|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Judo at the Summer Youth Olympic Games 2018

[Copy link]
Post time: 1-10-2018 01:30
| Show all posts |Read mode
Judo at the Summer Youth Olympic Games 2018

Buenos Aires (ARG) - 7 October 2018 - 10 October 2018




Official Schedule
Argentina Time (GMT -3)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Sunday, October 7th
10:00 Men's Youth -55kg Preliminary Rounds
10:00 Men's Youth -66kg Preliminary Rounds
10:00 Women's Youth -44kg Preliminary Rounds
15:00 Men's Youth -55kg Finals
15:00 Men's Youth -66kg Finals
15:00 Women's Youth -44kg Finals


Monday, October 8th
10:00 Men's Youth -81kg Preliminary Rounds
10:00 Women's Youth -52kg Preliminary Rounds
10:00 Women's Youth -63kg Preliminary Rounds
15:00 Men's Youth -81kg Finals
15:00 Women's Youth -52kg Finals
15:00 Women's Youth -63kg Finals


Tuesday, October 9th
10:00 Men's Youth -100kg Preliminary Rounds
10:00 Women's Youth -78kg Preliminary Rounds
15:00 Men's Youth -100kg Finals
15:00 Women's Youth -78kg Finals


Wednesday, October 10th
10:00 Mixed Youth Team Round of 16
Following Mixed Youth Team Quarterfinals
15:00 Mixed Youth Team Semifinals
Following Mixed Youth Team Finals



Draws









 Author| Post time: 1-10-2018 01:30
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Mixed NOCs
1
1
2
4
2
Kazakhstan
1
1
0
2
2
Russia
1
1
0
2
4
Hungary
1
0
1
2
5
Azerbaijan
1
0
0
1
5
Belarus
1
0
0
1
5
Germany
1
0
0
1
5
Romania
1
0
0
1
5
Venezuela
1
0
0
1
10
Mongolia
0
2
0
2
11
Czech Republic
0
1
0
1
11
Georgia
0
1
0
1
11
India
0
1
0
1
11
Tunisia
0
1
0
1
15
Austria
0
0
1
1
15
Belgium
0
0
1
1
15
Brazil
0
0
1
1
15
Canada
0
0
1
1
15
Croatia
0
0
1
1
15
Cuba
0
0
1
1
15
Dominican Rep.
0
0
1
1
15
Kosovo
0
0
1
1
15
Netherlands
0
0
1
1
15
Slovenia
0
0
1
1
15
South Korea
0
0
1
1
15
Spain
0
0
1
1
15
Turkey
0
0
1
1
15
Ukraine
0
0
1
1
15
Uzbekistan
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
9
9
18
36


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
Total
Road
to Tokyo 2020
0
0
0
0

 Author| Post time: 4-2-2019 01:30
| Show all posts
Men's Youth -55kg
Round of 16

Athletes
Result
KOLASAU Artsiom
Bye
-


MEDERO Adrian
VALADIER PICARD Romain
L

W




BEN CHALBI Aleddine
Bye
-


LEUTGEB Daniel
LOPES Euclides
W

L








GARBOA Bryan
Bye
-


SHULMAN Ariel
VEREDYBA Oleh
L

W




GANBURGED Temuujin
Bye
-


MONTEALEGRE Juan
ISRAELYAN Yuri
W

L


Men's Youth -55kg
Quarterfinals

Athletes
Result
KOLASAU Artsiom
VALADIER PICARD Romain
W

L


BEN CHALBI Aleddine
LEUTGEB Daniel
L

W




GARBOA Bryan
VEREDYBA Oleh
L

W


GANBURGED Temuujin
MONTEALEGRE Juan
W

L


Men's Youth -55kg
Semifinals

Athletes
Result
KOLASAU Artsiom
LEUTGEB Daniel
W

L


VEREDYBA Oleh
GANBURGED Temuujin
L

W


Men's Youth -55kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
BEN CHALBI Aleddine
VALADIER PICARD Romain
L

W
Repechage 2 Final Round
SHULMAN Ariel
GARBOA Bryan
W

L


Men's Youth -55kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
VALADIER PICARD Romain
VEREDYBA Oleh
L

W


Men's Youth -55kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
SHULMAN Ariel
LEUTGEB Daniel
L

