaturapak Sirapob
7.998
64
Reuser Tim
8.026
65
Bailey Sean
8.137
66
Yau Ka-Chun
8.143
67
Marcus Nimrod
8.277
68
Abel Ben
8.322
69
Bunprakop Phanuphong
8.342
70
Lavender Sam
8.532
71
Timmermans Loïc
8.598
72
Kumar Gaurav
8.598
73
Galla Zach
8.696
74
Levin Ram
8.848
75
Megos Alexander
8.945
76
Peharc Anze
9.009
77
Holowach Jason
9.198
78
Grosso Cesar
9.202
79
Puman Hannes
9.277
80
Estrada De Artola Emmanuel
9.366
81
Harrison Campbell
9.546
82
Sanders George
9.727
83
Skofic Domen
9.786
84
Khan Sahil
9.833
85
Stranik Martin
9.912
86
Shemla Yuval
10.062
87
Pilpel Yarden
10.222
88
Konecny Jakub
10.386
89
Valdez Garduño Emilio
10.423
90
Waldin Thomas
10.499
91
Garcia Santiago
10.571
92
Marne Hritik
11.580
93
Desgranges Romain
11.732
94
Miniely Or
12.334
95
Molina Franco Javier Iván
13.306
96
Ahmad Zaheer
False Start
96
Lin Peng Hui
False Start
96
Rekabi Davoud
False Start
96
Thongmung Kritsadakorn
False Start

 Author| Post time: 21-8-2019 11:49
| Show all posts
Women's Speed
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miroslaw Aleksandra
7.377
2
Krasavina Mariia
7.414
3
Jaubert Anouck
7.454
4
Kaplina Iuliia
7.509
5
Song Yi Ling
7.698
6
Ivanova Elizaveta
7.806
7
Kalucka Natalia
7.866
8
Chudziak Patrycja
7.946
9
Remizova Elena
7.974
10
Niu Di
8.026
11
Tian Pei Yang
8.119
12
Brozek Anna
8.197
13
Kalucka Aleksandra
8.227
14
Sarisson Aurelia
8.246
15
Rojas Andrea
8.431
16
Ni Ming Wei
8.623
17
Krasovskaya Elena
8.709
18
Marlenova Assel
8.859
19
Lee Hung Ying
8.909
20
Kolkotina Tetiana
8.965
21
Sa Sol
9.061
22
Mackenzie Oceania
9.121
23
Garnbret Janja
9.157
24
Raboutou Brooke
9.228
25
Nonaka Miho
9.229
26
Agambayeva Margarita
9.280
27
Ito Futaba
9.292
28
Chanourdie Julia
9.337
29
Yip Alannah
9.374
30
Rekabi Elnaz
9.380
31
Ulzhabayeva Tamara
9.407
32
Condie Kyra
9.428
33
Kopf Sienna
9.459
34
Noguchi Akiyo
9.478
35
Contreras Alejandra
9.601
36
Jiang Rong
9.644
37
Klingler Petra
9.655
38
Lettner Sandra
9.731
39
Grossman Natalia
9.751
40
Meshkova Viktoriia
9.809
41
Coxsey Shauna
9.840
42
Yokoyama Sofya
9.856
43
Pilz Jessica
9.863
44
Kura Nanako
9.890
45
Zhang YueTong
10.178
46
Gibert Fanny
10.251
47
Rakovec Lucka
10.436
48
Rogora Laura
10.518
49
Aguado Valentina
10.633
50
Seo Chaehyun
10.706
51
Kümin Andrea
10.925
52
Johnson Alex
11.174
53
Kazbekova Ievgeniia
11.179
54
Melius Tiffany
11.524
55
Tunyavanich Puntarika
11.810
56
Koller Anne-Sophie
11.878
57
Kotake Mei
12.164
58
Crowley Grace
12.244
59
Kim Jain
12.356
60
Mori Ai
12.974
61
Shiraishi Ashima
12.975
62
Yu Wai-Ping
13.032
63
Shiraiwa Thais Makino
13.066
64
Kim Lan
13.080
65
Lukan Vita
13.446
66
De la Torre Jennifer Marie
13.509
67
Fernández Gutierrez Arantza
13.588
68
Raksachat Pratthana
13.615
69
Krampl Mia
13.822
70
Macias Ferreira Valeria
13.872
71
Hönig Afra
14.041
72
Gadamshetty Jayati
14.182
73
Magalhaes de Castro Bianca
14.668
74
Luna Velasco Arantza
15.058
75
De Charmoy Rachelle
15.075
76
Tetzlaff Sarah
15.367
77
Arun Prateeksha
15.494
78
Frangos Rebecca
15.569
79
Stirling Lucinda Ann
16.069
80
González Rámirez María Fernanda
18.339
81
Lekurwala Dhanshri
20.085
82
Manerikar Siddhi Shekhar
21.796
83
Neame Joanna
False Start

