|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

European Winter Youth Olympic Festival 2017

[Copy link]
Post time: 3-11-2016 17:03
| Show all posts |Read mode
European Winter Youth Olympic Festival 2017

Erzurum (TUR) - 11 February 2017 - 18 February 2017




Sports & Events

Sport
Events
Medals
Men's
Women's
Mixed
Total
Men's
Women's
Mixed
Total
Alpine Skiing
2
2
1
5
6
6
3
15
Biathlon
2
2
1
5
6
6
3
15
Cross-Country Skiing
3
3
1
7
9
9
3
21
Curling
1
1
0
2
3
3
0
6
Figure Skating
1
1
0
2
3
3
0
6
Ice Hockey
1
0
0
1
3
0
0
3
Short Track Speed Skating
3
3
1
7
9
9
3
21
Ski Jumping
2
1
1
4
6
3
3
12
Snowboarding
2
2
1
5
6
6
3
15
Total: 9 Sports
17
15
6
38
51
45
18
114
 Author| Post time: 3-11-2016 17:14
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
19
9
11
39
2
France
7
8
6
21
3
Slovenia
5
2
3
10
4
Italy
2
1
6
9
5
Finland
1
5
4
10
6
Poland
1
1
2
4
7
Czech Republic
1
1
1
3
8
Luxembourg
1
1
0
2
9
Lithuania
1
0
0
1
10
Ukraine
0
3
0
3
11
Netherlands
0
2
1
3
11
Turkey
0
2
1
3
13
Belarus
0
1
0
1
13
Croatia
0
1
0
1
13
Estonia
0
1
0
1
16
Georgia
0
0
1
1
16
Great Britain
0
0
1
1
16
Slovakia
0
0
1
1
Total
Road
to PyeongChang 2018
38
38
38
114

Post time: 13-2-2017 16:27
| Show all posts
Alpine Skiing

Women's Youth Giant Slalom
Final Results

ABDULKAIUMOVA Rinata
2:12.621:06.17+1:06.45

ESCANE Doriane
2:13.831:07:46+1:06.37

BUBAKOVA Nikola
2:13.951:07.50+1:06.45

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
OTONICAR Ziva
1:07.25
1:07.08
2:14.33
5
ERRARD Anouck
1:07.51
1:06.87
2:14.38
6
SARACCO Carlotta
1:07.59
1:06.82
2:14.41
7
DELLA MEA Lara
1:07.70
1:06.82
2:14.52
8
KORPIO Nella
1:07.54
1:07.38
2:14.92
9
TOMSIC Nika
1:07.84
1:07.84
2:15.68
10
MICHELLAND Axelle
1:07.90
1:08.44
2:16.34
11
SHERINA Natalia
1:08.69
1:07.86
2:16.55
12
POSPISILOVA Klara
1:08.68
1:07.94
2:16.62
13
KROKHINA Sofia
1:08.38
1:08.30
2:16.68
14
MAROVT Misel
1:09.09
1:08.00
2:17.09
15
KRIZOVA Iva
1:09.03
1:08.11
2:17.14
16
AVENIER Lola
1:09.18
1:08.47
2:17.65
17
RELAT Maria
1:09.02
1:08.90
2:17.92
18
LAPPALAINEN Netta
1:09.96
1:08.33
2:18.29
19
FINNBOGADOTTIR Maria
1:10.16
1:08.30
2:18.46
20
ZADNEPROVSKA Gergana
1:09.82
1:08.79
2:18.61
21
BOSTROM Lisa
1:10.32
1:09.00
2:19.32
22
BLOK Noa
1:10.86
1:08.82
2:19.68
23
BROENS Ida Sofie Bunsov
1:11.09
1:09.23
2:20.32
24
JAKUBCOVA Zuzana
1:10.98
1:09.57
2:20.55
25
SAFARIKOVA Andrea
1:11.50
1:09.33
2:20.83
26
BRUCE Abigail
1:11.71
1:09.31
2:21.02
27
HAAS VAN DER Roxy
1:11.18
1:10.05
2:21.23
28
WARD Olivia
1:11.57
1:09.71
2:21.28
29
LUKASOVA Alena
1:11.37
1:10.17
2:21.54
30
CHRISTENSEN Luna Berger
1:11.73
1:09.96
2:21.69
31
DANIG Emilie Foli
1:12.02
1:11.17
2:23.19
32
FRIDGEIRSDOTTIR Harpa Maria
1:12.34
1:11.19
2:23.53
33
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1:12.73
1:10.93
2:23.66
34
ZIBERT Anja
1:12.29
1:11.38
2:23.67
35
LARSEN Emilie
1:12.54
1:11.20
2:23.74
36
SHEPILENKO Anastasiya
1:12.38
1:11.47
2:23.85
37
SISIC Sara
1:13.92
1:12.18
2:26.10
38
AUDUNSDOTTIR Sigridur Drofn
1:13.14
1:13.13
2:26.27
39
JOGEVA Anna Lotta
1:13.61
1:12.87
2:26.48
40
DINIC Marta
1:14.47
1:13.41
2:27.88
41
TRIFU Lea Alessandra
1:13.83
1:14.39
2:28.22
42
KYRITSI Aristi
1:15.69
1:14.20
2:29.89
43
HUSIC Emina
1:17.51
1:12.94
2:30.45
44
TOTH Krisztina
1:16.02
1:15.20
2:31.22
45
TUNCA Tayra
1:16.07
1:15.24
2:31.31
46
GOTSIRIDZE Ekaterine
1:16.75
1:15.58
2:32.33
47
BARBARIAN Tamari
1:18.07
1:14.86
2:32.93
48
TAMER Lara Pelin
1:18.76
1:16.64
2:35.40
49
TSITSELI Stefania
1:20.22
1:19.33
2:39.55
50
HOXHA Lyra
1:33.55
1:32.83
3:06.38
51
HAXHIDAUTI Adea
1:46.37
1:49.68
3:36.05
KARA Sila
-
-
DSQ2
CAKMAK Dila
-
-
DSQ1
MILOSEVIC Bojana
-
-
DNF1
KRAHELSKI Alicja
-
-
DNF1
STARAST Melisa
-
-
DNF1
GORNOSTAEVA Anastasia
-
-
DNF1

Post time: 13-2-2017 16:33
| Show all posts
Cross-Country Skiing

Women's Youth 5km Classical
Final Results

MANDELJC Anja
13:49.3

KUCHEVA Elena
14:04.9

TROFIMOVA Alexandra
14:17.3

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KUSKOVA Kristina
14:20.4
5
HOLIKOVA Zuzana
14:22.0
6
KAHARA Jasmin
14:38.4
7
BOOK Josefiina
14:43.2
8
TRUNOVA Mariya
14:45.1
9
OLKKONEN Tiia
14:45.9
10
GAL Melissa
14:46.2
11
REYNAUD Lou
14:47.5
12
SIMONNEAU Solea
14:51.0
13
POULIKOVA Karolina
14:52.2
14
TIVINEN Noora
14:52.4
15
REZNIKOVA Tereza
14:52.8
16
OKORO Nansi
14:55.5
17
SKENDER Gabrijela
15:05.9
18
KERSTAJN Maja
15:11.4
19
DAVYDZENKA Valeryia
15:14.1
20
ANDRYIUK Sviatlana
15:14.2
21
PADALIAK Veranika
15:14.3
22
MICHALICKOVA Lucia
15:28.7
23
COLIN Lucie
15:30.1
24
VOTOCKOVA Pavlina
15:32.3
25
MITEVA Hristina
15:38.2
26
TRUU Stine-lise
15:39.3
27
OJASTE Teiloora
15:40.4
28
EMILOVA Vanesa
15:42.0
29
DUMAN Aysenur
15:48.4
30
ZERJAV Neza
15:49.3
31
PUIGDEFABREGAS Alba
15:50.0
32
KAASIK Hanna-brita
16:02.4
33
KEMENES Anna
16:03.3
34
SEFCIKOVA Zuzana
16:03.7
35
ZORJAN Spela
16:04.0
36
RUBLOVA Daria
16:15.2
37
VASYLCHUK Nataliia
16:23.4
38
DANIELSDOTTIR Anna Maria
16:33.3
39
BILIUNAITE Martyna
17:08.0
40
TADEVOSYAN Gohar
17:28.0
ANASTASIADOU Elisavet
DNS

