|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Summer Youth Olympic Games 2018

[Copy link]
 Author| Post time: 3-3-2019 23:25
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Individual All-Around
Final Results

KITAZONO Takeru
82.298

NAIDIN Sergei
80.498

SOARES Diogo
80.265

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BRIONES Brandon
80.131
5
TOBIN Adam
79.573
6
CHEPURNYI Nazar
79.331
7
YIN Dehang
79.164
8
GIANNINI Lay
78.798
9
DOLCI Felix
77.582
10
CLAEYS Ward
76.764
11
IVANOVS Olegs
76.699
12
SCHWED Daniel
75.889
13
BOHLOULZADE HAJLARI Reza
74.397
14
DICK Sam
74.331
15
TARHAN Bora
73.231
16
BALAZS Krisztian
72.907
17
STENBERG Marcus
70.598
18
KARLSEN Jacob
69.332

 Author| Post time: 3-3-2019 23:30
| Show all posts
Shooting

Mixed Youth Team 10m Air Rifle
Final Results

Mixed NOCs
ERDENECHULUUN Enkhmaa
PEKLER Zalan

-

Mixed NOCs
DEREVIAGINA Anastasiia
RAMIREZ RAMOS Edson Ismael

-

Mixed NOCs
FIRMAPAZ Facundo
KEMPPI Viivi Natalia

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MARTINEZ LOPEZ Gabriela Fernanda
WADLEGGER Stefan
-
5
BENETTI Sofia
MAHARDIKA Muhammad Naufal
-
5
CHEN Yun-Yun
SHARAR Arnab
-
5
BABAYAN Hayk
ROSSITER Victoria Michelle Venning
-
5
VOLKART Alliana
ZOLFAGHARIAN Amirsiyavash
-

 Author| Post time: 3-3-2019 23:30
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 800m Freestyle
Final Results

NGUYEN Huy Hoang
7:50.20

YOSHIDA Keisuke
7:53.85

DE TULLIO Marco
7:55.81

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KALMAR Akos
7:56.43
5
BEAUGRAND Paul
8:01.93
6
CALLONI Johannes
8:03.30
7
HAFNAOUI Ahmed Ayoub
8:04.43
8
REID Zac
8:05.27
9
LOPES Jose
8:09.43
10
JULIA TOUS Ferran
8:09.92
11
KOZIEJKO Bartlomiej
8:09.97
12
SCHMIDT Aaron Elias
8:11.73
13
CAMBLONG Tommy
8:11.82
14
GIL CORBACHO Marcos
8:12.93
15
YANCHEV Yordan
8:13.49
16
GEORGAKOPOULOS Andreas
8:14.71
17
PAGE Advait
8:16.06
18
LACANSKI Boris
8:16.17
19
KURACHKIN Kanstantsin
8:17.62
20
FREEMAN James
8:18.64
21
SARTORI Murilo Setin
8:22.27
22
BARAO William
8:23.60
23
SANTO Filipe
8:24.48
24
PETCHAKUL Sarith
8:38.52
25
NDIAYE Amadou
8:47.04
26
MacPHERSON Murray William
9:35.82

 Author| Post time: 3-3-2019 23:30
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 50m Butterfly
Final Results

MINAKOV Andrei
23.62

HVAS Tomoe
23.63

MARKOV Daniil
23.63

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CECCON Thomas
23.65
5
SHEN Jiahao
23.83
6
SAMEH Abdelrahman
24.07
7
MILAK Kristof
24.11
8
BURDISSO Federico
24.25

 Author| Post time: 3-3-2019 23:30
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 50m Backstroke
Final Results

McKEOWN Kaylee Rochelle
28.28

VASKINA Daria
28.38

TOUILI Lila
28.78

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WHITE Rhyan Elizabeth
28.86
5
GOEIJ Fernanda
28.91
6
FRIAS MOLINA Tamara
29.01
7
BROAD Madison
29.12
8
NAZAROVA Diana
29.55

