|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Swimming at the Summer Youth Olympic Games 2018

[Copy link]
Post time: 1-10-2018 14:00
| Show all posts |Read mode
Swimming at the Summer Youth Olympic Games 2018

Buenos Aires (ARG) - 7 October 2018 - 12 October 2018




Official Schedule
Argentina Time (GMT -3)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Sunday, October 7th
10:00 Men's Youth 400m Freestyle Heats
Following Women's Youth 50m Breaststroke Heats
Following Men's Youth 100m Backstroke Heats
Following Women's Youth 100m Backstroke Heats
Following Men's Youth 100m Breaststroke Heats
Following Women's Youth 200m Individual Medley Heats
Following Mixed Youth 4x100m Freestyle Relay Heats
18:00 Men's Youth 400m Freestyle Final
Following Women's Youth 50m Breaststroke Semifinals
Following Men's Youth 100m Backstroke Semifinals
Following Women's Youth 100m Backstroke Semifinals
Following Men's Youth 100m Breaststroke Semifinals
Following Women's Youth 200m Individual Medley Final
Following Mixed Youth 4x100m Freestyle Relay Final


Monday, October 8th
10:00 Men's Youth 200m Individual Medley Heats
Following Women's Youth 100m Freestyle Heats
Following Men's Youth 100m Butterfly Heats
Following Women's Youth 200m Butterfly Heats
Following Men's Youth 200m Freestyle Heats
18:00 Men's Youth 100m Backstroke Final
Following Women's Youth 200m Butterfly Final
Following Men's Youth 200m Freestyle Final
Following Women's Youth 50m Breaststroke Final
Following Men's Youth 100m Butterfly Semifinals
Following Women's Youth 100m Freestyle Semifinals
Following Men's Youth 100m Breaststroke Final
Following Women's Youth 100m Backstroke Final
Following Men's Youth 200m Individual Medley Final
Following Women's Youth 4x100m Medley Relay


Tuesday, October 9th
10:00 Women's Youth 800m Freestyle Slowest Heats
Following Women's Youth 50m Butterfly Heats
Following Men's Youth 50m Backstroke Heats
Following Women's Youth 100m Breaststroke Heats
Following Men's Youth 50m Freestyle Heats
Following Women's Youth 200m Backstroke Heats
18:00 Women's Youth 800m Freestyle Fastest Heat
Following Women's Youth 50m Butterfly Semifinals
Following Men's Youth 50m Freestyle Semifinals
Following Women's Youth 200m Backstroke Final
Following Men's Youth 100m Butterfly Final
Following Women's Youth 100m Breaststroke Semifinals
Following Men's Youth 50m Backstroke Semifinals
Following Women's Youth 100m Freestyle Final
Following Men's Youth 4x100m Freestyle Relay


Wednesday, October 10th
10:00 Women's Youth 50m Backstroke Heats
Following Men's Youth 50m Butterfly Heats
Following Men's Youth 200m Breaststroke Heats
Following Women's Youth 200m Freestyle Heats
Following Men's Youth 4x100m Medley Relay Heats
18:00 Men's Youth 50m Freestyle Final
Following Women's Youth 50m Backstroke Semifinals
Following Men's Youth 200m Breaststroke Final
Following Women's Youth 50m Butterfly Final
Following Men's Youth 50m Backstroke Final
Following Women's Youth 100m Breaststroke Final
Following Men's Youth 50m Butterfly Semifinals
Following Women's Youth 200m Freestyle Final
Following Men's Youth 4x100m Medley Relay Final


Thursday, October 11th
10:00 Men's Youth 800m Freestyle Slowest Heats
Following Women's Youth 50m Freestyle Heats
Following Men's Youth 100m Freestyle Heats
Following Women's Youth 100m Butterfly Heats
Following Men's Youth 50m Breaststroke Heats
18:00 Men's Youth 800m Freestyle Fastest Heats
Following Women's Youth 100m Butterfly Semifinals
Following Men's Youth 100m Freestyle Semifinals
Following Women's Youth 50m Freestyle Semifinals
Following Men's Youth 50m Butterfly Final
Following Women's Youth 50m Backstroke Final
Following Men's Youth 50m Breaststroke Semifinals
Following Women's Youth 4x100m Freestyle Relay


Friday, October 12th
10:00 Men's Youth 200m Backstroke Heats
Following Women's Youth 200m Breaststroke Heats
Following Men's Youth 200m Butterfly Heats
Following Women's Youth 400m Freestyle Heats
Following Mixed Youth 4x100m Medley Relay Heats
18:00 Women's Youth 50m Freestyle Final
Following Men's Youth 200m Backstroke Final
Following Women's Youth 100m Butterfly Final
Following Men's Youth 100m Freestyle Final
Following Women's Youth 200m Breaststroke Final
Following Men's Youth 200m Butterfly Final
Following Women's Youth 400m Freestyle Final
Following Men's Youth 50m Breaststroke Final
Following Mixed Youth 4x100m Medley Relay Final
 Author| Post time: 1-10-2018 14:00
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
13
4
2
19
2
Hungary
7
1
0
8
3
China
3
4
2
9
4
Japan
2
2
4
8
5
Czech Republic
2
0
1
3
6
Italy
1
3
5
9
7
Australia
1
3
2
6
8
Lithuania
1
1
1
3
8
Norway
1
1
1
3
8
Sweden
1
1
1
3
11
South Africa
1
1
0
2
12
Israel
1
0
1
2
13
Moldova
1
0
0
1
13
Vietnam
1
0
0
1
15
Brazil
0
3
0
3
16
Argentina
0
2
0
2
16
Romania
0
2
0
2
18
Canada
0
1
2
3
18
Poland
0
1
2
3
20
Belarus
0
1
1
2
20
Germany
0
1
1
2
22
Greece
0
1
0
1
22
Ireland
0
1
0
1
22
Kyrgyzstan
0
1
0
1
22
Serbia
0
1
0
1
22
Ukraine
0
1
0
1
27
Slovenia
0
0
3
3
28
Austria
0
0
2
2
28
France
0
0
2
2
30
Egypt
0
0
1
1
30
South Korea
0
0
1
1
30
Spain
0
0
1
1
30
United States
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
36
37
37
110


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
Total
Road
to Tokyo 2020
0
0
0
0

