Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Track Cycling UCI World Championships 2019

[Copy link]
Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:02
| Show all posts
Men's Points Race
Non-Olympic Event

Final Results

VAN SCHIP Jan Willem
104

MORA VEDRI Sebastian
76

DOWNEY Mark
67

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PSZCZOLARSKI Wojciech
67
5
BERTAZZO Liam
61
6
HRYNIV Vitaliy
54
7
O'BRIEN Kelland
51
8
STEWART Mark
50
9
DE KETELE Kenny
50
10
PENALOZA YANEZ Felipe Andres
48
11
RAMANAU Raman
45
12
MAITRE Florian
43
13
KHALMURATOV Muradjan
40
14
THIERY Cyrille
31
15
MATZNER Stefan
27
16
PARK Sanghoon
25
17
LEUNG Ka Yu
24
18
SEXTON Thomas
21
19
PIETRULA Nicolas
20
20
FILUTAS Viktor
3
21
BOONRATANATHANAKORN Thurakit
0
22
CHALEL Yacine
-20
23
TURAR Assylkhan
-20

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:07
| Show all posts
Women's Omnium
Elimination Race (Event 3/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VALENTE Jennifer
-
2
WILD Kirsten
-
3
PATERNOSTER Letizia
-
4
SALAZAR VAZQUEZ Lizbeth Yareli
-
5
DIDERIKSEN Amalie
-
6
BERTHON Laurie
-
7
KAJIHARA Yumi
-
8
WALDIS Andrea
-
9
ARCHIBALD Katie
-
10
STENBERG Anita Yvonne
-
11
BACIKOVA Alzbeta
-
12
WANG Xiaofei
-
13
MARTINS Maria
-
14
EDMONDSON Annette
-
15
BEVERIDGE Allison
-
16
PIKULIK Daria
-
17
MCCURLEY Shannon
-
18
BUCHANAN Rushlee
-
19
BALEISYTE Olivija
-
20
USABIAGA BALERDI Ana
-
21
HUANG Ting Ying
-
22
KOPECKY Lotte
-
23
GONCHAROVA Alexandra
-
24
SAVENKA Ina
-

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:08
| Show all posts
Women's Sprint
Semifinals Results
The 1st Athletes from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Race

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MORTON Stephanie
2
2
FRIEDRICH Lea Sophie
0


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LEE Wai Sze
2
2
GROS Mathilde
0

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:09
| Show all posts
Men's 1km Time Trial
Non-Olympic Event

Final Results

LAFARGUE Quentin
1:00.029

BOS Theo
1:00.388

D'ALMEIDA Michael
1:00.826

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LAMON Francesco
1:00.958
5
SCOTT Cameron
1:01.048
6
BABEK Tomas
1:01.186
7
LIGTLEE Sam
1:01.205
8
JURCZYK Marc
1:01.569

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:10
| Show all posts
Men's Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Final Results

GANNA Filippo
4:07.992Gold Medal Race

WEINSTEIN Domenic
4:12.571Gold Medal Race

PLEBANI Davide
4:14.572Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
EVTUSHENKO Alexander
4:16.784B.M.R.

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:18
| Show all posts
Women's Omnium
Final Results

WILD Kirsten
117

PATERNOSTER Letizia
115

VALENTE Jennifer
106

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KAJIHARA Yumi
106
5
EDMONDSON Annette
101
6
DIDERIKSEN Amalie
100
7
ARCHIBALD Katie
84
8
BEVERIDGE Allison
73
9
BUCHANAN Rushlee
66
10
PIKULIK Daria
63
11
SALAZAR VAZQUEZ Lizbeth Yareli
60
12
MCCURLEY Shannon
58
13
BERTHON Laurie
50
14
MARTINS Maria
49
15
STENBERG Anita Yvonne
48
16
WALDIS Andrea
48
17
SAVENKA Ina
47
18
WANG Xiaofei
36
19
KOPECKY Lotte
12
20
HUANG Ting Ying
10
21
USABIAGA BALERDI Ana
8
22
BALEISYTE Olivija
6
23
GONCHAROVA Alexandra
6
24
BACIKOVA Alzbeta
-18

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:19
| Show all posts
Women's Sprint
Final Results

LEE Wai Sze
2Gold Medal Race

MORTON Stephanie
0Gold Medal Race

GROS Mathilde
2Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FRIEDRICH Lea Sophie
0B.M.R.

