|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Summer Youth Olympic Games 2018

[Copy link]
Post time: 25-9-2018 22:00
| Show all posts |Read mode
Summer Youth Olympic Games 2018

Buenos Aires (ARG) - 6 October 2018 - 18 October 2018




Sports & Events

Sport
Events
Medals
Men's
Women's
Mixed
Total
Men's
Women's
Mixed
Total
3x3 Basketball
2
2
0
4
6
6
0
12
Archery
1
1
1
3
3
3
3
9
Athletics
18
18
0
36
54
54
0
108
Badminton
1
1
1
3
3
3
3
9
Beach Handball
1
1
0
2
3
3
0
6
Beach Volleyball
1
1
0
2
3
3
0
6
Boxing
9
4
0
13
27
12
0
39
Breaking
1
1
1
3
3
3
3
9
Canoeing - Slalom
2
2
0
4
6
6
0
12
Canoeing - Sprint
2
2
0
4
6
6
0
12
Cycling
1
1
2
4
3
3
6
12
Diving
2
2
1
5
6
6
3
15
Equestrian
0
0
2
2
0
0
6
6
Fencing
3
3
1
7
9
9
3
21
Futsal
1
1
0
2
3
3
0
6
Golf
1
1
1
3
3
3
3
9
Gymnastics - Acrobatic
0
0
1
1
0
0
3
3
Gymnastics - Artistic
7
5
1
13
21
15
3
39
Gymnastics - Rhythmic
0
1
0
1
0
3
0
3
Gymnastics - Trampoline
1
1
0
2
3
3
0
6
Hockey 5s
1
1
0
2
3
3
0
6
Judo
4
4
1
9
16
16
4
36
Karate
3
3
0
6
12
12
0
24
Modern Pentathlon
1
1
1
3
3
3
3
9
Roller Skating
1
1
0
2
3
3
0
6
Rowing
2
2
0
4
6
6
0
12
Rugby Sevens
1
1
0
2
3
3
0
6
Sailing
2
2
1
5
6
6
3
15
Shooting
2
2
2
6
6
6
6
18
Sport Climbing
1
1
0
2
3
3
0
6
Swimming
17
17
2
36
51
51
6
108
Table Tennis
1
1
1
3
3
3
3
9
Taekwondo
5
5
0
10
20
20
0
40
Tennis
2
2
1
5
6
6
3
15
Triathlon
1
1
1
3
3
3
3
9
Weightlifting
6
6
0
12
18
18
0
36
Wrestling
10
5
0
15
30
15
0
45
Total: 37 Sports
114
103
22
239
354
321
67
742
 Author| Post time: 25-9-2018 22:00
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
29
18
12
59
2
China
18
9
9
36
3
Japan
15
12
12
39
4
Mixed NOCs
13
13
13
39
5
Hungary
12
7
5
24
6
Italy
11
10
13
34
7
Argentina
11
6
9
26
8
Iran
7
3
4
14
9
United States
6
5
7
18
10
France
5
15
7
27
11
Ukraine
5
7
6
18
12
Thailand
5
5
2
12
13
Australia
4
8
4
16
14
Uzbekistan
4
4
6
14
15
Colombia
4
3
3
10
15
Kazakhstan
4
3
3
10
17
Cuba
4
0
2
6
18
India
3
9
1
13
19
Great Britain
3
4
5
12
20
Germany
3
4
2
9
21
Mexico
3
3
6
12
22
Czech Republic
3
3
5
11
23
Egypt
3
2
7
12
24
Sweden
3
2
1
6
25
Greece
3
1
2
6
26
South Africa
3
1
1
5
27
Kenya
3
1
0
4
27
New Zealand
3
1
0
4
29
Brazil
2
4
7
13
30
Romania
2
3
3
8
31
Belgium
2
3
2
7
32
Slovenia
2
2
5
9
33
Ethiopia
2
2
4
8
34
Bulgaria
2
2
2
6
35
Azerbaijan
2
1
3
6
35
Norway
2
1
3
6
37
Denmark
2
1
1
4
38
Vietnam
2
1
0
3
39
Malaysia
2
0
0
2
39
Moldova
2
0
0
2
39
Qatar
2
0
0
2
39
Venezuela
2
0
0
2
43
Morocco
1
5
1
7
44
South Korea
1
4
7
12
45
Georgia
1
4
1
6
46
Turkey
1
3
7
11
47
Spain
1
3
5
9
48
Belarus
1
3
3
7
49
Nigeria
1
3
0
4
50
Ecuador
1
2
2
5
51
Portugal
1
2
0
3
52
Austria
1
1
7
9
53
Israel
1
1
1
3
53
Lithuania
1
1
1
3
53
Slovakia
1
1
1
3
53
Tunisia
1
1
1
3
57
Saudi Arabia
1
0
2
3
58
Armenia
1
0
1
2
58
Dominican Republic
1
0
1
2
58
Finland
1
0
1
2
58
Uganda
1
0
1
2
62
Burundi
1
0
0
1
62
Iceland
1
0
0
1
62
Mauritius
1
0
0
1
65
Algeria
0
5
0
5
66
Canada
0
3
6
9
67
Serbia
0
2
3
5
68
Kyrgyzstan
0
2
1
3
68
Mongolia
0
2
1
3
70
Netherlands
0
1
5
6
71
Poland
0
1
3
4
72
Chinese Taipei
0
1
2
3
72
Croatia
0
1
2
3
72
Ireland
0
1
2
3
72
Puerto Rico
0
1
2
3
72
Switzerland
0
1
2
3
77
Hong Kong
0
1
1
2
77
Jamaica
0
1
1
2
77
Zambia
0
1
1
2
80
Luxembourg
0
1
0
1
80
Philippines
0
1
0
1
80
Saint Lucia
0
1
0
1
80
United Arab Emirates
0
1
0
1
84
Afghanistan
0
0
1
1
84
Eritrea
0
0
1
1
84
Estonia
0
0
1
1
84
Honduras
0
0
1
1
84
Indonesia
0
0
1
1
84
Jordan
0
0
1
1
84
Kosovo
0
0
1
1
84
Macedonia
0
0
1
1
84
Niger
0
0
1
1
84
Pakistan
0
0
1
1
84
Sri Lanka
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
240
241
263
744

