Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
View: 298|Reply: 47

Shooting ISSF Shotgun World Championships 2019

[Copy link]
Posts
9053
Threads
491
Post time: 17-7-2019 10:00
| Show all posts |Read mode
Shooting ISSF Shotgun World Championships 2019

Lonato (ITA) - 2 July 2019 - 10 July 2019




Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Tuesday, July 2nd
09:00 Men's Junior Team Trap Day 1
09:00 Men's Junior Trap Qualification, Day 1
09:00 Men's Team Trap Day 1
09:00 Men's Trap Qualification, Day 1
09:00 Women's Junior Team Trap Day 1
09:00 Women's Junior Trap Qualification, Day 1
09:00 Women's Team Trap Day 1
09:00 Women's Trap Qualification, Day 1


Wednesday, July 3rd
09:00 Men's Junior Team Trap Day 2
09:00 Men's Junior Trap Qualification, Day 2
09:00 Men's Team Trap Day 2
09:00 Men's Trap Qualification, Day 2
09:00 Women's Junior Team Trap Day 2
09:00 Women's Junior Trap Qualification, Day 2
09:00 Women's Team Trap Day 2
09:00 Women's Trap Qualification, Day 2
14:30 Women's Junior Trap Final
15:30 Men's Junior Trap Final
16:30 Women's Trap Final
17:30 Men's Trap Final


Thursday, July 4th
09:00 Mixed Junior Team Trap Qualification
09:00 Mixed Team Trap Qualification
18:00 Mixed Team Trap Finals
19:00 Mixed Junior Team Trap Finals


Friday, July 5th
08:30 Men's Double Trap
08:30 Men's Junior Double Trap
08:30 Men's Junior Team Double Trap
08:30 Men's Skeet Qualification, Day 1
08:30 Men's Team Double Trap
08:30 Men's Team Skeet Day 1
08:30 Women's Double Trap
08:30 Women's Junior Skeet Qualification, Day 1
08:30 Women's Team Double Trap
08:30 Women's Junior Team Skeet Day 1


Saturday, July 6th
08:30 Men's Skeet Qualification, Day 2
08:30 Men's Team Skeet Day 2
08:30 Women's Junior Skeet Qualification, Day 2
08:30 Women's Junior Team Skeet Day 2
15:30 Women's Junior Skeet Final
17:00 Men's Skeet Final


Sunday, July 7th
08:30 Mixed Junior Team Skeet Qualification
08:30 Mixed Team Skeet Qualification
17:30 Mixed Team Skeet Finals
18:30 Mixed Junior Team Skeet Finals


Tuesday, July 9th
08:30 Men's Junior Skeet Qualification, Day 1
08:30 Men's Junior Team Skeet Day 1
08:30 Women's Skeet Qualification, Day 1
08:30 Women's Team Skeet Day 1


Wednesday, July 10th
08:30 Men's Junior Skeet Qualification, Day 2
08:30 Men's Junior Team Skeet Day 2
08:30 Women's Skeet Qualification, Day 2
08:30 Women's Team Skeet Day 2
14:30 Men's Junior Skeet Final
16:00 Women's Skeet Final
Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 10:00
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Italy
11
8
4
23
2
United States
5
3
2
10
3
Czech Republic
3
0
1
4
4
Russia
1
5
1
7
5
China
1
2
4
7
6
Great Britain
1
0
3
4
7
Australia
1
0
1
2
7
Bulgaria
1
0
1
2
7
Sweden
1
0
1
2
10
Brazil
1
0
0
1
11
Finland
0
2
1
3
11
Kuwait
0
2
1
3
13
Slovakia
0
1
1
2
14
Cyprus
0
1
0
1
15
Netherlands
0
0
1
1
15
Slovenia
0
0
1
1
15
Spain
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
26
24
24
74


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Italy
1
2
0
3
2
Australia
1
0
1
2
3
Great Britain
1
0
1
2
4
Czech Republic
1
0
0
1
4
United States
1
0
0
1
6
China
0
2
0
2
7
Russia
0
1
0
1
8
Kuwait
0
0
1
1
8
Spain
0
0
1
1
8
Sweden
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
5
5
5
15