 Author| Post time: 7-10-2018 16:10
| Show all posts
Men's Youth 400m Freestyle
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YOSHIDA Keisuke
3:51.68
2
KALMAR Akos
3:51.73
3
MILAK Kristof
3:51.99
4
LOKTEV Denis
3:52.04
5
HAFNAOUI Ahmed Ayoub
3:52.06
6
DE TULLIO Marco
3:52.31
7
NGUYEN Huy Hoang
3:52.40
8
DJAKOVIC Antonio
3:52.42
9
REID Zac
3:52.79
10
CALLONI Johannes
3:53.15
11
HANSON Robin
3:53.71
12
GHAFFARI Mohamed Aziz
3:54.02
13
GIL CORBACHO Marcos
3:54.22
14
SARTORI Murilo Setin
3:55.76
15
LOPES Jose
3:56.10
16
GEORGAKOPOULOS Andreas
3:56.37
17
YANCHEV Yordan
3:56.90
18
TURAN Efe
3:56.92
19
SCHMIDT Aaron Elias
3:57.03
20
FREEMAN James
3:57.37
21
KURACHKIN Kanstantsin
3:57.99
22
JULIA TOUS Ferran
3:58.11
23
HONG Jinquan
3:58.93
24
KOZIEJKO Bartlomiej
3:59.08
25
HLOBEN Adam
3:59.11
26
BARAO William
4:00.43
27
LACANSKI Boris
4:02.06
28
BEAUGRAND Paul
4:02.83
29
ARROYO Jarod Alexander
4:02.94
30
SINGH CHAHAL Arvin Shaun
4:06.11
31
NDIAYE Amadou
4:17.36
32
SAMIL Nur Haziq
4:33.47

 Author| Post time: 7-10-2018 16:10
| Show all posts
Women's Youth 50m Breaststroke
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SELEIKAITE Agne
31.55
2
McSHARRY Mona
31.78
3
WISEMAN Avery Katelyn
31.81
3
BRUNZELL Hannah
31.81
5
COYNE Niamh
31.90
6
HODGES Chelsea
31.91
7
CHUE Christie May
31.95
8
LAHTINEN Laura
32.01
9
MUNDELL Christin
32.16
10
HALLMANN Weronika
32.24
11
MAKAROVA Anastasia
32.35
12
TETEREVKOVA Kotryna
32.42
13
CELIK Tina
32.44
14
KUCHERAN Nina Anne
32.48
15
SAMANCI Gulsen Beste
32.56
16
BOONAMPHAI Saovanee
32.67
17
MANSSON Julia
32.86
18
MOSCENSCAIA Anastasia
32.89
19
MEDIC Mila
32.99
20
BASSO-BERT Clara
33.02
21
GUTTMANN Elena
33.04
22
ZHENG Muyan
33.23
22
GOMES PEREIRA Raquel
33.23
24
PETKOVA Diana
33.26
25
ASABA Shiori
33.46
26
ONIEVA HENRICH Elena
33.64
27
HUSZAR Ingrid
33.68
28
PASUKAN Emina
33.84
29
KRONIGER Anna
33.98
30
CULINA Nika
34.27
31
SCHREUDERS Anahi
34.37
32
ZABORSKA Miroslava
34.39
33
MALLET Camille
34.57
34
MENLIBAEVA Bibigul
35.00
35
ZHDRELLA Melisa
35.44
36
AL YAFEI Lara Yousuf Ali
37.35
37
GONDO Ruvarashe
37.79
38
KAMARA Ramatoulaye
37.94
39
KHULAIL Aishath
43.41
40
EKOMBA Rita
49.28
41
SESSOUMA Gniene Faouzia
57.76
42
ABDALLAH ATTOUMANI Maria
1:00.13
43
AHMADOU YOUSSOUFOU Salima
1:00.64

 Author| Post time: 7-10-2018 16:20
| Show all posts
Men's Youth 100m Backstroke
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOLESNIKOV Kliment
54.26
2
MARTIN Daniel Cristian
54.46
3
CECCON Thomas
55.33
4
HVAS Tomoe
55.64
5
WANG Guanbin
56.01
6
MARTOS BACARIZO Manuel
56.03
7
BLACKBURN Lewis
56.24
8
ZOMBORI Gabor
56.46
9
NATARAJ Srihari
56.75
10
HARDER Ethan Wayne
56.80
11
TAUTKUS Alanas
56.81
12
SOMERSET Sebastian James
56.84
13
ARDJOUNE Abdellah
56.93
14
CHUANG Mu-Lun
56.94
15
KIRBY Jack
57.03
16
PEIRIS Dimuth Akalanka
57.34
17
SWINBURN Stuart
57.46
18
STSEGLOV Ivan
57.57
19
KALLSTROM Roni
57.65
20
MIGLBAUER Marvin
57.84
21
EL GHAZIRI Ramy
58.27
22
DUVENHAGE Henju
58.31
23
CRUZ ZUNIGA Guillermo Ruben
58.40
24
MOK Kai Tik Marcus
58.63
25
AITU Bede Mark
1:03.49
SEELIGER Bjoern
DNS

 Author| Post time: 7-10-2018 16:25
| Show all posts
Women's Youth 100m Backstroke
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WHITE Rhyan Elizabeth
1:00.88
2
McKEOWN Kaylee Rochelle
1:01.29
3
EGOROVA Polina
1:01.74
4
PENG Xuwei
1:01.78
5
BROAD Madison
1:01.86
6
VASKINA Daria
1:02.05
7
FRIAS MOLINA Tamara
1:02.13
8
LOEYNING Ingeborg
1:02.50
9
GALLOWAY Gina
1:02.66
10
SHKURDAI Anastasiya
1:02.68
11
PESSANHA Maria Luiza
1:02.89
12
ILYES Laura
1:02.97
13
VENTER Mariella Greta
1:03.15
14
SALCUTAN Tatiana
1:03.16
15
GOEIJ Fernanda
1:03.30
16
GARCIA KIRICHENKO Cristina
1:03.54
17
TOUILI Lila
1:03.63
18
BAIKOVA Arina
1:04.01
19
NAZAROVA Diana
1:04.10
20
CHEN Szu-Chi
1:04.17
21
KOLESNYKOVA Maryna
1:04.27
22
HURTADO Andrea
1:04.67
23
SULENTA Lucija
1:05.82
24
KAN Cheuk Tung Natalie
1:06.20
25
SANSORES Tayde Andrea
1:06.58
26
KRSTEVSKA Mia
1:08.85
SEELIGER Bjoern
DNS