Post time: 13-2-2017 16:36
| Show all posts
Cross-Country Skiing

Men's Youth 7.5km Classical
Final Results

POIKKIMAKI Miska
17:51.4

NEKRASOV Andrey
17:56.7

KOIVISTO Petteri
18:25.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RANTAHALVARI Leo
18:29.4
5
BUIATTI Vincent
18:37.7
6
KUZNETSOV Andrey
18:43.9
7
TERENTEV Alexander
18:48.6
8
PERSA Blaz
18:49.5
9
LOUVRIER Emilien
18:55.3
10
DUFEK Tomas
18:58.1
11
LASKIN Tsimur
18:58.8
12
CRV Vili
18:59.8
13
RUUSKANEN Arsi
19:01.9
14
KOZLOVSKY Vladimir
19:09.6
15
LUKYANAU Mikalai
19:13.4
16
POLLET VILLARD Lucas
19:14.7
17
HIMMA Martin
19:17.6
18
KOMAROV Pavel
19:17.9
19
ROYER Jeremy
19:22.6
20
AYDIN Hamit Tarik
19:24.4
21
ZALCIK Kim
19:26.2
21
TSELIUK Aliaksandr
19:26.2
23
BAJORAVICIUS Azuolas
19:31.9
24
KOSTRUBA Yan
19:37.5
25
MIKAYELYAN Mikayel
19:41.1
26
CERNY Ondrej
19:46.2
27
KALEV Christopher
19:47.3
28
FIRAT Yusuf Emre
19:56.9
29
CIZ Dominik
20:04.5
30
KURNAZ Firat
20:10.8
31
DIRTU-LUNIC Valentin
20:14.9
32
JAN Miha
20:16.1
33
NIKONOVYCH Oleksandr
20:20.8
34
KLISEVICIUS Deimantas
20:29.5
35
OGNYANOV Simeon
20:36.4
36
HANNESSON Sigurdur Arnar
20:40.2
37
KESER Yusuf
20:44.6
38
NEWMAN Oliver
20:45.1
39
KLOUDA Kristian
20:47.8
40
VAHK Vane
20:53.2
41
NICHOLLS Jack
20:59.4
42
VAKARIA Aron
21:32.5
43
NEWMAN Fergus
21:34.1
44
HANSEN Bjarne
21:39.2
45
SARATLIEV Valentin
22:16.1
46
SPELIC Ziga
22:21.9
47
DIMITROV Bozhidar
22:31.1
48
OLAFSSON Arnar
22:40.0
49
MURRAY Brodie
22:44.5
50
WEEL ROSBO Jacob
22:51.1
51
PETURSSON Petur Tryggvi
23:12.1
TSOUREKAS Nikolaos
DNS
PAPASIS Panagiotis
DNS
TSOULIS Georgios
DNS
SHPUNTAU Yahor
DNF
ABABEI Iulian
DNF

Post time: 13-2-2017 16:43
| Show all posts
Snowboarding

Women's Youth Parallel Giant Slalom
Final Results

BOLTAEVA Elena
-Big Final

KUROCHKINA Anastasia
-Big Final

KARAKULAK Aydan
-Small Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GENESKE Zehra Gozdenur
-S.F.
5
GOLTES Sara
-QF
6
KHANAS Vita Mariia
DSQQF
7
ZDARSKA Dita
-QF
8
MANCHEVA Lia
-QF
9
BELOCKA Natalie
1:37.87Q
10
KURTULUS Zeynep Busra
1:44.57Q
11
TELLI Ayse Yade
1:53.97Q
TARASCO Gaia
DNSQ
MARTINEZ Kim
DNSQ
SILLIERES Agathe
DNSQ

Post time: 13-2-2017 16:54
| Show all posts
Snowboarding

Men's Youth Parallel Giant Slalom
Final Results

LOGINOV Dmitry
-Big Final

NAUMOV Stepan
-Big Final

OZEBEK Ziga
-Small Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BOYDAK Emre
-S.F.
5
KASHELIUK Vasyl
-QF
6
DUMLU Yavuz
-QF
7
FOLDYNA Martin
-QF
8
YILDIRIM Can Yilmaz
-QF
9
STOYANOV Borislav
1:37.51Q
10
PETROV Kamen
1:43.92Q
11
SALLIS Christos
1:50.42Q
12
RIBERA Bernat
1:51.06Q
13
ANTONOV Viktor
1:05.90Q
HERPIN Guillaume
DNSQ
NIEL Bastien
DNSQ
CORNILLAT Lucas
DNSQ

Post time: 14-2-2017 20:57
| Show all posts
Alpine Skiing

Men's Youth Giant Slalom
Final Results

VINATZER Alex
2:10.061:05.55+1:04.51

TORVINEN Turo
2:10.491:06:12+1:04.37

ZAZZARO Giovanni
2:11.251:06.60+1:04.65

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
ZIROVNIK Zak
1:06.89
1:05.14
2:12.03
5
GUILLOT Clement
1:08.04
1:04.86
2:12.90
6
CHAUVET Jeremy
1:07.06
1:06.31
2:13.37
7
SURKOS Ondrej
1:07.87
1:05.75
2:13.62
8
TUAIRE Louis
1:08.18
1:05.79
2:13.97
9
WILLS Angus
1:08.09
1:06.08
2:14.17
10
NOVAK Oskar
1:08.04
1:06.36
2:14.40
11
BIANCHINI Augustin
1:08.27
1:06.16
2:14.43
12
LYAPEV Kristiyan
1:08.21
1:06.32
2:14.53
13
TRYASOV Leonid
1:08.59
1:06.13
2:14.72
14
LEEK David
1:08.73
1:06.22
2:14.95
15
LEHTO Elian
1:08.49
1:06.85
2:15.34
16
ZUURBIER Raphael
1:09.14
1:06.88
2:16.02
17
OSCH Matthieu
1:10.26
1:06.93
2:17.19
18
LAINE Tormis
1:10.10
1:07.25
2:17.35
19
SALIHOVIC Eldar
1:10.05
1:07.35
2:17.40
20
KERANEN Emil
1:10.62
1:06.92
2:17.54
21
USTA Berkin
1:10.17
1:07.39
2:17.56
22
VILADOMS Diego
1:10.31
1:07.36
2:17.67
23
OKSHOLM Thor
1:09.46
1:08.28
2:17.74
24
SAMGUL Kaan
1:11.08
1:08.21
2:19.29
25
FIALA Eduard
1:11.34
1:08.12
2:19.46
26
THORDARSON Georg Fannar
1:12.75
1:07.23
2:19.98
27
MOEHRING Roy
1:12.53
1:07.94
2:20.47
28
STEFANESCU Alexandru Stefan
1:11.80
1:09.42
2:21.22
29
STARAZHENKA Dzmitry
1:12.19
1:10.29
2:22.48
30
KOZARIS Filippos
1:12.35
1:10.19
2:22.54
31
KURTANIDZE Giorgi
1:13.01
1:09.91
2:22.92
32
TERZIC Dino
1:12.98
1:11.52
2:24.50
33
OCAK Aybaran
1:14.83
1:10.23
2:25.06
34
EPIPHANIOU Andreas
1:15.10
1:11.34
2:26.44
35
KAMENICA Matin
1:14.71
1:11.97
2:26.68
36
HARUTYUNYAN Harutyun
1:15.50
1:13.26
2:28.76
37
PUPOVCI Arbi
1:19.70
1:16.79
2:36.49
38
GJURKAJ Vernor
1:26.69
1:24.56
2:51.25
KACO Mathieu
-
-
DSQ1
MINIC Mateja
-
-
DSQ1
KURTANIDZE Lasha
-
-
DSQ1
KOVALEVSKYY Roman
-
-
DSQ1
MAZGUT Denis
-
-
DSQ1
NIKIC Leon
-
-
DSQ1
JAROSCAK Miroslav
-
-
DNS1
BOSTAN Can
-
-
DNF2
JENSEN Christian Skov
-
-
DNF2
BROWN Ryan
-
-
DNF2
KABLUKOV Konstantin
-
-
DNF2
HAJREDINI Lavderim
-
-
DNF1
KARATZIAS Georgios
-
-
DNF1
OLTEANU Mihnea Ioan
-
-
DNF1
HELGASON Jokull Thorri
-
-
DNF1
SCHIPPERS Rik
-
-
DNF1
PROVAZNIK Adam
-
-
DNF1
HUURINAINEN Markus
-
-
DNF1
FONDA Jakob
-
-
DNF1
PASCINSKI Tadej
-
-
DNF1
OSIPOV Vladislav
-
-
DNF1
GURYANOV Nikita
-
-
DNF1
NARALOCNIK Nejc
-
-
DNF1

Post time: 14-2-2017 21:10
| Show all posts
Biathlon

Men's Youth 7.5km Sprint
Final Results

HORNIG Vitezslav
19:46.90+0

SIIMER Kristo
20:02.41+0

PERVUSHIN Mikhail
20:02.71+1

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
BRIFFAZ Thomas
0+0
20:03.1
5
DREZET Jason
0+0
20:12.2
6
VIUKHIN Andrei
2+1
20:23.8
7
KARLIK Mikulas
0+2
20:28.4
8
PANTTILA Santtu
0+0
20:31.2
9
TASHTIMEROV Denis
0+2
20:39.7
10
HELDNA Robert
0+2
20:44.0
11
AOLAID Marten
0+1
21:00.4
12
OTTINGER Lukas
0+2
21:16.4
13
HOKKA Juho
1+1
21:21.0
14
BELKO Pavel
2+1
21:29.7
15
TITOC Vasile Andrei
0+1
21:32.0
16
SKLENARIK Tomas
1+1
21:37.9
17
ROMANCHYCH Vladyslav
0+1
21:38.1
18
CISAR Alex
1+3
21:38.3
19
BOURGEOIS REPUBLIQUE Martin
2+1
21:39.7
20
PETUKHOU Aliaksandr
1+2
21:41.7
21
KUUTTINEN Patrik
1+2
21:47.0
22
RAFFIN Leo
1+1
21:48.9
23
IVCHENKO Yevhen
2+2
22:06.8
24
VSIVTSEV Mart
3+0
22:15.7
25
DEBELJAK Blaz
0+4
22:17.2
26
KOCIAN Jakub
1+3
22:19.6
27
VUDVUD Nicolae
0+1
22:28.8
28
MACKINE Jokubas
0+2
22:32.2
29
IGLICAR Ziga
1+1
22:36.6
30
ROMANOV Nikita
1+2
22:40.2
31
ALALMA Okan
3+1
22:46.0
32
NYCHYPORENKO Mykola
1+3
22:51.8
33
SEROKHVOSTOV Daniil
4+4
22:56.2
34
INVENIUS Otto
2+4
23:02.6
35
MATSETSKI Andrei
1+2
23:06.9
36
SLEZAK Viktor
2+2
23:11.0
37
DUICU Adelin Miodrag
1+2
23:12.3
38
RUSU Vasile
1+2
23:34.6
39
COLTEA George Marian
4+3
23:55.3
40
BERGANSKI Kacper
3+3
24:00.2
41
KA UZNY Krystian
4+1
24:07.7
42
COLIC Milos
3+3
24:19.3
43
ATAS Adem
2+2
24:27.5
44
GREGOR Tomas
2+3
24:31.0
45
NESTSIARENKA Mikita
2+4
24:35.0
46
PAPASIS Panagiotis
2+2
24:38.5
47
HONCHEREVSKYI Vladyslav
3+3
24:50.6
48
YASAR Hayri
3+5
25:07.8
49
DEMIR Cihad
3+3
25:15.8
50
GUNKA Kacper
2+3
25:16.8
51
SZWAST Micha
3+4
26:35.2
ZIDAR Jure
-
DNS

