Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ISSF Shotgun World Championships 2019

[Copy link]
Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:19
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CASSANDRO Tammaro
124+12
2
DELAUNAY Eric
124+11
3
LLEWELLIN Ben
124+5
4
NYDRLE Tomas
123+8
5
BIRD Jeremy Harry
123+7
6
GIL Federico
123+3+16
7
ACHILLEOS Georgios
123+3+15
8
ARAMBURU Juan Jose
122
9
SVENSSON Marcus
122
10
JUNGMAN Phillip Russell
122
11
NILSSON Stefan
122
12
MEHELBA Azmy
122
13
VELLESTE Reino
122
14
ELLIOTT Christian
122
15
TOMECEK Jakub
121
16
JIN Di
121
17
SCHREIER Tilo
121
18
JANSSON Henrik
121
19
KALLIOINEN Eetu
121
20
JAFAROV Emin
121
21
FILTVEDT Jonas
121
22
ROSSETTI Gabriele
121
23
KORTE Sven
121
24
KONSTANTINOU Dimitris
121
25
UPELNIEKS Dainis
121
26
HANSEN Jesper
120
27
INESHIN Andrei
120
28
STARTSEV Yaroslav
120
29
WATNDAL Erik
120
30
VASILIOU Nicolas
120
31
ALRASHIDI Abdullah
120
32
ARGIRO Luke Peter
120
33
AL RASHEDI Mansour
120
34
TERRAS Anthony
119
35
DUARTE DELGADO Diego
119
36
ENGEN Jorgen
119
37
SHEIKH Sheeraz
119
38
AHMAD Mohamed
119
39
TEPLYY Nikolay
119
40
PETERSEN Emil Kjelgaard
119
41
KUNTSCHIK Sebastian
119
42
ATALAH Jorge
119
43
POCHIVALOV David
118
44
WERYS Jakub
118
45
ATAK Onur
118
46
FLORES BARAHONA Hector Andres
118
47
HAASE Felix
118
48
KHAN Mairaj Ahmad
118
49
NARUKA Anant Jeet Singh
118
50
MILCHEV Mikola
118
51
MIELGO MONEO Jose Maria
117
52
PACHECO ESPINOSA Nicolas
117
53
HAUKSSON Sigurdur
117
54
PETIT Emmanuel
117
55
DUJARRIC LEMBCKE Julio Elizardo
117
56
IKAWA Hiroyuki
117
57
CHALKIADAKIS Charalambos
117
58
FEILHAMMER Martin
117
59
TANG Shuai
117
60
HABIB Saud
116
61
HERMIDA Felix Domingo
116
62
MARTAYAN Sarkis
116
63
FARRUGIA Clive
116
64
DUN Yueheng
116
65
MARUYAMA Kazunari
116
66
MASKELL Michael
116
67
FILIPPELLI Riccardo
116
68
KOSSI Oskari
115
69
ZAMECNIK Jan
115
70
MAVROMMATIS Nikolaos
115
71
JOHNSON Robert
115
72
BIN FUTAIS Saif
115
73
NARCHEMASHVILI Vladimir
115
74
BIRKLYKKE Johan
115
75
TAMMIST Tonu
115
76
LAKIYA Pavel
114
77
ALWATT Tammar
114
78
SARKIS Samer
114
79
RAMLAOUI Hassane
114
80
INAM Khurram
113
81
LOIK Ivan
113
82
AL GHARBI Mohamed
113
83
MCBRIDE Richard
113
84
KVATADZE David
113
85
MITAS Efthimios
113
86
KVATADZE Givi
113
87
KILLANDER Karl Frederick
113
88
HAMAD Rashid
113
89
CHAND Usman
112
90
HATHAICHUKIAT Jiranunt
112
91
SVAVARSSON Hakon
112
92
AL-ATIAYA A-Aziz
112
93
HADDAD Nicolas
111
94
HAZOURY Stefano
111
95
DE GENNA FERNANDEZ Mario Bartol.
111
96
PESONEN Lari
111
97
GERACHTCHENKO Andrei
111
98
SAHIN Mustafa Serhat
111
99
ALDAWSARI Saad Abdullah R
111
100
HAMDY Mostafa
110
101
HAMAD Masoud
110
102
AL ZAHLI Bader
110
103
USMAN Ahmad
109
104
DIMITROV Bozhidar Vasilev
109
105
YECHSHENKO Eduard
109
106
BASOVS Vadims
109
107
FILEV Plamen
108
108
IPATOV Heorhiy
108
109
GEORGIEV Georgi
107
110
CURRAN-ROUTLEDGE Trysten Aaron
107
111
BHATTI Barjinder Singh
106
112
ATTARD Belinio
106
113
AL SAUD Saud
105
114
ABOLINS Egils
105
115
ALHELO Marwan Abdulqayoom Ab. M.
105
116
RACINSKAS Ronaldas
104
117
AL-NASSERI Yahya Salim Hamdan R.
104
118
FEDOROV Anatoly
103
119
MAGNUSSON Gudlaugur Bragi
102
120
LISAUSKAS Rolandas
102
121
NEBLAOUI Mustapha
102
122
MOHAMED Hasan
102
123
WILSON Michael Paul
102
124
WAKIYA Subaru
101
125
KIRILOV Iliya
97
126
ASFOUR Talal Hazem Rasem
97
127
SANCHEZ Dominique Luc
97
128
S S AL QASEM Mohd
93
129
CHOW Clement
88
130
ALMASRI Hani A M
76