W


Men's Youth -55kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
KOLASAU Artsiom
GANBURGED Temuujin
W

L

 Author| Post time: 4-2-2019 01:40
| Show all posts
Men's Youth -66kg
Round of 16

Athletes
Result
NAGUCHEV Abrek
ZULU Simon
W

L


DJOUKAEV Turpal
ALMISHRI Mohammed
W

L




NAZAROV Jaykhunbek
BALARJISHVILI Georgios
W

L


JASHARI Hamza
PENA INSAUSTI Javier
L

W








SULAIMONI Jamshed
ZHENISHBEKOV Sultan
W

L


AL-SAGHEER Ahad
TALIBOV Vugar
L

W




TORNAL Antonio
BRAVO BLANCO Kimy
W

L


NANEKOULA Loreince
KON ELIJAH Jalen
L

W


Men's Youth -66kg
Quarterfinals

Athletes
Result
NAGUCHEV Abrek
DJOUKAEV Turpal
W

L


NAZAROV Jaykhunbek
PENA INSAUSTI Javier
L

W




SULAIMONI Jamshed
TALIBOV Vugar
L

W


TORNAL Antonio
KON ELIJAH Jalen
W

L


Men's Youth -66kg
Semifinals

Athletes
Result
NAGUCHEV Abrek
PENA INSAUSTI Javier
W

L


TALIBOV Vugar
TORNAL Antonio
W

L


Men's Youth -66kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
NAZAROV Jaykhunbek
DJOUKAEV Turpal
W

L
Repechage 2 Final Round
SANTOS Joao
BRAVO BLANCO Kimy
L

W


Men's Youth -66kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
NAZAROV Jaykhunbek
TORNAL Antonio
L

W


Men's Youth -66kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
BRAVO BLANCO Kimy
PENA INSAUSTI Javier
L

W


Men's Youth -66kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
NAGUCHEV Abrek
TALIBOV Vugar
L

W

 Author| Post time: 4-2-2019 01:50
| Show all posts
Men's Youth -81kg
Round of 16

Athletes
Result
YOUNG Keagan
Bye
-


REBAHI Ahmed
MOHAMED FAHMY Ahmed
W

L




PAEZ Carlos
Bye
-


BEZDEK Martin
ZRHARI Anwar
W

L








ALLAN Rhys
Bye
-


SULCA Adrian
IKI Rihari
W

L




HARRISON AYARZA Alexis
Bye
-


van DIJK Mark
BARTO Alex
L

W


Men's Youth -81kg
Quarterfinals

Athletes
Result
YOUNG Keagan
REBAHI Ahmed
L

W


PAEZ Carlos
BEZDEK Martin
L

W




ALLAN Rhys
SULCA Adrian
L

W


HARRISON AYARZA Alexis
BARTO Alex
L

W


Men's Youth -81kg
Semifinals

Athletes
Result
REBAHI Ahmed
BEZDEK Martin
L

W


SULCA Adrian
BARTO Alex
W

L


Men's Youth -81kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
PAEZ Carlos
YOUNG Keagan
L

W
Repechage 2 Final Round
IKI Rihari
van DIJK Mark
L

W


Men's Youth -81kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
YOUNG Keagan
BARTO Alex
W

L


Men's Youth -81kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
van DIJK Mark
REBAHI Ahmed
W

L


Men's Youth -81kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
BEZDEK Martin
SULCA Adrian
L

W

 Author| Post time: 4-2-2019 02:00
| Show all posts
Men's Youth -100kg
Round of 16

Athletes
Result
SADUAKAS Bekarys
Bye
-


NIHOZEKO Fleury
SHOJAEI BAKHTIYARI Abolfazl
L

W




VEG Zsombor
Bye
-


Bye
BAGRIN Alin
-








AYDIN Omer
Bye
-


GUTIERREZ Julian
WU Xiao-Zhang
L

W




BURGOS Joaquin
Bye
-


POGOREVC Rok
SULAMANIDZE Ilia
L

W


Men's Youth -100kg
Quarterfinals

Athletes
Result
SADUAKAS Bekarys
SHOJAEI BAKHTIYARI Abolfazl
W

L


VEG Zsombor
BAGRIN Alin
W

L




AYDIN Omer
WU Xiao-Zhang
W

L


BURGOS Joaquin
SULAMANIDZE Ilia
L

W


Men's Youth -100kg
Semifinals

Athletes
Result
SADUAKAS Bekarys
VEG Zsombor
W

L


AYDIN Omer
SULAMANIDZE Ilia
L

W


Men's Youth -100kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
BAGRIN Alin
SHOJAEI BAKHTIYARI Abolfazl
W