 Author| Post time: 3-3-2019 23:30
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 4x100m Freestyle
Final Results

China
KLEVANOVICH Elizaveta
MAKAROVA Anastasia
VASKINA Daria
EGOROVA Polina

3:45.26

Brazil
RAURICH Rafaela
VIEIRA Ana Carolina
PESSANHA Maria Luiza
GOEIJ Fernanda

3:47.20

Japan
KOJIMA Miku
YAMAMOTO Mayuka
IKEMOTO Nagisa
ASABA Shiori

3:49.27

Rank
Athletes
Nation
Result
4
YANG Junxuan
PENG Xuwei
ZHENG Muyan
LIN Xintong
3:53.19
5
DOUGLASS Kate
WHITE Rhyan Elizabeth
DONOHOE Madelyn
SIMS Kaitlynn
3:53.32
6
COETZEE Dune
MUNDELL Christin
BEAVON Kate
VENTER Mariella
3:57.40
Australia
DNS

 Author| Post time: 3-3-2019 23:35
| Show all posts
Taekwondo

Men's Youth +73kg
Final Results

KHOSRAVI Mohammadali
-

LEE Meng-En
-

ABDUL RAHIMZAI Nisar Ahmad
-

McCLYMONT Ethan
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
MOHAMED KHALAF Abdelrahman
-
5
PILIPOVIC Milos
-
5
SADURSKI Jakub
-
5
AUGUSTIN Nik
-

 Author| Post time: 3-3-2019 23:35
| Show all posts
Taekwondo

Women's Youth +63kg
Final Results

ABOUFARAS Fatima-Ezzahra
-

HEMATI Kimia
-

MU Wenzhe
-

ADEBAIO Kristina
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
AYALA TAMI Laura Camila
-
5
GANNAWAY Sharissa
-
5
KOSZEL Marcelina Marta
-
5
ARSLAN Dilara
-

 Author| Post time: 3-3-2019 23:40
| Show all posts
Weightlifting

Men's Youth -77kg
Final Results

MARGARYAN Karen
309

TOSHTEMIROV Mukhammadkodir
308

MOSTAFA Abdalla Galal Mohamed
295

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VILLEGAS FERNANDEZ Santiago
274
5
NGAINA II Hermann Junior
263
6
PRETORIUS Jayden Dylon
245
7
ZILINSKAS Zilvinas
239
8
ALQASIMI Shaikh Mohammad
191
9
FETAOVSKI Bleron
190

 Author| Post time: 3-3-2019 23:40
| Show all posts
Weightlifting

Women's Youth -58kg
Final Results

BELKHIR Ghofrane
196

SAID Neama Said Fahmi
194

BROWN Peyton
186

Rank
Athletes
Nation
Result
4
YUSUF Islamiyat
173
5
KARDARA Mary
166
6
RZAZADE Lala
147
7
OWUSU Sandra Mensimah
142
8
WANEASI Betty
129