 Author| Post time: 7-10-2018 16:35
| Show all posts
Men's Youth 100m Breaststroke
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOULIE Michael
1:01.37
2
SUN Jiajun
1:01.43
3
TANIGUCHI Taku
1:01.68
4
HANAGURUMA Yu
1:02.22
5
GERASIMENKO Vladislav
1:02.46
6
KALUSOWSKI Jan
1:02.63
7
CORBEAU Caspar
1:02.74
8
PETRASHOV Denis
1:02.82
9
PHAM Thanh Bao
1:02.99
10
PINHEIRO de SOUZA Vitor
1:03.18
11
BOHM Sebestyen
1:03.21
12
DIJKSTRA Juri
1:03.53
13
SAINT-UPERY Santiago
1:03.55
14
DEMIR Demirkan
1:03.68
15
BALAMANE Moncef Aymen
1:03.72
16
GRINDHEIM Andre Klippenberg
1:03.80
17
MILANOVICH Alexander Nicholas
1:03.88
18
SILINS Janis Vitauts
1:04.06
19
ANG Maximillian Wei
1:04.24
20
SIDORCHUK Aleksey
1:04.31
21
MOK Kai Tik Marcus
1:04.46
22
PUENTE BUSTAMANTE Andres Edu.
1:04.69
23
DANG Ethan
1:04.72
24
GAJDOS David
1:04.87
25
RUDAVS Didzis
1:04.95
26
MOZE Matija
1:04.96
27
BASTIAN Izaak
1:05.21
28
WEEKES Luis Sebastian
1:06.27
29
SOLIS ROSALES Jose David
1:06.32
30
ROSSI Samuele
1:07.28
31
KALATE Leonard
1:07.53
32
GREUTER Simon
1:08.12

 Author| Post time: 7-10-2018 16:45
| Show all posts
Women's Youth 200m Individual Medley
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GORBENKO Anastasia
2:14.74
2
DUHAMEL Cyrielle
2:14.79
3
KOJIMA Miku
2:15.37
4
CREVAR Anja
2:15.55
5
KLANCAR Neza
2:15.94
6
PIROVANO Anna
2:16.14
7
DOUGLASS Kate
2:16.47
8
McKEOWN Kaylee Rochelle
2:17.03
9
YUN Eunsol
2:17.35
9
PAVLOPOULOU Nikoletta
2:17.35
11
VAZQUEZ RUIZ Alba
2:17.54
12
PESSANHA Maria Luiza
2:17.94
13
KESELY Ajna
2:17.98
14
RYPESTOEL Malene
2:18.15
15
HEINOLA Nea-Amanda
2:19.01
16
KNOP Aleksandra
2:19.56
17
MALUKA Ieva
2:19.68
18
GADEA Claudia
2:20.02
19
PERMATAHANI Azzahra
2:20.31
20
ALBORZEN Maria
2:20.81
21
POLONSKY Lea
2:21.16
22
POTOCKA Tamara
2:21.54
23
KAN Cheuk Tung Natalie
2:21.56
24
WISEMAN Avery Katelyn
2:21.83
25
BRUNZELL Hannah
2:21.90
26
MUNDELL Christin
2:21.91
27
MARKVARDT Margaret
2:22.89
28
SANTANDER Andrea
2:24.22
29
VU Thi Phuong Anh
2:25.74
30
VENTER Mariella
2:27.89
31
VERDINO Claudia
2:32.14

 Author| Post time: 7-10-2018 17:00
| Show all posts
Mixed Youth 4x100m Freestyle Relay
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PEIXOTO Lucas
VIEIRA Ana Carolina
CALVELO de SOUZA Andre Luiz
RAURICH Rafaela
3:30.92
2
LOKTEV Denis
COHEN GROUMI Gal
GORBENKO Anastasia
POLONSKY Lea
3:33.57
3
SHEN Jiahao
HONG Jinquan
LIN Xintong
YANG Junxuan
3:33.76
4
MIROSLAW Rafael
ARMBRUSTER Luca Nik
KOEHLER Angelina
MROZINSKI Julia Maria
3:34.09
5
BRINKWORTH Ashton
JACKSON Joseph
RYAN Michaela
WEBB Abbey
3:34.48
6
ISHIKAWA Shinnosuke
IKEMOTO Nagisa
YAMAMOTO Mayuka
TANIGUCHI Taku
3:35.95
7
KRASKA Jakub
MAJERSKI Jakub
FIEDKIEWICZ Kornelia
JURCZYK Karolina
3:36.69
8
MARKOV Daniil
GERASIMENKO Vladislav
VASKINA Daria
MAKAROVA Anastasia
3:36.98
9
PICKETT Michael
FAIRWEATHER Erika
GALLOWAY Gina
REID Zac
3:37.52
10
DJAKOVIC Antonio
PONTI Noe
RICHTER Leoni
ONIEVA HENRICH Elena
3:38.48
11
LIENDO Joshua Ismael
KNOX Finlay Hugh
LEIBEL Kyla Anne
KUCHERAN Nina Anne
3:39.29
12
ONG Jung Yi
ANG Maximillian Wei
GAN Ching Hwee
CHUE Christie May
3:41.47
13
NORTJE Gawie
DUVENHAGE Henju
COETZEE Dune
BEAVON Kate
3:41.96
14
HO Tinky
MOK Kai Tik Marcus
LIM Nicholas
KAN Cheuk Tung Natalie
3:42.09
15
GONZALEZ PINERO Joaquin
MENDEZ Juan Ignacio
LEMA Julieta
DINI Delfina
3:42.88
16
PARK Junghun
LEE Yooyeon
WANG Heesong
YUN Eunsol
3:42.89
17
GIL CORBACHO Marcos
JULIA TOUS Ferran
FRIAS MOLINA Tamara
GALISTEO ZAPATERO Andrea
3:43.15
18
BARAO William
DANG Ethan
DONOHOE Madelyn
DOUGLASS Kate
3:43.68
19
PUENTE BUSTAMANTE Andres Edu.
SANSORES Tayde Andrea
GUEVARA HERNANDEZ Miriam Car.
CRUZ ZUNIGA Guillermo Ruben
3:45.93
20
VALDIVIESO Martin Ignacio
MARIN Ines
ARDILES Trinidad
SCHNAPP Benjamin
3:51.56

 Author| Post time: 7-10-2018 17:20
| Show all posts
Men's Youth 400m Freestyle
Final Results

MILAK Kristof
3:48.08

DE TULLIO Marco
3:48.55

YOSHIDA Keisuke
3:48.68

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NGUYEN Huy Hoang
3:48.85
5
KALMAR Akos
3:51.56
6
LOKTEV Denis
3:52.12
7
DJAKOVIC Antonio
3:53.74
8
HAFNAOUI Ahmed Ayoub
3:55.94