 Author| Post time: 21-8-2019 11:55
| Show all posts
Men's Speed
Non-Olympic Event

Round of 16 Results
The 1st Athletes from each Round of 16 will qualify for the Quarterfinals

Round of 16 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kokorin Stanislav
5.944
2
Timofeev Dmitrii
6.150


Round of 16 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Pavlenko Kostiantyn
6.232
2
Rukin Sergey
Fall


Round of 16 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alipourshenazandifar Reza
6.281
2
Brosler John
9.383


Round of 16 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kriz Jan
6.136
2
Cao Long
6.441


Round of 16 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Zhong Qi Xin
5.580
2
Deulin Vladislav
5.612


Round of 16 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fossali Ludovico
5.908
2
Maimuratov Amir
Fall


Round of 16 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Khaibullin Rishat
7.013
2
Mawem Bassa
7.470


Round of 16 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Boldyrev Danyil
5.940
2
Ou Zhi Yong
6.072

 Author| Post time: 21-8-2019 12:01
| Show all posts
Women's Speed
Non-Olympic Event

Round of 16 Results
The 1st Athletes from each Round of 16 will qualify for the Quarterfinals

Round of 16 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miroslaw Aleksandra
7.472
2
Ni Ming Wei
7.819


Round of 16 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Chudziak Patrycja
8.114
2
Remizova Elena
Fall


Round of 16 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kalucka Aleksandra
7.789
2
Kaplina Iuliia
8.465


Round of 16 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Song Yi Ling
7.436
2
Brozek Anna
7.945


Round of 16 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Krasavina Mariia
7.454
2
Rojas Andrea
8.202


Round of 16 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Niu Di
7.871
2
Kalucka Natalia
7.895


Round of 16 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jaubert Anouck
8.409
2
Sarisson Aurelia
10.504


Round of 16 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ivanova Elizaveta
7.747
2
Tian Pei Yang
8.080

 Author| Post time: 21-8-2019 12:07
| Show all posts
Men's Speed
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kokorin Stanislav
5.808
2
Pavlenko Kostiantyn
5.863


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kriz Jan
6.219
2
Alipourshenazandifar Reza
7.248


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fossali Ludovico
-
2
Zhong Qi Xin
False Start


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Boldyrev Danyil
7.500
2
Khaibullin Rishat
7.613

 Author| Post time: 21-8-2019 12:13
| Show all posts
Women's Speed
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miroslaw Aleksandra
7.337
2
Chudziak Patrycja
8.008


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Song Yi Ling
7.192
2
Kalucka Aleksandra
7.605


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Niu Di
7.814
2
Krasavina Mariia
7.998


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jaubert Anouck
7.663
2
Ivanova Elizaveta
10.188

 Author| Post time: 21-8-2019 12:15
| Show all posts
Men's Speed
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st Athletes from each Semifinal will qualify for the Final, the 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Small Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Kriz Jan
5.986
2
Kokorin Stanislav
Fall


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Fossali Ludovico
-
2
Boldyrev Danyil
False Start

 Author| Post time: 21-8-2019 12:16
| Show all posts
Women's Speed
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st Athletes from each Semifinal will qualify for the Final, the 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Small Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Miroslaw Aleksandra
7.337
2
Song Yi Ling
Fall


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Niu Di
7.525
2
Jaubert Anouck
7.535

 Author| Post time: 21-8-2019 12:17
| Show all posts
Men's Speed
Non-Olympic Event

Final Results

Fossali Ludovico
6.871Final

Kriz Jan
FallFinal

Kokorin Stanislav
5.835Small Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Boldyrev Danyil
5.934S.F.

 Author| Post time: 21-8-2019 12:19
| Show all posts
Women's Speed
Non-Olympic Event

Final Results

Miroslaw Aleksandra
7.129Final

Niu Di
8.363Final

Jaubert Anouck
7.534Small Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Song Yi Ling
9.768S.F.

