Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ISSF Shotgun World Championships 2019

[Copy link]
Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:00
| Show all posts
Women's Junior Trap
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RAGAZZINI Gaia
114
2
ALI Selin
112+3
3
HRDLICKOVA Zina
112+2
4
GARRISON Carey Jeana
109+1
5
MANHAVE Nicole Adriana
109+0
6
SARANSKAIA Tatiana
108+1
7
HALL Lucy Charlotte
108+0
8
BERNAL Sandra
107
9
ZHANG Ting
107
10
PRESTON Alexis Elsa
106
11
LITTAME Sofia
106
12
GALEA Mikaela
104
13
MOLNE MAGRINA Mar
104
14
COELHO DE BARROS Maria Ines
103
15
DEAN Kiara Sioux-Lin
103
16
PENDERGRASS Faith Alexa
103
17
VOJKUVKOVA Antonie
102
18
GUPTA Kirti
102
19
HONG Xinru
101
20
RAJAK Preeti
100
21
RECASENS Loemy
100
22
CHEN Hongdan
100
23
HAYWARD Jessica Ellen
99
24
PURSER Madeleine Louise
98
25
KHAN Ayesha
98
26
LUPPI Greta
97
27
JONES Renae Mary
96
28
KORTISOVA Emma
96
29
JANECKOVA Katerina
94
30
TONINI Martina
79

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:03
| Show all posts
Women's Junior Team Trap
Final Results

United States
GARRISON Carey Jeana
MANHAVE Nicole Adriana
PENDERGRASS Faith Alexa

321

Italy
RAGAZZINI Gaia
LITTAME Sofia
LUPPI Greta

317

China
ZHANG Ting
HONG Xinru
CHEN Hongdan

308

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HRDLICKOVA Zina
VOJKUVKOVA Antonie
JANECKOVA Katerina
308
5
PRESTON Alexis Elsa
DEAN Kiara Sioux-Lin
JONES Renae Mary
305
6
HALL Lucy Charlotte
HAYWARD Jessica Ellen
PURSER Madeleine Louise
305
7
GUPTA Kirti
RAJAK Preeti
KHAN Ayesha
300

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:05
| Show all posts
Women's Trap
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PERILLI Alessandra
121
2
CARROLL Ashley
120
3
GALVEZ Fatima
119+2
4
WANG Xiaojing
119+1
5
SAVELEVA Iuliia
118
6
SCANLAN Laetisha
117+9
7
CORMENIER Carole
117+8
8
TUGOLUKOVA Yulia
117+1
9
TOZIER Rachel Leighanne
116
10
STANCO Silvana
116
11
ROSSI Jessica
116
12
DMITRIYENKO Mariya
116
13
BROWNING Kayle
116
14
ALHAWAL Sarah
115
15
NAKAYAMA Yukie
115
16
SMITH Penny
115
17
SALMI Marika
114
18
BARSUK Tatiana
114
19
BINDRICH Sarah
114
20
ROONEY Natalie
113
21
COUZY Melanie
113
22
SARITURK Safiye
113
23
GORMALLY Aoife
112
24
VEROMAA Mopsi
112
25
MARIRHI Yasmine
112
26
LING Abbey
112
27
MAKELA-NUMMELA Satu
112
28
HOLLANDS Charlotte
111
29
PALMITESSA Maria Lucia
111
30
BASSIL Ray
111
31
DOHOTARU Adela
109
32
KIYOSHI Riyo
109
33
DENG Weiyun
109
34
KEER Manisha
108
35
MARTINEZ Beatriz
107
36
COUET Adeline
107
37
CHOWDHARY Shagun
107
38
SPOTAKOVA Jana
106
39
BABAN Ana
106
40
DAVYDOVA Anastassiya
106
41
LIU Yingzi
106
42
MACEK Jasmina
106
43
SEREDA Oxana
105
44
GOEHRING Christiane
105
45
PRAMUANCHOK Napapha
104
46
KOJIMA Chiemi
104
47
LONGLEY Elizabeth Grace
103
48
KONSTANTINIDOU Georgia
103
49
BARR Kirsty
102
50
VARGOVA Veronika
102
51
TOMAR Seema
101
52
SALMAN Pamela
100
53
AL GAHAFFI Fakhari
100
54
SEDMAK Una
99
55
LIENARD Sophie
98
56
NONGPROMMA Thitithan
97
57
BODDEZ Lindsay
97
58
FOCAN Anne
96
59
AL HOUSNI Reem
94
60
TEIXEIRA Janice
93
61
MEYER Cynthia
91
62
ALZYOD Aida Mohammad Gablan
91
63
PACHECO NARANJO Daniela
87
64
DIMITRIADOU Eleni
47
QUOOSS Katrin
DNS
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
DNS