Post time: 8-10-2018 02:09
| Show all posts
Women's Youth 50m Breaststroke
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SELEIKAITE Agne
31.41
2
HALLMANN Weronika
31.49
3
HODGES Chelsea
31.62
4
COYNE Niamh
31.80
5
CELIK Tina
31.89
6
McSHARRY Mona
32.01
7
KUCHSERAN Nina Anne
32.17
8
WISEMAN Avery Katelyn
32.18
9
TETEREVKOVA Kotryna
32.30
10
BRUNZELL Hannah
32.34
11
LAHTINEN Laura
32.49
12
MUNDELL Christin
32.77
13
CHUE Christie May
32.86
14
MAKAROVA Anastasia
32.89
15
SAMANCI Gulsen Beste
33.23
16
BOONAMPHAI Saovanee
33.34

Post time: 8-10-2018 02:15
| Show all posts
Men's Youth 100m Backstroke
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOLESNIKOV Kliment
53.80
2
MARTIN Daniel Cristian
54.08
3
HVAS Tomoe
54.93
4
CECCON Thomas
55.58
5
WANG Guanbin
55.77
6
ZOMBORI Gabor
56.19
7
MARTOS BACARIZO Manuel
56.20
8
BLACKBURN Lewis
56.27
9
NATARAJ Srihari
56.48
10
TAUTKUS Alanas
56.49
11
KIRBY Jack
56.67
12
CHUANG Mu-Lun
56.82
13
HARDER Ethan Wayne
56.83
14
ARDJOUNE Abdellah
56.86
15
SOMERSET Sebastian
56.98
16
PEIRIS Dimuth Akalanka
57.35

Post time: 8-10-2018 02:22
| Show all posts
Women's Youth 100m Backstroke
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
EGOROVA Polina
1:00.92
2
WHITE Rhyan Elizabeth
1:00.94
3
VASKINA Daria
1:01.41
4
McKEOWN Kaylee Rochelle
1:01.51
5
BROAD Madison
1:01.86
6
SALCUTAN Tatiana
1:02.04
7
PENG Xuwei
1:02.12
8
FRIAS MOLINA Tamara
1:02.17
9
GOEIJ Fernanda
1:02.48
10
ILYES Laura
1:02.90
11
PESSANHA Maria Luiza
1:03.00
12
SHKURDAI Anastasiya
1:03.06
13
LOEYNING Ingeborg
1:03.26
14
GARCIA KIRICHENKO Cristina
1:03.39
14
GALLOWAY Gina
1:03.39
16
VENTER Mariella Greta
1:03.53

Post time: 8-10-2018 02:28
| Show all posts
Men's Youth 100m Breaststroke
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOULIE Michael
1:00.23
2
SUN Jiajun
1:00.61
3
PETRASHOV Denis
1:01.95
4
TANIGUCHI Taku
1:01.99
5
HANAGURUMA Yu
1:02.08
6
GERASIMENKO Vladislav
1:02.15
7
KALUSOWSKI Jan
1:02.23
8
CORBEAU Caspar
1:02.29
9
PHAM Thanh Bao
1:02.52
10
PINHEIRO de SOUZA Vitor
1:02.69
11
DIJKSTRA Juri
1:03.10
12
BOHM Sebestyen
1:03.23
13
BALAMANE Moncef Aymen
1:03.35
14
GRINDHEIM Andre Klippenberg
1:03.65
15
SAINT-UPERY Santiago
1:03.84
16
DEMIR Demirkan
1:04.05

Post time: 8-10-2018 02:32
| Show all posts
Women's Youth 200m Individual Medley
Final Results

GORBENKO Anastasia
2:12.88

CREVAR Anja
2:13.98

DUHAMEL Cyrielle
2:14.15

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOJIMA Miku
2:15.09
5
KLANCAR Neza
2:15.12
6
DOUGLASS Kate
2:15.29
7
McKEOWN Kaylee Rochelle
2:15.65
8
PIROVANO Anna
2:16.07

Post time: 8-10-2018 02:42
| Show all posts
Mixed Youth 4x100m Freestyle Relay
Final Results

Russia
KOLESNIKOV Kliment
MINAKOV Andrei
EGOROVA Polina
KLEVANOVICH Elizaveta

3:28.50

Brazil
PEIXOTO Lucas
VIEIRA Ana Carolina
CALVELO de SOUZA Andre Luiz
RAURICH Rafaela

3:30.13

China
SHEN Jiahao
HONG Jinquan
LIN Xintong
YANG Junxuan

3:30.45

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MIROSLAW Rafael
ARMBRUSTER Luca Nik
KOEHLER Angelina
MROZINSKI Julia Maria
3:33.03
5
KRASKA Jakub
MAJERSKI Jakub
FIEDKIEWICZ Kornelia
KNOP Aleksandra
3:33.08
6
BRINKWORTH Ashton
JACKSON Joseph
RYAN Michaela
WEBB Abbey
3:34.03
7
YOSHIDA Keisuke
TANIGUCHI Taku
YAMAMOTO Mayuka
IKEMOTO Nagisa
3:34.18
LOKTEV Denis
COHEN GROUMI Gal
POLONSKY Lea
GORBENKO Anastasia
DSQ

 Author| Post time: 2-3-2019 16:00
| Show all posts
Men's Youth 200m Individual Medley
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HVAS Tomoe
1:59.77
2
KNOX Finlay Hugh
2:04.17
3
COHEN GROUMI Gal
2:04.25
4
PONTI Noe
2:04.30
5
BALAMANE Moncef Aymen
2:04.39
6
JOHNSON Jake
2:04.48
7
CECCON Thomas
2:04.50
8
ZOMBORI Gabor
2:04.55
9
LOPES Jose
2:04.64
10
ARROYO Jarod Alexander
2:05.17
11
LAHODA Jakub
2:05.49
12
ANG Maximillian Wei
2:05.96
13
BABIC Dusan
2:06.05
14
GONZALEZ PINERO Joaquin
2:06.78
15
DUVENHAGE Henju
2:06.89
16
MOK Kai Tik Marcus
2:07.49
17
SINGH CHAHAL Arvin Shaun
2:08.56
18
DEMIR Demirkan
2:08.77
19
BORTNICOV Nichita
2:09.04
20
LOW Zheng Yong
2:12.66
21
WEEKES Luis Sebastian
2:12.83
KALUSOWSKI Jan
DNS

