|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

[CONT. CHAMP.] Men's Football UEFA European Europa League 2019 - 2020

[Copy link]
Post time: 22-6-2019 12:59
| Show all posts |Read mode
Men's Football UEFA European Europa League 2019 - 2020

Continental Championship - 27 June 2019 - 21 August 2020




Qualified Teams (Partial)

  • FK Kukësi
  • FK Partizani
  • KF Laçi
  • KF Teuta
  • FC Santa Coloma
  • UE Engordany
  • UE Sant Julià
  • Alashkert FC
  • FC Ararat-Armenia
  • FC Banants
  • FC Pyunik
  • FC Salzburg
  • FK Austria Wien
  • LASK Linz
  • SK Sturm Graz
  • Wolfsberger AC
  • Gabala SC
  • Neftçi PFK
  • Qarabağ FK
  • Sabail FK
  • FC BATE Borisov
  • FC Dinamo Minsk
  • FC Shakhtyor Soligorsk
  • FC Vitebsk
  • Club Brugge KV
  • KAA Gent
  • Royal Antwerp FC
  • R. Standard de Liège
  • FK Radnik Bijeljina
  • FK Sarajevo
  • HŠK Zrinjski
  • NK Široki Brijeg
  • PFC CSKA Sofia
  • PFC Levski Sofia
  • PFC Lokomotiv Plovdiv
  • PFC Ludogorets 1945
  • HNK Hajduk Split
  • HNK Rijeka
  • NK Osijek
  • AEK Larnaca FC
  • AEL Limassol FC
  • APOEL FC
  • Apollon Limassol FC
  • AC Sparta Praha
  • FC Viktoria Plzeň
  • FK Jablonec
  • FK Mladá Boleslav
  • Brøndby IF
  • Esbjerg FB
  • FC København
  • FC Midtjylland
  • Arsenal FC
  • Manchester United FC
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • FC Flora Tallinn
  • FC Levadia Tallinn
  • JK Narva Trans
  • Nõmme Kalju FC
  • B36 Tórshavn
  • HB Tórshavn
  • KÍ Klaksvík
  • NSÍ Runavík
  • HJK Helsinki
  • KuPS Kuopio
  • Inter Turku
  • RoPS Rovaniemi
  • AS Saint-Étienne
  • RC Strasbourg
  • Stade Rennais FC
  • FC Chikhura Sachkhere
  • FC Dinamo Tbilisi
  • FC Saburtalo Tbilisi
  • FC Torpedo Kutaisi
  • Bayer 04 Leverkusen
  • Eintracht Frankfurt
  • VfL Borussia Mönchengladbach
  • VfL Wolfsburg
  • Europa FC
  • Lincoln Red Imps FC
  • St Joseph's FC
  • AEK Athens FC
  • Aris FC
  • Atromitos FC
  • Olympiacos FC
  • PAOK FC
  • Budapest Honvéd FC
  • Debreceni VSC
  • Fehérvár FC
  • Ferencvárosi TC
  • Breidablik
  • KR Reykjavík
  • Stjarnan
  • Valur Reykjavík
  • Cork City FC
  • Dundalk FC
  • Saint Patrick's Athletic FC
  • Shamrock Rovers FC
  • Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
  • Hapoel Beer-Sheva FC
  • Maccabi Haifa FC
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • AS Roma
  • FC Internazionale Milano
  • SS Lazio
  • Torino FC
  • FC Astana
  • FC Kairat Almaty
  • FC Ordabasy Shymkent
  • FC Tobol Kostanay
  • FC Prishtina
  • KF Feronikeli
  • FK Liepāja
  • FK Riga FS
  • FK Ventspils
  • Riga FC
  • FC Vaduz
  • FK Kauno Žalgiris
  • FK Riteriai
  • FK Sūduva
  • FK Žalgiris Vilnius
  • AS Jeunesse Esch
  • CS Fola Esch
  • F91 Dudelange
  • FC Progrès Niederkorn
  • Akademija Pandev
  • FK Makedonija Gjorče Petrov
  • FK Shkupi
  • KF Shkëndija
  • Balzan FC
  • Gżira United FC
  • Hibernians FC
  • Valletta FC
  • CS Petrocub
  • FC Milsami Orhei
  • FC Sheriff
  • FC Speranta Nisporeni
  • FK Budućnost Podgorica
  • FK Sutjeska
  • FK Zeta
  • OFK Titograd
  • AFC Ajax
  • AZ Alkmaar
  • FC Utrecht
  • Feyenoord
  • PSV Eindhoven
  • Ballymena United FC
  • Cliftonville FC
  • Crusaders FC
  • Linfield FC
  • FK Haugesund
  • Molde FK
  • Rosenborg BK
  • SK Brann
  • GKS Piast Gliwice
  • KS Cracovia
  • Lechia Gdansk
  • Legia Warszawa
  • FC Porto
  • SC Braga
  • SL Benfica
  • Sporting Clube de Portugal
  • Vitória SC
  • CFR 1907 Cluj
  • CS Universitatea Craiova
  • FCSB
  • FC Viitorul
  • FC Arsenal Tula
  • FC Krasnodar
  • FC Spartak Moscow
  • PFC CSKA Moskva
  • SP La Fiorita
  • SP Tre Fiori
  • SP Tre Penne
  • Aberdeen FC
  • Celtic FC
  • Kilmarnock FC
  • Rangers FC
  • FK Čukarički
  • FK Partizan
  • FK Radnicki Niš
  • FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • FC Spartak Trnava
  • MFK Ružomberok
  • ŠK Slovan Bratislava
  • NK Domžale
  • NK Maribor
  • NK Olimpija Ljubljana
  • NS Mura
  • Getafe CF
  • RCD Espanyol
  • Sevilla FC
  • AIK
  • BK Häcken
  • IFK Norrköping
  • Malmö FF
  • BSC Young Boys
  • FC Basel 1893
  • FC Lugano
  • FC Luzern
  • FC Thun
  • Beşiktaş JK
  • Istanbul Basaksehir
  • Trabzonspor
  • Yeni Malatyaspor
  • FC Dynamo Kyiv
  • FC Mariupol
  • FC Olexandryia
  • FC Shakhtar Donetsk
  • FC Zorya Luhansk
  • Barry Town United FC
  • Cardif MU FC
  • Connah's Quay FC
  • The New Saints FC


Competition Format

Preliminary Qualifying Round
June 27th - July 4th, 2019
14 Teams, Home and Away Matches, the 7 winning Teams will qualify for the First Qualifying Round
I
First Qualifying Round
July 9th - July 18th, 2019
94 Teams, Home and Away Matches, the 47 winning Teams will qualify for the Second Qualifying Round
I
Second Qualifying Round
July 23rd - August 1st, 2019
92 Teams, Home and Away Matches, the 46 winning Teams will qualify for the Third Qualifying Round
I
Third Qualifying Round

August 6th - August 15th, 2019
72 Teams, Home and Away Matches, the 36 winning Teams will qualify for the Play-Off Round
I
Play-off Round
August 22nd - August 29th, 2019
42 Teams, Home and Away Matches, the 21 winning Teams will qualify for the Preliminary Round
I
Preliminary Round
September 19th - December 12th, 2019

48 Teams, 12 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Group will qualify for the Round of 32
I
Round of 32
February 20th - February 27th, 2020
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 16
March 12th - August 6th, 2020

16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals
I
Quarterfinals
August 10th - August 11th, 2020

8 Teams, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I
Semifinals
August 16th - August 17th, 2020

4 Teams, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I
Final
Augusty 21st, 2020

2 Teams, the winning Team will be the Men's Fooball UEFA European Europa League 2019 - 2020 Champion
 Author| Post time: 22-6-2019 13:09
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 4-7-2019 23:25

Preliminary Qualifying Round
June 27th - July 4th, 2019
14 Teams, Home and Away Matches, the 7 winning Teams will qualify for the First Qualifying Round


  • UE Engordany
  • UE Sant Julià
  • KÍ Klaksvík
  • NSÍ Runavík
  • Europa FC
  • St Joseph's FC
  • FC Prishtina
  • FC Progrès Niederkorn
  • Ballymena United FC
  • Cliftonville FC
  • SP La Fiorita
  • SP Tre Fiori
  • Barry Town United FC
  • Cardif MU FC



First Leg

Barry Town United FC 0 - 0 Cliftonville FC
Half-Time: 0-0
June 27th 2019, h. 18:30 (GMT +1), Cardiff Athletics Stadium, Cardiff


FC Progrès Niederkorn 1 - 0 Cardif MU FC
Half-Time: 0-0
June 27th 2019, h. 19:30 (GMT +2), Stade Municipal de Differdange, Differdange


KÍ Klaksvík 5 - 1 SP Tre Fiori
Half-Time: 2-0
June 27th 2019, h. 19:00 (GMT +1), Gundadalur, Torshavn


UE Sant Julià 3 - 2 Europa FC
Half-Time: 1-1
June 27th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Estadi Comunal, Andorra la Vella


FC Prishtina 1 - 1 St Joseph's FC
Half-Time: 1-1
June 27th 2019, h. 20:45 (GMT +2), Stadiumi Fadil Vokrri, Pristina


Ballymena United FC 2 - 0 NSÍ Runavík
Half-Time: 0-0
June 27th 2019, h. 19:45 (GMT +1), The Showgrounds, Ballymena


SP La Fiorita 0 - 1 UE Engordany
Half-Time: 0-1
June 27th 2019, h. 20:45 (GMT +2), San Marino Stadium, Serravalle



Second Leg

(3) St Joseph's FC 2 - 0 FC Prishtina (1)
Half-Time: 0-0
July 2nd 2019, h. 17:45 (GMT +2), Victoria Stadium, Gibraltar


(3) UE Engordany 2 - 1 SP La Fiorita (1)
Half-Time: 1-0
July 4th 2019, h. 19:30 (GMT +2), Estadi Comunal, Andorra la Vella


(2) Cardif MU FC 2 - 1 FC Progrès Niederkorn (2+)
Half-Time: 1-0
July 4th 2019, h. 18:30 (GMT +1), Cardiff Athletics Stadium, Cardiff


(0) NSÍ Runavík 0 - 0 Ballymena United FC (2)
Half-Time: 0-0
July 4th 2019, h. 19:00 (GMT +1), Toftir, Toftir


(6) Europa FC 4 - 0 UE Sant Julià (3)
Half-Time: 1-0
July 4th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Victoria Stadium, Gibraltar


(4) Cliftonville FC 4 - 0 Barry Town United FC (0)
Half-Time: 2-0
July 4th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Solitude, Belfast


(1) SP Tre Fiori 0 - 4 KÍ Klaksvík (9)
Half-Time: 0-3
July 4th 2019, h. 20:45 (GMT +2), San Marino Stadium, Serravalle

 Author| Post time: 4-7-2019 23:41
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 20-7-2019 14:06

First Qualifying Round
July 9th - July 18th, 2019
94 Teams, Home and Away Matches, the 47 winning Teams will qualify for the Second Qualifying Round


  • FK Kukësi
  • KF Laçi
  • KF Teuta
  • UE Engordany
  • Alashkert FC
  • FC Banants
  • FC Pyunik
  • Neftçi PFK
  • Sabail FK
  • FC Dinamo Minsk
  • FC Shakhtyor Soligorsk
  • FC Vitebsk
  • FK Radnik Bijeljina
  • HŠK Zrinjski
  • NK Široki Brijeg
  • PFC CSKA Sofia
  • PFC Levski Sofia
  • HNK Hajduk Split
  • AEK Larnaca FC
  • Apollon Limassol FC
  • Brøndby IF
  • FC Flora Tallinn
  • FC Levadia Tallinn
  • JK Narva Trans
  • B36 Tórshavn
  • KÍ Klaksvík
  • KuPS Kuopio
  • Inter Turku
  • RoPS Rovaniemi
  • FC Chikhura Sachkhere
  • FC Dinamo Tbilisi
  • FC Torpedo Kutaisi
  • Europa FC
  • St Joseph's FC
  • Budapest Honvéd FC
  • Debreceni VSC
  • Fehérvár FC
  • Breidablik
  • KR Reykjavík
  • Stjarnan
  • Cork City FC
  • Saint Patrick's Athletic FC
  • Shamrock Rovers FC
  • Hapoel Beer-Sheva FC
  • Maccabi Haifa FC
  • FC Kairat Almaty
  • FC Ordabasy Shymkent
  • FC Tobol Kostanay
  • FK Liepāja
  • FK Ventspils
  • FK Riga FS
  • FC Vaduz
  • FK Kauno Žalgiris
  • FK Riteriai
  • FK Žalgiris Vilnius
  • AS Jeunesse Esch
  • CS Fola Esch
  • FC Progrès Niederkorn
  • Akademija Pandev
  • FK Makedonija Gjorče Petrov
  • FK Shkupi
  • Balzan FC
  • Gżira United FC
  • Hibernians FC
  • CS Petrocub
  • FC Milsami Orhei
  • FC Speranta Nisporeni
  • FK Budućnost Podgorica
  • FK Zeta
  • OFK Titograd
  • Ballymena United FC
  • Cliftonville FC
  • Crusaders FC
  • FK Haugesund
  • Molde FK
  • SK Brann
  • KS Cracovia
  • Legia Warszawa
  • CS Universitatea Craiova
  • FCSB
  • Aberdeen FC
  • Kilmarnock FC
  • Rangers FC
  • FK Čukarički
  • FK Radnicki Niš
  • FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • FC Spartak Trnava
  • MFK Ružomberok
  • NK Domžale
  • NK Olimpija Ljubljana
  • NS Mura
  • IFK Norrköping
  • Malmö FF
  • Connah's Quay FC