Post time: 14-2-2017 21:17
| Show all posts
Cross-Country Skiing

Women's Youth 7.5km Freestyle
Final Results

KUSKOVA Kristina
19:13.3

KUCHEVA Elena
19:23.5

BOOK Josefiina
19:34.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MANDELJC Anja
19:35.3
5
GAL Melissa
19:49.5
6
TRUNOVA Mariya
20:01.0
7
HOLIKOVA Zuzana
20:09.9
8
SIMONNEAU Solea
20:16.1
9
DUMAN Aysenur
20:42.7
10
OLKKONEN Tiia
20:44.0
11
KAHARA Jasmin
20:47.8
12
REYNAUD Lou
20:51.3
13
TROFIMOVA Alexandra
20:56.8
14
VOTOCKOVA Pavlina
21:14.2
15
COLIN Lucie
21:16.0
16
TIVINEN Noora
21:17.3
17
OKORO Nansi
21:17.8
18
POULIKOVA Karolina
21:21.8
19
KEMENES Anna
21:24.0
20
ANDRYIUK Sviatlana
21:27.0
21
KERSTAJN Maja
21:38.2
22
PUIGDEFABREGAS Alba
21:51.6
23
DARVAS Zsanett Bernadett
21:51.9
24
REZNIKOVA Tereza
21:52.7
25
ZERJAV Neza
21:54.4
26
TRUU Stine-lise
21:59.3
27
RUBLOVA Daria
22:10.7
28
EMILOVA Vanesa
22:11.4
29
MICHALICKOVA Lucia
22:14.8
30
PADALIAK Veranika
22:14.9
31
KAASIK Hanna-brita
22:18.3
32
DAVYDZENKA Valeryia
22:23.4
33
SEFCIKOVA Zuzana
22:27.2
34
MITEVA Hristina
22:28.7
35
DANIELSDOTTIR Anna Maria
22:40.0
36
ZORJAN Spela
22:52.9
37
OJASTE Teiloora
22:57.2
38
VASYLCHUK Nataliia
23:34.2
39
BILIUNAITE Martyna
23:58.1
40
ASLAN Melike
24:07.6
41
TADEVOSYAN Gohar
24:55.4
42
SHCHALKUN Zinaida
25:02.2
SKENDER Gabrijela
DNS
ANASTASIADOU Elisavet
DNS

Post time: 14-2-2017 21:24
| Show all posts
Ski Jumping

Women's Youth Individual Normal Hill
Final Results

DIEU Romane
223.795.0+96.5

KRIZNAR Nika
211.899.5+98.5

KOMAR Katra
204.194.0+90.0

Rank
Athletes
Nation
Jump 1
Jump 2
Result
4
BRECL Jerneja
90.0
88.5
200.3
5
IAKOVLEVA Lidiia
79.5
87.5
173.9
6
BARANTCEVA Aleksandra
79.0
84.5
163.6
7
MAKHINIA Liia
71.5
73.5
129.3
8
TRAMBITAS Andreea Diana
73.5
69.0
127.3
9
MILITARU Carina Alexandra
72.0
71.5
119.9
10
URBANIJA COZ Kaja
71.0
72.0
114.6
11
WEINLICHOVA Simona
68.0
65.0
84.9
12
BRESSAND Marine
63.5
61.0
83.1
13
BENDI Annemarii
63.0
57.0
57.6
14
SIDLOVA Viktoria
62.0
58.0
54.4

Post time: 14-2-2017 21:32
| Show all posts
Cross-Country Skiing

Men's Youth 10km Freestyle
Final Results

NEKRASOV Andrey
21:37.3

KOIVISTO Petteri
22:10.7

KUZNETSOV Andrey
22:13.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POIKKIMAKI Miska
22:14.8
5
BUIATTI Vincent
22:27.1
6
TERENTEV Alexander
22:29.8
7
RUUSKANEN Arsi
22:45.9
8
LOUVRIER Emilien
22:47.4
9
KOMAROV Pavel
22:56.4
10
POLLET VILLARD Lucas
22:59.0
11
RANTAHALVARI Leo
23:07.0
12
ROYER Jeremy
23:08.9
13
KOZLOVSKY Vladimir
23:11.4
14
CRV Vili
23:14.5
15
MIKAYELYAN Mikayel
23:29.0
16
ZALCIK Kim
23:34.1
17
LUKYANAU Mikalai
23:37.0
18
DUFEK Tomas
23:37.7
19
DIRTU-LUNIC Valentin
23:40.7
20
OGNYANOV Simeon
23:44.4
21
LASKIN Tsimur
23:45.9
22
PERSA Blaz
23:46.7
23
FIRAT Yusuf Emre
23:52.9
24
SHPUNTAU Yahor
23:56.5
25
CIZ Dominik
24:03.3
26
KESER Yusuf
24:11.1
27
HIMMA Martin
24:15.3
28
TSELIUK Aliaksandr
24:22.9
29
AYDIN Hamit Tarik
24:30.4
30
KALEV Christopher
24:55.2
31
KOSTRUBA Yan
25:01.4
32
ERIC Strahinja
25:10.5
33
ABABEI Iulian
25:11.8
34
BAJORAVICIUS Azuolas
25:22.5
35
DIMITROV Bozhidar
25:29.4
36
NIKONOVYCH Oleksandr
25:31.0
37
KURNAZ Firat
25:33.1
38
HANSEN Bjarne
25:34.5
39
KLISEVICIUS Deimantas
25:38.2
40
NICHOLLS Jack
25:39.5
41
VAHK Vane
25:44.4
42
JAN Miha
25:45.6
43
KLOUDA Kristian
26:02.4
44
VAKARIA Aron
26:12.7
45
TSOULIS Georgios
26:31.1
46
HANNESSON Sigurdur Arnar
26:38.0
47
TSOUREKAS Nikolaos
26:45.6
48
NEWMAN Fergus
27:16.0
49
SARATLIEV Valentin
27:16.8
50
NEWMAN Oliver
27:17.4
51
OLAFSSON Arnar
27:18.2
52
MURRAY Brodie
27:22.2
53
WEEL ROSBO Jacob
28:30.8
54
PETURSSON Petur Tryggvi
29:13.6
PAPASIS Panagiotis
DNS

Post time: 14-2-2017 21:46
| Show all posts
Biathlon

Women's Youth 6km Sprint
Final Results

BENED Camille
17:42.21+0

DMYTRENKO Khrystyna
18:03.70+1

SHEVCHENKO Anastasia
18:04.12+0

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
GRIGOREVA Anna
1+0
18:09.7
5
SVOBODOVA Eliska
0+0
18:28.4
6
SIDOROVA Daria
0+2
18:32.2
7
CHEVAT Lou-Anne
1+0
18:37.9
8
CHAUVEAU Sophie
1+2
18:38.5
9
KERANEN Jenni
0+1
18:40.2
10
VOZELJ Tais
0+0
18:48.1
11
KERANEN Maija
0+0
18:51.8
12
BOUCAUD Laura
0+3
19:09.2
13
TEPLA Eliska
1+1
19:16.1
14
HORVATOVA Henrieta
0+0
19:18.2
15
KUDAYEVA Darya
1+1
19:29.8
16
OIKKONEN Sanni
2+1
19:31.7
17
BADACZ Marcelina
0+0
19:38.9
18
AGA Gulsah
1+1
19:44.2
19
HUBITSKAYA Iryna
1+0
19:45.1
20
MARTON Eniko
0+2
19:46.2
21
VINDISAR Nika
1+2
19:52.7
22
TSYHANOVA Anastasiya
1+0
20:07.7
23
SHAMANOUSKAYA Anastasiya
0+2
20:09.4
24
JESIPIONOK Ana
0+1
20:10.0
25
HAJDU Timea
3+0
20:16.1
26
KHATSIANOVICH Katsiaryna
1+2
20:21.6
27
SUCHA Petra
1+3
20:28.6
28
HAIDELMEIEROVA Veronika
1+1
20:31.0
29
LUKKARINEN Nenna
0+2
20:32.5
30
REMENOVA Maria
2+2
20:36.4
31
POTYO Katalin
1+2
20:44.0
32
MOOR Hanna
2+1
21:00.0
33
SONMEZ Bahar
2+2
21:05.4
34
SVYNARENKO Kateryna
1+2
21:17.2
35
BATMANOVA Anastasiia
5+1
21:20.1
36
DINDAITE Raminta
1+3
21:29.3
37
PAWLICZEK Paulina
2+3
22:00.1
38
PICZURA Magda
4+2
22:02.3
39
RADOSEVIC Ana
0+3
22:25.6
40
DUSILOVA Karolina
3+4
22:31.9
41
KURECIC Dora
2+3
22:50.7
42
WASALA Paulina
2+3
22:56.1
43
PRIBOLOVSKAJA Ksenia
4+3
23:04.9
44
CELEBI Busra
5+2
23:54.5
45
KYPIACHENKOVA Liubov
1+5
25:25.0
46
DUZCE Nazlican
5+4
26:33.7