L
Repechage 2 Final Round
BURGOS Joaquin
POGOREVC Rok
L

W


Men's Youth -100kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
BAGRIN Alin
AYDIN Omer
W

L


Men's Youth -100kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
POGOREVC Rok
VEG Zsombor
L

W


Men's Youth -100kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
SADUAKAS Bekarys
SULAMANIDZE Ilia
W

L

 Author| Post time: 4-2-2019 02:10
| Show all posts
Women's Youth -44kg
Round of 16

Athletes
Result
MUMINOVIQ Erza
Bye
-


THANGJAM Tababi Devi
WANGMO Yangchen
W

L




PULJIZ Ana Viktorija
BHATTA Soniya
W

L


KARIMOVA Vusala
GEORGIEVA Aleksa
W

L








GIMENEZ Maria
Bye
-


ROJAS Mikaela
FAISSAL ABDOURAHMAN Houda
W

L




HAGIANU Giorgia
PEREZ SOLER Eva
L

W


TURCAN Paulina
BALABAN Anastasiia
L

W


Women's Youth -44kg
Quarterfinals

Athletes
Result
MUMINOVIQ Erza
THANGJAM Tababi Devi
L

W


PULJIZ Ana Viktorija
KARIMOVA Vusala
W

L




GIMENEZ Maria
ROJAS Mikaela
W

L


PEREZ SOLER Eva
BALABAN Anastasiia
L

W


Women's Youth -44kg
Semifinals

Athletes
Result
THANGJAM Tababi Devi
PULJIZ Ana Viktorija
W

L


GIMENEZ Maria
BALABAN Anastasiia
W

L


Women's Youth -44kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
KARIMOVA Vusala
MUMINOVIQ Erza
L

W
Repechage 2 Final Round
PEREZ SOLER Eva
ROJAS Mikaela
L

W


Women's Youth -44kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
MUMINOVIQ Erza
BALABAN Anastasiia
W

L


Women's Youth -44kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
ROJAS Mikaela
PULJIZ Ana Viktorija
L

W


Women's Youth -44kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
THANGJAM Tababi Devi
GIMENEZ Maria
L

W

 Author| Post time: 4-2-2019 02:20
| Show all posts
Women's Youth -52kg
Round of 16

Athletes
Result
ERMAGANBETOVA Nilufar
Bye
-


KAFUFULA Sarah
CANDELO Nemesis
L

W




ACOSTA BATTE Nahomys
LKHAGVASUREN Sosorbaram
L

W


ANDRIAMIFEHY Mireille
CHARYGULYYEVA Milana
W

L








KHUBULOVA Irena
Bye
-


BARKA SEGUE Fatime
RZAL Fatine
L

W




TONIOLO Veronica
HUAYHUAMEZA ORNETA Noemi
W

L


COLON Sairy
AMBOUROUET Augusta
W

L


Women's Youth -52kg
Quarterfinals

Athletes
Result
ERMAGANBETOVA Nilufar
CANDELO Nemesis
W

L


LKHAGVASUREN Sosorbaram
ANDRIAMIFEHY Mireille
W

L




KHUBULOVA Irena
RZAL Fatine
W

L


TONIOLO Veronica
COLON Sairy
W

L


Women's Youth -52kg
Semifinals

Athletes
Result
ERMAGANBETOVA Nilufar
LKHAGVASUREN Sosorbaram
L

W


KHUBULOVA Irena
TONIOLO Veronica
W

L


Women's Youth -52kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
ANDRIAMIFEHY Mireille
ACOSTA BATTE Nahomys
L

W
Repechage 2 Final Round
COLON Sairy
HUAYHUAMEZA ORNETA Noemi
W

L


Women's Youth -52kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
ACOSTA BATTE Nahomys
TONIOLO Veronica
W

L


Women's Youth -52kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
COLON Sairy
ERMAGANBETOVA Nilufar
W