First  Leg

St Joseph's FC 0 - 4 Rangers FC
Half-Time: 0-0
July 9th 2019, h. 17:55 (GMT +2), Victoria Stadium, Gibraltar


Gżira United FC 0 - 2 HNK Hajduk Split
Half-Time: 0-1
July 9th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Centenary, Ta' Qali


PFC CSKA Sofia 4 - 0 OFK Titograd
Half-Time: 1-0
July 9th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Bulgarska Armia Stadion, Sofia


AS Jeunesse Esch 0 - 0 FC Tobol Kostanay
Half-Time: 0-0
July 10th 2019, h. 17:55 (GMT +2), La Frontière, Esch-sur-Alzette


FC Pyunik 3 - 3 FK Shkupi
Half-Time: 1-2
July 11th 2019, h. 17:30 (GMT +4), Gyumri City, Gyumri


FC Ordabasy Shymkent 1 - 0 FC Torpedo Kutaisi
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +6), Kazhimukan Munaytpasov, Shymkent


FK Ventspils 3 - 0 KF Teuta
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 17:45 (GMT +3), Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils


Alashkert FC 3 - 1 FK Makedonija Gjorče Petrov
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +4), FFA Academy Stadium, Yerevan


AEK Larnaca FC 1 - 0 CS Petrocub
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 18:30 (GMT +3),  AEK Arena, Larnaca


JK Narva Trans 0 - 2 FK Budućnost Podgorica
Half-Time: 0-1
July 11th 2019, h. 18:30 (GMT +3), Rakvere, Rakvere


KF Laçi 1 - 1 Hapoel Beer-Sheva FC
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 17:30 (GMT +2), Laçi, Lac


Sabail FK 2 - 3 CS Universitatea Craiova
Half-Time: 1-1
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +4), Bayil Stadium, Baku


FC Flora Tallinn 2 - 0 FK Radnicki Niš
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Lilleküla Stadium, Tallinn


KuPS Kuopio 2 - 0 FC Vitebsk
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Kuopion Keskuskenttä, Kuopio


Balzan FC 3 - 4 NK Domžale
Half-Time: 2-1
July 11th 2019, h. 18:30 (GMT +2), Centenary, Ta' Qali


FK Riteriai 1 - 1 KÍ Klaksvík
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 19:30 (GMT +3), LFF Stadionas, Vilnius


MFK Ružomberok 0 - 2 PFC Levski Sofia
Half-Time: 0-1
July 11th 2019, h. 18:30 (GMT +2), MFK Ružomberok, Ružomberok


FK Liepāja 1 - 1 FC Dinamo Minsk
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Daugava, Liepāja


FK Kauno Žalgiris 0 - 2 Apollon Limassol FC
Half-Time: 0-1
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadium of Marijampole, Marijampole


FC Dinamo Tbilisi 6 - 0 UE Engordany
Half-Time: 2-0
July 11th 2019, h. 21:00 (GMT +4), Boris Paichadze Erovnuli Stadioni, Tbilisi


FK Radnik Bijeljina 2 - 0 FC Spartak Trnava
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Gradski Stadium Banja Luka, Banjaluka


FC Shakhtyor Soligorsk 1 - 0 Hibernians FC
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stroitel, Soligorsk


FC Speranta Nisporeni 0 - 3 Neftçi PFK
Half-Time: 0-2
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadionul Zimbru, Chisinau


Akademija Pandev 0 - 3 HŠK Zrinjski
Half-Time: 0-2
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), National Arena Todor Proeski, Skopje


Molde FK 7 - 1 KR Reykjavík
Half-Time: 4-0
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Molde Stadion, Molde


Brøndby IF 4 - 1 Inter Turku
Half-Time: 1-1
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Brøndby, Brøndby


Crusaders FC 2 - 0 B36 Tórshavn
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 18:00 (GMT +1), Seaview, Belfast


Debreceni VSC 3 - 0 FK Kukësi
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Debrecen Stadion, Debrecen


Maccabi Haifa FC 2 - 0 NS Mura
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Sammy Ofer Stadium, Haifa


SK Brann 2 - 2 Shamrock Rovers FC
Half-Time: 2-1
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Brann, Bergen


Malmö FF 7 - 0 Ballymena United FC
Half-Time: 3-0
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Malmö New Stadium, Malmö


CS Fola Esch 1 - 2 FC Chikhura Sachkhere
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 19:30 (GMT +2), Emile Mayrisch, Esch-sur-Alzette


NK Olimpija Ljubljana 2 - 3 FK Riga FS
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stadion Stožice, Ljubljana


Connah's Quay FC 1 - 2 Kilmarnock FC
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 19:00 (GMT +1), Belle Vue, Rhy


FC DAC 1904 Dunajská Streda 1 - 1 KS Cracovia
Half-Time: 1-1
July 11th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Mestský, Dunajska Streda


FK Zeta 1 - 5 Fehérvár FC
Half-Time: 1-3
July 11th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


FCSB 2 - 0 FC Milsami Orhei
Half-Time: 1 - 0
July 11th 2019, h. 21:30 (GMT +3), Marin Anastasovici, Giurgiu


FK Čukarički 3 - 0 FC Banantss
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 20:30 (GMT +2), FK Čukarički, Belgrade


Europa FC 0 - 0 Legia Warszawa
Half-Time: 0-0
July 9th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Victoria Stadium, Gibraltar


Aberdeen FC 2 - 1 KuPS Kuopio
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Pittodrie, Aberdeen


Saint Patrick's Athletic FC 0 - 2 IFK Norrköping
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Richmond Park. Dublin


Cork City FC 0 - 2 FC Progrès Niederkorn
Half-Time: 0-2
July 11th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Turner's Cross, Cork


Cliftonville FC 0 - 1 FK Haugesund
Half-Time: 0-1
July 11th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Solitude, Belfast


NK Široki Brijeg 1 - 2 FC Kairat Almaty
Half-Time: 1-1
July 11th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Pecara, Siroki Brijeg


Budapest Honvéd FC 3 - 1 FK Žalgiris Vilnius
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Illovszky Rudolf Stadion, Budapest


Stjarnan 2 - 1 FC Levadia Tallinn
Half-Time: 1-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT), Stjörnuvöllur, Gardabaer


Breidablik 0 - 0 FC Vaduz
Half-Time: 0-0
July 11th 2019, h. 20:00 (GMT), Kópavogsvöllur, Kopavogur



Second Leg

(0) FC Banants 0 - 5 FK Čukarički (8)
Half-Time: 0-2
July 16th 2019, h. 20:00 (GMT +4), Banants Stadium, Yerevan


(1+) KÍ Klaksvík 0 - 0 FK Riteriai (1)
Half-Time: 0-0
July 16th 2019, h. 18:00 (GMT +1), Toftir, Toftir


(0) OFK Titograd 0 - 0 PFC CSKA Sofia (4)
Half-Time: 0-0
July 16th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


(4) FC Chikhura Sachkhere 2 - 1 CS Fola Esch (2)
Half-Time: 1-0
July 17th 2019, h. 20:00 (GMT +4), Boris Paichadze Erovnuli Stadioni, Tbilisi


(1) FC Tobol Kostanay 1 - 1 AS Jeunesse Esch (1+)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 18:00 (GMT +6), Astana Arena, Nur–Sultan


(4) FC Kairat Almaty 2 - 1 NK Široki Brijeg (2)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 20:30 (GMT +6), Almaty Ortalyk Stadion, Almaty


(1) FK Makedonija Gjorče Petrov 0 - 3 Alashkert FC (6)
Half-Time: 0-1
July 18th 2019, h. 16:30 (GMT +2), FFM Training Centre, Skopje


(1) KF Teuta 1 - 0 FK Ventspils (3)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 17:00 (GMT +2), Niko Dovana, Durres


(3) Inter Turku 2 - 0 Brøndby IF (4)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 18:30 (GMT +3), Veritas Stadion, Turku


(2) RoPS Rovaniemi 1 - 2 Aberdeen FC (4)
Half-Time: 1-1
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Keskuskenttä, Rovaniemi


(6) CS Universitatea Craiova 3 - 2 Sabail FK (4)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Ion Oblemenco, Craiova


(4) FC Levadia Tallinn AET3 - 2 Stjarnan (4+)
Half-Time: 1-1, Full-Time: 2-1, Extra-Time: 1-1
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Lilleküla Stadium, Tallinn


(3) FK Riga FS 0 - 2 NK Olimpija Ljubljana (4)
Half-Time: 0-1
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Daugava, Riga


(2) FC Dinamo Minsk 1 - 2 FK Liepāja (3)
Half-Time: 0-1
July 18th 2019, h. 19:30 (GMT +3), Dinamo Stadion, Minsk


(4) PFC Levski Sofia 2 - 0 MFK Ružomberok (0)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 19:30 (GMT +3),Georgi Asparuhov Stadion, Sofia


(0) CS Petrocub 0 - 1 AEK Larnaca FC (2)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadionul Zimbru, Chisinau


(6) FK Haugesund 5 - 1 Cliftonville FC (1)
Half-Time: 3-1
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Haugesund, Haugesund


(6) Apollon Limassol FC 4 - 0 FK Kauno Žalgiris (0)
Half-Time: 2-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +3), GSP, Nicosia


(3) KS Cracovia 2 - 2AET FC DAC 1904 Dunajská Streda (3+)
Half-Time: 1-0, Full-Time: 1-1, Extra-Time: 1-1
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Krakow Stadium, Krakow

(2) FK Žalgiris Vilnius 1 - 1 Budapest Honvéd FC (4)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +3), LFF Stadionas, Vilnius


(9) Neftçi PFK 6 - 0 FC Speranta Nisporeni (0)
Half-Time: 4-0
July 18th 2019, h. 21:00 (GMT +4), 8KM Stadionu, Baku


(6) HŠK Zrinjski 3 - 0 Akademija Pandev (0)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +2), NK Zrinjski, Mostar


(1) FC Milsami Orhei 1 - 2 FCSB (4)
Half-Time: 0-2
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +3), District Sport Complex, Orhei


(0) FC Torpedo Kutaisi 0 - 2 FC Ordabasy Shymkent (3)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 21:00 (GMT +3), Mikheil Meskhi Stadioni, Tbilisi


(2) FC Vaduz 2 - 1 Breidablik (1)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Rheinpark Stadion, Vaduz


(0) UE Engordany 0 - 1 FC Dinamo Tbilisi (7)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 19:30 (GMT +2), Estadi Comunal, Andorra la Vella


(3) FC Progrès Niederkorn 1 - 2 Cork City FC (2)
Half-Time: 0-1
July 18th 2019, h. 19:30 (GMT +2), Stade Municipal de Differdange, Differdange


(2) Hapoel Beer-Sheva FC 1 - 0 KF Laçi (1)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Turner Stadium, Beer-Sheva


(4) IFK Norrköping 2 - 1 Saint Patrick's Athletic FC (1)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Norrköpings Idrottsparken, Norrkoping


(0) Hibernians FC 0 - 1 FC Shakhtyor Soligorsk (2)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Centenary, Ta' Qali


(5) Fehérvár FC 0 - 0 FK Zeta (1)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Pancho Stadium, Felcsut


(1) FK Kukësi 1 - 1 Debreceni VSC (4)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Elbasan Arena, Elbasan


(2) B36 Tórshavn 2 - 3 Crusaders FC (5)
Half-Time: 1-2
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT +1), Gundadalur, Torshavn


(2) NS Mura 2 - 3 Maccabi Haifa FC (5)
Half-Time: 1-2
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Fazanerija, Murska Sobota


(3) HNK Hajduk Split 1 - 3 Gżira United FC (3+)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stadion Poljud, Split


(4) FK Shkupi 1 - 2 FC Pyunik (5)
Half-Time: 0-2
July 18th 2019, h. 20:30 (GMT +2), National Arena Todor Proeski, Skopje


(1) FC Vitebsk 1 - 1 KuPS Kuopio (3)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 21:30 (GMT +3), Vitebsk Central Sport Complex, Vitebsk


(6) FK Budućnost Podgorica 4 - 1 JK Narva Trans (1)
Half-Time: 1-1
July 18th 2019, h. 20:45 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


(5) NK Domžale 1 - 0 Balzan FC (3)
Half-Time: 1-0
July 18th 2019, h. 20:45 (GMT +2), Športni Park, Domzale