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 10:03
| Show all posts
Men's Junior Trap
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LUSTOZA Leonardo
74
2
KOIVU Matias
73
3
MACEK Rene
72
4
FERRARI Lorenzo
71
5
ILBILGI Murat
71
6
BECCARI Fabio
71
7
ANTONIOLI Edoardo
71
8
MARONGIU Matteo
70
9
CHATZITSAKIROGLOU Ioannis
70
10
BROWN Steven Patrick
70
11
ILES-CREVATIN Mitchell
69
12
BOURGUE Clement Francis Andre
69
13
RIGONI Simone
69
14
MAMKIN Gennadii
69
15
RUUTANA Teemu Antero
68
16
REYNOLDS Roe
68
17
KUNDU Vishwa
68
18
HROVAT Saso
68
19
TIGANESCU Francesco-Alessandro
67
20
MENDIRATTA Bhowneesh
67
21
MARTINEZ TORRES Adria
67
22
LING Theo Andrew
67
23
PICAUD Jason
66
24
SCIBERRAS Nico
66
25
GEORGIEV Ivan
66
26
DAVEY Grayson Trent
66
27
BOVINGDON Michael William Oliver
66
28
JURETIC Ziga
66
29
LI Siwei
66
30
JIANG Hanyu
66
31
CARO HURTADO Esteban
66
32
LILLERUD Ruben
66
33
MARTINEZ FUSTER Javier
66
34
KAPOOR Vivaan
65
35
KARU Kenert
65
36
OWEN Lewis James
65
37
POCHIVALOV Danil
64
38
ARMSTRONG Thomas Mitchell Gilmo.
64
39
BOUAIN Abdelmounaim
64
40
PEETERS Dennis
64
41
NUMMELA Patrik
63
42
HOFFMANN Oliver
63
43
KRAJMER Alex
63
44
STRIBRNY Martin
62
45
NAVRATIL Vaclav
62
46
STANKOV Stefan
62
47
CEKIC Alen
59
48
PALACIO Santiago
59
49
TOTH Timotej
58
50
REN Zhaojun
56
51
TRAVLOS Eleftherios
49