 Author| Post time: 2-3-2019 16:20
| Show all posts
Women's Youth 100m Freestyle
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SEEMANOVA Barbora
55.15
2
IKEMOTO Nagisa
55.51
3
KLANCAR Neza
55.59
4
YAMAMOTO Mayuka
55.95
5
KLEVANOVICH Elizaveta
55.99
6
WEBB Abbey
56.10
7
LEIBEL Kyla Anne
56.21
8
GORBENKO Anastasia
56.33
9
YANG Junxuan
56.50
10
MALUKA Ieva
56.64
11
DELGADO Anicka
56.75
12
ANTONIOU Kalia
56.76
13
DOUGLASS Kate
56.80
13
RAURICH Rafaela
56.80
15
PETKOVA Diana
56.83
16
CHUE Christie May
56.92
17
MROZINSKI Julia Maria
56.97
18
VIEIRA Ana Carolina
57.00
19
LEMA Julieta
57.07
20
FAIRWEATHER Erika
57.16
21
HEINOLA Nea-Amanda
57.22
22
JORUNNARDOTTIR Snaefridur Sol
57.22
22
KOHLER Angelina
57.27
24
RICHTER Leoni
57.27
25
SEMIZHON Alena
57.31
26
OLIVA Nicole Justine Marie
57.33
27
GOLD Aleksa
57.42
28
FIEDKIEWICZ Kornelia
57.63
29
HO Tinky
58.02
30
SANTANDER Andrea
58.24
31
JUNEVIK Sara
58.42
32
PADRON Beatriz
58.66
33
POTOCKA Tamara
58.69
34
MOORE Maddy
58.81
35
MOHAMED ABOUZAID Enjy
58.86
36
MARIN Ines
58.98
37
KRITININA Natalya
59.72
38
JURCZYK Karolina
59.78
39
MacDONALD Emily
59.98
40
PEREZ GARCIA Maria
1:00.60
41
TUMIOTTO Sonia
1:01.47
42
ROBERTS Samantha
1:01.91
43
PALESTRINI Aaliyah
1:03.07
44
GEORGE Jadyn
1:04.10
45
YOUNG Robyn
1:06.53

 Author| Post time: 2-3-2019 16:30
| Show all posts
Men's Youth 100m Butterfly
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MINAKOV Andrei
52.47
2
MILAK Kristof
53.08
3
BURDISSO Federico
53.13
3
MAJERSKI Jakub
53.13
5
MARTIN Daniel
53.33
6
SHEN Jiahao
53.43
7
ISHIKAWA Shinnosuke
53.57
8
KESYL Denys
53.69
9
PONTI Noe
53.71
10
MARKOV Daniil
53.91
11
TROIANOVSKYI Ihor
53.94
12
PARK Junghun
53.95
13
WANG Kuan-Hung
53.99
14
COMTE Serguei
54.11
15
ONG Jung Yi
54.21
16
JOHNSON Jake
54.25
17
ARMBRUSTER Luca Nik
54.51
18
JACKSON Abeku
54.52
19
INGENRIETH Maurice
54.56
19
LIENDO EDWARDS Joshua Ismael
54.56
21
TODOROV Tihomir
54.67
22
LIM Nicholas
55.02
22
AHTIAINEN Alex
55.05
24
COHEN GROUMI Gal
55.22
25
SHAMSHURIN Ivan
55.23
26
KORDEZ Gal
55.32
27
CRUZ ZUNIGA Guillermo Ruben
55.46
28
YORKE Kael
55.72
29
SCHNAPP Benjamin
55.75
30
DUVENHAGE Henju
55.86
31
SHULIKO Vladislav
56.03
32
SIRE FIGUERAS Ferran
56.37
33
KARACIC Dominik
56.38
34
AHMED MOHAMED Mohamed
56.66
35
BOUTOUIL Samy
56.95
36
PASETA Adrian
56.96
36
TOUW NGIE TJOUW Jael
56.96
38
AL-KHULAIFI Yacob
57.09
39
LOW Zheng Yong
57.21
40
SOAMMANUS Jeerakit
58.35
41
JACKSON Joseph
58.38
42
MARTIN Lleyton
59.32
43
ODLUM Ky Alphonso
1:00.73
44
PUYO Emilien
1:03.69
45
TOURE Ousmane
1:04.02
HVAS Tomoe
DNS
TURAN Efe
DSQ

 Author| Post time: 2-3-2019 16:35
| Show all posts
Women's Youth 200m Butterfly
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
COETZEE Dune
2:12.41
2
BERECZ Blanka
2:12.62
3
ROMAN Maria Clara
2:13.57
4
LAHTINEN Laura
2:14.17
5
PESSANHA Maria Luiza
2:14.83
6
PERMATAHANI Azzahra
2:15.17
7
RYAN Michaela
2:15.89
8
DEWI KIRANA Adinda Larasati
2:16.87
9
STADNYK Yuliya
2:16.94
9
DUHAMEL Cyrielle
2:18.26
11
POLONSKY Lea
2:20.58
12
LIN Xintong
2:20.98
13
GUEVARA HERNANDEZ Miriam Car.
2:22.66
14
RAMIREZ Michell
2:22.72
15
OZKAN Aleyna
2:22.82
16
ROCK Katie
2:33.06

 Author| Post time: 2-3-2019 16:45
| Show all posts
Men's Youth 200m Freestyle
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YOSHIDA Keisuke
1:48.97
2
SARTORI Murilo Setin
1:49.02
3
MILAK Kristof
1:49.15
4
KRASKA Jakub
1:49.17
5
LOKTEV Denis
1:49.20
6
HANSON Robin
1:49.86
7
LEE Yooyeon
1:50.08
8
DJAKOVIC Antonio
1:50.30
9
GHAFFARI Mohamed Aziz
1:50.74
10
PEIXOTO Lucas
1:50.76
11
HAFNAOUI Ahmed Ayoub
1:50.86
12
HONG Jinquan
1:51.22
13
TURAN Efe
1:51.25
14
MIROSLAW Rafael
1:51.59
15
DE TULLIO Marco
1:51.62
16
GIL CORBACHO Marcos
1:51.83
17
BABIC Dusan
1:51.91
18
HLOBEN Adam
1:51.92
19
BRINKWORTH Ashton
1:51.94
20
KURACHKIN Kanstantsin
1:52.06
21
REID Zac
1:52.33
22
KALMAR Akos
1:52.54
23
YANCHEV Yordan
1:52.80
24
BARAO William
1:53.18
25
FREEMAN James
1:54.14
26
ARROYO Jarod Alexander
1:54.39
27
MORALES Juan Manuel
1:55.25
28
BURDISSO Federico
1:55.40
29
MARIC Ognjen
1:55.44
30
SAUBER Bob
1:55.50
31
SANTO Filipe
1:55.81
32
CRUZ ZUNIGA Guillermo Ruben
1:55.88
33
WANG Kuan-Hung
1:59.54
34
KEANE Noel
2:00.77
35
NGUYEN Huy Hoang
2:00.98
36
SCOTT Daniel
2:05.43