L


Women's Youth -52kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
LKHAGVASUREN Sosorbaram
KHUBULOVA Irena
L

W

 Author| Post time: 4-2-2019 02:30
| Show all posts
Women's Youth -63kg
Round of 16

Athletes
Result
KHLIFI Mariem
Bye
-


BROTHERS Saskia
DJELLAB Yassamine
W

L




BOZKURT Hasret
Bye
-


Bye
PENCUE Nikol
-








VISSER Marin
Bye
-


OZBAS Szofi
KRAPMAN Rachel
W

L




PECHA Itzel
Bye
-


KIM Juhee
CORRAO Alessia
L

W


Women's Youth -63kg
Quarterfinals

Athletes
Result
KHLIFI Mariem
BROTHERS Saskia
W

L


BOZKURT Hasret
PENCUE Nikol
L

W




VISSER Marin
OZBAS Szofi
L

W


PECHA Itzel
CORRAO Alessia
L

W


Women's Youth -63kg
Semifinals

Athletes
Result
KHLIFI Mariem
PENCUE Nikol
W

L


OZBAS Szofi
CORRAO Alessia
W

L


Women's Youth -63kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
BOZKURT Hasret
BROTHERS Saskia
W

L
Repechage 2 Final Round
PECHA Itzel
KIM Juhee
L

W


Women's Youth -63kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
BOZKURT Hasret
CORRAO Alessia
L

W


Women's Youth -63kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
KIM Juhee
PENCUE Nikol
W

L


Women's Youth -63kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
KHLIFI Mariem
OZBAS Szofi
L

W

 Author| Post time: 4-2-2019 02:40
| Show all posts
Women's Youth -78kg
Round of 16

Athletes
Result
GRITSENKO Margarita
Bye
-


CAMARA Tiguidanke
ORTIZ Edith
L

W




PRETORIUS Christi Rose
SVOBODOVA Ester
L

W


LIU Li-Ling
NARMUKHAMEDOVA Shakhida
W

L








ROSA Eduarda
Bye
-


MARDANI Maral
RAMIREZ Omaria
L

W




IGL Raffaela
Bye
-


LOBNIK Metka
MOUSAAD MOHAMED Alaa
W

L


Women's Youth -78kg
Quarterfinals

Athletes
Result
GRITSENKO Margarita
ORTIZ Edith
W

L


SVOBODOVA Ester
LIU Li-Ling
W

L




ROSA Eduarda
RAMIREZ Omaria
W

L


IGL Raffaela
LOBNIK Metka
W

L


Women's Youth -78kg
Semifinals

Athletes
Result
GRITSENKO Margarita
SVOBODOVA Ester
W

L


ROSA Eduarda
IGL Raffaela
L

W


Women's Youth -78kg
Repechages

Athletes
Result
Repechage 1 Final Round
LIU Li-Ling
ORTIZ Edith
L

W
Repechage 2 Final Round
LOBNIK Metka
MOUSAAD MOHAMED Alaa
W

L


Women's Youth -78kg
Bronze Medal Match 1

Athletes
Result
ORTIZ Edith
ROSA Eduarda
L

W


Women's Youth -78kg
Bronze Medal Match 2

Athletes
Result
LOBNIK Metka
SVOBODOVA Ester
W

L


Women's Youth -78kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
GRITSENKO Margarita
IGL Raffaela
L

W

 Author| Post time: 4-2-2019 03:00
| Show all posts
Mixed Youth Team
Round of 16

Athletes
Result
Sydney
Rio de Janeiro
3

4


Atlanta
Barcelona
4

3




Los Angeles
Seoul
5

3


Bye
Athens
-








Nanjing
Bye
-


Beijing
Montreal
5

2




London
Bye
-


Moscow
Singapore
4

3


Mixed Youth Team
Quarterfinals

Athletes
Result
Rio de Janeiro
Atlanta
5

4


Los Angeles
Athens
3

5




Nanjing
Beijing
3

4


London
Moscow
4

3


Mixed Youth Team
Semifinals

Athletes
Result
Rio de Janeiro
Athens
3

5


Beijing
London
7

0


Mixed Youth Team
Gold Medal Match

Athletes
Result
Athens
Beijing
3

4

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

1-7-2022 17:12 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list