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 10:42
| Show all posts
Men's Trap
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE FILIPPIS Mauro
75
2
KAMAR Ahmed
74
3
COWARD-HOLLEY Matthew John
74
4
CERNOGORAZ Giovanni
74
5
HEADING Aaron
74
6
ALRASHIDI Talal
73
7
LAAKSO Jukka
73
8
ALMUDHAF Khaled
73
9
GRAZINI Valerio
73
10
HAJ ALI Younes
73
11
SHAW Drew
72
12
ABUSHARIB Saeed
72
13
KOVACOCY Marian
72
14
KYRIAKOU Nikolas
72
15
MOZZANICA Giovanni
72
16
PELLIELO Giovanni
72
17
YU Haicheng
72
18
ILNAM Yavuz
72
19
DESERT Antonin
72
20
ROBINSON Owen
71
21
BLAZINSEK Tomaz
71
22
BRUNO FARIA Jose Manuel
71
23
PINERO Sergio
71
24
CHENAI Kynan
71
25
DAPELO Gianluca
71
26
AKTERZI Nihat
71
27
LIU Jie
71
28
MACEK Bostjan
71
29
TAKAC Stevan
71
30
HALES Nathan
71
31
AZEVEDO Joao
71
32
GLASNOVIC Anton
71
33
HALDEMAN Derek
71
34
AL FAIHAN Abdulrahman
71
35
SOSA Lyndon
70
36
LOEW Andreas
70
37
BURROWS Brian
70
38
BLASKEVICIUS Donatas
70
39
GLASNOVIC Josip
70
40
GUERRERO Sebastien
70
41
ARGIRO Nathan Steven
70
42
STANISIC Ivo
70
43
TRZEBINSKI Jakub
70
44
SERRANO Jesus
70
45
MOUSSA Alain
70
46
SOLYOM Laszlo
70
47
TONDAIMAN Prithviraj
70
48
SMYKOV Maksim
70
49
KOSTELECKY David
70
50
AKIBA Takayuki
70
51
MEHELBA Abdel Aziz
70
52
HEGYI Norbert
70
53
TUZUN Oguzhan
70
54
RODRIGUES Armelim Filipe
70
55
BERTOLDI Reto
70
56
MAKRI Andreas
70
57
FERNANDEZ Alberto
70
58
AL-ATHBA Rashid
69
59
ROMANO Mario Imre
69
60
KHEJAIM Mohammed
69
61
SRESTHAPORN Savate
69
62
MENARIM Emilson
69
63
KROSS Marco
69
64
JOHANSEN Jan Oivind
69
65
ZAHER Ahmed
69
66
GRICE Thomas Derek
69
67
PIRTTISALO Eemil
69
68
LIPTAK Jiri
69
69
PIGORSCH Paul
69
70
KOLOMOYETS Maxim
69
71
BERTI Gian Marco
69
72
VASILJEVIC Borko
69
73
CHETCUTI William
68
74
BORNMAN Neels
68
75
KHASSYANOV Victor
68
76
YUNES David
68
77
YEOH Cheng Han Bernard
68
78
O SULLIVAN Ian
68
79
CURIA Gaston Mauricio
68
80
VATOVEC Denis
68
81
CARO GUARNIERI Danilo
68
82
CUMMINS Tom
68
83
ANNAG Bouchaib
68
84
KABATSKIY Maxim
67
85
BOZA Francisco
67
86
BEJJANI Elie
67
87
ALARYANI Dhaher
67
88
UL HAQ Zafar
67
89
WILLETT James
67
90
ROSENAUER Jens
67
91
NIKOLIC Dusan
67
92
DE LEIRIA E SILVA Joao Paulo
67
93
TUNCER N Tolga
67
94
BORKOVEC Jan
67
95
AL NASRI Saleem
67
96
CARAG Carlos
67
97
MARKOVIC Jovica
67
98
SALOMAO DE OLIVEIRA WILT Alexa.
67
99
SCHERHAUFER Andreas
67
100
VINOGRADOV Ilya
67
101
LINDSEY Caleb Alan
67
102
VARGA Erik
66
103
BERDOV Ruslan
66
104
ZARECKIJ Aleksej
66
105
KIRILOV Marin
66
106
VERGARA BERNABE Claudio
66
107
SCHMITS Roberto
66
108
UNNELAND Espen
66
109
KULL Andres
66
110
WALSH Liam
66
111
HAFFARI Driss
66
112
SLAMKA Michal
66
113
GALEA Brian
66
114
VELLA Christopher
66
115
PEETERS Yannick
66
116
OYAMA Shigetaka
65
117
CRISTEA Eugen-Alexandru
65
118
KYYRONEN Mirka
65
119
MOTTET Maxime
65
120
DEGIACOMI Ursin
65
121
AL MANDHARI Abdullah Saif Suwaid
65
122
SANDHU Zoravar Singh
64
123
TSAI Yen Chen
64
124
TOPACIO Hagen Alexander
64
125
TOMAS ROCA Joan
64
126
HE Weidong
64
127
TANAKA Shinichi
64
128
MIAH Quaysoor
64
129
TORNSBERG Claus
64
130
LORENZO Eduardo Jose
64
131
ALSHRIEDH Mohammed Mansour S
64
132
DA SILVA LOUREIRO Fabio
64
133
MOLDOVAN Marcell
64
134
PERISIC Nikola
64
135
SARDI Ricardo Hugo
63
136
ALMUTAIRI Fahad Makin A
63
137
BAILON Antonio
63
138
KOWALCZYK Piotr
62
139
CRISTEA Anton
62
140
JAYASEKERA Beverly Gavin
62
141
HADDAD Josephe
62
142
ZEVLEVER Vadim
62
143
WHITAKER Wayne
61
144
ANG Eric
61
145
TAGLIAFERRI Giuseppe Emilio
60
146
PALACIO Jose Maria
60
147
MINY Marc
59
148
SVENTICKAS Rytis
59
149
ALTRABEISHI Ahmad Zuhier Abdulrah.
59
150
ST JOHN Justin Michael
59
151
ALABSI Omar Saadeddin Qasem
59
152
MOSSCROP David Richard
58
153
AL-MADI Fuad Nizar Fuad
56
154
YOUSIF Barzan
54
155
NICHOLSON Michael Sean James
54
156
RAMOS MUNOZ Jose Octavio
54
157
MOKHTAR HJ Amir
45

