|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

[CONT. CHAMP.] Women's Football UEFA European Champions League 2019 - 2020

[Copy link]
Post time: 25-7-2019 00:13
| Show all posts |Read mode
Women's Football UEFA European Champions League 2019 - 2020

Continental Championship - 7 August 2019 - 30 August 2020



Official Website | Totallympics Discussion Thread



Qualified Teams

  • KS Vllaznia
  • FC Alashkert Women
  • SKN St. Pölten Frauen
  • SK Sturm Graz Damen
  • ZFK Minsk
  • RSC Anderlecht
  • SFK 2000 Sarajevo
  • FC NSA
  • ŽNK Split
  • Apollon Ladies FC
  • AC Sparta Praha
  • SK Slavia Praha
  • Brøndby IF
  • Fortuna Hjørring
  • Arsenal WFC
  • Manchester City Women's FC
  • Tallinna FC Flora
  • EBS/Skála
  • PK-35 Vantaa
  • Olympique Lyonnais
  • Paris Saint-Germain
  • FC Nike
  • FC Bayern München
  • VfL Wolfsburg
  • FC PAOK Thessaloniki
  • Ferencvárosi TC
  • Breidablik
  • Wexford Youths Women's FC
  • ASA Tel-Aviv University SC
  • Fiorentina Women's FC
  • Juventus Women's FC
  • WFC BIIK-Kazygurt
  • KFF Mitrovica
  • Rīgas FS
  • Gintra Universitetas
  • SC Bettembourg
  • ŽFK Dragon 2014
  • Birkirkara FC
  • SS Anenii Noi
  • FK Breznica Pljevlja
  • FC Twente '65
  • Linfield Ladies
  • LSK Kvinner FK
  • GKS Górnik Łęczna
  • SC Braga
  • CFF Olimpia Cluj
  • Ryazan-VDV
  • WFC Chertanovo
  • Glasgow City FC
  • Hibernian Ladies FC
  • ZFK Spartak Subotica
  • ŠK Slovan Bratislava
  • ŽNK Pomurje
  • Club Atlético de Madrid
  • FC Barcelona
  • Göteborg FC
  • Piteå IF
  • FC Zürich Frauen
  • FF Lugano 1976
  • Beşiktaş JK
  • WFC Kharkiv
  • Cardiff Met Ladies FC


Competition Format

Preliminary Round
August 7th - August 13th, 2019
40 Teams, 10 Groups, the 1st Team from each Group will qualify for the Round of 32
I
Round of 32
September 11th - September 26th, 2019
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 16
October 16th - October 31st, 2019
16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals
I
Quarterfinals
August 21st - August 22nd, 2020
8 Teams, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I
Semifinals
August 25th - August 26th, 2020
4 Teams, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I
Final
August 30th, 2020
2 Teams, the winning Team will be the Women's Fooball UEFA European Champions League 2019 - 2020 Champion
 Author| Post time: 25-7-2019 00:56
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 14-8-2019 00:32

Preliminary Round
August 7th - August 13th, 2019
40 Teams, 10 Groups, the 1st Team from each Group will qualify for the Round of 32


Group 1

  • SFK 2000 Sarajevo
  • Breidablik
  • ASA Tel-Aviv University SC
  • ŽFK Dragon 2014


Group 2

  • FC NSA
  • KFF Mitrovica
  • FK Breznica Pljevlja
  • CFF Olimpia Cluj


Group 3

  • FC Nike
  • Hibernian Ladies FC
  • ŽNK Pomurje
  • Cardiff Met Ladies FC


Group 4

  • ZFK Minsk
  • ŽNK Split
  • SC Bettembourg
  • WFC Kharkiv


Group 5

  • Ferencvárosi TC
  • SS Anenii Noi
  • ZFK Spartak Subotica
  • ŠK Slovan Bratislava