ALMAKTOUM Saeed
DNS

BARSEGHYAN Mishel
DNS

DAHI Roger
DNS

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:38
| Show all posts
Men's Team Skeet
Non-Olympic Event

Final Results

Sweden
SVENSSON Marcus
NILSSON Stefan
JANSSON Henrik

365

Cyprus
ACHILLEOS Georgios
KONSTANTINOU Dimitris
VASILIOU Nicolas

364

Italy
CASSANDRO Tammaro
ROSSETTI Gabriele
FILIPPELLI Riccardo

361

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DELAUNAY Eric
TERRAS Anthony
PETIT Emmanuel
360
5
FILTVEDT Jonas
WATNDAL Erik
ENGEN Jorgen
360
6
SCHREIER Tilo
KORTE Sven
HAASE Felix
360
7
LLEWELLIN Ben
BIRD Jeremy Harry
KILLANDER Karl Frederick
360
8
NYDRLE Tomas
TOMECEK Jakub
ZAMECNIK Jan
359
9
JUNGMAN Phillip Russell
ELLIOTT Christian
JOHNSON Robert
359
10
VELLESTE Reino
INESHIN Andrei
TAMMIST Tonu
357
11
ALRASHIDI Abdullah
AL RASHEDI Mansour
HABIB Saud
356
12
SHEIKH Sheeraz
KHAN Mairaj Ahmad
NARUKA Anant Jeet Singh
355
13
JIN Di
TANG Shuai
DUN Yueheng
354
14
HANSEN Jesper
PETERSEN Emil Kjelgaard
BIRKLYKKE Johan
354
15
MEHELBA Azmy
MARTAYAN Sarkis
HAMDY Mostafa
348
16
KALLIOINEN Eetu
KOSSI Oskari
PESONEN Lari
347
17
CHALKIADAKIS Charalambos
MAVROMMATIS Nikolaos
MITAS Efthimios
345
18
DUJARRIC LEMBCKE Julio Elizardo
HERMIDA Felix Domingo
HAZOURY Stefano
344
19
STARTSEV Yaroslav
TEPLYY Nikolay
FEDOROV Anatoly
342
20
NARCHEMASHVILI Vladimir
KVATADZE David
KVATADZE Givi
341
21
MILCHEV Mikola
LOIK Ivan
IPATOV Heorhiy
339
22
UPELNIEKS Dainis
BASOVS Vadims
ABOLINS Egils
335
23
HAMAD Rashid
AL-ATIAYA A-Aziz
HAMAD Masoud
335
24
INAM Khurram
CHAND Usman
USMAN Ahmad
334
25
IKAWA Hiroyuki
MARUYAMA Kazunari
WAKIYA Subaru
334
26
HAUKSSON Sigurdur
SVAVARSSON Hakon
MAGNUSSON Gudlaugur Bragi
331
27
FARRUGIA Clive
DIMITROV Bozhidar Vasilev
ATTARD Belinio
331
28
AL GHARBI Mohamed
AL ZAHLI Bader
AL-NASSERI Yahya Salim Hamdan R.
327
29
MCBRIDE Richard
CURRAN-ROUTLEDGE Trysten Aaron
BHATTI Barjinder Singh
326
30
RAMLAOUI Hassane
HADDAD Nicolas
SANCHEZ Dominique Luc
322
31
ALWATT Tammar
ALHELO Marwan Abdulqayoom Ab. M.
MOHAMED Hasan
321
32
FILEV Plamen
GEORGIEV Georgi
KIRILOV Iliya
312
33
ASFOUR Talal Hazem Rasem
S S AL QASEM Mohd
ALMASRI Hani A M
266

