Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ISSF Shotgun World Championships 2019

[Copy link]
Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:54
| Show all posts
Mixed Team Trap
Final Results

Australia
SCANLAN Laetisha
WILLETT James

44Gold Medal Match|Shoot-Off:2

Russia
SAVELEVA Iuliia
SMYKOV Maksim

44Gold Medal Match|Shoot-Off:1

Australia
SMITH Penny
GRICE Thomas Derek

45Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CARROLL Ashley
HALDEMAN Derek
40B.M.M.

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:55
| Show all posts
Mixed Junior Team Trap
Final Results

Czech Republic
HRDLICKOVA Zina
BECCARI Fabio

43Gold Medal Match

Italy
RAGAZZINI Gaia
MARONGIU Matteo

38Gold Medal Match

Bulgaria
ALI Selin
GEORGIEV Ivan

39Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MOLNE MAGRINA Mar
MARTINEZ TORRES Adria
31B.M.M.

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:09
| Show all posts
Men's Double Trap
Non-Olympic Event

Final Results

BARILLA Antonino
141

OLEJNIK Hubert Andrzej
139

VESCOVI Andrea
136

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AL SHUHOUMI Hussein Rashid
133
5
MOSIN Vasily
132
6
AL ATHBA Masoud
131
7
ALAFASI Ahmad
131
8
AL MUTAIRI Saad
131
9
CHIANESE Alessandro
127
10
HUTAN Filip
121
11
AL HATMI Ahmed
119
12
PRAJ Filip
116
13
CHETCUTI Gianluca
116
14
ALSHOWAIER Jarrah
115
15
BERTI Gian Marco
108
16
XOXI Rromir
94

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:09
| Show all posts
Men's Team Double Trap
Non-Olympic Event

Final Results

Italy
BARILLA Antonino
VESCOVI Andrea
CHIANESE Alessandro

404

Kuwait
ALAFASI Ahmad
AL MUTAIRI Saad
ALSHOWAIER Jarrah

377

Slovakia
OLEJNIK Hubert Andrzej
HUTAN Filip
PRAJ Filip

376

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:09
| Show all posts
Men's Junior Double Trap
Final Results

CARLI Marco
136

DUPRE DE FORESTA Jacopo
119

LICETI Nicolo
118

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:09
| Show all posts
Men's Junior Team Double Trap
Final Results

Italy
CARLI Marco
DUPRE DE FORESTA Jacopo
LICETI Nicolo

297

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:10
| Show all posts
Women's Double Trap
Non-Olympic Event

Final Results

DE LUCA Claudia
117

MAGLIO Sofia
111

VEROMAA Mopsi
108

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SOKHA Valeriya
107
5
PERILLI Alessandra
102

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:10
| Show all posts
Women's Team Double Trap
Non-Olympic Event