Post time: 14-2-2017 21:53
| Show all posts
Ski Jumping

Men's Youth Individual Normal Hill
Final Results

ZAJC Timi
261.3107.0+100.0

LEAROYD Jonathan
246.4101.5+98.5

CONTAMINE Mathis
240.796.0+97.0

Rank
Athletes
Nation
Jump 1
Jump 2
Result
4
BEDIR Muhammed Ali
96.0
89.0
213.5
5
JOVAN Tomi
92.5
89.0
209.5
6
VODUSEK Lovro
93.5
91.5
209.0
7
MARCHUKOV Aleksandr
91.5
88.0
205.3
8
BATBY Alessandro
87.0
94.5
204.2
9
DOBRE Bernard
89.0
92.0
201.3
10
BASKAKOV Ilya
85.0
92.5
200.4
11
VIRRANTALO Markus
88.5
88.0
197.3
12
KUBENA Lukas
87.0
82.5
188.8
13
YUDIN Artem
83.5
88.5
182.7
14
HERMANSON Ivo-Niklas
86.0
86.5
179.7
15
LOGINOV Aleksandr
79.0
90.0
179.2
16
FARKAS Hunor
80.5
89.5
175.6
17
AHONEN Mico
88.5
88.5
175.0
18
SPULBER Mihnea Alexandru
82.5
84.5
167.1
19
POHJOLA Arttu
84.0
81.0
160.0
20
PACURAR Radu Mihai
80.0
82.5
159.7
21
MARUSIAK Yevhen
81.0
79.0
155.4
22
SIKOLA Jakub
78.0
80.5
153.0
23
SELCER Radek
71.5
75.5
146.7
24
MALTSEV Kevin
80.0
79.0
141.5
25
VETELAINEN Jonne
73.5
78.5
140.0
26
CACINA Daniel Andrei
73.0
79.0
135.3
27
HOLUB Benedikt
68.0
78.0
116.3
28
SIMITCHIYSKI Krasimir
68.0
69.0
115.9
29
HRISTOV Viktor
54.0
62.0
49.7

Post time: 15-2-2017 10:04
| Show all posts
Biathlon

Men's Youth 10km Pursuit
Final Results

BRIFFAZ Thomas
28:45.92+0+1+0

DREZET Jason
28:48.91+0+1+1

VIUKHIN Andrei
28:49.10+2+2+2

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
PERVUSHIN Mikhail
2+0+2+1
29:11.7
5
CISAR Alex
0+0+2+0
29:29.9
6
TASHTIMEROV Denis
3+1+0+0
29:30.1
7
HORNIG Vitezslav
1+1+1+2
29:47.8
8
SIIMER Kristo
2+2+2+1
30:12.1
9
HELDNA Robert
2+0+3+0
30:37.2
10
RAFFIN Leo
0+1+0+1
30:52.0
11
PANTTILA Santtu
1+1+0+2
30:55.1
12
BOURGEOIS REPUBLIQUE Martin
2+0+0+2
30:55.1
13
KARLIK Mikulas
2+1+1+4
30:55.4
14
OTTINGER Lukas
2+1+2+1
31:53.4
15
ROMANCHYCH Vladyslav
1+1+1+1
31:59.6
16
KUUTTINEN Patrik
0+0+2+3
32:06.8
17
SKLENARIK Tomas
2+1+0+2
32:11.9
18
TITOC Vasile Andrei
1+0+1+2
32:25.5
19
VSIVTSEV Mart
0+1+2+0
32:41.9
20
DEBELJAK Blaz
1+1+1+2
32:49.9
21
INVENIUS Otto
0+2+1+2
33:07.0
22
BELKO Pavel
4+0+2+1
33:17.8
23
AOLAID Marten
3+2+2+1
33:19.9
24
HOKKA Juho
0+2+2+2
33:22.0
25
PETUKHOU Aliaksandr
3+2+2+3
33:27.5
26
VUDVUD Nicolae
0+1+2+0
33:31.6
27
SEROKHVOSTOV Daniil
1+1+3+4
33:39.5
28
ROMANOV Nikita
0+1+1+2
33:45.8
29
COLTEA George Marian
1+1+1+2
33:54.1
30
IGLICAR Ziga
1+0+2+1
34:43.1
31
NYCHYPORENKO Mykola
2+1+3+1
34:57.1
32
KOCIAN Jakub
1+4+2+2
35:18.7
33
IVCHENKO Yevhen
4+4+3+0
35:22.4
34
MACKINE Jokubas
3+1+2+1
35:30.3
35
SLEZAK Viktor
3+2+1+1
35:33.6
36
ALALMA Okan
1+3+2+2
35:33.7
37
DEMIR Cihad
0+2+0+0
36:19.2
38
RUSU Vasile
1+2+2+0
36:30.5
39
DUICU Adelin Miodrag
3+1+2+2
36:57.2
40
GREGOR Tomas
0+0+3+2
37:41.3
41
BERGANSKI Kacper
1+2+3+3
37:48.0
42
COLIC Milos
1+2+2+4
38:08.3
43
KA UZNY Krystian
5+2+1+1
38:25.0
44
MATSETSKI Andrei
4+4+4+1
38:40.5
45
YASAR Hayri
2+1+3+4
38:41.2
46
HONCHEREVSKYI Vladyslav
2+1+4+3
39:59.7
47
ATAS Adem
3+1+3+3
40:06.1
48
NESTSIARENKA Mikita
4+3+3+4
41:08.4
49
SZWAST Micha
3+3+0+3
41:43.6
50
PAPASIS Panagiotis
1+3+4+2
42:39.4
GUNKA Kacper
-
DNS

Post time: 15-2-2017 12:13
| Show all posts
Figure Skating

Women's Youth Singles
Final Results

ZAGITOVA Alina
187.06

GOZHVA Anastasia
127.18

GENNARO Lucrezia
125.53

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CROZET Alizee
125.34
5
SHKULETA-GROMOVA Kristina
123.81
6
PAROSHYNA Hanna
122.35
7
LITVINENKO Anna
117.65
8
HUGEC Silvia
117.47
9
STAN Amanda
116.48
10
KARHUNEN Laura
103.50
11
DIMITROVA Presiyana
97.86
12
IVANCENCO Anna
95.00
13
KITAROVIC Katarina
94.45
14
KEDA Valerija
91.61
15
GUCEK Lara
91.46
16
JANSEN Sam
87.61
17
SAYGI Ekin
83.68
18
KAERSGAARD Josephine
81.50
19
HJALTALIN Herdis Birna
77.95
20
VOULGARI Elisavet
71.39
21
IPSARIDOU Daniella Vanessa
55.01

Post time: 15-2-2017 12:25
| Show all posts
Short Track Speed Skating

Women's Youth 1500m
Final Results

RASSKAZOVA Vera
2:35.111FA

BOYTSOVA Sofya
2:35.255FA

TUNNO Melissa
2:35.411FA

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MARKIEWICZ Patrycja
2:35.545FA
5
LEVEQUE Aurelie
2:39.454FA
6
STORMOWSKA Kamila
2:52.161FA
7
TRUSOVA Sandra
3:03.018FB
8
ALBERT Julia
3:03.296FB
9
VAN ZUIJLEN Sara
3:03.397FB
10
GIDRO Antonia
3:08.151FB
11
ZELINSKA Ema
3:31.539FB
12
DALRYMPLE Georgie
PENFB
13
MAKOVETSKA Anna
2:57.599SF
14
CIRTI Sema
2:42.974SF
15
IORIATTI Gloria
PENSF
16
KRASNOVA Ekaterina
2:42.116H
17
PFEIFEROVA Tereza
2:42.849H
18
HOYLAND Holly
2:46.445H
19
TSIASELKINA Maryia
2:46.563H
20
GARKOVA Mariya
2:53.138H
21
UZUN Kubra
2:46.834H
22
VOROPAIEVA Daria
2:48.786H
23
LES Ina
2:49.835H
24
GYUROVA Kalina
2:53.859H
25
MURPHY Caroline
NoTimeH
26
CRAWFORD Natalie
2:55.010H
27
BICANOVA Adela
3:02.673H