AHMAD Mohamed
BIN FUTAIS Saif
ALMAKTOUM Saeed
DNS

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:40
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JACOB Katharina Monika
117
2
BATYRSHINA Zilia
115+4
3
VAN DER VEEN Esmee
115+3+2
4
REICHERT Eva-Tamara
115+3+1
5
LI Wenyi
115+1
6
LU Yikai
115+0
7
RATHORE Darshna
114
8
SMITH Austen Jewell
114
9
BROZKOVA Dominika
114
10
SONG Zhengyi
113
11
JONES Aislin
113
12
BUKHONOVA Elena
111
13
BOGDANOVA Alisa
111
14
ZHADNOVA Anna
111
15
HOCKOVA Vanesa
111
16
ZAORALOVA Zuzana
110
17
ISLAI Raveca-Maria
108
18
DHALIWAL Parinaaz
106
19
BONGINI Sara
105
20
LONGHI Giada
105
21
ELEFTHERIOU Anastasia
102
22
BOYD Madeleine Lieselotte
102
23
CHHINA Asees
101
24
BASSO Giulia
101
25
MRNOVA Pavla
99
26
CAN Sena
98
27
OTIS Jasmine Rose
98

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:43
| Show all posts
Women's Junior Team Skeet
Final Results

China
LU Yikai
LI Wenyi
SONG Zhengyi

343

Russia
BATYRSHINA Zilia
BUKHONOVA Elena
ZHADNOVA Anna

337

United States
JACOB Katharina Monika
SMITH Austen Jewell
OTIS Jasmine Rose

329

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BROZKOVA Dominika
ZAORALOVA Zuzana
MRNOVA Pavla
323
5
RATHORE Darshna
DHALIWAL Parinaaz
CHHINA Asees
321
6
BONGINI Sara
LONGHI Giada
BASSO Giulia
311

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:44
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Final Results

BATYRSHINA Zilia
52

JACOB Katharina Monika
51

VAN DER VEEN Esmee
38

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LU Yikai
31
5
REICHERT Eva-Tamara
22
6
LI Wenyi
14

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:45
| Show all posts
Men's Skeet
Final Results

NYDRLE Tomas
60EWR

CASSANDRO Tammaro
57

BIRD Jeremy Harry
46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DELAUNAY Eric
36
5
LLEWELLIN Ben
27
6
GIL Federico
17

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 18:34
| Show all posts
Mixed Junior Team Skeet
Qualification Results
The 1st and 2nd Teams will qualify for the Gold Medal Match, the 3rd and 4th Teams will qualify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SMITH Austen Jewell
AHLIN Alexander Joseph
140+2
2
BUKHONOVA Elena
ESHCHANOV Mark
140+1
3
BONGINI Sara
GALARDINI Andrea
138
4
LU Yikai
WU Liangliang
136
5
BOYD Madeleine Lieselotte
MCNEILL David James Sneddon
135
6
ZAORALOVA Zuzana
KORCAK Daniel
135
7
REICHERT Eva-Tamara
HONKOMP Christopher Robin
135
8
ZHADNOVA Anna
DANILENKOV Andrei
134
9
SIMONTON Samantha
PRINCE Conner Lynn
134
10
CAN Sena
HAFIZ Salih
134
11
LONGHI Giada
GHILLI Cristian
131
12
SONG Zhengyi
LONG Jue
130
13
RATHORE Darshna
THAKUR Arjun
126
14
BROZKOVA Dominika
KLIKA Richard
125
15
DHALIWAL Parinaaz
GARCHA Gurnihal Singh
111