Group 6

  • Tallinna FC Flora
  • EBS/Skála
  • PK-35 Vantaa
  • WFC BIIK-Kazygurt


Group 7

  • SK Sturm Graz Damen
  • Apollon Ladies FC
  • Rīgas FS
  • SC Braga


Group 8

  • RSC Anderlecht
  • FC PAOK Thessaloniki
  • Linfield Ladies
  • LSK Kvinner FK


Group 9

  • FC Alashkert Women
  • FC Twente '65
  • GKS Górnik Łęczna
  • Beşiktaş JK


Group 10

  • KS Vllaznia
  • Wexford Youths Women's FC
  • Gintra Universitetas
  • Birkirkara FC



Group 1
Central European Summer Time (GMT +2)


ASA Tel-Aviv University SC 1 - 4 Breidablik
Half-Time: 0-2
August 7th 2019, h. 11:00, Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo


SFK 2000 Sarajevo 5 - 0 ŽFK Dragon 2014
Half-Time: 1-0
August 7th 2019, h. 17:00, FF BH Football Training Centre, Zenica


Breidablik 11 - 0 ŽFK Dragon 2014
Half-Time: 4-0
August 10th 2019, h. 11:00, Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo


SFK 2000 Sarajevo 1 - 0 ASA Tel-Aviv University SC
Half-Time: 0-0
August 10th 2019, h. 17:00, FF BH Football Training Centre, Zenica


ŽFK Dragon 2014 0 - 7 ASA Tel-Aviv University SC
Half-Time: 0-1
August 13th 2019, h. 17:00, Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo


Breidablik 3 - 1 SFK 2000 Sarajevo
Half-Time: 2-0
August 13th 2019, h. 17:00, FF BH Football Training Centre, Zenica


Group 1 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Breidablik
3
3
0
0
18
2
+16
9
SFK 2000 Sarajevo
3
2
0
1
7
3
+4
6
ASA Tel-Aviv Univ. SC
3
1
0
2
8
5
+3
3
ŽFK Dragon 2014
3
0
0
3
0
23
-23
0



Group 2
Central European Summer Time (GMT +2)


CFF Olimpia Cluj 1 - 2 KFF Mitrovica
Half-Time: 0-2
August 7th 2019, h. 17:30, Gradski, Niksic


FK Breznica Pljevlja 4 - 4 FC NSA
Half-Time: 0-3
August 7th 2019, h. 20:00, Pod Malim Brdom, Budva


FC NSA  0 - 2 KFF Mitrovica
Half-Time: 0-1
August 10th 2019, h. 17:30, Gradski, Niksic


CFF Olimpia Cluj 2 - 3   FK Breznica Pljevlja
Half-Time: 1-1
August 10th 2019, h. 18:00, Pod Malim Brdom, Budva


KFF Mitrovica 1 - 0   FK Breznica Pljevlja
Half-Time: 0-0
August 13th 2019, h. 17:30, Gradski, Niksic


FC NSA 2 - 3 CFF Olimpia Cluj
Half-Time: 2-1
August 13th 2019, h. 17:30, Pod Malim Brdom, Budva


Group 2 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
KFF Mitrovica
3
3
0
0
5
1
+4
9
FK Breznica Pljevlja
3
1
1
1
7
7
0
4
CFF Olimpia Cluj
3
1
0
2
6
7
-1
3
FC NSA
3
0
1
2
6
9
-3
1



Group 3
Central European Summer Time (GMT +2)


Hibernian Ladies FC 3 - 0 FC Nike
Half-Time: 1-0
August 7th 2019, h. 16:00, Sportni Park, Beltinci


Cardiff Met Ladies FC 1 - 0 ŽNK Pomurje
Half-Time: 0-0
August 7th 2019, h. 20:45, Fazanerija, Murska Sobota


Hibernian Ladies FC 2 - 1 Cardiff Met Ladies FC
Half-Time: 1-0
August 10th 2019, h. 11:00, Sportni Park, Beltinci