(2) FC Spartak Trnava PSO:32 - 0PSO:2 FK Radnik Bijeljina (2)
Half-Time: 1-0, Full-Time: 2-0, Extra-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 3-2
July 18th 2019, h. 20:45 (GMT +2), Štadión Antona Malatinského,Trnava


(2) FK Radnicki Niš 2 - 2 FC Flora Tallinn (4)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 20:45 (GMT +2), Čair, Niš


(10) Rangers FC 6 - 0 St Joseph's FC (0)
Half-Time: 2-0
July 18th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Ibrox Stadium, Glasgow


(2) Kilmarnock FC 0 - 2 Connah's Quay FC (3)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Rugby Park, Kilmarnock


(0) Ballymena United FC 0 - 4 Malmö FF (11)
Half-Time: 0-1
July 18th 2019, h. 19:45 (GMT +1), The Showgrounds, Ballymena


(4) Shamrock Rovers FC 2 - 1 SK Brann (3)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Tallaght Stadium, Dublin


(3) Legia Warszawa 3 - 0 Europa FC (0)
Half-Time: 2-0
July 18th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Wojska Polskiego, Warsaw


(1) KR Reykjavík 0 - 0 Molde FK (7)
Half-Time: 0-0
July 18th 2019, h. 19:00 (GMT), KR-völlur, Reykjavik

 Author| Post time: 20-7-2019 13:56
| Show all posts
Second Qualifying Round
July 23rd - August 1st, 2019
92 Teams, Home and Away Matches, the 46 winning Teams will qualify for the Third Qualifying Round


  • FK Partizani
  • FC Santa Coloma
  • Alashkert FC
  • FC Ararat-Armenia
  • FC Pyunik
  • SK Sturm Graz
  • Gabala SC
  • Neftçi PFK
  • FC Shakhtyor Soligorsk
  • KAA Gent
  • HŠK Zrinjski
  • PFC CSKA Sofia
  • PFC Levski Sofia
  • PFC Lokomotiv Plovdiv
  • PFC Ludogorets 1945
  • NK Osijek
  • AEK Larnaca FC
  • AEL Limassol FC
  • Apollon Limassol FC
  • FK Jablonec
  • FK Mladá Boleslav
  • Brøndby IF
  • Esbjerg FB
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • FC Flora Tallinn
  • HB Tórshavn
  • KÍ Klaksvík
  • KuPS Kuopio
  • RC Strasbourg
  • FC Chikhura Sachkhere
  • FC Dinamo Tbilisi
  • Eintracht Frankfurt
  • Lincoln Red Imps FC
  • Aris FC
  • Atromitos FC
  • Budapest Honvéd FC
  • Debreceni VSC
  • Fehérvár FC
  • Stjarnan
  • Valur Reykjavík
  • Shamrock Rovers FC
  • Hapoel Beer-Sheva FC
  • Maccabi Haifa FC
  • Torino FC
  • FC Astana
  • FC Kairat Almaty
  • FC Ordabasy Shymkent
  • KF Feronikeli
  • FK Liepāja
  • FK Ventspils
  • Riga FC
  • FC Vaduz
  • FK Sūduva
  • AS Jeunesse Esch
  • F91 Dudelange
  • FC Progrès Niederkorn
  • KF Shkëndija
  • Gżira United FC
  • FC Sheriff
  • FK Budućnost Podgorica
  • AZ Alkmaar
  • FC Utrecht
  • Crusaders FC
  • Linfield FC
  • FK Haugesund
  • Molde FK
  • GKS Piast Gliwice
  • Lechia Gdansk
  • Legia Warszawa
  • Vitória SC
  • CS Universitatea Craiova
  • FCSB
  • FC Viitorul
  • FC Arsenal Tula
  • SP Tre Penne
  • Aberdeen FC
  • Rangers FC
  • FK Čukarički
  • FK Partizan
  • FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • FC Spartak Trnava
  • ŠK Slovan Bratislava
  • NK Domžale
  • NK Olimpija Ljubljana
  • RCD Espanyol
  • BK Häcken
  • IFK Norrköping
  • Malmö FF
  • FC Luzern
  • Yeni Malatyaspor
  • FC Zorya Luhansk
  • Connah's Quay FC


First  Leg

FC Ararat-Armenia 2 - 0 Lincoln Red Imps FC
Half-Time: 2-0
July 23rd 2019, h. 19:00 (GMT +4), FFA Academy Stadium, Yerevan


HB Tórshavn 2 - 2 Linfield FC
Half-Time: 1-1
July 23rd 2019, h. 16:45 (GMT +1), Gundadalur, Tórshavn


KF Shkëndija 1 - 2 F91 Dudelange
Half-Time: 1-0
July 23rd 2019, h. 17:55 (GMT +2), National Arena Todor Proeski, Skopje


FC Santa Coloma 0 - 0 FC Astana
Half-Time: 0-0
July 23rd 2019, h. 20:00 (GMT +2), Estadi Comunal, Andorra la Vella


SP Tre Penne 0 - 5 FK Sūduva
Half-Time: 0-2
July 23rd 2019, h. 20:30 (GMT +2), San Marino Stadium, Serravalle


ŠK Slovan Bratislava 2 - 1 KF Feronikeli
Half-Time: 1-0
July 24th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Národný futbalový štadión, Bratislava


FC Pyunik 2 - 1 FK Jablonec
Half-Time: 2-0
July 25th 2019, h. 17:30 (GMT +4), Gyumri City, Gyumri


FK Ventspils 4 - 0 Gżira United FC
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 16:45 (GMT +3), Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils


Gabala SC 0 - 2 FC Dinamo Tbilisi
Half-Time: 0-1
July 25th 2019, h. 19:00 (GMT +4), Qäbälä Şähär Stadionu, Qäbälä


FK Partizani 0 - 1 FC Sheriff
Half-Time: 0-1
July 25th 2019, h. 17:30 (GMT +2), Selman Stermazi, Tirana


AEK Larnaca FC 3 - 0 PFC Levski Sofia
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 18:30 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


FC Utrecht 1 - 1 HŠK Zrinjski
Half-Time: 0-1
July 25th 2019, h. 18:30 (GMT +2), Stadion Galgenwaard, Utrecht


FC Chikhura Sachkhere 1 - 1 Aberdeen FC
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 19:45 (GMT +3), Boris Paichadze Erovnuli Stadioni, Tbilisi


Budapest Honvéd FC 0 - 0 CS Universitatea Craiova
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 18:55 (GMT +2), ETO Park, Gyor


FC Shakhtyor Soligorsk 3 - 0 Esbjerg FB
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stroitel, Soligorsk


Alashkert FC 0 - 3 FCSB
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 21:00 (GMT +4), FFA Academy Stadium, Yerevan


FK Mladá Boleslav 1 - 1 FC Ordabasy Shymkent
Half-Time: 1-1
July 25th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Mestský, Mlada Boleslav


Molde FK 0 - 0 FK Čukarički
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Molde Stadium, Molde


FC Flora Tallinn 1 - 2 Eintracht Frankfurt
Half-Time: 1-1
July 25th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Lilleküla Stadium, Tallinn


Yeni Malatyaspor 2 - 2 NK Olimpija Ljubljana
Half-Time: 1-1
July 25th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Yeni Malatya, Malatya


Lechia Gdansk 2 - 1 Brøndby IF
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Gdansk Stadium, Gdansk


FK Haugesund 2 - 0 SK Sturm Graz
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Haugesund, Haugesund


FC Arsenal Tula 0 - 1 Neftçi PFK
Half-Time: 0-1
July 25th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Centralni, Tula


Connah's Quay FC 0 - 1 FK Partizan
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 18:30 (GMT +1), Belle Vue, Rhyl


PFC Lokomotiv Plovdiv 2 - 0 FC Spartak Trnava
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 20:30 (GMT +3),  Stadion Lokomotiv Plovdiv, Plovdiv


PFC CSKA Sofia 1 - 0 NK Osijek
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Bulgarska Armia Stadion, Sofia


Hapoel Beer-Sheva FC 2 - 0 FC Kairat Almaty
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Turner Stadium, Beer Sheva


GKS Piast Gliwice 3 - 2 Riga FC
Half-Time: 0-1
July 25th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Piast, Gliwice


Fehérvár FC 1 - 0 FC Vaduz
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Pancho Stadium, Felcsut


IFK Norrköping 2 - 0 FK Liepāja
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Norrköpings Idrottsparken, Norrkoping


FC Luzern 1 - 0 KÍ Klaksvík
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 20:15 (GMT +2), Swissporarena, Lucerne


AS Jeunesse Esch 0 - 1 Vitória SC
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Stade Josy Barthel, Luxembourg


Aris FC   0 - 0 AEL Limassol FC
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 21:30 (GMT +3), Kleanthis Vikelidis Stadium, Salonika


AZ Alkmaar 0 - 0 BK Häcken
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 20:30 (GMT +2), AZ Stadion, Alkmaar


KAA Gent 6 - 3 FC Viitorul
Half-Time: 5-1
July 25th 2019, h. 20:30 (GMT +2), KAA Gent Stadium, Ghent


FC DAC 1904 Dunajská Streda 1 - 2 Atromitos FC
Half-Time: 1-2
July 25th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Mestský, Dunajska Streda


Wolverhampton Wanderers FC 2 - 0 Crusaders FC
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Molineux, Wolverhampton


Rangers FC 2 - 0 FC Progrès Niederkorn
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Ibrox Stadium, Glasgow


RC Strasbourg 3 - 1 Maccabi Haifa FC
Half-Time: 1-1
July 25th 2019, h. 20:45 (GMT +2), La Meinau, Strasbourg


FK Budućnost Podgorica 1 - 3 FC Zorya Luhansk
Half-Time: 0-2
July 25th 2019, h. 20:45 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


NK Domžale 2 - 2 Malmö FF
Half-Time: 1-1
July 25th 2019, h. 20:45 (GMT +2), Športni Park, Domzale


Valur Reykjavík 1 - 1 PFC Ludogorets 1945
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 19:00 (GMT), Hlídarendi, Reykjavik


Shamrock Rovers FC 2 - 1 Apollon Limassol FC
Half-Time: 1-1
July 25th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Tallaght Stadium, Dublin


Legia Warszawa 1 - 0 KuPS Kuopio
Half-Time: 1-0
July 25th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Wojska Polskiego, Warsaw


RCD Espanyol 4 - 0 Stjarnan
Half-Time: 0-0
July 25th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona


Torino FC 3 - 0 Debreceni VSC
Half-Time: 2-0
July 25th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadio Giuseppe Moccagatta, Alessandria



Second  Leg

(1) Lincoln Red Imps FC 1 - 2 FC Ararat-Armenia (4)
Half-Time: 0-1
July 30th 2019, h. 17:45 (GMT +2), Victoria Stadium, Gibraltar


(10) FK Sūduva 5 - 0 SP Tre Penne (0)
Half-Time: 3-0
July 30th 2019, h. 18:45 (GMT +3), Stadium of Marijampole, Marijampole


(3) F91 Dudelange 1 - 1 KF Shkëndija (2)
Half-Time: 0-0
July 30th 2019, h. 17:55 (GMT +2), Stade Josy Barthel, Luxembourg


(1) KF Feronikeli 0 - 2 ŠK Slovan Bratislava (4)
Half-Time: 0-1
July 30th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Stadiumi Fadil Vokrr, Pristina


(1) FK Čukarički 1 - 3 Molde FK (3)
Half-Time: 0-2
July 31st 2019, h. 20:45 (GMT +2), FK Čukarički, Belgrade


(4) FC Astana 4 - 1 FC Santa Coloma (1)
Half-Time: 1-1
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +6), Astana Arena, Nur–Sultan


(3) FC Ordabasy Shymkent 2 - 3 FK Mladá Boleslav (4)
Half-Time: 1-2
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +6), Kazhimukan Munaytpasov, Shymkent


(1) FC Kairat Almaty 1 - 1 Hapoel Beer-Sheva FC (3)
Half-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 20:30 (GMT +6), Almaty Ortalyk Stadion, Almaty


(5) FC Viitorul 2 - 1 KAA Gent (7)
Half-Time: 0-1
August 1st 2019, h. 18:00 (GMT +3), Central Stadium Hagi Academy, Ovidiu


(0) KuPS Kuopio 0 - 0 Legia Warszawa (1)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 19:00 (GMT +3), Kuopion Keskuskenttä, Kuopio


(4) FC Zorya Luhansk 1 - 0 FK Budućnost Podgorica (1)
Half-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 19:00 (GMT +3), Metallurh, Zaporizhia


(0) CS Universitatea Craiova PSO:30 - 0PSO:1 Budapest Honvéd FC (0)
Half-Time: 0-0, Full-Time: 0-0, Extra-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 3-1
August 1st 2019, h.19:15 (GMT +3), Ion Oblemenco, Craiova


(4+) Riga FC 2 - 1 GKS Piast Gliwice (4)
Half-Time: 1-1
August 1st 2019, h. 19:30 (GMT +3), Skonto Stadions, Riga