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:13
| Show all posts
Women's Team Trap
Non-Olympic Event

Final Results

United States
CARROLL Ashley
TOZIER Rachel Leighanne
BROWNING Kayle

352

Russia
SAVELEVA Iuliia
TUGOLUKOVA Yulia
BARSUK Tatiana

349

Italy
STANCO Silvana
ROSSI Jessica
PALMITESSA Maria Lucia

343

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SALMI Marika
VEROMAA Mopsi
MAKELA-NUMMELA Satu
338
5
CORMENIER Carole
COUZY Melanie
COUET Adeline
337
6
WANG Xiaojing
DENG Weiyun
LIU Yingzi
334
7
NAKAYAMA Yukie
KIYOSHI Riyo
KOJIMA Chiemi
328
8
DMITRIYENKO Mariya
DAVYDOVA Anastassiya
SEREDA Oxana
327
9
LING Abbey
HOLLANDS Charlotte
BARR Kirsty
325
10
KEER Manisha
CHOWDHARY Shagun
TOMAR Seema
316
11
LONGLEY Elizabeth Grace
BODDEZ Lindsay
MEYER Cynthia
291
BINDRICH Sarah
GOEHRING Christiane
QUOOSS Katrin
DNS
SPOTAKOVA Jana
VARGOVA Veronika
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
DNS

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:19
| Show all posts
Women's Junior Trap
Final Results

ALI Selin
41EWRJ|Shoot-Off:2

SARANSKAIA Tatiana
41EWRJ|Shoot-Off:1

HRDLICKOVA Zina
32

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RAGAZZINI Gaia
28
5
GARRISON Carey Jeana
23
6
MANHAVE Nicole Adriana
19

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:20
| Show all posts
Men's Junior Trap
Final Results

LUSTOZA Leonardo
45

KOIVU Matias
42

MACEK Rene
36

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ILBILGI Murat
30
5
FERRARI Lorenzo
26
6
BECCARI Fabio
18

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:22
| Show all posts
Women's Trap
Final Results

CARROLL Ashley
42

WANG Xiaojing
41

GALVEZ Fatima
33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PERILLI Alessandra
26
5
SCANLAN Laetisha
21
6
SAVELEVA Iuliia
15

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:23
| Show all posts
Men's Trap
Final Results

COWARD-HOLLEY Matthew John
45

DE FILIPPIS Mauro
39

ALMUDHAF Khaled
33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HALES Nathan
29
5
GRAZINI Valerio
23
6
DESERT Antonin
17

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:36
| Show all posts
Mixed Junior Team Trap
Qualification Results
The 1st and 2nd Teams will qualify for the Gold Medal Match, the 3rd and 4th Teams will qualify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RAGAZZINI Gaia
MARONGIU Matteo
141
2
HRDLICKOVA Zina
BECCARI Fabio
140
3
ALI Selin
GEORGIEV Ivan
138
4
MOLNE MAGRINA Mar
MARTINEZ TORRES Adria
138
5
ZHANG Ting
LI Siwei
137
6
LITTAME Sofia
FERRARI Lorenzo
137
7
SARANSKAIA Tatiana
MAMKIN Gennadii
136
8
PENDERGRASS Faith Alexa
BROWN Steven Patrick
133
9
DEAN Kiara Sioux-Lin
ILES-CREVATIN Mitchell
132
10
HALL Lucy Charlotte
LING Theo Andrew
131
11
PRESTON Alexis Elsa
ARMSTRONG Thomas Mitchell Gilmo.
130
12
RECASENS Loemy
BOURGUE Clement Francis Andre
130
13
GUPTA Kirti
KAPOOR Vivaan
130
14
PURSER Madeleine Louise
BOVINGDON Michael William Oliver
129
15
JANECKOVA Katerina
NAVRATIL Vaclav
128
16
HONG Xinru
REN Zhaojun
127
17
KORTISOVA Emma
KRAJMER Alex
127
18
GARRISON Carey Jeana
REYNOLDS Roe
126
19
RAJAK Preeti
KUNDU Vishwa
117
20
TONINI Martina
RIGONI Simone
107