 Author| Post time: 3-3-2019 20:40
| Show all posts
Cycling - BMX

Mixed Youth Team Race
Final Results

Russia
BESKROVNYY Ilia
OVCHINNIKOVA Varvara

160

Switzerland
SCHUNCK Kevin
CLAESSENS Zoe

120

Colombia
RAMIREZ VALENCIA Juan Camilo
BOLLE CARRILLO Gabriela

105

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GLAZERS Edvards
GALINA Airisa
101
5
CALKIN Cailen
SMITH Jessie
80
6
CHAMORRO Efrain
OCHOA Sylvia
73
7
SUKPRASERT Komet
BURANAPHAWANG Panatda
54
8
MOLINA Mauricio Ignacio
PIZARRO ARAUJO Rocio Macarena
41
9
MASUDA Yuichi
NAGARE Miru
40
10
MENTLIK Lukas
BARTUNKOVA Eliska
40
10
CULLEN Ross
BRADFORD Elissa
40
12
MAROTTA Vitor
NAVES Maite
24
13
BECK Aron
MOEHSER Julia
14
14
VARGAS RAMOS Eduardo
HERNANDEZ SALAZAR Dayana
12
15
NAGY Patrik
PAULECHOVA Radka
8
16
ORELLANA Joaquin
MEDINA Regina
6

 Author| Post time: 3-3-2019 20:40
| Show all posts
Fencing

Men's Youth Individual Sabre
Final Results

RABB Krisztian
-

HYUN Jun
-

ELARABY Mazen
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VIDOVSZKY Robert
-
5
JARRY Samuel
-
6
SANTAMARIA Alonso
-
7
HEATHCOCK Antonio
-
8
KATO Hibiki
-
9
SHAKER Amirhossein
-
10
SANTANA Hudson
-
11
RIOS Matias
-
12
PASTIN Andrei
-
13
ALBAHRANI Ali
-
14
MAHBAS Mahdi
-
15
COLY Moustapha
-