ŽNK Pomurje 4 - 0    FC Nike
Half-Time: 2-0
August 10th 2019, h. 17:00, Sportni Park, Beltinci


FC Nike 1 - 5 Cardiff Met Ladies FC
Half-Time: 0-3
August 13th 2019, h. 17:00, Fazanerija, Murska Sobota


ŽNK Pomurje 1 - 2 Hibernian Ladies FC
Half-Time: 1-2
August 13th 2019, h. 17:00, Sportni Park, Beltinci


Group 3 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Hibernian Ladies FC
3
3
0
0
7
2
+5
9
Cardiff Met Ladies FC
3
2
0
1
7
3
+4
6
ŽNK Pomurje
3
1
0
2
5
3
+2
3
FC Nike
3
0
0
3
1
12
-11
0



Group 4
Eastern European Summer Time (GMT +3)


ZFK Minsk 12 - 0 SC Bettembourg
Half-Time: 5-0
August 7th 2019, h. 11:00, FC Metalist Training Ground, Vysokiy


ŽNK Split 2 - 3 WFC Kharkiv
Half-Time: 2-1
August 7th 2019, h. 17:00, FC Metalist Training Ground, Vysokiy


ZFK Minsk 2 - 1 ŽNK Split
Half-Time: 1-1
August 10th 2019, h. 11:00, FC Metalist Training Ground, Vysokiy


WFC Kharkiv 6 - 0 SC Bettembourg
Half-Time: 4-0
August 10th 2019, h. 17:00, FC Metalist Training Ground, Vysokiy


SC Bettembourg 2 - 7 ŽNK Split
Half-Time: 2-5
August 13th 2019, h. 17:00, FC Metalist Training Ground, Vysokiy


WFC Kharkiv 0 - 2 ZFK Minsk
Half-Time: 0-1
August 13th 2019, h. 17:00, OSK Metalist Stadion, Kharkivy


Group 4 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
ZFK Minsk
3
3
0
0
16
1
+15
9
WFC Kharkiv
3
2
0
1
9
4
+5
6
ŽNK Split
3
1
0
2
10
7
+3
3
SC Bettembourg
3
0
0
3
2
25
-23
0



Group 5
Central European Summer Time (GMT +2)


ZFK Spartak Subotica 12 - 0 SS Anenii Noi
Half-Time: 8-0
August 7th 2019, h. 13:00, Štadión Pasienky, Bratislava


ŠK Slovan Bratislava 1 - 3 Ferencvárosi TC
Half-Time: 1-1
August 7th 2019, h. 17:00, Národný futbalový štadión, Bratislava


Ferencvárosi TC 2 - 0 SS Anenii Noi
Half-Time: 2-0
August 10th 2019, h. 13:00, Štadión Pasienky, Bratislava


ZFK Spartak Subotica 7 - 0 ŠK Slovan Bratislava
Half-Time: 2-0
August 10th 2019, h. 17:30, Štadión Pasienky, Bratislava


SS Anenii Noi 0 - 1 ŠK Slovan Bratislava
Half-Time: 0-1
August 13th 2019, h. 17:00, Národný futbalový štadión, Bratislava


Ferencvárosi TC 2 - 2 ZFK Spartak Subotica
Half-Time: 1-0
August 13th 2019, h. 17:00, Štadión Pasienky, Bratislava


Group 5 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
ZFK Spartak Subotica
3
2
1
0
21
2
+19
7
Ferencvárosi TC
3
2
1
0
7
3
+4
7
ŠK Slovan Bratislava
3
1
0
2
2
10
-8
3
SS Anenii Noi
3
0
0
3
0
15
-15
0



Group 6
Eastern European Summer Time (GMT +3)


WFC BIIK-Kazygurt 9 - 0 EBS/Skála
Half-Time: 6-0
August 7th 2019, h. 15:00, Kadriorg, Tallinn