 Author| Post time: 21-8-2019 12:35
| Show all posts
Women's
Final General Ranking
The Top 20 Athletes will qualify for the Combined Qualification

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Garnbret Janja
15.00
2
Noguchi Akiyo
260.00
3
Coxsey Shauna
1435.50
4
Ito Futaba
1567.50
5
Nonaka Miho
1785.00
6
Krampl Mia
1947.00
7
Seo Chaehyun
2184.00
8
Kazbekova Ievgeniia
2340.00
9
Miroslaw Aleksandra
2608.50
10
Niu Di
3723.00
11
Rakovec Lucka
4212.00
12
Mori Ai
4360.50
13
Jaubert Anouck
4455.00
14
Yip Alannah
4725.00
15
Kura Nanako
6048.00
16
Chanourdie Julia
6080.00
17
Pilz Jessica
6405.00
18
Klingler Petra
6670.00
19
Raboutou Brooke
7008.00
20
Lukan Vita
7644.00
21
Zhang Yue Tong
8140.00
22
Krasovskaya Elena
8170.00
23
Gibert Fanny
9234.00
24
Sa Sol
10276.50
25
Condie Kyra
10752.00
26
Song Yi Ling
10800.00
27
Rogora Laura
11520.00
28
Kalucka Aleksandra
12480.00
29
Mackenzie Oceania
13167.00
30
Rekabi Elnaz
14421.00
31
Contreras Alejandra
16051.50
32
Rojas Andrea
16065.00
33
Lettner Sandra
16320.00
34
Lee Hung Ying
16827.00
35
Kotake Mei
16905.00
36
Koller Anne-Sophie
18000.00
37
Meshkova Viktoriia
18048.00
38
Yokoyama Sofya
19074.00
39
Kalucka Natalia
20326.25
40
Kim Jain
21150.00
41
Chudziak Patrycja
26082.00
42
Grossman Natalia
26326.75
43
Kümin Andrea
28509.00
44
Shiraishi Ashima
30888.00
45
Brozek Anna
33120.00
46
Marlenova Assel
42900.00
47
Agambayeva Margarita
50544.00
48
Hönig Afra
51148.50
49
Johnson Alex
55022.00
50
Kopf Sienna
57375.00
51
Jiang Rong
59248.00
52
Aguado Valentina
59921.50
53
Kim Lan
71775.00
54
Ulzhabayeva Tamara
77004.00
55
Melius Tiffany
99176.00
56
Tunyavanich Puntarika
120813.50
57
Stirling Lucinda Ann
157285.50
58
Shiraiwa Thais Makino
160893.00
59
Frangos Rebecca
161160.00
60
Neame Joanna
178813.50
61
Magalhaes de Castro Bianca
191268.00
62
Yu Wai-Ping
193980.00
63
Fernández Gutierrez Arantza
222111.00
64
De Charmoy Rachelle
224250.00
65
Macias Ferreira Valeria
248400.00
66
Gadamshetty Jayati
249240.00
67
De la torre Jennifer Marie
281209.50
68
Arun Prateeksha
281400.00
69
González Rámirez María Fernan.
285600.00
70
Tetzlaff Sarah
289080.00
71
Luna Velasco Arantza
291456.00
72
Manerikar Siddhi Shekhar
317952.00
73
Lekurwala Dhanshri
350278.50

 Author| Post time: 21-8-2019 12:37
| Show all posts
Men's
Final General Ranking
The Top 20 Athletes will qualify for the Combined Qualification