 Author| Post time: 3-3-2019 23:40
| Show all posts
Triathlon

Mixed Youth Team Relay
Final Results

Team I Europe
BENDIX MADSEN Sif
CROCIANI Alessio
WEBER Anja
MONTEZ Alexandre

01:26:1200:21:42+00:20:55+00:22:40+00:20:55

Team I Oceania
DERBYSHIRE Charlotte
MCCULLOUGH Dylan
RODERICK Brea
FERRIS Joshua

01:26:3200:22:26+00:19:51+00:23:00+00:21:15

Team III Europe
HORN Marie
GRAF Henry
NOYER Emilie
BELLIDO MIKHAILOVA Igor

01:28:5900:23:39+00:20:42+00:23:13+00:21:25

Rank
Athletes
Nation
Result
Leg 1
Leg 2
Leg 3
Leg 4
4
PEETERS Hanne
KISS Gergely
FERENCZI Nikolett
YOUNG Calum
01:29:21
00:23:01
00:21:00
00:23:42
00:21:38
5
RICO Ines
SKRJANC Jan
COLEMAN Libby
MALCORPS Rik
01:29:35
00:23:01
00:21:27
00:23:14
00:21:53
6
CLEMANT Karina
TRIANA PENA Cristian Andres
LACERDA Giovanna
DE LA PENA SCHOTT Javier Antonio
01:30:39
00:23:23
00:21:26
00:23:49
00:22:01
7
ORLANDINI Delfina
TERAN CARVAJAL Gabriel
BARBOSA SANCHEZ Maria Fernanda
WOOD Solen
01:31:43
00:22:49
00:21:27
00:24:52
00:22:35
8
LOBBA Chiara
TRIPONEZ Loic
STETSENKO Alevtina
SHEVACH LEVANON Itamar
01:31:48
00:24:00
00:21:54
00:24:26
00:21:28
9
SCHLEBUSCH Amber
STROEBEL Christiaan
FATTOUM Syrine
SEBAI Mohamed Aziz
01:31:54
00:22:01
00:21:17
00:25:27
00:23:09
10
LEE Jung Won
TOKUYAMA Teppei
MIDDLEDITCH Emma Ada
ZUBTSOV Daniil
01:31:57
00:22:57
00:21:44
00:24:01
00:23:15
11
ALBRIGHT Maryhelen
EIGHTS Giannon Lisandro
ESPINOZA GUABLOCHO Naomi
PUGLIESE Dominic
01:35:17
00:22:45
00:23:11
00:25:15
00:24:06
12
FIGUEREDO BRINGA Niuska
BOFF Pedro Henrique
NOEL Enya
RODRIGUEZ DIEZ Alejandro
01:36:17
00:24:22
00:22:05
00:26:21
00:23:29
13
UCHIDA Maki
HUNG Tik Long
YU Xinying
CHONG Xian Hao
01:36:49
00:23:40
00:24:22
00:25:21
00:23:26
14
LO Ho Yan
TAREK Mohamed
YASSEER MOHAMED Maram
ALKHARRAT Zakaria
01:39:38
00:24:35
00:23:16
00:27:07
00:24:40
VEGA Paula
BAEZA MUNOZ Cristobal
RODRIGUEZ MORENO Sofia
SHELLENBERGER Andrew
DNF
00:22:24
00:00:00
00:00:00
00:00:00
DANIELS Eva
CARLSSON Andreas
DE KONING Barbara
PASSEMARD Baptiste
DNF
00:22:11
00:00:00
00:00:00
00:00:00

 Author| Post time: 3-3-2019 23:45
| Show all posts
Badminton

Men's Singles
Final Results

LI Shifeng
-

SEN Lakshya
-

NARAOKA Kodai
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MERKLE Arnaud-Sylvain-Andre
-
5
CHEN Shiaucheng
-
5
RUMBAY Ikhsan Leonardo Imanuel
-
5
NGUYEN Nhat
-
5
VITIDSARN Kunlavut
-

 Author| Post time: 3-3-2019 23:45
| Show all posts
Badminton

Women's Singles
Final Results

GOH Jin Wei
-

WANG Zhiyi
-

CHAIWAN Phittayaporn
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HOOI Yue Yann Jaslyn
-
5
HUANG Yinhsuan
-
5
SANDORHAZI Vivien
-
5
GAI Jennie
-
5
VU Thi Anh Thu
-

 Author| Post time: 3-3-2019 23:50
| Show all posts
Badminton

Mixed Youth Relay Team
Final Results

Alpha
AMBALANGODAGE Hasini Nusaka
DELCHEVA Maria
GAI Jennie
PILLAI Ashwathi
SEN Lakshya
TOTI Giovanni
VATH Vannthoun
YANG Brian