ALKAABI Khaled
DNS

ALSHAMSY Saif
DNS

IQBAL Aamer
DNS

MARTINEZ Leonel
DNS

NADEEM Muhammad Farrukh
DNS

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 12:29
| Show all posts
Women's Junior Trap
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HRDLICKOVA Zina
71
2
RAGAZZINI Gaia
69
3
SARANSKAIA Tatiana
67
4
LITTAME Sofia
66
5
GARRISON Carey Jeana
66
6
PRESTON Alexis Elsa
66
7
DEAN Kiara Sioux-Lin
65
8
ALI Selin
64
9
HALL Lucy Charlotte
64
10
ZHANG Ting
63
11
MANHAVE Nicole Adriana
63
12
BERNAL Sandra
62
13
MOLNE MAGRINA Mar
62
14
GUPTA Kirti
62
15
KHAN Ayesha
62
16
VOJKUVKOVA Antonie
62
17
HONG Xinru
61
18
PENDERGRASS Faith Alexa
61
19
LUPPI Greta
61
20
CHEN Hongdan
60
21
COELHO DE BARROS Maria Ines
59
22
PURSER Madeleine Louise
59
23
GALEA Mikaela
59
24
HAYWARD Jessica Ellen
59
25
JONES Renae Mary
58
26
KORTISOVA Emma
57
27
RECASENS Loemy
57
28
JANECKOVA Katerina
56
29
RAJAK Preeti
54
30
TONINI Martina
42

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 12:33
| Show all posts
Women's Trap
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PERILLI Alessandra
73
2
GALVEZ Fatima
72
3
SAVELEVA Iuliia
72
4
TUGOLUKOVA Yulia
72
5
CARROLL Ashley
72
6
DENG Weiyun
72
7
WANG Xiaojing
71
8
TOZIER Rachel Leighanne
70
9
SCANLAN Laetisha
70
10
DMITRIYENKO Mariya
70
11
BROWNING Kayle
70
12
SARITURK Safiye
70
13
SMITH Penny
69
14
CORMENIER Carole
69
15
SALMI Marika
69
16
ROSSI Jessica
69
17
MAKELA-NUMMELA Satu
69
18
BINDRICH Sarah
69
19
BASSIL Ray
68
20
LING Abbey
68
21
NAKAYAMA Yukie
68
22
STANCO Silvana
68
23
HOLLANDS Charlotte
67
24
PALMITESSA Maria Lucia
67
25
ALHAWAL Sarah
67
26
MARIRHI Yasmine
67
27
COUZY Melanie
67
28
ROONEY Natalie
67
29
VEROMAA Mopsi
66
30
BARSUK Tatiana
66
31
GORMALLY Aoife
66
32
GOEHRING Christiane
65
33
VARGOVA Veronika
64
34
BARR Kirsty
64
35
KONSTANTINIDOU Georgia
64
36
DAVYDOVA Anastassiya
64
37
COUET Adeline
64
38
MACEK Jasmina
64
39
LIU Yingzi
63
40
CHOWDHARY Shagun
63
41
SEREDA Oxana
63
42
BABAN Ana
63
43
SEDMAK Una
63
44
KIYOSHI Riyo
63
45
DOHOTARU Adela
62
46
KEER Manisha
62
47
KOJIMA Chiemi
62
48
LONGLEY Elizabeth Grace
62
49
MARTINEZ Beatriz
62
50
PRAMUANCHOK Napapha
61
51
LIENARD Sophie
60
52
AL GAHAFFI Fakhari
60
53
SPOTAKOVA Jana
60
54
TOMAR Seema
59
55
BODDEZ Lindsay
59
56
NONGPROMMA Thitithan
57
57
SALMAN Pamela
57
58
ALZYOD Aida Mohammad Gablan
57
59
AL HOUSNI Reem
56
60
TEIXEIRA Janice
54
61
MEYER Cynthia
54
62
FOCAN Anne
52
63
PACHECO NARANJO Daniela
49
64
DIMITRIADOU Eleni
39
QUOOSS Katrin
DNS
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
DNS