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Narasaki Tomoa
48.00
2
Ondra Adam
282.00
3
Schubert Jakob
288.00
4
Fujii Kokoro
936.00
5
Harada Kai
1176.00
6
McColl Sean
1690.00
7
Megos Alexander
2542.00
8
Fossali Ludovico
3019.50
9
Dohi Keita
3360.00
10
Ruana Rudolph
3780.00
11
Narasaki Meichi
3888.00
12
Flohé Yannick
4455.00
13
Chon Jongwon
5082.00
14
Khaibullin Rishat
5850.00
15
Hojer Jan
6480.00
16
Ghisolfi Stefano
7623.00
17
Kruder Jernej
8073.00
18
Coleman Nathaniel
8625.00
19
Mawem Mickael
8987.00
20
Piccolruaz Michael
9728.00
21
Kim Hanwool
10106.25
22
Kriz Jan
10703.00
23
Cornu Manuel
14280.00
24
Lehmann Sascha
15170.00
25
Bosi William
15551.25
26
Skofic Domen
15750.00
27
Puman Hannes
15840.00
28
Mawem Bassa
19099.50
29
Granja Carlos
19347.50
30
Boldyrev Danyil
20160.00
31
Brosler John
20320.00
32
Reuser Tim
20696.50
33
Pan Yu Fei
21080.00
34
Collin Nicolas
21266.00
35
Zhong Qi Xin
21667.50
36
Ginés López Alberto
23426.00
37
Chan Cheung-Chi Shoji
25056.00
38
Bailey Sean
28728.00
39
Iarilovets Nikolai
30442.50
40
Bombardi Marcello
33264.00
41
Cao Long
33696.00
42
Goodacre Joe
34020.00
43
Shikov Aleksandr
36487.75
44
Peharc Anze
38587.50
45
Konecny Jakub
38812.50
46
Stranik Martin
46368.00
47
Ridal William
47120.00
48
Linacisoro Molina Mikel Asier
47355.00
49
Dzienski Marcin
49572.00
50
Marcus Nimrod
51975.00
51
Khazanov Alex
52577.00
52
Valencia Danny
53482.00
53
Kim Jabee
63075.00
54
Galla Zach
74730.00
55
Au Chi-Fung
85333.50
56
Holowach Jason
90944.00
57
Adarsh Singh
94500.00
58
Desgranges Romain
97680.00
59
Shemla Yuval
105339.00
60
Harrison Campbell
137632.00
61
Lee Dohyun
144837.00
62
Maibam Chingkheinganba
163990.00
63
Timmermans Loïc
169418.00
64
Ho Foganholo Felipe
172672.00
65
Grosso Cesar
173160.00
66
Ruangrit Winai
177840.00
67
Abel Ben
180096.00
68
Rekabi Davoud
190900.00
69
Levin Ram
195596.50
70
Jirajaturapak Sirapob
220935.00
71
Lavender Sam
238944.00
72
Sanders George
262993.50
73
Kumar Gaurav
290722.50
74
Pilpel Yarden
319902.00
75
Curtis Calrin
334560.00
76
Estrada De Artola Emmanuel
335268.00
77
Miniely Or
344088.00
78
Khan Sahil
368064.00
79
Garcia Santiago
413712.00
80
Valdez Garduño Emilio
432288.00
81
Waldin Thomas
465349.50
82
Marne Hritik
479372.00
83
Molina Franco Javier Iván
554730.00

 Author| Post time: 21-8-2019 12:39
| Show all posts
Women's Combined
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Coxsey Shauna
42.00
2
Noguchi Akiyo
80.00
3
Garnbret Janja
112.00
4
Mori Ai
288.00
4
Klingler Petra
288.00
6
Ito Futaba
300.00
7
Miroslaw Aleksandra
390.00
8
Nonaka Miho
420.00
9
Raboutou Brooke
420.00
10
Pilz Jessica
462.00
11
Jaubert Anouck
612.00
12
Chanourdie Julia
792.00
13
Seo Chaehyun
1040.00
14
Krampl Mia
1064.00
15
Niu Di
1111.50
16
Lukan Vita
1620.00
17
Rakovec Lucka
1800.00
18
Yip Alannah
2112.00
19
Kura Nanako
3315.00
20
Kazbekova Ievgeniia
3978.00

 Author| Post time: 21-8-2019 12:42
| Show all posts
Men's Combined
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Megos Alexander
17.00
2
Schubert Jakob
60.00
3
Narasaki Tomoa
112.00
4
Fujii Kokoro
175.00
5
Harada Kai
234.00
6
Khaibullin Rishat
272.00
7
Narasaki Meichi
400.00
8
Mawem Mickael
432.00
9
Fossali Ludovico
800.00
10
McColl Sean
810.00
11
Flohé Yannick
896.00
12
Coleman Nathaniel
960.00
13
Ruana Rudolph
1296.00
14
Piccolruaz Michael
1365.00
15
Dohi Keita
1452.00
16
Kruder Jernej
1638.00
17
Hojer Jan
2090.00
18
Ondra Adam
2280.00
19
Ghisolfi Stefano
2394.00
20
Chon Jongwon
2448.00

 Author| Post time: 21-8-2019 14:45
| Show all posts
Women's Combined
Final Results

Garnbret Janja
12.00

Noguchi Akiyo
21.00

Coxsey Shauna
42.00

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Miroslaw Aleksandra
64.00
5
Nonaka Miho
80.00
6
Mori Ai
80.00
7
Ito Futaba
120.00
8
Klingler Petra
126.00

 Author| Post time: 21-8-2019 14:47
| Show all posts
Men's Combined
Final Results

Narasaki Tomoa
4.00

Schubert Jakob
35.00

Khaibullin Rishat
40.00

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Harada Kai
54.00
5
Narasaki Meichi
60.00
6
Fujii Kokoro
72.00
7
Mawem Mickael
112.00
8
Megos Alexander
448.00

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

7-12-2021 01:42 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list