Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
View: 658|Reply: 13

Shooting at the Summer Youth Olympic Games 2018

[Copy link]
Post time: 1-10-2018 01:15
| Show all posts |Read mode
Shooting at the Summer Youth Olympic Games 2018

Buenos Aires (ARG) - 7 October 2018 - 12 October 2018




Official Schedule
Argentina Time (GMT -3)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Sunday, October 7th
09:00 Men's Youth 10m Air Rifle Qualification
11:15 Men's Youth 10m Air Rifle Final


Monday, October 8th
09:00 Women's Youth 10m Air Rifle Qualification
11:15 Women's Youth 10m Air Rifle Final


Tuesday, October 9th
09:00 Women's Youth 10m Air Pistol Qualification
11:15 Women's Youth 10m Air Pistol Final


Wednesday, October 10th
09:00 Men's Youth 10m Air Pistol Qualification
11:15 Men's Youth 10m Air Pistol Final
13:15 Mixed Youth Team 10m Air Rifle Qualification
15:00 Mixed Youth Team 10m Air Rifle Round of 16


Thursday, October 11th
09:00 Mixed Youth Team 10m Air Rifle Quarterfinal
10:00 Mixed Youth Team 10m Air Rifle Semifinals
11:00 Mixed Youth Team 10m Air Rifle Bronze Medal Match
11:30 Mixed Youth Team 10m Air Rifle Gold Medal Match
13:45 Mixed Youth Team 10m Air Pistol Qualification
15:30 Mixed Youth Team 10m Air Pistol Round of 16


Friday, October 12th
09:00 Mixed Youth Team 10m Air Pistol Quarterfinal
10:00 Mixed Youth Team 10m Air Pistol Semifinals
11:00 Mixed Youth Team 10m Air Pistol Bronze Medal Match
11:30 Mixed Youth Team 10m Air Pistol Gold Medal Match



Draws


 Author| Post time: 1-10-2018 01:15
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Mixed NOCs
2
2
2
6
2
India
2
2
0
4
3
Russia
1
1
0
2
4
Denmark
1
0
0
1
5
South Korea
0
1
0
1
6
Serbia
0
0
2
2
7
Georgia
0
0
1
1
7
Switzerland
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
6
6
6
18


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
Total
Road
to Tokyo 2020
0
0
0
0

 Author| Post time: 7-10-2018 17:30
| Show all posts
Men's Youth 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZOLFAGHARIAN Amirsiyavash
628.5
2
ZHANG Changhong
624.4
3
MANE Shahu Tushar
623.7
4
HOBERG Alex Chresten
623.4
5
SHAMAKOV Grigorii
622.7
6
MITROVIC Aleksa
620.4
7
ULBRICH Maximilian
620.4
8
WADLEGGER Stefan
620.2
9
PEKLER Zalan
620.0
10
SHARAR Arnab
618.1
11
DEVIC Miljan
617.0
12
FIRMAPAZ Facundo
616.9
13
BABAYAN Hayk
616.9
14
MAHARDIKA Muhammad Naufal
616.2
15
RAMIREZ RAMOS Edson Ismael
615.3
16
EMILOV Plamen
612.4
17
SENANAYAKE MUDIYAN. Chanidu S.
610.6
18
DIZDAREVIC Amar
608.6
19
ARZE TASSARA Carlos Gabriel
599.4
20
de BEER Adriaan
583.4

 Author| Post time: 7-10-2018 17:30
| Show all posts
Men's Youth 10m Air Rifle
Final Results

SHAMAKOV Grigorii
249.2

MANE Shahu Tushar
247.5

MITROVIC Aleksa
227.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZHANG Changhong
205.6
5
HOBERG Alex Chresten
183.9
6
ULBRICH Maximilian
162.9
7
WADLEGGER Stefan
141.3
8
ZOLFAGHARIAN Amirsiyavash
119.9

