|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Archery at the Summer Youth Olympic Games 2018

[Copy link]
Post time: 30-9-2018 01:30
| Show all posts |Read mode
Archery at the Summer Youth Olympic Games 2018

Buenos Aires (ARG) - 12 October 2018 - 17 October 2018




Official Schedule
Argentina Time (GMT -3)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, October 12th
10:00 Men's Youth Individual Recurve Ranking Round
10:00 Mixed Youth Team Recurve Ranking Round
10:00 Women's Youth Individual Recurve Ranking Round


Saturday, October 13th
09:00 Mixed Youth Team Recurve Round of 32


Sunday, October 14th
09:00 Mixed Youth Team Recurve Round of 16
14:00 Mixed Youth Team Recurve Quarterfinals
15:12 Mixed Youth Team Recurve Semifinals
15:53 Mixed Youth Team Recurve Bronze Medal Match
16:11 Mixed Youth Team Recurve Gold Medal Match


Monday, October 15th
09:00 Women's Youth Individual Recurve Round of 32
09:28 Men's Youth Individual Recurve Round of 32


Tuesday, October 16th
10:00 Women's Youth Individual Recurve Round of 16
14:00 Women's Youth Individual Recurve Quarterfinals
14:56 Women's Youth Individual Recurve Semifinals
15:30 Women's Youth Individual Recurve Bronze Medal Match
15:44 Women's Youth Individual Recurve Gold Medal Match


Wednesday, October 17th
10:00 Men's Youth Individual Recurve Round of 16
14:00 Men's Youth Individual Recurve Quarterfinals
14:56 Men's Youth Individual Recurve Semifinals
15:30 Men's Youth Individual Recurve Bronze Medal Match
15:44 Men's Youth Individual Recurve Gold Medal Match



Draws



 Author| Post time: 30-9-2018 01:35
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Mixed NOCs
1
1
1
3
2
China
1
0
0
1
2
United States
1
0
0
1
4
India
0
1
0
1
4
Spain
0
1
0
1
6
Belgium
0
0
1
1
6
South Korea
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
3
3
3
9


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
Total
Road
to Tokyo 2020
0
0
0
0

Post time: 17-10-2018 15:21
| Show all posts
Men's Youth Individual Recurve
Ranking Round Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SONG Injun
691
2
TANG Chih-Chun
689
3
FENG Hao
688
4
VACA Carlos
680
5
AKASH Akash
679
6
OVCHYNNIKOV Artem
679
7
CHEREMISKIN Stanislav
678
8
ROOS Senna
677
9
AK Samet
672
10
OUN Hendrik
671
11
TOLBA Youssof
670
12
SOITHONG Aitthiwat
669
13
CADENA David
667
14
DALPATADU Ravien
667
15
COWLES Trenton
665
16
BENÍTEZ Alejandro
663
17
HURNALL Jason
663
18
DE CARVALHO ALMEIDA Mateus
662
19
RODRIGUEZ Hazael
660
20
EYENI Franck
658
21
SOLERA Jose Manuel
657
22
AOSHIMA Tetsuya
654
23
SHABANI Reza
653
24
POTRAFKE Matthias
651
25
REZOWAN Md Ibrahim Sheik
647
26
MUSTAFIN Alikhan
646
27
FABRIZZI Federico
646
28
LEE Benjamen
636
29
THOMPSON Dan
630
30
ROUX Wian
609
31
JUHEL Louis Gino Aurelien
606
32
TURA Leonardo
584

Post time: 17-10-2018 15:22
| Show all posts
Women's Youth Individual Recurve
Ranking Round Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZHANG Mengyao
675
2
UEHARA Ruka
667
3
HIMANI Himani
665
4
SON Yeryeong
663
5
CHANG Rong-Jia
662
6
REISENWEBER Clea
659
7
VAZQUEZ Valentina
659
8
KHARITONOVA Viktoria
658
9
AZZAM Nada
658
10
TROMANS-ANSELL Alyssia
652
11
CANALES Elia
645
12
TOURAINE-HELIAS Kyla
644
13
NAUMOVA Zhanna
642
14
GNORIEGA Catalina
642
15
JEREZ Stefany
639
16
GATCO Milena
638
17
VOROPAYEVA Alexandra
637
18
REDDIG Quinn
634
19
BASSI Isabella
631
20
RAHMANI Sogand
631
21
GIANNASIO Agustina Sofia
630
22
PAEGLIS Laura
629
23
TAGLE Nicole Marie
629
24
HNIN Pyae Sone
628
25
SLIATCHICAS CAETANO Ana Luiza
625
26
VAN DER WINKEL Laura
623
27
TRYDVORNAVA Liliya
619
28
SATIR Selin
617
29
KANG Jin Hwa
608
30
WALTER Jil Grete
590
31
JONES Rebecca
587
32
SHAPLA Mst Radia Akther
580