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:26
| Show all posts
Women's 500m Time Trial
Non-Olympic Event

Qualifying Round Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHMELEVA Daria
33.554
2
MCCULLOCH Kaarle
33.556
3
WELTE Miriam
33.598
4
STARIKOVA Olena
33.674
5
LAMBERINK Kyra
33.798
6
SALAZAR VALLES Jessica
33.973
7
FRIEDRICH Lea Sophie
34.102
8
VECE Miriam
34.127
9
LIN Junhong
34.144
10
ŁOŚ Urszula
34.260
11
VERDUGO OSUNA Yuli Paola
34.280
12
ANTONOVA Natalia
34.296
13
CALVO BARBERO Tania
34.333
14
MARCHANT Katy
34.335
15
GRABOSCH Pauline Sophie
34.352
16
CASAS ROIGE Helena
34.415
17
VAN DE WOUW Hetty
34.518
18
GUO Yufang
34.580
19
BAYONA PINEDA Martha
34.756
20
ROGOVAYA Ekaterina
34.765
21
MARQUARDT Mandy
35.049
22
WILLIAMSON Victoria
35.069
23
DWI PUTRI Crismonita
35.182
24
ANDREWS Ellesse
35.439
25
DU PREEZ Charlene
36.235
26
LI Yin Yin
36.505

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 4-3-2019 14:31
| Show all posts
Men's Sprint
Qualifying Round Results
The 1st, 2nd, 3rd and 4th Athletes will qualify for the Round of 16, the 5th-28th ranked Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOOGLAND Jeffrey
9.572
2
LAVREYSEN Harrie
9.584
3
RUDYK Mateusz
9.584
4
VIGIER Sebastien
9.673
5
GLAETZER Matthew
9.706
6
DMITRIEV Denis
9.730
7
HART Nathan
9.733
8
PAUL Nicholas
9.751
9
BOTTICHER Stefan
9.758
10
TRUMAN Joseph
9.767
11
CARLIN Jack
9.783
12
TJON EN FA Jair
9.805
13
PHILLIP Njisane
9.828
14
CALEYRON Quentin
9.839
15
BUCHLI Matthijs
9.852
16
SZALONTAY Sandor
9.854
17
KELEMEN Pavel
9.878
18
WEBSTER Sam
9.880
19
BARRETTE Hugo
9.884
20
MITCHELL Ethan
9.902
21
FUKAYA Tomohiro
9.916
22
DORNBACH Maximilian
9.917
23
YAKUSHEVSKIY Pavel
9.920
24
XU Chao
9.948
25
WAKIMOTO Yuta
9.952
26
PERALTA GASCON Juan
9.970
27
LENDEL Vasilijus
9.977
28
QUINTERO CHAVARRO Kevin Santia.
9.990
29
ARCHAMBAULT Joel
10.020
30
AWANG Mohd Azizulhasni
10.022
31
SAHROM Muhammad Shah Firdaus
10.090
32
SPIES Jean
10.183
33
NALYOTOV Maxim
10.187
34
MOHD ZONIS Muhammad Fadhil
10.242

Posts
9576
Threads
507
 Author| Post time: 5-3-2019 10:54
| Show all posts
Men's Omnium
Scratch (Event 1/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TORRES BARCELO Albert
-
2
WELSFORD Samuel
-1
3
STEWART Campbell
-1
4
HAYTER Ethan
-1
5
CONSONNI Simone
-1
6
VAN SCHIP Jan Willem
-1
7
HASHIMOTO Eiya
-1
8
DE VYLDER Lindsay
-1
9
TSISHKOU Raman
-1
10
HOLLOWAY Daniel
-1
11
VOLIKAKIS Christos
-1
12
LARSEN Niklas
-1
13
SAJNOK Szymon
-1
14
PRADO JUAREZ Ignacio
-1
15
IMHOF Claudio
-1
16
PULGAR Angel
-1
17
GEE Derek
-1
18
MATIAS Joao
-1
19
CONTTE Tomas
-1
20
ZAKHAROV Artyom
-1
21
MALCHAREK Moritz
-1
22
LOVASSY Krisztian
-1
23
THOMAS Benjamin
-1
24
LEUNG Ka Yu
-1

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

14-11-2019 05:25 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list