Tallinna FC Flora 2 - 3 PK-35 Vantaa
Half-Time: 1-0
August 7th 2019, h. 19:00, Lilleküla Stadium, Tallinn


PK-35 Vantaa 5 - 0 EBS/Skála
Half-Time: 1-0
August 10th 2019, h. 15:00, Kadriorg, Tallinn


WFC BIIK-Kazygurt 2 - 0 Tallinna FC Flora
Half-Time: 2-0
August 10th 2019, h. 19:00, Lilleküla Stadium, Tallinn


EBS/Skála 0 - 2 Tallinna FC Flora
Half-Time: 0-2
August 13th 2019, h. 18:00, Lilleküla Stadium, Tallinn


PK-35 Vantaa 1 - 4 WFC BIIK-Kazygurt
Half-Time: 0-2
August 13th 2019, h. 18:00, Kadriorg, Tallinn


Group 6 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
WFC BIIK-Kazygurt
3
3
0
0
15
1
+14
9
PK-35 Vantaa
3
2
0
1
9
6
+3
6
Tallinna FC Flora
3
1
0
2
4
5
-1
3
EBS/Skála
3
0
0
3
0
16
-16
0



Group 7
Eastern European Summer Time (GMT +3)


SC Braga 2 - 0 SK Sturm Graz Damen
Half-Time: 1-0
August 7th 2019, h. 13:30, Sport Centre Arkadija stadium, Riga


Apollon Ladies FC 10 - 0 Rīgas FS
Half-Time: 7-0
August 7th 2019, h. 18:00, Sport Centre Arkadija stadium, Riga


SK Sturm Graz Damen 4 - 0 Rīgas FS
Half-Time: 1-0
August 10th 2019, h. 13:30, Sport Centre Arkadija stadium, Riga


Apollon Ladies FC 0 - 1 SC Braga
Half-Time: 0-1
August 10th 2019, h. 18:00, Sport Centre Arkadija stadium, Riga


Rīgas FS 0 - 8 SC Braga
Half-Time: 0-4
August 13th 2019, h. 18:00, Sport Centre Arkadija stadium, Riga


SK Sturm Graz Damen 2 - 7 Apollon Ladies FC
Half-Time: 1-4
August 13th 2019, h. 18:00, Zemgales Olympic Centre, Jelgava


Group 7 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
SC Braga
3
3
0
0
11
0
+11
9
Apollon Ladies FC
3
2
0
1
17
3
+14
6
SK Sturm Graz Damen
3
1
0
2
6
9
-3
3
Rīgas FS
3
0
0
3
0
22
-22
0



Group 8
Central European Summer Time (GMT +2)


LSK Kvinner FK 4 - 0 Linfield Ladies
Half-Time: 4-0
August 7th 2019, h. 14:00, Van Roy Stadium, Denderleeuw


RSC Anderlecht 5 - 0 FC PAOK Thessaloniki
Half-Time: 1-0
August 7th 2019, h. 18:30, Constant Vanden Stock Stadium, Brussels


LSK Kvinner FK 2 - 3 RSC Anderlecht
Half-Time: 0-0
August 10th 2019, h. 14:00, Constant Vanden Stock Stadium, Brussels


FC PAOK Thessaloniki 2 - 3 Linfield Ladies
Half-Time: 2-2
August 10th 2019, h. 18:30, Van Roy Stadium, Denderleeuw


Linfield Ladies 1 - 3 RSC Anderlecht
Half-Time: 0-2
August 13th 2019, h. 17:00, Constant Vanden Stock Stadium, Brussels


FC PAOK Thessaloniki 0 - 1 LSK Kvinner FK
Half-Time: 0-0
August 13th 2019, h. 17:00, Van Roy Stadium, Denderleeuw


Group 8 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
RSC Anderlecht
3
3
0
0
11
3
+8
9
LSK Kvinner FK
3
2
0
1
7
3
+4
6
Linfield Ladies
3
1
0
2
4
9
-5
3
FC PAOK Thessaloniki
3
0
0
3
2
9
-7
0