Post time: 17-10-2018 15:24
| Show all posts
Mixed Youth Team Recurve
Ranking Round Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AZZAM Nada
POTRAFKE Matthias
1309
2
VAZQUEZ Valentina
MUSTAFIN Alikhan
1305
3
KHARITONOVA Viktoria
REZOWAN Md Ibrahim Sheik
1305
4
TROMANS-ANSELL Alyssia
SHABANI Reza
1305
5
REISENWEBER Clea
FABRIZZI Federico
1305
6
SLIATCHICAS CAETANO Ana Luiza
ROOS Senna
1302
7
GNORIEGA Catalina
RODRIGUEZ Hazael
1302
8
VAN DER WINKEL Laura
CHEREMISKIN Stanislav
1301
9
JEREZ Stefany
DE CARVALHO ALMEIDA Mateus
1301
10
GATCO Milena
HURNALL Jason
1301
11
TOURAINE-HELIAS Kyla
SOLERA Jose Manuel
1301
12
HNIN Pyae Sone
AK Samet
1300
13
TAGLE Nicole Marie
OUN Hendrik
1300
14
NAUMOVA Zhanna
EYENI Franck
1300
15
VOROPAYEVA Alexandra
BENÍTEZ Alejandro
1300
16
GIANNASIO Agustina Sofia
SOITHONG Aitthiwat
1299
17
PAEGLIS Laura
TOLBA Youssof
1299
18
REDDIG Quinn
COWLES Trenton
1299
19
CANALES Elia
AOSHIMA Tetsuya
1299
20
BASSI Isabella
DALPATADU Ravien
1298
21
RAHMANI Sogand
CADENA David
1298
22
CHANG Rong-Jia
LEE Benjamen
1298
23
TRYDVORNAVA Liliya
OVCHYNNIKOV Artem
1298
24
SATIR Selin
AKASH Akash
1296
25
SON Yeryeong
THOMPSON Dan
1293
26
KANG Jin Hwa
VACA Carlos
1288
27
WALTER Jil Grete
FENG Hao
1278
28
JONES Rebecca
TANG Chih-Chun
1276
29
HIMANI Himani
ROUX Wian
1274
30
UEHARA Ruka
JUHEL Louis Gino Aurelien
1273
31
SHAPLA Mst Radia Akther
SONG Injun
1271
32
ZHANG Mengyao
TURA Leonardo
1259

Post time: 17-10-2018 15:29
| Show all posts
Mixed Youth Team Recurve
Round of 32