 Author| Post time: 3-3-2019 20:40
| Show all posts
Fencing

Women's Youth Individual Foil
Final Results

UENO Yuka
-

FAVARETTO Martina
-

TIEU May
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ACURERO GONZALEZ Anabella
-
5
CAULFIELD Jane
-
6
FU Yingying
-
7
KO Christelle Joy
-
8
HANY Noha
-
9
CANDESCU Rebeca
-
10
THEPAUT Venissia
-
11
ZSOLDOSI Karolina
-
12
LAWSKA Magdalena
-
13
SALMAS Giorgia
-
14
SENYO Grace
-

 Author| Post time: 3-3-2019 20:55
| Show all posts
Judo

Men's Youth -55kg
Final Results

KOLASAU Artsiom
-

GANBURGED Temuujin
-

LEUTGEB Daniel
-

VEREDYBA Oleh
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
VALADIER PICARD Romain
-
5
SHULMAN Ariel
-
7
GARBOA Bryan
-
7
BEN CHALBI Aleddine
-

 Author| Post time: 3-3-2019 20:55
| Show all posts
Judo

Men's Youth -66kg
Final Results

TALIBOV Vugar
-

NAGUCHEV Abrek
-

TORNAL Antonio
-

PENA INSAUSTI Javier
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
BRAVO BLANCO Kimy
-
5
NAZAROV Jaykhunbek
-
7
SANTOS Joao
-
7
DJOUKAEV Turpal
-

 Author| Post time: 3-3-2019 20:55
| Show all posts
Judo

Women's Youth -44kg
Final Results

GIMENEZ Maria
-

THANGJAM Tababi Devi
-

PULJIZ Ana Viktorija
-

MUMINOVIQ Erza
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
ROJAS Mikaela
-
5
BALABAN Anastasiia
-
7
KARIMOVA Vusala
-
7
PEREZ SOLER Eva
-

 Author| Post time: 3-3-2019 20:55
| Show all posts
Shooting

Men's Youth 10m Air Rifle
Final Results

SHAMAKOV Grigorii
249.2

MANE Shahu Tushar
247.5

MITROVIC Aleksa
227.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZHANG Changhong
205.6
5
HOBERG Alex Chresten
183.9
6
ULBRICH Maximilian
162.9
7
WADLEGGER Stefan
141.3
8
ZOLFAGHARIAN Amirsiyavash
119.9

 Author| Post time: 3-3-2019 21:05
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 400m Freestyle
Final Results

MILAK Kristof
3:48.08

DE TULLIO Marco
3:48.55

YOSHIDA Keisuke
3:48.68

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NGUYEN Huy Hoang
3:48.85
5
KALMAR Akos
3:51.56
6
LOKTEV Denis
3:52.12
7
DJAKOVIC Antonio
3:53.74
8
HAFNAOUI Ahmed Ayoub
3:55.94

 Author| Post time: 3-3-2019 21:05
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 200m Individual Medley
Final Results

GORBENKO Anastasia
2:12.88

CREVAR Anja
2:13.98

DUHAMEL Cyrielle
2:14.15

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOJIMA Miku
2:15.09
5
KLANCAR Neza
2:15.12
6
DOUGLASS Kate
2:15.29
7
McKEOWN Kaylee Rochelle
2:15.65
8
PIROVANO Anna
2:16.07

 Author| Post time: 3-3-2019 21:05
| Show all posts
Swimming

Mixed Youth 4x100m Freestyle Relay
Final Results

Russia
KOLESNIKOV Kliment
MINAKOV Andrei
EGOROVA Polina
KLEVANOVICH Elizaveta

3:28.50

Brazil
PEIXOTO Lucas
VIEIRA Ana Carolina
CALVELO de SOUZA Andre Luiz
RAURICH Rafaela

3:30.13

China
SHEN Jiahao
HONG Jinquan
LIN Xintong
YANG Junxuan

3:30.45

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MIROSLAW Rafael
ARMBRUSTER Luca Nik
KOEHLER Angelina
MROZINSKI Julia Maria
3:33.03
5
KRASKA Jakub
MAJERSKI Jakub
FIEDKIEWICZ Kornelia
KNOP Aleksandra
3:33.08
6
BRINKWORTH Ashton
JACKSON Joseph
RYAN Michaela
WEBB Abbey
3:34.03
7
YOSHIDA Keisuke
TANIGUCHI Taku
YAMAMOTO Mayuka
IKEMOTO Nagisa
3:34.18
LOKTEV Denis
COHEN GROUMI Gal
POLONSKY Lea
GORBENKO Anastasia
DSQ