Post time: 15-2-2017 12:36
| Show all posts
Alpine Skiing

Women's Youth Slalom
Final Results

TOMSIC Nika
1:48.6452.84+55.80

KORPIO Nella
1:48.8552:49+56.36

DELLA MEA Lara
1:49.0453.47+55.57

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
OTONICAR Ziva
52.79
56.66
1:49.45
5
ABDULKAIUMOVA Rinata
53.49
56.43
1:49.92
6
GORNOSTAEVA Anastasia
53.38
56.74
1:50.12
7
ERRARD Anouck
53.63
56.63
1:50.26
8
KROKHINA Sofia
53.40
57.37
1:50.77
9
AVENIER Lola
54.25
56.79
1:51.04
10
MAROVT Misel
54.32
57.00
1:51.32
11
MICHELLAND Axelle
54.88
57.47
1:52.35
12
BOSTROM Lisa
54.66
57.87
1:52.53
13
SHERINA Natalia
54.54
58.00
1:52.54
14
KRIZOVA Iva
54.43
58.27
1:52.70
15
POSPISILOVA Klara
55.10
57.62
1:52.72
16
KRAHELSKI Alicja
55.71
58.32
1:54.03
17
RELAT Maria
55.87
58.64
1:54.51
18
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
56.28
59.00
1:55.28
19
ZADNEPROVSKA Gergana
56.51
59.04
1:55.55
20
BLOK Noa
56.87
59.48
1:56.35
21
ZIBERT Anja
57.16
59.24
1:56.40
22
LAPPALAINEN Netta
57.01
1:00.41
1:57.42
23
BRUCE Abigail
57.54
1:00.51
1:58.05
24
JAKUBCOVA Zuzana
57.90
1:01.41
1:59.31
25
SHEPILENKO Anastasiya
58.63
1:01.10
1:59.73
26
FRIDGEIRSDOTTIR Harpa Maria
59.45
1:01.97
2:01.42
27
CHRISTENSEN Luna Berger
59.49
1:02.94
2:02.43
28
WARD Olivia
1:01.05
1:01.50
2:02.55
29
DANIG Emilie Foli
1:00.47
1:03.19
2:03.66
30
LARSEN Emilie
58.15
1:05.96
2:04.11
31
TOTH Krisztina
1:01.66
1:05.00
2:06.66
32
JOGEVA Anna Lotta
1:03.35
1:04.51
2:07.86
33
DINIC Marta
1:01.95
1:06.21
2:08.16
34
KARA Sila
1:02.66
1:06.36
2:09.02
35
SISIC Sara
1:03.50
1:06.63
2:10.13
36
TAMER Lara Pelin
1:03.63
1:06.81
2:10.44
37
GOTSIRIDZE Ekaterine
1:04.16
1:06.48
2:10.64
38
BARBARIAN Tamari
1:04.68
1:08.01
2:12.69
39
TUNCA Tayra
1:06.07
1:08.53
2:14.60
HAAS VAN DER Roxy
-
-
DSQ1
SARACCO Carlotta
-
-
DNS1
HOXHA Lyra
-
-
DNF2
KYRITSI Aristi
-
-
DNF2
TSITSELI Stefania
-
-
DNF2
TRIFU Lea Alessandra
-
-
DNF2
BROENS Ida Sofie Bunsov
-
-
DNF2
SAFARIKOVA Andrea
-
-
DNF2
STARAST Melisa
-
-
DNF2
BUBAKOVA Nikola
-
-
DNF2
HAXHIDAUTI Adea
-
-
DNF1
HUSIC Emina
-
-
DNF1
CAKMAK Dila
-
-
DNF1
MILOSEVIC Bojana
-
-
DNF1
LUKASOVA Alena
-
-
DNF1
FINNBOGADOTTIR Maria
-
-
DNF1
ESCANE Doriane
-
-
DNF1

Post time: 15-2-2017 13:23
| Show all posts
Short Track Speed Skating

Men's Youth 1500m
Final Results

MURPHY Peter
2:24.536FA

IVLIEV Konstantin
2:24.712FA

LUCA Spechenhauser
2:24.956FA

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GISZKA Krystian
2:27.214FA
5
GERE Augustin
2:49.455FA
6
SELLIER Diane
3:09.002FA
7
BOSMA Hugo
2:41.261FB
8
SIMAKIN Aleksei
2:41.289FB
9
SZASZ Attila Istvan
2:41.945FB
10
FAJKUS Radek
2:42.703FB
11
PONTALTI Riccardo
2:44.333FB
12
RAMANAUSKAS Salvijus
PENFA
13
URLEP Bor Luka
2:28.410SF
14
VAN 'T WOUT Melle
DNFSF
15
DORDEVIC Jovan
2:23.377H
16
TREACY Niall
2:27.679H
17
OZDEN Fatih
2:31.082H
18
IOFIN Denys
2:33.435H
19
ZGOZNIK Lovro
2:43.504H
20
SEJPAL Zdenek
2:23.557H
21
KHOCHYN Mykyta
2:32.929H
22
HAPON Uladzislau
2:33.452H
23
DAMARATSKI Yahor
2:40.576H
24
BOGDANOWICZ Jan
NoTimeH
25
NEDELEA Cosmin Ionut
2:33.627H
26
VAHA-VAHE Nils
2:40.645H
27
TSVETKOV Georgi
2:49.761H
KARAGOL Hazar
YCSF

Post time: 15-2-2017 14:06
| Show all posts
Biathlon

Women's Youth 7.5km Pursuit
Final Results

GRIGOREVA Anna
24:45.81+1+0+1

SHEVCHENKO Anastasia
25:22.90+1+3+0

BENED Camille
26:21.83+1+2+0

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
DMYTRENKO Khrystyna
1+2+0+1
26:22.4
5
CHAUVEAU Sophie
1+2+2+0
26:23.1
6
SVOBODOVA Eliska
0+0+1+1
26:50.2
7
CHEVAT Lou-Anne
0+2+1+1
26:50.3
8
KERANEN Jenni
0+1+2+1
27:08.9
9
KERANEN Maija
1+0+1+1
27:32.5
10
HORVATOVA Henrieta
0+0+0+1
27:34.5
11
TEPLA Eliska
1+1+0+2
27:50.3
12
MARTON Eniko
0+0+1+2
27:50.3
13
KUDAYEVA Darya
3+0+0+2
28:40.5
14
VINDISAR Nika
0+0+3+2
28:42.0
15
BOUCAUD Laura
2+2+2+1
28:47.0
16
VOZELJ Tais
1+1+2+2
28:47.4
17
SIDOROVA Daria
5+2+1+1
28:52.4
18
BADACZ Marcelina
0+0+1+1
29:04.0
19
KHATSIANOVICH Katsiaryna
2+1+0+0
29:12.0
20
BATMANOVA Anastasiia
1+0+0+0
29:16.3
21
AGA Gulsah
1+1+3+0
29:19.6
22
SUCHA Petra
0+0+1+2
29:23.8
23
HAJDU Timea
2+0+1+1
29:40.7
24
JESIPIONOK Ana
0+0+0+2
29:42.6
25
OIKKONEN Sanni
1+1+4+1
29:54.7
26
HUBITSKAYA Iryna
1+2+0+1
29:57.9
27
POTYO Katalin
1+1+1+0
29:58.4
28
SHAMANOUSKAYA Anastasiya
2+0+1+1
30:14.4
29
LUKKARINEN Nenna
1+0+1+0
30:15.8
30
TSYHANOVA Anastasiya
2+0+2+0
30:32.3
31
HAIDELMEIEROVA Veronika
2+1+1+1
30:50.6
32
DINDAITE Raminta
2+1+1+0
31:01.8
33
MOOR Hanna
1+0+2+1
31:14.5
34
PRIBOLOVSKAJA Ksenia
0+1+2+0
32:03.3
35
REMENOVA Maria
1+1+5+2
32:19.2
36
DUSILOVA Karolina
2+2+1+3
33:10.9
37
SONMEZ Bahar
2+3+3+1
33:19.7
38
SVYNARENKO Kateryna
1+4+1+2
33:33.6
39
PICZURA Magda
2+3+2+1
33:42.5
40
WASALA Paulina
1+1+0+3
34:07.2
41
PAWLICZEK Paulina
3+2+4+4
36:57.8
42
KURECIC Dora
1+2+3+4
37:33.8
43
CELEBI Busra
2+4+3+5
40:02.6
44
RADOSEVIC Ana
4+4+4+2
40:29.8
45
DUZCE Nazlican
3+0+4+3
41:02.1
KYPIACHENKOVA Liubov
-
DNS

Post time: 15-2-2017 17:01
| Show all posts
Snowboarding

Women's Youth Snowboard Cross
Final Results

SILLIERES Agathe
-Big Final

MARTINEZ Kim
-Big Final

SOUTTER Ellie
-Big Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VASILEVA Zinaida
-B.F.
5
HILL Maisie
-S.F.
6
TARNAVSKA Tetiana
-S.F.
7
MANCHEVA Lia
-S.F.
TARASCO Gaia
DNSQ
GRAZHDA Grenita
DNSQ

Post time: 15-2-2017 17:14
| Show all posts
Snowboarding

Men's Youth Snowboard Cross
Final Results

CORNILLAT Lucas
-Big Final

MOSTOVENKO Glib
-Big Final

DONSKIKH Daniil
-Big Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NIEL Bastien
-B.F.
5
HERPIN Guillaume
-S.F.
6
ISZLAY Matyas
-S.F.
7
BARANOV Danila
-S.F.
8
CHOURA Krystof
DNSS.F.
9
MUTLU Hasim Cenk
-QF
10
MUSHKUDIANI Bakar
-QF
11
HARALDSSON Bjarki Jarl
-QF
12
ANTONOV Viktor
-QF
13
VSETECKA Jakub
-QF
14
KULICH Matyas
-QF
15
PETROV Kamen
DSQQF
16
ARNASON Tomas Orri
-QF
17
GERAT Tomas
1:07.88Q
18
AGUSTSSON Aron Kristinn
1:09.65Q

Post time: 15-2-2017 17:23
| Show all posts
Figure Skating

Men's Youth Singles
Final Results

GUMENNIK Petr
195.21

GRASSL Daniel
178.24

EGADZE Nika
155.18

Rank
Athletes
Nation
Result
4
OKTAR Basar
154.11
5
ZENKO Yakau
152.43
6
SELEVKO Aleksandr
148.73
7
SIAO HIM FA Adam
146.39
8
DIGBY Luke
140.80
9
TKALYCH Yan
136.14
10
MAJOROV Nikolaj
124.97
11
FUKAS Simon
123.35
12
ZLATKOV Aleksandar
117.85
13
WITKOWSKI Kornel
98.31
14
TANASE Andrei
69.95