Group 9
Central European Summer Time (GMT +2)


Beşiktaş JK 1 - 1 GKS Górnik Łęczna
Half-Time: 0-0
August 7th 2019, h. 18:30, Sportpark Scheurserve, Enschede


FC Twente '65 8 - 0 FC Alashkert Women
Half-Time: 5-0
August 7th 2019, h. 18:30, Sportpark Heeckeren, Enschede


GKS Górnik Łęczna 13 - 0 FC Alashkert Women
Half-Time: 7-0
August 10th 2019, h. 18:00, Sportpark Heeckeren, Enschede


FC Twente '65 2 - 2 Beşiktaş JK
Half-Time: 1-1
August 10th 2019, h. 18:00, Sportpark Scheurserve, Enschede


FC Alashkert Women 0 - 3 Beşiktaş JK
Half-Time: 0-1
August 13th 2019, h. 18:30, Sportpark Heeckeren, Enschede


GKS Górnik Łęczna 0 - 2 FC Twente '65
Half-Time: 0-0
August 13th 2019, h. 18:30, Sportpark Scheurserve, Enschede


Group 9 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Twente '65
3
2
1
0
12
2
+10
7
  Beşiktaş JK
3
1
2
0
6
3
+3
5
GKS Górnik Łęczna
3
1
1
1
14
3
+11
4
FC Alashkert Women
3
0
0
3
0
24
-24
0



Group 10
Eastern European Summer Time (GMT +3)


Wexford Youths Women's FC 1 - 3 KS Vllaznia
Half-Time: 1-3
August 7th 2019, h. 13:00, SRC Alytus, Alytus


Gintra Universitetas 1 - 0 Birkirkara FC
Half-Time: 1-0
August 7th 2019, h. 18:00, SRC Alytus, Alytus


KS Vllaznia 1 - 0 Birkirkara FC
Half-Time: 1-0
August 10th 2019, h. 13:00, SRC Alytus, Alytus


Gintra Universitetas 1 - 2 Wexford Youths Women's FC
Half-Time: 1-1
August 10th 2019, h. 18:00, SRC Alytus, Alytus


Birkirkara FC 2 - 7 Wexford Youths Women's FC
Half-Time: 1-2
August 13th 2019, h. 18:00, Stadium of Marijampole, Marijampole


KS Vllaznia 1 - 1 Gintra Universitetas
Half-Time: 0-0
August 13th 2019, h. 18:00, SRC Alytus, Alytus


Group 10 Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
KS Vllaznia
3
2
1
0
5
2
+3
7
Wexford Youths WFC
3
2
0
1
10
6
+4
6
Gintra Universitetas
3
1
1
1
3
3
0
4
Birkirkara FC
3
0
0
3
2
9
-7
0
 Author| Post time: 22-8-2019 14:27
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 27-9-2019 00:27

Round of 32
September 11th - September 26th, 2019
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16


  • KS Vllaznia
  • SKN St. Pölten Frauen
  • ZFK Minsk
  • RSC Anderlecht
  • AC Sparta Praha
  • SK Slavia Praha
  • Brøndby IF
  • Fortuna Hjørring
  • Arsenal WFC
  • Manchester City Women's FC
  • Olympique Lyonnais
  • Paris Saint-Germain
  • FC Bayern München
  • VfL Wolfsburg
  • Breidablik
  • Fiorentina Women's FC
  • Juventus Women's FC
  • WFC BIIK-Kazygurt
  • KFF Mitrovica
  • FC Twente '65
  • SC Braga
  • Ryazan-VDV
  • WFC Chertanovo
  • Glasgow City FC
  • Hibernian Ladies FC
  • ZFK Spartak Subotica
  • Club Atlético de Madrid
  • FC Barcelona
  • Göteborg FC
  • Piteå IF
  • FC Zürich Frauen
  • FF Lugano 1976