 Author| Post time: 3-3-2019 21:10
| Show all posts
Taekwondo

Men's Youth -48kg
Final Results

SHISHKO Dmitrii
-

ASHITOV Ulugbek
-

IM Seongbin
-

JENDOUBI Mohamed Khalil
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
TESKERA Josip
-
5
KINTSURASHVILI Zurab
-
5
PUREVJAL Duurenjargal
-
5
SALIM Sharif
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:10
| Show all posts
Taekwondo

Women's Youth -44kg
Final Results

SHCHERBAKOVA Polina
-

KANG Mireu
-

STOJKOVIC Lena
-

RODRIGUEZ FUENTES Alicia Monserrat
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
CALI Milagros
-
5
MOMENZADEH Mahla
-
5
USMANOVA Assel
-
5
GOGEBAKAN Emine
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:15
| Show all posts
Triathlon

Women's Youth Individual
Final Results

SCHLEBUSCH Amber
00:58:4500:09:59+00:00:46+00:30:17+00:00:28+00:17:15

BENDIX MADSEN Sif
00:58:5600:09:55+00:00:38+00:29:37+00:00:29+00:18:17

WEBER Anja
00:59:3600:09:52+00:00:43+00:29:36+00:00:30+00:18:55

Rank
Athletes
Nation
Result
Swim
T1
Bike
T2
Run
4
DANIELS Eva
00:59:49
00:10:02
00:00:41
00:30:12
00:00:29
00:18:25
5
VEGA Paula
00:59:49
00:10:11
00:00:40
00:30:09
00:00:30
00:18:19
6
DE KONING Barbara
01:00:32
00:09:58
00:00:47
00:30:17
00:00:30
00:19:00
7
NOYER Emilie
01:00:37
00:10:52
00:00:44
00:31:04
00:00:32
00:17:25
8
HORN Marie
01:00:41
00:09:59
00:00:44
00:30:19
00:00:31
00:19:08
9
RODERICK Brea
01:00:55
00:10:12
00:00:39
00:30:10
00:00:28
00:19:26
10
PEETERS Hanne
01:01:02
00:10:32
00:00:41
00:31:25
00:00:27
00:17:57
11
MIDDLEDITCH Emma Ada
01:01:04
00:10:54
00:00:48
00:30:57
00:00:28
00:17:57
12
RODRIGUEZ MORENO Sofia
01:01:06
00:10:39
00:00:50
00:31:14
00:00:34
00:17:49
13
FERENCZI Nikolett
01:01:25
00:10:44
00:01:03
00:30:51
00:00:29
00:18:18
14
LACERDA Giovanna
01:01:27
00:10:33
00:00:48
00:31:18
00:00:31
00:18:17
15
STETSENKO Alevtina
01:01:48
00:10:42
00:00:38
00:31:23
00:00:29
00:18:36
16
LOBBA Chiara
01:02:02
00:10:37
00:00:46
00:31:15
00:00:30
00:18:54
17
CLEMANT Karina
01:02:18
00:09:56
00:00:48
00:30:17
00:00:40
00:20:37
18
DERBYSHIRE Charlotte
01:02:36
00:10:35
00:00:45
00:31:21
00:00:31
00:19:24
19
LEE Jung Won
01:02:45
00:10:06
00:00:40
00:30:15
00:00:38
00:21:06
20
YU Xinying
01:02:49
00:10:43
00:00:35
00:31:24
00:00:36
00:19:31
21
ORLANDINI Delfina
01:03:04
00:10:21
00:00:47
00:31:33
00:00:29
00:19:54
22
RICO Ines
01:03:17
00:10:36
00:00:42
00:31:19
00:00:32
00:20:08
23
COLEMAN Libby
01:03:43
00:10:29
00:00:49
00:31:22
00:00:32
00:20:31
24
BARBOSA SANCHEZ Maria Fernanda
01:04:26
00:10:47
00:00:45
00:33:04
00:00:32
00:19:18
25
UCHIDA Maki
01:05:20
00:09:32
00:00:55
00:32:16
00:00:32
00:22:05
26
FIGUEREDO BRINGA Niuska
01:06:03
00:10:29
00:01:16
00:32:48
00:00:57
00:20:33
27
LO Ho Yan
01:06:08
00:10:39
00:01:04
00:32:54
00:00:32
00:20:59
28
FATTOUM Syrine
01:06:11
00:10:52
00:00:54
00:32:52
00:00:32
00:21:01
29
NOEL Enya
01:08:02
00:10:49
00:00:53
00:32:55
00:00:38
00:22:47
30
ESPINOZA GUABLOCHO Naomi
01:10:01
00:10:34
00:00:51
00:36:51
00:00:37
00:21:08
YASSEER MOHAMED Maram
LAP
00:12:26
00:00:54
000:00:00
00:00:00
00:00:00
ALBRIGHT Maryhelen
DNF
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00