-

Omega
CARRAGGI Julien
FUNG Zecily
LIMA Jaqueline
MIZUI Hirari
MOSTAFA KAMEL Mohamed
NARAOKA Kodai
RESCH Lukas
SVABIKOVA Tereza

-

Theta
CHARYGULYYEVA Milana
DJELLAB Yassamine
LOBNIK Metka
MUMINOVIQ Erza
NAGUCHEV Abrek
NIHOZEKO Fleury
SULAIMONI Jamshed
ZHENISHBEKOV Sultan

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BATARI Maharani Sekar
BOSNIUK Danylo
GRIMLEY Christopher
HOOI Yue Yann Jaslyn
JIMENEZ Nairoby Abigail
KEOXAY Kettiya
NGUYEN Nhat
SANDORHAZI Vivien
-
5
ANDREU Elena
CHAIWAN Phittayaporn
DELMASTRO Mateo
LINDERS Madouc
MERKLE Arnaud-Sylvain-Andre
PANARIN Dmitriy
PAPAI Balazs
POLANC Petra
-
5
CHEN Shiaucheng
FARIAS Fabricio
GOH Jin Wei
GYNGA Vlada
ILORI Aminat Oluwafunke
INCI Nazlican
NGUYEN HAI Dang
TOLEDANO Tomas
-
5
BOUKSANI Halla
CANJURA ARTIGA Uriel Francisco
KOH Jia Wei Joel
LI Shifeng
MEDEL Alonso
SAPONARA RIVVA Fernanda
VAISHNAVI REDDY Jakka
-
5
AKOUMBA ZE Madeleine Caren
KING Grace
KOPPEN Dennis
RUMBAY Ikhsan Leonardo Imanuel
SAVIN Cristian
SPOERI Ann-Kathrin
WANG Zhiyi
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:00
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth C1
Final Results

BAKHRADDIN Dias
1:54.66Gold Medal Final

ABDUSALOMOV Islomjon
1:55.17Gold Medal Final

MINARIK Jiri
1:55.45Bronze Medal Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PALLA Balazs
1:56.32B.M.F.

 Author| Post time: 4-3-2019 00:00
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth K1
Final Results

RENDESSY Eszter
1:46.21Gold Medal Final

PECSUKOVA Katarina
1:51.94Gold Medal Final

SUKHANOVA Stella
1:54.25Bronze Medal Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZINT Gina
1:57.18B.M.F.

 Author| Post time: 4-3-2019 00:00
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Youth Individual All-Around
Final Results

VILLA Giorgia
54.066

MORGAN Amelie
53.432

BACHYNSKA Anastasiia
52.332

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TANG Xijing
52.264
5
KLIMENKO Kseniia
51.199
6
SLEVIN Emma
50.499
7
PAULSSON Tonya
49.399
8
SAYER Kate
49.299
9
HAUTALA Ada
49.148
10
SPENCE Emma
49.132
11
PETISCO Alba
49.132
12
ZIMMERMANN Lisa
48.948
13
LEE Yunseo
48.899
14
BACSKAY Csenge Maria
48.766
15
PUIU Ana-Maria
48.366
16
STALINKEVICIUTE Egle
48.099
17
MONTOYA Camila
46.298
18
IBRAHIM Zeina
42.983

 Author| Post time: 4-3-2019 00:05
| Show all posts
Sailing

Men's Youth Techno 293+
Final Results

KALPOGIANNAKIS Alexandros
23.0

RENNA Nicolo
36.0

HAWKINS Finn
46.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VARDIMON Tomer
56.0
5
CHEN Haoze
60.0
6
GARANDEAU Tom
77.0
7
LIM Alexander
80.3
8
IKEDA Takumi
101.0
9
SCHMITZ Luc
111.0
10
MANOWIECKI Kamil
119.0
11
ZHILIN Egor
120.0
12
KOPP Belisario
127.0
13
LEUNG Pui Hei
128.0
14
van der ZALM Max
129.0
15
HALANK Alex
141.0
16
ABREU Tiago
155.0
17
TORRES RINALDELLI Alex
157.0
18
TRAININI HONY PLENTZ Guilherme
182.0
19
NORES Manuel
192.0
20
CLAUX Raul
198.0
21
AL BALUSHI Mohammed Nabil
203.0
22
MAAROUF RABIA SOWILAM Moamen
204.0
23
BRIGHET Imad Eddine
228.0
24
THI HTOO Saw Thaw
267.0