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 18:45
| Show all posts
Mixed Team Skeet
Non-Olympic Event
Qualification Results
The 1st and 2nd Teams will qualify for the Gold Medal Match, the 3rd and 4th Teams will qualify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RHODE Kimberly
ELLIOTT Christian
145
2
BACOSI Diana
ROSSETTI Gabriele
144+1
3
WEI Meng
JIN Di
144+0
4
HIBBS Emily Jane
BIRD Jeremy Harry
143
5
VIZZI Dania Jo
JUNGMAN Phillip Russell
142
6
CAINERO Chiara
CASSANDRO Tammaro
142
7
JONES Aislin
ARGIRO Luke Peter
142
8
SKALICKA Martina
NYDRLE Tomas
142
9
SUMOVA Barbora
TOMECEK Jakub
141
10
ISHIHARA Naoko
IKAWA Hiroyuki
141
11
ANASTASSIOU Lucie
TERRAS Anthony
139
12
CROVETTO CHADID Francisca
ATALAH Jorge
138
13
MALOVICHKO Iryna
MILCHEV Mikola
138
14
OZPAK Nur Banu
ATAK Onur
138
15
BATTAULT Noemie
DELAUNAY Eric
137
16
AL SHAMAA Eman
AL RASHEDI Mansour
137
17
KRAKHMALEVA Anastasia
TEPLYY Nikolay
137
18
BARTEKOVA Danka
ZEMKO Stefan
137
19
WIESLHUBER Katrin
SCHREIER Tilo
136
20
MESSERSCHMIDT Nadine
KORTE Sven
136
21
ZHANG Donglian
DUN Yueheng
136
22
PANARINA Olga
YECHSHENKO Eduard
135
23
ORYNBAY Assem
POCHIVALOV David
135
24
HASSANI Maryam
ALWATT Tammar
135
25
AL SHARSHANI Reem
HAMAD Rashid
134
26
KHAN Areeba
NARUKA Anant Jeet Singh
134
27
FARSJO Malin
FILTVEDT Jonas
134
28
BORDA OLAECHEA Daniella
PACHECO ESPINOSA Nicolas
134
29
BOGDANOVA Alisa
RACINSKAS Ronaldas
133
30
AL ZAABI Fatema
ALRASHIDI Abdullah
133
31
VINOGRADOVA Natalia
FEDOROV Anatoly
132
32
SHAKTAWAT Karttiki Singh
KHAN Mairaj Ahmad
132
33
SUTARPORN Nutchaya
HATHAICHUKIAT Jiranunt
131
34
AL SULAIMI Fatma Abdullah Said
AL GHARBI Mohamed
131
35
ELLIOT Michelle
MASKELL Michael
131
36
AL MALKI Wahba Aty Khamis
AL ZAHLI Bader
130
37
MARIRHI Ibtissam
NEBLAOUI Mustapha
130

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 19:02
| Show all posts
Mixed Team Skeet
Non-Olympic Event
Final Results

Italy
BACOSI Diana
ROSSETTI Gabriele

38Gold Medal Match

United States
RHODE Kimberly
ELLIOTT Christian

36Gold Medal Match

China
WEI Meng
JIN Di

36Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HIBBS Emily Jane
BIRD Jeremy Harry
32B.M.M.

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 19:07
| Show all posts
Mixed Junior Team Skeet
Final Results

United States
SMITH Austen Jewell
AHLIN Alexander Joseph

32Gold Medal Match

Russia
BUKHONOVA Elena
ESHCHANOV Mark

27Gold Medal Match

China
LU Yikai
WU Liangliang

26Bronze Medal Match|Shoot-Off:6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BONGINI Sara
GALARDINI Andrea
26B.M.M.|S.O.:5

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 14:55 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list