First Leg

Ryazan-VDV 0 - 9 Olympique Lyonnais
Half-Time: 0-5
September 11th 2019, h. 15:00 (GMT +3), CSK YSC tadium, Ryazan


ZFK Minsk 1 - 0   FC Zürich Frauen
Half-Time: 1-0
September 11th 2019, h. 17:00 (GMT +3), FC Minsk, Minsk


KFF Mitrovica 0 - 10 VfL Wolfsburg
Half-Time: 0-3
September 11th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Fadil Vokrri Stadium, Pristina


WFC Chertanovo 0 - 1 Glasgow City FC
Half-Time: 0-1
September 11th 2019, h. 19:00 (GMT +3),  Gorodok Stadium, Moscow


KS Vllaznia 0 - 1 Fortuna Hjørring
Half-Time: 0-0
September 11th 2019, h. 18:00 (GMT +2),  Loro-Boriçi Stadium, Shkodër


Göteborg FC 1 - 2 FC Bayern München
Half-Time: 0-0
September 11th 2019, h. 18:45 (GMT +2),  Gamla Ullevi, Gothenburg


Piteå IF 0 - 1 Brøndby IF
Half-Time: 0-1
September 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), LF Arena, Piteå


SKN St. Pölten Frauen 2 - 4 FC Twente '65
Half-Time: 0-3
September 11th 2019, h. 19:10 (GMT +2), NV Arena, St Polten


Juventus Women's FC 0 - 2 FC Barcelona
Half-Time: 0-1
September 11th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Stadio Giuseppe Moccagatta, Alessandria


Hibernian Ladies FC 1 - 4 SK Slavia Praha
Half-Time: 1-3
September 11th 2019, h. 19:45 (GMT +1),  Easter Road, Edinburgh


Breidablik 3 - 2 AC Sparta Praha
Half-Time: 1-2
September 11th 2019, h. 19:15 (GMT),  Kópavogsvöllur, Kópavogur


Fiorentina Women's FC 0 - 4 Arsenal WFC
Half-Time: 0-2
September 12th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Stadio Artemio Franchi, Florence


RSC Anderlecht 1 - 1 WFC BIIK-Kazygurt
Half-Time: 0-0
September 12th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Costant Vanden Stock Stadium,Brussels


ZFK Spartak Subotica   2 - 3 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 1-1
September 11th 2019, h. 20 :00 (GMT +2), Gradski, Subotica


SC Braga 0 - 7 Paris Saint-Germain
Half-Time: 0-3
September 12th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga


FF Lugano 1976 1 - 7 Manchester City Women's FC
Half-Time: 1-1
September 12th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadio di Cornaredo, Lugano



Second Leg

(3) WFC BIIK-Kazygurt 2 - 0 RSC Anderlecht (1)
Half-Time: 1-0
September 25th 2019, h. 16:00 (GMT +6), Namyz Stadium, Shymkent


(16) Olympique Lyonnais 7 - 0 Ryazan-VDV (0)
Half-Time: 3-0
September 25th 2019, h. 16:30 (GMT +2), OL training Centre; Decines


(15) VfL Wolfsburg 5 - 0 KFF Mitrovica (0)
Half-Time: 3-0
September 25th 2019, h. 18:00 (GMT +2), AOK Stadium, Wolfsburg


(3) Fortuna Hjørring 2 - 0 KS Vllaznia (0)
Half-Time: 1-0
September 25th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Hjørring Stadion, Hjørring


(4) FC Barcelona 2 - 1 Juventus Women's FC (1)
Half-Time: 2-0
September 25th 2019, h. 18:30 (GMT +2), Estadi Johann Cruyff, Barcelona


(5) FC Twente '65 1 - 2 SKN St. Pölten Frauen (4)
Half-Time: 1-1
September 25th 2019, h. 19:00 (GMT +2), FC Twente Stadion, Enschede