 Author| Post time: 4-3-2019 00:05
| Show all posts
Sailing

Women's Youth Techno 293+
Final Results

SPECIALE Giorgia
21.0

PIANAZZA Manon
39.0

REZNIKOVA Yana
46.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GAZIT Naama
47.0
5
DIVARI Aikaterini
73.0
6
SAUBIDET BIRKNER Celina
79.0
7
MATVEENKO Yuliya
80.0
8
MAK Cheuk Wing
93.0
9
SULIKOWSKA Lidia
102.0
10
CARGO Palma
110.0
11
WATSON Islay
120.0
12
STATER Dominique
123.0
13
TEN HAVE Veerle
123.0
14
DIEGO SCHLETTWEIN Joanna
127.0
15
SHAHRIN Marsha
141.0
16
OPPEDAL Helle
148.0
17
WANG Chihling
168.0
18
YAVUZ Eda
178.0
19
PRADA Giovanna
178.0
20
ARROSPIDE Cristina
208.0
21
LEA Hailey
218.0
22
AIT ALI SLIMANE Lina Tessa
242.0
23
WAEL IBRAHIM Salma
244.0

 Author| Post time: 4-3-2019 00:05
| Show all posts
Shooting

Mixed Youth Team 10m Air Pistol
Final Results

Mixed NOCs
BHAKER Manu
FAYZULLAEV Bezhan

-

Mixed NOCs
KIROV Kiril
SEEGER Vanessa

-

Mixed NOCs
HONTA Dmytro
IBARRA MIRANDA Andrea Victoria

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AL-KAABI Fatimah Abbas Waheeb
SON Jerome
-
5
CAMPOSTRINI Giulia
ZORGE Rihards
-
5
KARSTEDT Jan Luca
RUEDA VARGAS Juana
-
5
KURDZI Abdul-Aziz
STRBAC Marijana Matea
-
5
RANKELYTE Greta
USANLI Kirill
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:10
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 50m Freestyle
Final Results

SEEMANOVA Barbora
25.14

YAMAMOTO Mayuka
25.39

YANG Junxuan
25.47

KLANCAR Neza
25.47

Rank
Athletes
Nation
Result
5
McSHARRY Mona
25.54
6
PETKOVA Diana
25.56
7
DOUGLASS Kate
25.83
8
KLEVANOVICH Elizaveta
26.05

 Author| Post time: 4-3-2019 00:10
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Backstroke
Final Results

KOLESNIKOV Kliment
1:56.14

MARTIN Daniel
1:58.20

MARTOS BACARIZO Manuel
1:59.37

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HARDER Ethan Wayne
1:59.79
5
CHUANG Mu-Lun
2:01.64
6
PAVLIDI Arijus
2:02.32
7
RINCON VELASCO Anthony
2:02.48
8
STSEGLOV Ivan
2:02.63

 Author| Post time: 4-3-2019 00:10
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 100m Butterfly
Final Results

EGOROVA Polina
59.22

KOHLER Angelina
59.44

SHKURDAI Anastasiya
59.76

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LIN Xintong
1:00.35
5
JUNEVIK Sara
1:00.41
6
GUEVARA HERNANDEZ Miriam Car.
1:00.90
7
KAN Cheuk Tung Natalie
1:01.21
8
OZKAN Aleyna
1:01.47

 Author| Post time: 4-3-2019 00:10
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 100m Freestyle
Final Results