 Author| Post time: 3-3-2019 21:15
| Show all posts
Weightlifting

Men's Youth -56kg
Final Results

NGO Son Dinh
262

CHOMCHUEN Natthawat
239

POLAK Frantisek
233

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEYES Jonatan Martin
215
5
PERALES GARCIA Jose David
198
6
RAJAONA Miharintsoa Jose
195

 Author| Post time: 3-3-2019 21:15
| Show all posts
Weightlifting

Women's Youth -44kg
Final Results

ECHANDIA ZARATE Katherin Orania
162

NGUYEN Thi Thu Trang
147

KARASAKAL Nida
138

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SANTIAGO Adamaris
128
5
RAVAKINIAINA Berthine
90

 Author| Post time: 3-3-2019 21:20
| Show all posts
Breaking

Men's Youth B-Boys
Final Results

Bumblebee
-

Martin
-

Shigekix
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Axel
-
5
Broly
-
5
D-Matt
-
5
X-Rain
-
5
Bad Matty
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:20
| Show all posts
Breaking

Women's Youth B-Girls
Final Results

Ram
-

Emma
-

Yell
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
Matina
-
5
Ivy
-
5
Srta. Carlota
-
5
Lexy
-
5
Vicky
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:25
| Show all posts
Fencing

Men's Youth Individual Épée
Final Results

DI VEROLI Davide
-

VELTRUP Paul
-

BAUDUNOV Khasan
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ELSAYAD Mohamed
-
5
BIRO Alexander
-
6
ASAMI Seiya[
-
7
TOLASOV Artur
-
8
HERBST Isaac
-
9
HSIEH JAROV Seraphim
-
10
LI Zhiwei
-
11
PEREZ CONTRERAS Ignacio
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:25
| Show all posts
Fencing

Women's Youth Individual Épée
Final Results

CHORNIY Kateryna
-

HSIEH Kaylin Sin Yan
-

BIELESZOVA Veronika
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WASIAK Axelle
-
5
VERMEULE Emily
-
6
LEONARD Ariane
-
7
DEKANY Kinga
-
8
LIM Taehee
-
9
BEKMURZOVA Iana
-
10
ZEBOUDJ Yousra
-
11
DYNER VILLA Karina
-
12
ABOU JAOUDE Marie Joe
-
13
AMER Mariam
-
14
MURIDOVA Tamila
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:30
| Show all posts
Judo

Men's Youth -81kg
Final Results

SULCA Adrian
-

BEZDEK Martin
-

YOUNG Keagan
-

van DIJK Mark
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
REBAHI Ahmed
-
5
BARTO Alex
-
7
IKI Rihari
-
7
PAEZ Carlos
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:30
| Show all posts
Judo

Women's Youth -52kg
Final Results

KHUBULOVA Irena
-

LKHAGVASUREN Sosorbaram
-

ACOSTA BATTE Nahomys
-

COLON Sairy
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
TONIOLO Veronica
-
5
ERMAGANBETOVA Nilufar
-
7
ANDRIAMIFEHY Mireille
-
7
HUAYHUAMEZA ORNETA Noemi
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:30
| Show all posts
Judo