Final Results

Italy
DE LUCA Claudia
MAGLIO Sofia
SOKHA Valeriya

335WR

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:12
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CASSANDRO Tammaro
75
1
LLEWELLIN Ben
75
3
ELLIOTT Christian
74
4
KONSTANTINOU Dimitris
74
5
DELAUNAY Eric
74
6
JUNGMAN Phillip Russell
74
7
SVENSSON Marcus
74
8
ACHILLEOS Georgios
74
9
UPELNIEKS Dainis
73
10
GIL Federico
73
11
BIRD Jeremy Harry
73
12
FILTVEDT Jonas
73
13
ROSSETTI Gabriele
73
14
NILSSON Stefan
73
15
AL RASHEDI Mansour
73
16
KORTE Sven
73
17
NYDRLE Tomas
73
18
MEHELBA Azmy
73
19
KALLIOINEN Eetu
73
20
VELLESTE Reino
73
21
TANG Shuai
72
22
KUNTSCHIK Sebastian
72
23
STARTSEV Yaroslav
72
24
WATNDAL Erik
72
25
SCHREIER Tilo
72
26
MILCHEV Mikola
72
27
VASILIOU Nicolas
72
28
JAFAROV Emin
72
29
ALRASHIDI Abdullah
72
30
JANSSON Henrik
72
31
ATALAH Jorge
72
32
ARAMBURU Juan Jose
72
33
DUARTE DELGADO Diego
71
34
ARGIRO Luke Peter
71
35
IKAWA Hiroyuki
71
36
TEPLYY Nikolay
71
37
PETERSEN Emil Kjelgaard
71
38
INESHIN Andrei
71
39
ATAK Onur
71
40
BIRKLYKKE Johan
71
41
TOMECEK Jakub
71
42
JIN Di
71
43
KHAN Mairaj Ahmad
71
44
MARUYAMA Kazunari
71
45
NARUKA Anant Jeet Singh
71
46
MASKELL Michael
71
47
ENGEN Jorgen
70
48
CHALKIADAKIS Charalambos
70
49
SHEIKH Sheeraz
70
50
FLORES BARAHONA Hector Andres
70
51
HAASE Felix
70
52
SARKIS Samer
70
53
TERRAS Anthony
70
54
TAMMIST Tonu
70
55
KILLANDER Karl Frederick
70
56
HANSEN Jesper
70
57
JOHNSON Robert
70
58
FEILHAMMER Martin
70
59
NARCHEMASHVILI Vladimir
70
60
FILIPPELLI Riccardo
70
61
AHMAD Mohamed
70
62
FARRUGIA Clive
69
63
KVATADZE Givi
69
64
DUN Yueheng
69
65
DUJARRIC LEMBCKE Julio Elizardo
69
66
RAMLAOUI Hassane
69
67
POCHIVALOV David
69
68
ALDAWSARI Saad Abdullah R
69
69
WERYS Jakub
69
70
HAMAD Rashid
68
71
HABIB Saud
68
72
USMAN Ahmad
68
73
HERMIDA Felix Domingo
68
74
MARTAYAN Sarkis
68
75
BIN FUTAIS Saif
68
76
AL GHARBI Mohamed
68
77
LAKIYA Pavel
67
78
MIELGO MONEO Jose Maria
67
79
ZAMECNIK Jan
67
80
KOSSI Oskari
67
81
MITAS Efthimios
67
82
SAHIN Mustafa Serhat
67
83
PACHECO ESPINOSA Nicolas
67
84
MAVROMMATIS Nikolaos
67
85
AL-ATIAYA A-Aziz
67
86
BASOVS Vadims
67
87
HAUKSSON Sigurdur
67
88
LOIK Ivan
67
89
ALWATT Tammar
67
90
SVAVARSSON Hakon
67
91
PETIT Emmanuel
67
92
HAMAD Masoud
66
93
HATHAICHUKIAT Jiranunt
66
94
GERACHTCHENKO Andrei
66
95
HAZOURY Stefano
66
96
ATTARD Belinio
66
97
HAMDY Mostafa
66
98
INAM Khurram
66
99
AL ZAHLI Bader
66
100
FEDOROV Anatoly
65
101
CHAND Usman
65
102
MCBRIDE Richard
65
103
YECHSHENKO Eduard
65
104
WAKIYA Subaru
65
105
KVATADZE David
65
106
PESONEN Lari
65
107
DIMITROV Bozhidar Vasilev
64
108
CURRAN-ROUTLEDGE Trysten Aaron
64
109
DE GENNA FERNANDEZ Mario Bartol.
64
110
SANCHEZ Dominique Luc
63
111
GEORGIEV Georgi
63
112
BHATTI Barjinder Singh
62
113
HADDAD Nicolas
62
114
WILSON Michael Paul
62
115
FILEV Plamen
62
116
ABOLINS Egils
62
117
ALHELO Marwan Abdulqayoom Ab. M.
62
118
AL-NASSERI Yahya Salim Hamdan R.
61
119
RACINSKAS Ronaldas
61
120
IPATOV Heorhiy
61
121
ASFOUR Talal Hazem Rasem
60
122
MAGNUSSON Gudlaugur Bragi
60
123
AL SAUD Saud
59
124
MOHAMED Hasan
59
125
NEBLAOUI Mustapha
58
126
KIRILOV Iliya
57
127
LISAUSKAS Rolandas
57
128
S S AL QASEM Mohd
56
129
CHOW Clement
53
130
ALMASRI Hani A M
48

ALMAKTOUM Saeed
DNS

BARSEGHYAN Mishel
DNS

DAHI Roger
DNS

Posts
9055
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 15:15
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JACOB Katharina Monika
71
2
LU Yikai
70
3
ZAORALOVA Zuzana
70
4
RATHORE Darshna
69
5
REICHERT Eva-Tamara
69
6
SMITH Austen Jewell
69
7
LI Wenyi
69
8
VAN DER VEEN Esmee
68
9
BROZKOVA Dominika
68
10
JONES Aislin
67
11
HOCKOVA Vanesa
67
12
BATYRSHINA Zilia
67
13
SONG Zhengyi
66
14
BUKHONOVA Elena
66
15
ZHADNOVA Anna
66
16
BOGDANOVA Alisa
65
17
ISLAI Raveca-Maria
65
18
DHALIWAL Parinaaz
64
19
LONGHI Giada
63
20
BONGINI Sara
62
21
BASSO Giulia
62
22
OTIS Jasmine Rose
61
23
BOYD Madeleine Lieselotte
59
24
MRNOVA Pavla
59
25
CHHINA Asees
59
26
ELEFTHERIOU Anastasia
58
27
CAN Sena
57

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 15:14 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list