|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Modern Pentathlon at the Summer Youth Olympic Games 2018

[Copy link]
Post time: 1-10-2018 13:15
| Show all posts |Read mode
Modern Pentathlon at the Summer Youth Olympic Games 2018

Buenos Aires (ARG) - 12 October 2018 - 16 October 2018




Official Schedule
Argentina Time (GMT -3)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, October 12th
10:00 Women's Youth Individual Fencing (Event 2/3), Ranking Round
14:00 Men's Youth Individual Fencing (Event 2/3), Ranking Round


Saturday, October 13th
12:00 Women's Youth Individual Swimming (Event 1/3)
14:30 Women's Youth Individual Fencing (Event 2/3), Bonus Round
16:00 Women's Youth Individual Laser-Run (Event 3/3)


Sunday, October 14th
12:00 Men's Youth Individual Swimming (Event 1/3)
14:30 Men's Youth Individual Fencing (Event 2/3), Bonus Round
16:00 Men's Youth Individual Laser-Run (Event 3/3)


Monday, October 15th
12:00 Mixed Youth Team Relay Fencing (Event 2/3), Ranking Round


Tuesday, October 16th
12:00 Mixed Youth Team Relay Swimming (Event 1/3)
14:00 Mixed Youth Team Relay Fencing (Event 2/3), Bonus Round
16:00 Mixed Youth Team Relay Laser-Run (Event 3/3)
 Author| Post time: 1-10-2018 13:15
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Egypt
2
0
0
2
2
Mixed NOCs
1
1
1
3
3
France
0
1
1
2
4
Russia
0
1
0
1
5
Hungary
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
3
3
3
9


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
Total
Road
to Tokyo 2020
0
0
0
0

 Author| Post time: 4-11-2018 18:55
| Show all posts
Women's Youth Individual
Final Results

ABDELMAKSOUD Salma
1067228+283+-+556

RIFF Emma
1048219+279+-+550

GULYAS Michelle
1043219+288+-+536

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Combined
4
GU Yewen
1036
227
267
-
542
5
RINAUDO Alice
1035
250
275
-
510
6
HEREDIA Laura
1022
242
262
-
518
7
van der MERWE Alida Frances
1014
219
274
-
521
8
DENTON Annabel
1002
234
269
-
499
9
JURT Anna
994
210
241
-
543
10
ARMANAZQUI Martina
985
227
273
-
485
11
MIRELES Melissa
982
210
245
-
527
12
ETSINA Katsiaryna
979
205
270
-
504
13
ADOMAITYTE Elzbieta
978
210
249
-
519
14
STOILOVA Zornitsa
963
202
260
-
500
15
NOVIKOVA Viktoriia
957
170
256
-
531
16
CHAVES GUIMARAES Maria Ieda
950
202
253
-
495
17
CHEN Yu-Hsuan
943
190
209
-
544
18
TAREVA Ekaterina
935
211
276
-
448
19
POLAT Yaren Nur
928
163
261
-
504
20
WYSOKINSKA Agnieszka
917
194
253
-
470
21
PRIZHENNIKOVA Sofya
908
237
257
-
414
22
MAWHIRT Nikita
902
235
255
-
412
23
SHIGEHARA Hinano
893
212
254
-
427
24
ARAGON ORTIZ Ana
874
171
255
-
448

 Author| Post time: 4-11-2018 19:00
| Show all posts
Men's Youth Individual
Final Results

ELGENDY Ahmed
1179268+307+-+604

GROMADSKII Egor
1159266+298+-+595

FLEUROT Ugo
1144219+303+-+622

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Combined
4
UIBEL Pele
1141
242
280
-
619
5
OLIVEIRA Eduardo
1128
213
284
-
631
6
MALAN Giorgio
1126
218
309
-
599
7
ZHAO Zhonghao
1125
226
284
-
615
8
ASTROUSKI Uladzislau
1117
234
289
-
594
9
KASPERCZAK Kamil
1114
223
291
-
600
10
ZIBOROV Yevhen
1106
251
295
-
560
11
FLORES Sergio
1095
202
287
-
606
12
NUSRETOGLU Dora
1084
234
300
-
550
13
KAZLAS Aivaras
1080
210
298
-
572
14
IBRAGIMOV Adil
1076
194
282
-
600
15
SERRANO Franco
1076
205
295
-
576
16
VASILIANOV Alex
1075
202
284
-
589
17
PRICE Toby
1067
203
288
-
576
18
PANAYOTOV Hristo
1061
204
284
-
573
19
KHIJAKADZE Gaga
1047
194
283
-
570
20
BOHM Csaba
1040
171
302
-
567
21
KENZHEBAEV Aidar
1001
202
284
-
515
22
HERNANDEZ Angel
984
203
258
-
523
23
POOVAN Rhys Domonic
979
197
279
-
503
24
van VENROOIJ Keaan
968
162
297
-
509

 Author| Post time: 4-11-2018 19:30
| Show all posts
Mixed Youth Team Relay
Final Results

Mixed NOCs
GU Yewen
ELGENDY Ahmed

1168262+307+-+599

Mixed NOCs
ABDELMAKSOUD Salma
SERRANO Franco

1156247+310+-+599

Mixed NOCs
HEREDIA Laura
KASPERCZAK Kamil

1148250+302+-+596

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Combined
4
RIFF Emma
MALAN Giorgio
1123
201
316
-
606
5
DENTON Annabel
ZHAO Zhonghao
1118
213
303
-
602
6
ETSINA Katsiaryna
IBRAGIMOV Adil
1115
201
301
-
613
7
JURT Anna
PRICE Toby
1110
221
288
-
601
8
RINAUDO Alice
KAZLAS Aivaras
1103
241
305
-
557
9
ARMANAZQUI Martina
VASILIANOV Alex
1100
207
305
-
588
10
CHAVES GUIMARAES Maria Ieda
ASTROUSKI Uladzislau
1088
205
297
-
586
11
STOILOVA Zornitsa
BOHM Csaba
1086
185
306
-
595
12
GULYAS Michelle
KHIJAKADZE Gaga
1080
175
309
-
596
13
van der MERWE Alida Frances
KENZHEBAEV Aidar
1078
195
307
-
576
14
ARAGON ORTIZ Ana Rocio
van VENROOIJ Keaan
1069
195
309
-
565
15
MIRELES Melissa
NUSRETOGLU Dora
1069
195
292
-
582
16
ADOMAITYTE Elzbieta
HERNANDEZ Angel
1063
210
284
-
569
17
TAREVA Ekaterina
PANAYOTOV Hristo
1057
185
305
-
567
18
SHIGEHARA Hinano
FLEUROT Ugo
1054
210
302
-
542
19
MAWHIRT Nikita
OLIVEIRA Eduardo
1043
175
299
-
569
20
POLAT Yaren Nur
POOVAN Rhys Domonic
1039
180
303
-
556
21
NOVIKOVA Viktoriia
ZIBOROV Yevhen
1038
178
300
-
560
22
CHEN Yu-Hsuan
FLORES Sergio
959
216
263
-
480
PRIZHENNIKOVA Sofya
GROMADSKII Egor
0
DNS
DNS
-
DNS
WYSOKINSKA Agnieszka
UIBEL Pele
0
DNS
DNS
-
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

7-12-2021 00:40 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list