Post time: 16-2-2017 12:50
| Show all posts
Alpine Skiing

Men's Youth Slalom
Final Results

VINATZER Alex
1:40.7752.04+48.73

NIKIC Leon
1:44.1954:03+50.16

BIANCHINI Augustin
1:44.8154.09+50.72

Rank
Athletes
Nation
Run 1
Run 2
Result
4
TORVINEN Turo
54.54
50.49
1:45.03
5
GURYANOV Nikita
54.59
50.46
1:45.05
6
PASCINSKI Tadej
54.64
50.63
1:45.27
7
GUILLOT Clement
56.20
49.97
1:46.17
8
NARALOCNIK Nejc
55.12
51.15
1:46.27
9
LEHTO Elian
55.33
51.34
1:46.67
10
SALIHOVIC Eldar
55.42
51.49
1:46.91
11
ZIROVNIK Zak
56.05
50.99
1:47.04
12
TRYASOV Leonid
56.73
51.04
1:47.77
13
OSIPOV Vladislav
56.06
52.05
1:48.11
14
HUURINAINEN Markus
57.08
52.02
1:49.10
15
PROVAZNIK Adam
57.91
52.32
1:50.23
16
SURKOS Ondrej
59.06
52.76
1:51.82
17
BROWN Ryan
57.74
54.22
1:51.96
18
KURTANIDZE Lasha
58.53
53.82
1:52.35
19
LEEK David
59.31
53.21
1:52.52
20
USTA Berkin
58.52
54.06
1:52.58
21
MINIC Mateja
59.64
55.08
1:54.72
22
THORDARSON Georg Fannar
1:00.52
54.84
1:55.36
23
KURTANIDZE Giorgi
1:00.45
56.08
1:56.53
24
STARAZHENKA Dzmitry
1:01.29
55.89
1:57.18
25
OSCH Matthieu
1:07.08
52.58
1:59.66
26
KARATZIAS Georgios
1:04.54
57.29
2:01.83
27
HARUTYUNYAN Harutyun
1:03.94
1:00.05
2:03.99
28
OCAK Aybaran
1:06.07
59.06
2:05.13
29
PUPOVCI Arbi
1:10.07
1:07.00
2:17.07
30
GJURKAJ Vernor
1:33.50
1:15.43
2:48.93
ZAZZARO Giovanni
-
-
DSQ1
EPIPHANIOU Andreas
-
-
DNS2
HAJREDINI Lavdrim
-
-
DNS1
KACO Mathieu
-
-
DNS1
OLTEANU Mihnea Ioan
-
-
DNS1
KOZARIS Filippos
-
-
DNF2
KOVALEVSKYY Roman
-
-
DNF2
JENSEN Christian Skov
-
-
DNF2
BOSTAN Can
-
-
DNF2
STEFANESCU Alexandru Stefan
-
-
DNF2
LYAPEV Kristiyan
-
-
DNF2
MAZGUT Denis
-
-
DNF2
FONDA Jakob
-
-
DNF2
TUAIRE Louis
-
-
DNF2
KERANEN Emil
-
-
DNF2
OKSHOLM Thor
-
-
DNF1
TERZIC Dino
-
-
DNF1
SAMGUL Kaan
-
-
DNF1
KAMENICA Matin
-
-
DNF1
HELGASON Jokull Thorri
-
-
DNF1
SCHIPPERS Rik
-
-
DNF1
NOVAK Oskar
-
-
DNF1
MOEHRING Roy
-
-
DNF1
KABLUKOV Konstantin
-
-
DNF1
WILLS Angus
-
-
DNF1
ZUURBIER Raphael
-
-
DNF1
FIALA Eduard
-
-
DNF1
VILADOMS Diego
-
-
DNF1
JAROSCAK Miroslav
-
-
DNF1
CHAUVET Jeremy
-
-
DNF1
LAINE Tormis
-
-
DNF1

Post time: 16-2-2017 13:05
| Show all posts
Snowboarding

Mixed Youth Team Snowboard Cross
Final Results

France
SILLIERES Agathe
CORNILLAT Lucas

-Big Final

France
MARTINEZ Kim
HERPIN Guillaume

-Big Final

Russia
VASILEVA Zinaida
DONSKIKH Daniil

-Big Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TARNAVSKA Tetiana
MOSTOVENKO Glib
-B.F.
5
MANCHEVA Lia
PETROV Kamen
-S.F.

Post time: 16-2-2017 13:15
| Show all posts
Short Track Speed Skating

Women's Youth 500m
Final Results

RASSKAZOVA Vera
45.716FA

DALRYMPLE Georgie
55.951FA

TUNNO Melissa
56.446FA

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BOYTSOVA Sofya
PENFA
5
IORIATTI Gloria
46.969FB
6
LEVEQUE Aurelie
47.000FB
7
STORMOWSKA Kamila
PENSF
8
MARKIEWICZ Patrycja
PENSF
9
ALBERT Julia
47.216QF
10
VAN ZUIJLEN Sara
46.308QF
11
PFEIFEROVA Tereza
46.581QF
12
CIRTI Sema
50.156QF
13
ZELINSKA Ema
NoTimeQF
14
BICANOVA Adela
48.427QF
15
TSIASELKINA Maryia
1:03.017QF
16
MURPHY Caroline
47.279QF
17
KRASNOVA Ekaterina
48.174H
18
UZUN Kubra
50.582H
19
MAKOVETSKA Anna
49.879H
20
HOYLAND Holly
50.090H
21
VOROPAIEVA Daria
51.137H
22
GYUROVA Kalina
52.971H
23
GIDRO Antonia
53.577H
24
GARKOVA Mariya
1:01.654H
25
CRAWFORD Natalie
52.338H
26
LES Ina
55.098H
TRUSOVA Sandra
PENH

Post time: 16-2-2017 13:30
| Show all posts
Short Track Speed Skating

Men's Youth 500m
Final Results

RAMANAUSKAS Salvijus
43.242FA

MURPHY Peter
43.414FA

SELLIER Diane
43.703FA

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IVLIEV Konstantin
49.131FA
5
GERE Augustin
44.414FB
6
NEDELEA Cosmin Ionut
44.585FB
7
URLEP Bor Luka
44.869FB
8
SIMAKIN Aleksei
PENSF
9
BOSMA Hugo
43.716QF
10
IOFIN Denys
45.846QF
11
VAN 'T WOUT Melle
43.831QF
12
TSVETKOV Georgi
50.748QF
13
LUCA Spechenhauser
43.817QF
14
SZASZ Attila Istvan
NoTimeQF
15
BOGDANOWICZ Jan
NoTimeQF
16
KARAGOL Hazar
43.925QF
17
OZDEN Fatih
45.875QF
18
SEJPAL Zdenek
45.814H
19
DAMARATSKI Yahor
46.371H
20
ZGOZNIK Lovro
50.047H
21
KHOCHYN Mykyta
53.831H
22
DORDEVIC Jovan
56.995H
23
PONTALTI Riccardo
NoTimeH
24
FAJKUS Radek
NoTimeH
HAPON Uladzislau
DNFH
TREACY Niall
DNFH
GISZKA Krystian
PENH

Post time: 16-2-2017 16:31
| Show all posts
Cross-Country Skiing

Women's Youth Sprint Freestyle
Final Results

KUCHEVA Elena
-F

HOLIKOVA Zuzana
-F

KAHARA Jasmin
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GAL Melissa
-F
5
TRUNOVA Mariya
-F
6
COLIN Lucie
-F
7
KAASIK Hanna-brita
-SF
8
MANDELJC Anja
-SF
9
REYNAUD Lou
-SF
10
TROFIMOVA Alexandra
-SF
11
DARVAS Zsanett Bernadett
-SF
12
OLKKONEN Tiia
-SF
13
SIMONNEAU Solea
-QF
14
OKORO Nansi
-QF
15
SEFCIKOVA Zuzana
-QF
16
KEMENES Anna
-QF
17
BOOK Josefiina
-QF
18
POULIKOVA Karolina
-QF
19
VOTOCKOVA Pavlina
-QF
20
SKENDER Gabrijela
-QF
21
KUSKOVA Kristina
-QF
22
TRUU Stine-lise
-QF
23
MITEVA Hristina
-QF
24
OJASTE Teiloora
-QF
25
TIVINEN Noora
-QF
26
ZORJAN Spela
-QF
27
PUIGDEFABREGAS Alba
-QF
28
PADALIAK Veranika
-QF
29
KERSTAJN Maja
-QF
30
EMILOVA Vanesa
-QF
31
MICHALICKOVA Lucia
-Q
32
DAVYDZENKA Valeryia
-Q
33
REZNIKOVA Tereza
-Q
34
DUMAN Aysenur
-Q
35
SHCHALKUN Zinaida
-Q
36
ANDRYIUK Sviatlana
-Q
37
RUBLOVA Daria
-Q
38
ZERJAV Neza
-Q
39
BILIUNAITE Martyna
-Q
40
DANIELSDOTTIR Anna Maria
-Q
41
ANASTASIADOU Elisavet
-Q
42
VASYLCHUK Nataliia
-Q
43
ASLAN Melike
-Q
44
YARDIMCI Songul
-Q
45
TADEVOSYAN Gohar
-Q
46
KOCER Fatma
-Q