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 12:36
| Show all posts
Men's Junior Trap
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LUSTOZA Leonardo
121
2
KOIVU Matias
120
3
ILBILGI Murat
119
4
MACEK Rene
118+1
5
FERRARI Lorenzo
118+0+3
6
BECCARI Fabio
118+0+2
7
BOURGUE Clement Francis Andre
117
8
BROWN Steven Patrick
117
9
ANTONIOLI Edoardo
117
10
MARONGIU Matteo
117
11
MAMKIN Gennadii
116
12
RUUTANA Teemu Antero
115
13
LI Siwei
114
14
MARTINEZ FUSTER Javier
114
15
DAVEY Grayson Trent
114
16
MARTINEZ TORRES Adria
114
17
ILES-CREVATIN Mitchell
114
18
LING Theo Andrew
113
19
REYNOLDS Roe
113
20
CHATZITSAKIROGLOU Ioannis
113
21
BOVINGDON Michael William Oliver
112
22
JIANG Hanyu
112
23
CARO HURTADO Esteban
112
24
HROVAT Saso
112
25
NUMMELA Patrik
111
26
LILLERUD Ruben
110
27
KUNDU Vishwa
110
28
PICAUD Jason
110
29
KAPOOR Vivaan
109
30
SCIBERRAS Nico
109
31
TIGANESCU Francesco-Alessandro
109
32
KARU Kenert
109
33
JURETIC Ziga
109
34
NAVRATIL Vaclav
108
35
BOUAIN Abdelmounaim
108
36
KRAJMER Alex
108
37
MENDIRATTA Bhowneesh
108
38
OWEN Lewis James
108
39
GEORGIEV Ivan
107
40
HOFFMANN Oliver
107
41
RIGONI Simone
107
42
POCHIVALOV Danil
106
43
ARMSTRONG Thomas Mitchell Gilmo.
105
44
STANKOV Stefan
102
45
PEETERS Dennis
102
46
TOTH Timotej
101
47
STRIBRNY Martin
100
48
CEKIC Alen
99
49
REN Zhaojun
98
50
PALACIO Santiago
96
51
TRAVLOS Eleftherios
87

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 13:33
| Show all posts
Men's Junior Team Trap
Final Results

Italy
FERRARI Lorenzo
ANTONIOLI Edoardo
MARONGIU Matteo

352

Finland
KOIVU Matias
RUUTANA Teemu Antero
NUMMELA Patrik

346

United States
BROWN Steven Patrick
DAVEY Grayson Trent
REYNOLDS Roe

344

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MACEK Rene
HROVAT Saso
JURETIC Ziga
339
5
LING Theo Andrew
BOVINGDON Michael William Oliver
OWEN Lewis James
333
6
KUNDU Vishwa
KAPOOR Vivaan
MENDIRATTA Bhowneesh
327
7
BECCARI Fabio
NAVRATIL Vaclav
STRIBRNY Martin
326
8
LI Siwei
JIANG Hanyu
REN Zhaojun
324