Women's Youth -63kg
Final Results

OZBAS Szofi
-

KHLIFI Mariem
-

CORRAO Alessia
-

KIM Juhee
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
PENCUE Nikol
-
5
BOZKURT Hasret
-
7
BROTHERS Saskia
-
7
PECHA Itzel
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:35
| Show all posts
Roller Skating

Men's Youth Combined
Final Results

ANGULO REINA Jhony Andres
39

MAIORCA Vincenzo
38

SCHEPERKAMP Merijn
30

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CHANG Chiawei
29
5
SCHELLING Nahuel
29
6
CHEN Tao
28
7
CHEON Jongjin
25
8
SARMIENTO David
20
9
FOUSSADIER Ewen
19
10
SUTTELS Jason Jo C
17
11
MARDONES Ignacio
13
12
GALAR ORRIO Ivan
12
13
RODRIGUEZ Gustavo
11
14
MYINT Alex
5

 Author| Post time: 3-3-2019 21:35
| Show all posts
Roller Skating

Women's Youth Combined
Final Results

RUEDA RUEDA Gabriela Isabel
42

BARRAULT Honorine
36

VALANZANO Giorgia
36

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LANGA Nerea
34
5
WANG Kuanchih
30
6
ARIAS Maria
24
7
MARIN TORRES Ashly Catalina
23
8
FERREIRA Carolina
22
9
OTTO Angelina
19
10
ILLANES Fernanda
14
11
van BEIJNUM Marit
14
12
STOGDALE Giselle
10
13
LOKVENCOVA Andrea
9
14
SRISATHITHA Patjira
3

 Author| Post time: 3-3-2019 21:35
| Show all posts
Shooting

Women's Youth 10m Air Rifle
Final Results

GRUNDSOEE Stephanie Laura Scurrah
248.7

GHOSH Mehuli
248.0

MALIC Marija
226.2

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JANSSEN Anna
206.5
5
WANG Zeru
185.8
6
DEREVIAGINA Anastasiia
164.6
7
BENETTI Sofia
143.0
8
ROSSITER Victoria Michelle Venning
118.9

 Author| Post time: 3-3-2019 21:40
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 100m Backstroke
Final Results

KOLESNIKOV Kliment
53.26

MARTIN Daniel
53.59

CECCON Thomas
53.65

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WANG Guanbin
55.33
5
MARTOS BACARIZO Manuel
55.83
6
NATARAJ Srihari
56.12
7
ZOMBORI Gabor
56.21
8
BLACKBURN Lewis
56.23

 Author| Post time: 3-3-2019 21:40
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 200m Butterfly
Final Results

BERECZ Blanka
2:10.37

COETZEE Dune
2:11.71

RYAN Michaela
2:13.12

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ROMAN Maria Clara
2:13.17
5
LAHTINEN Laura
2:13.51
6
PESSANHA Maria Luiza
2:14.56
7
DEWI KIRANA Adinda Larasati
2:15.23
8
PERMATAHANI Azzahra
2:17.03

 Author| Post time: 3-3-2019 21:40
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Freestyle
Final Results

MILAK Kristof
1:47.73

HANSON Robin
1:48.14

LOKTEV Denis
1:48.53

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KRASKA Jakub
1:48.65
5
YOSHIDA Keisuke
1:48.75
6
SARTORI Murilo Setin
1:49.22
7
DJAKOVIC Antonio
1:49.74
8
LEE Yooyeon
1:50.39

 Author| Post time: 3-3-2019 21:40
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 50m Breaststroke
Final Results

SELEIKAITE Agne
31.37

HODGES Chelsea
31.42

CELIK Tina
31.75

Rank
Athletes
Nation
Result
4
McSHARRY Mona
31.96
5
COYNE Niamh
32.02
6
KUCHERAN Nina Anne
32.06
7
HALLMANN Weronika
32.17
8
WISEMAN Avery Katelyn
32.79

 Author| Post time: 3-3-2019 21:40
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 100m Breaststroke
Final Results

SUN Jiajun
1:00.59

PETRASHOV Denis
1:01.34

TANIGUCHI Taku
1:01.40

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HANAGURUMA Yu
1:01.62
5
HOULIE Michael
1:01.70
6
CORBEAU Caspar
1:01.81
7
GERASIMENKO Vladislav
1:02.43
8
KALUSOWSKI Jan
1:02.69