Post time: 11-10-2018 09:55
| Show all posts
Women's Youth 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GHOSH Mehuli
628.1
2
WANG Zeru
626.4
3
DEREVIAGINA Anastasiia
625.3
4
ROSSITER Victoria Michelle Venning
624.3
5
GRUNDSOEE Stephanie Laura Scur.
624.3
6
JANSSEN Anna
621.8
7
MALIC Marija
621.7
8
BENETTI Sofia
621.3
9
KEMPPI Viivi Natalia
621.0
10
BOBER Wiktoria Zuzanna
618.3
11
CHEN Yun-Yun
617.7
12
ERDENECHULUUN Enkhmaa
617.5
13
VOLKART Alliana
616.1
14
MARTINEZ LOPEZ Gabriela Fernanda
615.1
15
TAKAGI Aoi
612.8
16
DARWISH Farida
612.1
17
HAMID Amira
609.0
18
van de PERRE DIOS Isadora Margarita
606.7
19
ALMAAZMI Latifa
606.4
20
PARDABAEVA Zaynab
605.2

Post time: 11-10-2018 09:58
| Show all posts
Women's Youth 10m Air Rifle
Final Results

GRUNDSOEE Stephanie Laura Scurrah
248.7

GHOSH Mehuli
248.0

MALIC Marija
226.2

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JANSSEN Anna
206.5
5
WANG Zeru
185.8
6
DEREVIAGINA Anastasiia
164.6
7
BENETTI Sofia
143.0
8
ROSSITER Victoria Michelle Venning
118.9

Post time: 14-10-2018 03:55
| Show all posts
Women's Youth 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BHAKER Manu
576-19x
2
ENINA Iana
569-15x
3
LU Kaiman
569-12x
4
KHUTSIBERIDZE Nino
565-13x
5
RANKELYTE Greta
562-12x
6
HIRUNPHOEM Kanyakorn
562-10x
7
AL-KAABI Fatimah Abbas Waheeb
561-11x
8
PREZELJ Anja
560-08x
9
IBARRA MIRANDA Andrea Victoria
559-12x
10
SEEGER Vanessa
559-09x
11
STRBAC Marijana Matea
558-07x
12
NICOLAS Kateline
557-11x
13
CAMPOSTRINI Giulia
556-05x
14
ERICKSON Olivia Kate
553-05x
15
RUEDA VARGAS Juana
552-06x
16
MAK Amanda Sao Keng
549-10x
17
FERNANDEZ Gloria
544-09x
18
HARISTIADE Daria-Olimpia
544-06x
19
CHALGHOUM Doua
537-08x
20
BABUR Nubaira
518-06x

Post time: 14-10-2018 03:59
| Show all posts
Women's Youth 10m Air Pistol
Final Results

BHAKER Manu
236.5

ENINA Iana
235.9

KHUTSIBERIDZE Nino
214.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HIRUNPHOEM Kanyakorn
194.3
5
PREZELJ Anja
173.5
6
LU Kaiman
153.0
7
AL-KAABI Fatimah Abbas Waheeb
130.7
8
RANKELYTE Greta
110.4

Post time: 14-10-2018 04:07
| Show all posts
Men's Youth 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SAURABH Chaudhary
580-19x
2
SALAVATI Erfan
580-17x
3
SCHEJBAL Pavel
572-11x
4
SOLARI Jason
570-13x
5
ZORGE Rihards
569-17x
6
SUNG Yunho
569-15x
7
KARSTEDT Jan Lucas
567-14x
8
IMANKULOV Eldar
566-16x
9
MILLER James Andrew John
566-14x
10
KURDZI Abdul-Aziz
565-17x
11
KIROV Kiril
562-14x
12
HONTA Dmytro
561-13x
13
USANLI Kirill
558-11x
14
SON Jerome
555-16x
15
VENGRINI Jergus
554-08x
16
ERDUR Alp Eren
551-08x
17
ABDELFATAH Omar
549-11x
18
NG Brian Wai Kuk
548-06x
19
HERNANDEZ GARCIA Sebastian
547-10x
20
FAYZULLAEV Bezhan
538-07x

Post time: 14-10-2018 04:10
| Show all posts
Men's Youth 10m Air Pistol
Final Results

SAURABH Chaudhary
244.2

SUNG Yunho
236.7

SOLARI Jason
215.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IMANKULOV Eldar
197.0
5
SALAVATI Erfan
174.7
6
KARSTEDT Jan Luca
156.4
7
SCHEJBAL Pavel
134.4
8
ZORGE Rihards
110.2

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 23:47 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list