(0) BK Häcken 0 - 3 AZ Alkmaar (3)
Half-Time: 0-1
August 1st 2019, h. 18:30 (GMT +2), Bravida Stadium, Gothenburg


(1) Debreceni VSC 1 - 4 Torino FC (7)
Half-Time: 0-2
August 1st 2019, h. 18:30 (GMT +2), Debrecen Stadion, Debrecen


(0) PFC Levski Sofia 0 - 4 AEK Larnaca FC (7)
Half-Time: 0-2
August 1st 2019, h. 19:30 (GMT +3), Georgi Asparuhov Stadion, Sofia


(2) FC Sheriff 1 - 1 FK Partizani (1)
Half-Time: 0-1
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadionul Sheriff, Tiraspol


(0) AEL Limassol FC 0 - 1 Aris FC (1)
Half-Time: 0-1
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


(4) Apollon Limassol FC AET3 - 1 Shamrock Rovers FC (3)
Half-Time: 1-0, Full-Time: 2-1, Extra-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +3), GPS, Nicosia


(3) Maccabi Haifa FC 2 - 1 RC Strasbourg (4)
Half-Time: 2-1
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +3), Sammy Ofer Stadium, Haifa


(0) KÍ Klaksvík 0 - 1 FC Luzern (2)
Half-Time: 0-1
August 1st 2019, h. 18:00 (GMT +1),Toftir, Toftir


(5) Malmö FF 3 - 2 NK Domžale (4)
Half-Time: 2-2
August 1st 2019, h. 19:00 (GMT +2), Malmö New Stadium, Malmö


(2) FC Vaduz AET2 - 0 Fehérvár FC (1)
Half-Time: 0-0, Full-Time: 1-0, Extra-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 19:00 (GMT +2), Rheinpark Stadion, Vaduz


(1) FK Jablonec 0 - 0 FC Pyunik (2)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 19:00 (GMT +2), Strelnice Stadion, Jablonec nad Nisou


(3) HŠK Zrinjski AET2 - 1 FC Utrecht (2)
Half-Time: 0-1, Full-Time: 1-1, Extra-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 19:00 (GMT +2), NK Zrinjski, Mostar

(5) Atromitos FC 3 - 2 FC DAC 1904 Dunajská Streda (3)
Half-Time: 2-0
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +3), Peristeri, Athens


(0) FK Liepāja 0 - 1 IFK Norrköping (3)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +3), Daugava, Liepāja


(5) FC Dinamo Tbilisi 3 - 0 Gabala SC (0)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 21:00 (GMT +4), Boris Paichadze Erovnuli Stadioni, Tbilisi


(4) Neftçi PFK 3 - 0 FC Arsenal Tula (0)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 21:00 (GMT +4), 8KM Stadionu, Baku


(5) PFC Ludogorets 1945 4 - 0 Valur Reykjavík (1)
Half-Time: 2-0
August 1st 2019, h. 20:30 (GMT +3), Ludogorets, Arena, Razgrad


(0) FC Progrès Niederkorn 0 - 0 Rangers FC (2)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 19:30 (GMT +2), Stade Josy Barthel, Luxembourg


(5) Brøndby IF AET4 - 1 Lechia Gdansk (3)
Half-Time: 1-0, Full-Time: 2-1, Extra-Time: 2-0
August 1st 2019, h. 19:30 (GMT +2), Brøndby, Brøndby


(0) Esbjerg FB 0 - 0 FC Shakhtyor Soligorsk (2)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 19:45 (GMT +2), Esbjerg Arena, Esbjerg


(2) Gżira United FC 2 - 2 FK Ventspils (6)
Half-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +2), Centenary, Ta' Qali


(2) NK Olimpija Ljubljana 0 - 1 Yeni Malatyaspor (3)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stadion Stožice, Ljubljana


(5) FCSB 2 - 3 Alashkert FC (3)
Half-Time: 1-3
August 1st 2019, h. 21:30 (GMT +3), Marin Anastasovici, Giurgiu


(4) Eintracht Frankfurt 2 - 1 FC Flora Tallinn (2)
Half-Time: 1-1
August 1st 2019, h. 20:30 (GMT +2), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main


(2) SK Sturm Graz 2 - 1 FK Haugesund (3)
Half-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 20:30 (GMT +2), Stadion Graz Liebenau, Graz


(3) Linfield FC 1 - 0 HB Tórshavn (2)
Half-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 19:45 (GMT +1), Windsor Park, Belfast


(6) Aberdeen FC 5 - 0 FC Chikhura Sachkhere (1)
Half-Time: 2-0
August 1st 2019, h. 19:45 (GMT +1), Pittodrie, Aberdeen


(3) FC Spartak Trnava 3 - 1 PFC Lokomotiv Plovdiv (3+)
Half-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 20:45 (GMT +2), Štadión Antona Malatinského, Trnava


(1) NK Osijek PSO:31 - 0PSO:4 PFC CSKA Sofia (1)
Half-Time: 1-0, Full-Time: 1-0, Extra-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 3-4
August 1st 2019, h. 20:45 (GMT +2), Gradski vrt, Osijek


(4) FK Partizan 3 - 0 Connah's Quay FC (0)
Half-Time: 0-0
August 1st 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadion FK Partizan, Belgrade


(5) Vitória SC 4 - 0 AS Jeunesse Esch (0)
Half-Time: 1-0
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +1), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


(1) Crusaders FC 1 - 4 Wolverhampton Wanderers FC (6)
Half-Time: 1-3
August 1st 2019, h. 20:00 (GMT +1), Seaview, Belfast


(1) Stjarnan 1 - 3 RCD Espanyol (7)
Half-Time: 0-1
August 1st 2019, h. 19:15 (GMT), Stjörnuvöllur, Gardabaer

 Author| Post time: 2-8-2019 13:59
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 17-8-2019 13:14

Third Qualifying Round
August 6th - August 15th, 2019
72 Teams, Home and Away Matches, the 36 winning Teams will qualify for the Play-Off Round


  • FC Ararat-Armenia
  • FC Pyunik
  • FK Austria Wien
  • Neftçi PFK
  • FC BATE Borisov
  • FC Shakhtyor Soligorsk
  • KAA Gent
  • Royal Antwerp FC
  • FK Sarajevo
  • HŠK Zrinjski
  • PFC CSKA Sofia
  • PFC Lokomotiv Plovdiv
  • PFC Ludogorets 1945
  • HNK Rijeka
  • AEK Larnaca FC
  • Apollon Limassol FC
  • AC Sparta Praha
  • FC Viktoria Plzeň
  • FK Mladá Boleslav
  • Brøndby IF
  • FC Midtjylland
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • Nõmme Kalju FC
  • HJK Helsinki
  • RC Strasbourg
  • FC Dinamo Tbilisi
  • FC Saburtalo Tbilisi
  • Eintracht Frankfurt
  • AEK Athens FC
  • Aris FC
  • Atromitos FC
  • Dundalk FC
  • Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
  • Hapoel Beer-Sheva FC
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • Torino FC
  • FC Astana
  • FK Ventspils
  • Riga FC
  • FC Vaduz
  • FK Sūduva
  • F91 Dudelange
  • Valletta FC
  • FC Sheriff
  • FK Sutjeska
  • AZ Alkmaar
  • Feyenoord
  • PSV Eindhoven
  • Linfield FC
  • FK Haugesund
  • Molde FK
  • Legia Warszawa
  • SC Braga
  • Vitória SC
  • CS Universitatea Craiova
  • FCSB
  • FC Spartak Moscow
  • Aberdeen FC
  • Rangers FC
  • FK Partizan
  • ŠK Slovan Bratislava
  • RCD Espanyol
  • AIK
  • IFK Norrköping
  • Malmö FF
  • FC Luzern
  • FC Thun
  • Trabzonspor
  • Yeni Malatyaspor
  • FC Mariupol
  • FC Zorya Luhansk
  • The New Saints FC



First  Leg

FC Ararat-Armenia 1 - 2 FC Saburtalo Tbilisi
Half-Time: 1-0
August 6th 2019, h. 19:00 (GMT +4), Republican Stadium, Yerevan


Riga FC 1 - 1 HJK Helsinki
Half-Time: 0-1
August 6th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Daugava, Riga


FK Sutjeska 1 - 2 Linfield FC
Half-Time: 1-1
August 6th 2019, h. 20:15 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


ŠK Slovan Bratislava 1 - 0 Dundalk FC
Half-Time: 0-0
August 7th 2019, h. 20:15 (GMT +2), Národný futbalový štadión, Bratislava


FC Astana 5 - 1 Valletta FC
Half-Time: 3-0
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +6), Astana Arena, Nur–Sultan


AEK Larnaca FC 1 - 1 KAA Gent
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 18:30 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


AC Sparta Praha 2 - 2 Trabzonspor
Half-Time: 1-0
August 8th 2019, h. 18:00 (GMT +2), Stadion Letná, Prague


FC Pyunik 0 - 4 Wolverhampton Wanderers FC
Half-Time: 0-2
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +4), Republican Stadium, Yerevan


CS Universitatea Craiova 0 - 2 AEK Athens FC
Half-Time: 0-0
August 8th 2019, h. 19:15 (GMT +3), Ion Oblemenco, Craiova


Brøndby IF 2 - 4 SC Braga
Half-Time: 1-2
August 8th 2019, h. 18:30 (GMT +2), Brøndby, Brøndby


FK Ventspils 0 - 3 Vitória SC
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 19:45 (GMT +3), Daugava, Riga


FC Sheriff 1 - 2 AIK
Half-Time: 0-2
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadionul Sheriff, Tiraspol


Neftçi PFK 2 - 2 Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
Half-Time: 1-2
August 8th 2019, h. 21:00 (GMT +4), 8KM Stadionu, Baku


Malmö FF 3 - 0 HŠK Zrinjski
Half-Time: 1-0
August 8th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Malmö New Stadium, Malmö


FK Haugesund 0 - 1 PSV Eindhoven
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Haugesund, Haugesund


FC Mariupol 0 - 0 AZ Alkmaar
Half-Time: 0-0
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadion Chornomorets, Odessa


FC Thun 2 - 3 FC Spartak Moscow
Half-Time: 0-2
August 8th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Arena Thun, Thun


Molde FK 3 - 0 Aris FC
Half-Time: 2-0
August 8th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Molde Stadion, Molde


PFC Ludogorets 1945 5 - 0 The New Saints FC
Half-Time: 3-0
August 8th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Ludogorets Arena, Razgrad


PFC CSKA Sofia 1 - 1 FC Zorya Luhansk
Half-Time: 1-1
August 8th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia


PFC Lokomotiv Plovdiv 0 - 1 RC Strasbourg
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Stadion Lokomotiv Plovdiv, Plovdiv


Maccabi Tel-Aviv FC 1 - 2 FK Sūduva
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Netanya Municipal Stadium, Netanya


Feyenoord 4 - 0 FC Dinamo Tbilisi
Half-Time: 1-0
August 8th 2019, h. 19:30 (GMT +2), Stadion Feijenoord, Rotterdam


Royal Antwerp FC 1 - 0 FC Viktoria Plzeň
Half-Time: 1-0
August 8th 2019, h. 19:30 (GMT +2), King Baudouin Stadium, Brussels


FK Sarajevo 1 - 2 FC BATE Borisov
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 19:45 (GMT +2), Stadion Bilino polje, Zenica


F91 Dudelange 3 - 1 Nõmme Kalju FC
Half-Time: 2-1
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stade Josy Barthel, Luxembourg


HNK Rijeka 2 - 0 Aberdeen FC
Half-Time: 0-0
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stadion HNK Rijeka, Rijeka


FC Midtjylland 2 - 4 Rangers FC
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +2), MCH Arena, Herning


IFK Norrköping 1 - 1 Hapoel Beer-Sheva FC
Half-Time: 0-0
August 8th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Norrköpings Idrottsparken, Norrkoping


FK Austria Wien 1 - 2 Apollon Limassol FC
Half-Time: 1-1
August 8th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Generali Arena, Vienna


FC Vaduz 0 - 5 Eintracht Frankfurt
Half-Time: 0-3
August 8th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Rheinpark Stadion, Vaduz


FCSB 0 - 0 FK Mladá Boleslav
Half-Time: 0-0
August 8th 2019, h. 21:30 (GMT +3), Marin Anastasovici, Giurgiu


FC Luzern 0 - 3 RCD Espanyol
Half-Time: 0-1
August 8th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Swissporarena, Lucerne


FK Partizan 3 - 1 Yeni Malatyaspor
Half-Time: 1-0
August 8th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadion FK Partizan, Belgrade


Legia Warszawa 0 - 0 Atromitos FC
Half-Time: 0-0
August 8th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Wojska Polskiego, Warsaw


Torino FC 5 - 0 FC Shakhtyor Soligorsk
Half-Time: 2-0
August 8th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadio Olimpico, Turin