 Author| Post time: 3-3-2019 21:45
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 100m Backstroke
Final Results

VASKINA Daria
1:00.45

McKEOWN Kaylee Rochelle
1:00.58

WHITE Rhyan Elizabeth
1:00.60

Rank
Athletes
Nation
Result
4
EGOROVA Polina
1:01.25
5
BROAD Madison
1:01.37
6
PENG Xuwei
1:01.44
7
FRIAS MOLINA Tamara
1:01.93
8
SALCUTAN Tatiana
1:02.20


 Author| Post time: 3-3-2019 21:45
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Individual Medley
Final Results

HVAS Tomoe
1:59.58

CECCON Thomas
2:01.29

KNOX Finlay Hugh
2:01.91

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COHEN GROUMI Gal
2:02.41
5
BALAMANE Moncef Aymen
2:04.17
6
PONTI Noe
2:04.20
7
ZOMBORI Gabor
2:05.19
8
JOHNSON Jake
2:05.39

 Author| Post time: 3-3-2019 21:45
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 4x100m Medley Relay
Final Results

China
PENG Xuwei
ZHENG Muyan
LIN Xintong
YANG Junxuan

4:05.18

Australia
McKEOWN Kaylee Rochelle
HODGES Chelsea
RYAN Michaela
WEBB Abbey

4:05.46

Russia
VASKINA Daria
MAKAROVA Anastasia
EGOROVA Polina
KLEVANOVICH Elizaveta

4:06.07

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GOEIJ Fernanda
VIEIRA Ana Carolina
PESSANHA Maria Luiza
RAURICH Rafaela
4:10.93
5
WHITE Rhyan Elizabeth
DOUGLASS Kate
SIMS Kaitlynn
DONOHOE Madelyn
4:16.79
6
VENTER Mariella
MUNDELL Christin
COETZEE Dune
BEAVON Kate
4:17.78
BROAD Madison
KUCHERAN Nina Anne
WISEMAN Avery Katelyn
LEIBEL Kyla Anne
DSQ

 Author| Post time: 3-3-2019 21:50
| Show all posts
Taekwondo

Men's Youth -55kg
Final Results

POPOV Georgii
-

KIM Kangmin
-

ABDUL KAREEM Zaid Mustafa Mahmoud
-

AMADOU T Mahamadou Maharana
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
ACUNA Jose
-
5
IOANNOU Georgios
-
5
MAEDA Hidetaka
-
5
ARILLO Hugo
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:50
| Show all posts
Taekwondo

Women's Youth -49kg
Final Results

RYADNINSKAYA Elizaveta
-

ZOLOTIC Anastasija
-

CAO Zihan
-

LEE Yeji
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
POWELL Aaliyah
-
5
SEMBERG Abishag
-
5
BAYAA Rim
-
5
HO Thi Kim Ngan
-