(2+) FC Bayern München 0 - 1 Göteborg FC (2)
Half-Time: 0-0
September 25th 2019, h. 19:00 (GMT +2), FC Bayern Campus, Munich


(9) SK Slavia Praha 5 - 1 Hibernian Ladies FC (2)
Half-Time: 2-1
September 25th 2019, h. 19:30 (GMT +2), Eden Arena, Prague


(11) Manchester City Women's FC 4 - 0 FF Lugano 1976 (1)
Half-Time: 2-0
September 25th 2019, h. 19:00 (GMT +1), Mini Stadium, Manchester


(2) Brøndby IF 1 - 1 Piteå IF (1)
Half-Time: 0-0
September 26th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Brøndby, Brøndby


(2) AC Sparta Praha 0 - 1 Breidablik (4)
Half-Time: 0-0
September 26th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Stadion Letná, Prague


(1) FC Zürich Frauen 1 - 3 ZFK Minsk (4)
Half-Time: 1-1
September 26th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Stadion , Zürich


(4) Club Atlético de Madrid 1 - 1 ZFK Spartak Subotica (3)
Half-Time: 0-0
September 26th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Atlético de Madrid Centro Deportivo Wanda Alcalà, Madrid


(5) Glasgow City FC 4 - 1 WFC Chertanovo (1)
Half-Time: 2-1
September 26th 2019, h. 19:30 (GMT +1), Petershill Park, Glasgow


(6) Arsenal WFC 2 - 0 Fiorentina Women's FC (0)
Half-Time: 1-0
September 26th 2019, h. 19:30 (GMT +1), Meadows Park, Borehamwood


(7) Paris Saint-Germain 0 - 0 SC Braga (0)
Half-Time: 0-0
September 26th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Stade Jean Bouin, Paris

 Author| Post time: 7-10-2019 14:52
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 1-11-2019 00:52

Round of 16
October 16th - October 31st, 2019
16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals


  • ZFK Minsk
  • SK Slavia Praha
  • Brøndby IF
  • Fortuna Hjørring
  • Arsenal WFC
  • Manchester City Women's FC
  • Olympique Lyonnais
  • Paris Saint-Germain
  • FC Bayern München
  • VfL Wolfsburg
  • Breidablik
  • WFC BIIK-Kazygurt
  • FC Twente '65
  • Glasgow City FC
  • Club Atlético de Madrid
  • FC Barcelona


First Leg

WFC BIIK-Kazygurt 0 - 5 FC Bayern München
Half-Time: 0-3
October 16th 2019, h. 16:00 (GMT +6), Namyz Stadium, Shymkent


Brøndby IF 0 - 2 Glasgow City FC
Half-Time: 0-1
October 16th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Brøndby, Brøndby


VfL Wolfsburg 6 - 0 FC Twente '65
Half-Time: 2-0
October 16th 2019, h. 18:00 (GMT +2), AOK Stadium, Wolfsburg


SK Slavia Praha 2 - 5 Arsenal WFC
Half-Time: 0-3
October 16th 2019, h. 18:30 (GMT +2), Eden Arena, Prague


Fortuna Hjørring 0 - 4 Olympique Lyonnais
Half-Time: 0-3
October 16th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Hjørring Stadion, Hjørring


Manchester City Women's FC 1 - 1 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 1-0
October 16th 2019, h. 19:00 (GMT +1), Mini Stadium, Manchester


Breidablik 0 - 4 Paris Saint-Germain
Half-Time: 0-3
October 16th 2019, h. 18:30 (GMT), Kópavogsvöllur, Kópavogur


FC Barcelona 5 - 0 ZFK Minsk
Half-Time: 4-0
October 17th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Estadi Johann Cruyff, Barcelona



Second Leg

(1) ZFK Minsk 1 - 3 FC Barcelona (8)
Half-Time: 0-0
October 30th 2019, h. 16:00 (GMT +3), FC Minsk, Minsk