MINAKOV Andrei
49.23

KRASKA Jakub
49.26

HANSON Robin
49.52

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CALVELO de SOUZA Andre Luiz
49.86
5
LEE Yooyeon
50.10
6
MIROSLAW Rafael
50.13
7
HONG Jinquan
50.35
8
PEIXOTO Lucas
50.43

 Author| Post time: 4-3-2019 00:10
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 200m Breaststroke
Final Results

ASABA Shiori
2:26.80

TETEREVKOVA Kotryna
2:28.18

WANG Heesong
2:28.83

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZHENG Muyan
2:28.99
5
VAZQUEZ RUIZ Alba
2:29.01
6
MAKAROVA Anastasia
2:29.03
7
YUN Eunsol
2:30.33
8
KRONIGER Anna
2:30.93

 Author| Post time: 4-3-2019 00:15
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Butterfly
Final Results

MILAK Kristof
1:54.89

KESYL Denys
1:55.89

BURDISSO Federico
1:57.16

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WANG Kuan-Hung
1:57.45
5
PARK Junghun
1:58.67
6
ISHIKAWA Shinnosuke
1:59.42
7
SIRE FIGUERAS Ferran
2:01.88
8
JOHNSON Jake
2:02.10

 Author| Post time: 4-3-2019 00:15
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 400m Freestyle
Final Results

KESELY Ajna
4:07.14

PIGNATIELLO Delfina
4:10.40

KAHLER Marlene
4:12.48

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COETZEE Dune
4:15.27
5
SIMS Kaitlynn
4:15.53
6
OLIVA Nicole Justine Marie
4:16.61
7
GALISTEO ZAPATERO Andrea
4:16.91
8
DINI Delfina
4:19.25

 Author| Post time: 4-3-2019 00:15
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 50m Breaststroke
Final Results

HOULIE Michael
27.51

SUN Jiajun
27.85

MILANOVICH Alexander Nicholas
27.87

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TANIGUCHI Taku
28.20
5
PINHEIRO de SOUZA Vitor
28.24
6
GERASIMENKO Vladislav
28.36
7
CORBEAU Caspar
28.70
7
PETRASHOV Denis
28.70

 Author| Post time: 4-3-2019 00:15
| Show all posts
Swimming

Mixed Youth 4x100m Medley Relay
Final Results

China
WANG Guanbin
SUN Jiajun
LIN Xintong
YANG Junxuan

3:49.79

Russia
EGOROVA Polina
MAKAROVA Anastasia
MINAKOV Andrei
KOLESNIKOV Kliment

3:51.46

Japan
KOJIMA Miku
TANIGUCHI Taku
ISHIKAWA Shinnosuke
IKEMOTO Nagisa

3:51.74

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LOYNING Ingeborg
GRINDHEIM Andre Klippenberg
HVAS Tomoe
RYPESTOL Malene
3:56.75
5
WHITE Rhyan Elizabeth
DANG Ethan
JOHNSON Jake
DOUGLASS Kate
3:56.81
6
TOUILI Lila
BASSO-BERT Clara
COMTE Serguei
DELICES Jean-Marc
3:57.25
7
BROAD Madison
MILANOVICH Alexander Nicholas
LIENDO EDWARDS Joshua Ismael
LEIBEL Kyla Anne
3:57.32
8
MROZINSKI Julia Maria
KRONIGER Anna
ARMBRUSTER Luca Nik
MIROSLAW Rafael
3:57.88

 Author| Post time: 4-3-2019 00:20
| Show all posts
Weightlifting

Men's Youth -85kg
Final Results

FICCO Cristiano Giuseppe
325

BABAYEV Tarmenkhan
316

ALOTHMAN Ali Yousef
299

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ASKARIDOUN Amirreza
298
5
CUEVAS IBORRA Nicolas Rodrigo
269
6
AMJAD Farhan
253
GALIATSATOS Gerasimos
DNF