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 14:50
| Show all posts
Mixed Team Trap
Qualification Results
The 1st and 2nd Teams will qualify for the Gold Medal Match, the 3rd and 4th Teams will qualify for the Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SAVELEVA Iuliia
SMYKOV Maksim
145
2
SCANLAN Laetisha
WILLETT James
144+1
3
SMITH Penny
GRICE Thomas Derek
144+0
4
CARROLL Ashley
HALDEMAN Derek
143
5
ROSSI Jessica
PELLIELO Giovanni
142
6
STANCO Silvana
GRAZINI Valerio
142
7
COUZY Melanie
GUERRERO Sebastien
142
8
GALVEZ Fatima
FERNANDEZ Alberto
142
9
WANG Xiaojing
YU Haicheng
141
10
ALHAWAL Sarah
AL FAIHAN Abdulrahman
141
11
DAVYDOVA Anastassiya
KHASSYANOV Victor
139
12
TOZIER Rachel Leighanne
BURROWS Brian
138
13
BARR Kirsty
COWARD-HOLLEY Matthew John
138
14
MARTINEZ Beatriz
BAILON Antonio
138
15
BABAN Ana
GLASNOVIC Josip
137
16
HOLLANDS Charlotte
HEADING Aaron
137
17
VARGOVA Veronika
SLAMKA Michal
137
18
VEROMAA Mopsi
KYYRONEN Mirka
137
19
ROONEY Natalie
ROBINSON Owen
136
20
BINDRICH Sarah
LOEW Andreas
136
21
BASSIL Ray
MOUSSA Alain
136
22
NAKAYAMA Yukie
OYAMA Shigetaka
135
23
MACEK Jasmina
MACEK Bostjan
135
24
SPOTAKOVA Jana
KOVACOCY Marian
135
25
PERILLI Alessandra
BERTI Gian Marco
134
26
MAKELA-NUMMELA Satu
PIRTTISALO Eemil
134
27
SARITURK Safiye
TUNCER N Tolga
134
28
SALMAN Pamela
DAPELO Gianluca
134
29
CORMENIER Carole
DESERT Antonin
133
30
DENG Weiyun
HE Weidong
133
31
CHOWDHARY Shagun
CHENAI Kynan
132
32
GORMALLY Aoife
O SULLIVAN Ian
132
33
GOEHRING Christiane
PIGORSCH Paul
131
34
SEDMAK Una
GLASNOVIC Anton
131
35
DOHOTARU Adela
TIGANESCU Francesco-Alessandro
131
36
KONSTANTINIDOU Georgia
MAKRI Andreas
130
37
TUGOLUKOVA Yulia
KABATSKIY Maxim
130
38
TOMAR Seema
TONDAIMAN Prithviraj
129
39
MARIRHI Yasmine
HAFFARI Driss
129
40
DMITRIYENKO Mariya
KOLOMOYETS Maxim
128
41
LIENARD Sophie
MOTTET Maxime
128
42
AL GAHAFFI Fakhari
AL NASRI Saleem
126
43
KOJIMA Chiemi
TANAKA Shinichi
126
44
BERNAL Sandra
TRZEBINSKI Jakub
122
45
BODDEZ Lindsay
MOSSCROP David Richard
113
46
AL HOUSNI Reem
AL MANDHARI Abdullah Saif Suwaid
113
47
MEYER Cynthia
ZEVLEVER Vadim
94

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 23:22 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list