Second  Leg

(1) Nõmme Kalju FC 0 - 1 F91 Dudelange (4)
Half-Time: 0-0
August 13th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Lilleküla Stadium, Tallinn


(5) Linfield FC 3 - 2 FK Sutjeska (3)
Half-Time: 2-1
August 13th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Windsor Park, Belfast


(1) Dundalk FC 1 - 3 ŠK Slovan Bratislava (4)
Half-Time: 0-2
August 13th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Tallaght Stadium, Dublin


(2) FC Saburtalo Tbilisi 0 - 2 FC Ararat-Armenia (3)
Half-Time: 0-1
August 14th 2019, h. 20:00 (GMT +4), Mikheil Meskhi Stadioni, Tbilisi


(9) Vitória SC 6 - 0 FK Ventspils (0)
Half-Time: 1-0
August 14th 2019, h. 17:00 (GMT +1), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


(0) Atromitos FC 0 - 2 Legia Warszawa (2)
Half-Time: 0-1
August 14th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Peristeri, Athens


(3) HJK Helsinki 2 - 2 Riga FC (3+)
Half-Time: 1-0
August 15th 2019, h. 19:00 (GMT +3), Helsinki Football Stadium, Helsinki


(1) FC Dinamo Tbilisi 1 - 1 Feyenoord (5)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +4), Boris Paichadze Erovnuli Stadioni, Tbilisi


(5) FC Spartak Moscow 2 - 1 FC Thun (3)
Half-Time: 0-1
August 15th 2019, h. 19:45 (GMT +3), Stadion Spartak, Moscow


(3) AIK 1 - 1 FC Sheriff (2)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Solna Arena, Solna


(2) FC BATE Borisov 0 - 0 FK Sarajevo (1)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Borisov Arena, Borisov


(4) FK Sūduva 2 - 1 Maccabi Tel-Aviv FC (2)
Half-Time: 2-0
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadium of Marijampole, Marijampole


(4) Bnei Yehuda Tel-Aviv FC 2 - 1 Neftçi PFK (3)
Half-Time: 1-0
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Ha Moshava, Petah Tikva


(2) FC Zorya Luhansk 1 - 0 PFC CSKA Sofia (1)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Metallurh, Zaporizhia


(1) HŠK Zrinjski 1 - 0 Malmö FF (3)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Pecara, Siroki Brijeg


(2) Yeni Malatyaspor 1 - 0 FK Partizan (3)
Half-Time: 1-0
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Yeni Malatya, Malatya


(0) FK Mladá Boleslav 0 - 1 FCSB (1)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Mestský, Mlada Boleslav


(5) Apollon Limassol FC 3 - 1 FK Austria Wien (2)
Half-Time: 1-1
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +3), GPS,  Nicosia


(1) FC Shakhtyor Soligorsk 1 - 1 Torino FC (6)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Dinamo Stadion, Minsk


(0) The New Saints FC 0 - 4 PFC Ludogorets 1945 (9)
Half-Time: 0-2
August 15th 2019, h. 18:30 (GMT +1), Racecourse Ground, Wrexham


(4) Trabzonspor 2 - 1 AC Sparta Praha (3)
Half-Time: 1-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Senol Gunes Spor Kompleksi Yeni Stadyum, Trabzon


(4) Hapoel Beer-Sheva FC 3 - 1 IFK Norrköping (2)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Turner Stadium, Beer Sheva


(1) Valletta FC 0 - 4 FC Astana (9)
Half-Time: 0-2
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +2), National Stadium, Ta' Qali


(3) AEK Athens FC 1 - 1 CS Universitatea Craiova (1)
Half-Time: 1-0
August 15th 2019, h. 21:00 (GMT +3), OACA Spyros Louis, Athens


(2) FC Viktoria Plzeň AET2 - 1 Royal Antwerp FC (2+)
Half-Time: 0-0, Full-Time: 1-0, Extra-Time: 1-1
August 15th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Štruncovy Sady Stadion, Plzen


(6) Eintracht Frankfurt 1 - 0 FC Vaduz (0)
Half-Time: 1-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main


(1) PSV Eindhoven 0 - 0 FK Haugesund (0)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +2), PSV Stadion, Eindhoven


(4) AZ Alkmaar 4 - 0 FC Mariupol (0)
Half-Time: 2-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +2), AZ Stadion, Alkmaar


(4) KAA Gent 3 - 0 AEK Larnaca FC (1)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +2), KAA Gent Stadium, Ghent


(2) RC Strasbourg 1 - 0 PFC Lokomotiv Plovdiv (0)
Half-Time: 1-0
August 15th 2019, h. 20:30 (GMT +2), La Meinau, Strasbourg


(3) Aris FC 3 - 1 Molde FK (4)
Half-Time: 2-0, Full-Time: 3-0, Extra-Time: 0-1
August 15th 2019, h. 21:30 (GMT +3), Kleanthis Vikelidis Stadium, Salonika

(0) Aberdeen FC 0 - 2 HNK Rijeka (4)
Half-Time: 0-2
August 15th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Pittodrie, Aberdeen


(7) Rangers FC 3 - 1 FC Midtjylland (3)
Half-Time: 2-0
August 15th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Ibrox Stadium, Glasgow


(8) Wolverhampton Wanderers FC 4 - 0 FC Pyunik (0)
Half-Time: 0-0
August 15th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Molineux, Wolverhampton


(7) SC Braga 3 - 1 Brøndby IF (3)
Half-Time: 2-0
August 15th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga, Braga


(6) RCD Espanyol 3 - 0 FC Luzern (0)
Half-Time: 3-0
August 15th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona

 Author| Post time: 17-8-2019 12:41
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 30-8-2019 00:18

Play-off Round
August 22nd - August 29th, 2019
42 Teams, Home and Away Matches, the 21 winning Teams will qualify for the Preliminary Round


  • FC Ararat-Armenia
  • Qarabağ FK
  • FC BATE Borisov
  • KAA Gent
  • Royal Antwerp FC
  • PFC Ludogorets 1945
  • HNK Rijeka
  • Apollon Limassol FC
  • FC København
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • RC Strasbourg
  • Eintracht Frankfurt
  • AEK Athens FC
  • PAOK FC
  • Ferencvárosi TC
  • Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
  • Hapoel Beer-Sheva FC
  • Torino FC
  • FC Astana
  • Riga FC
  • FK Sūduva
  • F91 Dudelange
  • AZ Alkmaar
  • Feyenoord
  • PSV Eindhoven
  • Linfield FC
  • Molde FK
  • Legia Warszawa
  • SC Braga
  • Vitória SC
  • FCSB
  • FC Spartak Moscow
  • Celtic FC
  • Rangers FC
  • FK Partizan
  • ŠK Slovan Bratislava
  • NK Maribor
  • RCD Espanyol
  • AIK
  • Malmö FF
  • Trabzonspor
  • FC Zorya Luhansk



First  Leg

FC Astana 3 - 0 FC BATE Borisov
Half-Time: 2-0
August 22nd 2019, h. 20:00 (GMT +6), Astana Arena, Nur–Sultan


FC Ararat-Armenia 2 - 1 F91 Dudelange
Half-Time: 1-0
August 22nd 2019, h. 19:00 (GMT +4), Republican Stadium, Yerevan


Malmö FF 3 - 0 Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
Half-Time: 2-0
August 22nd 2019, h. 19:00 (GMT +2), Malmö New Stadium, Malmö


FK Sūduva 0 - 0 Ferencvárosi TC
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadium of Marijampole, Marijampole


PFC Ludogorets 1945 0 - 0 NK Maribor
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 20:30 (GMT +3), Ludogorets Arena, Razgrad


Feyenoord 3 - 0 Hapoel Beer-Sheva FC
Half-Time: 1-0
August 22nd 2019, h. 19:30 (GMT +2), Stadion Feijenoord, Rotterdam


FC København 3 - 1 Riga FC
Half-Time: 1-1
August 22nd 2019, h. 19:45 (GMT +2), Parken Stadium, Copenhagen


AEK Athens FC 1 - 3 Trabzonspor
Half-Time: 1-2
August 22nd 2019, h. 21:00 (GMT +3), OACA Spyros Louis, Athens


Legia Warszawa 0 - 0 Rangers FC
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stadion Wojska Polskiego, Warsaw


PSV Eindhoven 3 - 0 Apollon Limassol FC
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 20:30 (GMT +2), PSV Stadion, Eindhoven


AZ Alkmaar 1 - 1 Royal Antwerp FC
Half-Time: 0-1
August 22nd 2019, h. 20:30 (GMT +2), Fc Twente Stadion, Enschede


KAA Gent 2 - 1 HNK Rijeka
Half-Time: 0-1
August 22nd 2019, h. 20:30 (GMT +2), KAA Gent Stadium, Ghent


RC Strasbourg 1 - 0 Eintracht Frankfurt
Half-Time: 1-0
August 22nd 2019, h. 20:30 (GMT +2), La Meinau, Strasbourg


FCSB 0 - 0 Vitória SC
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 21:30 (GMT +3), Marin Anastasovici, Giurgiu


Linfield FC 3 - 2 Qarabağ FK
Half-Time: 2-1
August 22nd 2019, h. 19:45 (GMT +1), Windsor Park, Belfast


Celtic FC 2 - 0 AIK
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 19:45 (GMT +1), Celtic Park, Glasgow


SC Braga 1 - 0 FC Spartak Moscow
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 19:45 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga, Braga


ŠK Slovan Bratislava 1 - 0 PAOK FC
Half-Time: 0-0
August 22nd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Národný futbalový štadión, Bratislava


FK Partizan 2 - 1 Molde FK
Half-Time: 1-1
August 22nd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadion FK Partizan, Belgrade


RCD Espanyol 3 - 1 FC Zorya Luhansk
Half-Time: 0-1
August 22nd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona


Torino FC 2 - 3 Wolverhampton Wanderers FC
Half-Time: 0-1
August 22nd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadio Olimpico, Turin



Second  Leg

(4+) Qarabağ FK 2 - 1 Linfield FC (4)
Half-Time: 1-0
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +4), Tofig Bahramov Republican Stadium, Baku


(2) Riga FC 1 - 0 FC København (3)
Half-Time: 0-0
August 29th 2019, h. 19:45 (GMT +3), Skonto Stadions, Riga


(1) AIK 1 - 4 Celtic FC (6)
Half-Time: 1-2
August 29th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Solna Arena, Solna


(3) PAOK FC 3 - 2 ŠK Slovan Bratislava (3+)
Half-Time: 0-1
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Stadio Toumba, Salonika


(2) FC BATE Borisov 2 - 0 FC Astana (3)
Half-Time: 1-0
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Borisov Arena, Borisov


(0) Bnei Yehuda Tel-Aviv FC 0 - 1 Malmö FF (4)
Half-Time: 0-1
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Ha Moshava, Petah Tikva


(2) Molde FK 1 - 1 FK Partizan (3)
Half-Time: 0-0
August 29th 2019, h. 19:00 (GMT +2), Molde Stadion, Molde


(3) FC Zorya Luhansk 2 - 2 RCD Espanyol (5)
Half-Time: 0-1
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +3), Metallurh, Zaporizhia


(0) Apollon Limassol FC 0 - 4 PSV Eindhoven (7)
Half-Time: 0-0
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +3), GPS, Nicosia


(1) FC Spartak Moscow 1 - 2 SC Braga (3)
Half-Time: 0-2
August 29th 2019, h. 20:15 (GMT +3), Stadion Spartak, Moscow


(3+) Trabzonspor 0 - 2 AEK Athens FC (3)
Half-Time: 0-2
August 29th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Senol Gunes Spor Kompleksi Yeni Stadyum, Trabzon


(0) Hapoel Beer-Sheva FC 0 - 3 Feyenoord (6)
Half-Time: 0-0
August 29th 2019, h. 20:30 (GMT +3), Turner Stadium, Beer Sheva


(3) F91 Dudelange PSO:52 - 1PSO:4 FC Ararat-Armenia (3)
Half-Time: 0-1, Full-Time: 2-1, Extra-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 5-4
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stade Josy Barthel, Luxembourg


(4) Ferencvárosi TC 4 - 2 FK Sūduva (2)
Half-Time: 2-1
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Ferencvárosi Stadion, Budapest


(2) Royal Antwerp FC 1 - 4AET AZ Alkmaar (5)
Half-Time: 0-0, Full-Time: 1-1, Extra-Time: 0-3
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +2), King Baudouin Stadium, Brussels


(2) HNK Rijeka 1 - 1 KAA Gent (3)
Half-Time: 1-1
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +2), Stadion HNK Rijeka, Rijeka


(2) NK Maribor 2 - 2 PFC Ludogorets 1945 (2+)
Half-Time: 0-2
August 29th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Stadion Ljudski vrt, Maribor


(3) Eintracht Frankfurt 3 - 0 RC Strasbourg (1)
Half-Time: 1-0
August 29th 2019, h. 20:30 (GMT +2), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main


(1) Rangers FC 1 - 0 Legia Warszawa (0)
Half-Time: 0-0
August 29th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Ibrox Stadium, Glasgow