 Author| Post time: 2-3-2019 16:55
| Show all posts
Men's Youth 100m Backstroke
Final Results

KOLESNIKOV Kliment
53.26

MARTIN Daniel
53.59

CECCON Thomas
53.65

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WANG Guanbin
55.33
5
MARTOS BACARIZO Manuel
55.83
6
NATARAJ Srihari
56.12
7
ZOMBORI Gabor
56.21
8
BLACKBURN Lewis
56.23

 Author| Post time: 2-3-2019 17:00
| Show all posts
Women's Youth 200m Butterfly
Final Results

BERECZ Blanka
2:10.37

COETZEE Dune
2:11.71

RYAN Michaela
2:13.12

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ROMAN Maria Clara
2:13.17
5
LAHTINEN Laura
2:13.51
6
PESSANHA Maria Luiza
2:14.56
7
DEWI KIRANA Adinda Larasati
2:15.23
8
PERMATAHANI Azzahra
2:17.03

 Author| Post time: 2-3-2019 17:00
| Show all posts
Men's Youth 200m Freestyle
Final Results

MILAK Kristof
1:47.73

HANSON Robin
1:48.14

LOKTEV Denis
1:48.53

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KRASKA Jakub
1:48.65
5
YOSHIDA Keisuke
1:48.75
6
SARTORI Murilo Setin
1:49.22
7
DJAKOVIC Antonio
1:49.74
8
LEE Yooyeon
1:50.39

 Author| Post time: 2-3-2019 17:10
| Show all posts
Women's Youth 50m Breaststroke
Final Results

SELEIKAITE Agne
31.37

HODGES Chelsea
31.42

CELIK Tina
31.75

Rank
Athletes
Nation
Result
4
McSHARRY Mona
31.96
5
COYNE Niamh
32.02
6
KUCHERAN Nina Anne
32.06
7
HALLMANN Weronika
32.17
8
WISEMAN Avery Katelyn
32.79

 Author| Post time: 2-3-2019 17:10
| Show all posts
Men's Youth 100m Butterfly
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MINAKOV Andrei
51.94
2
BURDISSO Federico
52.43
3
MILAK Kristof
52.56
4
ISHIKAWA Shinnosuke
52.67
5
MARTIN Daniel
52.70
6
MAJERSKI Jakub
52.79
7
TROIANOVSKYI Ihor
52.88
8
PONTI Noe
53.47S.O.
8
KESYL Denys
53.47
10
SHEN Jiahao
53.52
11
WANG Kuan-Hung
53.93
12
COMTE Serguei
54.02
13
MARKOV Daniil
54.07
14
PARK Junghun
54.21
15
JOHNSON Jake
54.34
16
ONG Jung Yi
54.70

 Author| Post time: 2-3-2019 17:15
| Show all posts
Women's Youth 100m Freestyle
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SEEMANOVA Barbora
54.61
2
YANG Junxuan
54.79
3
KLANCAR Neza
55.10
4
IKEMOTO Nagisa
55.25
5
KLEVANOVICH Elizaveta
55.34
6
WEBB Abbey
55.69
7
LEIBEL Kyla Anne
55.93
8
GORBENKO Anastasia
56.21
9
YAMAMOTO Mayuka
56.37
10
ANTONIOU Kalia
56.63
11
RAURICH Rafaela
56.64
12
MALUKA Ieva
56.65
13
PETKOVA Diana
56.82
14
DOUGLASS Kate
57.15
15
CHUE Christie May
57.29
16
DELGADO Anicka
57.67

 Author| Post time: 2-3-2019 17:20
| Show all posts
Men's Youth 100m Breaststroke
Final Results

SUN Jiajun
1:00.59

PETRASHOV Denis
1:01.34

TANIGUCHI Taku
1:01.40

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HANAGURUMA Yu
1:01.62
5
HOULIE Michael
1:01.70
6
CORBEAU Caspar
1:01.81
7
GERASIMENKO Vladislav
1:02.43
8
KALUSOWSKI Jan
1:02.69

 Author| Post time: 2-3-2019 17:20
| Show all posts
Women's Youth 100m Backstroke
Final Results

VASKINA Daria
1:00.45

McKEOWN Kaylee Rochelle
1:00.58

WHITE Rhyan Elizabeth
1:00.60

Rank
Athletes
Nation
Result
4
EGOROVA Polina
1:01.25
5
BROAD Madison
1:01.37
6
PENG Xuwei
1:01.44
7
FRIAS MOLINA Tamara
1:01.93
8
SALCUTAN Tatiana
1:02.20

 Author| Post time: 2-3-2019 17:25
| Show all posts
Men's Youth 200m Individual Medley
Final Results

HVAS Tomoe
1:59.58

CECCON Thomas
2:01.29

KNOX Finlay Hugh
2:01.91

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COHEN GROUMI Gal
2:02.41
5
BALAMANE Moncef Aymen
2:04.17
6
PONTI Noe
2:04.20
7
ZOMBORI Gabor
2:05.19
8
JOHNSON Jake
2:05.39

 Author| Post time: 2-3-2019 17:30
| Show all posts
Women's Youth 4x100m Medley Relay
Final Results

China
PENG Xuwei
ZHENG Muyan
LIN Xintong
YANG Junxuan

4:05.18

Australia
McKEOWN Kaylee Rochelle
HODGES Chelsea
RYAN Michaela
WEBB Abbey

4:05.46

Russia
VASKINA Daria
MAKAROVA Anastasia
EGOROVA Polina
KLEVANOVICH Elizaveta

4:06.07

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GOEIJ Fernanda
VIEIRA Ana Carolina
PESSANHA Maria Luiza
RAURICH Rafaela
4:10.93
5
WHITE Rhyan Elizabeth
DOUGLASS Kate
SIMS Kaitlynn
DONOHOE Madelyn
4:16.79
6
VENTER Mariella
MUNDELL Christin
COETZEE Dune
BEAVON Kate
4:17.78
BROAD Madison
KUCHERAN Nina Anne
WISEMAN Avery Katelyn
LEIBEL Kyla Anne
DSQ