Athletes
Result
AZZAM Nada
POTRAFKE Matthias

ZHANG Mengyao
TURA Leonardo
5





1


PAEGLIS Laura
TOLBA Youssof
GIANNASIO Agustina Sofia
SOITHONG Aitthiwat
2





6




JEREZ Stefany
DE CARVALHO ALMEIDA Mateus
SATIR Selin
AKASH Akash
3





5


SON Yeryeong
THOMPSON Dan
VAN DER WINKEL Laura
CHEREMISKIN Stanislav
2





6








REISENWEBER Clea
FABRIZZI Federico
JONES Rebecca
TANG Chih-Chun
2





6


RAHMANI Sogand
CADENA David
HNIN Pyae Sone
AK Samet
0





6




TAGLE Nicole Marie
OUN Hendrik

BASSI Isabella
DALPATADU Ravien
5





4


HIMANI Himani
ROUX Wian
TROMANS-ANSELL Alyssia
SHABANI Reza
1





5
















KHARITONOVA Viktoria
REZOWAN Md Ibrahim Sheik

UEHARA Ruka
JUHEL Louis Gino Aurelien
5





4


CANALES Elia
AOSHIMA Tetsuya
NAUMOVA Zhanna
EYENI Franck
4





5




TOURAINE-HELIAS Kyla
SOLERA Jose Manuel

CHANG Rong-Jia
LEE Benjamen
6





0


WALTER Jil Grete
FENG Hao
SLIATCHICAS CAETANO Ana Luiza
ROOS Senna
2





6








GNORIEGA Catalina
RODRIGUEZ Hazael
KANG Jin Hwa
VACA Carlos
0





6


TRYDVORNAVA Liliya
OVCHYNNIKOV Artem

GATCO Milena
HURNALL Jason
5





3




VOROPAYEVA Alexandra
BENÍTEZ Alejandro
REDDIG Quinn
COWLES Trenton
0





6


SHAPLA Mst Radia Akther
SONG Injun
VAZQUEZ Valentina
MUSTAFIN Alikhan
2





6


Mixed Youth Team Recurve
Round of 16

Athletes
Result
AZZAM Nada
POTRAFKE Matthias
GIANNASIO Agustina Sofia
SOITHONG Aitthiwat
4





5


SATIR Selin
AKASH Akash

VAN DER WINKEL Laura
CHEREMISKIN Stanislav
6





2




JONES Rebecca
TANG Chih-Chun

HNIN Pyae Sone
AK Samet
5





1


TAGLE Nicole Marie
OUN Hendrik

TROMANS-ANSELL Alyssia
SHABANI Reza
5





3








KHARITONOVA Viktoria
REZOWAN Md Ibrahim Sheik

NAUMOVA Zhanna
EYENI Franck
5





4


TOURAINE-HELIAS Kyla
SOLERA Jose Manuel

SLIATCHICAS CAETANO Ana Luiza
ROOS Senna
6





2




KANG Jin Hwa
VACA Carlos

TRYDVORNAVA Liliya
OVCHYNNIKOV Artem
5





1


REDDIG Quinn
COWLES Trenton

VAZQUEZ Valentina
MUSTAFIN Alikhan
6





2


Mixed Youth Team Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
GIANNASIO Agustina Sofia
SOITHONG Aitthiwat

SATIR Selin
AKASH Akash
6





0


JONES Rebecca
TANG Chih-Chun

TAGLE Nicole Marie
OUN Hendrik
5





1




KHARITONOVA Viktoria
REZOWAN Md Ibrahim Sheik
TOURAINE-HELIAS Kyla
SOLERA Jose Manuel
1





5


KANG Jin Hwa
VACA Carlos
REDDIG Quinn
COWLES Trenton
2





6


Mixed Youth Team Recurve
Semifinals

Athletes
Result
GIANNASIO Agustina Sofia
SOITHONG Aitthiwat

JONES Rebecca
TANG Chih-Chun
6





0


TOURAINE-HELIAS Kyla
SOLERA Jose Manuel

REDDIG Quinn
COWLES Trenton
5





3


Mixed Youth Team Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
JONES Rebecca
TANG Chih-Chun
REDDIG Quinn
COWLES Trenton
3





5


Mixed Youth Team Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
GIANNASIO Agustina Sofia
SOITHONG Aitthiwat

TOURAINE-HELIAS Kyla
SOLERA Jose Manuel
1





5

Post time: 17-10-2018 15:58
| Show all posts
Women's Youth Individual Recurve
Round of 32