(5) Wolverhampton Wanderers FC 2 - 1 Torino FC (3)
Half-Time: 1-0
August 29th 2019, h. 19:45 (GMT +1), Molineux, Wolverhampton


(1) Vitória SC 1 - 0 FCSB (0)
Half-Time: 0-0
August 29th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes

 Author| Post time: 1-9-2019 16:07
| Show all posts
Preliminary Round
September 19th - December 12th, 2019

48 Teams, 12 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Group will qualify for the Round of 32



Group A

  • Qarabağ FK
  • APOEL FC
  • F91 Dudelange
  • Sevilla FC


Group B

  • FC København
  • Malmö FF
  • FC Lugano
  • FC Dynamo Kyiv


Group C

  • FC Krasnodar
  • Getafe CF
  • FC Basel 1893
  • Trabzonspor


Group D

  • LASK Linz
  • PSV Eindhoven
  • Rosenborg BK
  • Sporting Clube de Portugal


Group E

  • Stade Rennais FC
  • SS Lazio
  • CFR 1907 Cluj
  • Celtic FC


Group F

  • R. Standard de Liège
  • Arsenal FC
  • Eintracht Frankfurt
  • Vitória SC


Group G

  • Feyenoord
  • FC Porto
  • Rangers FC
  • BSC Young Boys


Group H

  • PFC Ludogorets 1945
  • Ferencvárosi TC
  • PFC CSKA Moskva
  • RCD Espanyol


Group I

  • KAA Gent
  • AS Saint-Étienne
  • VfL Wolfsburg
  • FC Olexandryia


Group J

  • Wolfsberger AC
  • VfL Borussia Mönchengladbach
  • AS Roma
  • Istanbul Basaksehir


Group K

  • Wolverhampton Wanderers FC
  • SC Braga
  • ŠK Slovan Bratislava
  • Beşiktaş JK


Group L

  • Manchester United FC
  • FC Astana
  • AZ Alkmaar
  • FK Partizan



Group A

APOEL FC 3 - 4 F91 Dudelange
Half-Time: 0-1
September 19th 2019, h. 19:55 (GMT +3), GSP Stadium, Nicosia


Qarabağ FC 0 - 3 Sevilla FC
Half-Time: 0-0
September 19th 2019, h. 20:55 (GMT +4), Tofig Bahramov Republican Stadium, Baku


F91 Dudelange 1 - 4 Qarabağ FC
Half-Time: 0-3
October 3rd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stade Josy Barthel, Luxembourg


Sevilla FC 1 - 0 APOEL FC
Half-Time: 1-0
October 3rd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Seville


Qarabağ FC 2 - 2 APOEL FC
Half-Time: 1-2
October 24th 2019, h. 20:55 (GMT +4), Tofig Bahramov Republican Stadium, Baku


Sevilla FC 3 - 0 F91 Dudelange
Half-Time: 0-0
October 24th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Seville


APOEL FC 2 - 1 Qarabağ FC
Half-Time: 0-1
November 7th 2019, h. 19:55 (GMT +2), GSP Stadium, Nicosia


F91 Dudelange 2 - 5 Sevilla FC
Half-Time: 0-4
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Stade Josy Barthel, Luxembourg


F91 Dudelange 0 - 2 APOEL FC
Half-Time: 0-2
November 28th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Stade Josy Barthel, Luxembourg


Sevilla FC 2 - 0 Qarabağ FC
Half-Time: 0-0
November 28th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Seville


APOEL FC 1 - 0 Sevilla FC
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 19:55 (GMT +2), GSP Stadium, Nicosia


Qarabağ FC 1 - 1 F91 Dudelange
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 21:55 (GMT +4), Tofig Bahramov Republican Stadium, Baku



Group A Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Sevilla FC
6
5
0
1
14
3
+11
15
APOEL FC
6
3
1
2
10
8
+2
10
Qarabağ FK
6
1
2
3
8
11
-3
5
F91 Dudelange
6
1
1
4
8
18
-10
4


Group B

FC København 1 - 0 FC Lugano
Half-Time: 0-0
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Parken Stadium, Copenhagen


FC Dynamo Kyiv 1 - 0 Malmö FF
Half-Time: 0-0
September 19th 2019, h. 19:55 (GMT +3), NSK Olimpiyskyi, Kyiv


Malmö FF 1 - 1 FC København
Half-Time: 0-1
October 3rd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Malmö New Stadium, Malmö


FC Lugano 0 - 0 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 0-0
October 3rd 2019, h. 21:00 (GMT +2), Kybunpark St. Gallen, St Gallen


FC Dynamo Kyiv 1 - 1 FC København
Half-Time: 0-1
October 24th 2019, h. 22:00 (GMT +3), NSK Olimpiyskyi, Kyiv


Malmö FF 2 - 1 FC Lugano
Half-Time: 2-0
October 24th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Malmö New Stadium, Malmö


FC København 1 - 1 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 1-0
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Parken Stadium, Copenhagen


FC Lugano 0 - 0 Malmö FF
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Kybunpark St. Gallen, St Gallen


FC Lugano 0 - 1 FC København
Half-Time: 0-1
November 28th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Kybunpark St. Gallen, St Gallen


Malmö FF 4 - 3 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 1-2
November 28th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Malmö New Stadium, Malmö


FC Dynamo Kyiv 1 - 1 FC Lugano
Half-Time: 0-1
December 12th 2019, h.19:55 (GMT +2), NSK Olimpiyskyi, Kyiv


FC København 0 - 1 Malmö FF
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Parken Stadium, Copenhagen



Group B Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Malmö FF
6
3
2
1
8
6
+2
11
FC København
6
2
3
1
5
4
+1
9
FC Dynamo Kyiv
6
1
4
1
7
7
0
7
FC Lugano
6
0
3
3
2
5
-3
3


Group C

FC Basel 1893 5 - 0 FC Krasnodar
Half-Time: 2-0
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), St. Jakob-Park, Basel


Getafe CF 1 - 0 Trabzonspor
Half-Time: 1-0
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Coliseum Alfonso Pérez, Getafe


Trabzonspor 2 - 2 FC Basel 1893
Half-Time: 1-1
October 3rd  2019, h. 22:00 (GMT +3), Senol Gunes Spor Kompleksi Yeni Stadyum, Trabzon


FC Krasnodar 1 - 2 Getafe CF
Half-Time: 0-1
October 3rd  2019, h. 22:00 (GMT +3), Stadium Krasnodar, Krasnodar


Getafe CF 0 - 1 FC Basel 1893
Half-Time: 0-1
October 24th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Coliseum Alfonso Pérez, Getafe


Trabzonspor 0 - 2 FC Krasnodar
Half-Time: 0-0
October 24th 2019, h. 22:00 (GMT +3), Senol Gunes Spor Kompleksi Yeni Stadyum, Trabzon


FC Basel 1893 2 - 1 Getafe CF
Half-Time: 1-1
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), St. Jakob-Park, Basel


FC Krasnodar 3 - 1 Trabzonspor
Half-Time: 2-0
November 7th 2019, h. 20:55 (GMT +3), Stadium Krasnodar, Krasnodar


FC Krasnodar 1 - 0 FC Basel 1893
Half-Time: 0-0
November 28th 2019, h. 18:50 (GMT +3), Stadium Krasnodar, Krasnodar


Trabzonspor 0 - 1 Getafe CF
Half-Time: 0-0
November 28th 2019, h. 18:50 (GMT +3), Senol Gunes Spor Kompleksi Yeni Stadyum, Trabzon


FC Basel 1893 2 - 0 Trabzonspor
Half-Time: 1-0
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), St. Jakob-Park, Basel


Getafe CF 3 - 0 FC Krasnodar
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Coliseum Alfonso Pérez, Getafe



Group C Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Basel 1893
6
4
1
1
12
4
+8
13
Getafe CF
6
4
0
2
8
4
+4
12
FC Krasnodar
6
3
0
3
7
11
-4
9
Trabzonspor
6
0
1
5
3
11
-8
1


Group D

LASK Linz 1 - 0 Rosenborg BK
Half-Time: 1-0
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Linzer Stadion, Linz


PSV Eindhoven 3 - 2 Sporting Clube de Portugal
Half-Time: 2-1
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), PSV Stadion, Eindhoven


  Rosenborg BK 1 - 4 PSV Eindhoven
Half-Time: 0-3
October 3rd  2019, h. 21:00 (GMT +2), Lerkendal Stadion, Trondheim


Sporting Clube de Portugal 2 - 1 LASK Linz  
Half-Time: 0-1
October 3rd  2019, h. 20:00 (GMT +1), José Alvalade, Lisbon


PSV Eindhoven 0 - 0 LASK Linz
Half-Time: 0-0
October 24th 2019, h. 21:00 (GMT +2), PSV Stadion, Eindhoven


Sporting Clube de Portugal 1 - 0 Rosenborg BK
Half-Time: 0-0
October 24th 2019, h. 20:00 (GMT +1), José Alvalade, Lisbon


LASK Linz 4 - 1 PSV Eindhoven
Half-Time: 0-1
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Linzer Stadion, Linz


  Rosenborg BK 0 - 2 Sporting Clube de Portugal
Half-Time: 0-2
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Lerkendal Stadion, Trondheim


  Rosenborg BK 1 - 2 LASK Linz
Half-Time: 1-1
November 28th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Lerkendal Stadion, Trondheim


Sporting Clube de Portugal 4 - 0 PSV Eindhoven
Half-Time: 3-0
November 28th 2019, h. 20:00 (GMT), José Alvalade, Lisbon


LASK Linz 3 - 0 Sporting Clube de Portugal
Half-Time: 2-0
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Linzer Stadion, Linz


PSV Eindhoven 1 - 1 Rosenborg BK
Half-Time: 0-1
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), PSV Stadion, Eindhoven



Group D Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
LASK Linz
6
4
1
1
11
4
+7
13
Sporting Clube de P.
6
4
0
2
11
7
+4
12
PSV Eindhoven
6
2
2
2
9
12
-3
8
Rosenborg BK
6
0
1
5
3
11
-8
1


Group E

CFR 1907 Cluj 2 - 1 SS Lazio
Half-Time: 1-1
September 19th 2019, h. 19:55 (GMT +3), Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca


Stade Rennais FC 1 - 1 Celtic FC
Half-Time: 1-0
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Roazhon Park, Rennes


Celtic FC 2 - 0 CFR 1907 Cluj
Half-Time: 1-0
October 3rd  2019, h. 20:00 (GMT +1),  Celtic Park, Glasgow


SS Lazio 2 - 1 Stade Rennais FC
Half-Time: 0-0
October 3rd  2019, h. 21:00 (GMT +2), Olimpico, Rome


Stade Rennais FC 0 - 1 CFR 1907 Cluj
Half-Time: 0-1
October 24th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Roazhon Park, Rennes


Celtic FC 2 - 1 SS Lazio
Half-Time: 0-1
October 24th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Celtic Park, Glasgow


CFR 1907 Cluj 1 - 0 Stade Rennais FC
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 19:55 (GMT +2), Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca


SS Lazio 1 - 2 Celtic FC
Half-Time: 1-1
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Olimpico, Rome


SS Lazio 1 - 0 CFR 1907 Cluj
Half-Time: 1-0
November 28th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Olimpico, Rome


Celtic FC 3 - 1 Stade Rennais FC
Half-Time: 2-0
November 28th 2019, h. 20:00 (GMT), Celtic Park, Glasgow


CFR 1907 Cluj 2 - 0 Celtic FC
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 19:55 (GMT +2), Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca


Stade Rennais FC 2 - 0 SS Lazio
Half-Time: 1-0
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Roazhon Park, Rennes



Group E Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Celtic FC
6
4
1
1
10
6
+4
13
CFR 1907 Cluj
6
4
0
2
6
4
+2
12
SS Lazio
6
2
0
4
6
9
-3
6
Stade Rennais FC
6
1
1
4
5
8
-3
3


Group F

R. Standard de Liège 2 - 0 Vitória SC
Half-Time: 0-0
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stade Maurice Dufrasne, Liege


Eintracht Frankfurt 0 - 3   Arsenal FC
Half-Time: 0-1
September 19th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main


Vitória SC 0 - 1 Eintracht Frankfurt
Half-Time: 0-1
October 2nd 2019, h. 15:50 (GMT +1), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


Arsenal FC 4 - 0 R. Standard de Liège
Half-Time:  3-0
October 3rd 2019, h. 20:00 (GMT +1), Arsenal Stadium, London


Eintracht Frankfurt 2 - 1 R. Standard de Liège
Half-Time: 1-0
October 24th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main


Arsenal FC 3 - 2 Vitória SC
Half-Time: 1-2
October 24th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Arsenal Stadium, London


Vitória SC 1 - 1   Arsenal FC
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 15:50 (GMT), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


R. Standard de Liège 2 - 1 Eintracht Frankfurt
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Stade Maurice Dufrasne, Liege