 Author| Post time: 2-3-2019 17:50
| Show all posts
Women's Youth 50m Butterfly
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHKURDAI Anastasiya
26.56
2
LIN Xintong
26.84
2
YAMAMOTO Mayuka
26.84
4
JUNEVIK Sara
26.91
5
KOHLER Angelina
26.96
6
DELGADO Anicka
27.28
7
GUEVARA HERNANDEZ Miriam Ca.
27.42
8
EGOROVA Polina
27.43
9
LEIBEL Kyla Anne
27.45
10
LEMA Julieta
27.55
11
PADRON Beatriz
27.56
12
NAZAROVA Diana
27.64
13
CHEN Yu-Rong
27.66
14
POTOCKA Tamara
27.69
15
OZKAN Aleyna
27.76
16
RYAN Michaela
27.85S.O.
16
MALUKA Ieva
27.85
16
SCHEGOLEVA Alexandra
27.85
19
LYON Lismar
27.90
20
FIEDKIEWICZ Kornelia
27.98
21
KAN Cheuk Tung Natalie
28.01
22
HEINOLA Nea-Amanda
28.04
23
STADNYK Yuliya
28.15
24
BECERRA Valentina
28.21
25
JURCZYK Karolina
28.25
26
STEMBEROVA Kristyna
28.33
27
RUSSELL Victoria
28.40
28
PHILLIP Elinah
28.65
29
COETZEE Dune
28.70
30
MENCIA Mariel
28.80
31
MOORE Maddy
28.96
32
MARIN Ines
28.99
33
HEFEL Theresa
29.52
34
GONDO Ruvarashe
32.16
35
WINTER Margie
32.40
36
TYURINA Anastasiya
33.37
MROZINSKI Julia Maria
DNS
RICHTER Leoni
DNS

 Author| Post time: 2-3-2019 18:00
| Show all posts
Men's Youth 50m Backstroke
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOLESNIKOV Kliment
24.74
2
WANG Guanbin
25.93
3
HVAS Tomoe
26.14
4
CECCON Thomas
26.24
5
RINCON VELASCO Anthony
26.27
6
BLACKBURN Lewis
26.29
7
SOMERSET Sebastian James
26.30
8
KALLSTROM Roni
26.32
9
PEIRIS Dimuth Akalanka
26.33
10
CRUZ ZUNIGA Guillermo Ruben
26.35
11
ARDJOUNE Abdellah
26.38
11
CHUANG Mu-Lun
26.38
13
SIMONS Kenzo
26.41
14
ZOMBORI Gabor
26.44
15
PAVLIDI Arijus
26.46
16
KIRBY Jack
26.48
17
MIGLBAUER Marvin
26.50
18
NATARAJ Srihari
26.55
19
TAUTKUS Alanas
26.63
20
HARDER Ethan Wayne
26.84
21
DUVENHAGE Henju
26.97
22
MARTOS BACARIZO Manuel
27.07
23
KARLSSON Brynjolfur
28.09
24
AITU Bede Mark
28.90
25
OHUAFI Finau
29.26
26
MHINI Dennis Hamis
29.79

 Author| Post time: 2-3-2019 18:15
| Show all posts
Women's Youth 100m Breaststroke
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MAKAROVA Anastasia
1:08.80
2
McSHARRY Mona
1:09.24
3
ASABA Shiori
1:09.27
4
COYNE Niamh
1:09.49
5
PIROVANO Anna
1:09.78
6
TETEREVKOVA Kotryna
1:10.06
7
BRUNZELL Hannah
1:10.10
8
HODGES Chelsea
1:10.37
9
HALLMANN Weronika
1:10.47
10
WISEMAN Avery Katelyn
1:10.63
11
GUTTMANN Elena
1:10.86
12
CELIK Tina
1:10.91
12
MANSSON Julia
1:10.91
14
ZHENG Muyan
1:10.94
15
SELEIKAITE Agne
1:10.95
16
BASSO-BERT Clara
1:11.31
17
YUN Eunsol
1:11.37
18
KRONIGER Anna
1:11.51
19
CHUE Christie May
1:11.56
20
MUNDELL Christin
1:11.58
21
VAZQUEZ RUIZ Alba
1:11.69
22
DOUGLASS Kate
1:11.77
23
BOONAMPHAI Saovanee
1:11.82
24
MOSCENSCAIA Anastasia
1:12.00
25
WANG Heesong
1:12.01
26
GADEA Claudia
1:12.04
27
GOMES PEREIRA Raquel
1:12.13
28
MEDIC Mila
1:12.14
29
ALBORZEN Maria
1:12.23
30
HUSZAR Ingrid
1:12.36
31
KUCHERAN Nina Anne
1:12.50
32
VIEIRA Ana Carolina
1:12.57
33
POLONSKY Lea
1:12.69
34
LAHTINEN Laura
1:12.73
35
PASUKAN Emina
1:12.73
36
ONIEVA HENRICH Elena
1:13.00
37
KAN Cheuk Tung Natalie
1:13.04
38
CULINA Nika
1:13.18
39
ZABORSKA Miroslava
1:13.30
40
SAMANCI Gulsen Beste
1:13.39
41
SCHREUDERS Anahi
1:15.14
42
ARNGEIRSDOTTIR Karen Mist
1:15.43
43
MALLET Camille
1:16.12
44
MENLIBAEVA Bibigul
1:16.75
45
KHULAIL Aishath
1:34.61
ABUSHAMMALEH Mera
DNS