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 13:38
| Show all posts
Men's Trap
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE FILIPPIS Mauro
124
2
GRAZINI Valerio
123+1
3
ALMUDHAF Khaled
123+0
4
COWARD-HOLLEY Matthew John
122+8
5
DESERT Antonin
122+7
6
HALES Nathan
121+2
7
AZEVEDO Joao
121+1
8
AL FAIHAN Abdulrahman
121+0
9
PELLIELO Giovanni
120
10
HEADING Aaron
120
11
KOVACOCY Marian
119
12
GLASNOVIC Josip
119
13
HALDEMAN Derek
119
14
ILNAM Yavuz
119
15
ALRASHIDI Talal
119
16
KAMAR Ahmed
119
17
LIU Jie
118
18
LOEW Andreas
118
19
CHENAI Kynan
118
20
HAJ ALI Younes
118
21
AKTERZI Nihat
118
22
YU Haicheng
118
23
CERNOGORAZ Giovanni
118
24
KOSTELECKY David
117
25
PIRTTISALO Eemil
117
26
HEGYI Norbert
117
27
MACEK Bostjan
117
28
SERRANO Jesus
117
29
DAPELO Gianluca
117
30
RODRIGUES Armelim Filipe
117
31
BRUNO FARIA Jose Manuel
117
32
KYRIAKOU Nikolas
117
33
MOZZANICA Giovanni
117
34
VARGA Erik
116
35
WILLETT James
116
36
VATOVEC Denis
116
37
MEHELBA Abdel Aziz
116
38
MENARIM Emilson
116
39
ROMANO Mario Imre
116
40
STANISIC Ivo
116
41
SMYKOV Maksim
116
42
SRESTHAPORN Savate
116
43
GRICE Thomas Derek
116
44
LIPTAK Jiri
116
45
GUERRERO Sebastien
116
46
MOUSSA Alain
116
47
TONDAIMAN Prithviraj
116
48
BERTOLDI Reto
116
49
TAKAC Stevan
116
50
GLASNOVIC Anton
116
51
TRZEBINSKI Jakub
116
52
ROBINSON Owen
116
53
KOLOMOYETS Maxim
115
54
CHETCUTI William
115
55
KHASSYANOV Victor
115
56
ZAHER Ahmed
115
57
FERNANDEZ Alberto
115
58
TUZUN Oguzhan
115
59
MAKRI Andreas
115
60
LAAKSO Jukka
115
61
ABUSHARIB Saeed
115
62
KIRILOV Marin
114
63
YEOH Cheng Han Bernard
114
64
MOTTET Maxime
114
65
PEETERS Yannick
114
66
PIGORSCH Paul
114
67
VASILJEVIC Borko
114
68
JOHANSEN Jan Oivind
114
69
BURROWS Brian
114
70
SOLYOM Laszlo
114
71
BEJJANI Elie
113
72
SOSA Lyndon
113
73
SCHMITS Roberto
113
74
BOZA Francisco
113
75
MARKOVIC Jovica
113
76
O SULLIVAN Ian
113
77
CARO GUARNIERI Danilo
113
78
ARGIRO Nathan Steven
113
79
CARAG Carlos
113
80
AL-ATHBA Rashid
113
81
KROSS Marco
113
82
BLAZINSEK Tomaz
113
83
PINERO Sergio
113
84
GALEA Brian
112
85
ALARYANI Dhaher
112
86
BORKOVEC Jan
112
87
CUMMINS Tom
112
88
LINDSEY Caleb Alan
112
89
BERTI Gian Marco
112
90
BLASKEVICIUS Donatas
112
91
SANDHU Zoravar Singh
111
92
ZARECKIJ Aleksej
111
93
VELLA Christopher
111
94
TUNCER N Tolga
111
95
NIKOLIC Dusan
111
96
CURIA Gaston Mauricio
111
97
ANNAG Bouchaib
111
98
AL NASRI Saleem
111
99
AKIBA Takayuki
111
100
KHEJAIM Mohammed
111
101
TANAKA Shinichi
110
102
LORENZO Eduardo Jose
110
103
WALSH Liam
110
104
KABATSKIY Maxim
110
105
YUNES David
110
106
TOPACIO Hagen Alexander
110
107
ROSENAUER Jens
110
108
BORNMAN Neels
110
109
VERGARA BERNABE Claudio
110
110
SLAMKA Michal
110
111
CRISTEA Eugen-Alexandru
109
112
UNNELAND Espen
109
113
UL HAQ Zafar
109
114
SALOMAO DE OLIVEIRA WILT Alexa.
109
115
AL MANDHARI Abdullah Saif Suwaid
109
116
SCHERHAUFER Andreas
109
117
SHAW Drew
109
118
HADDAD Josephe
108
119
SARDI Ricardo Hugo
108
120
ALSHRIEDH Mohammed Mansour S
108
121
KOWALCZYK Piotr
108
122
ALMUTAIRI Fahad Makin A
108
123
TOMAS ROCA Joan
108
124
HE Weidong
108
125
DA SILVA LOUREIRO Fabio
108
126
KYYRONEN Mirka
108
127
OYAMA Shigetaka
108
128
VINOGRADOV Ilya
108
129
PALACIO Jose Maria
107
130
BAILON Antonio
107
131
MIAH Quaysoor
107
132
KULL Andres
107
133
CRISTEA Anton
106
134
ALABSI Omar Saadeddin Qasem
105
135
TORNSBERG Claus
105
136
HAFFARI Driss
105
137
BERDOV Ruslan
105
138
TSAI Yen Chen
104
139
PERISIC Nikola
104
140
DEGIACOMI Ursin
104
141
MINY Marc
103
142
ZEVLEVER Vadim
103
143
DE LEIRIA E SILVA Joao Paulo
103
144
JAYASEKERA Beverly Gavin
103
145
MOLDOVAN Marcell
101
146
TAGLIAFERRI Giuseppe Emilio
101
147
ST JOHN Justin Michael
100
148
ANG Eric
100
149
SVENTICKAS Rytis
98
150
MOSSCROP David Richard
95
151
YOUSIF Barzan
94
152
RAMOS MUNOZ Jose Octavio
92
153
ALTRABEISHI Ahmad Zuhier Abdulrah.
91
154
WHITAKER Wayne
91
155
NICHOLSON Michael Sean James
88
156
AL-MADI Fuad Nizar Fuad
86
157
MOKHTAR HJ Amir
83