 Author| Post time: 3-3-2019 21:50
| Show all posts
Triathlon

Men's Youth Individual
Final Results

MCCULLOUGH Dylan
00:53:2700:09:29+00:00:28+00:26:52+00:00:28+00:16:10

MONTEZ Alexandre
00:53:3900:09:44+00:00:31+00:27:23+00:00:28+00:15:33

CROCIANI Alessio
00:53:4500:09:29+00:00:27+00:26:52+00:00:28+00:16:29

Rank
Athletes
Nation
Result
Swim
T1
Bike
T2
Run
4
CARLSSON Andreas
00:53:53
00:09:34
00:00:33
00:27:32
00:00:26
00:15:48
5
PASSEMARD Baptiste
00:54:26
00:09:40
00:00:27
00:27:32
00:00:26
00:16:21
6
BELLIDO MIKHAILOVA Igor
00:54:43
00:09:44
00:00:30
00:27:25
00:00:26
00:16:38
7
SHELLENBERGER Andrew
00:54:47
00:09:31
00:00:28
00:27:41
00:00:30
00:16:37
8
BAEZA MUNOZ Cristobal
00:54:59
00:09:36
00:00:29
00:27:34
00:00:28
00:16:52
9
GRAF Henry
00:55:07
00:09:39
00:00:29
00:27:31
00:00:30
00:16:58
10
YOUNG Calum
00:55:12
00:09:36
00:00:31
00:27:34
00:00:27
00:17:04
11
TRIANA PENA Cristian Andres
00:55:28
00:09:47
00:00:26
00:27:30
00:00:28
00:17:17
12
DE LA PENA SCHOTT Javier Antonio
00:55:45
00:09:40
00:00:32
00:28:40
00:00:26
00:16:27
13
KISS Gergely
00:55:58
00:09:31
00:00:32
00:28:47
00:00:29
00:16:39
14
TRIPONEZ Loic
00:56:19
00:09:45
00:00:31
00:27:25
00:00:30
00:18:08
15
SHEVACH LEVANON Itamar
00:56:52
00:10:29
00:00:28
00:28:51
00:00:28
00:16:36
16
WOOD Solen
00:56:56
00:11:14
00:00:34
00:28:45
00:00:28
00:15:55
17
TERAN CARVAJAL Gabriel
00:56:58
00:09:44
00:00:28
00:28:39
00:00:29
00:17:38
18
FERRIS Joshua
00:57:08
00:10:49
00:00:31
00:28:28
00:00:29
00:16:51
19
SKRJANC Jan
00:57:19
00:09:47
00:00:29
00:28:33
00:00:26
00:18:04
20
BOFF Pedro Henrique
00:57:26
00:10:04
00:00:30
00:29:03
00:00:29
00:17:20
21
STROEBEL Christiaan
00:57:34
00:09:39
00:00:32
00:27:31
00:00:28
00:19:24
22
RODRIGUEZ DIEZ Alejandro
00:57:40
00:10:47
00:00:31
00:29:16
00:00:27
00:16:39
23
TOKUYAMA Teppei
00:57:50
00:09:59
00:00:29
00:29:10
00:00:34
00:17:38
24
MALCORPS Rik
00:58:23
00:10:00
00:00:32
00:29:05
00:00:25
00:18:21
25
SEBAI Mohamed Aziz
00:58:54
00:10:42
00:00:28
00:29:24
00:00:29
00:17:51
26
ZUBTSOV Daniil
00:59:07
00:11:19
00:00:31
00:28:43
00:00:36
00:17:58
27
TAREK Mohamed
00:59:42
00:10:28
00:00:34
00:29:34
00:00:29
00:18:37
28
HUNG Tik Long
01:00:13
00:10:45
00:00:27
00:29:20
00:00:28
00:19:13
29
CHONG Xian Hao
01:00:25
00:11:30
00:00:30
00:28:36
00:00:30
00:19:19
30
ALKHARRAT Zakaria
01:02:34
00:11:27
00:00:27
00:31:47
00:00:26
00:18:27
31
EIGHTS Giannon Lisandro
01:02:34
00:10:31
00:00:35
00:32:02
00:00:33
00:18:53
PUGLIESE Dominic
LAP
00:11:32
00:00:32
00:00:00
00:00:00
00:00:00

 Author| Post time: 3-3-2019 21:50
| Show all posts
Weightlifting

Men's Youth -62kg
Final Results

JEREMY Lalrinnunga
274

TOPTAS Caner
263

VILLAR MANJARRES Estiven Jose
260

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DANCIU Emanuel Marian
258
5
TREJO GONZALEZ Carlos David
255
6
MARTINEZ Ronnier
255
7
MOSES Ezekiel
235
8
JUMAYEV Reyimbergen
234
9
LULI Antonino
220
10
ORSOS Richard
211
11
MADANAMOOTHOO Jack Dorian
208
12
GAFFNEY Jett
200
13
RALPHO Joshua
190
14
LUTAAYA SSERWANGA Hamdan
150

 Author| Post time: 3-3-2019 21:50
| Show all posts
Weightlifting

Women's Youth -48kg
Final Results

HERNANDEZ VIEYRA Yesica Yadira
171

SANTOYA ORTIZ Yineth Milena
162

CAMBEI Mihaela Valentina
158

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ORTIZ Dahiana
156
5
SOREN Sneha
151
6
AHMED Maryam
105
IMPERIO Giulia
DNF

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-3-2021 02:52 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list