Vitória SC 1 - 1 R. Standard de Liège
Half-Time: 1-1
November 28th 2019, h. 20:00 (GMT), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


Arsenal FC 1 - 2 Eintracht Frankfurt
Half-Time:  1-0
November 28th 2019, h. 20:00 (GMT), Arsenal Stadium, London


R. Standard de Liège 2 - 2   Arsenal FC
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Stade Maurice Dufrasne, Liege


Eintracht Frankfurt 2 - 3 Vitória SC
Half-Time: 2-1
December 12th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main



Group F Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Arsenal FC
6
3
2
1
14
7
+7
11
Eintracht Frankfurt
6
3
0
3
8
10
-2
9
R. Standard de Liège
6
2
2
2
8
10
-2
8
Vitória SC
6
1
2
3
7
10
-3
5


Group G

Rangers FC 1 - 0 Feyenoord
Half-Time: 1-0
September 19th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Ibrox Stadium, Glasgow


FC Porto 2 - 1 BSC Young Boys
Half-Time: 2-1
September 19th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Estádio do Dragão, Porto


BSC Young Boys 2 - 1 Rangers FC
Half-Time: 0-1
October 3rd 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stade de Suisse, Berne


Feyenoord 2 - 0 FC Porto
Half-Time: 0-0
October 3rd 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stadion Feijenoord, Rotterdam


FC Porto 1 - 1 Rangers FC
Half-Time: 1-1
October 24th 2019, h. 17:55 (GMT +1), Estádio do Dragão, Porto


BSC Young Boys 2 - 0 Feyenoord
Half-Time: 2-0
October 24th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stade de Suisse, Berne


Rangers FC 2 - 0 FC Porto
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 20:00 (GMT), Ibrox Stadium, Glasgow


Feyenoord   1 - 1 BSC Young Boys
Half-Time: 1-0
November 7th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Stadion Feijenoord, Rotterdam


Feyenoord 2 - 2 Rangers FC
Half-Time: 1-0
November 28th  2019, h. 18:55 (GMT +1), Stadion Feijenoord, Rotterdam


BSC Young Boys 1 - 2 FC Porto
Half-Time: 1-0
November 28th  2019, h. 18:55 (GMT +1), Stade de Suisse, Berne


Rangers FC 1 - 1 BSC Young Boys
Half-Time: 1-0
December 12th 2019, h. 20:00 (GMT), Ibrox Stadium, Glasgow


FC Porto 3 - 2 Feyenoord
Half-Time: 3-2
December 12th 2019, h. 20:00 (GMT), Estádio do Dragão, Porto



Group G Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Porto
6
3
1
2
8
9
-1
10
Rangers FC
6
2
3
1
8
6
+2
9
BSC Young Boys
6
2
2
2
8
7
+1
8
Feyenoord
6
1
2
3
7
9
-2
5


Group H

RCD Espanyol 1 - 1 Ferencvárosi TC
Half-Time: 0-1
September 19th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona


PFC Ludogorets 1945 5 - 1 PFC CSKA Moskva
Half-Time: 0-1
September 19th 2019, h. 22:00 (GMT +3), Ludogorets Arena, Razgrad


PFC CSKA Moskva 0 - 2 RCD Espanyol
Half-Time: 0-0
October 3rd 2019, h. 19:55 (GMT +3), CSKA Arena, Moscow


Ferencvárosi TC 0 - 3 PFC Ludogorets 1945
Half-Time: 0-2
October 3rd 2019, h. 18:55 (GMT +2), Groupama Aréna, Budapest


PFC Ludogorets 1945 0 - 1 RCD Espanyol
Half-Time: 0-1
October 24th 2019, h. 19:55 (GMT +3), Ludogorets Arena, Razgrad


PFC CSKA Moskva 0 - 1 Ferencvárosi TC
Half-Time: 0-0
October 24th 2019, h. 19:55 (GMT +3), CSKA Arena, Moscow


RCD Espanyol 6 - 0 PFC Ludogorets 1945
Half-Time: 3-0
November 7th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona


Ferencvárosi TC 0 - 0 PFC CSKA Moskva
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Groupama Aréna, Budapest


Ferencvárosi TC 2 - 2 RCD Espanyol
Half-Time: 1-1
November 28th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Groupama Aréna, Budapest


PFC CSKA Moskva 1 - 1 PFC Ludogorets 1945
Half-Time: 0-0
November 28th 2019, h. 20:55 (GMT +3), CSKA Arena, Moscow


RCD Espanyol 0 - 1 PFC CSKA Moskva
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona


PFC Ludogorets 1945 1 - 1 Ferencvárosi TC
Half-Time: 1-0
December 12th 2019, h. 22:00 (GMT +2), Ludogorets Arena, Razgrad



Group H Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
RCD Espanyol
6
3
2
1
12
4
+8
11
PFC Ludogorets 1945
6
2
2
2
10
10
0
8
Ferencvárosi TC
6
1
4
1
5
7
-2
7
PFC CSKA Moskva
6
1
2
3
3
9
-6
5


Group I

VfL Wolfsburg 3 - 1 FC Olexandryia
Half-Time: 2-0
September 19th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Volkswagen Arena, Wolfsburg


KAA Gent 3 - 2 AS Saint-Étienne
Half-Time: 2-1
September 19th 2019, h. 21:00 (GMT +2), KAA Gent Stadium, Ghent


AS Saint-Étienne 1 - 1 VfL Wolfsburg
Half-Time: 1-1
October 3rd 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne


FC Olexandryia 1 - 1 KAA Gent
Half-Time: 0-1
October 3rd 2019, h. 19:55 (GMT +3), Arena Lviv, Lviv


KAA Gent 2 - 2 VfL Wolfsburg
Half-Time: 1-2
October 24th 2019, h. 18:55 (GMT +2), KAA Gent Stadium, Ghent


AS Saint-Étienne 1 - 1 FC Olexandryia
Half-Time: 1-1
October 24th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne


VfL Wolfsburg 1 - 3 KAA Gent
Half-Time: 1-0
November 7th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Volkswagen Arena, Wolfsburg


FC Olexandryia 2 - 2 AS Saint-Étienne
Half-Time: 0-1
November 7th 2019, h. 22:00 (GMT +2), Arena Lviv, Lviv


FC Olexandryia 0 - 1 VfL Wolfsburg
Half-Time: 0-1
November 28th 2019, h. 19:55 (GMT +2), Arena Lviv, Lviv


AS Saint-Étienne 0 - 0 KAA Gent
Half-Time: 0-0
November 28th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne


VfL Wolfsburg 1 - 0 AS Saint-Étienne
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Volkswagen Arena, Wolfsburg


KAA Gent 2 - 1 FC Olexandryia
Half-Time: 2-0
December 12th 2019, h. 21:00 (GMT +1), KAA Gent Stadium, Ghent



Group I Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
KAA Gent
6
3
3
0
11
7
+4
12
VfL Wolfsburg
6
3
2
1
9
7
+2
11
AS Saint-Étienne
6
0
4
2
6
8
-2
4
FC Olexandryia
6
0
3
3
6
10
-4
3


Group J

VfL Borussia Mönchengladbach 0 - 4 Wolfsberger AC
Half-Time: 0-3
September 19th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Borussia-Park, Monchengladbach


AS Roma 4 - 0 Istanbul Basaksehir
Half-Time: 1-0
September 19th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Olimpico, Rome


Istanbul Basaksehir 1 - 1 VfL Borussia Mönchengladbach
Half-Time: 0-0
October 3rd 2019, h. 19:55 (GMT +3), Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


Wolfsberger AC 1 - 1 AS Roma
Half-Time: 0-1
October 3rd 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stadion Graz Liebenau, Graz


AS Roma 1 - 1 VfL Borussia Mönchengladbach
Half-Time: 1-0
October 24th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Olimpico, Rome


Istanbul Basaksehir 1 - 0 Wolfsberger AC
Half-Time: 0-0
October 24th 2019, h. 19:55 (GMT +3), Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


VfL Borussia Mönchengladbach 2 - 1 AS Roma
Half-Time: 1-0
November 7th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Borussia-Park, Monchengladbach


Wolfsberger AC 0 - 3 Istanbul Basaksehir
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Stadion Graz Liebenau, Graz


Wolfsberger AC 0 - 1 VfL Borussia Mönchengladbach
Half-Time: 0-0
November 28th 2019, h. 18:55 (GMT +1), Stadion Graz Liebenau, Graz


Istanbul Basaksehir 0 - 3 AS Roma
Half-Time: 0-3
November 28th 2019, h. 20:55 (GMT +3), Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


VfL Borussia Mönchengladbach 1 - 2 Istanbul Basaksehir
Half-Time: 1-1
December 12th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Borussia-Park, Monchengladbach


AS Roma 2 - 2 Wolfsberger AC
Half-Time: 2-1
December 12th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Olimpico, Rome



Group J Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Istanbul Basaksehir
6
3
1
2
7
9
-2
10
AS Roma
6
2
3
1
12
6
+6
9
VfL Borussia Mönchen.
6
2
2
2
6
9
-3
8
Wolfsberger AC
6
1
2
3
7
8
-1
5


Group K

Wolverhampton Wanderers FC 0 - 1 SC Braga
Half-Time: 0-0
September 19th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Molineux, Wolverhampton


ŠK Slovan Bratislava 4 - 2 Beşiktaş JK
Half-Time: 1-2
September 19th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Národný futbalový štadión, Bratislava


  Beşiktaş JK 0 - 1 Wolverhampton Wanderers FC
Half-Time: 0-0
October 3rd 2019, h. 19:55 (GMT +3), Besiktas Park, Istanbul


SC Braga 2 - 2 ŠK Slovan Bratislava
Half-Time: 1-1
October 3rd 2019, h. 17:55 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga, Braga


ŠK Slovan Bratislava 1 - 2 Wolverhampton Wanderers FC
Half-Time: 1-0
October 24th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Národný futbalový štadión, Bratislava


Beşiktaş JK 1 - 2 SC Braga
Half-Time: 0-1
October 24th 2019, h. 19:55 (GMT +3), Besiktas Park, Istanbul


Wolverhampton Wanderers FC 1 - 0 ŠK Slovan Bratislava
Half-Time: 0-0
November 7th 2019, h. 20:00 (GMT), Molineux, Wolverhampton


SC Braga 3 - 1 Beşiktaş JK
Half-Time: 2-1
November 7th 2019, h. 20:00 (GMT), Estádio Municipal de Braga, Braga


SC Braga 3 - 3 Wolverhampton Wanderers FC
Half-Time: 1-3
November 28th 2019, h. 17:55 (GMT), Estádio Municipal de Braga, Braga


Beşiktaş JK 2 - 1 ŠK Slovan Bratislava
Half-Time: 0-1
November 28th  2019, h. 20:55 (GMT +3), Besiktas Park, Istanbul


Wolverhampton Wanderers FC 4 - 0 Beşiktaş JK
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 20:00 (GMT), Molineux, Wolverhampton


ŠK Slovan Bratislava 2 - 4 SC Braga
Half-Time: 1-1
December 12th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Národný futbalový štadión, Bratislava



Group K Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
SC Braga
6
4
2
0
15
9
+6
14
Wolverhampton W FC
6
4
1
1
11
5
+6
10
ŠK Slovan Bratislava
6
1
1
4
10
13
-3
4
Beşiktaş JK
6
1
0
5
6
15
-9
3


Group L

Manchester United FC 1 - 0 FC Astana
Half-Time: 0-0
September 19th 2019, h. 20:00 (GMT +1), Old Trafford, Manchester


FK Partizan 2 - 2 AZ Alkmaar
Half-Time: 1-1
September 19th 2019, h. 21:00 (GMT +2), Stadion FK Partizan, Belgrade


FC Astana 1 - 2 FK Partizan
Half-Time: 0-1
October 3rd 2019, h. 20:50 (GMT +6), Astana Arena, Nur–Sultana


AZ Alkmaar 0 - 0 Manchester United FC
Half-Time: 0-0
October 3rd 2019, h. 18:55 (GMT +2), ADO Den Haag Stadium, Den Haag


FK Partizan 0 - 1 Manchester United FC
Half-Time: 0-1
October 24th 2019, h. 18:55 (GMT +2), Stadion FK Partizan, Belgrade


AZ Alkmaar 6 - 0 FC Astana
Half-Time: 2-0
October 24th 2019, h. 18:55 (GMT +2), ADO Den Haag Stadium, Den Haag


FC Astana 0 - 5 AZ Alkmaar
Half-Time: 0-1
November 7th 2019, h. 20:50 (GMT +6), Astana Arena, Nur–Sultana


Manchester United FC 3 - 0 FK Partizan
Half-Time: 2-0
November 7th 2019, h. 20:00 (GMT), Old Trafford, Manchester


FC Astana 2 - 1 Manchester United FC
Half-Time: 0-1
November 28th 2019, h. 21:50 (GMT +6), Astana Arena, Nur–Sultana


AZ Alkmaar 2 - 2 FK Partizan
Half-Time: 0-2
November 28th 2019, h. 18:55 (GMT +1), ADO Den Haag Stadium, Den Haag