Post time: 16-2-2017 16:43
| Show all posts
Cross-Country Skiing

Men's Youth Sprint Freestyle
Final Results

NEKRASOV Andrei
-F

POIKKIMAKI Miska
-F

TERENTEV Aleksandr
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CRV Vili
-F
5
RANTAHALVARI Leo
-F
6
POLLET VILLARD Lucas
-F
7
SHPUNTAU Yahor
-SF
8
KOIVISTO Petteri
-SF
9
BUIATTI Vincent
-SF
10
LOUVRIER Emilien
-SF
11
CERNY Ondrej
-SF
12
SPELIC Ziga
-SF
13
KUZNETSOV Andrey
-QF
14
KOMAROV Pavel
-QF
15
ZALCIK Kim
-QF
16
ROYER Jeremy
-QF
17
KOZLOVSKY Vladimir
-QF
18
ABABEI Iulian
-QF
19
HIMMA Martin
-QF
20
TSELIUK Aliaksandr
-QF
21
BAJORAVICIUS Azuolas
-QF
22
OGNYANOV Simeon
-QF
23
DUFEK Tomas
-QF
24
PERSA Blaz
-QF
25
HANNESSON Sigurdur Arnar
-QF
26
VAHK Vane
-QF
27
LASKIN Tsimur
-QF
28
ERIC Strahinja
-QF
29
KALEV Christopher
-QF
30
MIKAYELYAN Mikayel
-QF
31
RUUSKANEN Arsi
-Q
32
HANSEN Bjarne
-Q
33
KLISEVICIUS Deimantas
-Q
34
JAN Miha
-Q
35
FIRAT Yusuf Emre
-Q
36
DIRTU-LUNIC Valentin
-Q
37
KESER Yusuf
-Q
38
NIKONOVYCH Oleksandr
-Q
39
CIZ Dominik
-Q
40
PAPASIS Panagiotis
-Q
41
LUKYANAU Mikalai
-Q
42
KOSTRUBA Yan
-Q
43
TSOUREKAS Nikolaos
-Q
44
KLOUDA Kristian
-Q
45
COLIC Milos
-Q
46
DIMITROV Bozhidar
-Q
47
NEWMAN Oliver
-Q
48
SARATLIEV Valentin
-Q
49
NICHOLLS Jack
-Q
50
NEWMAN Fergus
-Q
51
AYDIN Hamit Tarik
-Q
52
MURRAY Brodie
-Q
53
KURNAZ Firat
-Q
54
TSOULIS Georgios
-Q
55
VAKARIA Aron
-Q
56
PETURSSON Petur Tryggvi
-Q
57
WEEL ROSBO Jacob
-Q
58
OLAFSSON Arnar
-Q

Post time: 17-2-2017 14:53
| Show all posts
Biathlon

Mixed Youth Team Relay
Final Results

Russia
GRIGOREVA Anna
SHEVCHENKO Anastasia
VIUKHIN Andrei
PERVUSHIN Mikhail

1:16:39.30+11

France
CHAUVEAU Sophie
BENED Camille
DREZET Jason
BRIFFAZ Thomas

1:17:28.32+9

Finland
KERANEN Jenni
KERANEN Maija
INVENIUS Otto
PANTTILA Santtu

1:18:37.21+8

Rank
Athletes
Nation
Shooting
Result
4
SVOBODOVA Eliska
TEPLA Eliska
KARLIK Mikulas
HORNIG Vitezslav
0+0 0+2
0+3 0+0
0+1 0+3
0+1 0+0
1:19:03.40+10
5
KYPIACHENKOVA Liubov
DMYTRENKO Khrystyna
IVCHENKO Yevhen
ROMANCHYCH Vladyslav
0+2 0+3
0+2 0+0
2+3 1+3
0+0 0+3
1:20:08.83+14
6
VOZELJ Tais
VINDISAR Nika
DEBELJAK Blaz
CISAR Alex
0+1 1+3
0+2 0+1
0+0 0+0
0+2 0+0
1:20:59.21+9
7
PRIBOLOVSKAIA Ksenia
MOOR Hanna
SIIMER Kristo
AOLAID Marten
0+0 0+0
0+1 0+1
0+2 0+2
0+3 0+2
1:21:21.40+11
8
HAIDELMEIEROVA Veronika
HORVATOVA Henrieta
SKLENARIK Tomas
OTTINGER Lukas
0+2 0+1
0+0 0+0
0+0 0+2
0+1 0+1
1:21:42.80+7
9
HAJDU Timea
MARTON Eniko
COLTEA George Marian
TITOC Vasile Andrei
0+1 2+3
0+1 0+1
2+3 1+3
0+1 0+0
1:24:09.85+13
10
KUDAYEVA Darya
KHATSIANOVICK Katsiaryna
PETUKHOU Aliaksandr
BELKO Pavel
0+0 0+2
2+3 1+3
0+2 3+3
0+3 0+1
1:25:17.36+17
11
DINDAITE Raminta
JESIPIONOK Ana
MACKINE Jokubas
ROMANOV Nikita
1+3 0+2
0+1 0+1
0+3 1+3
3+3 0+1
1:25:53.95+17
12
SONMEZ Bahar
AGA Gulsah
ALALMA Okan
ATAS Adem
0+3 2+3
0+3 1+3
0+1 0+3
1+3 0+2
1:26:16.94+21
13
BADACZ Marcelina
PICZURA Magda
BERGANSKI Kacper
KALUZNY Krystian
0+0 0+2
0+2 0+0
2+3 2+3
0+2 0+3
1:26:31.24+15

Post time: 17-2-2017 18:38
| Show all posts
Cross-Country Skiing

Mixed Youth 4x5km Relay
Final Results

Russia
KUZNETSOV Andrey
KUCHEVA Elena
NEKRASOV Andrey
KUSKOVA Kristina

50:53.1

Finland
POIKKIMAKI Miska
KAHARA Jasmin
KOIVISTO Petteri
BOOK Josefiina

51:27.9

France
BUIATTI Vincent
REYNAUD Lou
LOUVRIER Emilien
GAL Melissa

51:52.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PERSA Blaz
KERSTAJN Maja
CRV Vili
MANDELJC Anja
52:26.8
5
DUFEK Tomas
POULIKOVA Karolina
KOTZLOVKY Vladimir
HOLIKOVA Zuzana
53:44.3
6
LASKIN Tsimur
PADALIAK Veranika
LUKYANAU Mikalai
ANDRYIUK Sviatlana
54:34.4
7
DIRTU-LUNIC Valentin
KEMENES Anna
ABABEI Iulian
DARVAS Zsanett Bernadett
54:40.0
8
OGNYANOV Simeon
OKORO Nansi
DIMITROV Bozhidar
EMILOVA Vanesa
56:14.3
9
KLOUDA Kristian
MICHALICKOVA Lucia
CIZ Dominik
SEFCIKOVA Zuzana
57:32.0
10
AYDIN Hamit Tarik
DUMAN Aysenur
FIRAT Yusuf Emre
ASLAN Melike
57:59.7
11
KOSTRUBA Yan
VASYLCHUK Nataliia
NIKONOVYCH Oleksandr
RUBLOVA Daria
58:18.1
HIMMA Martin
OJASTE Teiloora
KALEV Christopher
TRUU Stine-Lise
DNF

Post time: 17-2-2017 19:05
| Show all posts
Alpine Skiing

Mixed Youth Team
Final Results

Russia
ABDULKAIMOVA Rinata
GURYANOV Nikita
KROKHINA Sofia
OSIPOV Vladislav
SHERINA Natalia
TRYASOV Leonid

-Big Final

Slovenia
MAROVT Misel
NARALOCNIK Nejc
OTONICAR Ziva
PASCINSKI Tadej
TOMSIC Nika
ZIROVNIK Zak

-Big Final

France
BIANCHINI Augustin
CHAUVET Jeremy
ERRARD Anouck
ESCANE Doriane
GUILLOT Clement
MICHELLAND Axelle

-Small Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BLOK Noa
LEEK David
SCHIPPERS Rik
VAN DER HAAS Roxy
ZUURBIER Raphael
-S.F.
5
BROWN Ryan
BRUCE Abi
KRAHELSKI Alicja
WARD Olivia
WILLS Angus
-QF
5
BUBAKOVA Nikola
FIALA Eduard
KRIZOVA Iva
POSPISILOVA Klara
PROVAZNIK Adam
SURKOS Ondrej
-QF
5
JAKUBCOVA Zuzana
JAROSCAK Miroslav
MAZGUT Denis
SAFARIKOVA Andrea
-QF
5
BOSTROM Lisa
KERANEN Jenni
KORPIO Nella
LAPPALAINEN Netta
LEHTO Elian
RORVINEN Turo
-QF
9
GJURKAJ Vernor
HAXHIDAUTI Adea
HOXHA Lyra
PUPOVCI Arbi
-R16
9
DAGBJARDSOTTIR Katia Bjorg
FINNBOGADOTTIR Maria
HELGASON Jokuli Thorri
THORDARSON Georg Fannar
-R16
9
BOSTAN Can
CACMAK Dila
KARA Sila
SAMGUL Kaan
TAMER Lara Pelin
USTA Berkin
-R16
9
HUSIC Emina
KAMENICA Martin
SISIC Sara
TERZIC Dino
-R16
9
KARATZIAS Georgios
KOZARIS Filippos
KYRITSI Aristi
TSITSELI Stefania
-R16
9
BROENS Ida Sofie Bunsov
DANIG Emilie Foli
JENSEN Christian Skov
LARSEN Emilie
OKSHOLM Thor
-R16
9
OLTEANU Mihnea Ioan
STEFANESCU Alexandru Stefan
TOTH Krisztina
TRIFU Lea Alessandra
-R16
9
BARBARIAN Tamari
GOTSIRIDZE Ekaterine
KURTANIDZE Giorgi
KURTANIDZE Lasha
-R16