 Author| Post time: 2-3-2019 18:35
| Show all posts
Men's Youth 50m Freestyle
Heats Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SAMEH Abdelrahman
22.60
2
MARKOV Daniil
22.73
3
SEELIGER Bjorn
22.84
4
HANSON Robin
22.85
5
CALVELO de SOUZA Andre Luiz
22.93
5
CECCON Thomas
22.93
7
NORTJE Gawie
23.02
7
PICKETT Michael
23.02
9
LEE Yooyeon
23.05
9
RATIU George-Adrian
23.05
11
SIMONS Kenzo
23.07
12
BRINKWORTH Ashton
23.11
13
BURDISSO Federico
23.15
14
BARSEGHYAN Artur
23.17
15
PEIXOTO Lucas
23.24
16
LIENDO EDWARDS Joshua Ismael
23.28
16
CRUZ ZUNIGA Guillermo Ruben
23.28
18
DUSA Matej
23.30
19
DELICES Jean-Marc
23.41
20
BEDOUR Mohammed
23.62
21
BELFER Alexey
23.67
22
MIROSLAW Rafael
23.77
22
POWELL Robert
23.77
24
JACKSON Joseph
23.81
25
CROOKS Jordan
23.88
26
LEGBAND Kai
23.96
27
COHEN GROUMI Gal
23.97
28
OKHOTINSKIY Alen
24.08
29
BASTIAN Izaak
24.13
30
KIRBY Jack
24.14
31
PUENTE BUSTAMANTE Andres Edu.
24.18
32
UMUROV Akhmadjon
24.29
33
SPITERI Rudi
24.35
33
VALDIVIESO Martin Ignacio
24.35
35
SEMIDETNOV Ivan
24.39
36
DANG Ethan
24.55
37
FELIX Delron
24.77
38
TAMAGNINI Raffaele
24.87
39
OHUAFI Finau
25.54
40
QUMSIEH Andrew
26.58
41
MOANI Ismat
27.07
42
MacPHERSON Murray William
27.50
43
IBRAHIM Mubal Azzam
27.51
44
FAYEZ Shihab
27.55
45
ALSHAMROUKH Sauod
27.57
46
POEUVPICHRA Bunna
28.11
47
WYSE Joshua J J
28.57
48
RANIS Daniel
29.21
49
SAINE Momodou
30.97
50
AMBONGUILAT Tarann
31.53
51
BARRY Omar Fadel Bengali
32.44
52
AKUE Andres
32.61
53
BARRY Amadou Macka
32.90
54
BOYENGUE Eddie
37.28

 Author| Post time: 2-3-2019 18:45
| Show all posts
Women's Youth 200m Backstroke
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WHITE Rhyan Elizabeth
2:12.21
2
BROAD Madison
2:12.94
3
PENG Xuwei
2:13.06
4
GARCIA KIRICHENKO Cristina
2:13.25
5
McKEOWN Kaylee Rochelle
2:13.32
6
SALCUTAN Tatiana
2:13.56
7
ILYES Laura
2:13.83
8
EGOROVA Polina
2:13.89
9
GORBENKO Anastasia
2:14.24
10
FRIAS MOLINA Tamara
2:15.09
11
GOEIJ Fernanda
2:15.21
12
PESSANHA Maria Luiza
2:15.93
13
LOYNING Ingeborg
2:16.46
14
GOLD Aleksa
2:17.14
15
DUHAMEL Cyrielle
2:17.46
16
REZVANTSEVA Anastassiya
2:17.60
17
HURTADO Andrea
2:18.37
18
VENTER Mariella
2:18.70
19
GALLOWAY Gina
2:18.72
20
KOLESNYKOVA Maryna
2:18.92
21
CHEN Szu-Chi
2:19.23
22
VASKINA Daria
2:19.54
23
TOUILI Lila
2:21.15
24
ARDILES Trinidad
2:24.27
25
KRSTEVSKA Mia
2:27.15
26
VERDINO Claudia
2:30.26

 Author| Post time: 2-3-2019 19:45
| Show all posts
Women's Youth 800m Freestyle
Final Results

KESELY Ajna
8:27.60

PIGNATIELLO Delfina
8:32.42

KAHLER Marlene
8:36.57

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DINI Delfina
8:43.71
5
RIEDER Celine
8:43.73
6
GAN Ching Hwee
8:44.69
7
SIMS Kaitlynn
8:46.40
8
ROMAN Maria Clara
8:48.88
9
DONOHOE Madelyn
8:48.96
10
GALISTEO ZAPATERO Andrea
8:49.85
11
OLIVA Nicole Justine Marie
8:52.29
12
RYPESTOL Malene
8:54.64
13
BELLO Samantha
8:54.89
14
FAIRWEATHER Erika
8:56.14
15
VALLONI Arianna
8:57.00
16
BEAVON Kate
8:59.60
17
HO Tinky
9:02.08
18
FRAZAO Alexandra
9:05.25
19
ATEF Sandy
9:16.73
20
KADOGLU Vasiliki
9:18.92
21
RAMIREZ Michell
9:28.18

 Author| Post time: 2-3-2019 19:50
| Show all posts
Women's Youth 50m Butterfly
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOHLER Angelina
26.65
1
SHKURDAI Anastasiya
26.65
3
JUNEVIK Sara
26.75
4
LIN Xintong
26.83
5
DELGADO Anicka
26.92
6
POTOCKA Tamara
26.95
7
EGOROVA Polina
26.98
8
YAMAMOTO Mayuka
27.12
9
LEMA Julieta
27.16
10
CHEN Yu-Rong
27.17
11
LEIBEL Kyla Anne
27.30
12
GUEVARA HERNANDEZ Miriam Car.
27.70
13
NAZAROVA Diana
27.71
14
OZKAN Aleyna
27.77
15
RYAN Michaela
28.06
16
PADRON Beatriz
28.18

 Author| Post time: 2-3-2019 20:00
| Show all posts
Men's Youth 50m Freestyle
Semifinals Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MARKOV Daniil
22.30
2
SAMEH Abdelrahman
22.48
3
CECCON Thomas
22.57
4
BARSEGHYAN Artur
22.69
5
CALVELO de SOUZA Andre Luiz
22.71
5
SEELIGER Bjorn
22.71
7
RATIU George-Adrian
22.85
8
HANSON Robin
22.93S.O.
8
LEE Yooyeon
22.93
10
PICKETT Michael
22.98
11
PEIXOTO Lucas
23.02
12
BRINKWORTH Ashton
23.12
13
SIMONS Kenzo
23.18
14
NORTJE Gawie
23.22
15
CRUZ ZUNIGA Guillermo Ruben
23.30
16
LIENDO EDWARDS Joshua Ismael
23.38

 Author| Post time: 2-3-2019 20:05
| Show all posts
Women's Youth 200m Backstroke
Final Results

SALCUTAN Tatiana
2:10.13

BROAD Madison
2:10.32

McKEOWN Kaylee Rochelle
2:10.67

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WHITE Rhyan Elizabeth
2:10.95
5
PENG Xuwei
2:11.77
6
ILYES Laura
2:13.05
7
GARCIA KIRICHENKO Cristina
2:13.07
8
EGOROVA Polina
2:15.90

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2021 02:42 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list