(11) Olympique Lyonnais 7 - 0 Fortuna Hjørring (0)
Half-Time: 2-0
October 30th 2019, h. 16:30 (GMT +1), OL training Centre; Decines


(0) FC Twente '65 0 - 1 VfL Wolfsburg (7)
Half-Time: 0-1
October 30th 2019, h. 19:00 (GMT +1), FC Twente Stadion, Enschede


(7) FC Bayern München 2 - 0 WFC BIIK-Kazygurt (0)
Half-Time: 1-0
October 30th 2019, h. 19:00 (GMT +1), FC Bayern Campus, Munich


(3) Club Atlético de Madrid 2 - 1 Manchester City Women's FC (2)
Half-Time: 1-0
October 30th 2019, h. 19:00 (GMT +1), Atlético de Madrid Centro Deportivo Wanda Alcalà, Madrid


(7) Paris Saint-Germain 3 - 1 Breidablik (1)
Half-Time: 1-1
October 31st 2019, h. 20:00 (GMT +1), Stade Jean Bouin, Paris


(2) Glasgow City FC PSO:30 -2PSO:1 Brøndby IF (2)
Half-Time: 0-2, Full Time: 0-2, Extra-Time. 0-0, Penalty Shoot-Out: 3-1
October 31st 2019, h. 19:30 (GMT), Petershill Park, Glasgow


(13) Arsenal WFC 8 - 0 SK Slavia Praha (2)
Half-Time: 4-0
October 31st 2019, h. 19:30 (GMT), Meadows Park, Borehamwood


 Author| Post time: 25-1-2020 14:33
| Show all posts
Quarterfinals
August 21st - August 22nd, 2020
8 Teams, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals


  • Arsenal WFC
  • Olympique Lyonnais
  • Paris Saint-Germain
  • FC Bayern München
  • VfL Wolfsburg
  • Glasgow City FC
  • Club Atlético de Madrid
  • FC Barcelona



Single Leg

Glasgow City FC   1 - 9 VfL Wolfsburg
Half-Time: 0-4
August 21st 2020, h. 18:30 (GMT +2), Anoeta Stadium, San Sebastian


Club Atlético de Madrid 0 - 1 FC Barcelona
Half-Time: 0-0
August 21st 2020, h. 18:00 (GMT +2), San Mames Stadium, Bilbao


Arsenal WFC 1 - 2 Paris Saint-Germain
Half-Time: 1-1
August 22nd 2020, h. 20:00 (GMT +2), Anoeta Stadium, San Sebastian


Olympique Lyonnais 2 - 1 FC Bayern München
Half-Time: 1-0
August 22nd 2020, h. 20:00 (GMT +2), San Mames Stadium, Bilbao


 Author| Post time: 22-8-2020 23:03
| Show all posts
Semifinals
August 25th - August 26th, 2020
4 Teams, the 2 winning Teams will qualify for the Final


  • Olympique Lyonnais
  • Paris Saint-Germain
  • VfL Wolfsburg
  • FC Barcelona



Semifinals

VfL Wolfsburg 1 - 0 FC Barcelona
Half-Time: 0-0
August 25th 2020, h. 20:00 (GMT +2), Anoeta Stadium, San Sebastian


Paris Saint-Germain 0 - 1 Olympique Lyonnais
Half-Time: 0-0
August 26th 2020, h. 20:00 (GMT +2), San Mames Stadium, Bilbao
 Author| Post time: 26-8-2020 23:15
| Show all posts
Final
August 30th, 2020
2 Teams, the winning Team will be the Women's Fooball UEFA European Champions League 2019 - 2020 Champion


  • Olympique Lyonnais
  • VfL Wolfsburg



Final

VfL Wolfsburg 1 - 3 Olympique Lyonnais
Half-Time: 0-2
August 30th 2020, h. 20:00 (GMT +2), Anoeta Stadium, San Sebastian


Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

25-11-2020 11:47 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list