Post time: 17-2-2017 19:14
| Show all posts
Short Track Speed Skating

Women's Youth 1000m
Final Results

STORMOWSKA Kamila
1:44.485FA

RASSKAZOVA Vera
1:44.537FA

MARKIEWICZ Patrycja
1:44.784FA

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BOYTSOVA Sofya
1:52.620FA
5
DALRYMPLE Georgie
1:38.900FB
6
VAN ZUIJLEN Sara
1:40.104FB
7
ALBERT Julia
1:40.226FB
8
LEVEQUE Aurelie
1:42.049FB
9
KRASNOVA Ekaterina
1:42.487SF
10
MURPHY Caroline
1:37.123QF
11
CIRTI Sema
1:59.264QF
12
TRUSOVA Sandra
1:40.841QF
13
PFEIFEROVA Tereza
1:39.651QF
14
MAKOVETSKA Anna
1:43.554QF
15
ZELINSKA Ema
2:00.983QF
16
GIDRO Antonia
PENQF
17
BICANOVA Adela
1:43.762H
18
GARKOVA Mariya
1:48.609H
19
HOYLAND Holly
1:41.015H
20
UZUN Kubra
1:44.806H
21
VOROPAIEVA Daria
1:45.944H
22
GYUROVA Kalina
1:47.403H
23
CRAWFORD Natalie
1:50.651H
24
TSIASELKINA Maryia
NoTimeH
25
LES Ina
1:53.517H

Post time: 17-2-2017 19:23
| Show all posts
Short Track Speed Skating

Men's Youth 1000m
Final Results

SELLIER Diane
1:35.643FA

KARAGOL Hazar
1:35.854FA

SIMAKIN Aleksei
1:45.728FA

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RAMANAUSKAS Salvijus
PENFA
5
GERE Augustin
1:29.609FB
6
MURPHY Peter
1:29.982FB
7
GISZKA Krystian
1:33.770FB
8
IVLIEV Konstantin
1:44.645FB
9
VAN 'T WOUT Melle
1:33.803QF
10
URLEP Bor Luka
1:33.999QF
11
TREACY Niall
1:43.711QF
12
KHOCHYN Mykyta
1:38.035QF
13
DORDEVIC Jovan
1:34.885QF
14
SZASZ Attila Istvan
PENQF
15
BOSMA Hugo
PENQF
16
IOFIN Denys
DNSQF
17
SEJPAL Zdenek
1:37.198H
18
FAJKUS Radek
1:38.396H
19
DAMARATSKI Yahor
1:34.979H
20
NEDELEA Cosmin Ionut
1:38.541H
21
BOGDANOWICZ Jan
1:39.038H
22
ZGOZNIK Lovro
1:42.865H
23
TSVETKOV Georgi
1:43.507H
24
VAHA-VAHE Nils
1:44.831H
OZDEN Fatih
PENH
HAPON Uladzislau
PENH

Post time: 17-2-2017 19:42
| Show all posts
Ski Jumping

Open Youth Team Normal Hill
Final Results

Slovenia
VODUSEK Lovro97.5+94.5
DOBRE Bernard101.5+97.0
JOVAN Tomi92.0+94.0
ZAJC Timi110.0+114.5

936.2

France
CONTAMINE Mathis109.0+106.5
DIEU Romane86.0+89.5
BATBY Alessandro93.0+90.0
LEAROYD Jonathan102.0+104.0

891.6

Russia
LOGINOV Aleksandr84.0+93.0
YUDIN Artem90.0+95.5
BASKAKOV Ilya93.5+93.5
MARCHUKOV Aleksandr93.5+94.0

791.0

Rank
Athletes
Nation
Jump 1
Jump 2
Result
4
POHJOLA Arttu
VETELAINEN Jonne
AHONEN Mico
VIRRANTALO Markus
85.5
89.5
92.0
83.0
83.0
86.5
94.0
96.0
718.1
5
PACURAR Radu Mihai
CACINA Daniel Andrei
FARKAS Hunor
SPULBER Mihnea Alexandru
79.5
81.5
87.5
81.5
82.0
89.5
88.5
85.5
657.6
6
HOLUB Benedikt
SELCER Radek
SIKOLA Jakub
KUBENA Lukas
80.5
90.0
DSQ
84.0
80.5
86.0
84.5
85.0
573.7

Post time: 17-2-2017 20:00
| Show all posts
Short Track Speed Skating

Mixed Youth 3000m Relay
Final Results

Russia
BOYTSOVA Sofya
IVLIEV Konstantin
RASSKAZOVA Vera
SIMAKIN Aleksei

4:22.578FA

Poland
BOGDANOWICZ Jan
GISZKA Krystian
MARKIEWICZ Patrycja
STORMOWSKA Kamila

4:24.843FA

Netherlands
BOSMA Hugo
DALRYMPLE Georgie
VAN'T WOUT Melle
VAN ZUIJLEN Sara

4:25.880FA

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CIRTI Sema
KARAGOL Hazar
OZDEN Fatih
UZUN Kubra
4:36.108FA
5
ALBERT Julia
GIDRO Antonia
NEDELEA Cosmin Ionut
SZASZA Attila Istvan
4:33.137FB
6
IOFIN Denys
KHOCHYN Mykyta
MAKOVETSKA Anna
VOROPAIEVA Daria
4:34.219FB
7
DAMARATSKI Yahor
HAPON Uladzislau
KRASNOVA EkaterinaTSIASELKINA Maryia
4:42.209FB
8
BICANOVA Adela
FAJKUS Radek
PFEIFEROVA Tereza
SEJPAL Zdenek
4:53.155FB

Post time: 17-2-2017 20:12
| Show all posts
Ski Jumping

Mixed Youth Team Normal Hill
Final Results

Slovenia
KRIZNAR Nika106.0+92.0
JOVAN Tomi98.5+92.5
KOMAR Katra83.5+85.0
ZAJC Timi117.5+98.5

836.6

France
BRESSAND Marine59.5+59.0
CONTAMINE Mathis98.0+103.0
DIEU Romane87.5+90.0
LEAROYD Jonathan111.5+98.0

713.2

Russia
IAKOVLEVA Lidiia77.0+78.0
BASKAKOV Ilya92.0+93.0
BARANTSEVA Aleksandra73.5+78.0
MARCHUKOV Aleksandr98.5+90.0

653.9

Rank
Athletes
Nation
Jump 1
Jump 2
Result
4
TRAMBITAS Andreea Diana
FARKAS Hunor
MILITARU Carina Alexandra
SPULBER Mihnea Alexandru
76.0
89.5
68.5
88.5
68.0
88.5
79.5
82.0
564.8

Post time: 17-2-2017 20:21
| Show all posts
Curling

Women's Youth Tournament
Final Results

Russia
NIZOVTSEVA Irina
BELIAKOVA Nadezhda
PIANTINA Arina
MISHCHENKO Anastasiia
ERMEICHUK Mariia

-

Turkey
POLAT Mihriban
POLAT Berivan
MACIT Kader
OZTEMIR Zeynep
NEVRUZ Hilal

-

Poland
CHMARRA Daria
MANDES Karolina
ORLINSKA Katarzyna
LESZCZYNSKA Marta
NOGLY Ewa

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Norway
-
5
Turkey
-

Post time: 17-2-2017 20:29
| Show all posts
Curling

Men's Youth Tournament
Final Results

Russia
DORONIN German
EPREMIAN Georgii
MAKSIMOV Sergei
SIROTKIN Dmitry
POSTNOV Kirill

-

Netherlands
GOSGENS Wouter
KUIJPERS Jop
KLOMP Bart
BOLKENBAAS Olaf

-

Slovenia
SEVER Stefan
STOPAR Aljaz
GREGORI Noel
PREZELJ Luka
LANGUS Simon

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Turkey
-
5
Norway
-

Post time: 17-2-2017 20:48
| Show all posts
Ice Hockey

Men's Youth Tournament
Final Results

Russia
PODKOLZIN Vasily
ZINOVYEV Danil
NIKOLAEV Ilya
STIKHANOVSKIY Mikhail
IANEVSKII Sergei
SERDYUK Egor
GORDIN Aleksandr
TSYPLAKOV Aleksei
SAFONOV Ilya
ARBUZOV Egor
BURENOV Nikolai
CHERNYI Aleksandr
TIUVILIN Dmitrii
CHUFAROV Makar
GUTIK Daniil
ZARUBIN Artem
LIKHACHEV Iaroslav
KNIAZEV Artemii
CHECHELEV Daniil
GUSKOV Matvey

-

Belarus
SALAUYOU Ilya
KRYLOVICH Ilya
SHCHOCHYN Vadzim
MIAZHEINIKAU Kiryl
FIADOSAU Kiryl
PYSHKAILA Mikita
LEUSHUNOU Kiryl
KAVALIOU Mikhail
PUSEU Ivan
TALAPILA Mikita
MASILEVICH Viktar
IHNATAU Kiryl
ANDREYEU Kiryl
KURYLOVICH Matsvei
NIAKRASAU Ivan
KATSIALOUSKI Aliaksei
BARKOUSKI Uladzislau
AZHGIREI Pavel
DZIANISAU Pavel
KOLIACHONOK Uladzislau

-

Slovakia
MINKO Oliver
KOVACIK Kristian
PAULINY Adam
ILENCIK Matej
VITALOS Martin
MELCHER Peter
KOBOLKA Adam
OKULIAR Oliver
HVIZDOS Alexander
BATORY Matej
HRYZAK Ivan
DZUGAN Robert
TURAN Oliver
HUDEC Sebastian
ZEKUCIA Alexander
DLUGOS Marcel
SARVAS Jan
FASKO-RUDAS Martin
SELIGA Dominik
VOJVODA Michal

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
France
-
5
Turkey
-

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-3-2021 21:17 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list