Manchester United FC 4 - 0 AZ Alkmaar
Half-Time: 0-0
December 12th 2019, h. 20:00 (GMT), Old Trafford, Manchester


FK Partizan 4 - 1 FC Astana
Half-Time: 3-0
December 12th 2019, h. 21:00 (GMT +1), Stadion FK Partizan, Belgrade



Group L Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Manchester United FC
6
4
1
1
10
2
+8
13
AZ Alkmaar
6
2
3
1
15
8
+7
9
FK Partizan
6
2
2
2
10
10
0
8
FC Astana
6
1
0
5
4
19
-15
3
 Author| Post time: 28-12-2019 14:13
| Show all posts
Round of 32
February 20th - February 27th, 2020
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16


  • FC Salzburg
  • LASK Linz
  • Club Brugge KV
  • KAA Gent
  • PFC Ludogorets 1945
  • APOEL FC
  • FC København
  • Arsenal FC
  • Manchester United FC
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • Bayer 04 Leverkusen
  • Eintracht Frankfurt
  • VfL Wolfsburg
  • Olympiacos FC
  • AS Roma
  • FC Internazionale Milano
  • AFC Ajax
  • AZ Alkmaar
  • FC Porto
  • SC Braga
  • SL Benfica
  • Sporting Clube de Portugal
  • CFR 1907 Cluj
  • Celtic FC
  • Rangers FC
  • Getafe CF
  • RCD Espanyol
  • Sevilla FC
  • Malmö FF
  • FC Basel 1893
  • Istanbul Basaksehir
  • FC Shakhtar Donetsk



First Leg

FC Shakhtar Donetsk 2 - 1 SL Benfica
Half-Time: 0-0
February 20th 2020, h. 19:55 (GMT +2), OSK Metalist Stadion, Kharkiv


Eintracht Frankfurt 4 - 1 FC Salzburg
Half-Time: 2-0
February 20th 2020, h. 18:55 (GMT +1), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main


PFC Ludogorets 1945 0 - 2 FC Internazionale Milano
Half-Time: 0-0
February 20th 2020, h. 22:00 (GMT +2), Ludogorets Arena, Razgrad


Club Brugge KV 1 - 1 Manchester United FC
Half-Time: 1-1
February 20th 2020, h. 18:55 (GMT +1),  Jan Breydelstadion, Bruges


CFR 1907 Cluj 1 - 1 Sevilla FC
Half-Time: 0-0
February 20th 2020, h. 19:55 (GMT +2), Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca


FC København 1 - 1 Celtic FC
Half-Time: 0-1
February 20th 2020, h. 18:55 (GMT +1), Parken Stadium, Copenhagen


Getafe CF 2 - 0 AFC Ajax
Half-Time: 1-0
February 20th 2020, h. 18:55 (GMT +1), Coliseum Alfonso Pérez, Getafe


Sporting Clube de Portugal 3 - 1 Istanbul Basaksehir
Half-Time: 2-0
February 20th 2020, h. 17:55 (GMT), José Alvalade, Lisbon


Rangers FC 3 - 2 SC Braga
Half-Time: 0-1
February 20th 2020, h. 20:00 (GMT), Ibrox Stadium, Glasgow


AS Roma 1 - 0 KAA Gent
Half-Time: 1-0
February 20th 2020, h. 21:00 (GMT +1), Olimpico, Rome


VfL Wolfsburg 2 - 1 Malmö FF
Half-Time: 0-0
February 20th 2020, h. 21:00 (GMT +1), VfL Wolfsburg Arena, Wolfsburg


AZ Alkmaar 1 - 1 LASK Linz
Half-Time: 0-1
February 20th 2020, h. 21:00 (GMT +1),  AZ Stadion, Alkmaar


Olympiacos FC 0 - 1 Arsenal FC
Half-Time: 0-0
February 20th 2020, h. 22:00 (GMT +2), Stadio Georgios Karaiskakis, Piraeus


APOEL FC 0 - 3 FC Basel 1893
Half-Time: 0-1
February 20th 2020, h. 22:00 (GMT +2), GSP Stadium, Nicosia


Bayer 04 Leverkusen 2 - 1 FC Porto
Half-Time: 1-0
February 20th 2020, h. 21:00 (GMT +1), BayArena, Leverkusen


Wolverhampton Wanderers FC 4 - 0 RCD Espanyol
Half-Time: 1-0
February 20th 2020, h. 20:00 (GMT), Molineux, Wolverhampton



Second Leg

(2) SC Braga 0 - 1 Rangers FC (4)
Half-Time: 0-0
February 26th 2020, h. 17:00 (GMT), Estádio Municipal, Braga


(1) KAA Gent 1 - 1 AS Roma (2)
Half-Time: 1-1
February 27th 2020, h. 18:55 (GMT +1), KAA Gent Stadium, Ghent


(1) Malmö FF 0 - 3 VfL Wolfsburg (5)
Half-Time: 0-1
February 27th 2020, h. 18:55 (GMT +1), Malmö New Stadium, Malmö


(3) LASK Linz 2 - 0 AZ Alkmaar (1)
Half-Time: 1-0
February 27th 2020, h. 18:55 (GMT +1), Linzer Stadion, Linz


(4) FC Basel 1893 1 - 0 APOEL FC (0)
Half-Time: 1-0
February 27th 2020, h. 18:55 (GMT +1), St. Jakob Park, Basel


(2) FC Porto 1 - 3 Bayer 04 Leverkusen (5)
Half-Time: 0-1
February 27th 2020, h. 17:55 (GMT), Estádio do Dragão, Porto


(5) Istanbul Basaksehir AET4 - 1 Sporting Clube de Portugal (4)
Half-Time: 2-0, Full-Time: 3-1, Extra-Time: 1-0
February 27th 2020, h. 20:55 (GMT +3), Basaksehir - Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


(3) RCD Espanyol 3 - 2 Wolverhampton Wanderers FC (6)
Half-Time: 1-1
February 27th 2020, h. 18:55 (GMT +1), RCDE Stadium, Barcelona


(4) SL Benfica 3 - 3 FC Shakhtar Donetsk (5)
Half-Time: 2-1
February 27th 2020, h. 20:00 (GMT), Estádio do Sport Lisboa e Benfica, Lisbon


(4) FC Internazionale Milano 2 - 1 PFC Ludogorets 1945 (1)
Half-Time: 2-1
February 27th 2020, h. 21:00 (GMT +1), Stadio San Siro, Milan


(6) Manchester United FC 5 - 0 Club Brugge KV (1)
Half-Time: 3-0
February 27th 2020, h. 20:00 (GMT), Old Trafford, Manchester


(2) Arsenal FC 1 - 2AET Olympiacos FC (2+)
Half-Time: 0-0,Full-Time: 0-1, Extra-Time: 1-1
February 27th 2020, h. 20:00 (GMT), Arsenal Stadium, London

(1+) Sevilla FC 0 - 0 CFR 1907 Cluj (1)
Half-Time: 0-0
February 27th 2020, h. 21:00 (GMT +1), Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla


2() Celtic FC 1 - 3 FC København (4)
Half-Time: 0-0
February 27th 2020, h. 20:00 (GMT), Celtic Park, Glasgow


(2) AFC Ajax 2 - 1 Getafe CF (3)
Half-Time: 1-1
February 27th 2020, h. 21:00 (GMT +1), Johan Cruijff ArenA, Amsterdam


(3) FC Salzburg 2 - 2 Eintracht Frankfurt (6)
Half-Time: 1-1
February 28th 2020, h. 18:00 (GMT +1), Stadion Salzburg, Salzburg

 Author| Post time: 29-2-2020 14:42
| Show all posts
Round of 16
March 12th - August 6th, 2020

16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals


  • LASK Linz
  • FC København
  • Manchester United FC
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • Bayer 04 Leverkusen
  • Eintracht Frankfurt
  • VfL Wolfsburg
  • Olympiacos FC
  • AS Roma
  • FC Internazionale Milano
  • Rangers FC
  • Getafe CF
  • Sevilla FC
  • FC Basel 1893
  • Istanbul Basaksehir
  • FC Shakhtar Donetsk


First Leg

LASK Linz 0 - 5 Manchester United FC
Half-Time: 0-1
March 12th 2020, h. 18:55 (GMT +1), Linzer Stadion, Linz


Eintracht Frankfurt 0 - 3 FC Basel 1893
Half-Time: 0-1
March 12th 2020, h. 18:55 (GMT +1), Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main


Istanbul Basaksehir 1 - 0 FC København
Half-Time: 0-0
March 12th 2020, h. 20:55 (GMT +3), Basaksehir - Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


VfL Wolfsburg 1 - 2 FC Shakhtar Donetsk
Half-Time: 0-1
March 12th 2020, h. 21:00 (GMT +1), VfL Wolfsburg Arena, Wolfsburg


Rangers FC 1 - 3 Bayer 04 Leverkusen
Half-Time: 0-1
March 12th 2020, h. 20:00 (GMT), Ibrox Stadium, Glasgow


Olympiacos FC 1 - 1 Wolverhampton Wanderers FC
Half-Time: 0-0
March 12th 2020, h. 22:00 (GMT +2), Stadio Georgios Karaiskakis, Piraeus


Single Leg

FC Internazionale Milano 2 - 0 Getafe CF
Half-Time: 2-0
August 5th 2020, h. 21:00 (GMT +2), Arena AufSchalke, Gelsenkirchen
     

Sevilla FC 2 - 0 AS Roma
Half-Time: 2-0
August 6th 2020, h. 18:55 (GMT +2), MSV Arena, Duisburg



Second Leg

(5) FC Shakhtar Donetsk 3 - 0 VfL Wolfsburg (1)
Half-Time: 0-0
August 5th 2020, h. 19:55 (GMT +2), OSK Metalist Stadion, Kharkiv


(3) FC København 3 - 0 Istanbul Basaksehir (1)
Half-Time: 1-0
August 5th 2020, h. 18:55 (GMT +2), Parken Stadium, Copenhagen


(7) Manchester United FC 2 - 1 LASK Linz (1)
Half-Time: 0-0
August 5th 2020, h. 20:00 (GMT +1), Old Trafford, Manchester


(4) Bayer 04 Leverkusen 1 - 0 Rangers FC (1)
Half-Time: 0-0
August 6th 2020, h. 18:55 (GMT +2), BayArena, Leverkusen


(2) Wolverhampton Wanderers FC 1 - 0 Olympiacos FC (1)
Half-Time: 1-0
August 6th 2020, h. 20:00 (GMT +1), Molineux, Wolverhampton


(4) FC Basel 1893 1 - 0 Eintracht Frankfurt (0)
Half-Time: 0-0
August 6th 2020, h. 21:00 (GMT +2), St. Jakob Park, Basel

 Author| Post time: 8-8-2020 14:06
| Show all posts
Quarterfinals
August 10th - August 11th, 2020

8 Teams, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals



  • FC København
  • Manchester United FC
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • Bayer 04 Leverkusen
  • FC Internazionale Milano
  • Sevilla FC
  • FC Basel 1893
  • FC Shakhtar Donetsk


Single Leg

FC Internazionale Milano 2 - 1 Bayer 04 Leverkusen
Half-Time: 2-1
August 10th 2020, h. 21:00 (GMT +2), Dusseldorf Arena, Dusseldorf


Manchester United FC AET1 - 0 FC København
Half-Time: 0-0, Full-Time: 0-0, Extra-Time 1-0
August 10th 2020, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Koln, Cologne


FC Shakhtar Donetsk 4 - 1 FC Basel 1893
Half-Time: 2-0
August 11th 2020, h. 21:00 (GMT +2), Arena AufSchalke, Gelsenkirchen
     

Wolverhampton Wanderers FC 0 - 1 Sevilla FC
Half-Time: 0-0
August 11th 2020, h. 21:00 (GMT +2), MSV Arena, Duisburg

 Author| Post time: 12-8-2020 14:14
| Show all posts
Semifinals
August 16th - August 17th, 2020

4 Teams, the 2 winning Teams will qualify for the Final


  • Manchester United FC
  • FC Internazionale Milano
  • Sevilla FC
  • FC Shakhtar Donetsk


Single Leg

Sevilla FC 2 - 1 Manchester United FC
Half-Time: 1-1
August 16th 2020, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Koln, Cologne


FC Internazionale Milano 5 - 0 FC Shakhtar Donetsk
Half-Time: 1 - 0
August 17th 2020, h. 21:00 (GMT +2), Dusseldorf Arena, Dusseldorf

 Author| Post time: 17-8-2020 23:09
| Show all posts

Final
Augusty 21st, 2020

2 Teams, the winning Team will be the Men's Fooball UEFA European Europa League 2019 - 2020 Champion


  • FC Internazionale Milano
  • Sevilla FC


Final

Sevilla FC 3 - 2 FC Internazionale Milano
Half-Time: 2-2
August 21st 2020, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Koln, Cologne



Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

1-12-2020 05:45 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list