ALKAABI Khaled
DNS

ALSHAMSY Saif
DNS

IQBAL Aamer
DNS

MARTINEZ Leonel
DNS

NADEEM Muhammad Farrukh
DNS

Posts
9053
Threads
491
 Author| Post time: 17-7-2019 13:51
| Show all posts
Men's Team Trap
Non-Olympic Event

Final Results

Italy
DE FILIPPIS Mauro
GRAZINI Valerio
PELLIELO Giovanni

367

Kuwait
ALMUDHAF Khaled
AL FAIHAN Abdulrahman
ALRASHIDI Talal

363

Great Britain
COWARD-HOLLEY Matthew John
HALES Nathan
HEADING Aaron

363

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AZEVEDO Joao
RODRIGUES Armelim Filipe
BRUNO FARIA Jose Manuel
355
5
GLASNOVIC Josip
CERNOGORAZ Giovanni
GLASNOVIC Anton
353
6
KAMAR Ahmed
MEHELBA Abdel Aziz
ZAHER Ahmed
350
7
AKTERZI Nihat
KYRIAKOU Nikolas
MAKRI Andreas
350
8
MACEK Bostjan
VATOVEC Denis
BLAZINSEK Tomaz
346
9
CHENAI Kynan
TONDAIMAN Prithviraj
SANDHU Zoravar Singh
345
10
KOSTELECKY David
LIPTAK Jiri
BORKOVEC Jan
345
11
MOZZANICA Giovanni
MOTTET Maxime
PEETERS Yannick
345
12
KOVACOCY Marian
VARGA Erik
SLAMKA Michal
345
13
WILLETT James
GRICE Thomas Derek
ARGIRO Nathan Steven
345
14
LOEW Andreas
PIGORSCH Paul
KROSS Marco
345
15
ILNAM Yavuz
TUZUN Oguzhan
TUNCER N Tolga
345
16
HALDEMAN Derek
BURROWS Brian
LINDSEY Caleb Alan
345
17
LIU Jie
YU Haicheng
HE Weidong
344
18
TAKAC Stevan
VASILJEVIC Borko
NIKOLIC Dusan
341
19
PIRTTISALO Eemil
LAAKSO Jukka
KYYRONEN Mirka
340
20
SERRANO Jesus
FERNANDEZ Alberto
BAILON Antonio
339
21
ABUSHARIB Saeed
AL-ATHBA Rashid
KHEJAIM Mohammed
339
22
CHETCUTI William
GALEA Brian
VELLA Christopher
338
23
MENARIM Emilson
SCHMITS Roberto
SALOMAO DE OLIVEIRA WILT Alexa.
338
24
MOUSSA Alain
BEJJANI Elie
HADDAD Josephe
337
25
O SULLIVAN Ian
CUMMINS Tom
WALSH Liam
335
26
KOLOMOYETS Maxim
KHASSYANOV Victor
BERDOV Ruslan
335
27
HEGYI Norbert
ROMANO Mario Imre
MOLDOVAN Marcell
334
28
SMYKOV Maksim
KABATSKIY Maxim
VINOGRADOV Ilya
334
29
HAJ ALI Younes
ANNAG Bouchaib
HAFFARI Driss
334
30
PINERO Sergio
LORENZO Eduardo Jose
YUNES David
333
31
STANISIC Ivo
MARKOVIC Jovica
PERISIC Nikola
333
32
SOLYOM Laszlo
ROSENAUER Jens
SCHERHAUFER Andreas
333
33
AKIBA Takayuki
TANAKA Shinichi
OYAMA Shigetaka
329
34
JOHANSEN Jan Oivind
UNNELAND Espen
TORNSBERG Claus
328
35
CURIA Gaston Mauricio
SARDI Ricardo Hugo
PALACIO Jose Maria
326
36
SOSA Lyndon
DA SILVA LOUREIRO Fabio
MINY Marc
324
37
CARAG Carlos
TOPACIO Hagen Alexander
ANG Eric
323
38
BLASKEVICIUS Donatas
ZARECKIJ Aleksej
SVENTICKAS Rytis
321
39
SHAW Drew
ZEVLEVER Vadim
MOSSCROP David Richard
307
40
ALABSI Omar Saadeddin Qasem
ALTRABEISHI Ahmad Zuhier Abdulrah.
AL-MADI Fuad Nizar Fuad
282

ALARYANI Dhaher
ALKAABI Khaled
ALSHAMSY Saif
DNS

UL HAQ Zafar
IQBAL Aamer
NADEEM Muhammad Farrukh
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 14:55 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list