 Author| Post time: 4-3-2019 00:20
| Show all posts
Weightlifting

Women's Youth -63kg
Final Results

FAYZULLAEVA Kumushkhon
218

CHONTAVIN Thipwara
202

SHATOVA Galya
201

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CASADEVALL Maria Luz
190
5
RUTKOWSKA Paulina
187
6
UEPA Maximina
183
7
LENT Ketty
173
8
HASHIMOTO Sumire
170
9
RIOS Yerika
146
10
MANGION VASSALLO Shelby
138
SONG Kuk Hyang
DNF

 Author| Post time: 4-3-2019 00:20
| Show all posts
Wrestling

Men's Youth Greco-Roman -45kg
Final Results

DEHBOZORGI Amirreza
-

PERALTA GONZALEZ Jeremy Renzo
-

NAZARYAN Edmond Armen
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZAKIRBAYEV Arslanbek
-
5
SHAABAN Abdalla Mohamed
-
6
DE JESUS VALERIO Densel Jaffet
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:25
| Show all posts
Wrestling

Men's Youth Greco-Roman -51kg
Final Results

SASAKI Wataru
-

TOKHADZE Giorgi
-

SALAS ESQUIVEL Axel Andre
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LOVERA Eduardo
-
5
JOUINI Mehdi
-
6
ADINIWIN Alexander
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:25
| Show all posts
Wrestling

Men's Youth Greco-Roman -60kg
Final Results

CHKHIKVADZE Giorgi
-

SADYROV Elmirbek
-

HOVHANNISYAN Sahak
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
UGALDE AGUILAR Miguel Angel
-
5
MERIKHI Ahmed Abdelhakim
-
6
KELLNER Arapo Ngatuerua George
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:30
| Show all posts
Wrestling

Men's Youth Greco-Roman -71kg
Final Results

GUTU Alexandrin
-

STARODUBTSEV Stepan
-

YAMADA Shu
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MAAFI Lamjed
-
5
CALLE PEREZ Brandon
-
6
SANTOS Lynch Xavier Tanglao
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:30
| Show all posts
Wrestling

Men's Youth Greco-Roman -92kg
Final Results

NOSRATI Mohammad Ghorbanali
-

AYAYDIN Osman
-

EVLOEV Mukhammad
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WEHIB Shady Elkhalil Ibrahim
-
5
ALVES DE QUEIROZ Igor Fernando
-
6
BARTLEY Ariston Faamalosi
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:35
| Show all posts
Beach Handball

Men's Youth Tournament
Final Results

Spain
-

Portugal
-

Argentina
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Croatia
-
5
Hungary
-
6
Thailand
-
7
Venezuela
-
8
Italy
-
9
Chinese Taipei
-
10
Uruguay
-
11
Paraguay
-
12
Mauritius
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:35
| Show all posts
Beach Handball

Women's Youth Tournament
Final Results

Argentina
-

Croatia
-

Hungary
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Netherlands
-
5
Paraguay
-
6
Chinese Taipei
-
7
Russia
-
8
Venezuela
-
9
Turkey
-
10
Hong Kong
-
11
American Samoa
-
12
Mauritius
-

 Author| Post time: 4-3-2019 00:35
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth K1
Final Results

KISS Adam
1:38.77Gold Medal Final

VANGEEL Jules
1:39.88Gold Medal Final

ROSSI Valentin
1:38.88Bronze Medal Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PILARZ Wojciech
1:41.11B.M.F.

 Author| Post time: 4-3-2019 00:35
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth C1
Final Results

FAYZIEVA Gulbakhor
2:06.28Gold Medal Final

GONCZOL Laura
2:16.14Gold Medal Final

RODRIGUEZ GUZMAN Stephanie Angie
2:16.04Bronze Medal Final

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NURLANOVA Elnura
2:22.19B.M.F.

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-3-2021 02:06 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list