Athletes
Result
ZHANG Mengyao
SHAPLA Mst Radia Akther
6

0


VOROPAYEVA Alexandra
GATCO Milena
6

4




AZZAM Nada
HNIN Pyae Sone
5

6


SLIATCHICAS CAETANO Ana Luiza
KHARITONOVA Viktoria
4

6








CHANG Rong-Jia
SATIR Selin
6

4


GIANNASIO Agustina Sofia
TOURAINE-HELIAS Kyla
3

7




NAUMOVA Zhanna
RAHMANI Sogand
6

2


KANG Jin Hwa
SON Yeryeong
0

6
















HIMANI Himani
WALTER Jil Grete
7

1


BASSI Isabella
GNORIEGA Catalina
5

6




CANALES Elia
PAEGLIS Laura
6

2


TRYDVORNAVA Liliya
REISENWEBER Clea
0

6








VAZQUEZ Valentina
VAN DER WINKEL Laura
6

2


TAGLE Nicole Marie
TROMANS-ANSELL Alyssia
4

6




JEREZ Stefany
REDDIG Quinn
5

6


JONES Rebecca
UEHARA Ruka
6

5


Women's Youth Individual Recurve
Round of 16

Athletes
Result
ZHANG Mengyao
VOROPAYEVA Alexandra
7

1


HNIN Pyae Sone
KHARITONOVA Viktoria
6

5




CHANG Rong-Jia
TOURAINE-HELIAS Kyla
6

2


NAUMOVA Zhanna
SON Yeryeong
0

6








HIMANI Himani
GNORIEGA Catalina
4

6


CANALES Elia
REISENWEBER Clea
6

2




VAZQUEZ Valentina
TROMANS-ANSELL Alyssia
7

1


REDDIG Quinn
JONES Rebecca
3

7


Women's Youth Individual Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
ZHANG Mengyao
HNIN Pyae Sone
6

0


CHANG Rong-Jia
SON Yeryeong
0

6




GNORIEGA Catalina
CANALES Elia
3

7


VAZQUEZ Valentina
JONES Rebecca
6

0


Women's Youth Individual Recurve
Semifinals

Athletes
Result
ZHANG Mengyao
SON Yeryeong
6

4


CANALES Elia
VAZQUEZ Valentina
6

4


Women's Youth Individual Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
SON Yeryeong
VAZQUEZ Valentina
7

3


Women's Youth Individual Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
ZHANG Mengyao
CANALES Elia
6

2

Post time: 17-10-2018 16:03
| Show all posts
Men's Youth Individual Recurve
Round of 32

Athletes
Result
SONG Injun
TURA Leonardo
6

2


HURNALL Jason
BENÍTEZ Alejandro
4

6




AK Samet
POTRAFKE Matthias
6

4


REZOWAN Md Ibrahim Sheik
ROOS Senna
5

6








AKASH Akash
LEE Benjamen
6

5


SOLERA Jose Manuel
SOITHONG Aitthiwat
6

4




CADENA David
EYENI Franck
6

4


THOMPSON Dan
VACA Carlos
0

6
















FENG Hao
ROUX Wian
6

0


RODRIGUEZ Hazael
DALPATADU Ravien
5

6




TOLBA Youssof
AOSHIMA Tetsuya
6

5


FABRIZZI Federico
OVCHYNNIKOV Artem
2

6








CHEREMISKIN Stanislav
MUSTAFIN Alikhan
6

2


SHABANI Reza
OUN Hendrik
6

2




COWLES Trenton
DE CARVALHO ALMEIDA Mateus
6

0


JUHEL Louis Gino Aurelien
TANG Chih-Chun
0

6


Men's Youth Individual Recurve
Round of 16

Athletes
Result
SONG Injun
BENÍTEZ Alejandro
7

1


AK Samet
ROOS Senna
1

7




AKASH Akash
SOLERA Jose Manuel
6

2


CADENA David
VACA Carlos
0

6








FENG Hao
DALPATADU Ravien
5

6


TOLBA Youssof
OVCHYNNIKOV Artem
5

6




CHEREMISKIN Stanislav
SHABANI Reza
4

6


COWLES Trenton
TANG Chih-Chun
7

1


Men's Youth Individual Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
SONG Injun
ROOS Senna
1

7


AKASH Akash
VACA Carlos
6

4




DALPATADU Ravien
OVCHYNNIKOV Artem
2

6


SHABANI Reza
COWLES Trenton
0

6


Men's Youth Individual Recurve
Semifinals

Athletes
Result
ROOS Senna
AKASH Akash
0

6


OVCHYNNIKOV Artem
COWLES Trenton
0

6


Men's Youth Individual Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
ROOS Senna
OVCHYNNIKOV Artem
7

3


Men's Youth Individual Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
AKASH Akash
COWLES Trenton
0

6

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-11-2021 03:10 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list